1. 08.09.2020 12:35 Skatīt

  Patiesībā galīgi nav taisnība, ka pēc siltām ziemām ir sliktas vasaras un pēc aukstām - karstas. Ir tieši otrādi. Pēc aukstām un garām ziemām vasaras bieži ir vēsas vai īsas, bet pēc siltām ziemām garas un siltas. 2010.,2011.gads bija liels izņēmums Latvijas laikapstākļos, jo tie nav tik kontinentāli, kā gribētos uzskatīt. Respektīvi - laikapstākļus vairāk nosaka okeāna gaisa masas, nekā kontinentālās. Līdz ar to diezgan grūti aukstām, kontinentāla rakstura ziemām nomainīt karstas, kontinentāla rakstura vasaras.

  Ielādē...
 2. 23.07.2020 11:55 Skatīt

  Apmēram 15 minūtes pēc ieraksta rietumu pusē jau bija redzami neganti zili melni mākoņi no Jūrmalas puses, kas vēlāk atnesa mērenu lietusgāzi, nu jau beigusies un spīd saule, tikai ap +15 grādiem, lietus laikā +13. Vakar Austrumrīgā, kur vēsturiski līst daudz biežāk, bija lietusgāze pat ar krusu...
  Gada siltākajā laikā, kad vēsturiski vidējā temperatūra Rīgā ir ap +19 grādiem, mērens laiks būtu +23 dienā, +14 naktī. Šobrīd vidējā temperatūra ir zem +15 grādiem - tas ir rudens, nevis mērena vasara. Mērena vasara bija pagājušonedēļ, nu izņemot svētdienu.

  Ielādē...
 3. 19.06.2020 00:50 Skatīt

  Diena ļoti karsta - pirmie +30 un līdz pat pēcpusdienai skaidrs ar lēnu vēju. Kamēr Rīgā jūras brīze, uz Z no Iecavas pats karstums ar +31. Ap 17.00 varēja redzēt skaistus negaisa mākoņus, atpakaļceļā mākoņaināks, vēsāks, viens negaisa mākonis bija redzams ziemeļu virzienā no Iecavas - izrādās, Rīgai ticis. Vakarpusē lietus pēdas jau no Pļavniekkalna līdz pat Zolitūdei, skaista migla, bezvējš. Ap +20, vispār kaifa vakars.
  Tagad Rīgā baisais negaiss - ļoti skaļš pērkons ar zibeņiem - dažiem minūtē. +19... Rīga laikam šomēnes pievelk negaisus.
  Jūnija 2.puse izskatās - gaidāma tik silta, ka jūnijs atkal kļūs par vienu no siltākajiem vēsturē. Tiesa, pēc aukstā maija daba joprojām ir iekavējusies (drīz vairs tā nebūs). Iespējams, ka vasaras otra puse nebūs tik silta...

  Ielādē...
 4. 12.06.2020 17:59 Skatīt

  Laikam jau, pirmkārt, temperatūru līdz +25 ir nekorekti saukt par karstuma vilni un vairāk arī nesola nākamnedēl. Šonedēļ gan pie vainas nebija nekāda jūras brīze, bet vairāk mākoņi (kas var mazināt temperatūras arī nākamnedēļ. Piemēram šodien mākoņu Rīgā nav daudz un ir pat ailtāks nekā prognozēts - visi +24) un aukstās/siltās frontes novietojums, kas pārsvarā atradās tieši virs Latvijas vidienes.. Zem biezajiem mākoņiem gaiss neuzsila arī daudzviet citur Latvijā un lietus dienas laikā Rīgā arī dzesēja papildus, pārmitrajam gaisam neļaujot īpaši uzsilt. Vienīgā diena ar izteiktu jūras brīzi bija otrdiena, kad fronte bija vistālāk uz austrumiem un pat tad Rīgā bija tikai apmēram 2 grādus vēsāks nekā Zemgalē tālāk no jūras.

  Ielādē...
 5. 12.06.2020 13:21 Skatīt

  Zemgalē, tai skaitā Rīgā noskaidrojies un līdz ar to silts - jau +23 Rīgā. Citviet Latvijā daudz aukstāks. Līdz ar silto nakti šī ir siltākā diennakts šajā nedēļā ar vidējo temperatūru Rīgā virs +20!

  Ielādē...
 6. 12.06.2020 07:45 Skatīt

  Rīgā nakts bez negaisiem, arī jebkāda nopietna lietus. Lijis vien pavisam nedaudz. Šobrīd joprojām zemie mākoņi, redz sauli cauri tiem ik pa laikam +18, joprojām mitrums no vakardienas lietus. Visas prognozes pavisam šķērsas par lietu un negaisiem - viss attīstījās pavisam citādi un spontāni. Dienā varbūt +20...+21 būs, bet visticamāk bez lietus un saulaina laika. Laikam rītdiena ar +23 un saulainu dienu bez mākoņiem liksies vispatīkamākā diena šonedēļ.

  Ielādē...
 7. 12.06.2020 02:28 Skatīt

  Dīvaini - Latvijas vidienes negaisi ap 1.00 ātri izveidojās, izlija uz vietas un ātri izzuda, nu jau vairs gandrīz nav jaunu zibeņu.. Visi negaisi “nomiruši”. Rīgā mākoņains, ļoti silta nakts ar +19. Dīvains laiks ar siltām naktīm un mērenām dienām... Redzēsim, vai rīta pusē būs kāds negaiss...

  Ielādē...
 8. 11.06.2020 18:33 Skatīt

  No 13.30 līdz 14.50 bija visstiprākais lietus Rīgā - ilgstoša lietusgāze, pārsvarā spēcīga. Ik pa laikam tuvāki un tālāki zibens spērieni. Pie Raņķa dambja no kanalizācijas akām šļācās ūdens pēkšņā pieplūduma dēļ. Ļoti lielas peļķes, izskalota zeme, lietus noliecis pat ziedus. Pēc lietus puslīdz noskaidrojies, pastiprinājas A vējš, kas tagad kaltē. Diena uzsilusi līdz +23 grādiem (vēl ap 15.00 bija tikai +18), laikam vairāk arī nebūs. Lai gan naktis tagad ir ļoti siltas, nekāda karstuma šonedēļ ārpus Latgales nav bijis, Rīgā tikai pirmdien uz pavisam īsu brīdi bija +25, tā pārsvarā ap +20...+23, izņemot otrdienu ar +14 pa dienu. Jau no rītdienas siltais un mitrais gaiss tiks aizvirzīts atpakaļ uz dienvidiem, līdz ar to apmākušais negaisu periods būs beidzies.
  Dienvidos pagaidām nekādi negaisi neveidojas, lai gan potenciāls it kā liels. Iespējams, būs tikai naktī.

  Ielādē...