Aktuālā situācija (nedēļa līdz 26.2.12.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 26.2.12.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdien pēc sniegainas un puteņainas frontes - neliels augsta spiediena atzars. Otrdienā - STELLA ciklona fronte ar jauniem nokrišņiem un puteņiem. Bet no trešdienas otrās puses jau TANJA ciklona nokrišņi+ vēji. Ciklons mūsu tuvumā ir arī ceturtdien. Piektdien pēc nelielas atelpas - tuvojas nokrišņi jau caur URSEL ciklonu, kas dienas izskaņā vairāk "uzgāžas" Latvijas A daļai. Sestdien - URSEL ciklona siltais sektors, bet aukstā fronte arīdzan tuvojas. Aukstā fronte nes jau sniega nokrišņus un mērenus puteņus daudzviet Latvijā svētdien.

Attēlu (c) sat24.com un en.ilmatieteenlaitos.fi

Turpinājums nākamajā nedēļā.

=========================  

Svētdiena, 26. februāris

URSEL ciklona "aizmugure"/ rietumu mala. Aiz aukstās frontes - gaisa temperatūras pazemināšanās līdz dažiem "-" grādiem. Latvijas lielākā daļā: sniega nokrisņi, kas reizē ar spirgtiem ZR vējiem radīja arī puteņus. Visaur palielinās no jauna sniega sega.

Sestdiena, 25. februāris

URSEL ciklona siltais sektors ar nokrišņiem. P…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 19.2.12.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 19.2.12.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdiena- MAIKE 2 ciklons ar nokrišņu fronti virs Latvijas centra. Otrdien jau jauns ciklons no pievakares. Trešdien šā ciklona OLIVIA centrs ir uz D no Latvijas. Dienas vakarā un arīdzan ceturtdien - augsta spiediena apgabals, laiks mierīgs. No piektdienas virs Latvijas lielākās daļas - ciklona frontes nāk no rietumiem. Sestdien cikloniskā darbība vēl pastiprinās, tas viss svētydien rezultējas masīvā nokrišņu frontē- kas dienas laikā virzās pāri visai Latvijai.

Attēlu (c) sat24.com un en.ilmatieteenlaitos.fi

Viss turpinās nākamajā nedēļā.

==============

Svētdiena, 19.2.12.

QUIANA ciklona masīva siltā oklūzijas fronte dienas garumā praktiski visā Latvijā nes ilgstošus sniega nokrišņus, brāzmainus vējus, puteņus. Kam seko arī neliels atkusnis Kurzemē...

Sestdiena, 18.2.12.

Neliela atelpa pirms nākamās frontes. Dienas laikā - lai arī Latvijas R daļā vairāk apmācies- tomēr iztikām bez īpašiem nokrišņiem.

Piektdiena, 17.2.12.

Laiks drusku paietās uz pavasara pusi. No R puses apmācas un jau tīri februāriski sniega nokrišņi Kurzemē un centrā.…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 12.2.12.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 12.2.12.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdiena- visas lietas tomēr vēl ietekmē DIETER 2 anticiklons. Otrdien- nelielu mākoņainību rada frontes no DA puses. Otrdienas vakarā un trešdien- neliels ciklons LUCINA ar nelieliem nokrišņiem, vairāk R daļā. Sākot ar ceturtdienu- no jauna pastiprinās DIETER anticiklons. Tas virs mums turpinās arī piektdien, sestdien. Svētdiena- Latvijas rietumi zem ciklona zīmes.

Attēlu (c) sat24.com un en.ilmatieteenlaitos.fi

Turpinājums nākamajā nedēļā.

======================

Svētdiena, 12. februāris

DIETER anticiklons aiziet uz austrumiem, no Kurzemes puses pie mums ienāk MAIKE 2 ciklona. Jau ar sniega nokrišņiem, puteni un siltāku laiku.

Sestdiena, 11. februāris

DIETER anticiklons vēl aizvien virs Latvijas. Lai gan pamazām ietekmi sāk dot mums Atlantijas okeāns. Pagaidām dienas beigās Latvijas R daļā sāk nedaudz nomākties, tai pašā laikā A daļā skaidrs. Un arī nakts uz svētdienu ir salta.

Piektdiena, 10. februāris

DIETER anticiklons turpina savu "darbu"- dod mums mērenus, naktī A daļā vietām arī izteiktus salus. N…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 5.2.12.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 5.2.12.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdiena un otrdiena - COOPER anticiklons pie mums, pagaidām ar mērenu salu. Bet pie mums gatavojas ienākties "aukstākais brālis" vārdā DIETER. DIETER sāk ienākt Latvijā trešdien, kad mūsu apvidos kļūst vēl aukstāks. Ceturtdien virs Baltijas jūras "atspaidam" neliels ciklons - caur "mezociklona" iezīmēm- sniega nokrišņiem, lai gan saglabājas DIETER anticiklona vispārējais aukstuma "fons". Piektdiena- viss bez izmaiņām: aukstuma maksimālais "pols" pie mums. Sestdiena- atkal vairāk dominē DIETER anticiklons, vēl aukstums turpinās. Nedēļas pēdējā dienā - virs Baltijas ir minianticiklons, kas tomēr ieguvis atvasinātu nosaukumu DIETER 2. Laiks joprojām mierīgs, sals gan pakāpeniski samazinās.

Attēlu (c) sat24.com un en.ilmatieteenlaitos.fi

Turpinājums nākamajā nedēļā.

=======================

Svētdiena, 5. februāris

Maksimāls aukstums rīta stundās Latvijā, tomēr dienā jau drusku siltāks gaiss. Saistībā ar jauna anticiklona izveidošanos tieši Baltijas tuvumā.

Sestdiena, 4. februāris

KATARZYNA miniciklons no Latvijas R daļas aiziet, laiks nomierinās. T…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 29.1.12.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 29.1.12.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdien GISELA ciklons mazkustīgs uz DR no Latvijas. Turpat tas ir arī otrdien. Trešdiena - notiek pārkārtošanās pirms aukstuma atnākšanas. No ceturtdienas līdz pa nedēļas izskaņai minētais COOPER anticiklons ir jau arī mūsu krastos. Nesot salu visā Latvijā.

Attēlu (c) sat24.com un en.ilmatieteenlaitos.fi

Turpinājums nākamajā nedēļā.

========================

Svētdiena, 29. janvāris

COOPER anticiklons jau 4. dienu pie mums, patreiz ar skaidrām debesīm un mērenu salu (pagaidām).

Sestdiena, 28. janvāris

COOPER anticiklons pavisam nostiprinās arī virs Latvijas. Laiks pienācīgs, pārsvarā skaidrs - un pagaidām mērens sals. Vien Latvijas A daļā tas spēcīgāks. Bet tā ir "priekšspēle" arktiskam aukstumam.

Piektdiena, 27. janvāris

COOPER anticiklons - progresē. Aizvien aukstāks Latvijā. Aizvien mazāka mākoņainība- kas vēl saglabājas R daļā. "Ejam uz salu".

Ceturtdiena, 26. janvāris

Anticiklons COOPER sāk sūtīt aukstuma vilni arī uz Latvijas pusi. Naktī jau visā valstī zem -10, dienā arī nekur tālu no tā līmeņa vēl nav. I…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 22.1.12.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 22.1.12.)

Nedēļa aizgājusi: iesākas ar mazkustīgiem laika apstākļiem aizpildošā ciklona R daļā. Naktī uz otrdienu neliels augsta spiediena atzars no Krievijas Z puses, dienā Kurzemē neizteikta siltā fronte. Trešdien ieplūst siltāks gaiss no ZR puses vēl pirms ciklona. Ceturtdiena - aiz ciklona oklūzijas frontes, un mums ir īslaicīgas nokrišņu brāzmas. Pirktdien šis ciklons aizpildās netālu no Latvijas. Sestdien - neliels augsta spiediena atzars no ZA puses. Sestdienas vakarā un vēl jo vairāk svētdien: ir ciklona GISELA tuvums no DR puses.

Attēlu (c) sat24.com un en.ilmatieteenlaitos.fi

Turpinājums nākamajā nedēļā.

========================

Svētdiena, 22. janvāris

GISELA virpulis vēl tuvāk Latvijai, svētdienas gaitā lielā daļā valsts nokrišņi. Naktī uz pirmdienu gaiss gandrīz iesilst līdz atkusnim. Vēsāks Latvijas A daļā.

Sestdiena, 21. janvāris

Pamazām dienas laikā aiz neliela augsta spiediena atzara - ietekmi sāk dot GISELE ciklons, kas tikai nāk šurp no Atlantijas okeāna. Dienas otrajā pusē vien pastiprinās DA-A vēji pirms šī virpuļa.…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 15.1.12.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 15.1.12.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdiena caur nelielu pazemināta spiediena ieplaku. Otrdiena- neliels augsta spiediena atzars pirms CELINE ciklona. Trešdien DOTA ciklons nes visai masīvus nokrišņus Latvijā - Kurzemē lietus, austrumos slapjš sniegs. Trešdien DOTA ciklona fronte ar lietus, slapja sniega un sniega nokrišņiem. Ceturtdien ELFRIEDE ciklons - atkal ar nokrišņiem un brāzmainiem vējiem, piektdien esam ciklona aizmugurē. Līdzīgi laika apstākļi sestdien un svētdien. Pēdējā nedēļas dienā virpulis vēl vairāk rimstās.

Attēlu (c) sat24.com un en.ilmatieteenlaitos.fi

Turpinājums nākamajā nedēļā.

========================

Svētdiena, 15. janvāris

ELFRIEDE ciklons - lēnām aizpildās uz A no Latvijas. Mums tā aizmugurē ar Z vējiem joprojām neliels sals visā valstī. Vietām sniega nokrišņi caur "līča" nokrišņiem.

Sestdiena, 14. janvāris

ELFRIEDE ciklons - turpina aizpildīties ar centru uz DA no Latvijas. Mums ciklona aizmugurē jau otro dienu visai daudz sniega nokrišņi un vietām puteņi.

Piektdiena, 13. janvāris

 

ELFRIEDE ciklons - joprojām ar centru netālu no Latvijas, mēs esam tā DR daļā/"aizmugurē". T…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 8.1.12.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 8.1.12.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdiena - TILO ciklona oklūzijas un siltā fronte nosedz Latviju, rītā vēl pašos austrumos dzīvojam zem augsta spiediena atzara. Otrdiena ir šā ciklona D malā, īslaicīgo nokrišņu zonā. Trešdien - visas dienas garumā ar vētru plosās ULLI ciklons. Ceturtdiena sāk iedarboties ANDREA ciklons, radot Latvijā dažāda garuma nokrišņus. Piektdiena- esam uz R pusi no ANDREA ciklona centra, mums mākoņainība un īslaicīgi nokrišņi. Sestdien no R puses pastiprinās BIBIANA ciklona frontes ar nokrišņiemm, tas aizpildās netālu no Latvijas arī svētdien.

Attēlu (c) sat24.com un Finnish Meteorological Institute

Turpinājums nākamajā nedēļā. 

=====================

Svētdiena, 8. janvāris

Ciklons BIBIANA aizpildās, lai gan dienā daidzviet smidzinošs lietus un slapja sniega, vairāk uz austrumiem arī sniega pārslas no debesīm. Neliels sals Latvijas A daļā.

Sestdiena, 7. janvāris

BIBIANA ciklons atnes pakāpenisku mākoņu segas palielinājumu, daudzviet arī sniega nokrišņus. R piekrastēs - lietus, jo gaiss tomēr saglabājas silts. L…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 1.1.12.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 1.1.12.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdiena - PATRICK, otrdiena - QUIRIN ciklons gādāja par divām vētrām vienai aiz otras. Trešdien - neliels augsta spiediena atzars kā atpūta pirms nākamā vējainā ciklona, no vakara pastiprinās ROBERT ciklons virs Latvijas. Ceturtdien ciklons jau uz Z no Latvijas, pāri mūsu valstij iet tā jau aukstā fronte. ROBERT ietekme ir vēl Latvijā - arī piektdien, caur nokrišņiem un mēreniem DR vējiem. Sestdiena - pavājš SEBASTIAN ciklons ar nokrišņiem vien Latvijas DA daļā, citviet gaiss pirms Jaunā Gaisa pamazām atdziest. Tieši Jaunā Gada salūta laikā - jau neliels augsta spiediena atzars virs Latvijas. Ko pirmajā 2012. gada dienā pakāpniski nomainīs TILO ciklona frontes.

Attēlu (c)sat24.com un http://www.met.fu-berlin.de

Turpinājums nākamajā nedēļā.

==================================

Svētdiena, 1.janvārisDienā augsta spiediena atzars - neliels sals, pārsvarā skaidras debesis. Bet vakarā Latvijas R daļā jau TILO ciklons priekšējā fronte ar mākoņainību un pirms nākamās pusnakts arī ar sniega nokrišņiem. <… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 25.12.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 25.12.11.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdiena - JOACHIM ciklons aizpildās netālu uz ZR no mums. Mums brāzmaini vēji un dažviet arī masīvi lietus, slapja sniega nokrišņi. Ciklona ietekme jūtama arī otrdien - turpinās mākoņainība un nokrišņi. Otrdienas vakarā, trešdien un arī ceturtdien - neliels anticiklons Baltijas jūras D daļā. No piektdienas un visas sestdienas garumā aizvien lielāku ietekmi dod NORBERT ciklona siltā fronte. Siltā fronte vēl svētdien ir virs Latvijas, bet vakarā sagaidām jaunas vētras tuvošanos.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi

Turpinājums nākamajā nedēļā. 

=================

Svētdiena, 25.decembrisJauna vētra - PATRICK: sāk no rietumu puses "uzmākties" Latvijai. Atkal apmācas, atkal jau R daļā pastiprinās vējš.

Sestdiena, 24.decembrisSiltā fronte- samērā mazkustīga virs Latvijas. Austrumos joprojām neliels sals un nelieli sniega nokrišņi, bet Kurzemē daži grādi plusā un lietus. Centrā ledains lietus un slapjš sniegs, kas uz zemes daudzviet veido izteiktu atkalu.

Piektdiena, 23.decembrisSiltā fronte nāk no rietumiem. J… [Lasīt vairāk]