1. 25.02.2018 21:11 Skatīt

  Iepriekš bija jautājums par to, vai vispār tāda prognoze eksistē? Es parādīju, ka tā eksistē. Par aukstās prognozes īpašu izcelšanu ir Jūsu ļoti subjektīvs spriedums, jo tieši tajā pašā tvītā, tieši tajā pašā teikumā, turklāt teikuma sākumā, Maikls rakstīja par ECMWF prognozi 4. martam, kas paredz +3 grādus. Vienā teikumā pieminētas abas galējās prognozes - siltā un aukstā. Objektīvāk grūti iedomāties :)

  Ielādē...
 2. 25.02.2018 19:22 Skatīt

  Cerams šis strādās. Jaunajā lapas versijā šķiet kaut kādas tehniskas problēmas drive.google.com

  Šobrīd vairums prognožu sliecas domāt, ka marta sākumā sals atkāpsies. Un kaut nu tā būtu.

  Ielādē...
 3. 25.02.2018 13:21 Skatīt

  Maiklam var pārmest dažādas lietas, bet izdomātus faktus gan ne. GFS iepriekšējais izlaiduma viena versija 13. marta naktij Alūksnē sarēķinājusi -26,6 grādus failiem.lv un noteikti var atrast vēl līdzīgas versijas citiem modeļiem. Tas, ka ticamība šādai prognozei ir niecīga, protams, ir cits jautājums. Es arī būtu priecīgs par eiromodeļa pašreizējo prognozi 6. martam - +7 grādi :) failiem.lv

  Ielādē...
 4. 05.01.2018 15:22 Skatīt

  Daudziem gribas vienkāršoti izskaidrot dabas procesus, šķiet, tādēļ arī dabas vērotāju prognozes ir tik populāras (jo pārsvarā ir vienlīmeņa secīgums - ja notiek tas, tad būs tā), bet mēs šeit visi taču esam gana daudz sekojuši laikapstākļiem un ir acīmredzami, ka lineāru sakritību, ar kurām paredzēt laiku, īpaši ilgtermiņā, ir maz. Mani pārsteidz, cik ļoti cilvēki uzticas 11 gadu Saules ciklam un, ka tā minimums nupat nesīs aukstas ziemas. Uz ātru roku no vieglāk pieejamajiem datiem uzmetu trīs cikliem virsū sala dienu skaitu Rīgā (tie dati ērti pieejami LVĢMC klimata rīkā un ir tuvākais, kas raksturo ziemu, šķiet, ka vidējā ziemas temperatūra būtu adekvātāks parametrs, bet šis ir gana reprezentatīvs. Saules cikla līkne no Vikipēdijas). Sakritības nav nekādas. Trīs ciklos sakritības - nekādas! Atvainojos, ka tas grafiks tik paviršs, jo negribējās tam veltīt daudz laika, lai gan šķiet, … Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 5. 17.01.2017 13:45 Skatīt

  Migla, Jūsu bildes vienmēr pārsteidz, tiešām ļoti skaisti. Bieži tās izmantoju savā darbā, liels paldies!

  Ielādē...
 6. 06.04.2016 09:49 Skatīt

  LVĢMC Liepājas stacija fiksēja 19,9 grādus. Personīgi es neatbalstu lidostu datu pielīdzināšanu LVĢMC (jebkura meteodienesta operatīvo un klimatisko meteoroloģisko mērījumu) staciju datiem. Tāpat kā ceļu meteoroloģiskās stacijas, tās nav novietotas pēc WMO noteikumiem un tur var būt vairāk lokālu ietekmju. Dati ir lietojami aktuālās situācijas novērtēšanai, bet tos nevar likt vienā plauktā ar LVĢMC gadu desmitiem veikto novērojumu rekordu labojumiem. Tāpat ir arī ar LVĢMC hidroloģiskajiem posteņiem, kas mēra temperatūru. Tie atrodas upju ielejās un vasarās tur bieži ir mazāka gaisa apmaiņa, vējš, tādēļ tur fiksē augstāku temperatūru. Lielpeči pie Ogres un Piedruja pie Daugavas ir spilgts piemērs. Tur regulāri ir augstākā temperatūra valstī.

  Ielādē...
 7. 24.03.2016 07:30 Skatīt

  GFS svētdien lielākajā valsts daļā prognozē +9..+11 grādus, bet tādā sinoptikajā situācijā (saulains, lēns/mērens D, DA vējš) parasti ir par vidēji 2-5 grādiem augstāka maksimālā temperatūru, tā ka tieši Lieldienās, manuprāt, tāpat būs silts. Sestdiena gan daudzviet izskatās nepatīkama.

  Ielādē...
 8. 08.03.2016 07:59 Skatīt

  Lidosta kaut kad pērn dižojās, ka uzstādīta jauna gaismu sistēma, kas turpmāk ļaus lidmašīnām piezemēties krietni biezākā miglā, nekā iepriekš, kad tiešām miglas dēļ traucējumi lidostas darbībā bija bieži. Un pēdējā laikā arī nav tik bieži gadījumi bijuši. Turklāt tuvākais reiss ielido tikai pl.10, līdz tam miglai vajadzētu mazināties.

  Ielādē...