Madarela
Madarela

Lietotāja aktivitātes


Dzirdu nepartrauktu perkonu Viesatās, Jaunpils nov., kas nāk no Kuldīgas!!!

Vasara turpinās!
11.06.2019 18:04
23.05.19. Jaunpils novads, Viesatu pagasts. Līdz pusdienai baigā sutoņa, skatos apkārt, kur aug gubas. Pamalē redzu izlīstošo Dobeles puses negaisu. Plkst. 14.40 sāk līt - sākumā stiprāk, pēc tam viegli - kopā pusstundu, pērkons knaps. Kļūst tumšs kā vakarā. Pēc tam no R puses tuvojas jau draudošāks negaiss, redzu dažus līnijveida zibeņus ieejam zemē. Šis nes ļoti stiprus un gāzienveida nokrišņus pusstundas (!!!) garumā ar stiprām vēja brāzmām (bet pa gaisu nekas nelidoja un zari nelūza, par laimi)! Ceļi pludo, pārvēršoties upēs, manas puķu dobes ūdenī. Zibeņi mēreni, zibina arī tuvumā un tie ir bargāki dārdi, atlsēdzu elektrību. Nobira arī daži krusas graudi, normāla lieluma. Pēc gāziena mēreni un viegli līst vēl 25 min, pa laikam rūcina. Temperatūra nokritusi uz 16 grādiem. Zeme lielo ūdens daudzumu uzsūca ātri. Varbūt šī bija mēneša norma, kas nolija. Reti nākas piedzīvot tik ilgstošu stipru lietu. Skatīt galeriju.
Arī Jaunpils novada Viesatās visu dienu ik pa laikam uzsnieg ar brāzmainu vēju, uzkrīt krusa, tad spīd saule. Un tā visu dienu.

Vēsais ievziedu laiks
03.05.2019 16:07


Jaunpils nov. Viesatu pag. Pēcpusdienā diezgan kārtīgi nolija. Lietus ilga aptuveni 1,5h. Valgme zemei tika un gaiss tik svaigs!