gubumākonis
gubumākonis

Lietotāja aktivitātes


Laiks tāds nekāds, ne šis ne tas, pelēks, mierīgs, apmācies un visai tumšs visu dienu, nokrišni protams nekādi nav. +15 Cerams tādas nebūs abas šī bezgalīga anticiklona nedēļas, bet ar tiem rudens/ ziemas anticikloniem nekad nevar par to īsti zināt. Vispār jau iepriekšejas 2 nedēļas ciklonu varā bija krietni interesantākas .

Klāt zelta rudens!
10.10.2018 18:36

Pēc nakts sākuma pūtiena un lietavām šorīt ceļiem lielas peļķes, arī daudz norautu lapu un nolauztu zaru, ari lielu, pa ceļam uz darbu redzēju arī dažus nolauztus lielus kokus, visvairāk cieta kļavas ka izskatās. No rīta vel bija dažas īsas līča efekta lietus brāzmas ar krusu, velāk pārsvara saulains mierīgs un bez nokrišņiem. Tomēr lietus vel joprojām pa maz, ja nem vēra gaidāmo kārtejo garu anticiklonu, visi meža grāvji vēl ir ir sausi, dīķis tikpat ka tukšs.


Vakarā beidzot arī Rīgā atnāca fotogeniski un māsīvi līča efekta mākoņi un vakarā un nakts sākuma daudz lija, brīžiem visai stipri un ar krusu, reizē pasriprinājas arī vējš, kas nakts sakumā sasniedza vētras spēku brāzmām virs 20 m/s, šis bija pagaidām ša rudens stiprākajs pūtiens, koki locijas ne pa jokam, liels vēja troksnis, vakara pastaigā izbaudiju tādu sen nepiedzivotu laiku. Patreiz vējš krietni mazinājies, bet lietus vairs nelīst.

weatherfoto.wordpress.comSkaists interesants un dinamisks un mainīgs rudens laiks iestājies- tieši tāds, ka man patīk :) Ir gan skaisti fotogeniski mākoņi, gan lietus šaltis, gan saule un vējš. Aizvadītā naktī un šorīt daudzas lietus brāzmas pārgāja pāri, dažas no tām visai stipras un ar krusu.

Rudens ir klāt!
29.09.2018 11:12


Šorīt pirms brīža pamodināja pamatīga krusa zirņu lielumā, Rīga, Pārdaugavā. Zeme nedaudz balta palika bet pie debesīm varaviksne :)

Rudens ir klāt!
29.09.2018 09:14

Pēdeja laikā ir beidzot interesanti un dinamiski laikapstākļi, bija gan līča efekts pāris dienas, gan ciklons vakardien. Lietu gan vel vajag daudz jo daudz, lai kompensētu visu iepriekšēja gandrīz pusgada sausumu. Vakardien rasināja pa druskai visu pēcpusdienu, bet nakts sākuma bija ļoti īslaicigs, bet spēcigs gāziens, vējš gan vakarpusē gan bija diezgan stiprs, dažas brāzmas ap 20 m/s, par ko liecina arī liels bērzs, kas nolūza pie Imantas dzelzceļa...

Rudens ir klāt!
27.09.2018 11:35Jurmala nepartraukti list jau kadu stundu bet parak stipri un reizem AR siiku krusu. Lica efekts strada labi.

Rudens ir klāt!
24.09.2018 13:36

Beidzot viens līča efekta mākonis ir sasniedzis arī Rīgu, tikko Pārdaugavā pamatīga krusa un lietusbrāzma, zeme uz brīdi nedauidz sirma palika... šī diena izskatās būs interesanta :)

Rudens ir klāt!
24.09.2018 11:03

Skaisti dinamiski laikapstakļi un fotogēniski ārti skrienoši mākoņi, daži visai iespaidīgi ar negaisu mākoņu cienīgiem torņiem un lāktām... tātad kaut kur arī stipri lokāli līst, Rīgā, vismaz Pārdaugavā gan nekā, totāls sausums ar dažam lietus lāsem, viss iet garām. Braucot uz Ikšķiles pusi sākot ar Rumbulu un tālāk ir nolijis ir palielas peļķes. Ikšķilē nokrišņu merītaja 9 mm no vakardienas un šodienas lietus, pēcpusdien vairs nelija, kaut D, DR pusē tālumā cēlās visai nopietni CB torni...

Aizvadītas dienas mākoņu fotonovērojumu catchstorm.blogspot.com

Rudens ir klāt!
24.09.2018 01:26


Arī es tādu sausu un beznegaisu vasaru vairs negribētu piedzīvot un galvenokārt tā ilgstoša bezgalīga sausuma dēļ, dažviet citur LV gan situācija bija atšķiriga, bet Rīga bij stabili sausuma līderos...


Fronte izrādījas visai švaka un kārtīgu lietu protams Rīgas apkartnē neatnesa, mazliet palija no rīta, bet zem lielākiem kokiem tāpat sauss, viss ka vienmēr, kādu 1 mm, tātad sausums turpinās. Temperatūra gan par 10-12 grādiem zemāka, ka iepriekš, un šodien jau septembra 3 dekādei atbilstoša. Dienā daudz saules un vējš, nelieli CB mākoņi daži no tiem nopilināja pa kādai lietus lāsei. Vakarā skaists saulriets ar sārtiem rietošas saules izgaismotiem mākoņiem.


Vēl 12 naktī staigāju ar t-kreklu un ir silta tropiska nakts, +21 grāds Rīgā un tas jau 22 septembra sākumā... Gaidu ko atnesīs aukstā fronte rīt un vai beidzot normāli lietus nolīs.


Vispār jau pilnība piekrītu Saulcerītei, šis miers un pārsilta meteostagnācija un man it īpaši ieildzis sausums, bezlietus un beznegaisu periods ir jau riktīgi piegriezies. Pret siltumu vēl nav nekas īpaši pretī- tagad tas jau tīri labi panesams, ne tā ka bija jūlija otrā pusē un augusta sākumā, bet tas lietus trūkums kopš maija sākuma!!! Rīga līdz šim normāli vasarīgi nogāza tikai 2 reizes visas šīs garas vasaras garumā... pārejais nav nekas. Ir tikai 2 lietas, ko ceru sagaidīt pēc šīs ieilgušas vasaras, vai atkal vilties- pirmā vai būs šogad spēcigas un skaistas līča efekta izpausmes un vai pēc šādas garas siltuma vakhanālijas beidzot pienāks sniegota un auksta ziema, līdīigi, ka 2010 un 2011 g karstam vasarām.


Gāž, līst, pērkona dārdi- tas nav par mums... līdz šejienei šogad nekad nekas nenonāk- iznīkst, izlīst, izjūk pa ceļam lai dažreiz pēc tam pārlaižot pāri no jauna aktivizeties , pastiprināties un atdzimt... bet te beznegaisa sausuma turpinājums, ko nespēj būtiski ietekmēt tāds dekoratīvs nedalietus, kā arī šodien, kas tikai knapi uzrasina un viss.


Šodien pirmo reizi tā pa īstam sajūtu rudens elpu, pēc izjūtam un temperatūras. Ja vel dienas vidus bija visai silts ar mērenu vēju, tad vakars strauji atdzisa un bezvejā vasaras kurpēs pirmo reiz pa ilgiem laikiem saka salt kājas un pašam arī. Bet sausums turpinās un galu tam neredz. Ja pagajušo gadu Imantas/Babites mežā bez gumijniekiem pastaigāt ar suni nevarēja- daudzviet zemākas vietās stāveja ūdens, tad šogad visur var izstaigāt ar kedām- viss pilnībā sauss, nevienā grāvī arī nav ūdens, nevienas peļķes kur sunim padzerties... Anniņmuižas dīķis ari īzžuvis tikpat ka tukšs catchstorm.blogspot.com