gubumākonis
gubumākonis

Lietotāja aktivitātes


Šībrīža prognozes rāda- ciklona stipro nokŗišņu zona ies garām Rīgai D, DA pusē skarot tos pašus Vidzemes un Latgales rajonus, kur ari citreiz bieži stipri lija, Līvāni var gatavoties kārtējam ēpiskām lietavām, ja paveiksies ari negaisam noslēgumā, bet Rīgā labakā gadijumā neliels rudenīgs lietutiņš piesitīs puteķļus , savukārt Kurzeme un Rucava atkal paliks bešā.... Man nav ko teikt, it īpaši, ka tam sekos kārtēja nebeidzama anticiklonu vakhanālija....


Aizvadītas nedēļas prognozes bija galīgi greizas un garām- lietainas un vēsas nedēļas ciklons.tvnet.lv vietā sanāca silta, vasarīga un diemžēl mūsu pusē sausa...pēdejas dažas dienās pat karstas un visai sutīgas, bet kopumā normāla Baltijas vasara normas robežās, ja vien ne tas atkal pieaugošais sausums LV Rietumu piekrastes daļā un ap Rīgu. Un prognozes arī tuvākas 10 dienās neko labu šai jomā nesola- sausums turpināsies un pastiprināsies, ja nekas prognozēs nemainīsies. Bet te vel sola sausu rudeni ilgtermiņa prognozēs.... Pierīgas mežosjau tagad ir atgriezies sausums, ilgstošu nokrišņu deficitu nespeja kompensēt dažas lietainākas dekādes Jūlijā un galu tam joprojām neredz. Zāle gan pagaidām aug griezdamas, tai vel pietiek to dažu lietainu dienu virspusēja mitruma... Bet grāvji un tradicionali slapjas vietas pierīgas mežos ir , bija un paliek pilnīgi sausi un tukši, arī Anniņmuižas dīķis gandrīz izžuvis.


Vakardiena, mēreni silta diena ap +18+20 diezgan daudz mākoņu visos līmeņos, saule caur plīvuru... Dienas vidū nāca tumšo CB mākoņu grēda, kas tuvojoties izveidojas par fotogēnisku sienas mākoņi ar pamatīgam nokrišņu šleifēm , likās nu tik būs- un pagāja tuvu garām, pie manis ne piles... Vēlāk vel viens tumšs mākoņis veidojās tuvumā un virs galvas virzoties tālāk nesa lietusgāzi, pie manis atkal ne piles.... Viss ka vienmēr aiziet aiziet tur kur lietu nevajag un to negaida- ZA un DA virzienos- Siguldai, Līvāniem , vai Limbažu pusē.
Arī šodien laiks ko vairums nosauktu par labo, saule un viegli mākonīši pie debesīm, +18


Rīgā Agenskalnā patreiz sirsnīgi līst :) Nupat arī stipri gāž....


Rīgai, vismaz rietumu un centrālai daļai viss jau atkal un atkal paiet garām :( Piektdien pērkonmākoņi no visam pusēm, bet mūsu pusē nekā, vien pāris reizes mazliet knapi uzlija. Sestdiena, kas bija solīta ka vienīga saulaina vasaras diena patiesībā sanāca pārsvara pelēka, neizteiksmīga un diezgan apmākusies, gan Rīgas, gan Ikšķiles pusē, lietus ne piles... Svētdiena bija silta un saulaini vasarīga ar skaistiem mākoņiem un pērkongalvām, kuras visas gan atkal aizgāja uz DA, ZA pusi, Vidzemi pārsvarā, pie manis vien dažas skopas piles pakaitināja.... šodiena sākumā saulaina, silta un sutīga, vēlāk apmācās, izskatijās jau vienubrīd cerīgi, tomēr visi tumši padebeši un potenciāli lietus makoņi atkal jau aizskrēja uz tiem pašiem Vidzemes un Z-vidzemes rajoniem atstājot mūs bešā, pat neviena pile nenokrita :( Un daži jau pa LR -1 no rīta un dienā skandināja par gaidāmam lietusgāzēm, pērkoniem un krusu Rīga vakarā... viss galīgi garām. Kopumā prognozes šai nedeļai mūsu pusei arvien vairāk izRīgā Agenskalna pusē viss pagāja garām, tik dažas reizes nedaudz uzlija no izlijušu laktu pamalēm... Viss bija tuvu, gan fotogeniski negaisa mākoņi, gan zibeņi uz zemi un diezgan skali pērkona dārdi, bet agrā pēcpusdienā ari interesants sienas "shielf cloud" tipa mākonis, kas mūsu pusē pārgaja pa sauso... DR pusē gan smuki zibeņoja un pamatīgi lija, bet virsū nekas netrāpija. Arī mammatus mākoņi bija vērojami, bet ne pārāk izteiksmīgi. Nu viss ir beidzies, skaidras debesis un saule....


Vakar beidzot ari Rīga varēja izbaudīt īsti lietainu dienu ar ilgstošu mērenu lietu, tādas dienas manā pusē gadās reti, nolija ap 16 mm, sausums atkāpies. To ar prieku baudiju laikam tikai es :) Šorīt bieza migla un pagaidām pelēks laiks, bet varbūt dienā būs negaiss :)


Vakardien beidzot dinamiski laikapstākļi manā gaumē Rīgā :) No rīta zemi peleki miglas mākoņi, kas drīz vien pašķirās un pamazam sāka pārversties par gubumākoņiem, kas strauji auga un attistijas un drīz vien palika visai iespaidīgi un fotogeniski, drīz vien nāca arī pirmā lietus brāzma, pirmā vel tāda iesildišanas, tad jau virsū nāca otrā tūre, tumši negaisa mākoņi ar retiem pērkona dārdiem, sekoja stipra lietusgāze . Pēc brīža arī trēšā tūre, kas sakumā pamalē, ka ne parak draudīgu mākoņu grēda, tomēr tuvojoties tā strauji progresēja un attistijas par visai fotogenisku negaisu ar zemu izteiksmīgu tumšu sienas mākoni, nāca virsū balta necaurredzama lietusgāzes siena, gāza ļoti stipri, ielas un ietves pārpluda u npārvertas par upēm, bija 3 tuvi stipri skaļi pērkona spērieni, skaists vasaras negaiss :) Pēcpusdien pārsvara skaidrs saulains un silts, DA puse attāli negaisa torņi.

Sodiena apmākusies un ar nelielu/mērenu lietu, redzēs, ko velāk šīs ciklons nesīs....Jau otro rītu prognozetaisrīta lietus Rīgā izpaliek, vispār normāls lietus pie mums nav bijjis kopš 22 jūlija, apkārtnes mežos atkal sausums, sēnes negrib augt. Laiks pārāk mierīgs un meteogarlaicīgs un drīzāk atbilst augusta beigām vai septembra pirmai pusei, kādai rudens atvasarai.


Apmācies un sauss laiks, ne šodien, ne vakardien Rīgā lietus ne piles, kopumā jau nedēļa un 1 diena bez lietus, kamēr citur dažviet lija gandrīz katru dienu... Arī turpmākas prognozes neko labu šajā jomā mūsu pusei pagaidām nesola, tātad sausums pamazām atgriezīsies.


Nogurdiņošas un sviedrainas brīvdienas, īpaši svētdiena, kad ieplānotais izbrauciens pie dabas Skrīveru puse bija krietni apgrutināts un nebaudāms dēļ karstuma, kas sasniedza +32 grādus.... Arī nakts Rīgas betona džungļos grūti panesama, vienīgi tagad, no rīta beidzot sajūtams patīkams vēsumiņš, īpaši ārā. Un labi vien ir. Vienīgi no lietus atkal nekā, viss sauss, ne piles un debesīs klīst nekaitīgi tukši mākoniši- vai tad tiešām šāda krasa gaisa masu un temperatūras nomaina notiks pa sauso? Agrākos laikos gandrīz vienmēr lielie karstumi noslēdzās ar vareniem negaisiem, bet tagad.... Līst vien jau tradicionālās vietās- LV A, ZA pusē un ap Līvāniem, pie mums nav nekā, jau nedēļa bez lietus :(


Skaists negaiss bija, kaut ko tādu gaidu jau sen...


Kamēr šur tur Vidzemē un LV austrumu pusē, piemēram pie Līvāniem jau kuru reizi gandrīz katru dienu līst un ari pa kādam smukam negaisam, šeit Rīgas beznegaisu zonā nav neka, pat ne piles lietus jau vairākas dienas, bet ir meteogarlaicīgs un pliekans laiks pārsvara saulains un sauss, arī turpmāko dienu prognozes neko citu nerāda ka ta saucamo "labo laiku".


Rīgā gan nekas no LV A meteojautribām nav un nenotiek, vakardien visu dienu debesu pamales kairināja/kaitināja ar pamatīgam fotogeniskam negaisa mākoņu gubām, tomēr pie manis nekā, pat masīva negaisu vienotā fronte, kas lēnām tuvojās no R puses dienas vidū pie pašas Rīgas strauji izjuka un izčāksteja, ne piles! Vien vēlā vakara uznāca īsa, bet ļoti spēciga lietusgāze bez zibeņiem un vēja, velāk atkal nekā... Šodiena sākas apmākusies un nelielu smidzekli no zemiem mākoņiem, dienas gaitā skaidrojās un ne lietus ne negaisu. Bet priekšā atkal karsts un garš sausuma maratons bez lietus vismaz 10-15dienas mūsu pusē, ka to rāda tagadējas prognozes...


Izbrauciens Mērsraga pusē, dienas pirmā puse saulaina un karsta, pie debesīm viegli spalvu mākoņi, ūdens Jūra silts, viegli vilņīši. Vēlā pēcpusdienā no DR puses lēnām tuvojās fronte, kas sākumā ir ka blīvāko spalvu un augšejo slāņu mākoņu kārta kas pamazām pārņem debesis un arvien vairāk aizsedz sauli, D, DR puses debesu pamalē sabiezē un paliek arvien tumšāka, tur ari pamazām sāk redzet gubumākoņu lielas gubas un virsotnes, kas ir uz gaišpeleka augšejo mākoņu fona. Tie pamazam tuvojās un pamale paliek pavisam tumša, atskan attāli pērkona dārdi, uznāk pirmais diezgan izteiksmīgs sienas mākonis bez lietus, tam seko īstais negaiss plašā frontē, bet visai mazaktīvs un izlādejies. Lietusgāzi tas gan atnesa ļoti stipru un ilgstošu, atpakaļceļa gāz balta siena un ceļi pludo kamēr izbrauc āra no mākoņa, bet pie Rīgas cits tumšs māko'nis ar lietusgāzi, gan bez zibeņiem un pērkoņiem. Pa reizei uzlīst ari patreiz naktī, tomēr klusi, mierīgi, bez vēja un kaut kādam negaisa pazīmēm...Diena ar vilšanas piegaršu...Kaut arī vairums prognozēja šodien lietu un negaisus Rīgā un apkārtnē, tātad interesanto un dinamisko dienu, tomēr īstenība izrādijās visai pliekana un neinteresanta- kaut arī pamalēs visu dienu un vakaru veidojās un cēlās skaistas un iespaidīgas gubas, laktas un pērkongalvas, līdz Rīgai nekas tā īsti neatnāca- vai no izlija pa ceļam, vai garām, virs galvas nonāca vien izlijušu laktu atliekas un neizteiksmīgi pelēki mākoņi, kas aizsedza sauli un vairākas reizes nesa vien nenozimīgu pilināšanu- ne šīs- ne tas, vien tālumā dažreiz pērkons norūcās. Zēl gan, jo tuvākas dienas mūsu pusē vairs uz lietu/negaisiem nav ko cerēt :(.