gubumākonis
gubumākonis

Lietotāja aktivitātesRīgā no rīta un priekšpusdienā beidzot kārtīgs vasarīgs lietus ar parupjam lāsēm. Nolija 15 mm. Pēcpusdien saule mijas ar ātri skrienošiem mākoņiem, vairs nelija, bet vakarā pilnīgi skaidrs laiks, vien +2 grādi.

Cerot uz siltumu maijā
30.04.2021 23:43


Šī afrikaņu abnormala priekšlaicīga siltuma invāzija sagrāva iespējas uz cerēto klasisko agrāko laiku pavasari un iesvieda mūs ilgstošā britu neziemā. Viss notika ka pārtītā uz ārtro filmā vai klipā un dziļas ziemas vietā dažās dienās esam tur kur esam. Ārā šodien pēlēks un apmācies un nepatīkami drēgns laiks, sniega salas un atliekas turpina kust un sarauties, ceļi un ietves sen brīvas, pēc saulaini vējainas iepriekšējas dienas naktī pēkšņi lija neliels lietus. Viennozimīgi tas vairs nav februāris un kopumā laikam mēnesis būs tuvu normai un līdz ar to ari visa ziema.


Pelēka vienmuļi nejauka un neizteiksmiga diena, copy paste no vakardienas, daži grādi plusā, sniegs turpina strauji kust, slapjums un dubli notiritos ceļinos... Sniegs vēl ir ap 10-15 cm, bet tā laiks ir skaitīts. Tālāk priekšā gara britu neziema un dažgradu pseidosiltums , jo ne nu jau martā viss sāksies... Februar, kur tu paliki, viss tik labi bija sakumā.


Pēc vakardienas saules vakarā un naktī uznāca bieza migla, nekas un nekur nepiesala, bet šodiena jau tradicionāla britu neziemas klasika, pelēks slapjš un nemīlīgs, pa virsu vel lietus mēģināja līt, bet īsti nesanāca. Sniegi kūst katastrofāli ātri, tomēr līdz vakaram Šampēteri privātmāju pagalmos vel ir balts un pat samēriju 20 un vietām vairāk cm kārtu, bet ruvākas prognozes jau visu sagrauj....
Riebīgi neziemīgs, un drebelīgi depresīvs un drēgns pseidosiltuma nelaiks zem svina vāka vien kārtīgai mājsedej derīgs.


Tas riebekligais pseidosiltuma nejaucenis ir klāt kopā ar pelēkiem padebešiem, slapjo dūmaku un drebelīgu laiku... Un ne gala ne malas vairs tam neredz visas prognozēs, līdz ar to šī skaista ziema ar rītdienu ir cauri. Vismaz kadu frontes sniegputeni varēja sarīkot pirms ierašanas, bet nekā.Vājāks, kā prognozēts ir pēdējais aukstuma vilnis, pagajušnakt Rīgas lidostā min -20, bet uz rīta pusi apmācās un -13, mēģināja drusku snigt, bet vēlāk skaidrojās un saule, skaidrs arī patreiz un lidostā -17, pie loga man -15, zvaigznes redz... Sākot ar sestdienu visai bezcerīgi , bet lielais aukstums jau nekur tālu nebūs, tepat uz A pierobežas netālu, diezgan lieli kontrasti samerā nelielos attalumos... ceru vēl uz kādu interesantu pārsteigumu vai izmaiņām, tomēr nekādu dižu snigšanu , vai arī lietu pārejas laikā pie mums neprognozē, bet varēja gan pie tādam starpibam,... GFS atgrieza pamatīgu salu pēdejā izlaidumā marta sākumā, bet diemžel uz to brīdi sniega vairs tikpat ka nebūs palicis.


Ja, prognozētāji atkal ir auzās un smagi kļūdījās izskatās par auksto februāri un stabilo ziemu līdz mēneša beigām...jaunajs GFS izlaidums ir vienkārši šausmīgs un un sagrauj ziemasmīļus.... ar katru nākamo izlaidumu... ir arvien graujošaks un šoreiz tas man nav labs pārsteigums, bet nu vairs cerību laikam naf....un bus jaatgriežās mūsu ierastajā pēdējo gadu realitātē. Tikmēr vēl baudam lielisko, perfekto saulaino ziemu un sniegus, vismaz vel dažas dienas. 21. datums- lūzuma punkts. Diena patīkama , gaiša un saulaina, zilas debesis un spoža saule, bet tagad Rīgas lidostā ir -18, debesis skaidras, bezvējš. Man pie loga -15,, redzēs, cik būs ritausmā.


ECMWF galigi nojugusies ar savu trako prognozi ar +10 gradiem un sniega pilnigu nokusanu, lai nemaz neradas ar ko tadu lidz marta vidum, GSF piedava krietni merenaku atkusni patreiz , bet marta sakuma jaunu aukstuma vilni ar salu zem -20. Tikmer pagaidam turpinas lieliska skaista un sniegoti saulaina ziema par ko ir prieks :)


Kopumā lieliska, skaista ziema turpinās par ko ir liels prieks, brīvdienās pārsvara apmācies, bet prognozētais sniegs Rīgu, Pārdaugavu tā īsti tā ari nesasniedza, vien daži mm, kopumā silts, bet iztika bez atkušņa, diezgan stiprs brāzmains vējš bija. Šonedēļ īsta ziema turpināsies, vien prognozes nogalej dara bažīgu, ja piepildās GFS trakā prognoze ar fatālu atkusni jau no 20 datuma un brīžiem Rīgā līdz +5+7 grādiem, tad visam kirdik, bet LVGMC izlaidums piemēram nemaz tik traki nerāda un atkusnis vien Kurzemē , Rīga uz robežas un ar nelielu salu līdz 22 datumam... Cerams. ka mainisies, jo fatalu nokusni jau februarī gan vel negribētos.Rigaa, Pardaugava nepartraukti sniga visu nakti, stipri snieg ari tagad. -14 gradi. Vareni piesniga, bus ko redzet pa celam uz majam...


Rigaa Pardaugava visu dienu un vakaru skaisti snieg lielam parslam, briziem visai intensivi un sniega sega pieaug acimredzami, jau vairak par 10 cm, bet sniedzins loti gaisigs pukains un viegls plaks velak. Pasakaina ziema ir sogad, sak jau atgadinat 2010g dizsniegu :)


Rīgā, Pārdaugavā pa brīdim smuki snieg, brīžiem stipri lielām pārslām, līča efekts sāk savu darbību :) Nu jau 3 cm svaiga pūkaina sniega klāt . -7 grādi. Ziema turpinās un tuvākas dienās turpinās nostiprināt savas pozīcijas :) Prognozes lieliskas ziemasmīļiem.


Superīga skaista Ziemas diena ar nelielu salu un spožu sauli pēcpusdienā, skati, ka no veco labo laiku ziemām, tik skaisti sniegi vizuļo saulē un dzidras zilas debesis, dziļa sniega sega un prognozes ar salu un ziemas turpinājumu vismaz līdz 12. februārim.... Beidzot! Prieks. Skaidrs vakars un jau tuvojās -7.Papildināju galeriju šodienas līča efektam. www.meteolapa.lv

Sniega sega jauna 27 cm, patreiz vairs tikpat ka nesnieg.


Rīgā, Pārdaugavā turpinās zverā līča efekts, brīžiem zeme ar debesīm iet kopā reizem gandrīz nesnieg, pamazam tiekam ieputināti, apkārtne paliek par sūnu ciemu :) Mazās ieliņas tikpat ka neizbraucamas. Nomeriju sniegu pagalmā- jauna kārta ap 23-25 cm, kopā ar veco nedaudz pāri 30 cm. Snigšana turpinās!