gubumākonis
gubumākonis

Lietotāja aktivitātes


Saulains patīkami silts laiks Rīgā, spirgts vējiņš ņeļauj parkarst. Zel, ka ciklons brīvdienās nesīs tikai vēju un bez nokrišņiem.
Šorīt Rīgai daudzu prognozētais , (bet piemēram leišu modelis solija šorīt diezgan stipru lietu) lietus kaut kur izpalika, tā vietā atkal pilnīgi skaidras debesis bez neviena mākoņa un saule. Sausums pie mums turpinās vel nezināmu laiku... Vakardien pievakarē daži neizteikti CB mākoņi ar lietus pazīmēm pagāja garām.


Cerības uz vakara negaisu pagalam nepiepildijās- kaut ari cerīgi sākumā viss izskatijās un izveidojās smuka un spēciga negaisu fronte, tomēr tā pa lielam tā arī noslāpa pie valsts D, DR robežas, tālāk virzijas stipra lietus fronte, tomer ari tā strauji izjuka tuvojoties Rīgai, zēl gan. Virsū uznāca vien gubumākoņu josla ar pastipram vēja brāzmām, vēlak sekoja neliels lietus, kas tik knapi asfaltu saslapināja un viss...


Iespaidīgi pavērsieni laikapstākļos un vasaras cienīgi negaisi jau 5. aprīlī, kad zeme vel daļeji sasalusi, bet dziļi mežos un arī udenstilpnēs vel daļeji saglabājies ledus un sniegs :) Skaista sezonas atklāšana un cerams, ka šī jaunā negaisu sezona neliks vilties arī turpmāk ! catchstorm.blogspot.com
Šodien pārsvara apmācies laiks, dienā brīžiem nokrišņi- slapjš sniegs, sniega graudi un lietus, brāzmains vējš un krietni vesāks, kā bija vakar.Naktī un no rīta Rīgā smidzināja un līņaja rudenīgs lietus, bet ap 7 no rīta lietus pārgaja slapjā sniegā, vienubrīd Pārdaugavā smuki un intensīvi sniga milzīgam sniega pārslām un zeme, koku zari uzreiz palika balti, tomēr prieki nebija ilgi, snigšana pārgāja smalka sniegā, uzsnigušais strauji kusa un patreiz tikpat ka nokusa, neskatoties uz to, ka visu dienu turpina snigt, tomēr kūst atrāk, ka piesnieg, atkal jau pietrūkst kāds nieka 1 grāds lai viss būtu savadāk. Zālajos un ielās milzu peļķes, gaisa temperatūra ap +1... atliek vien atkal apskaust Kurzemniekus, kuri šodien var baudīt skaistas baltas ziemas atvadas ar sniegu 5-13 cm biezumā un ziemassvētku kartiņu cienīgiem skatiem Lieldienās... Zēl gan, ka to nesagaidiju arī pie mums...


Iepriekšejās divās dienās sanāca izbaudīt 2-5 cm sniega segu Rīgas apkārtnē, kas brīžiem uzsniga, brīžam pakusa un daļēji nokusa... šorīt sniegs sedza 30-40% zemes virsas, laiks apmācies un drēgni vējains. Pēcpusdien sāka līt, vēlāk lietus bija stiprs vasarīga rakstura, ar lielām rupjam lāsēm, uz ielām un zālājiem veidojās lielas peļķes, atlikušais sniegs strauji nokusa, tagad vakarā turpina līt smalks rudenīgs lietus, peļķes uz sasalušas zemes tikai palielinās, sniega nav.


Tieši ko tādu, tas ir pamatīgu sniegputeni es gaidiju visu martu, bet nekā, totāls sausums un nieka snigsana pareizei visu menesi, un ari tagad Rīgā tikai līst, izskatās, ka šaja ziemas/pavasara perioda kārtigu sniegu vismaz 10-15 cm biezumā tā ari nesagaidijām neskatotoies uz samera ziemīgu aukstumu februarī un martā... zēl gan.Kaut arī temperatūras šajā martā bieži vien tīri ziemīgas un menesis ir aukstāks par aizvadītu decembri un daļu janvāra, tomēr Rīgas apkārtni joprojām vajā totāls sniega trūkums un vel joprojām nebija neviena kārtiga sniegputeņa. škiet arī marts būs Rīgā sauss, tapat ka februāris, ja būtu vasara, būtu jau nopietns sausums... Ari iepriekšeja naktī rīga sniga, bet tradicionāli ļoti skopi, knaps sirmums uz zemes no rīta.
Sniegputenis pagājuša gada martā: weatherfoto.wordpress.com

Lēni nāca pavasaris
23.03.2018 23:56

Lai veicās ķeršana! Un gaidīsim kādas ziņas un bildes no šī brauciena :)

Tornado medības 2018
23.03.2018 23:40

No rīta uzsniga 1 cm sniega, kas dienā strauji nokusa, pēcpusdien sniga atkal, vienubrīd stipri un lielām pārslām, zeme atkal palika balta. Vakarā/nakts sākumā -2, piesalst, uz zemes plāna sniega kārta, brīžiem nedaudz snieg/sniega graudi. Kopumā jauks dinamisks pavasara laiks, bet gribētos vēl kādu kārtigu sniegputeni ziemai atvadoties, tā lai uzsnieg kādi 10-20 cm sniega un tad var nākt silts pavasaris :)

Lēni nāca pavasaris
21.03.2018 01:15

Vāsara škiet būs siltāka, ka iepriekš un mazāku nokrišņu daudzumu, manuprāt būs daži pamatīgi karstuma viļņi, bet ne tik karsti, kā 2010 g un kā tik nesanāk arī gari sausuma periodi kā 2002g, vismaz tā domā daži Krievijas meteoentuziasti.


Rīga vienmēriga sniega sega apmēram 1 cm biezumā, bet vismaz baltums ir, neliels sals arī, koku zariem ledus gabaliņi un mazas lāstekas. Līdz nedēļas beigām sals pieturēsies un pastiprināsies, tātad ziemīgs laiks :)


YESS!!! Rīgā stipri snieg un zeme paliek balta! Tad jau turpmākais sals varbūt nemaz nebūs tik kails, bet vismaz ar nelielu sniega seģeni gan :)