gubumākonis
gubumākonis

Lietotāja aktivitātes


Lietus ierādās Rīgā ap pusdiviem naktī, sakumā ka neliels, zemo mākoņu blīva sega traucēja vērojumus, tomēr pēc diviem sāka redzēt arīo zibeņu jocīgas atblāzmas un dzirdēt attālus pērkonus, negaiss tuvojās, bet zemie mākoņi nosedza skatus, lietus pastiprinājās. Ap pustrijiem negaiss klāt, baisa tropiska lietusgāze, gāza baltu, viss pludoja, pa brīdim zibeņi un pērkoni mākoņos, daži skaļāki spērieni, pamazām lietus mazinājies, zibeņošana mitejās, bet turpināja līt mēreni stiprs lietus un pastiprinājas vējš. Lija līdz agrai priekšpusdienai, un tad skaidrojās, uzspīdeja saule, bet drīz jau pamalēs un ne tikai strauji sāka augt gubumākoņi, drīz vairāki sasniedza lietus/negaisa stadiju, tālāk diena dinamiska, vairākas īslaicīgas lietusgāzes, dažas ar pērkonu, brāzmains vējš un saule pa starpam, vakarā vairs nelija. Kopā nokrišņu merītāja ap 50 mm pa diennakti, viss labi saliets.
catchstorm.blogspot.com


Laba reportaža, skaists negaiss!


Rigā, Pārdaugavā Šampētera rajonā nokrišņu mēritāja sakrājies apmēram 45 mm nokrišņu, lietus turpinās, tiesa gan vairs nav stiprs, tradicionalas vietas Rīgas ielās ir pārpludušas, peļķes. Bet kas par svaigumu un patīkamu vēsumu! Beidzot var nesvīst, darboties un atdzesēt telpas.


Rīgas puse sutināja un taisijās, taisijās, auga un aiztaisījas talak prom uz Igauniju un Ziemeļvidzemi jau ka kārtīgs frontāls negaiss... Pie mums nekā, ne fotogenisku mākoņu, ne īsti vēsuma , bet lietus vien ka kaķa curajiens, vien mazliet putekļus piesita un jau pēc pusstundas izžuva bez pedām, vismaz te Pārdaugavā... Fronte ar atsevi;sķiem negaisiem virzās tālāk uz ZA, te atkal saule un neizteiksmīgi mākoņi... Vienīgas cerības uz nakts nelielu ciklonu, kas vismaz lietu varbūt kārtigu atnesis... Pagaidām viena vienīga vilšanās....


Skaistas pērkongalvas un masīvas negaisu laktas visu pēcpusdienu un vakaru cilājas uz DA un R horizontiem, bet virs galvas vien zilas debesis un cepinoša sausā svelmē... Vakarpusē milzīga izlijuša Kurzemes negaisa lakta vismas uz dažam stundam nosedza sauli, vismaz mazliet vesaks palika... bet kopumā atkal bešā un sausā. Nu vismaz drīz svelme beigsies.

catchstorm.blogspot.com


Kārtēja diena ar neizturamo svelmi, šodien pagaidām +29 ēnā un+27 istabās. Vakardienas lietus/negaisu fronte Rīgu sasniedza nakts sākumā vien izlijušu plīvurveida laktu dažu aukstako slāņu mākoņu veidolā, sausums turpinās. Vien naktī ārā patikama atelpa no karstuma. Šodien arī no negaisiem ne smakas musu pusē, ZA puse tālās masīvas laktas un dažas pērkongalvas R virzienā... virs galvas vien nekaitīgi viegli makonīši un zilas debesis līča virzienā... atkal nolāpīta juras brīze laikam...

Līgo prognoze 2020
28.06.2020 15:10

Jau otro dienu Rīgā kā uz cepešpannas, smagi, grūti un vienkārši karsti. Vakardien lielu dienas daļu temperatūra bija ap +31 grādu, vien nakts otŗā pusē uz īsu brīdi Pardaugavā nolaidās min līdz +17+19. Šobrīd jau +32,5, dīvains vējš, bija dažas spēcigas brāzmas pagalmā, bet pārsvarā neliels līdz bezvējš. Daži balti gubumākoniši pie debesīm, negaisus ne šodien, ne rīt Rīgai nesola. Istabā šobrīd +29 grādi.

Līgo prognoze 2020
27.06.2020 15:22

Kārtēja ļoti karsta diena, mēginajumi fiziski pastradāt beidzās ar izplūšanu sviedros un atlikšanu citai reizei. Saule un paplāni mākoņi, sutīgs ka pirms negaisa. Pēcpusdien daži sāka veidoties pamalēs. Īpaši skaisti un varens bija Bauskas puses negaiss kura lakta un milzu gubas izsskatijas īpaši kārdinoši un cerīgi, tas lenām tuvojās, bet te sacelās vēsāks vējš, laikam jau jūras brīze, palika jūtami vēsāks, sauli ari piesedza uz laiku izlijušo negaisu laktu plīvurs no Kurzemes negaisiem. Bauskas puses negaiss tā ari neatnāca, tā ka apstājas un aizgriezās, aizgĀja uz rietumu pusi atstajot mūs bešā. līdz ar to manā Rīgas daļā sausums, lietusgazes te ta ari neatnāca šonedēļ, tuvākas dienas cerību uz lietu vairs nav.


Vakardiena Rīgā Šampētera pusē karsta sausa un saulaina, max temperatūra +29+30 grādi, neliels vējelis. Vakarpusē pie DA horizontiem cēlas un veidojās negaisu laktas un pērkongalvas kas tuvojās un palika arvien lielākas un fotogeniskas. Ap pusdeviniem vakarā tie sasniedza Rīgu, skaisti tumši padebeši, sacelas vējš, reti pērkoni. Bet viss pēc ieprieksējas nakts scenārija- aizgāja ļoti tuvu garām gar A, ZA pusi, tik tuvu, ka pat lietusgāzes 'troksni"vienbrid varēja dzirdēt, mums trāpijas vien neliela aste uz beigām, kas deva īsu pāris minūšu gāzienu milzu lāsēm un temperaturas kritumu līdz +19 gradiem. Zibeņošana šoreiz krietni vājāka un retāka, vakars svaigs un patīkams ārā. 1,5 mm.brāzmām un nu izrāde var sākties. Ik pa brīdim spilgti,spoži zibens uzpleksnijumi un skali, jaudīgi un spradzienveidīgi pērkona grāvieni dažu sek. attalumā, daudzi spēcigi un skaisti zibeņi uz zemi, ik pa minutei negaisa aktivāka fāzē un daži apdullinoši tuvi sperieni, lietus ne piles. Kādu pusotru stundu varēja vērot skaistus tuvus zibeņus, gan uz zemi, gan mākoņos, skaisti sazaroti zibeņi mākoņos praktiski virs galvas, jo negaisa lakta bija virs mums un biezi perkondardi un klusāka rūkšana no zibe'niem mākoņos. Lietu tā ari nesagaidiju, pēc 2 naktī negaiss attalinājas un nomierinājas.. Pec visa spriezot Rīgas A pusei un centram vajadzetu dabūt pēc pilnas programmas. Kopumā viens no skaistākiem negaisiem pēdejos gados.


Skaista, sen neredzēta un nepieredzēta nakts negaisu izrāde un zibeņu uguņošana Rīga vairāku stundu garumā un ne piles lietus no tās pie manis Pārdaugavā Šampetera pusē, kaut zibeņi un spērieni ļoti tuvu, tikpat ka virs galvas. Diena neizturami karsta un svelmaina, paredzētus āra darbus nācās atcelt, tuksneša debesis un spoža saule,+30 grādi. Pecpusdien DA pusē tepat Rīgas nomālē strauji izveidojās tobrīd vienīga LV negaisa šuna, kas zibeņoja, ribeja un strauji auga, mākoņi apkārtne vairojās, viens negaiss aizgāja Rīgas DA pusē, otrs uz Jūrmalas pusi, un pavidam īsa lietusgāze milzu lāsem un svaiguma sajuta. Vakarā/nakts sākumā plaša negaisu fronte lēnām tuvojās no D, DR puses, skaisti zibeņoja un pamalēs auga arvien jaunas gubas un pērkongalvas, kas deva cerību, ka negaiss neizjuks un sasniegs Rīgu. Lēnam tuvojās, skaista rūsa , milzu lakta. Viena aktiva zibeņojoša šuna aiziet uz Jūrmalas pusi, bet Rīgai pāri strauji veļās zemo mākoņu valnis vai rullis (roll cloud) ar mērenam vēja br


Rīgas pusē abas dienas nekā no citviet aprakstīta, prognozes nokrišņiem atkal pilnīgi greizas un nepareizas un no masīvas līšanas ko prognozēja Rīgai naktij un rīta pusei nebija it nekā, dažas piles piecās rindās, abas dienas ar pelēku svina vāku, kas uznāca svētdien agra priekšpusdienā un noturejās līdz pat šim vakaram. Vakardiena vejaina tumšā un nejauka, šodiena blīviem zemiem mākoņiem, un visu dienu neliels smidzeklis vai rupja migla, kas sutu un slapjumu tik deva, normālu lietu, ne ari negaisu tā ari nesagaidija. Velti izcukota diena. Piesmidzināja 2 mm. Pie saulrieta mazliet skaidrojās.

Jāsaka jaunākas prognozes arī tuvākas dienas būtisku lietu Rīgai vairs nesola šonedēļ, bet karstumu bez negaisiem man gan nevajag.


Parasta vasaras diena ar sauli un mērenu vēju, diena mēreni silta, ap pusdienlaiku dzeram kafiju atslabinājušies terzejam ar ciemiņu... pēkšņi ara baigais troksnis, un brakški, neparprotami kaut kas nogāzies liels un nopietni, skrienam āra skatities- liels kļavas zars pa visu pagalmu, kritis uz saimniecības ēkas jumta malas noraujot daļu notekas un šifera malu... tā lūk nopietns postijums gaišā dienas laikā saulainā dienā pie skaidram debesīm, ari vejš it ka baigi stiprs nebija. Un negaisu un citu stihiju laikā viss bija O.K

Un vasara var sākties!
14.06.2020 00:22

Izskatās, kā līdz mums negaiss netiks, tas strauji zaudē spēku un zibeņošanas intensitāti un ja neizveidosies kāda jauna šuna, tad nekas ari nebūs, patreiz ara zemi mākoņi un pavisam neliels rasinošs lietus, vējš pierima un zibenošanas atblāzmas paliek pavisam retas, kaut pirms stundas-pusotras mirkšķināja līdz pat dažam reizēm minutē.

Un vasara var sākties!
12.06.2020 02:39

Varens negaiss pusdienas garumā :) Ap pl. 13 nāca virsū jauna aktīva negaisa šūna, stipri zibeņoja un skaļi tuvi pērkondārdi, gaziens arvien pastiprinājas, pēkšņi zili baltas spožas gaismas uzpleksnijums, kam mazāk pa sekundi sekoja apdullinoši skaļš un spradzienveidigs spēriens, no tā zibeņa arī pazuda internets, ka velak izradijas- modems sadega vai izgaja no ierindas- nacās mainīt. Sākas vienkārši fatāla lietusgāze kas drīz ielas pārverta pa upēm un strauji appludināja mājas apkārtni un dārzu... pamazām stihija gāja mazu'mā, lietus pārstaja ap 14:50 un drīz laiks noskaidrojas, palika sutīgs un saulains. Nu redzēs, ko nakti atnesis nākamā negaisu fronte un vai sasniegs Rīgu vispār.

Un vasara var sākties!
11.06.2020 23:21


Kas pa sperienu un spradienu mahal last 1sek internets pazuda, Gaza ta, ka darzs in maja applauds makes nakamajs Vilnius sis negaiss paliek arvien jestraks!

Un vasara var sākties!
11.06.2020 14:16

Joprojām līst, pa reizei ducina, un kad jau liekas viss uz beigām, atkal atskan tuvi perkondārdi un sāk gāzt tā pa riktīgam Nu man jau šī diena patīk :) Naktī arī Rīgā prognozē negaisu!

Un vasara var sākties!
11.06.2020 13:16

Rīta negaiss Rīgā uznāca nemanot virs zemāko pelēku mākoņu segas, vien satumsa un ik pa brīdim sāka arvien skāļāk ducināt pērkons , īsa mērena lietusgāze ar pērkoniem mākoņos ik pa minūtei, daži skaļaki spradzienveida un nu līst mierīgs vasaras lietutiņš jau 40 min, pērkoni arvien retāki un klusāki, debesis vienmērigi pelēkas, silts.

P.s. Ar nokrišņu radariem ka vienmēr pēdeja laikā ir bardaks, LV radars ka jau pierasts, lietus laikā uzkāries, bet ari citi šoreiz neko jedzigu nerāda....

Un vasara var sākties!
11.06.2020 11:53