gubumākonis
gubumākonis

Lietotāja aktivitātes


Un atkal jau visa ziema ir pagalam, un vēl straujāk, neka prognozets :( +5+6 grādi un vējš nobeidza jau ta plano un nabadzīgo sniega seģeni Rīgā... palika vien vecais ledus uz ietvēm un mazām ielām un netīras sniegledus čupas pamalēs, bet priekšā vien nebeidzamo atkušņu invāzijas un viļņi, kas vien īsus brīžus tiks pārtraukti īsiem un nenozimīgiem sala un vārga aukstuma mirkliem... Atkal jau ta dranķa neziema dominē un izskatās uz palikšanu :(


Vakardien beidzot skaista saulaina ziemas diena arsalu, spoži baltu sniega segu un dzidri zilām debesīm. Nakts sākumā sals sasniedza -16 grādus. Šodien apmācies, vēl -8, bet straujiem soļiem diemžēl tuvojās atkusnis. Tris dienas ar +5 grādiem, lietu un vēju noteikti atkal visu nokausēs pa tīro, arī sniega Rīga šoreiz nav daudz , vien kādi 2-4 cm, nokūsnis tikpat ka neizbēgams. Arī tuppmako laiku viss rādās nestabils un ka pa viļņiem, līdzigi, ka lidz šim Janvārī. Kopuma janvāri jau sola 3 gradus siltāku par normu, februāri 2 grādus.... www.cpc.ncep.noaa.gov


Pagalam visa ziemas godiba un skati:( druma neziemas realitate un dublaina eiroplurza visapkart. Viss strauji kust un šķist , sniega sega pazūd, dubli un tumsa zem svina vāka un gala tam isti neredz… janvāris nes meteo vilšanos….plus 3-4 gradi in lietussmidzeklis palaikam at dregno badaveju. Fuj!


Masīva un sen nepieredzēta atkala Rīgā, Pārdaugavā šodien. Apledojis ir pilnīgi viss, spīd un laistās kā stika glazūra, ļoti slidens!
Pagalam visa ziemas godība un skaistums tieši vecgada svētku vakarā un gadumijas brīvdienās... viss sķist, jūk, tek un pludo, visapkārt šķidonis un šludoņa,sniegs plok un kūst ļoti ātri, tumšs , pelēks, smidzeklis no gaisa un +4 grādi... vairs nav labi, draugi. Bet vismaz paldies par sniegotu un pārsvara īstu un ziemīgu Decembri un beidzot baltiem izcili ziemīgiem Ziemassvētkiem :)


Kolosāls ziemas laiks, Rīgā Pārdaugavā ziemas pasaka ir atpakal līča efekts strāda bez būtiskiem pārtraukumiem, snieg kopš vakardienas, brīžiem stipri un lielam pārslām. Sniega segā pagalma ap 22 cm un snieg tālāk :) temperatūra svārstās ap -8 -10. Ideāls laiks ziemasmilim !


Visu nedēļu riebīgs, pelēks un neziemīgs laiks ar garo atkusni, kas nu jau pārvēršas nokusnī.... dažas dienas ar lietu un sen neredzetu slapjo ledus slidotavu uz visam mazākam ieliņām un it īpasi ietvēm, kuras šogad tikpat ka netīra. Līdz šodienai sniega vel bija daudz, kaut arī tas plaka un kusa, bet iepriekšējā naktī un īpaši šodien tas nokusa un pazuda neticamā atrumā, pilsetas pagalmos un plavās tas līdz vakaram jau tikpat kā nokusa, palika vien netiras čupas ceļmalās un ledus uz ietvem. Šeit privatmaju rajonā , mežā sniegs vel ir, bet ari zud un plok visai ātri... līdz salam neizdzivos diemžel. Bēdigi. Gaidu ziemu atpakal.


Skaistas dziļas ziemas pasakas pēdeja diena, pelēki apmācies un pastiprinas vejš, kas veido piezemes un jumta puteni, nokrata apsnigušus kokus un aizvelk taciņas atklātas vietās....bet tikmēr temperatūra strauji tuvojās 0, no gaisa gan nekas nesnieg un nelīst, izskatās ka lietus ieradīsies kopā ar plusiem mūsu pusē līdz ar to nekada liela atkala nebus, bet lietus gan Rīga ar + grādiem līs gandrīz 2 dienas, ziemai ardievas, nakamas nedēļas jaunākas prognozes tai vairs neatstaj nekādas cerības :( Atgriezamies drumaja neziemas realitātē un tumsas dubļu valstībā....

Sala nedēļa
10.12.2021 14:46

Ideala, skaista un vienkārži superīga ziemas diena, vienkārži ziemasmiļa paradīze un sapnis :) Reti kad laikapstakļi dod tik daudz pozitīvu emociju, neskatoties ari uz zināmam neertibam. Ziema ka pasaka ar dziļu 35-40 cm sniegu un apsnigušiem kokiem, saule, sals un fantastiski skati :) Jau dienā sals bija jūtams -8-10 grādi, bet nupatās jau ir -17! Debesis skaidras, mākoņi tālaja DA pusē. Kaut nu ilgāk šis skaistums noturētos.

Sala nedēļa
06.12.2021 02:28


Rīga ap Sampeteri. Pa nakti piesniga vēl kādi 5 cm cniega klāt, aizvilka ciet iztiritas taciņas , skaisti ziemas skati :) Dienā sniga tikai brīžiem un īslaicīgi, bet dažas reizes arī stipri, kopā ap 18 cm sniega kārta. Pēcpusdien diemžēl ieradas atkusnis, no gaisa maz kas nāk, bet ceļi un ietves pārvertās žļurgā, ne bez sāls palīdzibas arī. Kūst, +1 grāds, no jumta pa reizem nobrūk sniega blāķi. Ceru uz nakts un rīta svaigiem sniegiem :)


Iepriekšējais ciklons atnesa ap 8 cm sniega, tomer par stiprako pedejos gados mūsu pusē gan nenosauktu, ne vējs, ne sniega daudzums nebija kas īpašs, viss lielums tika A pusei. Un tomēr smuka ziema gan. Īpaši šodien, kad no rīta Rīgu skāra stipri līča efekta nokrišņi, skaisti sniga lielām pārslām, ari sniega graudi bira, uzsniga vēl klāt ap 5 cm, velak saulains un skaists ziemas laiks. Nupatas naktī sākas snigšana no nākama ciklona, tā turpināsies 2 dienas gandriz bez pārtraukuma, diemžel izskatās, ka rīr arī līs, bet kopumā radās interesanti :)


Smalks sniedziņš pastiprinās, arvien vairāk sāk putināt, -2 grādi, 3 cm svaiga sniega un skaista ziema arā, jāiet garaja pastaiga ar suni, ziemu jābauda :) Vakars būs interesants, bet daži modeļi ciklonam aizejot vel prognozē kārtigus līča sniega nokrišņus Rīgas apkārtnē, tātad var uzsnigt ļoti daudz. Tad jau redzēs :)Svētdien no rīta Rīgā, Pardaugavā balta ziemas pasaka, 3-4 cm sniega, visi koki skaisti apsniguši, t-1 grāds, dienas gaitā ap 0, bet vakarā atkusnis ar smidzinošu lietu, sniegs krietni pakusis. Šorīt jau no rīta smalks sniedziņš, mazliet piesalst, nokusušas un tiritas vietas pamazām sāk aizvilkties atkal baltas, neliels jumta putenītis, pa reizei no jumta ar blikšķi nogāžas sniegs... ir ziema. Tālākas prognozes decembra sākumam vel aizvien interesantas un ziemasmīļiem ļoti cerīgas.Gaidu sniegputeni un sniegavētru šovakar :)Šodien Rīgā pievakarē sagaidijam pirmo sniegu no līča efekta mākoņiem, tiesa pavisam slapju, bet tomer bija un vairākas reizes:) Kopumā pēdejās dienās nolija 35 mm. Vakarā skaidrojās un zāle paliek stīva.

Starp sniegu un siltumu
09.11.2021 00:22

Nekāds liels pūtiens aizvadītaja vakarā un naktī Rīgā nebija, skiet, ka pat iepriekšējā vakarā brāzmas bija specigākas. Lija šoreiz ari pavisam maz. Naktī skaidrojās un spožs mēness ar retiem mākoņiem, pārsvara saulains ari tagad, kopumā pedeja nedeļa dinamisks un skaists rudens laiks. Sniega prognoze brivdienām nepiepildās.

Mainīgais oktobris
22.10.2021 12:24

Aizvadītais ciklons Rīgā, Pārdaugavā atnesa kopā 32 mm, 22mm aizvadītajā diennaktī un 10 mm šonakt un no rīta, kārtigs lietus pa ilgāku laiku. Laiks krietni siltāks. Tālak- garais anticiklons.

Salts nedēļas sākums
25.09.2021 20:35