K
Krāce

Lietotāja aktivitātes


Pēc maniem pierakstiem LV Ziemeļaustrumos saule tā pa īstam sāka nostiprināties bēdīgajā 24. februāra rītā, pēc tam gan 25. bija visu dienu ap 0 un slapja sniega birdināšanās. No 26. februāra gan visas dienas tikai ar sauli, bez nokrišņiem, un vienīgais mainīgais lielums bija vēja virziens un stiprums. Min temp. šajā periodā -16, max. +11 ( cik nu tie termometri precīzi, nav jau nekādi speciālie ) Arī šorīt vēl saulains, lai gan vakar gaisā bija jaušamas pārmaiņas.Bet 10km uz ziemeļiem vairāk par -20 neizdevās izspiest. Tā ziemās gadās.


No ļoti ticama avota Liepnā šorīt bijis -23


www.looduskalender.ee Putnu orķestris ar Lielā Dumpja pūšaminstrumentu partiju Matsalu nac. parkā Igaunijas rietumos. Vispār jau tā tiešsaistes kamera domāta bebru vērošanai, bet to vairāk ir vērts klausīties.


Vakar sākās Solārais pavasaris, pēc tam sekos Kalendārais (1.marts ), tad droši vien nākošais būs Astronomiskais (20 marts ), tiem pa vidu varētu iespraukties Gastronomiskais ( uz palodzes sadīgst pirmie sīpollociņi ). Pēc tam nezināmā datumā būs meteoroloģiskais (diennakts gaisa temp. stabili virs 0 ). Kā pēdējais ieradīsies Fenoloģiskais, kad sāksies augu veģetācija un jau parādīsies pirmie gājputni. Pavasaru tirgū ir patiešām liela izvēle.Labvakar, laikan es šodien pirmais dabūju just rītdienas Dienvidu ciklona ārdīšanos. Aizbraucu tā patālāk jau vajar, un šodien rītā no Vīnes līdz pat Zagrebas sākymam gandrīz nepārtraukts gāziens un melns kā naktī.


Tas šosejas izskalojums dabā izskatās daudz bīstamāks, šobrīd tur vismaz koka zars ir iesprausts. Reāli tur divām mašīnām mainoties viena būs gravā. Braucam prātīgi, jo tādu vietu Austrumlatvijā ir daudz.


Mani prātu izkūkojusi dzeguze aizkūkoja jau 28 aprilī Apes pagastā ( Ziemeļlatvija taču !). Pašlaik esmu Dienvidlatvijā, Dagdas novadā un skatos, kā snieg lielām, slapjām '' pļekām ''. Zeme tāda baltāka arī paliek.Aiz loga grādīzers rāda +2. Maijs ir atnācis, un kur nu bez sniega.. Pēc 10 min. temperatūra ārā rāda nulli....


Esmu tur ļoti bieži, un tas ir viens no negaisānākajiem ( nu gan jaunvārds sanāca, varbūt labāk - negaisīgākajiem ? ) apvidiem Latvijā. Skatoties šī brīža meteosituāciju, kāds lokālais negaiss tur droši vien būs.


Pl 10.15 Jaungulbene +16, pl 11.00 Madona vairs tikai +4


Pašlaik esmu LV DA, Dagdas novadā. Pirms stundas bija kādi 5 pēŗkona grāvieni ap 3 - 4 km no manas atrašanās vietas. T arī no +21 nokrita uz +16. Bet nebija šim pērkonam vasaras jaudas, nebija īstas bardzības. Un vēl - šeit šodien jau 2 reizes dzirdēju dzeguzi. Tik agri LV austrumu daļā es vēl viņu nebiju manījis.


Atrodos LV DA daļā, Dagdas nov. Andrupenes pag, bez nokrišņiem, +6, viegls ZR vējelis, un brīžiem par uzspīd saule. Ja Lieldienās ir tikpat silts, kā iepriekšējos Līgo, tad tās laikam var uzskatīt par siltām.


Skaisti, tas jūlija mākonis pēc atomsprādziena izskatās.

2014.gads Vecpiebalgā
24.12.2014 13:23


Labvakar, šobrīd atrodos LV DA, Dagdas nov. Andrupenes pag., un šeit šodien līst jau no 7 rītā, tātad jau 12 stundas nepārtraukti, līst ne pārāk stipri, gandrīz bezvējš ( pie zemes ), augšā mākoņi gan skrien diezgan ātri. Pēc radara izskatās, ka nakts vidū varētu stāties. Man nav saprašanas par nokrišņu mērīšanas lietām, bet pagalmā noliktai bļodiņai ar diametru 12 cm pa dienu pielijis 2 cm lietus ūdens


Tie zaļumi ziemu nemaz negaida ( negrib, tāpat, kā es ), trakākais, ka LV austrumu daļā, parastajā aukstuma polā, ir tādi paši zaļumi, vienīgi mēnēšzemenes gan bez ogām, bet ziedošas vijolītes un rozes ir arī manā fotokolekcijā. Neesmu dārzkopis (tas ir kundzes hobijs ), bet vakar dzirdēju padomu, ka ilgās veģetācijas dēļ augi ir '' iztērējušies '', un pavasarī tos vajadzēs pavairāk mēslot.


Paldies par vēstures faktiem, cilvēka atmiņa jau ir ļoti īsa un subjektīva. Kaut vai tas populārais ikreizējais teiciens pēc dzerstiņa - '' man tādu pohu vēl nekad nav bijis ''.........

Nesenā pagātnē.
25.12.2013 08:44

Labdien, LV ZA pirms 15 minūtēm bija krusai līdzīgs gāziens, tumšs kā vakarā, un tad bija tāds pamatīgs pērkona '' uzrūciens '', gan tikai vienu reizi. No rīta ap saullēktu daži neapdomīgi pārgalvji bija nolidojuši no šosejas, izskatījās jau arī kaut kas melnajam ledum līdzīgs. Brauciet uzmanīgi, kad temperatūra grozās '' ap podu '', visādi var būt.