JA
Juris A

Lietotāja aktivitātes


Par Ķegumu - Maiklam taisnība, ir visi 18 cm, ja nebūtu jāiet ārā uz sasāļotajām lielākām ielām, tad vispār liktos, ka ļoti dziļa ziema - manā Ķeguma slaloma trasītē, manis paša piekāpelētais blīvais sniegs arī ir ap 15 cm dziļš. T visu laiku turās +/- 0*C un pie sablīvēta sniega nekas nekūst (ja nav izteikts lietus). Pēc lielajiem kalniem ir kur patrennēt fizisko kāpelējot.


Sveicināti visi metromīļi 2015.gadā ! Nupat atgriezos no sniega apstākļu testēšanas Itālijas Alpos kalnu slēpošanas ciematā Livigno (1816 m virs j.l.) pa Ziemassvētkiem un Jauno Gadu. Sniega apstākļi sākumā daudz neatšķīrās no Latvijas apstākļiem - melni kalni un balti nopūstās kalnu slēpošanas trases. Baltas tikai klinšu virsotnes sākot no kādiem 2000 m Tikai pēc Ziemassvētkiem uzbira "dekoratīvais" sniedziņš un kalni kļuva balti. Slēpošana laba, jo praktiski bija atvērtas visas trases (31 gab.), līdz ar to slepotāji izdalījās pa visām nogāzēm un pie pacēlājiem neveidojās rindas. Pa naktīm, kā jāņtārpiņi pa nogāzēm rāpoja sniega retraki, arī sniega lielgabali strādāja gan dienu, gan nakti. Brīnišķīgi ar gaismiņām izdekorētas ielas un nami. Skaisti! Atpakaļbraucot uz lidostu Bergamo turpat 40 km no Livigno sniegu vairs nemanija, tikai katkur tālu augšā, cik nu nakts tum… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


Ķegumā jau nāk neliels sniedziņš. Pašvaks NW sektora vējiņš. T= - 0.2 C*


Ķegumā gāž un līst, gāž un līst. utt. T = +13.9 C*


Laightningam. Jau vairāk kā 2 gadus lietoju līdzīgu iekārtiņu, ārējais sensors ir ar raidītāju uz 30m attālumu. Man, par cik nav pagraba, tad kartupeļus ziemā turu šķūnītī izolētā, elektriski sildāmā kastē ar termoregulātoru. Temperatūras papildus kontrolei izmantoju šo distances ierīcīti, kuras pats sensors atrodas "kartupeļos", ar raidošo blociņu (tam arī ir mazs displejiņš) to savieno kādu metru garš kabelītis. Dažreiz ziemas apstākļos (sarma,sniegs) informācija nesasniedza māju. Situāciju uzlaboju, uztverošajai daļai - displejam sānos piemeistarojot nelielu teleskopisko anteniņu, pietinot ar izoleni, bez tieša savienojuma ar iekšējo shēmu (tā sakot kapacitatīvo savienojumu). Pietika. Izgatavotājfirmu nevaru pateikt, uz iekārtiņas šai ziņā nav nekādu uzrakstu, bet pirkta kādus gadus atpakaļ tepat Rīgā. Bet funkcijas līdzīgas kā Jūsējai.


Pavisam īsi, varbūt ne pārāk profesionāli: vasaras cikloni - kuru trajektorija nāk no Atlantijas, no rietumiem, rudens - ziemas nāk no dienvidiem, praktiski - no Melnās jūras rajoniem.


Kārtīgs gāziens Ķegumā apmēram pusstundas garumā. Sen nebija redzētas tik rupjas lāses. Pats gāziens ļoti blīvs. To pavadīja arī pērkona grāvieni, bet Ogres pusē. Jo sevišķi iespaidīgi tas izskatījās, jo mākonim pa apakšu rietumu pusē spidēja Saule.


Es nupat interaktīvajā TV "Universal" kanālā noskatījos filmu "Twister" par tornado pētniekiem, kas pēta un trāpās F5. Protams, romantiska fantastika, kaut arī trāpījās noskatīties kādu 3 reizi, bet aizraujiši interesanti. Kam ir interaktīvā TV, var mēģināt pārķert. Gāja šodien, 13.05.


Tas vienīgais mākonītis, kas redzams radarā, trāpīja Ķegumam !!!! Temp. no +31.7°C* nokritās uz +25.6°C*. Jau viss cauri, atkal svēpē Saule.


Pēc pusstumdas atnāca riktīgā fronte .Pamatīgi zibeņoja, nodeva nevis ar spaiņiem, bet mucām. Zālājs ūdenī.Tā tas turpinājās kādu stundu.


Ķegumā 3 piles 10 rindās. T= +23.8 C*, bet ļoti sutīgs. Parūca, bet Ķegumam apgāja riņķī. Jāgaida, kad nāks lielā nokrišņu fronte. Acīm redzot, šī bija tikai priekšspēle.


Arī Ķegumā uzpūta pamatīgi. Negaisa mākoņi, kas visu laiku gāja pa abām pusēm garām, beidzot ielenca Ķegumu. Uz akmeņiem saliktie puķu podi nolidoja. Vēlāk sākās lietus, ar mainīgu intensitāti lija kādu pusotru stundu. Ne zibeņošanu ne pērkoņa skaņu gan nevarēja manīt.


Biruta! Visiem nav jāglābjas. Tas it kā būs lokāls mākonis. Man Ķegumam rāda tikai 0.5 mm .


Sveicināti, visapkārt! Lidz ar, varbūt, pirmo milzīgo, klaigājošo zosu kāsi Ķegumā arī mēs ar cienīto atgriezāmies no sniega testēšanas Itālijas Alpos, t. s. latviešu ciemata Livigno. Zilās Itālijas debesis, sniegs ap 2m, vietām ielas izgrauztas ar sniega tehniku, kā dziļas aizas. Uz jumtiem sniegs,pat pie sablīvēšanās - ap 1.5 m, bet neviens pat netaisās to vākt nost. Mūsu arhitektiem un celtniekiem vajadzētu pamācīties, kā pat ar koka konstrukcijām var panākt tādu izturību, lai neatkārtotos Zolitūde. Pati atgriešanās Rīģā gan notika ar zināmiem piedzīvojumiem. Lidojām mājas ar Latvijas čartera reisu no Bergamo "Smart Lynks". Limašīna Aero Buss A320, jau sēžoties uz tikpat kā skrejceļa, pēdējā brīdī uzrāva gaisā un mums par pārsteigumu aizlidoja atpakaļ dienvidu virzienā, šķiet gandrīz lidz Jelgavai un sāka mest astotniekus, pilots paziņoja, ka pie nosēšanās ir radušās … Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


Padoms tiem, kam caursalst pagrabi un aizsalst ienākošie ūdensvadi. Man kartupeļu kaste (1m x 1m x 1m) stāv caurpūstā šķūnītī, bet, tā no iekšpuses ir izoderēta (arī vāks) ar parastu vai estrudēto penoplastu, apakša izklāta ar flīzītēm 2 slāņos,starp kurām pa spirāli ir ietīts tā sauktais DEVI sildkabelis (atšķirība no sildspirālēm ir tāda, ka jo garāks, jo strāva lielāka, jo kabelis silda stiprāk - pielieto jumta noteku sildīšanai, lai neveidotos ledus). Tas viss pieslēgts 220V tīklam, protams, kārtīgi noizolējot Man ieklāti šādā veidā kādi 2 līdz 3 metri. Lai varētu regulēt pievadāmās enerģijas daudzumu, pielietoju vecu pulksteni-kontaktoru (Greslina pulkst.), kuram visām 24 stundām ir dalījums ik pa 15 min.,kuru var ieslēgt vai izslēgt (tādā veidā ieprogrammējot 24 stundas), visam tam sekoju ar radiotermometru no mājas (nopērkams), temperatūras zonde kastē, raidītāja daļa turpat… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


Cik atceros, Saulei ir ne tikai 11.5 gadu cikli, bet arī garāki. Droši vien sakrituši šo dažādo ciklu minimumi - to sauc par līkņu superpozīciju. Tā kā "mazais ledus laikmets" nākotnē mums netiek atņemts. Sen gan neesmu par šo tematu "vārījies". Bet, to atceros runājam, strādājot Baldones Radioastrofizikas observatorijā. Bet nu jau, kā senāk, mani mēģinās nolīdzināt zemāk par zemi.


Laimīgu Jauno gadu visiem meteomīļiem un viņu tuviniekiem! Prieks par mūsu Bomu Trici, kas jūtams, labi iejuties televīzijā.


Žēl, neizdosies patrennēties Latvijas sniegos pirms Alpu kalniem martā.


Nu gan te kādiem sakāpis galvā. Ko var kašķēties! Un vēl par tādiem niekiem. Sekojiet manam principam - iztekt savas domas, nenoriet otra !!! Sākiet ar - bet es domāju tā, bez - Tu domā nepareizi. Un viss būs labi. Arī es kādreiz sašūmējos, kad mani nosauca par "visādi te pensionāri, kas uztraucas par nepareizā kārtibā nosauktiem vēju virzieniem". Jāatzīmē, ka tas, kā burātājam senioram, joprojām man griežas ausīs, it īpaši, ja to vēl saka televīzijas diktori. Bet sapratu, ka lielākajai daļai cilvēku tas vispār neko neizsaka. Pasauli jau nepārmācīsi, un dzīvo mierīgi tālāk.


Skatos termometrā - neticēju, ka tikai +8.5°C*.Bet. paskatoties faktiskā laika kartē, tepat netālu Kaibalā +8.7°C*. tātad mans elektroniskais termometrs ir samērā precīzs. Varbūt pat zemākā temperatūra Latvijā.