1. Šodien 16:18 Skatīt

  Lai arī vēl rītā bija apmācies, vēlāk noskaidrojās, un ir izdevusies vēl viena pavasara cienīga diena ar gandrīz skaidrām debesīm (vien nedaudz spalvu mākoņu) un lēnu līdz mērenu vēju (pēdējās stundās gan brīžiem arī stiprāk uzpūš). Turklāt arī līdz šim siltākais laiks, ap 14.00-15.00 t° grozījās ap +8°C, max. +8,1°C, pēc tam pamazām uz leju. Tagad spalvu mākoņi sāk vairoties un sabiezēt, parādās kaut kas līdzīgs nelielai dūmakai, Saule kļuvusi "izplūdusi", bet joprojām ļoti spoža. Šobrīd T° +6,7°C, spiediens 755,5 mm. Skaists laiks! :)

  Ielādē...
 2. Šodien 16:05 Skatīt

  Laikam acis galīgi greizi rāda, ja Līvānus no Nīcgales vairs neatšķir. Šī komentāra rakstīšanas laikā es savus novērojumus nemaz nebiju iesniedzis. Kārtējais pierādījums tam, ka šā subjekta komentārus nevar ņemt nopietni.
  Nezinu, kāds laiks valda Dieva aizmirstajā nostūrī Vaiņodes pusē, kur esi ieriktējies, un arī netaisos minēt, lai gan varētu. Netaisos nodarboties ar dezinformāciju, atšķirībā no tevis. Ja škrobojies, ka laiks par sliktu vai siltums aizgājis uz citu pusi, tad nu vari pukoties, cik vien tīk, sēžot savā aliņā kalna nogāzē. Labāk i ragus ārā nebāz, ka sliktais sals nenosaldē. :D

  Ielādē...
 3. Šodien 15:42 Skatīt

  "A es visu atceros un visu zinu"... - šāds teikums jebkurā tekstā uzreiz parāda, ka ar to autoriem kaut kas nav kārtībā, un svarīgi neuzķerties uz āķa, lai par ko un cik saldi vai rupji tur būtu rakstīts. Pret šādu "viedokļu" paudējiem, kas atzīst tikai savas domas, bet visu citu noliedz, cieņas nebūs. Tāpat kā pret visiem citiem feikotājiem jeb apzināti nepatiesu ziņu ("fake news") autoriem, lai par ko tur runa iet - no laikapstākļiem līdz politikai.

  Ielādē...
 4. Šodien 02:39 Skatīt

  Jāpiekrīt vien ir, lai kā negribētos... :)) Man šāds laiks patīk, tāpēc nebūtu iebildumu, ja tagad februāris šogad pārņemtu marta lomu, un katrs nākamais mēnesis - līdzīgi, siltums nāktu mēnesi ātrāk, taču šāda anomālija nesaglabāsies, agrāk vai vēlāk zobrati iekritīs savās vietās.
  Laikam savs ritums, gadās lielākas vai mazākas nobīdes, bet kopumā Zeme riņķo ap Sauli kā senāk, un nekas kardināli nemainīsies. Vismaz tik drīz ne. Un līdz ar to arī mūsu gadalaiki saglabāsies. Par īslaicīgām nobīdēm nerunāsim - tādas bijušas kopš aizseniem laikiem - siltas vasaras, aukstas ziemas, agri pavasari, vēli rudeņi, un otrādi... :)

  Ielādē...
 5. Šodien 02:24 Skatīt

  Agrākā vakarā piesala, bet kaut kad vēlāk apmācās, un t° atkal mazliet pakāpās, tagad labu laiku turas minimālos plusos. Pūš neliels D vējš, debesis klāj zemie mākoņi, Mēness sen pazudis, spiediens 765 mm, t° +0,3°C.

  Ielādē...
 6. Šodien 02:15 Skatīt

  Nav ko skriet laikam pa priekšu un mēģināt kaut ko apgalvot. Laiks nāks un saliks visu pa plauktiņiem.

  Ielādē...
 7. Vakar 16:13 Skatīt

  Alūksne (precīzāk, Latvijas ZA puse) jau bieži ir it kā citā zonā, nemaz nesalīdzinot ar Rīgu vai Kurzemi, bet arī Latvijas DA pusi.

  Ielādē...
 8. Vakar 16:00 Skatīt

  Vēl viena skaista un saulaina diena! Rīta pusē gan debesis daļēji klāja mākoņi, taču tie diezgan ātri izklīda. Šodien arī vējš daudz rāmāks, vien brīžiem nedaudz uzpūš. :) T° no rīta noslīdēja līdz -5°C, bet šobrīd pakāpusies līdz +4,5°C. Piesaulē grādi padsmitos, bet tas tikai jautrākam garastāvoklim. :)) Spiediens 769 mm.
  Tomēr nevar noliegt, ka piesaules efekts strādā vareni - saulainās vietās praktiski nekāda sniega vairs nav, kamēr tur, kur Saule iespīd vien paretam vai nemaz, vietām varētu būt līdz pat 5 cm. Vispār šajā ziņā lieli kontrasti pat tuvākajā apkārtnē. Saulei liels spēks! :)
  Vismaz šī gada februārī noteikti, un te parādās Latvijas klimata dažādība - piemēram, pagājušajā gadā vien februāra pirmajā pusē bija pāris mazi atkušņi ar max.t. +2, un arī uz īsu brīdi, bet otrajā pusē sākās aukstuma vilnis, kad t° regulāri noslīdēja zem -20°C. Turpretī šogad jau tagad pavasaris pārņem varu. :) Gan jau ziema vēl zobus parādīs, bet pagaidām februāris 2019 ir siltāks par martu 2018.

  Ielādē...