Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Jau otro dienu riktīgs rudens, visman ne man tīkamākajā formā. Kā vakar, tā šodien diena sākas daudzmaz mierīgi, ar drēgnu rītu, tad saules brīži mijas ar lietus un krusas brāzmām. Dienai tuvojoties vakaram, saules brīži samazinās, nokrišņu brīži biežāki un garāki. Tumsai iestājoties, viss daudzmaz nomierinās, brīžam uzlīst, redzamas zvaigznes caur pašķidriem mākoņiem. Šodien vēl bija gandrīz bezvējš brīžos, kad saules spīdēja un spēcīgas vēja brāzmas, kārtējam lietusmākonim tuvojoties. Nu vismaz 18-22 m/s, pa gaisu lidoja lapu kaudzes, čiekuri un sīkie zari, koki locījās tā ka bija doma par mašīnas novietošanu uz ielas, jo man teritorija vienos kokos. Līdz Siguldas "zelta rudenim" šogad netiks laikam, lapas noraus ātrāk kā tās pagūs nokrāsoties. T pa dienu bija pat ap +7°C, tagad +4.9°C, spiediens 758 mm/Hg.


Šodienas priekšpusdienā beidzās lielais lietus, kurš turpinājās no vakardienas vidus. Tāda palīņāšana bija, varbūt pa nakti vairāk, toties zemes virkārtā mitrums ir jūtams. Arī dīķī ūdens cēlies, grūti gan salīdzināt ar iepriekšējo, jo ir mainīta lietus ūdens novadīšanas sistēma, atvienojoties no pilsētas kanalizācijas (valdīšana paģēr, saproties). Sāku art dārzu, varbūt vajadzēja drusku pagaidīt, dažas vietas varēja drusku apvilkties, vienkārši gribējās pieķerties šim pasākumam. T pa dienu ap +7°C. Ap plkst.17iem sāka skaidroties, gandrīz jau noskaidrojās pavisam, vēl tagad daži mākonīši redzami. Strādājot ar dubļainiem apaviem un slapjiem cimdiem pa dārzu, pirms tumsas iestāšanās neganti sāka salt rokas un drusku kājas arī, pirmoreizi tāda parādība šoruden. Patlaban T +6.1°C. Jāmeklē siltā jaciņa!

Rudens aukstuma vilnis
15.10.2020 23:00

Redzēju prognozē slapja sniega iespējamību pirmdienas rītā. Tā ka šoreiz ticējums var piepildīties.

Rudens aukstuma vilnis
15.10.2020 22:47

Faktisko laika apstākļu kartē Vidzemes ZA daļā uzrādās baisi zemi grādi, kas vēl nebūs no rīta! Pie manis vēl normāli, T +7.6°C, pa dienu bija +10-14°C. Man intensīvie dārza darbi- izraku dālijas, gladiolas, vēl ir sakņaugi. Šodien pirmā diena šoruden, kad strādājot dārzā ar paslapiem lakstiem, pievakarē rokas sāk salt. Nedaudz ir uzlijis un zemes virskārta tīri patīkami pamitra, līdz šim bija Sahāras smiltis vai nokaltis pliens. Beidzot varēs apart, tādu sausu art negribējās.

Rudens aukstuma vilnis
13.10.2020 23:05


Neliels lietutiņš uz vietas , kā arī bliczorungā konstatēts neliels negaisiņš, kurš no Lietuvas pierobežas atceļojis un uzrādījis aktivitāti uz DA no Līgatnes. Pats neredzēju un nedzirdēju neko no tā negaisiņa.


Ja neizjuks, tad varbūt Kurzemē.


Jauka diena pie MMD, silta vējiņa un T +15-17°C. Dienas gaitā mākoņu daudzums palielinājās, vēja stiprums arī, pirms tumsas iestāšanās apt. līdz 16-18 m/s. Ap plkst.20-30 parādījās kaut kāds slapinators-,parodija par lietu. Tagad T +14.2°C, vējs tā kā drusku mazinās.


Pretstatā iepriekšējam saulainajam laikam, pirmdiena likās dikti tumša, telpās knapa gaisma vai puskrēsla visu dienu. Vēja nav, T +12-14°C, neliels smidzeklis vairākkārt pa dienu un jūtamāks aerosolveidīgais smidzeklis tagad pievakarē.


Nu gan laiciņš priekš septembra beigām- dienā +20-22°C, silts dienvidu vējiņš! Un tagad ap pusnakti +17°C! Pēc Meteolapas labās puses slejā esošās informācijas es sapratu, ka viss oktobris prognozēts siltāks un sausāks par normu, tomēr temperatūrai izrādot tendenci kristies. Nevar tak arī oktobrī pie +20 sēdēt, tā jau būtu subtropiska izvirtība! Nu bet kādi +10-15°C pa dienu gan varētu palikt....

Atvasaras noskaņas
26.09.2020 00:42

Kā teica Karlsons- sīka vienība. No priekšpusdienas līdz pēcpusdienai drusku papūta, max līdz 18 m/s un viss. Viss ir piedrazots ar zīlēm un sīkiem zariem, ir nogāzti puķu un vīnogu slieteņi, nekā briesmīga, sīka vienība. Visu pēcpusdienu jūtami lija, pievakarē un tagad arī drusku palīst vēl, T patlaban +10.2°C (vienbrīd bija zem 10°C).


Ap plkst.10iem vēl bija +14°C, tagad +11-12°C, spiediens 755 mm/Hg, mitrums 90 '/, vējš nevienmērīgs, max brāzmas nu tā uz 16-18 m/s. Kopš plkst 13iem tam pievienojās arī vēja pūstas lietus brāzmas, kuras ātri sākas un ātri beidzas. Jāpārkārtojas nodarbībām telpās.


Diena izvērtās silta un jauka. Ap plkst.16iem T bija +24°C komats kautkas, vējelis bija jūtams bet silts. Ap plkst,18iem sāka palikt dūmakains, ap 19iem jau pilnīgi mākoņains. Pašlaik mākoņains, nedaudz uzpūš, T +16,4°C, spiediens uzrāda tieksmi kristies.


Pagaidām T +20,7°C, spiediens 760 mm/Hg, mitrums 85 procenti, diezgan jestri pūš, tā uz 8-10 m/s. Pēc sajūtām jauki, ka tik nesāk pa daudz iepūst. Nākamo dienu prognoze arī atmaigusi.


Vēlā pēcpusdienā tomēr noskaidrojās, saulē strādājot ar lāpstu, sviedri lija. Grādrādim nepievērsi īpašu uzmanību, drusku pāri +20°C bija. Zāle līdz vakaram nemaz neizžuva (biju cerējis to pļaut), arī veļa žuva vāji, mans vecais krievu laika verķis rāda gaisa mitrumu pie 90%. Pirms saulrieta atkal tā kā dūmaka savilkās, pašlaik T +15.6°C


Vajadzētu tā ka skaidroties, bet process notiek ļoti lēni un nezinu vai līdz vakaram būs rezultāts. T pacēlās no +16°C uz +19°C, viss gan dikti slapjš un siltumu nejūtu.


Pārsvarā pelēka diena, T pie ap +16°C. No pēcpusdienas līdz pat šim brīdim aerosolveidīgais smidzinātājdraņķis mainīgā intensitātē. Zem kokiem kādu laiku nekā nav, toties pēc kāda laika no kokiem pilst vairāk kā no debesīm.


Pēc ilgiem laikiem diena vispār bez lietus, diezgan saulains un silts, MMD. Strādāju ar lāpstu līdz satumsa, man bija karsti, pat sviedri lija. Grādīzerī piemirsu palūkoties. Pievakarē laikam vēss palika, manējie jaciņas meklēja, pa ielu gāja kaut kādi dīvainīši īsbiksēs, bet ar rudens jaciņām un cepurītēm galvā. Patlaban T +11.4°C
Jaunnedēļas prognoze vairāk satrauc nekā iepriecina (vismaz mani). Trešdien gan rādās T virs +20c, toties nedēlas nogalē izskatās, ka diennakts vidējā T grozīsies ap +10-12°C, kas ir vēl trakāk kā šīs nedēļas pašās aukstākajās un lietainākajās dienās. Nu varbūt nākot tuvāk būs izmaiņas. Tā ka septembris nemaz neizskatās silts, it īpaši, ja atceros, ka ir bijuši gadi, kad esmu peldējies savā vārda dienā, kas ir pēc 20. datuma. Un es neesmu ronis, man vajag vismaz +17-18°C ūdenim un arī gaisam ap +20°C, lai es tur līstu iekšā.


Pagājušo nakti brīžiem lija un pūta, no rīta un dienā spēcīgs vējš, apm. 12-18 m/s brāzmās. Visa zeme pilna ar ozolzīlēm, sīkiem zariņiem un citādu drazu, salauztas vairums no dālijām un citām garajām puķēm. Priekšpusdienā bija spēcīgas lietus brāzmas ik pēc 20-30 minūtēm, kuras mijās ar sauli. No saules gan maz prieka pie tāda vēja. Dienvidū no apm. 13iem līdz apm. 17iem nelija, saule, MMD un vējš. Pievakarē vēl nolija 2-3 reizes, pat krusa bija. Tagad vējš gandrīz norimis, nelīst, T +11.3°C


Ieturot tradīcijas vairāku dienu garumā, dienas pirmā puse diezgan saulaina, saulē silti un pat karsti, T ap +18-19°C. Kā jau ierasts, ap pusdienu mākoņu daudzums palielinājās, dažas nenozīmīgas lietus reizes pecpusdienā. Ar tumsas iestāšanos līst diezgan pamatīgi, vēl vējš arī zīles birdina. T ap +15°C