Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


No rīta vējš brāzmās 12-14 m/s, ap plkst.11iem vēl pamatīgs lietus gāziens, kas R puses logā zvetēja ka rībēja vien. Cerēju, ka vismaz stiklu no ārpuses nomazgās, bet nekā- viss plankumains, Vismaz pēc plkst.14iem vairāk nelija. Pēc tam pelēks, mitrs mierīgs, T ap +5°C.


Diena sākās tradicionāli pelēkos toņos, T ap +4-5°C. Pēcpusdienā sāka vējš pūst, iespējams, paliekas no tā, kas Lielbritānijā ārdījās. Pievakarē brāzmās tā uz 12-15 m/s. Pat elektrība sāka raustīties.
Ievēroju, ka šāsdienas vējam tāda huligāniska daba- ka tik izraut durvis no rokām ārā, atvērt līdz galam un ar brašu vēzienu cirst ciet, ar acīmredzamu vēlmi nodarīt tīšus miesas bojājumus tam, kas durvīm ceļā, pasarg dievs, vēl kāda kāja vai roka tur gadās. Pievakarē vējam pievienojās skarbas lietus lāses. Uz veikalu ejot, samērcēja labo sānu, mājās nākot- kreiso sānu. Simetrijai tak jābūt. Patlaban nelīst, vējš tā kā pierimst, lai gan, ej nu sazini.


Nu re, a mēs plusus salikām, speciāli, lai iezāģētu (:


Pēc pirmdienas rīta puteņa bija 3-7 cm sniega, darbojās sniega tīrīšanas tehnika, dažviet bija nopietnas čupas sadzītas. Ap 8iem nāca kas mitrs no gaisa, T pie ap 0. Rīgā dienas vidū slapja žļurga. Siguldā pievakarē sniegs vēl bija, bet jau mazāk. Pa brīžam kaut kas mitrs nāk no gaisa, no kokiem pilst. Tagad T +2.3


Izlasīju Jūsu rakstīto vairākas reizes, nācās cīnīties ar stipru vēlmi ieliet pamatīgu viskija glāzi un izdzert. Laikam latviešu valoda nav dzimtā un izmantojat Google translator :)
Dažas dienas iepriekš minēju, ka lietuvieši paziņoja, ka vairs neuztur old meteo.lt no 02.01.2020., kas man ir liels zaudējums.


No rīta lietus un saule, tagad vējš un pa brīžam putenis,T+ 2,3


Sev par dziļām skumjām konstatēju, ka lietuvieši vairāk neuztur old meteo.lt versiju (ja pareizi lietuviešu valodu saprotu), kas man bija ilgu gadu garumā mīļākais modelis, kurā pa fikso iemest aci. Man ir sēras...
Pareizi, priekš kam viņiem par Latvijas teritoriju rūpēties, ja tā viņiem nemaksā! Varbūt ieteiksiet alternatīvas kvalitātes un uzskatāmības ziņā?
A laiks- nu kāds gan viņš var būt, T+4°C, pelēks, pēcpusdienā līņāja un drusku pūta ar, taisni riebjas atkal rakstīt vienu un to pašu.


Cik nu tam var ticēt..., lai gan, ja atceros pareizi, pērnā gada sākumu viņi puslīdz pareizi noprognozēja. Es personīgi esmu par ziemu ziemā un vasaru vasarā, kā arī sakarībai, ka ja jav kārtīgas ziemas, tad nav arī kārtīgas vasaras, ir diezgan liels sakars, lai gan ne vienmēr piepildās.
Es laikam tomēr vasaru mīlu vairāk kā ziemu, jo pērnā gada aukstā jūlija pirmā puse mani jūtami apbēdināja, būtībā visu vasaru izķērnāja. Vasarā ir lielākas iespējas gan strādāt, gan atpūsties (virs +30 gan vairāk ir smaga atpūta un darbs ir mokošs), arī garo dienu dēļ. Ziema mani vairāk ierobežo darba un atpūtas ziņā, agri iestājas tumsa. Pašreizējie apstākļi gan ir depresīvi tumsas un mitruma dēļ, tomēr ļauj darīt darbus, kas citus gadus janvārī nebūtu iespējami. Tāpat atkrīt parastie ziemas uzliktie papildus pienākumi- sniega tīrīšana, "smaga" kurināšana, apledojums, ietaupās kurināmais, ziemas apģērbs un apavi. Tā ka katram kokam divi gali, dažam pat trīs un vairāk- ja zarains.


T -0.4°C, skaidras debesis, vēja nav. Lai laimīgs un meteoroloģiskiem notikumiem bagāts gads!Ap pusnakti +7.5°C, viss slapjš, jo pēcpusdienā un vakarā lija. Vējš brāzmās līdz 10 m/s


Temperatūra sasniegusi nelielus rādījumus ar mīnusa zīmi, pastiprinās vējš un nokrišņi bieza lietus vai plānas sniega ķēpas veidā, kas atstāj baltu krāsojumu uz ne tik slapjām virsmām.


Ta i suns to ziemu rāvis, ja nav tad nevajag arī! Mēs tur tāpat neko nevaram padarīt, kā saka, kaķa lāsti debesīs nekāpj. Toties laika apstākļi ārā ļauj nodarboties ar celtniecību un citiem darbiem bez briesmīgas roku salšanas un citām ziemas problēmām. Man vēl izskatās, ka sestdien un svētdien varētu saule uzspīdēt, kas varētu pacelt mūsu paplukušos noskaņojumus, bet pirmdien varētu uz brīdi arī uzsnigt.


Arī no manis paldies par saiti uz rakstu, vēlreiz guvu apliecinājumu tam ka domāju pareizi un viss tas, ko mums te politiķi runā, ir slima dzeņa murgi.


Vēl kaut kur ap 2010.-2013.gadu bija ziemas, kad bija sniegs un aukstums vairākas nedēļas noturējās pamatīgs.


Diena pat daļēji saulaina, pavisam bez vēja, T pie ap +5°C. Vēja sekas nebūtiskas- nokrituši daži sausi zari liepām, no kaut kurienes sapūsts lērums visādas drazas- lapas, sīki zariņi, atkritumi, dīķi peldas čiekuri.


Pajautra dieniņa šodien- no rīta viss pelēki mierīgs, uz dienvidu pat tā kā skaidroties sāka un T pacēlās līdz +8.8°C, ap plkst.14 iem sāka pūst. Kulmināciju sasniedza apmēram ap plkst. 16-18iem, brāzmas bija 18-20 m/s, varbūt arī visi 22 m/s, reizēm arī kopā ar lietu. Koki nopietni locijās, pa gaisu lidoja sīkie zariņu un čiekuri, visapkārt grabēja un plīķšķēja visādi bleķi, plēves.DR virziens manai mājai ir labvēlīgs, jo koki priekšā un neko daudz aizpūst nevar, pateicotes garajam rudenim, man viss sakārtots. Sekas apskatīšu rīt pie gaismas, bet tagad jau redzams, ka durvju priekšā sapūstas kaut kādas lapas, zari un čiekuri, kuri tur parasti neatrodas. Elektrība bez traucējumiem. Tagad vējš pierimis, lai gan pa kādai brāzmai vēl ir, T nedaudz zem +5°C.


Pelēka, bet pasilta, T +5-7°C, diena. pievakarē sāka līņāt un jūtamāk pūst. Piekrītu Mulkari par darbiem laukā- viss nu ir tik daudz apdarīts kā reti kuru gadu, pavasarim mazāk atliks. Tāpat var turpināt celtniecības un rakšanas darbus vietās, kur netraucē slapjums, bez īpašiem apgrūtinājumiem.


Paldies par skaidrojumu!


Mani pamadināja spēcīga loga mazgāšana vēja iedarbībā mājas R pusē. Sākumā vispār nesapratu, kas notiek, jo šitā logs nav ilgi mazgāts. Negribētos gan teikt, ka tas īpaši tīrāks tapis.... Vēl ar nepatīkamu troksni uz jumta nobira praulains ozola zars, kas pats sadalījās, jumtam acīmredzamu bojājumu nav. Ap dienas vidu šitas viss norima, vairākkārt mēģināja skaidroties līdz tumsa uznāca, bija daži nelieli saules brīži. Pasilts, T ap +5°C pa dienu, tagad +3.6°C