Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Šodien zilas debesis, reti un izplūkāti mākonīši un vējš vismaz uz 14 m/s. Viss pagalms pieslānīts ar ozola lapām un lapu pušķiem uz mazajiem zariņiem- atkal darbs kamēr visu satīrīs. T ap +14-16°C. Vējā salst, nepieciešams vismaz viens apģērba gabals ar garajām piedurknēm. Lielie ūdeņi noskrējuši, izņemot dīķi. Jāņos pēc kalmēm būs jādodas peldus.

Raibais jūnija vidus
15.06.2022 23:09

Tātad, lielais lietus, vairāk kā 12 stundas, beidzās pēcpusdienā. Sāka sīki, vēl naktī tikai nedaudz pilināja, toties šodien priekšpusdienā bija salijis riktīgi. Lija mierīgi, dažbrīd intensīvi,faktiski bezvējā, ar brāzmiņām līdz 5 m/s, kuras lapas sapurināja, nogāžot kārtējo ūdens šalti. Apmēram 35-40 mm nolijis. Pa dienu pavēss T 12-14°C. Pirms saulrieta sāka skaidroties.
Slapjais atlikums- pusdieslaikā pludoja pagalms man un kaimiņiem, dārzā vagās ūdens, siltumnīcas celiņos ūdens, neliela, lecektsveida siltumnīca sabrukusi un salauzta no ūdens svara, kas uz plēves sakrājies. Nu jau ļielie ūdeņi noskrējuši, bet viss traki slapjš. Pa ielu, drusku tālāk no manis, pie neapbūvētas teritorijas, vērojama Spānijas kailgliemežu kolektīvā pastaiga. Meita bija pastaigāties, teica ka Gaujā esot tik daudz ūdens, ka Siguldas pludmale pazudusi.

Raibais jūnija vidus
14.06.2022 23:37

Neliels lietus kā vakar pa vairākām reizēm, tā šodien ar. Nu tāds, kas sacūko zāles pļaušanu un dārza ravēšanu. Pārējā laikā MMD, T +16-18°C, tīri ciešams laiciņš priekš dārza un pagalma darbiem. Nesalst un nesvīst vismaz. Tagad vakarā gan novilkās zili pelēks un mierīgi līņā. Izskatās, ka tas mākonis, kurš Rīgā atnesa negaisu un krusu, mums atnesa nelielu līņāšanu. Īstais lietus mākonis tikai vēl nāk.
Es gan vismaz Siguldai neko traģisku neredzu, tikai ilgstošu līņāšanu/līšanu. Žurnālisti atkal sataisījuši apokaliptiska lietus pareģojumus par plūdiem un ko tik ne vēl. Tad jau redzēs.

Raibais jūnija vidus
13.06.2022 23:10

Pagājusī nakts silta, T nebija zemāk par +17°C. Ļoti skaists rīts, pamazām gan savilkās mākoņi, priekšpusdienā pilināja pa laikam. No pusdienas laika lija vai smidzināja, dažbrīd lija intensīvi. Lielais mākonis pagaja mums garām pa R pusi, ar maliņu palaikam aizķerot. T pa dienu +17-18°C. Pirms saulrieta daļēji noskaidrojās, tagad T +15.3°C, ceļas migla.
Beidzamās siltās dienas devušas progresu dārzā, pa šīm 3-4 siltajām dienām viss paaugās vairāk kā iepriekšējā mēneša laikā, protams arī zāle.

Sveika, vasara!
08.06.2022 22:24

Laikam ceturtā diena, kuru var uzskatīt par kalendāram un sezonai atbilstošu, ar siltu vēju un T +19-23°C pa dienu un 11-14°C pa nakti. Šodienas pēcpusdiena vairāk mākoņaina, lietus mākoņi nāca Siguldas virzienā no D, bet visi izjuka. Prognozes ir visai lietainas, taču pagaidām attiecībā uz Siguldu tās nepiepildās, labi, ka vismaz siltums pieturās pie ap 20°C.

Sveika, vasara!
07.06.2022 23:16

Vakar un šodien, t.i. 2.dienas pēc kārtas, dienas 1.puse normāla, un no pusdienas kārtējie lietus gāzieni un līņāšana. Aizvakar arī tāpat, tikai līņāšana bija vēlāk pievakarē. Temperatūra padsmit grādu robežās- reizēm vēsi (it īpaši, ja gadās salīt), traki nesalst, bet īpaši silts arī nav.
Dārzā jau dubļi, beidzot gan viss uzdīgst, bet procesi ir lēni. Var teikt ka dārzkopībā un laiksaimniecībā maijs ir pilnīgi izčakarēts mēnesis. Tāpat kā Miglai, mums ir problēmas ar arbūziem un melonēm, jo uz palodzēm cītīgi audzētie stādiņi pat siltumnīcā nīkuļo un nobeidzas.


Lielā līšana beidzās kaut kad naktī, bet līdz priekšpusdienai vēl pa druskam palija. Viss ir traki slapjš, dīķī atjaunojies normāls ūdens līmenis. Dārzam pašlaik tā ka pietiek, tikai siltumu vajag, savādāk viss uzdīgst gandrīz pēc mēneša.
Pēcpusdienā pamazām noskaidrojās, bīja tīri saulains, T ap +16°C. Vakarā pilnīgi skaidras debesis, T +10-11°C. Saltumu nejūt, droši vien, ka iztiks bez salnām, vismaz pilsētā.
Prognozes gan ir slapjas un jūnīja sākumam ar siltumu arī vāji. Kļūst populāras anekdotes un spārnoti izteicieni par saulaino maiju, pavasari un vasaras perspektīvām...


Līņā no pusdienas, riktīgi līst no apm. plkst.18-19iem. T +11°C


Pagājušo nakti līņāja, bet silts bija, ap +13°C. Pusdienslaikā, ap plkst.12-13iem gar D malu nogāja pamatīgs lietus mākonis, muns tik ar mazu astīti aizķēra. No mākoņa bija dzirdama pērkona rūcināšana. It kā pirmais pērkons šosezon un tas pats gar pamali garām nogāja. Pārējā dienas gaitā pa brīžam uzlija, vairāk mākoņains kā saulains. Pievakarē, apm. plkst19os, savilkās traki tumšs mākonis, gandrīz vai krēsla sametās. Nolija spēcīga lietus gāze apmēram 3 minūtes, pēc kādas stundas vēl viena. Pēc tā vairāk nopietni nav lijis. Šobrīd T +11°C.


Līdz pusdienslaikam saulains un silts, tāpat kā vakar, T ap +20-22°C. Ap plkst.13iem samācās un drusku papilināja, T ap +19°C. Vakarā no plkst.19iem brīžam nedaudz uzsmidzina, nu tāds frizūras bojātājs.
Viss ļoti smaržīgs, ļoti patīkams pavasara gaiss. Lietus arī ir vajadzīgs, iepriekšējais bija nepietiekams uz iepriekšējā sausuma fona.


Šogad simtajā dienā nesanāca vis, jo bija auksts un slapjš. Un man vēl motoboks sabojājās. Es iesēju zirņus un cūkupupas kaut kur pie ap 20.aprīļa augsnē, kuras virskārta saskrāpēta ar vagotāju. Ar sēklu bija pašvaki, iesēju pat no negatavajiem ēdamajiem zirņiem. Uzdīga 17.maijā. Auguši ļoti labi, pēc nedēļas jau varēs kokus likt klāt, nu tas atkarībā no laika apstākļu ietekmes tuvākajā laikā. Parasti liekam kokus pēc pirmās izravēšanas, jo ar kokiem grūtāk ravēt. Patlaban nav zāles ko ravēt vēl.
Otra porcija zirņu un citu pupu tika iesēta maija sākumā, samēslotā un sastrādātā zemē, ar svaigām sēklām no veikala. Tur gan dīgst švaki, pēc beidzamā lietus kaut kas sāka rādīties.


Visu dienu smidzeklis aerosolveidīgais, brīžam arī lietus, T pie ap +10-12°C, faktiski bezvējš. Īpaši nesalst, bet silts arī nav. Slapja cepure un kājas.
Viss svaigi smaržo, zāle sākt augt, arī dārzā sāk uzdīgt šis un tas, izkaltusī zeme saņēmusi diezgan labu mitruma devu.

Joprojām par pavasari
21.05.2022 23:22

Beidzot lietaina diena, nolija no rīta un vēl pa dienvidu ar, no 13iem līdz 14-30 intensīvi. Diemžēl nācās konstatēt, ka mans nokrišņu mērītājs ir cietis no nokrišņu un sala kombinācijas un nav lietojams. T no +11°C līdz +13°C. Pēc sajūtām pasilts un smaržīgs. Paguvu arī salīt.

Joprojām par pavasari
20.05.2022 15:01

Nu neparasti silta diena gadījās! Redzēju +19°C pēcpusdienā, liekas, ka arī vējs vairāk no R puses, bet neliels. Tik silts laikam pat nebija prognozēts, vai arī es ko nesapratu. Bet nu labi, vismaz novirze siltuma virzienā, tas ir patīkami. Arī ievas beidzot uzziedēja, jūtama smarža pamatīga. Tagad paaugsti slāņu mākoņi ar nelieliem caurumiem, T nedaudz virs +14°C.

Joprojām par pavasari
19.05.2022 23:01

Nu galīgi līdz brošai tas aukstums un sausums! Te ar nedēļām pūta ZA, A vēji, tagad ZR, Z vējš jau kuro dienu. Varbūt statistikas cienītāji pateiks precīzi, man ir aizdomas, ka šo vēja virzienu intensitātes ziņā šis pavasaris ir rekordists. Vēji visu nožāvējuši sausu, arī tos lietus mazumiņus, kuri nolija sestdien un kad te vēl. Pat zāle slinki aug, lapas pusplaukušas. Dārzkopības ziņā viss uz pauzes, izdīga aprīļa otrajā pusē sētie zirņi un cūku pupas, gandrīz mēnesi dīga. Es gan visu sēju, jo vēlāk, kad varbūt iestāsies labvēlīgi apstākļi, var laika nepietikt. Viens pozitīvs moments tomēr ir- puķes plaukst pamazām un ilgāk zied.
Šodien ap dienvidu T ap +11-12°C, MMD, vējš līdz 10 m/s. Divas kārtas mugurā un darbojos pa āru. Vakarā sāka salt, nu jā, T +7°C, tagad apmēram tik pat. Nu nav te nekāds maijmēnesis.....

Joprojām par pavasari
17.05.2022 23:45

Šovakar pēc ilgiem laikiem nolija vērā ņemams lietus, ir peļķes uz ceļa, ūdens traukos zem notekām. Rīts bija saulains un silts, pēcpusdinā samācās. Tagad svaigs gaisss pēc lietus, T +11.5°C.
Nu tik sāksies lielā zaļošana, līdz šim tā pavāji bija.


Šodien gaidītais lietus izvērtās par lietus parodiju- uz galvas pilēja, līdz zemei maz tika, tas, kas tika, izžuva momentā. It kā T +11-13°C tomēr auksts vējš, cilvēki staigāja ar adītām cepurēm galvās. Es biju pilsētā bez cepures un nācās savu rīcību nožēlot.
Lietus ļoti vajadzīgs, jo viss ļoti izžuvis. Sāku nedaudz dārza apstrādi un aukstumizturīgo kultūru sēšanu/stādīšanu. Zeme ir vāji mitra, vietām pat virkārta put. Vēsā un sausā var stādīt un sēt, vēsā un mitrā nevar- sapūst sēkla. It kā jau vēl agrs laiks dārza darbiem, tomēr siltums un lietus visu laiku tiek atlikts uz nezināmu nākotni.


Patlaban T +4°C, lietus līst un neliels vējš. Tad jau salnas nebūs, ja vien snigt nesāks.


Šī nakts laikam būs drusku maigāka. Toties piektdien un sestdien atkal skarbas naktis prognozējas. Lietuvieši pat rīt sniegu rāda vietām. Agroplēve un sveces rullē! Pagaidām bez upuriem.
Kaimiņienei plēves būda, teica, ka vakar nav sasegusi, jo jutusies slikti. Nekas neesot nosalis, lai gan negatīva temperatūra jau ap pusnakti sākās.


Solītais lielais lietus izpaliek, tikai tāda neliela palīņāšana un pasmidzināšana. Un arī no turpmākām prognozēm lietus faktiski ir pazudis. T ap +7-8,5°C pa dienu un tagad arī, vēja nav, liekas tīri pasilts. Drusku kārtīgāks lietus derēja, jo austrumvējš visu diezgan izžāvējis.
Sodien pamanīju, ka viss tā kā zaļāks palicis, varbūt jau iepriekš bija, tikai saule neļāva saskatīt. Sāk ziedēt narcices un hiacintes, tikai kātiņi tādi paīsi. Nu, protams, neskaitot visādu zilo puķīšu un sniegpulksteņveidīgo paklājus.