Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Naktī ap plkst.02iem konstatēju pamatīgu drēgnu un pilstošu miglu pie +14. Šorīt viss ir slapjš, spaiņi ir pilni ar ūdeni zem notekām, tātad ir bijis jūtams lietus, es gan nekā nedzirdēju, jo gulēju. Šorīt apmācies ar nelielu tendenci skaidroties, mitrs un padrēgns, T no +14 triju stundu laikā pacēlās līdz +15,6. Atelpa dārzam un zemei.


Pieci plusi, pieci cepumi un aliņš no manis!


Vakar pievakarē palīņāja drusku, bet mazāk kā iepriekš pa nakti (no rīta bija pilni spaiņi), jo no jumta nekas nenotecējai. Šodiena arī karsta, bet ne tāda suta kā vakar, vidēji ap +25, daudz mākoņu visapkārt, lielākā daļa rūcošu. Pēc radara rādījumiem, visapkārt tiešām līja un pērkoņoja. Nokrišņi bija mazkustīgi, kur bija, tur ilgi grozījās. Sigulda tā kā nolēmēta, tur tikai neliela uzrasināšana, tomēr arī pēc tās un lielā karstuma viss acīmredzami paaudzies, dārzā vērojama attīstība. Tagad +19,2.
Paldies tautai par morālu atbalstu, septiņi plusi nemaz tik bieži negadās!


Vēlreiz pārliecinājos uz savas ādas, ka mani agrākie secinājumi, ka ar Jums diskutēt un strīdēties ir veltīga laika šķiežana, pilnīgi atbilst patiesībai. Ak Dievs, piedod man manu iedomību, cenšoties iebilst Latvijas meteoroloģijas guru, kas atzīst tikai pats sevi, viss pārējais tikai meli un niecība. Ne Jūs šeit dzīvojat, ne šodien bijāt, priecājos, ka Jūsu vārds ar Siguldu, iespējams, bijis saistīts tikai pagātnē. Esmu runājis un vairāk nerunāšu.


Pilnīgi saprotot, ka ar Jums diskutēt un strīdēties ir veltīga laika šķiežana, atļaušos norādīt, ka LVĢMC novērojumu stacija, kura atrodas no manis 1-1,5 km attālumā, fiksējusi +29,5 plkst. 17os. Tas redzzams www.meteo.lv, tā ka nemaz tik neticama šī informācija nav. Tāpat Latvijas ceļu novērošanas stacija, kura Meteolapā saucas Sigulda, bet patiesībā atrodas 5-7 km uz Līgatnes pusi, fiksējusi +32, tas redzzams Meteolapas laika apstākļu tabulā.


Apmēram stundu mirīgi līņā, T nokrita līdz +19. Negaiss tieši Siguldā faktiski nebija, vairāk Raganas, Līgatnes- Straupes pusē, tāds diezgan paslinks, vairāk pa mākoņiem. Nu tagad zāle un nezāles augs labi, varēs uzsākt ravēšanas sezonu


Tāda sajūta, ka izlīst virs mežiem un mazapdzīvotām vietām, pie manis nenozīmīga pilināšana


Vidzemē veidojas lokāli negaisa mākoņi ar neprognozējamu tupmāko virzību. T+30,1 ārā, +24,6 iekšā ēnas pusē un +27,6 saules pusēpie aizvērtām durvīm, logiem un nu jau arī žalūzijām. Karsti, neko nedarīšu, hokeju skatīšos, ja negaiss neiztraucēs.


Nu jau +24 un ja neieskatās, lietus pazīmes gandrīz nav redzamas. Ir viss drusku zaļāks un spirgtāks un pilns spainis ar ūdeni zem notekas


Drusku līst, T+18.2


Negaiss Jūrmalas- Ķemeru pusē, lietus Rīgas A daļā, varbūt arī mums kas tiks, tā pēc radara izskatās. T+19.3, ārā it kā pakšķ, bet laikam maijvaboles ozolā ārdās.


Karsta diena, ap +25-27. Nākamās nedēlas prognožu abi varianti sola minimālu nokrišņu daudzumu Siguldas apkārtnei, ceru, ka viņi kļūdās.


Tavā pusē gadījumā nelīst?


Pasilta un saulaina diena, t ap +15, tiesa, gar stūriem nepatīkams vējš zēģelē, pievakarē tas norima. Vakar uzliku daļai dārza laistītāju, citādi viss jau sen sasēts, uzdīgušas gan tikai nezāles. Toties gada 100 dienā sētie zirņi un cūkupupas aug labi.


Pagaidām nekāda nopietna līšana nav bijusi, tikai tāda pasmidzināšana un palīņāšana, zem kokiem vispār sauss. Toties drēgns, T +7,2°C, ziemeļvējš arī nedaudz jūtams. Ai ai.


No rīta saule, tad R pusē zils, A pusē gaišāks. T no +12 nokrita uz +9, nupat sāka līņāt. Radars strādā ar traucējumiem, turpmāko grūti pateikt.


Izskatās, ka Liepājā ir lietus. Vai tikai radara kļūdaini rādījumi?


Saulaina un silta diena, T ap +16-18. Ceru, ka rīt uzlīs, lai gan atkal varam trāpīt uz robežas un palikt sausā. Turpmākās prognozes rāda tikai sausumu, suns viņu zin', kad gaidāms nākamais lietus.


Ap plkst.22iem nedaudz norasināja, varbūt pirmdien kaut kas būs vairāk. Dārzs ap 75% apsēts un apstādīts, mitruma nepietiek.
Iespējams, ap 18iem kārtīgāks lietus trāpīja Mālpilij un Allažiem, gar to pusi traki zils nogāja.


Šur un tur un viskautkur līst, tikai ne pie manis! T+15,8, apmācies, brīžiem saule mēģina caur mākoņiem izlauzties.