Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Sniegs nokusis par 90 procentiem, palicis tur kur bija sastumtas kaudzes vai kupenas biezākas. Pagalms jau sāk apžūt. T ap +4-6°C, apmācies, neliels vējš, visuma padrēgns.


Nu tā, plkst.16-10 fiksēta T +10,1°C. Arī pēc sajūtām ir silts, cepuri nevajag. Tāds pusskaidrs/pusapmācies, brīžiem pat pilina. No sniega brīvajās vietās ūdens un dubļi, gandrīz vai kalošās smeļas iekšā, pa zāli trakāk kā ar slēpēm. Kaut kad bērnībā, 70to gadu sākumā, bija kas līdzīgs, laikam Februārī viss nokusa, gandrīz vai pumpuri sāka plaukt. Pēc tam viss sasala un pavasaris ilgi negribēja nākt.


Galīgi pelēka un drēgna diena, T starp +2°C un +4°C. Pēcpusdienā vēl neliels lietus, vēlāk smidzeklis. Slapinators, drebinators un kājslapis- šādā laikā es parasti saķeru augšējo elpošanas ceļu iekaisumus, pagaidām vēl viss kārtībā.


Saulaina un silta diena, T ap +6°C. Visur pilst, līst un tek, sniegs kūst ātri. Jumts D pusē jau gandrīz bez sniega, celiņi vai nu atkusuši vai ļoti slideni. Pievakare dūmakaina, patlaban T +2.5°C.


Esam pavadījuši gandrīz mēnesi garu, stabilas ziemas periodu. Ar visiem tā plusiem un mīnusiem, bet kopumā man iespaids ir labs.
Ja sestdien vēl zem nulles turējās, bija padrēgna migla, tad šodien jau stabili pozitīva temperatūra, dienas vidū gandrīz +7°C. Pēcpusdienā vēl saulains, putniņi čivina, sniegs acīmredzami plok vietās, kur nav aiztikts.Samestās un sastumtās kaudzes turas labi. No jumtiem visu dienu tek ūdens, malas jau nokusušas. Tagad vakarā drusku vēsāks, T +2.5°C.
Prognozes mani neiepriecina, par pavasari 21.februārī priecāties ir pāragri. Sliktākajā gadījumā var vēl ilgi ievilties slapja "britu ziema" pie T intervāla -5-+5°C.


Vakar pēc vakara nelielajiem nokrišņiem T dažu stundu laikā nogāzās no 0°C līdz -12°C. Šodien jauki saulaina ziemas diena, T nebija augstāk par -9°C, patlaban gandrīz -15°C. Ņemam par labu to kas vēl ir, varbūt jaunnedēļ varēs raudāt...


Pēc maniem rēķiniem, kārtīgā ziema ilgst no 26.janvāra, bet kaut cik sniegota ziema no janvāra sākuma vai pat pērnā gada beidzamajām dienām. Klusi ceru, ka nākamnedēļ tikai neliels atkusnītis uznāks un nebūs nekā no dažās prognozēs paredzētā, turpināsies "normāla" ziema.
16.02.2021. diena ar sauli pirmajā pusē un apmākuli otrajā pusē. Dienā bija brīžiem nelielas vēja brāzmiņas, kuras gāza no kokiem lejā tur piesalušās sniega gubas. Diezgan nogāza, bet vēl palika. Pievakarē T pacēlās drusku virs nulles, ap plkst.22iem no gaisa nāca kaut kas mitrs un lietusveidīgs, vēlāk drusku nobira krusas putraimiņi. Tagad atkal drusku piesalst, T -4.3°C, neliels vējš.


Mums katram savs "sūnu ciems" vismīļākais, bet vismaz man ir arī interese par citos "sūnu ciemos" notiekošo, un ne tikai par sausu laika apstākļus raksturojošu rādītāju uzskaitīšanu. Mums te ir brīnišķīgi fotogrāfi, putnu vērotāji-barotāji, dārza, mājas un lauku darbu veicēji, jūrnieki, burātāji, ceļotāji-ekstrēmisti, ziemas mīļi un nemīļi,lietus mīļi un nemīļi utt.; vienvārdsakot, interesanta publika. Mani viņi visi interesē ar visām viņu emocijām un vājībām. Mani interesē arī Mārcis no Liepājas, viņa vērojumi, viņam ir savs īpatnējais izteiksmes stils. Un ar Mārci viss ir labi, kamēr viņš atkal kādam "neuzbrauc", manā skatījumā, nepelnīti un ne pa tēmu. Iespējams, vainojams mans "profesionālais marazms", tomēr vairāk kā 25 gadi iekšlietu sistēmā ir atstājuši pēdas- es esmu par taisnību, par atbalstu un sadarbību un kategoriski pret aizskaršanu un "braukšanu virsū". Es varu pielikt vienkārši mīnusu, bet ir brīži, kad ir vajadzīgi vārdi, te nu tie ir, sory par nemeteoroloģisku tēmu


Labdien, ar dziļām skumjām par šito, lieku Jums treknu mīnusu. Jūs taču gudrs cilvēks būdams, varējāt paturēt pie sevis savas pārdomas par Andreja iespējamo dzīves vietu, veidu un darbībām. Tipa, nesaki, kas es esmu, un es neteikšu kur tev jāiet.


Paldies, nevajadzēja jau pūļēties! Pa lielam tie plusi mīnusi man pie vienas vietas, vēl jo vairāk, šoreiz galīgi nekā "tāda" neuzrakstīju.


Šodien tipa silta diena, T dienvidū bija dažas grāda desmitdaļas virs nulles. Pēcpusdiena saulaina, jumta malas sāka kust, veidojās lāstekas. Sniegs mīkstāks nepalika un būvēšanai nederēja. Pēc sajūtām vismaz man likās ka ir drēgns, bez cepures vai kapuces atrasties ārā bija nepatīkami. Tagad T-8°C, salstam atkal, skaidrs, zvaigžņots.
Pieliekamajā, kur T ap +6°C turējās, konstatējām, ka uz grīdas esošais kāposts ir daļēji sasalis. Tagad mēs daudz ēdīsim šķovētus svaigos kāpostus, tie jāapēd kamēr sasaluši, ja atlaidīsies, varēs izmest.


Vakar vakarā kā parasti beidzamā laikā noskaidrojās un uz salu taisījās, bija jau ap -12°C. Tad uznāca mākoņi un T stabilizējās pie -8°C. Šodien neparasti silts, pa dienu pie ap -2°C, apmācies, ar vājien un īslaicīgiem mēģinājumiem skaidroties, bez nokrišņiem. Tagad tāpat, izskatās, ka arī rīt būs pasilts, bet vakarā vai pirmdien sals atgriezīsies. Tik stabila ziema, bez atķušņiem, izskatās, nav bijusi vismaz 5-7 gadus.

Februāra spelgonis
13.02.2021 22:32

Dažas dienas atpakaļ bija drusku siltāks, bet no vakardienas pūš neliels bet nejauks vējelis. Šodien jau jumta putenis, no pēcpusdienas mannas veida sīksniedziņš, atkal jau pāris centimetri sniega klāt. T dienā -7-11°C, pagājušajā nakti ap -16-18°C. Nākas nopietni kurināt, iepriekšējo silto ziemu ietaupījums dilst. Uzskatu, ka paša sagatavota malka ir efektīvākais un lētākais kurināmais pašreizejos apstākļos.

Februāra spelgonis
10.02.2021 23:28

Pret mūru un pamatu caursalšanu palīdz tiem apmestais sniegs. Šogad tās mantas pietiek. Apmēram metru pirms sienas nevajag aiztikt, pārējo var mest cik vien augstu var uzmest. Ja ir sasaluša sniega gabali, tos labāk apakšā un irdeno sniegu pa virsu. Arī mājai pamatus vienmēr cenšos ar sniegu apbērt.

Februāra spelgonis
10.02.2021 23:13

Saulaina un auksta diena, brīžiem neliels sniegs. T max -8°C vidēji -10-12°C pa dienu. Darbojāmies pa āru ar malkas zāģēšanu, tā jau tīri karsti, tikai cimdi pa laikam jāmaina.
Vakarā nokrita lidz -16°C, tagad drusku pacēlās līdz -14.7°C jo ir kaut kas mākoņveidīgs. Ārā kaut kāda migla ar dūmiem- smogs laikam, jo visi cītīgi kurina. Salam vajag dažas dienas, kamēr sienām izsalst cauri. Tāpēc tagad kurina arī tie, kuri sākumā īpaši neiespringa.


No rīta intensīvā un skaistā snigšanā (pats neredzēju, man teica) sasnidzis superpūkains un viegls sniegs man līdz potītēm. Nu tātad pie ap 10 cm, nācās tīrīt. Diena saulaina, T nepakāpās augstāk par -7°C, pēcpusdienā kritums bija ātrāks kā vakar. Patlaban -15.3°C ar tieksmi kristies. Pieļauju, ka reāli 2-3 grādus vairāk, tā parasti mašīnā rāda. Ziema, ko padarīsi...


No rīta mākoņains, no pusdienas dikti saulains, toties T nokrita no -4°C priekšpusdienā līdz -8.3°C tagad. Zvaigznes neredz, tātad mākoņains. Pievēršam vairāk vērības apkures ierīcēm un siltajām vilnas zeķēm!


Pēlēka ziemas diena ar dažiem neveiksmīgiem skaidrošanās mēģinājumiem, T koridors -1-+1°C. Dienas vidū dažas reizes diezgan jūtami uzsniga, tas nebija ilgi, bet atkal pāris cm pūkaina sniega klāt. Laikam "Līča efekts". Zāģējam, skaldam un kraujam malku. Tagad T -2.7°C, viss tumšs un mierīgs.


Šodien bez saules, ap pusdienu sāka "nikni" pūst (apt.10-12 m/s), vējš gāza no kokiem lejā tur piesalušo sniegu. Daudz nogāza, bet vēl palika. Tātad, koku putenis un neliels jumta putenis. Konstatēju, ka dazi skujeņi un košumkrūmi būs no sniega pašam jātbrīvo, savādāk vainagi izdeformēsies. Vējš nav līdzējis, sniega gubas piesalušas pie zariem un liec tos ne tur, kur man gribētos. Pēc tumsas iestāšanās sniga līdz apm plkst.20-00, vēl 5 cm pūkaina sniega. Patlaban faktiski nesnieg un nepūš, T -3.6°C


Jauka un diezgan saulaina ziemas diena, bez nokrišņiem, dienā T dažas grāda desmitdaļas virs nulles. Uz vakarpusi vējiņš parādās, T mazliet krīt, tagad -4°C. Nācās notīrīt nelielu teritoriju no sniega, konstatēju, ka zemei knapi nedaudz virskārta sasalusi. Nuja, nekādi lielie sali beidzamā laikā nav bijuši, pēc dažām aukstām naktīm janvāra vidū paspējis atkust.