Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Vismaz otrā diena pelēka un tumša, rīti drēgni, dienā T ap +6-7°C. Vakar slapinators no pusdienas līdz vakaram, šodien no pievakares līdz vakaram, faktiski tas turpinās arī tagad. Arī patlaban T +7°C, spiediens 770 mm/Hg, tomēr jau otro dienu tāda flegmatiski miegaina pašsajūta. Dārzā faktiski vairs nekas nenotiek, pusgatavas vīnogas bojājas, mazās pupiņas arī. Nepietika ar vēsu augustu, vēl septembris arī nekāds, pankūka.....


Visumā saulaina diena, bet nu tas vējš.... Tā jau T tikai pusdienā pārkāpa 10°C robežu un pie vēja brāzmām 10-12 m/s vispār vakars... Siltāks par +12°C nemaz nebija, tauta staigā siltajās jakās, dažam pat adīta cepure galvā.
Lasot vīnogas nost, pamatīgi nosalu. Būtu rekordraža, ja ne vēsais laiks augustā un tagad.
Visas apkures ierīces palaistas, patlaban ārā +6.5°C. Pūš joprojām, bet drusku mazāk. Liels un spožs mēness, saltas zvaigznes.
Lai pilnībā paņirgātos par situāciju, atceros, ka pirms vairākiem gadiem savā vārda dienā 22. septembrī , esmu peldējies. Un es neesmu ronis, bet siltūdens peldētājs parastais .

Ardievas siltumam
18.09.2021 23:14

Galīgi maz rakstītāju palicis... Laikam nekas ievērības cienīgs nenotiek, vai arī visi slinkumā iegrimuši...
Es būšu pozitīvais tēls (varbūt) un uzrakstīšu, ka šorīt salnas nebija. Lai gan ir ziņas, ka Gaujā (tajā, kura starp Siguldu un Inčukalnu) viss esot nosalis pa tīro. Tik un tā dārzā vairs nekāda attīstība nenotiek un viss pamazām jāvāc nost, otrdien un trešdien atkal salnu prognozes.
Šodiena saulaina līdz pēcpusdienai, vēlāk apmācies. Tagad T +9.9°C.

Ardievas siltumam
16.09.2021 23:11

Aizvadīta ļoti jauka un silta diena, vienā brīdī grādrādī redzēju nedaudz virs +22°C. Kartupeļi pa lielam norakti, tikai viena vēlā šķirne palikusi. Raža ļoti atkarīga no šķirnes, bet vairumā pavāji. Iestājoties tumsai, drusku palīņāja un pasmidzināja.

Septembra siltums
11.09.2021 23:51

Ļoti jauka diena, pēcpusdienā T ap +21°C, tagad, pirms pusnakts +16°C. Roku kartupeļus basām kājām, sviedrus slaukot. Pievakarē vēl odi uzmācās.

Septembra siltums
10.09.2021 23:25

Apmākusies, bet silta diena. T pie ap +20°C. Saule tikai ap plkst.18iem uzspīdēja. Mežā karsti, visas sēnes atpakaļ ielīdušas. Tās, kuras palikušas, izkaltušas un tārpainas. Bija gailenes, bet labi paslēpušās.

Septembra siltums
09.09.2021 23:04

Vēl viena jauka diena, tiesa, dienas gaitā mākoņu daudzums palielinājās un pievakarē jau bija faktiski apmākusies diena. Dienvidū, kad vēl saule bija, grādrādī piefiksēju pat dažas desmitdaļas virs +20°C. Vakarā ap +17-18°C, bet tik un tā patīkami silts. Patlaban arī T +17.5°C, spiediens 768 mm/Hg, ar nelielu tendenci pazemināties.
Kurš tur "Ledus laikmetā" teica: "Mēs esam vēl dzīvi, bet ilgi vairs nē"? Jo siltuma prieki laikam drīz beigsies un jaunnedēļ varēs atgriezties pie +13-15°C, labi, ja ne vēl +11°C un garajiem krekliem. Vājas cerības, ka šī prognoze izgāzīsies.....

Septembra siltums
08.09.2021 22:51

Beidzot jauka diena, MMD, T +16-19°C, saules diezgan daudz. Atgriezos pie krekla ar īsām piedurknēm, karsti. Pamēģināju kartupeļus rakt, zeme ļoti cieta, raža sūdīga.

Septembra siltums
07.09.2021 23:26

Ir izdevies izsprukt no salnām divās pēdējās naktīs. Toties šodien bezkaunīgi lija no pusdienas līdz tumsai, rezultāts 8 mm nokrišņu. T +12.5°C tagad, pa dienu daži grādi vairāk.
Cerības uz siltāku laiku nedēlas otrajā pusē, vēl daudz kam ir jāgatavojas un jābriest. Citādi tikai pūšanas procesi notiek.

Septembra siltums
07.09.2021 00:08

Būtu tīri jauka un saulaina diena (neskaitot ziemeļvēju), ja ne ievērojama lietusgāze ap plkst.19iem. Nu visu riktīgi salēja, bija dubultā varavīksne divas reizes. No mākonīša, kurš izveidojās pie Limbažu ezeriem un beidza pastāvēšanu Ogres pusē.
Pagājušajā naktī pa brīžam lija, salnas nebija, izskatās, ka nebūs arī rīt, jo tagad T +9°C. Svētdienas un pirmdienas salnu prognozes nelāgas. Slapjā un vēsā augusta dēļ vēl daudz kas nav nogatavojies, piebriedis vai uzziedējis. Drīzāk pastāv tendence uz pūšanu un bojāšanos. Salnas tad pieliktu šīm parādībām treknu punktu, mazajām pupiņām, piemēram.


Ō, kā man patīk Veczirga "zeptemberis"!
Tātad, 1.zeptemberis izvērtās saulains, pa dienu +16-18°C, ko vismaz priekš manis pat jestrais ZR vējš nespēja samaitāt, darbojos īsajā kreklā pa āru un gandrīz vai karsti bija. Uz vakarpusi gan mākoņu daudzums palielinājās. Pēc tumsas iestāšanās, apm plkst. 22os konstatēju, ka līst lietus, biju pie mātes drusku aizstrādājies. Braucu mājās ar velosipēdu pa lietu, ar pretvēju, bija gan žaketīte, bet kaut kā auksts likās, drusku rokas sala. Mājās konstatēju, ka T ir +10°C, prieks, kur tu rodies. Pats vainīgs, vajadzēja rūpīgāk lietus prognozi paskatīties un jaciņu paņemt līdz. Nav jau nekāds maijmēnesis, lai gan šogad maijā arī sala.


Prognoze par smago lietu nepiepildījās un acīmredzami arī nepiepildīsies. Tā rezultātā izvērtās apmākusies diena ar dažiem neveiksmīgiem skaidrošanās mēģinājumiem, bet bez lietus. Otrā diena bez lietus, tas ir sasniegums. T ap +15-17°C
Pārlūkoju iepriekšējo gadu fotogrāfijas, kur augusta beigās un septembrī vēl visi īsās vasaras drēbēs staigā, škrobe... Un ja šīs nedēļas gaitā vēl aukstāks paliks, tad vispār... cerības uz kaut ko atliekam uz nākamajiem gadiem.


Beidzot viena diena galīgi un vispār bez lietus!
MMD un diezgan silts, pēcpusdienā bija brīži, kad bija pat +20°C, pārsvarā gan +17-18°C. Tagad ap+14°C.
Bet rīt laikam tā neturpināsies, vakarā pat smago (heavy) lietu sola, tad jau redzēs....


Beidzot kaut cik jauka un saulaina diena, kura tomēr tika sacūkota ar lietus gāzienu pēcpusdienā. Tieši tajā brīdī, kes biju sacerējies par iespējamu zāles un kartupeļu lakstu pļaušanu.... Pagājušajā nedēļā jau nokrišņi apmēram 35 mm, plus vēl situma un saules trūkums, viss ar slapjumu pievilcies. Vīnogas negrib nogatavoties, melones uz lauka negatavojas un bojājas, tomāti arī.
Šīsdienas saulaunākajos brīžos T līdz pat +20°C uzkāpa, pārsvarā gan +17-18°C, tagad +15.9°C.

Pirmā rudens nedēļa
29.08.2021 22:27

Jā, augustu šai vasarai ir nospēruši...


Pelēka un lietaina diena, līst no pusdienslaika. Sākumā diezgan intensīvi, vēlāk mazākā intensitātē. Līdz tumsai 16mm manā mērtraukā. T +11-15°C, ja gadījumā uznāks +20°C, tad laikam jau karsts liksies. Vakarpusē pastiprinājās vējš līdz 10 m/s.

Pirmā rudens nedēļa
26.08.2021 00:56

Šodien pusdienslaikā knapi +13°C, vēlāk līdz 15°C uzkāpa. Ja vaicāsiet, ko es par šito saku, nelietojot lamuvārdus, tad es esmu klusējis. Nu jā, vismaz nelija....

Pirmā rudens nedēļa
24.08.2021 23:42

Prognoze jaunnedēļai apbēdina, cerams, ka nepiepildīsies.
Piektdien un sestdien noturējās bez lietus. Veselas divas dienas, tas jau ir sasniegums. Šodien gan mitrojas jau no paša rīta un pusdienslaikā nolija jūtami, veseli 2 milimetri (man tagad ir Senukajā iegādāts nokrišņu mērāmais trauks). Pēcpusdiena bija saulaina ar nedaudz mākoņiem, T ap +17°C. Tagad liels mēness un T +12.3°C.

Pirmā rudens nedēļa
22.08.2021 23:08

Šodienas laikaziņas- Mainīgs mākoņu daudzums un siltas saules brīži ik pēc 1-1,5 stundas mīsies ar tādām lietus un vēja brāzmām, kuras jūs noteikti noliks vismaz uz pauzes, ja ne galīgi stopkrānu noraus. Gaisa temperatūra +14-18°C. Ja būsiet apģērbies vasarīgi, pēc lietus kārtīgi nosalsiet, ja būsiet apģēŗbies rudenīgi, saulē septiņus sviedrus svīdīsiet. Slapjš būsiet jebkurā gadījumā- no sviedriem vai lietus, lietusmētelis līdzēs maz, tikai vairāk svīdīsiet. Ejot ārpus mājas, noteikti ņemiet līdzi lietussargus, kuri veci vai apnikuši. Vēja brāzmas tos salauzīs ātri un jums būs iespējas no tiem atbrīvoties bez sirdsapziņas pārmetumiem. Sabojātos lietussargus ievietojiet tikai nešķiroto atkritumu konteineros, izmest pa vējam kur pagadās, aizliegts!


Kopš vakarvakara īsti rudenīgas sajūtas, vējš pūta visu nakti un vēl šodien ar. Āboļi pa zemi, šogad jau tā pasīki un tārpaini, vairumā dodas uz komposta kaudzi. Ir arī pa kādam nolauztam zariņam un sīkā draza pa zemi. Vakar lija diezgan, šodien ar. Tā riktīgi slapjš vēl nav, bet ja šitā turpināsies, uz kartupeļu rokamo laiku var rasties problēmas.
Skaidrs, ka ar vasaru ir cauri, it kā bija karsta, bet kā vienmēr, par īsu. Kopš jūlija beigās temperatūra pazeminājās, izbeidzās arī visi dārza un augšanas rekordi. Beidzamās dienas nu ir riktīgi pa vēsu priekš augusta vidus, maz saulainu brīžu. Rudens tuvošanās prieku neizraisa, arī kontekstā ar sociālpolitiskajiem apstākļiem. Vismaz kāda saulaina un sausa nedēļa augusta nogalē/septembra sākumā šo stāvokli varētu uzlabot varbūt.