Aglims
Aglims

Lietotāja aktivitātes


Reti brīnišķīgs un saulains dienas sākums, sniegs vienkārši iztvaikoja, tikai no jumta tecēja ūdens. T uzkāpa līdz +4.7°C, saules pusē verandā bija +12°C. Tāds laiks veicina darba prieku un vēlmi kustēties!
Pēcpusdienā pamazām nomācās, tagad T+2.2, migla, gaisā liels mitrums, zemē ūdens, no visurienes pilst, iespējams, ka smidzina lietus. Un rīt laikam šitāda būs visa diena! Tik tiko laikam esmu no iesnām ticis vaļā, pie šitāda mitroņa likam tās saķeršu atkal.


Dienas pirmajā pusē sniegs, putenis, T ap nulli. Uzsniga 4-6 cm. Vakarā palika siltāks, tagad T +1.3°C pamitrs un padrēgns. Kad putināja, bija patīkamāk.


Tāpat Latvijas Ceļu stacija, kuras datus mēs redzam Meteolapas kartē, faktiski atrodas Siguldas pagastā, kilometrus 6 no Siguldas, pirms meža, kur jau Līgatnes novada robeža, kam ar Siguldu maz sakara. Ši stacija ziemā uzrāda zemāku, bet vasarā augstāku temperatūru vismaz par 2-3 grādiem salīdzinājumā ar Siguldu. Pie manas mātes, kura dzīvo otrā Siguldas galā, rajonā pie veikala "Šokolāde", arī mēdz par dažiem grādiem atšķirties temperatūra, tāpat ne reizi vien bijis, ka pie manis līst, bet pie viņas ne, un otrādi.
Tagad vairs šeit nav dalībnieku, kas apgalvo, ka temperatūras ir izdomātas un nav iespējamas, šī tēma atkrīt ne tikai iepriekšminētā apstākļa bet arī sava stulbuma dēļ. Par termometriem mašīnās un viņu precizināti neņemos spriest, pieļauju, ka viņiem varētu būt kļuda pāri grādu robežās uz vienu vai otru pusi. Esmu runājis....

Temperatūra.
12.02.2019 23:33

Raksts nav lāga pamanīts. Gribēju pagaidīt. lai zinošāki speciālisti izsakās, bet ja jau viņi klusē....
Piekrītu Raitim par diskusijas senumu un domāju, ka par šo jautājumu nav vērts uztraukties. Sava meteostacija, tas protams ir forši, bet es pagaidām iztikšu ar parastu ķīniešu termometru,kas rāda temperatūru virtuvē un ārā pie Z puses sienas, kur tam novietots datu devējs. Droši vien ir zināma ietekme no mājas un citiem apstākļiem, bet rādījumi ir daudz maz atbilstoši sajūtām, izņemot vasaras vakarus, kad arī šo sienu saules nedaudz apspīd. Mēs taču šeit Meteolapā nepretendējam uz absolūto datu precizitāti, tāpat var apšaubīt oficiālo meteostaciju novietošanas atbilstību attiecīgās apdzīvotās vietas rādījumiem. Siguldā, netālu no pils, pie stāvlaukuma piesaulītē, ir valsts meteodienesta stacija, kuras dati neiet automātiskā režīmā, tos var atrast viņu lapā, ja pameklē. Tāpat ir automātiskā stacija zem Gaujas tilta Siguldas pusē, kas mēra ūdens datus, kur tie redzami, pat nezinu.

Temperatūra.
12.02.2019 23:15

Pāris saulainu stundu ar spirgtu vējeli, tagad atkal mākoņi. T krīt, tagad +0,4, sniega putra sāk sasalt, nostūmu to nost, pirms tā galīgi sasalst.


Velk uz skaidrošanos, putenis nebija, visi koki sniegā, uz zemes 3-4 cm kārta ar ūdeni apakšā, T+1,7°C, neliels vējš līdz 7 m/s.


Visu dienu dažādā intensitātē biezs lietus un šķidrs sniegs, gigantiskas ūdens un sniega pļuras peļķes uz ielām. Pagalmā ledus, pašam iesnas, sievai arī, nav vairs kur šņaukt. Patlaban T+1.2°C , vēja nav , protams, snieg slapjš sniegs.


Atkušņa diena, no rīta puses intensīvi lija, T starp +2°C un +4°C. Melni ūdeņi un melni ledi, redzama visa sniegā esošā draza. Sniega sega kritusies par apt.8-10 cm, palicis no 5 līdz 25 cm, dažas nopūstās vietas jau plikas. Labi turas sanesumi, kas dabūja iepriekšējos atkušņus un pēc tam sasala, tāpat arī pagalmā un ceļmalā sastumtās/samestās kaudzes. Kas būs rīt, redzēs. Varbūt visu nenoskalos, izejot laukā, dzirdams, ka visu laiku kaut kur tek ūdens.


Pats tak teica, ka te viss ir slikti un visi tādi negudri. Vismaz labi, ka pats aizgāja, nebija kārtējo reizi jāizslēdz. Tikai nesaprotu, ko ik pa laikam lien atpakaļ ar savām gudrībām? Es šeit no ļoti daudziem mācos un pilnveidoju meteo jomas zinības, H kunga zinības bija man nesaprotamas un neuztveramas, iespējams, demagoģija. Atvainojos par ne meteo tēmu!


Dienas pirmajā pusē saule caur mākoņiem, pagaišs, silts. Sniegs krītās lai gan tā vēl daudz. Dienā T bija +3.7°C, varbūt arī vairāk. Ar tumsas iestāšanos sāka pūst negants, brāzmains vējš, brāzmās tā uz 10 m/s. Vēlāk pievienojās arī sīks smidzinātājs vai snidzinātājs.
Šobrīd nokrišņu nav, vējš nedaudz pierimis, tomēr ālējās ventilācijā, T+1.9


Apmākusies, pelēka diena. Pievakarē parādījās vējš un viss palika slapjš, lai gan lietus nelija un vispār nokrišņu nebija. No jumta pilēja un gandrīz jau tek, T+2.3°C, piesalt uz nakti netaisās nemaz, tieši otrādi. Debesīs skrienoši mākoņi no DR uz ZA, zvaigznes nav redzamas.


No rīta atkal kārtējā sniega deva -kādi 2 cm, pat netīrīju, tik durvju priekšu noslaucīju un viss. Diena drēgna, apmākusies, T no 0°C līdz +2°C


Šašliku var cept visu gadu, arī ar riteni var braukt visu gadu ar zināmām grūtībām. Pavasaris būs pavasarī, elementāri :)


Pagājušo nakti un šorīt puteņoja, sasniga vēl 6-8 cm klāt. Priekšpusdienā bija slapjš sniegs, kas pārgāja lietū, bet neilgi. Apt. ap plkst.15iem pat saule uzspīdēja, kādas pāris stundiņas, nu forši, uzreiz gaišāks skats uz dzīvi. Saule atnesa skaidrošanos un temperatūras pazemināšanos, tagad jau -9°C, vismaz labi, ka vējš norima.


Tauta, ko kasās? Taisni vai jāsmejas, gatavais bērnudārzs!
Paudiet tak savu viedokli, priecājieties, skumstiet un dalieties savās sajūtās ar citiem. Bet nemēģiniet pārtaisīt citus pēs sava ģīmja un līdzības, ja visi būs vienādi domājoši, tad būs garlaicīgi. Es pieturos pie principa, ka ir jābūt cieņai un pašcieņai, bieži lieku plusus par viedokļiem, kuri sakrīt ar manējo, jautrībām, humoru, dažreiz arī skumstošajiem, lai paceltu viņus (varbūt). Mīnusus lieku reti, tos saņem tračmeistari un tie, kam dikti gribas citus audzināt. Vairumā gadījumu es tomēr atturos likt negativus vērtējumus.
Ne jau vienmēr ir iespēja dzīvot vietā un apstākļos, kādus vēlamies. Katram no mums ir saistibas, darbs, ģimene, radinieki, tēva mājas; tāpēc nav iespējas dzīvot laukos, pilsētā vai lielpilsētā. Mums savā dzīvē jāatrod skaistais, daba, tās parādības ir viens no skaistuma avotiem. Baudiet to katrs pēc savas gaumes un ļaujiet to darīt citiem.


It kā pa dienu nelija, tomēr visu laiku kaut kāds slapjums gaisā un pilēšana visapkārt, zemdeguni ieskaitot. Gaisa T sasniedza +3.1°C. Sniega sega neskartās vietās 10-15 cm, tātad saplakusi par vidēji 10 cm. Pagalmā lielākoties priekšzīmīgs ledus ar ūdeni pa virsu vai arī izburbējis ledus. Mēģināju ledu nostumt nost vai sadaudzīt, nesanāca, turas stingri, iespējams, no iepriekšējā atkušņa saglabājies. Pievakarē T krītas, tagad ap +1°C, neizskatās, ka ūdeņi gatavotos sasalt. Un ja šitam uzkritīs virsū slapja sniega kārta, būs tāda pļorza, ka maz neliksies. Paredzu, ka pat ar motobloku to būs grūti notīrīt, jo ledus apakšā, rati buksēs, ja nu vienīgi ar dzelzs ratiem. Pilsētas ielas gan plikas, jo bija sasalītas, toties gājēju celiņi gan klāti ar ledu vai sniega un ūdens putru. Nākotne neizskatās iepriecinoša, nu ko, cīnīsimies, žāvēsim apavus.


Jau pagājušo nakti bija kaut kāds slapjdraņķis, arī pa dienu snigšana faktiski nav bijusi, tikai slapjdraņķis un lietus. Sniega sega saplok vietās, kur tā dabiska, sastumtie un samestie kalni stāv kā stāvējuši. Uz ielām ūdens, pagalmā sniega un ūdens pļura, T +2°C


Man patiktu atkusnis, ja tas būtu marta otrajā pusē, ar perspektīvu uz pavasari. Šitam atkusnim nav jēgas un perspektīvas, jo ziema labākā vai sliktākā kvalitātē turpināsies. Vēl nav īstais laiks, šitāds atkusnis tikai sacūko ziemu.


No rīta uzsniga kārtējie 3-5 cm paslapja sniega, vairāk arī nekā nebija. Tagad vakarā kkas mitrs gaisā sijājas. Visu dienu pozitīva T, +1 komats kkas, arī pašlaik tāda pati


Pagājušā nakts bija auksta, šorīt T-13°C un sarma. Diena saulaina un jauka, sarma nobira, veidojot uz sniega adatiņu kārtu. Gar jumta malām piesaulītē bišķi pakusa un papilēja, lai gan T augstāk pat -2°C neuzkāpa. Pievakarē nokritās līdz -6°C, tagad ir pakāpies līdz -4°C. Laikam mākoņi, jo zvaigznes neredz.