L
Lausks

Lietotāja aktivitātes


Svētdiena Ogrē un tās apkaimē bija īsti pavasarīga kā jau arī citviet Latvijā. No rīta gan vēl bija apmācies, bet jau ap 11 sāka skaidroties. Uz vakaru debesis dūmakainas, nebija dzidras. Šodien ļoti daudz kā vēl nevienu marta dienu atgriezās gājputni - ļoti daudz meža zosu kāši, pie Ķeguma vienā ligzdā jau stāvēja balto strārķu pāris. Ogrē dzordēta pirmā žubītes balss šogad. Arī pirmā sarkanrīklītes dziesma izdzirdēta. Šodien arī manīti pirmie divi taureņi - raibie.


Laiks ir lielisks! Pagājušās dienas bijušas pavasarīgas. Pirmdien pat varēja saujust silto gaisu, kad papūta neliels vējiņš. Šodien izteikti zilas debesis. Visu dienu saule. Saulē viss kūst, ir peļķes, bet ēnainās vietās turās sasalums. Svētdien jau dzirdēju pirmo cīruli šogad.


Ogrē skaidra nakts un rīts. No rīta auksts un neliela sarma. Līdz 14 bija saulains, bet pēc debesis sāka novilkties. Saulē silts, pa nakti uzaugušās lāstekās, saulē pil un pil.


Līgatnes bildes ir uzņemtas 2010. gada 1. decembrī.

Sarma Līgatnē 2010
28.02.2011 17:48Šodien atkal spoži spīd saule. Gaisā, skatoties pret sauli, virmo spīdīgi leduskristāliņi. Cik pagājušajā nedēļā bija gaišs naktīs no mēness, tik tagad, iestājoties tumsai, ir tumšs jo tumšs. Jau kādu laika periodu Lielās zīlītes dzied pavasara dziesmu, dzilnīši mežā "svilpo" un pagājušajā svētdienā pirmo reizi izdzirdēju pirmo dzeņu bungošanu, kas liecina, ka arī putni jūt tuvojamies pavasari.


Tik skaistas, saulainas februāra dienas!!!! Pilnīgi kā medus kūka šai ziemai. Citādi jau janvāris bija galīgi izgāzies ar saviem plusiem, mākoņiem, pelēkumiem, apledojumiem. Un te nu vajadzētu padomāt, kas gan ir labāk - vai pelēks, netīrs sniegs, miglains un silts laiks, kad iesākās gripa (kura parasti uzglūn tādos "neīstos" laikapstākļos - ka ne šis, ne tas), vai arī saliņš (kas ir normala ziemas parādība) un smuks saulains laiks. Ceļu uzturētājiem un sētniekiem mazāk jātīra ceļi. Es par to, ka ziemā vajag būt salam un saulei, nevis cikloniem un netīram, notašķītam sniegam, uz kura redz visus suņu ..... Pareizi jau vien saka tie, kuri saka - ka salu nevar vainot, bet jāvaino sevi, ja neesi iegādājies vai uzvilcis mugurā pareizu apģērbu!
Lai saulainais anticiklons turpinās. Un ar tādām saulainām dienām būs vieglāk sagaidīt pavasari!!!


Skaista, saulaina diena! Turklāt ir arī sarma, visvairāk apsarmojušas koku galotnes. Mežā kokiem galotnes smuki sudrabotas.


Arī Ogrē rīts bija saulains. Ap 10 savilkās mākoņi un apmācās. Pēc 11 sāka krist sniegs un pieauga vējš, sniegu putināja. Pašlaik mainīgs mākoņu daudzums ar vēju.

09.02.2011 16:29: Cerams, ka prognozētajā aukstuma vilnī vēl būs iespēja izbaudīt baltu un sarmotu ziemu. Dažas bildes no 31. janvāra saulainās dienas ar sarmu. foto.inbox.lv


Uz vakaru vējš palicis stiprāks. Dažās brāzmās meža malā koku galotnes noliecas krietnu gabalu uz priekšu. Elktrība nedaudz raustās. Tik var iedomāties kā šovakar ir jūras krastā..., ja pat pilsētā, kur apkārt lieli meži, kārtīgi pūš un loka kokus...


No rīta bija palielas vēja brāzmas un lietus lija kā pa Jāņiem, tad ap 9:40 kopā ar lietu krita dažas slapja sniega pārslas. Ap dienas vidu laiks nomierinājās, nokrišņi beidzās. Sniegs netīrs - daudz kur redz suņu ..... iekrāsoto sniegu. Pēcpusdienā atkal sāk pūst vējš un krīt slapjšs sniegs. Dažbrīd tagad ir spēcīgas vēja brāzmas, kas pat mežā kokus loka pamatīgi.


Šovakar bija ļoti krāsains saulriets. Dažas bildes no šodienas saulrieta Skrīveru pusē.
foto.inbox.lv


Ogrē no rīta bija vējains, apmācies un neliels sniegs. Ap 12 noskaidrojās pilnībā un tagad skaidrs ar pavisam nelielu vēju


Atkal viena skaista ziemas diena! Nakts skaidra, rīts ar miglu un pa dienu Ogres novadā skaidras debesis un piedevām vēl skaista sarma pret zilām debesīm.


Ogrē, Suntažos, Mālpilī, Siguldā, Cēsu pusē rīts bija saulains ar sarmu. Rīga bija ietīta lielā miglā un pašā Rīgā no sarmas ne vēsts. Toties pašās Rīgas nomalēs jau bija sarma. Juglā bija skaisti ap Juglas ezeru, bet miglains. Pie Cēsīm bija ideāls, sarmots, skaidrs laiks - sen tāds nebija piedzīvots!


Ogrē saule spīd jau aptuveni no 11. Beidzot var redzēt debesis! Patlaban skaidrs laiks.


Ogrē sniegs, putenis. Kas tas par janvāri bez kārtīga sala un anticiklona? Apnikuši neskaitāmie cikloni.


Šodien beidzot atelpas brīdis starp cikloniem. Pļaviņās saulaina diena. Vējā interesanti čīkst apledojušie koki. Ļoti skaisti saulē spīd apledojums uz zariem.

06.01.2011 15:45: Dodoties Latgales virzienā, ziemas skati paliek aizvien baltāki un piesnigušāki. Ap Pļaviņām vēl ainavu sāk bagātināt noliekušies bērzi un arī tievākās priedes. Meži kapitāli piesniguši!!!


Sveiki! Ogrē šorīt lēni krita sniegs, ap 11 parādījās saule, bet debesis klāj dūmaka. Jauks laiks!