K
kryos

Lietotāja aktivitātes


"nedod dies ko tādu" A kas tas tāds "dies"? Bet ja nopietni, Viņam ta kāds sakars ar visu šo? Pērnā vasara šur tur sākās jau maija vidū, bet šogad maijs bija reti auksts, neskaitot pēdējās 2 dienas. Pagaidām Ļeņingradas apgabals nevar sūdzēties par karstumu, tā ka nekādas paralēles neredzu, jo īpaši, ka D-Krievijas stepēs arī nekāda karstuma nav. Nē nu fantazētāju un gaudotāju, kā arī kaucēju tusovka šeit.
Ilgi nebiju šeit ievilcies, bet gribēju pajautāt, kur tagad var skatīties šejienes saturu? Nu gribu skatīties tabulas veidā, kur ir dažādi svarīgi parametri, nevis šo bērnudārza karti ar nosaukumu Fak. L. A.
Ar cieņu un vislabākajiem vēlējumiem.


Cienītā, kurā galā ir svelme? Vidzemē pēdējās 4 dienās nav bijuši pat pieticīgie +28.

00:32: Un naktis ta kādas stindzinoši aukstas! Maija, kāpēc nav lasāmas kārtējās, nebeidzamās "indīgās" naktis? Jums jau tur 365 dienas gadā ir salnas, vēji kā Antarktikas salās un Sahāras svelme, kas mijas ar Vostok un Summit staciju svaigumu.


Es jau neskaitāmas reizes esmu apņēmies pārtraukt savas destruktīvās aktivitātes, taču man neizdodas sevi savākt. Gribasspēks par vāju. Nemaz nezinu... , taču vienu gan es zinu - man nebūtu kauns lūgt palīdzību speciālistam psiholoģijā, jo es pilnībā apzinos savu netikumu. Diemžēl tas ir par dārgu, tā nu es te turpinu... Patiesi atvainojos visiem, kurus esmu apgrūtinājis ar savām lēkmēm!


Cilvēkiem ir dažādi hobiji... Meteoroloģija mani vispār neinteresē.


Uz Zemes lauksaimniecība visvairāk attīstīta un visaugstākā tās produktivitāte ir valstīs, kur +30 grādi ir vismaz vasaras mēnešos. Latvijai piemērota tikai viena nozare - zāles audzēšana, kā Islandē. Nekas cits šeit nevar normāli izaugt, vēl jo vairāk, ja atgriezīsimies klimatā, kāds bija Maundera minimumā. Turklāt, lai vienreiz izbeigtu to dzīvnieku ekspluatēšanu, ir vajadzīgs siltāks klimats. Jūs pārāk daudz TV skatāties un pārāk maz zināt par mūsu planētu. Ir daudz graudzāļu, kuru biomasa ir desmitiem reižu lielāka kā mūsu tundras zālītēm, taču tām visām vajadzīgs siltums, vismaz garš bezsalnu periods un ne jau dienas ar temperatūru zem +15. Ar vai bez mājlopiem, taču Latvijā mēs tikai veģetējam, nevis pilnasinīgi dzīvojam. Nez vai Jums jau pietiek ūdens, vai arī vēl joprojām aizlūdzat par lietusgāzēm kā ASV vidienes štatos?


Cienītā Saksija, vienmēr esmu nojautis, ka mums tomēr ir vairāk kopīgā kā atšķirīgā. Varu tikai piekrist, jo apstiprinājums Jūsu vārdiem ir redzams gan ASV štatos, kuros gandrīz visos ir labas vasaras, tāpat Ķīnā, Krievijas Eiropas daļas dienvidos, arī Eiropas siltākajos reģionos. Cilvēki pārāk bieži neapzinās, ka siltums ir resurss, jo tā ir enerģija, kas vairo materiālo labklājību. Bet vienīgais, ko aukstums spēj - saglabāt radītās vērtības. Nav siltuma - nav arī ko saglabāt. Bet dotēšanas, subsidēšanas no malas aukstumā nav iespējams vairot labklājību. Bet kas attiecas uz šodienu, tad tā Rīgā ir objektīvi auksta, jo temperatūra dienā atpaliek par daudziem grādiem, salīdzinot ar vidējiem lielumiem (par vēsu varētu saukt, ja novirze būtu neliela).


Nevēlos būt gudrāks par citiem, jo es tāds jau esmu - bez jebkādas gribēšanas. Un es taču neesmu vainīgs, ka citi ir mazāk zinātkāri... Skaidrā, jo īpaši bezvēja laikā ticētu, taču mākoņainā un vēl mitrā laikā NEVAR būt tik lielas atšķirības tik mazā teritorijā. Tātad, ja kāds ilgstoši, nevis pa retam, raksta, ka viņam ir teju cita klimatiskā josla, tad kā to nosaukt, ja ne par maldināšanu? Lūdzu nosauciet gadījumus, kad Jums bijis aukstāks? Nojaušu, kādas tās meteo situācijas varētu būt, kas man liek domāt par reljefa noteiktu īpatnību. Man pēdējā naktī termometrs nerādīja zemāk par +12, bet man pat prātā nenāk domāt, ka tiešām būtu bijis tik silts. Es taču nevienu nemācu, neko nepārmetu, vien vēlos, lai meteo interesenti nedzīvotu ilūzijās. Citādi ir tādi, ka pilnā pārliecībā uzskata, ka mums +39 un pat vairāk mēdz būt. Protams, ka mēdz būt, taču ne PAREIZI mērot un ne 2 m augstumā virs zemes… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


Tajā komentārā ne grama nepārspīlēju, lai gan mēdzu sabiezināt krāsas uzskatāmības labad. Par kādiem saviem novērojumiem? Dzīvoju lielpilsētas biezi apbūvētā rajonā, 4. stāvā ar saules apspīdētiem logiem, bet Z pusē logs ir tādā kā iekšējā stūrī, kurā saule tiešām neiespīd, taču ziemā siltuma plūsma no pirmajiem stāviem ir pārāk liela, bet gada siltajā pusē atdzisušās sienas pazemina temperatūru. Kaut gan pie manāma Z vēja termometrs pat 4. stāvā rādīja +14. Savu atrašanās vietu uzskatu par absolūti nepiemērojamu meteo novērojumu veikšanai (pie loga pat neatrodas mans termometrs, bet gan tas jau bija, kad ievācos, tāpēc pat nezinu tā kļūdas lielumu). Pirms iešanas ārā skatos nevis to termometru, bet gan Internetā pieejamos datus. Man ir pretenzijas ne tikai klasiskajā meteo jomā, bet arī agrometeoroloģijā, tāpat vēl šādas tādas fundamentālas lietas nomāc manu prātu. Un tomēr es nesirgstu ar Don… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


Vispār, nepārprotami var redzēt, ka aicinājums tika adresēts cienījamai Saksijai. Pat necentīšos paskaidrot, kā to var redzēt.


Kā pirmo minēju termometra pareizību un tikai tad novietojumu. Taču Latvijā saule Z pusi apspīd no aprīļa līdz augustam ieskaitot, jo aust ZA un riet ZR. Starp citu, temperatūras mērīšana ēnā ir nepareiza, jo to mēra klajā vietā, taču pasargājot no tiešiem saules stariem. Būda klajā laukā nespēj tā kropļot temperatūru kā koku vai ēku paēna. Tāpēc jau Rīgas centra m-stacija ir butaforija. Atgriežoties pie termometra, vēlreiz iesaku to pārbaudīt minētā veidā. Pēc šejienes "faktisko laikapstākļu kartes" iznāk, ka šodien visā A-Latvijā nav bijuši pat +13, tas pats Pleskavas apgabalā, jo tuvāk Maskavai, jo aukstāks. Līdz ar to, par nepieņemamu uzskatu tautas maldināšanu ar +17 grādiem Ludzas pusē. Un vakarā Jums atkal par 2 grādiem siltāks kā tuvējā Ludzā. Taču tas neizskaidro, kāpēc dienā bija atšķirība par veseliem 4 grādiem. Pēc analoģijas es varu paziņot, ka Rīgā šodien bija pāri +18. … Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


Ne pirmo reizi liekas, ka Jums tur termometrs pārāk siltu rāda. Nez kā šodien Ludzas pusē varēja +17 izspiest? Ja ir iespējams, vismaz kūstošā ūdenī pārbaudiet, ko rāda! Tā nu visbiežāk gadās, ka termometri kļūdās tieši uz silto pusi, nevis auksto. Kad pārbaudīsiet termometru, tad pamēģiniet izmērīt labi tālu no ēkas sienas!


A kur lidosta kaut ko liek? Esmu šokā, jo ne viņi sniega segas biezumu kaut kur liek, ne laikapstākļu parādības spēj normāli identificēt - regulāri viņiem vien vājš vai mērens lietus, bet sniegu viņi regulāri iegrūž, kad nav ne mazākās iespējas un par vēja mērīšanu vispār i rakstīt negribas. Nožēlojami...


Tur taču neprot mērīt tos nokrišņus, jo īpaši sniega veidā.


He, hē... Ak tad izmirkāt gan? Es vienkārši ļoti labi atceros, kā katru gadu pavasarī, vasarā Jums tur dobes ūdenī slīkst. Zinot, ka lauku cilvēks nav spējīgs aizvērt debesis, taču apliet gan spēj (nu jau kādus gadu tūkstošus 6 vismaz), tad likās nedaudz smieklīgi, ka Jūs piesaucat lietu, kurš jebkurā brīdī varētu Jūsu vagas, dobes noslīcināt. Un Jūs man nekrītat uz nerviem, ja tā būtu, ignorētu. Bet kas ir pats dīvainākais, Jūs taču neuzrakstījāt par tēmu. Tad radars atkal meloja vai tomēr dabūjāt kārtīgu lietu? Intriga saglabājas...


Es nemaz neiedomājos par milimetru desmitdaļām, jo pat oficiālajos mērījumos iespējama un pieļaujama 0,2 mm kļūda jeb pat 6 mm mēnesī! Un es neskatījos dzeltenās joslas, tikai izskatījās, ka Jūs tur visu laiku atradāties visai nopietnos nokrišņos. Arī šobrīd. ??? Bet es nestresoju, jo jau sen neticu nevienas valsts radaru bildītēm. Arī 21. gs. cilvēce vēl joprojām nespēj pat fiksēt krītošo no gaisa, tad kur nu vēl prognozēt... Bet par to tīklu nepiekritīšu, jo nokrišņu mērītāju visās normālās valstīs ir daudz vairāk par meteostacijām. Un tomēr neprasīsim pārāk daudz no LVĢMC, jo iestāde netiek galā pat ar citiem daudz svarīgākiem pienākumiem. Bet Jums, Raiti, novēlu tikt pie labas automātiskās meteostacijas. Tikai "neiegrābieties", jo nav nemaz tik daudz tiešām labu modeļu un vispār ražotāju!

13.05.2011 23:57: Lūk, Šauļos 36 mm izmērīti, tam es ticu.


Vai nebūtu labāk nokrišņus mērīt ar lieli bļodu? Ir tādas ar vertikālām malām un ar lielu diametru. Vienkārši, 18 mm liekas tā kā par maz, ja ticēt Latvijas un Lietuvas radariem.


Tak tumšs ir jau kopš pirmā gāziena, tā ka grūti saprast, kad kļūst tumšāks, kad gaišāks - viena nebeidzama pekle. Lai gan tropos mākoņi izaug vēl biezāki, taču tādas tumsas tur nav pat lietus sezonā. Faktiski mums ir nozagtas gaismas stundas. Turklāt ir daudz par aukstu, salīdzinot ar normālu vasaras negaisu.


Man izskatās, ka augšana notiek virs līča, jo viss baltums aiziet prom no Rīgas. Izskatās cerīgi - varbūt drīz beigsies tās lietavas. Šeit, kā par laimi, nekādu negaisu nav. Ja pa pārdesmit minūtēm centra butaforija zem koka samērīja 7,5 mm, tad pa šodienu mierīgi varētu sakasīt 30..40 mm, kas jau ir nepiedienīgi daudz tik komfortablai pilsētai kā Rīga.

13.05.2011 21:14: Neticu Rīgas centra butaforijai - tikai 23,7 mm savākti. Ja man D-Rīgā gāza tā, ka pats Noass sabītos, tad tuvāk līcim vajadzēja gāzt vēl stiprāk.


Nekas Jums tur nepaies garām. Tieši otrādi - mākoņi tikai sabiezēs un pār Jums izgāzīsies tik daudz, ka līdz rudenim žūsiet, lai gan ar stipriem vējiem varbūt jau pēc nedēļas prasīsies pēc jauna gāziena. Arī jūras piekrastē pastāvīgs sausums, lai gan lietus līst ne sliktāk kā iekšzemē. Manuprāt, Jūs tiešām mīlat gausties, turklāt nevietā, jo šobrīd NAV racionāla pamata, kāpēc lai Jaunpiebalga paliktu sausā. Bet ja paliksiet bešā, tad meklējiet kaimiņu, kas šodien griež danci ap slotas kātu!

13.05.2011 20:18: Gaidu atskaiti par lietu. Ja nedabūjāt, tad vainīgo kaimiņu meklējiet uz D no Jūsu sētas! Patiesībā par lietus neesamību varēs spriest tikai rītdien, kad visa šī masa jau būs projām.


Jums tur pelni bija, kad turpat blakus V. centrālajā augstienē mašīnas stiga uz lauku ceļiem, kuri veidoti ar grants uzbērumu. Pat ja Jūsu aukstajai Piebalgai ar vasaras vidējo zem +15 vajag 1000 mm gadā, tas nenozīmē, ka dabai tādas lietavas nāk par labu. Problēma ir reljefā, varbūt zemes struktūrā, taču noteikti ne nokrišņos, kuriem nevajadzētu būt vairāk par 500 mm. Nez kāpēc vissiltākais reģions - Zemgale mierīgi iztiek ar tiem 500 mm un nežēlojas par tuksnesi.