G
Gadalaiks

Lietotāja aktivitātes


Nespēju noticēt savām acīm!!! Pie mums sāka līt! Ceru, ka turpināsies līdz pašam vakaram, jo viss ir burtiski izdedzis. Zemē ar kapli nevar iecirst- kā betons.


Vakar, karstuma dēļ, gāza no kājām! +30* bija vēl ap 19.30. Tad gan 21.30 bija "vairs tikai" +27*. Māja pārcepināta, lai gan logi, aizkari ciet, istabā, kā pēcpusdienā iesila līdz +27,7*, tā nekas nemainījās līdz pašam rītam. Vienīgais labums-negaiss laikam būs aizgājis galīgi mums garām. Līdz 3 naktī jāņoju, jo radars izskatījās draudīgs. Ap pus 2 naktī sākās vēja brāzmas, lietus. Pa retam parūcināja dažādā intensitātē. Šķiet, ja jau 3os nolūzu, tad lielais drauds būs pagājis garām-diez vai es tā gulētu, ja būtu gājis pāri tas, ko no LT nākam rādīja radars. Diemžēl, šorīt nekādu svaigumu nemana. Grādi ir zemāki, bet nav tas, ko gribētos :(


Ar atgriešanos! Liels prieks, ka meteolapa atkal ierindā!


Apgāju perimetru-diemžēl nav! :( Liela tomēr interese, cik tad šodien nogāza. Kā jau minēju-tiešām neatceros tādu lietus kvantumu! Labi, ka mājas priekša vairs nepludo, tikai dārzā-zālienā zemākajās vietās vēl lieli "ezeri".


Pie mums šodien pilnīgs ekstrēms......! TĀĀĀĀDS gāziens sen nebija redzēts! Lietus un krusas balta pasaule. Pagalms pārpludināts līdz maksimumam-tikai tagad sāk kaut drusku kristies. Iebridu dārzā glābt puķupodus-ūdens gumijniekiem gandrīz līdz pusei. Gāza 2,5h, lija vēl 1h, joprojām ik pa laikam smidzina! Ducināt sāka kādu stundu pēc gāziena sākuma- joprojām pamalēs vidēji stipri ducina. Ilgākais gāziens un negaiss šajā vasarā! Man pietiek-negribu vairs tādus ekstrēmus laikapstākļus! :((( P.S. Vienīgi šodien būtu gribējies pagalmā savu personīgo nokrišņu mērtrauciņu! :)))


Brīžiem stiprs vējš. T* +14. Smidzina jau no 18tiem, taču jau kādu h līst stipri. Laiks ļoti rudenīgs-viss pelēks un slapjš. Pat neticās, ka pirms 2 dienām bija tveice ar vairāk kā +30*. Šīs straujās laika maiņas šķiet kļūst arvien biežākas un krasākas.


Par salnām neticu. Ja nu vien neuznāk kāds netipisks laiks (piem., Spānijā, laikā, kad jābūt karsti ir daudz aukstāks nekā LV, kad tālu Z turpat +30*, utt.). Lai gan neko nesaprotu no meteo lietām (kas un kā , no kā, cik ātri utt. veidojās), "sestais prāts" neļauj ticēt salnām. Taču uz vēsākām (ne aukstām, tā ap max +24*-saulītē tāpat ir daudz siltāks) dienām gan ļoti ceru! Daudz darīšanu, gaužām nepatīk sviedrēties "ārpus sētas robežām", turklāt, dārzā arī neko negribas karstumā darīt!
Šķiet, ka vējš kļūst stiprāks.


Paldies! Ļoti izsmeļoši!
Patreiz spoža saule, neliels ZR vējš, savi +25* jau būs (taču termometrā , kurš stāv saulē, nemaz skatīties negribās...pffff).


Tikko sāka atkal rādīt. Taču otra vaina ar nepareizas kartes rādīšanu ir palikusi. Nu nekas, ja uzliek my location, tad jau kaut ko var saprast. Nupat pāri pārgāja īss, bet ar lielām lāsēm un spēcīgs lietus. Bez negaisa. Uzreiz pēc lietus atsāka spīdēt saule.


Labdien! Man offtopica jautājums-man jau 2 dienas sat24 nerāda zibeņus, kaut gan uzstādījumos tie ir uzlikti. Jums rāda? Un vēl-iepriekš, kad vēl rādīja, parasti vakaros it kā karte "pārleca" un nerādīja atbilstoši, respektīvi, par cik ir uzlikts my location, tad tas my location vieta parādās pavisam citur (pat ne LV robežās). Kā jums šķiet, datora vaina, vai viņiem kaut kas? Paldies!


Lūk, tāpēc es saku-šī ir labākā meteo lapa LV! :))) Kamēr valsts "pirmā" lapa izplata dīvainus paziņojumus, tikmēr "entuziastu" lapa saliek punktus uz i.


Īsti nesaprotu LVĢMC vakarā uzliktos oranžos brīdinājumus par negaisiem visā Latvijā. Jau kādu laiciņu lielākā valsts daļa ir "brīva" no negaisiem. Ar pie manis-pēc 14tiem kā sāka gāzt lietus un pērkoņot-tā pa pamali pāris h tas dzīvojās. Taču no kādiem 18tiem viss ir pilnībā nomācies, periodiski līst (gāž aumaļām), samērā vēss (vien padsmit grādi)-viss tāds atdzisis un vienmērīgs-kāds tur negaiss? Pie tam bīstamās kategorijas krāsā. Tiešām kaut kas ir sagaidāms? Jāpiebilst, ka lietus ir salijis pietiekami. Pat par daudz.


Pēc vidēji spēcīga negaisa A pusē, tagad viss nomācies kā deķis- vienmērīgi gaiši pelēkas debesis, kas dažkārt nozīmē rāmu, ilgstošu lietu. Bezvējšs, ~+18*. Cerams, ka nakts paies, kaut lietaina,bet bez negaisa.


Iegriežoties samērā stipram Z puses vējam, pie mums nepilnas 1,5h laikā t* nokritās par 7 grādiem-no +25 uz +18- un šķiet, ka turpinās kristies. Šāda strauja t* krišana siltajā gada periodā ir raksturīga pēc pērkona. Bet nekā tāda nebija-gar A pusi aizgāja zili melni padebeši, mums vien 3min pilināja retas lāses. Vēl īsi pēc plkst. 19tiem likās, ka ārā īsti nav ko elpot, tad tagad prasās pēc jakas-pat man, kam vnm ir par siltu. Ar steigu jārauj vaļā visi logi-jāielaiž telpās tāda ekstra kā svaigs, vēss gaiss.


Nav tiesa! Man nepatīk ne karstums, ne negaisi (paniski no tiem baidos). Taču "tusējot" šeit jau pāris gadus, ir nostiprinājusies nostāja-šeit ir ļoti daudzi, ja tā var teikt, ekstrēmu laikapstākļu mīļotāju un es to respektēju un tāpēc viņus nenosodu. Vnk man ir reāli bail no vētrām, negaisiem utt.. Bet tā ir mana personiskā problēma. Sākumā par to izteicos, savā ziņā sevi mierinot, cerot sagaidīt, ka laika vērotāji manus apgalvojumus apgāzīs un teiks-negaisi- tas nav bīstami, tas ir skaisti. Muļķīgi, vai ne?:) Šeit esmu (tiesa gan tikai vairāk lasītāja statusā), jo te ir vislabākā meteo situācijas atspoguļošana. Tādas, piemēram, TV3,LNT laika ziņas principā neskatos, jo tur stāsta brīnumus. Šī ir vislabākā ar meteo saistītā lapa LV (priekš manis).


Ap 3iem naktī bija pamatīgs lietus-spēcīgs, intensīvs, samērā ilgstošs. Pirmais tāds šajā pavasarī. No jumta caurules piegāzta gandrīz muca pilna. Tieši tas kas vajadzīgs. Tagad nomācies un vēss.


Jāpiekrīt-tieši šis zaļums ir ļoti skaists. Cik gan daba ir daudzveidīga-līdz rudens sārtumam, mums ļauts skatīt vairāku toņu zaļumu. Pie mums viss izsprāga 2 dienu laikā-no nekā līdz gaišam zaļumam. Patreiz nomācies, samērā sutīgs, lai gan T* nav pārāk augsta~+22*.


Lasu Magones ierakstus un secinu, ka man ir ļoti līdzīgi domājoša persona! Par negaisiem, par gadalaiku rimto maiņu-gluži kā es to teiktu! :)


Mums D pusē pusstundas (nedaudz pirms 20tiem) laikā sabiezēja pamatīga migla. Tagad īsti nevar saprast vai ir, jo ir tumšs un koki tieši ir priekšā.


Jau minūtes 15 stipri līst, vien vēja brāzmas nav nekādas-knapi bērzam kāds zars nolīgojas. T gan nekrītas-joprojām turas ap +18,5*C.