Vai kādam vēl nepieciešams mitrums? Varu atdot:)))! Pa šīm dienām salijis tā, ka manā mālā starp vagām lieks ūdens.Viss aug, ieskaitot nezāles, kurām klāt tikt pašlaik ir problemātiski. Vakardien pāris spēcīgi gāzieni, vienā pat krusas graudi pa vidu, labi, ka ne lieli un ne ilgi. Vakarpusē biju mežā, sēņu vēl nav, vismaz manās sēņošanas vietās. Gaidu siltumu.
Kartupeļi šogad iestādīti 2. maijā, sasēts lielais dārzs un tomāti pārcēlušies uz siltumnīcu. Palikuši vēl šādi tādi darbiņi, bet pārsvarā viss zemē, tagad tikai lietutiņu un siltu laiku! Šodien sāk ziedēt pirmās ābeles, saldais ķirsis kā kupena, pienenes pilnos ziedos. Pirmo dzeguzi dzirdēju 2. maija rītā, bet lakstīgalu vēl gaidu. Zaķiem kāzu laiks, strazdiem sākas bērnu barošana, visos stūros mētājas zilganu oliņu čaumalas. Mājputniem tagad "ieslodzījuma periods", zāli jāpļauj un jāpiegādā man pašai. Lai veiksmīga sezona visiem, kuri ko audzē lielākos vai mazākos zemes pleķīšos!
Aprīlis ieradies ar aukstumu, šorīt -5,2°C (pie loga), gan jau pie zemes bija visi seši mīnusā, jo spaiņi ar biezu ledus vāciņu. Turpmākajam laikam vēl nejaukākas prognozes. Varbūt labi, ka aukstums atnāk tagad, nevis vēlaķ, kad viss jau paspējis saplaukt, ja reiz bez tā cīrulputeņa mums neiztikt.
Pavasari jūt arvien pārliecinošāk. Piesaulē zied sniegpulksteņi, svētdien manīju pirmo raibo taureni, šodien vairāki zosu kāši pārlaidās skaļi sasaucoties. Vēl gan var būt visādi laika apstākļi, taču saule dara savu un rīt jau diena ar nakti izlīdzināsies. Priecājos par sauli un siltumu, šī ziema man kaut kā īpaši šķita gara un nomācoša.
Gājputni ir klāt! Jau vakar dzirdēju dzērves, bet šorīt braucu lūkoties- jā! Arī pirmās ķīvītes un cīruļi jau atgriezušies. Pēc garās un apnicīgās ziemas gandrīz vai neticās, ka pavasaris iestājies, sniegs pazūd acīm redzami. Priecājas arī mana kaķenīte, sēžam abas ārā un aizvējā ķeram D vitamīnu, cik burvīgi!
5. marts, no rīta nelieli mīnusi, bet saule spīd un drīz atsāksies sniega kušana. Ziemeļu vējš nav pārāk patīkams, bet kopumā laiks ļoti jauks. Pa piecām marta dienām sniega sega sarūk acīm redzami, Tumšupe pamazām atbrīvojas no ledus, tā kā sniega kušana notiek lēnām un pa naktīm piesalst, tad nekādu plūdu pazīmju pagaidām nav. Pirms pāris dienām jau sāka lidināties odu bariņi, taču pēdējas dienās nemanu, laikam nepatīk asais ziemelis. Siltumnīcā gaiss dienas vidū sasilst līdz 20°C, zemes virskārta atsalusi, bet parušinoties dziļāk, zeme vēl sasalusi. Pie barotas putniņu aizvien daudz, bez mazajiem bieži redzu sīļu pāri, bet pārsvarā zīlītes, zvirbuļi, pa kādam svilpītim un meža strazdam.
Cik vakar bija burvīga diena, tik šodien nepatīkama. T kaut kur tuvu nullei, bet nekūst. Vējš, kaut no dienvidu puses, bet auksts un ass, pusdienlaikā pat nelielu sniegvilksni novēroju. Vakar kusa sniegs no jumtiem, veidojās garas lāstekas, rīt, ja sāksies atkusnis, jāsargās, lai uz galvas neuzkrīt.
Meteolapa.lv izmanto sīkdatnes, lai personalizētu lapas saturu un reklāmas, nodrošinātu sociālo tīklu iespējas un analizētu apmeklētāju plūsmu.
Uzzināt vairāk.
Vai drīkstam izmantot Tavus datus, lai personalizētu reklāmas?
Vai drīkstam izmantot Tavus anonimizētus datus, lai palīdzētu mums sekot apmeklētāju plūsmai?
Vai kādam vēl nepieciešams mitrums? Varu atdot:)))! Pa šīm dienām salijis tā, ka manā mālā starp vagām lieks ūdens.Viss aug, ieskaitot nezāles, kurām klāt tikt pašlaik ir problemātiski. Vakardien pāris spēcīgi gāzieni, vienā pat krusas graudi pa vidu, labi, ka ne lieli un ne ilgi. Vakarpusē biju mežā, sēņu vēl nav, vismaz manās sēņošanas vietās. Gaidu siltumu.
Kartupeļi šogad iestādīti 2. maijā, sasēts lielais dārzs un tomāti pārcēlušies uz siltumnīcu. Palikuši vēl šādi tādi darbiņi, bet pārsvarā viss zemē, tagad tikai lietutiņu un siltu laiku! Šodien sāk ziedēt pirmās ābeles, saldais ķirsis kā kupena, pienenes pilnos ziedos. Pirmo dzeguzi dzirdēju 2. maija rītā, bet lakstīgalu vēl gaidu. Zaķiem kāzu laiks, strazdiem sākas bērnu barošana, visos stūros mētājas zilganu oliņu čaumalas. Mājputniem tagad "ieslodzījuma periods", zāli jāpļauj un jāpiegādā man pašai. Lai veiksmīga sezona visiem, kuri ko audzē lielākos vai mazākos zemes pleķīšos!
Aprīlis ieradies ar aukstumu, šorīt -5,2°C (pie loga), gan jau pie zemes bija visi seši mīnusā, jo spaiņi ar biezu ledus vāciņu. Turpmākajam laikam vēl nejaukākas prognozes. Varbūt labi, ka aukstums atnāk tagad, nevis vēlaķ, kad viss jau paspējis saplaukt, ja reiz bez tā cīrulputeņa mums neiztikt.
Pavasari jūt arvien pārliecinošāk. Piesaulē zied sniegpulksteņi, svētdien manīju pirmo raibo taureni, šodien vairāki zosu kāši pārlaidās skaļi sasaucoties. Vēl gan var būt visādi laika apstākļi, taču saule dara savu un rīt jau diena ar nakti izlīdzināsies. Priecājos par sauli un siltumu, šī ziema man kaut kā īpaši šķita gara un nomācoša.
Gājputni ir klāt! Jau vakar dzirdēju dzērves, bet šorīt braucu lūkoties- jā! Arī pirmās ķīvītes un cīruļi jau atgriezušies. Pēc garās un apnicīgās ziemas gandrīz vai neticās, ka pavasaris iestājies, sniegs pazūd acīm redzami. Priecājas arī mana kaķenīte, sēžam abas ārā un aizvējā ķeram D vitamīnu, cik burvīgi!
5. marts, no rīta nelieli mīnusi, bet saule spīd un drīz atsāksies sniega kušana. Ziemeļu vējš nav pārāk patīkams, bet kopumā laiks ļoti jauks. Pa piecām marta dienām sniega sega sarūk acīm redzami, Tumšupe pamazām atbrīvojas no ledus, tā kā sniega kušana notiek lēnām un pa naktīm piesalst, tad nekādu plūdu pazīmju pagaidām nav. Pirms pāris dienām jau sāka lidināties odu bariņi, taču pēdējas dienās nemanu, laikam nepatīk asais ziemelis. Siltumnīcā gaiss dienas vidū sasilst līdz 20°C, zemes virskārta atsalusi, bet parušinoties dziļāk, zeme vēl sasalusi. Pie barotas putniņu aizvien daudz, bez mazajiem bieži redzu sīļu pāri, bet pārsvarā zīlītes, zvirbuļi, pa kādam svilpītim un meža strazdam.
Cik vakar bija burvīga diena, tik šodien nepatīkama. T kaut kur tuvu nullei, bet nekūst. Vējš, kaut no dienvidu puses, bet auksts un ass, pusdienlaikā pat nelielu sniegvilksni novēroju. Vakar kusa sniegs no jumtiem, veidojās garas lāstekas, rīt, ja sāksies atkusnis, jāsargās, lai uz galvas neuzkrīt.
Šorīt ap saullēktu pie loga -24,6°C, ceru, ka pēdējais tik aukstais rīts šajā ziemā. Ļoti gaidu pavasari!