1. Vakar 15:37 Skatīt

  Tev varbūt odu tik daudz nebūs, kad iedomājos, kā nākošnedēļ visās pļavas žampās odenes sadēs jauno paaudzi, gandrīz vai bail paliek.

  Ielādē...
 2. Vakar 12:21 Skatīt

  Saules un siltuma trūkums...Nez, vai kādam Latvijā vēl trūkst mitruma? Varētu aizdot :)

  Ielādē...
 3. 05.05.2021 19:39 Skatīt

  Esmu nikna! Nepietiek, ka lietus salējis apkārtni tā, ka "zeme šūpojas", mani gurķu stādiņi, kurus loloju plēves mājā zem agrotīkla, nograuzti tā, ka tikai kātiņi palikuši. Pirmā brīdī vainu liku uz ūdensžurkām, bet nekur neredzēju alu. Tad sāku pārcilāt stādu kastītes, un zem vienas atradu trīs spāņu kailgliemežus, kuri pieēduši pilnus vēderus un nolīduši nosnausties. Ar kareivīgu saucienu - "nāvi okupantiem", metos virsū un iesālīju burkā. Es tā jūtu, ka šogad paredzams nopietns karš- pa dienu pret kolorado, pa nakti- pret gliemežiem. Šodien pirmais pērkons gan iespēra salapojušos kokos (vismaz lielākai daļai ir mazas lapiņas), tā kā gribētos ticēt, ka gluži bada gads jau nebūs.

  Ielādē...
 4. 05.05.2021 13:34 Skatīt

  Mums atkal nogāza tā, ka meliorācijas grāvis nespēj novadīt visu , nezinu, kad varēs tikt uz lauka- lieks ūdens stāv. Par pļavu nemaz nerunāsim, pīles nospriedušas, ka tie ir jauni dīķīši un dzīvojas uz nebēdu. Apkārt klejo milzīgi gubu mākoņi, viens otrs melns un draudošs. Mīļais anticiklon, nāc ātrāk šurpu!

  Ielādē...
 5. 04.05.2021 10:00 Skatīt

  Mērtraukā pēc pagājušās diennakts sakrājies 40 mm lietus ūdeņu, ielejas pļava pārvērtusies par "zilo ezeru zemi", milzu lāmas viena pie otras, bez pamatīgiem gumijniekiem nav ko cerēt uz pastaigu. Arī upītē ūdens līmenis ļoti augsts, pīles pļuņčājas uz nebēdu. Debesis auksti zilas, bez neviena mākoņa, aukstais ZR vējš nav neko patīkams, vienīgais patīkamais faktors ir saule, kas sasilda gaisu manā plēves mājā, kur zem agotīklu kārtām rūdās gurķu un puķu stādiņi. Bet ir arī jauka ziņa- melnais mušķērājs atgriezies no ārzemju ceļojuma un šodien pārbauda, vai vasaras mājiņa vēl stāv uz vietas un tai nav vajadzīgs iekštelpu interjera remonts.

  Ielādē...
 6. 03.05.2021 09:17 Skatīt

  Esam atgriezušies vēlā rudenī :(, +2,9°C, auksts lietus un nejauks vējš. Iekūru krāsniņu un ārā ejot atkal vajadzīga siltā jaciņa, cimdi un cepure. Arī man dārzā ļoti maz kas sasēts, jo zeme tik vēsa, ka pat simtās dienas zirņi nelien laukā. Kartupeļu lauks vēl nav stādīts, un tagad- kas to zina, kad varēs tikt virsū, jo līst "kā pa Jāņiem", kaut pagājušos Jāņus var pieskaitīt pie vieniem no jaukākajiem pēdējo gadu saulgriežiem. Man Maija svētki asociējas ar siltu, pat karstu laiku, kartupeļu stādīšanu un pirmajiem saules apsvilušajiem pleciem, jo ir bijis tik karsti, ka biezās drēbes jāmet nost. Šogad nekā, atliek vien pacietīgi gaidīt pārmaiņas uz labo pusi.
  p.s. Lietum pievienojušās mitra sniega pārslas, vēl nedaudz un ziema būs atgriezusies...nepatīkami...

  Ielādē...
 7. 01.05.2021 08:21 Skatīt

  Pēc saulrieta t noslīdēja mīnusos un visu nakti tā arī noturējās, no rīta zeme balta, tikai tagad tur, kur uzspīd saule, sāk atkust. Uz peļķēm izveidojies ledus, jo tā pat nebija salna, bet kārtīgs sals. Saule jau pa dienu gaisu uzsildīs, bet nākošā, iespējams, tikpat salta nakts gaidāma.

  Ielādē...
 8. 29.04.2021 13:21 Skatīt

  Rīta puses saule gaisu uzsildīja līdz +12,5°C ēnā, bet piesaulē bija vēl siltāks. Nu gan ir uznācis mākonis ar vējeli, pat pāris piles nopilēja, bet nekas nopietns. Piesaulē jau pirmās pienenes- burvīgi!

  Ielādē...