1. Šodien 13:10 Skatīt

  Kamēr Liepājā +19°C un lietus, pie mums +29,6°C un saule. No rīta ravēju lauka gurķus, pēdējos dobes metrus, kas tuvāk gravai, jau ar sakostiem zobiem, jo domāju, ka dunduri dzīvu noēdīs. Pa 5-6 vienlaikus virsū, tad vēl raibas mušas, kas kož trakāk par odiem un dunduriem kopā ņemot. Jācer, ka rīt būs vēsāks un tās radības mierīgākas, jo ķirbju dobi ravēt šodien vairs negribu.

  Ielādē...
 2. 30.06.2022 10:43 Skatīt

  " Piecas piles astoņās rindās" - tā pārfrāzējot varētu raksturot vakardienas vārgo mākoņa maliņu, kas mūs aplaimoja. Vienīgais labums no tās pilināšanas- palika vēsāks un nedaudz svaigāka sajūta. Biju cerējusi vienu vakaru nelaistīt, bet nekā, nācās vien vakarā pastrādāt. Runā, ka 10 km tālāk -Inčukalnā, esot kārtīgi nolijis. U-ū, inčukalnieši, vai tā bija?

  Ielādē...
 3. 28.06.2022 13:56 Skatīt

  Pie ēkas ēnā +31,8°C, bet iekštelpās vēl normāli, jo naktī labi izvēdinājās. Pie manis tropiskā nakts vēl nav bijusi, no rīta pie ēkas sienas +17°C, un tā kā uz nedēļas beigām sola t samazināšanos, tad nebūs tik traki. Ja varētu to siltumu "savākt ziemai", tad gan būtu labi, bet laukam jau vēl tāds paņēmiens nav izdomāts. Veidojas nelieli mākonīši, bet šie vēl nav nekas īpašs, redzēs, vai kas nopietnāks manā pusē ar sabriedīs.

  Ielādē...
 4. 26.06.2022 22:32 Skatīt

  Man siltais laiks ļoti patīk, bet 30 grādos arī man grūti. Ja pie mājas, tad var dušoties kaut katru stundu, bet rīt darba diena, kādas būs telpas - nezinu, kondicioniera tur nav, bet ja arī būtu, ar to ierīci uzmanīgi, jo visādi ir gadījies.

  Ielādē...
 5. 26.06.2022 14:18 Skatīt

  Vēsā dušā un uz pagrabu- pēc auksta dzēriena.

  Ielādē...
 6. 26.06.2022 12:50 Skatīt

  Rīta agrumā Ielīdu laukā nedaudz pakalpēt, karstajā pusdienas saulē nezāles sakalst, nav tā kā kā pirms Jāņiem kalpētajā, kad lielākā daļa ieaug atpakaļ. Vakari tiek veltīti laistīšanai, bet dienas vidus - tējas zāļu lasīšanai. Beidzot skaisti saplaucis melnais plūškoks, daļu ziedu salasīju tējai. Kaltējas arī kumelīte un piparmētra, tā kā vasaras smaržu pilna māja. Jāiet vēl pēc ceļmallapām, Līgo vakarā noskatījos, ka pēdējais laiks vākšanai. Ak vasara, vasariņa! Arī pirmās gatavās zemenes sākušas saldi smaržot, kad gar dobi garām noiet, pavisam cits aromāts, kā no svešam zemēm vestajām.

  Ielādē...
 7. 25.06.2022 09:48 Skatīt

  Labrīt visiem šajā siltajā, saulainajā dienā! Līgo vakars un Jāņu diena bija teju ideāli laika apstākļu ziņā - silti, mierīgi, bez nokrišņiem .Tā, it kā dabas māte būtu nokaunējusies par vēso, mitro pavasari, kāds mums šogad bija iedalīts. Jāņu bērni pļavā gandrīz vai pazuda garajā zālē, bet pirmās madaras, kas tikai nupat sākušas ziedēt, tomēr atrada. Nu visi viesi aizbraukuši, var apskatīt, kas dārzā notiek. Kabači un ķirbji siltajās dienā pamatīgi pastiepušies, arī āra gurķīši saņēmušies, tikai nu pa vakariem būs vairāk jāpalaista. Lielajā laukā gan vēl mitruma pietiek , kartupeļu vagās zem lakstiem vēl ilgāku laiku būs pietiekami daudz mitruma, lai veidotos bumbulīši. Jāņubērni vakar palasīja Kolorādo vaboles un secināja, ka šogad vēl tik daudz nav, kā pagājušajos Jānos, tām ar tas vēsais pavasaris nav paticis. Tad nu baudām to ilgi gaidīto siltumu un cenšamies pārāk nesūdzēties par karstumu, jo cik mums tas siltais laiks atvēlēts - kas to lai zina.

  Ielādē...
 8. 19.06.2022 16:47 Skatīt

  Balsoju par silto prognožu modeli, jo šogad vēl īsti karstas dienas nav bijušas. Patreiz tikai +12.4°C, nu kas tas par siltumu jūnija otrajai pusei. Gurķīši laukā stāv tādi, ka izlīduši, ne par centimetru nav pastiepušies, kabači arī sarāvušies, ja strauji nepaliks silts, tad arbūzi droši vien ka ielīdīs atpakaļ zemē, vismaz man tāda sajūta.

  Ielādē...