1. 17.09.2021 21:52 Skatīt

  Baraviku pulveri lieku pie mērcēm, zupām un kādreiz vienkārši tāpat kādu šķipsniņu piejaucu pie kefīra un izdzeru. Žāvēšana un malšana palielinās mūsu organisma spēju uzņemt vērtīgās vielas no tām! Pētījumos noteikts, ka no baravikām, palielinās uzņemto vielu daudzums līdz pat 80%, klasiski lietojot uzturā, uzņemam tikai <20%. (Avots: AGFonds)

  Ielādē...
 2. 17.09.2021 19:07 Skatīt

  Pēcpusdienā uzspīdēja saulīte, tāpēc nolēmu aizstaigāt līdz mežam. Necerēti uzdūros 4 lielām baravikām, kas pat bija veselas. Tagad ēdu ceptas sēnes un arī žāvētājs strādā uz pilnu jaudu- būs baraviku pulveris.
  P.s. Birutai- dzērves lidoja samērā augstu. tad jau manīs, vai ziema būs barga, vai nē.

  Ielādē...
 3. 17.09.2021 08:31 Skatīt

  Vakar beidzot "padevos" un pirmo reizi šajā rudenī iekūru krāsniņu, jo istaba palīka nemīlīgi drēgna. Kā par brīnumu, divas vēsās naktis manas ziedošās puķes ir pasaudzējušas, jo tie grādi ap nulli bija tikai saullēktā un neilgu laiciņu, īsti baltu zemi neesmu vēl manījusi, kaut arī gaiss bija auksts un mašīnas stikls noledojis. Atšķirībā no pavasara, rudenī zeme vēl ir pietiekami silta un atdod siltumu vismaz zāles augstumā. Arī saulīte pa dienu nedaudz pasilda, siltumnīcā paprika vēl tīri omulīgi jūtas, lai arī gurķi un tomāti jau praktiski ir beiguši savu šīs vasaras darbu. Pašlaik nomācies, +6,5°C, austrumu puses vējš.

  Ielādē...
 4. 15.09.2021 16:37 Skatīt

  Strādāju pa dārzu un priecājos, ka nelīst. Nupat noskatījos, kā dzērvju bars ilgi riņķo debesīs, līdz izveido vairākus lielus kāšus un aizdodas prom uz dienvidu pusi. Šodien vismaz trīs tādi milzu kāši pārlidoja pāri, laikam jau ZR vējš ir labvēlīgs ceļojumam.

  Ielādē...
 5. 15.09.2021 07:36 Skatīt

  Vairāk kā stundu termometrs rādīja t danci ap 0 grādu robežas, no +0,9°C līdz +0,0°C, bet nu mīnusu daļā vēl šorīt neieslīdēja. Uz auto stikla gan pabieza ledus kārtiņa, stikla kasīšanas maratons atsācies. Vakar pārlasot kartupeļus sala rokas, arī micīte bija galvā jāuzliek, jo vējelis bija nejauks. Agri gan rudens ir atsteidzies.

  Ielādē...
 6. 13.09.2021 07:34 Skatīt

  Pa vakardienu mērtraukā salijuši 19 mm nokrišņu, bija pāris pamatīgu gāzienu. Tīrumiņā atkal dubļu lauks, bet tā kā tupeņi novākti, tad par to vairs nav jāuztraucas. Nakts vēl samērā silta, rīts nomācies. Rudens puķes vēl zied, bet cik ilgi tās mūs priecēs?

  Ielādē...
 7. 12.09.2021 12:01 Skatīt

  Ik pa laikam nopilina, vienu brīdi pat tīri jūtami palija. Tāda pelēcīga diena, "velk uz miegošanos" un nekā nedarīšanu, varbūt tāpēc, ka vakar cītīgi pastrādāts. Turpinās ābolu un bumbieru krišana, lapsenes pa visu lietu šiverē pa kritušajiem augļiem, priecājas par katru uzplēsumu mizā un cītīgi barojas. Siltajās dienās sagatavojušās rudens avenes, ja neuznāks stipra salna, tad vēl daudz ogu būs. Dobē zied pēdējās gladiolas, asteres pašā pilnziedā. Mežā sēņu neesot daudz, vismaz tā man kaimiņiene noziņoja, palielas apšu bekas un nedaudz jaunās gailenītes. Jālasa aronijas, putni rāda, ka jau gatavas.

  Ielādē...
 8. 11.09.2021 20:54 Skatīt

  Diena noturējās silta un bez lietus, optimāli laika apstākļi, kas ļāva norakt kartupeļus. Bet raža uz pusi mazāka, salīdzinot ar pagājušo gadu. Labāk padevušies tie, kas bija diedzēti (ar asniem), tie trāpījās vieglākā zemē un agrāk uzdīga. Tie, kas sadīga vēlāk, ar ziedēšanu uztrāpīja tieši karstuma un kolorado vaboļu uzlidojuma pīķī, un tajās vagās tādi sīciņi cūku tupenīši vien sanākuši. Mani gan mierināja, ka Islandē tādi vien tik esot, vārot un ēdot ar visu mizu un visi apmierināti. Nu nekas, šoziem "spiedīsim" uz ķirbjiem, to ir nemērs, pilni kakti ar dažāda izmēra un krāsu "ogām".

  Ielādē...