1. Vakar 12:33 Skatīt

  Vakardienas stiprais vējš nedaudz palauzīja koku zarus un pāris pamanījās arī uz ceļa nogāzt. Elektrība rīta pusē raustījās, ap pieciem pēcpusdienā pavisam pazuda, bet samērā ātri uzradās. Lāpstas un citi vieglāki priekšmeti gan izmētāti pa visu pagalmu. Naktī piesala un viss vakardienas lietus pārvērties ledū, kas vēl tagad nav atkusis. Uz piebraucamā ceļa auto ar 4x4 piedziņu un labām ziemas riepām griezās kā vilciņš, kamēr tika augšup pa slīpumu. Nedaudz rīta pusē pastaigāju ar foto aparātu, bet vējš tik nepatīkami auksts, ka ātri vien atgriezos mājās pie siltas krāsniņas. Termometrs rāda +2°C, bet ne sniega, ne ledus kušanu nemanīju, mazās peļķes ledū. uz lielajām vižņi. Uzliku zīlītēm jaunu speķīti, bet pirmās klāt žagatas, īsts kautiņš barotavā,

  Ielādē...
 2. 14.01.2022 08:59 Skatīt

  Šodien tāds laiks, ka labs saimnieks savu suni ārā nedzītu- lietus, vējš un atkal šausmīga slidotava. Uz mazajiem ceļiem ledus kārtai pa virsu ūdens- tad nu kā pīle uz ledus- kaut kā ar saviem dzelkšņiem uz zābaciņiem...labi, ka tādi ir iegādāti.

  Ielādē...
 3. 11.01.2022 07:11 Skatīt

  -15,5°C, lauskis sper visos pakšos, sniegs zem kājām gurkst, debesis zvaigžņu pilnas- ziema atgriezusies visā savā godībā. Pamale krāsojas saullēkta krāsās, neliela sarma.

  Ielādē...
 4. 09.01.2022 09:59 Skatīt

  Naktī ir nedaudz snidzis un putinājis, bet pagalms nav pārāk aizpūsts. Līdz ar gaismu pie barotavas pirmās klāt zīlītes, svilpīši ierodas vēlāk un ir bailīgāki. Jaunajā sniegā nakts pastaigu pēdas- caur dārzu cilpojis zaķis, arī kūmiņš veicis apsekošanu. Šorīt redzēju, ka lapsa pa tiltiņu šķērso upīti un nozūd gravas pretējā krasta krūmājā. Nomācies, -1,4°C

  Ielādē...
 5. 07.01.2022 09:15 Skatīt

  Vakar vakarā t pie skaidrām debesīm strauji slīdēja lejup, pēc sešiem jau bija pie -9°C, vēlāk vēl kādu grādu zemāk. Bet šorīt no rīta jau -5°C, zeme ar mazām, apaļām sniega bumbiņām sabirdināta. Šoziem var iepazīt dažādus sniega veidus - gan smalkus "mežgīņu" izsltrādājumus, gan bumbiņas, gan "putraimu graudiņus".

  Ielādē...
 6. 04.01.2022 11:15 Skatīt

  "Pa maliņu, pa maliņu!", tā " Ziemassvētku jampadracī" mājas īpašniece mācīja pārvietoties Cīrulīšu ģimeni. Es arī tā šodien, bet ne pa trepēm, bet apledojušu zemes ceļu, cenšoties likt kāju malā, kur vēl saglabājies sniegs un tik traki neslīd. Pēc 1,5 km šāda ceļa pārvarēšanas mugura slapja, neskatoties, ka uz zābakiem uzliktas radzes. Draugi, nav labi, bet ir slideni! Kušana turpinās, brīžiem līņā. Turamies uz kājām, jo traumpunkti pārslogoti!

  Ielādē...
 7. 02.01.2022 17:43 Skatīt

  Ak šausmas, kas par slidotavu laukā - slīd pat ar visiem dzelkšņiem, kas uz zābakiem uzvilkti! Zvanīja paziņa, kas smagi nokritusi. un nu guļ ar pamatīgi sasistiem sāniem un reibstošu galvu. Rīt no mājas jāiziet krietnu laiku agrāk, lai kaut kā "aizpeldētu" līdz darbam, labi tiem, kas var strādāt attālināti. -3,9°C.

  Ielādē...
 8. 02.01.2022 06:59 Skatīt

  Pirmā janvāra vakars atnāca ar salu, naktī uz otro t noslīdēja līdz -12,5°C, sešos no rīta -8°C. Zvaigznes patreiz neredz, vai nu mākoņi, vai dūmaka, nevar tumsā īsti saprast.

  Ielādē...