1. 11.09.2019 13:43 Skatīt

  Brāzmainais vējš turpinās, pa gaisu lido koku zaru atlūzas, vasaras nojumei vējš norāva auduma jumtiņu, vieglākie spaiņi arī pasvaidīti. Nu ko, jāsaka vien ardievas vasarai...

  Ielādē...
 2. 10.09.2019 14:31 Skatīt

  Pēc burvīgi siltās nakts turpinās silta diena, bet nu jau ar spēcīgām vēja brāzmām. Cik vakar ābolus nolasīju, tik divtik daudz vējš tos atkal notriecis zemē . Dienvidu pusē sāk drūzmēties tumši padebeši, jāsteidz pa dārzu salasīt dilles un mārrutki, jo kaimiņiene atstiepa spaini gurķu, teica, ka pašai vairs nevajagot, esot jau pilns pagrabs samarinētu , bet tā kā tie, iespējams, pēdējie šajā sezonā, tad būs vien jāpadarbojas.
  p.s. Gurķi jau burkās un pagrabā, bet lietu tā arī nesagaidīju. Toties sākušas kost mušas - droša rudens pazīme.

  Ielādē...
 3. 09.09.2019 13:01 Skatīt

  Šorīt skaista piezemes migliņa, kas satecēja ielejā un ar pirmajiem saules stariem ātri vien pazuda. Man pirmā atvaļinājuma diena, laiks tik burvīgi silts, kāds nebūt nebija tiem, kam atvaļinājums bija jūlijā. Ilgi gan tā tas neturpināsies, bet esmu iemācījusies priecāties par katru jauko dienu. Vācu ābolus sulai, ābele tik pilna, bail, ka nenolūzt zari.

  Ielādē...
 4. 08.09.2019 13:15 Skatīt

  Saule caur lielu dūmaku, bet kompektā ar silo vējiņu nupat ārā (23,7°C) ir siltāk kā istabā (21°C). Jauki!

  Ielādē...
 5. 07.09.2019 16:21 Skatīt

  Pēc vēsas nakts, kad t bija tikai +5°C, diena izvērtusies tīri jauka, neliels vējiņš, apkārt klīstoši mākoņi, ap +20°C. Dienas pirmo pusi apzinīgi nodarbojos ar to, kam darbdienās pietrūkst laika - "vasaras ieslodzīšanu burciņās". Šogad interesanti burkāni- tievi, bet gari, tad nu šķērēju kopā ar bietēm, kabačiem un tomātiem, būs ziemā gan salātiem, gan zupu sagatavēm. Mūsu pusē turpinās kartupeļu talkas, arī ābolu spiešanas tūre ir sākusies, tā kā rudens visā savā krāšņumā. Dzērves pulcējas lielos baros, man atsūtīja foto, kur to ap simtu vai vairāk salasījies, gan jau ar pirmo ziemeļvēju dosies uz dienvidiem, bet pagaidām vēl barojas un atpūšas.

  Ielādē...
 6. 03.09.2019 16:50 Skatīt

  Es joprojām lietu neesmu sagaidījusi, mākoņi aizslīd garām, tās pāris piles, kas šodien pusdienlaikā nopilēja, par lietu uzskatīt nevar. Kur zemnieki ar lauku vai sēj ziemājus- putekļu mākonis aiz traktora kā tuksnesī. Aizvien lielākos baros pulcējas dzērves, drīz sāksies lielā aizdidošana.

  Ielādē...
 7. 02.09.2019 06:49 Skatīt

  Rīts silts, mierīgs, bez vēja, laikam jau pēdējais tik jaukais šajā sezonā, taisni kā radīts pirmās mācību dienas pasākumiem. Lai labs noskaņojums pedagogiem un mācīties griba jaunajiem censoņiem! Lai veicas visiem, kuriem šodiena ir jauna atskaites posma sākums!

  Ielādē...
 8. 01.09.2019 22:06 Skatīt

  Laiks skolēnus lutina ar siltu laiku, lai vēl pēdējās brīvās dienas var izskraidīties pēc sirds patikas. Arī pa dārzu laba darbošanās, novācu pupiņas, šodien visi mājinieki mielojās ar sautējumu. Bet nu sausums ir pamatīgs, nopļautajām zemenēm likām laistītāju, lai neizdeg, bet līdz saliem paspēj sadzīt jaunas lapas. Droši vien, ka tā bija kļūda, ka nopļāvām, bet citus gadus bija izdevies labi ataudzēt. Gladiolas jau pārziedējušas, nesagaidot pirmo skolas dienu, būs mazbērnam uz dārziņu līdzi jādod saules puķu pušķis, tās ir vienīgās, kas jūtas labi šai sausumā.
  P.s. Neizdodas ievietot galeriju, dators izmet HTTP kļūdu.

  Ielādē...