M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Šodien Kurzemē Saldus apkaimē ļoti pavasarīga diena, saule, zaļi ziemāju lauki temperatūra ap 5°C , bet tā kā nebija vēja tad likās siltāks. 2013. Gadā šādus skatus varēja ieraaudzīt tikaai aprīļaa vidū.

Tagad Priedainē daļēji mākoņains, +5°C, Lielupes grīvā ūdenslīmenis joprojām augsts. Kad atbraaucu un nonācu Lielupes krastā bija sajūta, ka kaut kas pietrūkst un tad sapratu, ka nav vēja nemaz, Lielupe gluda kā spogulis. Tagad pie stiprajiem vējiem tā pierasts, ka bezvēja dienā sajūta, ka kaut kas pietrūkst.


Saulkrasti vēja jomā šodien apdalīti, nekas vairāk par 12 - 15 m/s brāzmās nav bijis kamēr Rīgā nesen uzpūta līdz 24 m/s un pat iekšzemē Cēsu pusē brāzmas līdz 23 m/s. Temperatūra no rīta izspieda +9°C , tagad vairs tikai +5°C . Pēc aukstās frontes debesis noskaidrojās un tagad pārsvarā saulains un pēc sajūtām ļoti pavasarīgs.


Saulkrastos vakar no rīta bija piesalis -2°C, un saulains dienā nomācās gršadi līdz +3, pēcpusdienā uznāca īslaicīga lietus un slapja sniega brāzma, vējš no D puse brāzmās līdz 10 m/s.

Šorīt +2°C nomācies, D vējš brāzmās ap 10 m/s. Rīt izskatās, ka būs vējainākā diena, Vidzemes piekrastē ap 20 m/s brāzmas un vēja virziens DR, R tā, ka jūra dabūs paviļņoties pret krastu, Z Vidzemes piekrastē viļņi varbūt uzpucēs smilšakmens atsegumus.

Nedēļa ap nulli
16.02.2020 10:03

Šodien Z Kurzemē pārsvarā apmācies, bet reizēm pa kādu mākoņu šķirbu saule īslaicīgi paarādijās, temperatūra ap +4°C, vējš no DR puses brāzmās aap 12 - 14 m/s. Reizēm uznāca pa kādai īslaicīgai lietusbrāzmai, Upes pēc iepriekšējo dienu lietiem uzplūdušas, mazās upes laivojamas.

Tagad Priedainē ap 3°C , neliels DR vējš , brīžiem atnāk pa kādam nokrišņu mākonim ar īslaicīgu lietu.

Nedēļa ap nulli
12.02.2020 21:50

Lielā ciklonu sistēma beidzot atbraukusi arī līdz mums. Šodien Saulkrastos no rīta vēl ap 0°C un saulains, dienas gaitā temperatūra kāpa uz augšu, mākoņu palika arvien vairāk un pēcpusdienā sāka pastiprināties D puses vējš, kas tagad brāzmās pūš ap 12 - 14 m/s, temperatūra sasniegusi 4°C . Izskatās, ka no vētras čiks vien būs, D vējš pie mums pūš gar krastu vai no krasta tādēļ uz lieliem viļņiem un augstiem ūdenslīmeņiem velti cerēt, Līcī tagad vējš ūdeni izpūtis ārā un tas viens no zemākajiem pēdējā mēneša laikā.


Man arī lietus laikā uz Ragakāpas dēļu takas ir sanācis pamatīgs kritiens ar velo, mazliet saslīdēja, aizķēra margas un tad jau inerce un gravitācija visu ņēma savā kontrolē. Par laimi inekas nopietnāks par zilumu uz kājas nebija.


Šodien Latgales A pusē dienas gaitā temperatūra lēnām pazeminājās un pēcpudienā jau ap -3, no rīta īslaicīgi uzputeņoja, uz zemes gan nekas daudz nesakrājās Ludzas pusē ap 2 cm, Daugavpilī sniega nemaz nebija. Saules diezgan daudz starp mākoņiem, pastiprs vējš no Z puses aukstumu padarīja jūtamāku.

Šobrīd Saulkrastos Z vējš līdz 10 m/s, -3°C un skaidrajās debesīs spīd gandrīz pilns Mēness.


Ludzā šorīt atkusnis, +1°C, pa nakti uzsniguši 2cm sniega, kas tagad lēnām kūst.


Izskatās kā marta beigas vai aprīļa sākums.

Zaļā ziema turpinās
06.02.2020 08:02

Šorīt bargs sals! Saulkrastos no rīta 6 00 -7°C, skaidras debesis, bezvējš. Vēlāk pa ceļam uz Rēzeknes pusi žilbinoša saule tieši acīs, braukt grūti. Dienā Rēzeknes pusē saulains, uz pēcpusdienu apmācās, pa kādai retai sniega pārslai pavirpuļoja. Temperatūra arī dienā saglabājās nelielos mmīnusos, vējš auksts no Z puses 4 - 8 m/s. Uz ezeriem pie krasta ledus 4 cm, ļoti uzmanīgi var uzkāpt un neielūst. Bļiotkotājiem laiks sasparoties!

Tagad Ludzā skaidras debesis un jau --3°C sals.


Šodien Zeemgalē līča efekts darbojās, Z puses vējš 10 - 12 m/s, ik pa laikam lietus, sniega graudu un slapja sniega brāzmas, brīžiem arī saule paspīdēja. Tagad Priedainē joprojām Z puses vējš brāzmās līdz 10 m/s un pa laikam kāds mākonis no līča atnes nelielu sniega graudu brāzmu, tempratūra ap +1°C .


Brīvdienas aizvadītas ļoti siltas un mitras, Izbaudot globālo sasilšanu aizburājām no Lielupes līdz Upesgrīvai un atpakaļ. Sestdien vējš no DDR līdz 10 m/s, dienas vidū ap 2 stundām mēreni lija, temperatūra cēlās, vakarā Upesgrīvas piekrastē līdz 6°C. Jūrā ūdens ap 4°C .

Svētdien vējš sākumā no DR puses 4 - 8 m/s, no rīta temperatūra vēl 6°C. Ūdenslīmenis augsts, piekrastē daudzviet neliela krasta erozija, pludmale zem ūdens viļņi skalo priekškāpas. Pēcpusdeinā atnāca fronte un sāka mēreni līt, ap pulksten 16 00 kad bijām jau iebraukuši Lielupē vējš strauji iegriezās no ZR un brāzmās īslaicīgi pastiprinājās līdz 15 - 18 m/s. Vēlāk nakts sākumā debesis noskaidrojās un temperatūra nokrita uz 2°C , vējš pierima līdz 5 -10 m/s .


Dāņi laikam skaitās viena no laimīgākajām nācijām pasaulē un viņiem šādas ziemas ir norma nevis izņēmums tā ka nezinu vai laimīguma sajūta ir atkarīga no saules spīdēšanas ilguma vai sniega esamības/neesamības.


Saulkrastos vakar un šodien Atlantiskā ziema pilnā sparā. Vienīgi vakar vairāk līņāja, šodien vairāk miglināja, temperatūra ap +4°C vējš no DR puses pārsvarā lēns.


Šodien Atlantiskā ziema atgriezusies Saulkrastos ar +5°C, mākoņainām debesīm un mērenu R vēju. Vakar Rūjienas pusē no rīta bija mazliet Arktiskā ziema ar -4°C, ar ledu pārvilktām peļķēm, sasalušu zemes virskārtu un spožu sauli.


Es šo ziemu saucu par Atlantisko, jo šādas ziemas pie mums bija Atlantiska klimata optimuma laikā kad Baltijas jūrā piedzīvoja Litorinas jūras stadiju. Es par šo ziemu priecājos, jo ir iespēja piedzīvot ko tādu, kas mūsu reģionā varbūt nav bijis vairākus tūkstošus gadu. Un papildus tam laivošana un burāšanas sezona turpinās visu ziemu.


Siltā gaisa masa brauc un rekordi lūst! Nez kad bija iepriekšējā reize kad ar vienu siltās gaisa masas uzbraucienu krīt tik daudz rekordi? Vakar Saulkrastos termometrs līdz +8°C izspieda kopā ar siltu DR vēju. Šorīt Saulkrastos no rīta +5°C, debesis daļēji noskaidrojušās mērens DR vējš.
Varētu februārī arī šādas dienas būt. Februāris ir vienīgais mēnesis kurā es neesmu burājis, gribās šo problēmu atrisināt!


Ziemeļkurzemē šodien ap 4°C silts, nomācies, D vējš pamazām pieņēmās līdz 10 - 12 m/s, mazajās upēs ūdens daudz, vietām tuvu palieņu applūšanai
Tagad Priedaine koku galotnēs brīžiem uzpūš ap 15 m/s brāzmās. Siltā gaisa masa brauc šurp, rīt gaidām siltumu līdz 7°C


Vakar un šodien izbaudījām globālo sasailšanu un aizburājām līdz Bērzciemam un atpakaļ. Vakar dienas sākumā līča D galā lēns mainīga virziena vējš 0 - 2 m/s, temperatūra ap 2°C, pēcpusadienā sākās stabils vējš no DR puses, ar to līdz 17 00 tikām līdz Bērzcieemam.

Pa nakti vējš kāpu priežu galotnēs pastiprinājās brāzmās līdz 18 m/s, jūrā ūdenslīmenis pacēlās par 0,5 m. Šodien no rīta Bērzciemā 5°C silts , DR vējš brāzmās līdz 12 m/s. Kuģošanai uz Lielupi apstākļi ideāli, 6°C silts, DR vējš jūrā 10 -14 m/s, no aizmugurees nākoši līdz 0,8 m augsti viļņi, brīžiem smidzinošs lietus, tikām atpakaļ pa 3 stundām. Lielupes grīvā ūdenslīmenis augsts, ūdens turpina izskalot Buļļusalas krastu.

Tagad Priedainē lietus mitējies , 5°C silts, vējš pierimis.


Rīgā tagad daļēji noskaidrojies, spīd pilns mēness, vējš norimis 4°C silts, jauks Atlantiskas ziemas vakars.

Vakar Strenčos pēcpusdienā vairākas stundas lija, brīžiem mēreni, laivā pēc 3 stundu braukšanas pa Gauju ap 20 l ūdens. Temperatūra ap 3°C. Laukā darbiem laiks labs, kad jāložņā pa krūmiem un jākāpj pa stāviem bebru izalotiem upju krastiem sniegu un slidenumu negribas nemaz.