M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Šovakar jūrā pie Jūrmalas ilgstošs lietus, DR vējš kilometra attālumā no krasta brāzmās 15 - 18 m/s , īsi un stāvi pretviļņi. Bija doma kuģot uz Ragaciema pusi, bet pretvējā un pretviļņos vairāk mētāja augšā lejā nekā gāja uz priekšu, apgriezāmies un atbraucām atpakaļ Lielupē. Temperatūra 17°C , pierasts pie vismaz 25°C , liekas pavēss. Jāpierod atkal pie Latvijas vasaras parastās.


Lielos viļņos plunčāties ir aizraujoši! Var kārtīgi izplosīties.


Daugavpils pusē katra diena arvien vēsāka, šodien vairs tikai līdz 25°C , no rīta apmācies un brīžiem drusku uzsmidzināja, pēcpusdienā noskaidrojās un uzspīdēja saule. Tagad joprojām silts 20°C , rīt gan izskatās, ka sāksies pārmaiņas.


Ludzas pusē vakardiena un šodiena vasarīgi siltas. Vakar saulaināks un līdz 29°C silts, šodiena mākoņaina, saules maz, bet tāpat siltums līdz 27°C . Pievakarē likās, ka uzlīs, jo mākoņi palika arvien tumšāki, bet nekā. Silts gan, tagad joprojām 22°C . Ezeru apsekošanai laikapstākļi ideāli.


Šodien Bauskas apkaimē bija sen neredzēta parādība - neliels lietus, sausumu tas protams, ka nenovērsa, bet zāli un krūmus samērcēja, kamēr izlīdu cauri krūmiem un šķērsoju rapšu lauku biju gandrīz pilnīgi slapjš.

Tagad Priedainē saulains, ZR vējš brāzmās 8 - 10 m/s un 22°C silts.


Vēsums turpinās, šorīt Priedainē 18°C , peldoties Lielupē var just, ka viirskārta padzisusi, nolaižot kājas lejā var sajust siltāku ūdeni. Naktī minimāli uzlija, ap pusnakti redzēju sudrabainos mākoņus, tie šogad daudz.

Dienā Saldus un Aizputes apkaimē arī pavēss, tikai 21 - 23°C robežās auto termometrs grozījās, brīžiem uzpūta diezgan stiprs Z puses vējš. Daudz mākoņu, kas neļāva saulei sildīt, bet lietu nenesa.

Tagad Rīgā tikai 20°C un mērens ZR vējš. Jāgaida brīvdienas, kad prognozē siltāku laiku. Gribās vēl noķert īstu dienvidu vasaru.


Šodien likās, ka vasara beigusies, Zemgalē Auces pusē pa laikam mākoņains un dienā tikai līdz 23°C , brīžiem Z puses vējš uzpūta brāzmās ap 10 m/s. Tagad Priedainē tikai 15°C un lēns Z puses vējš.


Saulkrastu pludmalē šovakar bija perfektie apstākļi, lai kārtīgi izplunčātos. Ūdens temperatūra ap 22°C , gaiss apmēram tikpat un viļņi ap 1,5m. Interesanti, ka vējš pavisam neliels ap 5 m/s, laikam kaut kur līča Z galā būs pamatīgāk iepūtis un sacēlis viļņus.


Pagājušā nakts Suntažu apkaimē Upespilī bija salīdzinoši auksta, tuvējās meteostacijas ap 12°C deva minimumu. Guļot teltī sanāca pasalt, jo guļammaiss nebija paķēries līdzi. Vakardien dienā Suntažos līdz 31°C silts, vakarā uzpūta ZA vējš un palika vēsāks, uz saulrietu likās, ka nebija vairāk par 22°C . Naktī peldoties Mazajā Juglā likās, ka ūdenī daudz siltāks nekā gaisā.

Šodien Saulkrastos nedaudz mākoņains, lēns vējš un vairs tikai 26°C , izskatās, ka dienvidu vasara mūs pamet un iestājas vasara parastā.


Vakar pievakarē Saulkrastiem mēģināja pietuvoties mazs negaisiņš, bet nekas neizdevās. Temperatūra vēl pusnaktī turējās 24°C . Jūrā ūdens apvelinga ietekmē ap 10°C bija perfekts spirdzinošai peldei. Varētu tāds turēties visu vasaru. Gaiss ap 30°C un ūdens ap 10°C ir ideāla pludmales atpūtas kombinācija. Nav par aukstu lai peldētos un ļoti labi uztur aukstu alu.

Šodien Rēzeknes pusē tagad ap 30°C ūdens Sološu ezerā kā vannā ap 27°C varētu būt. No rīta braucot caur Jēkabpili bija pamatīgi nolijis, visur lielas peļķes.


Šodien dienvidu vasara atgriezusies, Kuldīgas apkaimē dienā ap 30°C, mazliet mākoņains ar lēnu vēju. Ventā ūdens ap 24°C , perfekti laikapstākļi caurplūduma mērīšanai, beidzot nevajag garos makšķernieku zābakus.

Rīgā tagad ap 27°C, iekšā dzīvoklī 28°C , būs tropiskā nakts.


Saulkrastos pa nakti pārgāja pāri aukstā fronte, vējš iegriezās no R puses, jūra nedaudz saviļņojusies, gaisa temperatūra tikai 21°C , pēc vakardienas 31°C liekas pavēss. Jūrā ūdens 24°C , ja auksti tad jāiet peldēties.


Šodien karstumiņš, braucot ar velo no Rīgas uz Priedaini likās, ka sejā pūš fēns. Lielupē ūdens 26°C , gaiss ap 30°C. Pēcpusdienā burājot uz Saulkrastiem DA vējš brāzmās līdz 10 m/s radīja perfektus burāšanas apstākļus, sēdēju pie stūres ģērbies tikai šortos un jūtos kā Karību jūrā.
Tagad Saulkrastos jūras krastā 22°C un nupat iegriezās R vējš ap 7 m/s, jūra sāk viļņoties, perfekts laiks, lai gulētu ārā uz klāja.

Aizvakar atkuģojām no Somijas salām, jāsaka, ka mans visssiltākais jūras brauciens. 2 nedēļu garumā nevienā brīdī naktī nebija aukstāks par 17 - 18°C , siltās drēbes tā arī palika iegrūstas katamarāna korpusu dziļākajos nostūros.


Somijas salu arhipelāga Kansalispuisto nacionālajā parkā turpinās neprātīga vasara. Šorīt agri parādījās noturīgs DA, A vējš līdz 8 m/s brāzmās radot labus apstākļus burāšanai bezgalīgos mazo salu labirintos. Debesis pilnībā skaidras , neviena mākonīša, spoža saule no rīta līdz vakaram. Temperatūra dienā līdz 24°C , naktī ap 19°C , Atpūtniekiem laikapstākļi ideāli, pat pārāk labi.


Mazajās saliņās Somijas piekrastē starp Hanko un Helsinkiem silta vasara turpinās. Dienas saulainas ar 22 - 23°C siltumu, ūdens ap 20°C . Vakar un aizvakar pūta lēni līdz mēreni R puses vēji, bet pagājušajā naktī vējš iegriezās no ZA puses tā, ka varēsim doties uz Ālandu salu pusi un maldīties bezgalīgos labirintos starp tūkstošiem salu.


Igaunijas ZR daļā Osmusāres salā turpinās vasara parastā, dienas pārsvarā saulainas, temperatūra dienā 20 - 23°C , ūdens 20 - 22°C. Šodien beidzot sāka pūst vējš, varēsim doties uz Somiju. Iepriekšējās dienas nekādi prātīgie vēji nebija, nācās daudz lietot motoru ceļošanai no salas uz salu.


23. jūnijā negaisu dabūjām jūras šaurumā pie Muhu salas, sākumā D pusē brieda melni mākoņi un drīz vien fronte bija klāt, vienu brīdi vējš pūta ap 20 m/s, horizontāls lietus un no viļņu galotnēm lidojošas putas, zibeņošana vairāk pa mākoņiem. Pēc kādas pusstundas vējš un lietus gāze aprima un vēl kādu stundu mazliet līņāja, pēc tam mākoņi izklīda un parādījās saule.
22. Jūnija vakarā izbraucot no Ainažiem naktī ilgi vērojām skaistu nakts zibeņošanu DA pusē.

24. Jūnijs mazajās saliņās starp Sāmsalu un Hījumā no rīta ar zemajiem mākoņiem, dienas vidū saule, uz pēcpusdienu un pievakari atkal vairāk zemie mākoņi. Vidusjūras vasara beigusies un atgriezusies vasara parastā, uz ūdens gaisa temperatūra ap 22°C , vakarā vairs tikai 18°C , vējš no Z puses 2 - 5 m/s.

Pirmssvētku svelme
25.06.2021 00:19

Šodien pievakarē tepat pie Ainažiem izauga un pa A pusi aizgāja mazs negaisiņš nesot lokālu lietus šalti šaurā joslā dažu km attālumā no piekrastes. Jūras krastā tikai dažas piles nopilēja. Temperatūra nokrita no 32 uz 24°C , tagad liekas vēss, ūdens gan 27°C , dienā bija 28°C . Pa nakti kuģosim uz Hījumā pusi, cerams, ka būs vējš, tuvākajām dienām vēju prognozes diezgan švakas.

Pirmssvētku svelme
22.06.2021 22:03

Vakar Jēkabpils pusē pa dienu līdz 32°C, Laukezerā un Radžu ūdenskrātuvē ūdens varēja būt kaut kur ap 25°C. Ezeru apsekošanai laivā laiks ideāls, ja kaut kur tiešā saulē un aizvējā paliek par karstu tad ūdens vienmēr blakus.
Pēcpusdienā braucot Rīgas virzienā auto termometrs brīžiem līdz 33°C uzkāpa, Rīgas ielās pat līdz 35°C .

Pa nakti burājām Ainažu virzienā, vējš no DA 3 - 5 m/s gādāja par raitu virzīšanos uz priekšu. Naktī jūrā temperatūra 22°C . Mūsu klimatā bieži negadās, ka ap 3 no rīta uz klāja vējā var sēdēt ģērbies tikai šortos. Naktī arī novēroju sudrabainos mākoņus.
Šorīt Ainažos 25°C , ūdens 24°C , saule spīd caur dūmaku. Ar šodienu man atvaļinājums, turpmākās 2 nedēļas ar draugiem baudīsim vasaru Igaunijas un Somijas mazajās saliņās.

Pirmssvētku svelme
22.06.2021 10:16

Priedaines jahtu piestātnes līcī ūdens iesilis līdz 26°C , pēcpusdienā gaiss iesila līdz 32°C, tagad joprojām turās 24°C, bet ārā vairs uzturēties nevar, odi ēd nost. Siltais laiks veicinājis to savairošanos.

Pirmssvētku svelme
20.06.2021 23:34