M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Vakardiena Auces pusē lietaina, bet silta, lauka darbiem diezgan patīkams laiks. Zemgalē ūdens līmenis upēs krītas, Ja grib kādu mazo Zemgales upīti nolaivot tad pēdējais brīdis.
Šodien Rīgas apkaimē pavasaris trako pa nopietno, +12°C silts, no rīta bija vairāk saules, tagad nomācies. Abās Juglās ūdens maksimums, caurplūdums ap 40 m3/s, laivošanai pats labumiņš.


Atziema paņēmusi pauzi un ir atgriezies pavasaris. Šodien gan vēsāks, Zemgalē Vecumnieku pusē tikai līdz +5, vakar pat Rūjienas pusē auto termometrs vienā brīdī rādīja +11°C . Sniega sega Zemgalē izzudusi, bet Vidzemē aiz Siguldas sniega vēl diezgan daudz, mežos vietām vēl līdz 25 cm, lauki gan par apmēram 80% nokusuši, sniegs saglabājies kur mežs met ēnu.
Vidzemes upēs palu laiks, svētdien laivojām pa mazo Juglu, ūdens daudz un Kranciema krācēs straume laba, laivā bijām pieci un divi no mums negaidīti atklāja pavasara peldsezonu!


Kurzemē šodien pavasaris kā nākas, sniegs no laukiem nokusis pilnībā, tikai mežos un ceļmalās vēl vietām saglabājies. Daudzviet uz laukiem lielas peļķes. Upēs ūdens līmeņa maksimums, Abava pie Pūres un Kandavas plaši appludinājusi palienes, Imula arī izgājusi no krastiem. Ventā pie Kuldīgas caurplūdums 400 m3/s, no ūdenskrituma tikai pusmetrs redzams.


Vakar lieliska pavasara diena, Ropažos līdz +7°C , Rīgā +9°C . Patīkams laiks lauka darbiem, rokas vairs nesalst kad jāpaķimerējas ar visādiem sīkumiem. Ropažu pusē vēl sniegs diezgan daudz, Rīgā vakar pievakarē vienlaidu sniega sega jau bija zudusi un sniegs saglabājies tikai kupenās un sabērtajās kaudzēs. Rīgā vakarā uznāca vairākas īslaicīgas lietus brāzmas.
Šodien Rīgā +4°C un sniega paliekas turpina kust. Brīvdienās būs jāmēģina kādu mazo straujupi nobraukt, jo būs labi ūdens līmeņi.


Vakar vakarā atziema beidzās ar pamatīgu slapja sniega puteni un vēlāk arī lietu. Šorīt Rīgā +7°C un sniegs kūst priecīgi čurkstēdams, visur lielas peļķes un strautiņi.


Rīgā šodien arī atziema rāda ko var, piesniguši kādi 5 cm -2°C , vēja gan gandrīz nav un nekas neputeņojas kā tas bija iepriekšējā snigšanas reizē.


Saulkrastos šorīt -15 . Atziema izdevusies aukstāka par ziemu. Varbūt vasara arī būs tā ap 14 - 16°C un tad pirmo 25°C dabūsim atvasarā septembrī.


Vakar izdevusies meteodiena, dienā Ropazos vairākas reizes intensīvas sniega un sniega graudu brāzmas, pēc tam vēlu vakarā Rīgā sākas spēcīgs putenis ar vēja brāzmām ap 15 - 18 m/s. Kādu stundu braukāju ar velo pa Rīgas pustukšajām ielām un izbaudīju vēju un sniegu.
Šorīt Rīgā klāt pienākuši apmēram 5 - 10 cm svaigā sniega, -2°C un brīžiem saule mēģina spīdēt pa mākoņu plaisām.


Rīgā nesen sāka puteņot pie -2°C


Brīvdienas pavadīju Turkalnē pārgājienos pa apkaimi, sestdien atziema plosījās kā pavasarī pienākas, intensīva snigšana, vēja brāzmas brīžiem ap 15 - 18 m/s. klajumos sniegs vairāk horizontāli kā vertikāli, meža biezoknī kur vējš netiek mazās eglītes apsnigušas un atgādina sniega kupenas. Vakarā snigšana pamazām mitējās, piesniga kaut kur ap 10 - 15 cm.
Svētdiena bez nopietnas snigšanas, mežmalās un izcirtumos sniegs līdz 30 cm biezs, laukos kur nopūts ap 10 -15 cm.

Šodien Kuldīgas pusē brīžiem īslaicīgas sniega brāzmas no gubumākoņiem, pēc tam atkal spoža saule, sniega biezums ap 10 - 15 cm.

Cerms, ka prognozes par spēcīgu ciklonu šīs nedēļas nogalē nepačibēs, jo gribās atkal doties dabā spēcīgā putenī.


Šodien Zemgalē Kalnciema pusē pavasaris trakoja, dienā līdz 6°C silts, saule spēcīgi silda, saulē atstāts auto pat nedaudz sakarsa. Lauki no sniega par 80% nokusuši, mežā grants ceļi, kas iet R - A virzienā sasaluši un ar sniegu, bet Z - D virziena ceļi, kas dabū sauli atkusuši, dubļaini ar lielām peļķēm. Cenas tīrelī purva laipa apledojusi, slapja un ļoti slidena, ar velo tur braukt būtu īsts izaicinājums. Ar kājām vieglāk bija iet pa purvu, kas daudzviet vēl sasalis. Skaista ezers aizsalis, ledus stiprs, var staigāt.
Priedaines laivu piestātnes līcis arī joprojām spītīgi aizsalis, kaut gan Lielupe turpat 100 m tālāk vaļā jau no janvāra sākuma.


Atziema trako tā, ka maz neliekas. Vakar Saulkrastos sniega biezums ap 10 cm, temperatūra visu dienu nelielos mīnusos, mērens Z puses vējš.
Šorīt Rīgā spoža saule, bet gaiss naktī kaut kā pārāk neatdzisa , no rīta tikai -4 kamēr daudzviet zem -10 pilsētas siltuma efekts darbībā.
Traki ar to aukstumu, gribās sākt burašanas sezonu, bet Priedaines laivu piestatnes līcis joprojām aizsalis.


Ja jau meteoroloģiskais pavasaris ir iestājies, tad šobrīd vairs nav ziemā, bet atziema. Vakar Auces pusē spoža saule, mākoņu pavisam maz, daži grādi mīnusā, bet tā kā nebija stipra vēja tad likās diezgan silts , rokas pārāk nesala. Sniegs pavisam maz vai gandrīz nemaz. Lauku ceļi vietām apledojuši.

Šorīt Rīgā sen nepieredzēts sals, -10°C pat pie mākoņainām debesīm, labi, ka darbā jābrauc uz Kuldīgas pusi, kur dienā būs siltāks.


Vakar Rīgas apkaimē dinamiski laikapstākļi ar vēju un lietu pie dažiem grādiem plusā, biju 4 stundu braucienā ar velo, lija gandrīz visu laiku, brīzīem ar vēju lietus pamatīgi sitās sejā, atpakaļ atbraucu izlijis par 80% . Ap pusnakti īslaicīgi vējš pastiprinājās līdz brāzmās ap 15 - 18 m/s, bet pēc tam ātri pierima.
Šorīt Rīgā bez nokrišņiem, spirgts R puses vējš +2°C silts, brīžiem starp mākoņiem pavīd skaidras debesis.


Tagad atgriezušies standarta laikapstakļi, apmācies, nelieli plusi, nedēļas sākuma saules anomālija beigusies. Brīvdienas gan izskatās, ka būs interesantākas, būs iemesls aizdoties uz jūru.


Aizvadītās 2 dienas neprātīgi pavasarīgas, pirmdiena Ziemeļkurzemē Irbenes pusē daļēji saulaina un līdz 6°C silts. Vakardiena Rīgas apkaimē arī saulaina un līdz 5°C silta. Saule tagad arī sāk jūtami piesildīt telpas, ja pret D pusi ir lieli logi.
Mazajās upēs ūdens līmenis pakāpeniski krītas, jāgaida jauni nokrišņi. Cerams , ka nedēļas nogalei piesolītais ciklons nekur neizčabēs.


Nu protams, kad Rīgā sezonas pirmais negaisiņš tad man trāpījas būt Saulkrastos, kur nekas vairāk par īslaicīgu puteni ar dažām stiprākām vēja brāzmām nebija, jūtos vīlies! Šobrīd Rīgā skaidrs spīd saule, spirgts R puses vējš un +2°C, uz zemes ap cm sniega, kas tagad kūst. Pēc sajūtām ists pavasaris.

Ziemīgais pavasaris
10.02.2023 09:48

Pavasaris pagaidām negribīgi nāk. Pēc ziemīgajām brīvdienām šodien Kuldīgas pusē tikai 1 - 2 grādi plusā. Rīgā tagad vakarā +2°C , sniegs gandrīz nokusis. Februāra vidum dažas prognozes grib piesolīt pat +10°C , cerams, ka neizčabēs, šogad ziema tik agri sākās tā , ka laiks arī agri beigties.

Ziemīgais pavasaris
06.02.2023 19:23

Saulkrastu pusē šodien ap 1 cm svaiga sniega, kas dienā nedaudz kusa un arī drusku piesniga klāt. Visu dienu apmācies, bez vēja un ap 0 - +1°C . Turpmāk gan izskatās, ka dabūsim vēl jaunu ziemas epizodi ar potenciālu kailsalu.

Slapjumu nomainīs sals
01.02.2023 23:02

Šodien Rīgā no rīta lietus un 2°C silts. Dienā biju Mazuikas ezerā, tur vēl ledus 15 cm, varēja kājām aiziet uz ezera dziļāko vietu pēc ūdens parauga. Dienā arī iepūta stiprāks DR vējš nekā iepriekšējās dienas, brīžiem mazliet uzlija. Tagad vakarā Rīgā 3°C silts, bet nedēļas otrajā pusē atkal aukstums prognozēs. Būtu jauki ja ar 8. februārī sāktos pavasaris ka 2020. gadā

Slapjumu nomainīs sals
30.01.2023 21:50