M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Šonat vairs nekādas tropiskās nakts, Saulkrastos no rīta 10°C , pilnībā skaidrs, bezvējš. Prasās lietus, dārzā un mežos sāk atgriezties sausums.


Iepriekšējā nakts Priedainē bija tropiska ar 20°C ap 5 00 no rīta. Diena Rīgas apkaimē vasarīgi silta līdz 25°C .
Brīvdienas pavadīju Kihnu salā, tur arī silts ap 22°C daļēji apmācies un lēni D puses vēji, kas kuģošanai atpakaļ nebija pārāk labvēlīgi, Jūrā ūdens ap 18 - 20 C Saulkrastos šodien pēcpusdienā līdz 23°C silts, daļēji māloņains, lēns R puses vējš, tagad vakarā nokrities uz 18°C, bezvējš.


Vakar vakarā un nakts sākumā Rīgas līcī pie Gaujas lēns ZA vējš, kas ap 22 00 pārvērtās par nakts brīzi no DA ap 1 - 2 m/s, nakts sākums silts ap 15°C , ūdens 18°C, Naktī pinmēness izgaismoja jūru, tā ka uz klāja viss redzams gandrīz kā dienā. Šorīt no rīta pie Lilastes krasta brīze no DA līdz 5 m/s gādāja par strauju burāšanu uz Saulkrastiem. Saulkrastu piekrastē tagad saulains, 16°C, ūdens 18°C, agri no rīta kad gaiss vēl bija ap 14°C gāju peldēties un ūdens likās neprātīgi silts, pat pēc pusstundu ilgas peldes nemaz negribējās līst ārā.


Šodien Zemgalē jelgavas apkaimē atgriezusies vasara, dienā iesila līdz 26°C pat neskatoties uz mākoņainaajām debesīm. Tagad naktī Priedainē joprojām ļoti silts 18°C, bezvējš , debesis skaidras,


Priedainē šodienas negaisi aizgāja pa D pusi pavisam tuvu garām nesot rūcināšanu, dažas mērenas vēja brāzmas un pa kādai lietus pilei, temmperatūra rīta pusē līdz 21°C, tagad garāmejošo negaisu iespaidā 17°C .


Šodien beidzot lietus diena Rīgas pusē. Līt sāka jau ap 10 00 un līdz 19 00 apmēram. Vējš lēns, lietus no smidzeņa līdz mērenam. Diena diezgan silta ap 16 - 17°C, braucot laivā pierīgas ezeros pēc paraugiem auksti nelikās pat īpaši necenšoties sargāties no salīšanas.

Priedainē uz klāja atstātā traukā ielijuši ap 20 mm ūdens. Tagad nakts silta ap 15°C, odi gan nesaprot, ka vasaras beigas tuvojas un šiem būtu lailks pazust.


Bija šogad mazāk apmeklētāju kā pirms 2 gadiem, kad tur iepriekš pabiju.


Kamēr iekšzemē auksta nakts, Priedainē no jūras pūta silts Z vējš un temperatūra naktī noturējās ap 14°C. Tagad saulains un +15°C , nelies ZR vējš ap 4 m/s, Lielupē ūdens joprojām ap 20°C.


Brīvddienās Sigulddas pusē Ratniekos ziemeļu vasara ar mākoņiem, sauli, mērenu ZR puses vēju, pa dienu līdz 18°C, vakarā strauji kritās un naktīs ap 6°C, šodien rīta pusē mazliet uzlija, bet tas nekādi netraucēja baudīt festivālu Laba Daba.

Tagad Priedainē 15°C Z puses vējš līdz 6m/s, daļēji mākoņains.


26°C un stiprs lietus un vējš, tas gan ir neparasts laiks mums ziemeļu iedzīvotājiem. Tādā laikā varētu ņemt velo un vizināties apkārt izbaudot siltumu, vēju. peļķes un lietu. Kombinācija ko Latvijā dabūt gandrīz neiespējami.


Iestājusies ziemeļu vasara, šodien Jūrmalā 13°C , Z puses vējš, nomācies un pa laikam nedaudz uzsmidzina. Ārā mēreni kustoties nemaz auksts neliekas, šortos un tkreklā nekāda aukstuma sajūta nerodas. Ja ilgstoši sēdētu nekustīgi tad prasītos vilkt ko siltāku.


Vidusjūras vasara beigusies, Latvijas vasara parastā sākusies. Šodien Kurzemē Kuldīgas pusē apmācies, pa laikam smidzināja, lēns Z vējš, grādi ap 17°C. Tagad pēcpusdienā Jūrmalā nupat uznāca mākonis ar vidēji stipru lietu un Z vēja brāzmām līdz 8 m/s, temperatūra noslidēja uz 15°C.

Ūdens Lielupē gan vēl silts 22°C, ja auksti jālien ūdenī sildīties.


Saulkrastu pusē vasara uz maksimumu. Vakar pēcpusdienā gaiss iesila līdz 29°C, bet ZA vējš neļāva rasties karstuma sajūtai. Jūrā ūdens ap 18 - 20°C kā radīts peldei, pludmalē pēcpusdienā atpūtnieku tūkstoši.

Šorīt jau 22°C, pilnībā saulains ar lēnu A vēju.


Tagad Lilastes piekrastē silts jūlija beigu vakaras ap 19°C, lēns ZA vējš ap 2 m/s, DA virzienā var labi redzēt virs Lietuvas esošo negaisu zibeņu atblāzmas.


Šodien Līvānu un Jēkabpils pusē siltums mazliet vājāks kā vakar, auto termometrs grozijās ap 23 - 25°C, , Z vējš pūta stiprāk, brāzmās koku galotnēs ap 10 m/s, mākoņu arī vairāk kā vakar. Līvānu A pusē dienas vidū ap 13 00 izveidojās mazs, bet aktīvs negaisiņš, vienu brīdi rūcināja 10 - 15 reizes minūtē. Tagad vakarā Jēkabpilī daļēji mākoņains, 20°C, vējš uzpūš ap 6 - 8 m/s.

Skatoties kā Rietumeiropā tiek salauzti karstuma rekordi man radusies meteovēlme, lai tiek salauzts dienas karstuma rekords un pēc tam nākamajā dienā aukstuma rekords.


Negaisiņš pa smuko, šodien arī Līvānu A pusē dienas vidū uzauga mazs, bet aktīvs negaisiņš.


Šodien Ošas upes krastos vasara atgriezusies ar pilnu jaudu, dienā auto termometrs ap 26°C grozijās, pēcpusdienā uzauga gubenieki, kas vietām deva lietus šaltis.

Tagad Jēkabpilī silts vasaras vakars ar 20°C un bezvēju.


Ir mazais 6 zs piekaramais motors.


Esmu atkuģojis atpakaļ uz Latviju. Atceļā Baltijas jūra bija neparasti mierīga, visu laiku zem augsta spiediena apgabala. Jau ar 17. jūliju pie Olandes D gala sākās lēnie vēji. Pie Gotlandes naktī pilnīgs bezvējs 8 stundas. Burājot no Gotlandes uz Sirves pussalu naktī no 18. uz 19. jūliju vējš no ZR tikai ap 2 m/s. 19. jūlija dienā mazliet stiprāks līdz 4 m/s, visu laiku saulains. Vakar pēcpusdienā burājām no Roņu salas uz Priedaini, sākumā A vējš līdz 5 m/s, pievakarē uznākot frontei vējš 30 sekunžu laikā apsviedās par 180 grādiem, burājām ar kreiso halzi un pat līdz galam neapstājoties halze nomainījās uz labo un atkal braucām uz priekšu. Fronte pavāja, atnesa R vēju tikai līdz 10 m/s, negaisa nebija tikai vidējš lietus 2 stundu garumā.


Šodien kuģojot no Olandes D gala uz Gotlandes D galu jūra neparasti rāma, D vējš 2 - 3 m/s, viļņi līdz 10 cm, saule visu dienu, temperatūra līdz 19°C , šobrīd naktī pie Gotlandes, bezvējš, skaidras debesis, pilnmēness un ļoti silts 17°C , izskatās, ka būs ilgā nakts motokuģošana bezvējā.