M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Šodien Cēsu pusē vidējais sniega biezums klajā laukā ap 15 cm. No rīta vēl brīžiem sniegvilksnis, vēlāk vējš pierima. Temperatūra ap -3 C , Saulkrastos tagad 0°C , mērens ZR vējš, mākoņu sega sadalījusies, vietām skaidru debesu laukumi.


Šodien visu dienu plosījās ziema. Braucot Rīga - Auce - Ezere - Pampāļi - Rīga - Saulkrasti nelielā intensitātē smalks sniegs sniga visur . Temperatūra ap 0°C , vakarā Rīgas pusē -3°C Pat Ezeres apkaimē uz zemes ap 8cm sniega. Mazajās upītēs ūdens diezgan daudz, ledus vēl neveidojas. Satiksme uz šosejām ļoti lēna, vidējais ātrums no Pampāļiem līdz Saulkrastiem ap 50 km/h, vietām pa kādam grāvī ieslidējušam auto.
Tagad Saulkrastos -3°C , mazliet puteņo, uz zemes ap 10cm sniega. Ziema šogad kaut kā par ātru atnāca, decembrī bija paredzēts laivot, bet tagad prognozes tādas, ka upes būs ciet. Vismaz uz Jaungadu varētu uznākt ilgstošs siltuma vilnis, lai var Jaungada laivu braucienu sarīkot ka tas ir izdevies citus gadus.


Vakar un šodien jauks rudens laiks ar 6°C - 7°C temperatūru . Šodien Kuldīgas pusē pa laikam smidzināja, Ventā ūdens joprojām daudz, straume ātra, mazās upītes arī ūdenīgas. Lauka darbiem pateicīgs laiks, jo darbojoties ar aparatūru rokas nesalst.


Rīgā šorīt pirmais ziemas mēģinājums, uz zemes ap 1 cm slapja sniega, +1°C sniegs pamazām kūst. Ziemai vēl par agru nākt.


Šorīt Rīgā piesalis, uz peļķēm plāna ledus kārtiņa, skaidrs un bezvējš. Vakar burājot no Mērsraga uz Priedaini līcī noķērām perfektu Z vēju 10 - 12 m/s visu ceļu mūs strauji rāva uz priekšu pa 1 - 1,5 m augstiem viļņiem. Rudens ir pats labākais laiks burāšanai, jo vēji pārsvarā stiprāki un noturīgāki kā vasarā.


Rojā tagad 9°C silts, skaidras debesis, pilnmēness un R vējš koku galotnēs brāzmās līdz 15 m/s. Izcili jauks novembra vakars.


Šīs brīvdienas iet burāšanas zīmē. Trešdienas vakarā no Priedaines atburājām līdz Ķesterciemam, noķērām mērenu D puses vēju un smidzinošo lietu. Vakar agri no rīta startējām uz Roņu salu, kur ieradāmies pēc 5 stundām. Pa ceļam DR vējš, kas ap 12 00 pie Roņu salas iegriezās no R puses un brāzmās iepūta 15 - 18 m/s. Līdz 2m viļņi radija labu sērfinga efektu. Diena diezgan saulaina līdz 6°C silta. Vakarā pilnmēness skaisti apgaismoja Roņu salas piekrasti.
Šodien atburājām uz Roju laužoties pret DR vēju, kas pūta 6 - 8 m/s. Tagad Rojā ļoti jauks vakars ar miglveida smidzekli un gandrīz vai vasarīgiem 10°C . Pagaidām vēl viss mierīgs vēja gandrīz nav, jāgaida kas būs naktī.


Laikapstākļi uzkārušies, vakar Kurzemes pusē brīžiem sīks miglveida smidzeklis bez vērā ņemama vēja, temperatūra ap +3°C , Naktī Priedainē temperatūra tie paši 3°C, nomācies bez vēja. Šorīt Priedainē +4 , nomācies, lēns D vējš.
Nedēļas otrai pusei gan prognozes interesantākas, ies pāri nokrišņu zonas, un pūtīs stiprāki vēji, jūra viļņosies.


Saulkrastos šodien dienā noskaidrojās un sāka saule spīdēt, tagad uz nakti joprojām skaidrs, spīd Mēness un jau -2°C , būs auksta nakts. Dienā ar nekāds siltais nebija, tikai +3°C


Šodien jauka rudens diena, rīta pusē Jelgavas apkaimē neliela migla, vēlāk tā izklīda un iestājās patīkami silta novembra diena, temperatūra pat līdz 10°C. Lauka darbiem ideāls laiks, rokas nesalst pat jaka nav jāvelk, pietiek ar džemperi.
Tagad Rīgā arī silts tie paši 10°C un lēns D vējš, mākoņi gan biezi, bet par tiem jāpriecājas, jo palīdz uzturēt siltas naktis.

Starp sniegu un siltumu
11.11.2021 15:56

Šorīt Priedainē bija piesalis, daži grādi mīnusā. Dienā Kuldīgas apkaimē sākumā saulains, vēlāk nomācās, līdz 3°C silts. Šodien Ventā lieli ūdeņi pie Kuldīgas caurplūdums sasniedza 200 m3/s, vairākus gadus tik daudz nebija bijis. Ūdens dziļums vietā kur vasarā tas ap metru šodien bija 3.3m. Venta kļuvusi kuģojama, ar jaudīgu motorlaivu ūdenskritums šādos apstākļos pārvarams arī no apakšas.
Mazās upītes arī uzplūdušas. CIecere, Rīežupe Imula un Amula ir laivojamas.

Starp sniegu un siltumu
09.11.2021 19:19

Vakar un šodien rudenim piestāvoši laikapstākļi. Vakar biju Siguldā slēpņošanas pārgājienā pa dabas takām. daudzviet ļoti pielijis uz takām dubļi, koka dēļi ļoti slideni. Pa laikam uzlija no neizteiktiem gubumākoņiem, bet vairāk laika bija bez nokrišņiem nekā ar, temperatūra ap 7°C .
Šorīt Rīgā ilgstošs lietus, kas sākās naktī un vēl no rīta lija, dienas gaitā nokrišņu intensitāte mazinājās, un tikai pa laikam nedaudz uzlija, debesis ar bieziem mākoņiem visas dienas garumā, diena rudenīgi silta līdz 9°C, kopumā laikapstākļi ideāli rudenīgam velo izbraucienam pa Mārupes apkaimes mežiem un purviem.

Starp sniegu un siltumu
07.11.2021 22:56

Šodien Rīgā nomācies gandrīz visu dienu smidzināja, temperatūra ap 7°C , uz ielām lielas peļķes. Laiks kā novembrī pienākas. Rīt un parīt gaidām vēl nokrišņus, nākošnedēļ mazās upītes varētu būt laivojamas.

Laiks novembra sākumā
05.11.2021 23:59

Šodien laiks kā jābūt novembrī. Priedainē jau ap 5 00 nelielā intensitātē lija un tā turpinājās visu dienu, brīžiem uz 10 - 20 minūtēm pārgāja un atkal atsāka smidzināt. Tagad joprojām nedaudz smidzina, temperatūra visu laiku ap 6°C, vējš lēns no D puses. Rīta pusē biju uz 3 stundām slēpņošanas pastaigā pa Bolderājas kāpām, atnācu atpakaļ diezgan salijis, bet kamēr aktīvi kustās auksti nav.

Laiks novembra sākumā
03.11.2021 19:13

Šodien pārmaiņas, Kurzemē Rojas apkaimē dienas sākumā vēl saule, bet vēlāk saradās zemie mākoņi un dienas gaitā arvien blīvāki kļuva, bet bez nokrišņiem. temperatūra ap 7°C . Tagad vakarā Priedainē joprojām 7°C, mērens DA puses vējš, nesen uzpilēja dažas lietus piles. Rīt gaidām plašākus nokrišņus un rudenim atbilstošu laika apstākļu atgriešanos.

Laiks novembra sākumā
02.11.2021 22:35

Jāgaida Karringtona notikums, lai krāšņu ziemeļblāzmu varētu vērot arī tropu apgabalos.

Siltā oktobra izskaņa
31.10.2021 21:34

Piektdiena un brīvdienas pavadītas burājot Ķesterciems - Gauja - Mērsrags - Priedaine. Sestdien burājot pāri līcim noķērām lieliskus burāšanas apstākļus, D puses vējš 6 - 9 m/s un nelieli viļņi. Dienas vidū jūrā tik silts, ka saulē uz klāja varēja sēdēt bez jakas. No rītiem temperatūra ap 5°C , dienās līdz 13°C . Šodien arī saulains, silts, D puses vējš līdz 10 m/s , uz vakaru tas pierima. Kopumā laikapstākļi pat pārāk labi.

Siltā oktobra izskaņa
31.10.2021 21:33

Šorīt Ķesterciema piekrastē saulains. 8°C silts, D puses vējš 3 - 6 m/s. Izskatās, ka būs atvasarīga diena.

Siltā oktobra izskaņa
29.10.2021 10:57

Šodien atvasarīgi silta diena. Kuldīgas pusē dienas vidū un pēcpusdienā braucot atpakaļ Rīgas virzienā auto termometrs rādīja 13°C . Likās ļoti silts pat neskatoties uz smidzinošo miglu . Pievakarē Rīgas līcī burājot no Priedaines Ķesterciema virzienā DR vējš 4 -6 m/s, viļņi līdz 30 cm, debesis nomākušās un ap 12°C silts bez nokrišņiem. Tagad pie krasta Ķesterciemā 11°C, lēns DR vējš. Jauks rudens vakars.

Siltā oktobra izskaņa
28.10.2021 20:55

Šodien Rīgā pēcpusdienā sāka mēreni līt un līst joprojām, biju izbraucis ar velo un atbraucu daļēji slapjš, uz ielām lielas peļķes. Nomaļākās vietās kur nav lietus kanalizācija peļķes no vienas ielas malas līdz otrai. Siltums gan turās, pat neskatoties uz lietu joprojām ap 10°C silts.

Siltā oktobra izskaņa
27.10.2021 19:53