M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Priedainē pirmās pazīmes par auksto fronti, ir sācis pūst Z vējš 5 - 7 m/s.


Rīgas līča D galā vakar un šodien lēno vēju diena. Vakardien pēcpusdienā lēns D puses vējš līdz 3 m/s. Krastā silts ap 13°C, bet iebraucot jūrā jau dažus km no krasta temperatūra vien 8°C, ūdens ap 4°C. Vakarā Klapkalnciema piekrastē strauji vēsāks, ap 23.00 jau -2°C, ar krasta vēju vēsums nāca arī jūrā. Šorīt ap saullēktu kajītē -3°C, jo bija ieejas lūka palikusi vaļā. Saulei kāpjot augstāk strauji siltāks, ap 10 00 jau 9°C , bet tad bezvēju nomainīja ļoti lēna jūras brīze un temperatūra nokrita uz 7°C un tā arī palika visu dienu.
Ūdens piekrastes seklumā iesila līdz 6°C , lai izkāptu krastā pēc geokeš slēpņiem iznāk atspirdzinošs bridiens, jo ūdenslīmenis ir nokrities un pirmajam sēklim vairs nevar pārbraukt pāri.

Tagad Priedainē joprojām skaidrs, bezvējš 5°C silts. No rīta jāgaida ciemos aukstā fronte!


Šodien Zemgalē Bauskas pusē ļoti pavasarīga diena ar 11°C , saulē pavisam silts, jau vasarīgas sajūtas grib rasties. Nekas, jau pēc dažām dienām arktiskā gaisa masa atbrauks un nākamnedēļ tādu siltumu diez vai dabūsim.


Priedainē tagad ārā uz virsmām zem skaidrāam debesīm -7°C , bezvējš, Lielupē pie krasta stāvošā ūdenī veidojas ledus.

Dienā biju Z Kurzemē, tur ēnainās vietās vēl sniega paliekas, dažviet arī uz grants ceļiem piebraaukts sniegs un ledus.


Cik lasīts par vīrusu izplatīšanos tad sausā gaisā tie ilgāk lidinās gaisā nekā lielā mitrumā kad mikropilieni ātrāk nosēžas.


Arktiskā gaisa masa izbraukusi ceļojumā. Saulkrastos no rīta -4°C , dienā uzsila līdz +1°C , lielākoties saulains, lēns ZA vējš.
Tagad jau -5°C , bargs sals, tāds pat ziemā tikai dažas reizes bija.


Šodien Rīgā siltums līdz 9°C komplektā ar smidzinošu lietu un siltu DR vēju līdz 15 m/s. Tagad vakarā Priedainē 7°C , apmācies , vairs nelīst, vējš arī samazinājies.

Mainīgais pavasaris
18.03.2020 19:30

Saulkrastos šorīt saulains, daži grādi mīnusā, uz zemes ap 4 cm sniega, dienā arī saulains, D puses istabu saule piesildīja līdz 22°C . Ārā gaiss iesila līdz 3°C , sniegs kusa ļoti negribīgi, ēnā gandrīz nemaz, tikai saulē nokusa pavisam. Vējš no DR puses vakarā palika stiprāks līdz 12 m/s brāzmās.

Mainīgais pavasaris
15.03.2020 22:30


Saulkrastos atziema, jau vakar vakarā sāka snigt lielām pārslām un ātri izveidojās ap 4cm sniega kārtiņa uz zemes, pēc pirts bija iespēja plikam pavaļāties pa sniegu! Šorīt brīžiem uzspīd saule, -2°C , ZR vējš brāzmās līdz 15 m/s , un no līča ik pa laikam atnāk kāds gubenieks un kopā ar stiprām vēja brāzmāk sagriež īslaicīgu puteni.

Vējainais pavasaris
14.03.2020 10:47

Priedainē nekas vairāk par 20 - 21 m/s tā arī nebija,pēc pusnakts vējš sāka mazināties un tagad pavisam norimis, 4°C silts un debesis mēģina skaidroties. Ūdenslīmenis Lielupē pacēlās apmēram līdz 23. Februārī sasniegtajam.

Vējainais pavasaris
13.03.2020 07:40

Priedainē pirms pusstundas vējš pagriezās vairāk uz R pusi un Lielupes krastā izmēriju dažas brāzmas 19 - 21 m/s, jahtu mastos arī pa laikam skaļi iesvilpjas . Temperatūra 4°C un līst, ūdenslīmenis sācis celties.

Vējainais pavasaris
12.03.2020 23:29

Žēl, ka Jūrmalas puse atkal būs apdalīta, te vējš būs no krasta un lielu viļņu nebūs.

Vējainais pavasaris
12.03.2020 18:50

Šodien dienas vidū Rendā gandrīz bezvējš, pēcpusdienā braucot atpakaļ Rīgas virzienā uznāca lietus un sāk palikt vējaināks, Rīgā vējš strauji pieņēmās ap 17 00 brāzmas koku galotnēs ap 15 - 18 m/s. Silts gan , ap 7°C .

Tagad Priedainē Lielupes krastā apmācies, vējš no DR puses, mežs pie upes taisa aizvēju. Reizēm uzpilina lietus, 6°C silts, ūdenslīmenis pagaidām vēl nekāpj.

Vējainais pavasaris
12.03.2020 18:40

Šodien Rīgas pusē pa nakti un rītu diezgan pielija, uz ielām daudz lielu peļķu, mazajās upēs būs straujš līmeņa kāpums. Diena silta līdz 7°C un mazliet vējaina ar R vēja brāzmām līdz 12 - 15 m/s.

Tagad Priedainē brīžiem mazliet uzlīst, 5°C silts, R vējš brāzmās līdz 10 m/s. Lielupē ūdenslīmenis kāpj

Vējainais pavasaris
11.03.2020 22:59

Vakar kuģojot gar Saulkrastiem nonācām ļoti blīvā miglā, redzamība ap 50 m kādu stundu bija, kad caur miglu izlauzās saule parādijās miglas loks. Uz nakti noskaidrojās, Gaujas grīvas vecupēs jau vakarā uz virsmām sāka veidoties apsarmojums, no rīta arī gaisā bija -3°C, vecupē dažu mm ledus kāartiņa, saulei uzlecot gan diena ātri iesila.

Vakardiena arī ar ļoti lēniem vējiem un bezvēju nebija pārāk piemērota aktīvai burāšanai, šorīt gan jau ap 6 00 bija uzradies D puses vējš ap 5 m/s, kas ļāva ātri nonākt atpakaļ Lielupē.

Tagad jābrauc uz Vidzemes akmeņaino jūrmalu, tur ziemas vētras notīrijušas Devona iežu atsegumus.

Vējainais pavasaris
09.03.2020 23:05

Dienā Zaķumuižas pusē izcili pavasarīga diena, līdz 8°C silts, saule un dažādi gubenieki debesīs. Vakarā līča piekrastē Vecāķu pusē lēns ZA vējš 5°C silts, saule norietēja mākoņos. Tagad pie Gaujas 4°C, caur dūmaku spīd mēness, A vējš ap 2 m/s, jūra pavisam rāma.


Secinājums. Kruīzā uz Stokholmu jābrauc kad vējš 30 m/s citādi kuģot ar lieliem kuģiem ir pārāk garlaicīgi.


Vakar Stokholmā visu dienu smidzinošs lietus, no rīta ar slapja sniega piedevām, kas tomēr pārāk netraucēja pastaigāties. Baltijas jūrā nakts no 3. uz 4. martu ar A puses vēju 10 - 14 m/s un līdz 2 m viļņiem mazliet pašūpoja prāmi. Vakar pēc izbraukšanas no šērām uz dažām stundām arī bija viļņi ap 1.5 - 2 m no DR puses . Sēžot burbuļvannā varēja novērot nelielu ūdens skalināšanos no vienas malas uz otru. Vēlāk naktī viļņi norima un kuģa šūpošanos vispār nejuta. Šobrīd Rīgas līča D galā jūra pavisaam rāma, brīžiem uzspīd saule.


Vakar Z Kurzemē ļoti pavasarīga diena ar sauli un siltumu līdz +8°C, mežā pie Ugāles uz celma saulē bija izlīdusi sildīties ķirzaka. Irbē ūdenslīmenis ļoti augsts, palienes daudzviet applūdušas, mežos un laukos lielas peļķes.