M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Vakar Dānijai piederošajā Anhot salā piedzīvojām pirmo šīs vasaras negaisu ar zibeņošanu pat mākoņiem un mērenu lietu. Pa dienu virs Dānijas virzījās aktīva negaisu sistēma, bet nonākot virs jūras tā daļēji zaudēja spēku. Temperatūra vakarā tikai 15°C .
Šorīt Anhot salā ZR vējš brāzmās 12 m/s, daļēji mākoņains un 16°C silts.


Šorīt Kategatā daļēji mākoņains, 18°C silts, lēns DA vējš, jūra pavisam rāma, naktī virs Zviedrijas krasta zibeņoja. Iepriekšējās dienas Baltijas jūrā saulainās ar lēnu līdz mērenu DA vēju, kas vakar pēcpusdienā pie tilta starp Dāniju un Zviedriju izbeidzās. No karstuma ne smakas, pa dienu jūrā ap 20°C, naktī ap 17°C . Ideāli apstākļi nesteidzīgai burāšanai.


Kolkā šobrīd 18°C , daļēji mākoņains, R, DR puses vējš brāzmās līdz 9 m/s, gaidām kad naktī tas pagriezīsies vairāk uz D pusi, lai dotos tālāk pa Irbes šaurumu.


Laikam nokrišņu norma iztērēta, ka Jāņi būs bez lietus.
Esam startējuši jūras braucienā uz Norvēģiju, šobrīd pie Kaltenes saulains, ap 20°C , A puses vējš 3m/s, naktī vēja gandrīz nebija, bet bija sudrabainie mākoņi. Vēju prognozes tuvākajām dienām iepriecinoša, Baltijas jūrā daudz DA vēja ar ko labi tiksim uz priekšu. Karstuma vilnis gan mums ies secen, Baltijas jūrā prognozē tikai ap 20°C .


Priedainē nokrišņu zona klāt, pirms pusstundas saka nedaudz līt. Vakar arī dienas vidū dažas stundas smidzināja. Šodien R vējš brāzmās pirms lietus bija līdz 12 m/s, tagad pierimis. No rīta bija 18°C , tagad nokritis uz 15°C . Ziemeļu vasara turpinās!

Raibais jūnija vidus
19.06.2022 14:14

Skatos, ka pēc nokrišņu datiem te nolijis kaut kur ap 50 mm.

Raibais jūnija vidus
16.06.2022 23:33

Atgriezusies vasara parastā. Vakar Ludzas pusē no rīta mākoņi sāka izklīst un vēlāk palika diezgan saulains, temperatūra līdz 20°C , iepūta pastiprs R puses vējš brāzmās ap 15 m/s. Ezeri saviļņojās īsiem asiem vilņīšiem kas šļakstīja laivā ūdeni.
Šodien arī līdz 20°C silts, daļēji mākoņains, Cirma ezerā vējš līdz 10 m/s brāzmās un 20 - 30 cm viļņi.

Ludzas pusē laikam lietus trāpījis stipri mazāk, jo upēs ūdens līmeņa kāpums apmēram tikai par pusmetru līdz nepilnu metru, uz laukiem arī peļķes nav tik lielas kā citviet, grants ceļiem izskalojumu ļoti maz.

Raibais jūnija vidus
16.06.2022 23:24

Šis dienvidu ciklons čakls darbarūķis. Priedainē kaut kad ar rīta gaismu saka līt un kad ap 8 00 braucu prom bija pamatīgi pielijis, kādi 20 mm varbūt. Pa ceļam uz Ludzu lija nepārtraukti, brīžiem stipri. Ludzas apkaimē arī visu laiku lija, pļavās un uz laukiem daudzviet peļķes, upēs ūdens vēl nebija paspējis uzkāpt.
Sen šitā nebija bijis, ka tik plašā teritorijā un tik ilgstoši līst. Daugavas HES kaskāde varēs saražot vairāk elektrības.
Lielajā Ludzas ezerā ūdens ap 20°C silts, gaiss līdz 13°C . Tagad Ludzā lietus intensitāte samazinājusies līdz smdzināšanai.

Staigāšanai pa ezeru un upju krastiem tīri patīkams laiks, var apģērbties tā lai odi netiek klāt un nav karsti un pļavu ziedputekšņi nelido pa gaisu, vienīgā problēma, ka grūti ko pierakstīt, jo papīri šķīst ārā.

Raibais jūnija vidus
14.06.2022 20:25

Izskatās, ka vasara atnākusi uz palikšanu. Rīgas apkaimē visas pēdējās dienās ar siltuma ap 20°C un pat nedaudz virs. Lietus arī pa laikam uzlīst. Vakar pēcpusdienā braucot ar velo uz Priedaini uz Vanšu tilta dabūju eksplozīvu gāzienu, dažu minūšu laikā biju izmircis un ielas pludoja. Tālāk aiz Imantas tikai asfalts mazliet apslapināts.
Šodien braukājot pa Limbažu apkaimes ezeriem izmērīju ūdenī līdz 22°C , reizēm jūlijā ūdens ir vēsāks.

Rīt jābrauc komandējumā uz Latgales ezeriem un tieši trāpīšu uz lielo lietu.

Raibais jūnija vidus
13.06.2022 23:39

Priedainē šodien vasara, saule bez vērā ņemamiem mākoņiem, lēns Z puses vējš, pārāk vājš, lai jūras vēsumu atnestu un 20°C silts.

Sveika, vasara!
05.06.2022 15:53

Dienvidu cikloni pastrādājuši čakli. Aģes upē vakar ūdens līmenis pacēlies, pietekošie strauti un grāvji, kas citreiz šajā laikā gandrīz sausi, arī uzplūduši. Arī citviet Latvijā mazajās upītēs ūdens līmenis pacēlies un var izbaudīt vasarīgi siltu laivošanu bez laivas vilkšanas sēkļiem. Odu arī ļoti maz, vakar daudz iznāca staigāt pa Aģes krastiem un gandrīz neviena oda, pagājušajā gadā šajā laikā tur bija odu mākoņi. Lauka darbiem ideāli laikapstākļi.


Vakardien pievakarē un naktī sevi pieteica dienvidu ciklons. Priedainē ap pulksten 16 00 uzlija kādu pusstundu un tad ap pulksten 19 00 saka līt ilgstoši, nakts sākumā jau lija mēreni stipri un tā laikam turpinājās visu nakti, tagad no rīta joprojām nedaudz līst, 10°C silts. Pēc ūdens daudzuma bļodā nolikuši aptuveni 25 mm.
Gaidām nākamo ciklons lai līst vēl un upēs kāpj ūdens līmenis!


Vakar šī gada siltakā dienā, Kurzemes vidienē līdz 21°C , pēcpusdienā Priedainē arī turējās ap 21 - 22°C , saulē varēja dabūt termošoku, arī vakarā ilgi silts un odu ka par brīnumu ļoti maz. Iepriekšējos gados Priedainē Lielupes krastā tuvojoties saules rietam no niedrēm izlidoja asinskāru odu mākonis.


Vakar pēcpusdienā Rīgas līča vidienē bija perfekti burāšanas apstākļi, pūta stabils Z puses vējš 5 - 8 m/s. Daudz saules, gaisa temperatūra ap +10°C , ūdens +8°C . Rīta pusē kad vēl biju Vidzemes krastā tuvumā ZA vējš nesa virs sauszemes sasilušo gaisu un tad bija pat +16°C.


Šodien pēcpusdienā Rīgas līcī Vidzemes piekrastē sīks smidzenis, vakarā pie Svētciema kādu stundu lija nedaudz nopietnāk. Vējš no A, ZA puses 6-7 m/s, brīžiem brāzmās līdz 12 m/s gādāja par labiem burāšanas apstākļiem. Temperatūra līdz 12°C, tagad 9°C . ZA pusē debesis sāk skaidroties.

Joprojām par pavasari
21.05.2022 23:45

Šodien Babītes ezerā ZR vējš brāzmās iepūta 14 - 17 m/s, gaiss 8°C , braucot motorlaivā jāsaģērbjas apmēram tā itkā būtu -15°C . Ziemeļvēji šopavasar parāda, ka mēs esam ziemeļu zeme, nav te nekādas izlaidības pie +25°C maijā.

Joprojām par pavasari
17.05.2022 14:48

Šodien Bauskas apkaimē saulains un līdz 14°C silts un spirgts ZR vējš brāzmās 10 - 12 m/s.
Tagad nakts sākumā Priedainē 7°C un ZR vējš līdz 10 m/s, ja naktī vējš nenorims tad pie jūras salna nebūs.

Joprojām par pavasari
17.05.2022 00:01

Šodien Klapkalnciema pusē dienas vidū sākās aktīvi laikapstākļi, virs Kurzemes intensīvi veidojās gubenieku, kas daudzas reizes atnesa īslaicīgas lietusbrāzmas un 3 reizes lietum pievienojās ari krusa. Pēcpusdienā burājot uz Lielupi Z vējš pastiprinājās 10 - 14 m/s, mākoņi palika virs Kurzemes, spoži spīdēja saule, temperatūra ap 10°C , ūdens ap 8°C daudz baltu viļņu galotņu un ideāli burāšanas apstākļi.

Joprojām par pavasari
15.05.2022 22:40

Saulkrastos sestdien vakarā bija sen neredzēta parādība - lietus. nolija gan pa visai maz, labi ja 1 mm iznāca. Saulkrastos šogad izteikti vēji pūš no jūras, pagaidām tikai 2 vai 3 dienas bijušas kad temperatūra uzkāpj līdz +15 vai nedaudz virs. Koku zaļums no Rīgas centra atpaliek par apmēram 2 nedēļām.

Gaidot pirmos +20
09.05.2022 08:20

Ziemeļu pavasaris turpinās, vakardiena Rūjienas pusē līdz 14°C silta, šodien Valkas pusē no rīta apmācies, vēlāk daļēji mākoņains, līdz 11°C silts, iegriezās ZR vējš un pastiprinājās brāzmās kaut kur ap 15 m/s, mežā koki pamatīgi locījās un šņāca. Mazajās upītēs jau gandrīz vai vasaras ūdenslīmenis iestājies, no apartajiem laikiem vējš rāva gaisā putekļu vērpetes, ir iestājies sausums, vajag nopietnāku lietu.

Tagad vakarā Rīgā 7°C , skaidras debesis un mērens ZR vējš, braucot ar velo prasījās cimdi.