M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Vasara turpinās, šodien braucot atpakaļ no Rēzeknes puses auto termometrs brīžiem rādīja 25°C, saulē atstāts auto pat pamatīgi piekarsa. Ezeros ūdens temperatūra ap 18°C .
Tagad Rīgas līča D galā 21°C silts, DA vējš 5 - 8 m/s, uz klāja var sēdēt T kreklā. Tikai tumsa norāda uz to ka vairs nav vasaras vidus.

Teju vasara septembrī
22.09.2023 20:33

Šajā nedēļā braukājot pa Latgales ezeriem var izbaudīt jūlija cienīgus laikapstākļus, pa dienu līdz 22°C silts un naktīs ap 12 - 15°C . Pagājušajā sestdienā burājot līcī uz klāja kādas 4 stundas pavadīju ģērbies tikai šortos, jo 20°C un saule sildīja. Tikai sarukušais dienas garums liecina, ka atnācis rudens. Gaisa temperatūras tādas, ka citreiz jūlijā ir bijis vēsāks.
Varētu šogad arī rudens pāriet pavasarī kā 2019/2020. gada ziemas sezonā.

Teju vasara septembrī
20.09.2023 21:23

Šodien Kuldīgas apkaimē jūlijā cienīga diena ar sauli un lidz 25°C siltumu un lēniem vējiem. Saulē pļaujot zāli pat bija karsti. Tagad naktī Priedainē joprojām 18°C silts un bezvējš. Vasara šogad izstiepusies garāka kā ierasts. Pagājušajā gadā ar septembra sākumu rudens atnāca ar blīkšķi.


Šodien Rīgas līcī kuģojot atpakaļ no Igaunijas ļoti vasarīg diena ar lēniem D puses pretvējiem, daudz saules un 20°C siltumu. Naktīs arī tagad jūrā siltas ap 15°C kamēr uz sauszemes vēsāks.


Šorīt Saulkrastos no rīta negaisiņš ar nelielu zibeņošanu pa mākoņiem un mērenu lietusgāzi. Dienā Rīgas pusē pēcpusdienā sutīgs, tagad vakarā uznāca neliels lietus ar dažiem zibeņiem un rūcieniem. Lielākās negaisu izklaides šovakar pa Latgali.


Šorīt Priedainē pamatīgi nolija, pat kāpu smiltis lielas peļķes un strautiņi, silts gan, 18°C , brīžiem vēja brāzmas no DA puses līdz 10 m/s.
Šī nedēļa izskatās, ka būs ar interesantiem un dinamiskiem laikapstākļiem.
Brīvdienās Rīgas līča D daļā lēni vēji, sestdien ik pa laikam nedaudz lija, bet silts līdz 20°C , ūdens temperatūra apmēram tāda pati. Svētdien Ragaciema apkaimē daudz saules un pavisam lēna ZA puses brīze .


Vakar Rīgas apkaimē dažas īslaicīgas lietusgāzes no gubeniekiem, pievakarē Rīgas līča DA piekrastē bez nokrišņiem, lēns ZR vējš līdz 5 m/s, temperatūra ap 18°C .
Naktī Gaujas grīvā īslaicīga lietusgāze, no rīta 14°C , bezvējš, daļēji mākoņains , tagad dienā 20°C lēns R vējs, pārsvarā saulains. Ūdens temperatūra Gaujā 19°CSestdiena laikam bija pēdējā diena ar dienvidu vasaru, Kurzemē Aizputes pusē temperatūra uzkāpa līdz 29°C , svētdien vairs tikai līdz 25°C , vakar Ziemeļkurzemē ap 20°C . Mums šogad maz dienu ar temperatūru starp 25 un 30°C
Vakar vakarā Rīgā no līča uznāca daži gubenieki un atnesa īslaicīgu lietu. Šis rīts Rīgā ar mākoņainām debesīm un 16°C.


Vakar vakarā Priedainē izpaudās kaut kāds jūras efekts, vienā brīdī parādījās zemie mākoņi un bezvēju pēkšņi nomainīja straujas ZR vēja brāzmās līdz 15 m/s , kas turpinājās apmēram pusstundu, temperatūra nokrita uz 20°C un pēc tam viss norima un atkal iestājās lēns vējš.
Šodien dienas sākumā Bauskas pusē līdz 27°C , pēc tam braucot Rīgas virzienā parādījās tumši mākoņi un nedaudz uzlija, vējš iepūta no ZR un temperatūra nokritās uz 19°C .


Šodien Zemgalē vasara! Pirms stundas braucot Dobeles pusē auto termometrs dzīvoja starp 30 un 32°C . Ūdens paraugu ievākšanai pilnīgas laikapstākļu izlaidības, nevajag vilkt garos makšķernieku zābakus, lai bristu upē.
Tērvetes pusē daudz vētras nogāztu koku, lai caur mežu tiktu līdz upei bija kārtīga šķēršļu josla. Vietās , kur bija trāpījusi krusa koki gandrīz pilnīgi bez lapām tā itkā būtu apsmidzināti ar Aģentu Oranžo.


Brīvdienās Rīgas līča D galā lēno vēju un bezvēju laiks, vakar aizburāt no Tūjas līdz Ragaciemam prasīja 8 stundas, pēc tam uz Lielupi vispār vēja gandrīz nebija. Sestdiena saulaina, svētdiena daļēji mākoņaina, ūdens temperatūra no 15 līdz 19°C Rīgā svētdienas vakars ļoti silts, ap pusnakti vēl 19°C .
Šodien Zemgalē Bauskas pusē daļēji mākoņains un līdz 24°C silts. Upēs pēc lietiem ūdens līmenis bija nedaudz pacēlies, bet tagad atkal sācis kristies.


Šodien Rīgas apkaimē rudens, temperatūra ap 16°C , tagad pievakarē pa laikam uzlīst, 15°C lietus laikā, merens DR puses vējš. Cerams, ka vēl kādas karstās dienās dabūsim, šovasar viņu pavisam maz pie mums.

Straujais vēsums
08.08.2023 16:39

Zemgalē vasara beidzās ar blīkšķi kamēr Limbažu un Burtnieku pusē, kur bija man šodien ezeros jāņem paraugi, beidzās ar čušs. Pirms frontes Burtnieku ezerā DA vējš līdz 15 m/s un ap 0,7 m viļņi mazliet traucēja ievākt sedimentu paraugus. Pirms frontes lidz 31°C silts. Fronte atnāca ar saraustītiem gubu mākoņiem un temperatūras kritumu uz 23°C . Negaiss uznāca kad biju pie Augstrozes ezera, īslaicīgā lietus gāze ar zibeņošanu pa mākoņiem, bez būtiska vēja un pēc pusstundas viss cauri.
Būtu trāpījies braukt uz Zemgali varbūt tiktu pie jauna darba busiņa.
Tagad naktī Rīgā jau kādu stundu list parasts lietus bez nekā interesanta.

Straujais vēsums
07.08.2023 23:48

Rīgā zem 25°C šonakt nenokritās, iepriekšējais siltākās nakts rekords laikam 24.7 tā, ka būs vecais rekords salauzts! Visu nakti arī pūta mērens DA vējš. Uz Ālandu salām šādos apstākļos varētu aizburāt pa diennakti.

Straujais vēsums
07.08.2023 09:07

Nu šodien dienvidu vasara mūs palutināja ar 32°C un patīkamu DA vēju. Dienā Siguldā līdz 30°C , pēcpusdienā Rīgā līdz 32°C , daudz saules. No rīta Ratniekos pēc festivāla Laba Daba daudz zemo mākoņu, bet kā tie izklīda tā uzreiz saule gaiss strauji uzkarsa. Vakar Ratniekos pievakarē dažas stundas smidzināja un tas arī viss. Visas prognozes par negaisiem, kas pacels gaisā festivāla skatuves un telšu nometni izrādījās čiks.

Straujais vēsums
06.08.2023 21:18

Rīgā nupat uznāca mazs, bet ņiprs mākonītis ar īslaicīgu lietusgāzi, šodien prognoze Rīgai lietu nedeva, bet vasarā ar mazajiem gubeniekiem neko nevar zināt.


Burātājiem tādos apstākļos jābūt gataviem, ka zem gubeniekiem vējš var pēkšņi pastiprināsies no pavisam lēna līdz 20 un vairāk m/s.


Vakar Aģes upē un tās pietekās novēroju, ka joprojām turpinās mazūdens, daži grāvji pilnībā sausi, itkā lijis daudz , bet laikam zeme pa pavasari un vasaras sakumu tik loti izžuvusi , ka viss udens paliek zemē un netiek uz upēm.
Rīgā vakar vakarā braucot ar velo trāpīju intensīvā, bet īslaicīgā lietusgāzē, bet lietus silts un patīkams.

Šodien biju Kuldīgā , Ventā arī ūdens diezgan maz, pa ūdenskritumu var pāriet ar mazajiem gumijas zābakiem. Caurplūdums kaut kur ap 15 m3/s. Pavasara palos esmu tur izmērījis 400 m3/s Jāgaida vēl stiprākas un plašākas lietusgāzes, lai upes kārtīgi pabarotu.


Mēreni pavēsa vasara turpinās, Eiropas dienvidi negrib dalīties ar dažiem siltuma grādiem. Saulkrastos šodien līdz 21°C , lēns DR vējš , no rīta zemie mākoņi , bet vēlāk diena izvērtās pilnībā saulaina. Tagad vakarā joprojām skaidrs , 18°C , bezvējš. Prognozes uz priekšu tādas pašas ziemeļu vasarai atbilstošas. Interesanti, ka šogad vienīgā tropiskā vai gandrīz tropiskā nakts ko piedzīvoju bija aiz polārā loka Lofotu salās.


Nu viņi varēja mums vismaz uz nedēļas nogalēm aizdot 10 grādus no saviem 45 , citādi sanāk, ka šogad kārtīgu vasaru ar 25°C esmu piedzīvojis tikai aiz polārā loka.