M
Mulkari

Lietotāja aktivitātes


Rīgā pa nakti uzsniguši 3 cm sniega, tagad saulains -1°C un spirgts ZR vējš.


Saulkrastos vakar vēlu vakarā uznāca īslaicīgs putenis ar stiprām vēja brāzmām un šorīt zemi klāj ap 1 cm sniegs, ir saulains, -3°C ,uznākusi atziema.

Vakar pa Z Kurzemi braukājot novēroju, ka upēs ūdeņi jau aizplūduši, Irbē vairs tikai par 70 cm virs vasaras līmeņa, mazajās straujupītēs vēl sliktāk. Krāčūdens laivošanas sezona beigusies. Amatā ūdens līmenis tā arī nesasniedza braucamu atzīmi. Ogrē vēl ledus un ūdenslīmenis krīt. Nāksies uzskatīt šo bargo ziemu par izgāzušos. Ja par aukstuma sagādātajām neērtībām nevar kā kompensāciju dabūt rekord palus tad labāk, lai ir zaļā ziema kā pagājušajā sezonā.Brīvdienas nodzīvotas laivojot Imulu un Cieceri. Vakar Imulā noķērām palu ūdens maksimumu. Imulas lejtece gan izrādījās daļēji aizsalusi un līdz Abavai netikām, pēc kādu 10 ledus sastrēgumu pārvarēšanas sapratām, ka līdz tumsai nepaspēsim, viena kompānija kas ar kajakiem startēja kādu stundu ātrāk gan pārvarēja visus šķēršļus un tika līdz galam. bet augštece bija brīva un strauja. Diena saulaina ar dzidri zilām debesīm spirgtu Z vēju un ap 5°C silts, vakarā uzlēca liels apaļš Mēness. Naktī pie Pakuļu HES Ciecerē mazliet piesala, no rīta bija nomācies un ap 0°C.

Šodien Cieceri laivot sākām pie hidroloģiskās stacijas, upe apmēram 25 km garumā brīva no ledus, strauja, vietām ar krācēm tad sākās sastrēgumi un tur arī finišējām. Diena pārsvarā saulaina un ap 5 - 7°C silta.


Vakar Zemgalē pavasaris kā tam jābūt! Jau rīta pusē ap 8°C silts un saule. Darbojoties uz Lielupes ledus Mežotnē laiks perfekts lauka darbiem. Vēlāk dienā Rīgas pusē ap 10°C silts. Vakars arī silts un ar pilnmēnesi

Šorīt skatījos upju novērošanas kamerās un Imulā ledus jau izgājis, ūdenslīmenis kāpj, tā ka rīt būs laivošana!


Pavasaris turpinās! vakar Zemgalē ap Auci līdz +4°C silts, apmācies un brīžiem uzpilināja lietus. Sniegs turpina kust, upēs gan vēl ūdens līmenis neceļas. Uz laukiem vietām kur vējš bija sniegu nopūtis tas jau nokusis pilnībā. Citur pie mežiem vēl 30 cm.

Šodien Rīgā apmācies un ap +1°C , vietām sniegs nokusis un zaļa zāle pa ilgiem laikiem redzama. Gaidām rīt un parīt pavasara eksploziju ar +10°C ! Brīvdienā varbūt kāda no mazajām Kurzemes upītēm būs braucama!


Kurzemes pusē gar līča piekrasti šodien pavasaris pilnā sparā, saulains un līdz 8°C silts. Tikai Kolkā ap 12 00 jau bija migla, bet aizbraucot apmēram 10 km Rojas virzienā jau bija pavasarīga saule un siltums. Kolkas pusē vienlaidu sniega sega jau nokususi un sniegs palicis tikai gar ceļiem, viietām mežos, mežu un lauku malās. Līcū gar krastu ledus josla, tālāk atklāts ūdens ar peldošiem ledus gabaliem.
Ap pulksten 17 00 braucot uz Saulkrastiem pie Juglas sākās bieza migla un saglabājās visu ceļu. Saulkrastos tā izklīda tikai vēlu vakarā. Piebraucu Zvejniekvciemā pie jūras cerībā kādu leduskrāvumu ieraudzūt, bet redzamība labi ja 100 m.Vakar pirmā pavasara diena. Dienā un pēcpusdiienā Mangaļsalā ap +5°C , caur plāniem mākoņiem spīdēja saule, sniegs jau manāmi saplacis, uz ielām veidojas peļķes. Pie jūras pludmale brīva no sniega, jūras piekrastē vēl vižņu sasalumi, jūrā peldoši ledus gabali.


Nākamnedēļ prognozēs pat līdz +10°C , tas jau vairs nav nekāds pseidosiltums!


Pavasaris ir klāt! Rīgā vakar vēlu vakarā temperatūra pārvarēja 0°C barjeru un iegāja plusos. Šorīt jau +3 , sniegs pamazām sāk kust, pagaidām vēl diezgan negribīgi.
Vakar bijām nelielā slēpņošanas bridienā no Saulkalnes līdz Baldonei. Daugavu varēja pāriet pa ledu un savākt salu slēpņus pa sliņķu metotodei. Baldones apkaimē mežos sniegi dziļi, vietām izcirtumu malās kur sapūsts iegrimu līdz celim. Sniegs blīvs ar lielu ūdens krājumu. Ir visi priekšnosacījumi lieliem paliem un pavasara laivošanai!


Saulkrastos šorīt gan no siltuma ne smakas. Skaidras debesis un -22°C , Auto knapi pieleca ar kādu sesto mēģinājumu. Ap puksten 10 braucot pa Liepājas šoseju Saldus virzienā brīžiem gaisā virpuļoja pa kādai sniegpārslai. Dienā Saldus pusē saulains un ap -12°C auksts. Lauka darbiem izcili riebīgs laiks, viss apledo, pirksti salst, ar biezajiem gumijas cimdiem atkal grūti ko izdarīt. Ciecerē ledus sasalumi zem ūdens kur mazie HES čakarē ūdens līmeni. Ar nepacietību gaidu pavasari nākošnedēļ.


Šodien arī mērena ziemas diena bez Sibīrijas aukstuma. Rīgā dienā temperatūra ap 0°C, rīta pusē saulains, vēlāk nomācās, tagad jau esot saulē var sajust, ka tā dod arī siltumu. Ir laiks nākt pavasarim!


Vakar un šodien jau siltāks. Naktī no sestdienas uz svētdienu palikām mežā Ogres apkaimē un salīdzinot ar iepriekšējo nedēļas nogali kad temperatūra nokrita līdz -23°C likās vasarīga gulēšana pie -3°C , dienā arī aktīvi staigājot pa dziļiem sniegiem pietiek ar džemperi mugurā.

Šodien Baldones un Ķekavas apkaimē dienā saulains un ap -5°C , sniegs Ķekavas upes krastos vietām ap 40 cm, ledus pamatā ap 10 - 20 cm.
Vēl jāpārdzīvo viens aukstuma vilnis un tad jau cerams nedēļas nogalē atnāks pavasaris, pietiek tai ziemai mūs mocīt. Gribu pavasari ar milzu paliem, lai var Amatā pie 2,5 m līmeņa iemēģināt drauga straujūdens katamarānu!


Ziema turpina plosīties. Šodien Mērstaga un Kolkas pusē dienā sāka snigt, vējš no A puses Kolkasragā jūras krastā līdz 10 m/s pie -8°C , novelkot cimdus pirksti pusminūtē nosalst nejūtīgi. Līča pusē viļņi līdz 1,5 m, gar krastu sasalušu vižņu sanesumi. Pie Bērzciema likās, ka līcis jau aizsalis apmēram km platumā.

Pievakarē Rīgā turpinās neliela snigšana pie -10°C .

Februāra spelgonis
10.02.2021 19:35

Pamatīga ziema iestājusies, ziemas sākuma prognozes par siltu februāri izčabēja, ka maz neliekas. Vakar gājām slēpņot pa Zaķumuižas apkaimes mežiem, dienā ap -10°C , brīžiem nedaudz sniga. Sniegs mežā ap 20 - 25 cm, izcirtumos vietām pat līdz 50cm.
Palikām nakšņot teltī Lielās Juglas krastā izmēģināt kā ir tik aukstā laikā gulēt ārā un nekāda vaina ja guļammaiss pietiekoši stiprs. Šorīt no rīta skaidrs un pēc apkārtējo Latvijas ceļu meteostaciju datiem temperatūra apkaimē ap -23°C . Diena arī saulaina un iesila līdz -10°C , aktīvi staigājot pat karsti. Kamēr nav jādara nekādi sīkumi kur jāvelk nost cimdi šitāds laiks ir pieņemams, bet kad jādarbojas ar mēraparātiem tad gan gribu atpakaļ pagājušo zaļo ziemu.

Februāra spelgonis
07.02.2021 19:41

Šodien Aģes upes apkaimē ziemīga diena, pēc grādiem diezgan silts, ap -2, bet nu sniegs pamatīgs mežmalās 30 - 40 cm, ir ko nobristies ejot uz mērījumu punktiem Aģes upei un tās pietekām . Sniegs arī nomaskējis bebru alas, šaubīgas vietas jābaksta ar mietu , lai pārliecinātos, ka tur var droši likt kāju citādi var sanākt pēkšņi pazust līdz ausīm sniega, ūdens un dubļu zampā. Nav tie labākie apstākļi lauka darbiem.


Sajaucu, nevis Aizkrauklē, bet Lielvārdē. Taka iet pa veco dzelzceļa līniju no stacijas Lielvārde uz Lielvārdes militāro lidlauku. Vairāk info var atrast iekš geocaching.com


Ziema pavisam satrakojusies. Vakar bridām Aizkrauklē pa akaNATO geotaku, sniegs sniga visu dienu ar nelieliem pārtraukumiem, temperatūra ap -2°C . Mežmalās pie izcirtumiem vietām sniegs ap 35 cm, uz lauka nedaudz mazāk, sanāca bridiens ap 10 km garumā pa veco dzelzceļa stigu un mežu.

Šodien Rīgā no rīta mākoņains, pēcpusdienā saulains, brīžiem vēja brāzmas sagrieza puteni no jumtiem un kokiem. Uz zemes ap 20 cm pa vakardienu un nakti piesnidzis klāt.

Ziemas sākuma ilgtermiņa prognozes par silto februāri būs pievīlušas, tagad izskatās, ka uz agru pavasari februārī nav ko cerēt.


Šodien Vidzemē mērena ziemas diena ar temperatūru 0 - -2°C . Ogres pusē Lielpēčos sniega biezums pļavā vidēji 24 cm, sniegs blīvs ar lielu ūdens krājumu sniega segā. Cēsu pusē sniega mazāk ap 13 cm vidēji uz lauka, mežā zem blīvām egļu audzēm sniega tikai 1 - 2 cm.

Tagad Rīgā jau vairākas stundas līča efekta ietekmē snieg, redzēs kas būs rīt, varētu pamosties pie iesnigušas Rīgas 30 cm sniega kārtā.