P
PeecisP

Lietotāja aktivitātes


Temperatūŗai pazeminoties visas dienas garumā no 0°C līdz -4°C sniga, sniga un sniga. Svaigā sniega sega nedaudz zem 20cm, kopējā 55cm+.


Alūksnē ziema turpinās. Dienā temperatūra svārstījās ap 0°C tagad ir pacēlusies nedaudz virs nulles. Sniegs nekūst ir tikai sablīvējies. Šovakar uzsniga vēl apmēram 5cm. Izmērīju tradicionālajā savā mērvietā 43cm. Vidējo paliek grūtāk noteikt, jo vietām ir kupenas, kur noteikti ir vairāk par 50cm.
Par ziemas noturību runājot, Alūksnē sniega sega nav ne brīdi pilnībā nokususi kopš novembra beigām, kad uzsniga pirmais sniegs. Un arī vidējā diennakts gaisa temperatūra virs 0 ir bijusi tikai kādas 3-4 dienas kopš 19.novembra, kad sākās pirmais sals.


Ja kādam gribās sniegu, droši brauciet uz Alūksni, varēsiet izpriecāties uz vietas un vēl kādu tonnu droši paņemt līdz. Bet ja nopietni, tad snieg gandrīz nepārtraukti jau veselu diennakti. Ja pa dienu temperatūra svārstījās ap 0 tad tagad jau noslīdējusi līdz -2. Lai gan caur mākoņiem brīžiem var redzēt mēnesi, snigšana turpinās. Pagalmā uz aci novērtējot, kur starp kupenām varētu būt vidējais sniega daudzums izmērījās 36cm sniega.


Alūksnē ziema... No rīta bija -7°C tagad lēnām temperatūra tuvojas -5°C. Sniega sega pagalmā vidēji ap 30cm.

Jaunā gada ciklons
04.01.2019 23:49

Vakardiena Alūksnē karsta un sutīga, termometrs rādīja vienu brīdi arī 30 grādus. Tad pēcpusdienā sāka nomākties un ap 6 vakarā savilkās zili melna negaisu pamale. Pirms septiņiem vakarā sāka līt un kārtīgas lietusgāzes turpinājās apmēram 3 stundas. Pēc meteo.lv datiem trīs stundās 54mm.


Varētu baudīt kārtīgu ziemu, ja vien nebūtu vēja. -18, skaidrs laiks, mērens Z-ZA vējš, kura brāzmas pāri ezeram ieskrienoties var liekas sasniegt arī kādus 15m/s. Sniega nav daudz un tas pats sapūsts kupenās.


Sveiciens visiem meteovērotajiem jaunajā gadā! Alūksne pēc siltās un slapjās jaungada sagaidīšanas (vismaz šogad mākoņi bija augstāki un salūtu varēja redzēt visu) atkal iestājās ziema. -1 grāds pavisam neliels ziemeļu vējš un tiko sāka snigt sniegs.


Rudens uzvarēja ziemu... Gribu atpakaļ sniegu, jo šodien vēl joprojām ir tik tumšs, ka liekās, ka saule vēl pat īsti uzlekusi nav. +6 grādi, sniegs ir palicis mežmalās un tur kur vaļņi bija.


Temeratūra spītīgi turās ap 0 No gaisa krīt ļoti smalki nokrišņi brīžiem lietus, brīžiem sniega veidā. Vietām no kokiem pil un lēnām kūst sniegs, vietām savukārt var dzirdēt, ka, vējam pūšot, kokos krakšķ apledojums.


Temperatūra ap 0, snieg smalks rets sniedziņš, vidējais sniega sniega biezums pagalmā ap 25cm. Sāku arvien vairāk apšaubīt, ka Alūksnē sniega sega pagūs nokust nākošā atkušņa laikā. Prognozēs Alūksnei laiks ar nopietniem plusiem un lietu tiek arvien vairāk saīsināts.


Alūksnē gan ziema pagaidām neatkāpjas un pēc prognozēm to darīs tikai ceturtdien-piektdien. Šodien visu dienu snieg sniegs un temperatūra turās ap 0.


Šodien viens "drosminieks" atklāja bļitkošanas sezonu Alūksnes ezerā...


Ledus Alūksnes ezerā
aluksne.lv


Alūksnē ziema mierīgi turpinās, visu šo nedēļu temperatūra nav pacēlusies virs 0. Šodien ik pa brīdim nedaudz uzsnieg temperatūra ap -2.


Alūksnē šobrīd kārtīgs sniegputenis.

Slapjdraņķa nedēļa.
25.10.2016 09:13

Izbraucu šodien uz Alūksnes Igaunijas pierobežu, atšķirībā no pašas Alūksnes tur jau šodien ap 14:00 nolija ļoti neliels lietus. Pirms tā gaisa temperatūra bija 31 grāds, bet pēc tā temperatūra ēnā pakāpās līdz 34,5 grādiem (gan āra digitālais, gan arī parastais spirta rādīja vienādi, mašīnas termometrs rādīja 35). Pašlaik gar Alūksni uz ziemeļiem iet negaisi, lai gan pašā pilsētā vēl nav lijis.


Alūksnē jau no vakardienas 15:00 turpinās lietus dažādās intensitātēs. Bet nu šaubos vai meteo.lv dati, ka 6:00 nolījuši vienā stundā gandrīz 24mm ir patiesi.


Alūksnē šobrīd pilnīgi skaidras debesis. Saulītē uz jumtiem un ielām kūst lēnām sniegs, radot pavasarīgu noskaņu, temperatūra turas dažus grādus zem nulles.


Šorīt vēl viss bija skaisti balts, bet nu jau +2, uzlija lietus un viss baltums palika par šļuru.


Rīts sākās "pēc prognozēm" ar 0 grādiem, atsevišķām ņiprām vēja brāzmām un paplāniem mākoņiem. Ap 9 mākoņi sabiezēja un pretēji prognozēm sāka snigt slapjš sniegs, kur vējš brīžiem sagriež putenī. Lai gan tas šai ziemai Alūksnē raksturīgi, ka kaut nedaudz, bet sniegs snieg ļoti regulāri.