R
Rolands

Lietotāja aktivitātes


Karstais gaisa vilnis atdūries pret fronti,... .
Ieteiktu Raitim ziemā beidzot izlasīt kādu grāmatu par meteoroloģiju ne tikai mērīt nokrišņu mm spainītī un gaidīt fatālus negaisus. Pēc mēneša sekošanas tam, kas notiek šai lapā, nākas secināt, ka ar meteoroloģiju tam ir visai maz sakara, un par cik meteoradara informācija atkal ir pieejama, tad pametu jūs.


Šī nedēļa jau būs īsti rudenīga. Nākošās nedēļas otrā pusē līdz +24, bet ne vairāk. Un tad atkal uz leju.


Šo prognozi ir labāk lasīt, nekā Raita tēlaino savārstījumu. Domāju, ka viņš pats nezina ko domā ar "nestabilāka gaisa josla" un "neizteikta siltā fronte".
Šai prognozei es arī gribētu piekrist. Nav vēl īsti skaidrs vai Latviju šķērsos ciklona siltā un tad aukstā frontes, vai arī būs jau izveidojusies oklūzijas fronte. Dažādu valstu meteorologu viedokļi par to dalās. Bet no tā tad arī ir atkarīgs cik silta būs pirmdiena, ja tā būs siltā fronte, tad šī prognoze par +29 rīt būs patiesa, bet ja tā būs oklūzija tad domāju, ka + 26 būs maksimums.
Vienīgais, kam negribu piekrist, ir karstuma viļņi. Domāju, katra nākošā ciklona siltā fronte tomēr būs par kādu grādu aukstāka, kā iepriekšējā un tas ko varētu nosaukt par karstuma vilni Latvijā šogad vairs nebūs.


To es visu izlasīju, bet es vairāk meteoroloģiju uzskatu par māku prognozēt laiku.
Statistika ir laba lieta, bet vai ir nepieciešama tik sīka uzskaite? Vai tas mums palīdz labāk prognozēt laika apstākļus?


Citēju Raiti, ...virs Centrāleiropas esošais YVES anticiklons. Reizē šis būs arī URSULA ciklona (patreiz ar centru uz R no Lielbritānijas) siltais sektors... .
Šis prasītos pēc detalizētāka skaidrojuma, jo es nesaprotu, kā anticiklons (paaugstināta spiediena bāriskā sistēma) var būt ciklona (pazemināta spiediena bāriskā sistēma) sastāvdaļa.


Vēl varētu piebilst par halo novērojuma praktisko aspektu - halo nepārprotami norāda uz ciklona tuvošanos. Ja dienā mēs tāpat varam redzēt cirrusu parādīšanos, tad naktī mums par to signalizē halo ap mēnesi. Un jo ātrāk mēs noprognozējam ciklona tuvošanos, jo vairāk laika mums atliek lēmuma pieņemšanai un rīcībai.


Varbūt es īsti kaut ko nesaprotu, bet kādēļ tas ir vajadzīgs, kādēļ vajag zināt nokrišņus katrā sētā?


Vai kāds piekrīt prognozei, ka rīt Rīga arī būs lietus.


Abi minētie avoti gan ir privātas lapas, neviss oficiāli meteodienesti.


Jūs neesat sevišķi labās domās par Latvijas pirmās brīvvalsts floti.


Un kas ir jādara cilvēkiem, kuri atrodas tērauda kuģos, kas peld elektrovadītspējīgā ūdenī?


Vērtīgs materiāls. Ir jūtama orkāna elpa. Piecas stundas nav pavadītas velti.


Fronte Latvijai ir jau pāri. Tā vairāk bija tāda lietus josla ne īsti atmosfēras fronte, jo abās pusēs bija praktiski vienāds atmosfēras spiediens. Tās rezultātā gaiss ir nedaudz atdzisis un tāds saglabāsies visu nedēļu. Tikai nedēļas nogalē tas atkal varētu pietuvoties +30 atzīmei.
Visu nedēļu valdīs augsta spiediena apgabals, tādēļ virs UK esošais ciklons Latviju nesasniegs.
Vēji būs vāji 3 - 7 m/s, mainīga virziena.
Lietus iespējams pēcpusdienās kondensācijas rezultātā, jo no ūdens virsmām turpina izgarot daudz mitra gaisa. kā vienmēr Kurzemē līs vairāk kā Latgalē.


Latvijas meteorologus nevajag tik daudz vainot. Latvija nav pateicīgākā vieta, kur šo darbu darīt, jo Latvija īstenībā ir meteoroloģiska anomālija. Latvija bieži atrodas uz divu gaisa masu robežas ar ko izskaidrojamas laika atšķirības starp Kurzemi un Latgali (piemēram vakardienas negaisi Kurzemē bija, Latgalē nekā).
Pamēģiniet paralēli Latvijas meteorologu ilgtermiņa prognozei izveidot arī savu un pierakstīt, un tad varbūt redzēsiet, kura piepildās biežāk.


Domāju, ka Rīgā būs vienkārši stiprs lietus kādu stundu. Vējšs arī nepārsniedz normas robežas - domājams 10 - 12 m/s.


Mans iepriekš prognozētais, ka Zemgale var palikt sausā, acīm redzami nepiepildās. Dabūsim visi vienādi to vienu gāzienu. Bet spiediens neko daudz nekrītās, tātad cerams, ka bez liela vēja.


Domāju, ka ekstrēmu dabas parādību cienītāji šoreiz paliks tukšā.


Nepiekrītu. Tas Tinke jau tagad vairs neeksistē. Tas par ko runāju es, izveidosies tikai svētdienas pēcpusdienā un pēc jaunākajiem datiem vairāk uz ziemeļiem virs Baltijas jūras centrālās daļas, tā kā Polija tiks cauri bez ekstrēma.


Par negaisiem gribu piebilst, ka izskatās visvairāk nokrišņu atkal būs Kurzemē. Mākoņi virzīsies pāri Rīgas jūras līcim un līs arī Vidzemē. Mazāk būs Latgalē un Zemgale var izkļūt gandrīz sausā.
Ekstrēms laiks sagaidāms naktī no svētdienas uz pirmdienu vietā, kur veidosies sekundārais ciklons - tie būs Polijas austrumi un Kaļiņingradas apgabals.


"Antivirpulis" un "negaisainais gaiss", tas ir īsti Pietuka Krustiņa garā.
Es teiktu, ka svētdienas pēcpusdienā Latviju šķērsos ciklona aukstā fronte. Polijas austrumos šī fronte saskarsies ar siltu gaisa masu no dienvidiem un izveidosies sekundārais ciklons. Šī jaunā ciklona aukstā fronte šķērsos Latviju pirmdien un tad jau otrdien gaisa temperatūra nokritīsies līdz +20 +22 un ar to arī lielais karstums būs cauri. Nedēļas otrā pusē vēl būs ap +25, bet vēl nākošajā nedēļā gaisa temp. pakāpeniski pazemināsies un līdz ar to augusta vidējie rādītāji būs normas robežās.