Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Patlaban ducina, tikko jau trešais tadammm. Nav loti tuvu, bet nav arī tālu. Blitzortungs gan neko neuzrāda, bet nekas cits tas nevar būt.
Pēc šodienas krussniegiem zeme tā arī pusbalta, ziema tepat vien vēl grozās...


Aiz loga Ziemassvētku kartiņa, visi zariņi ar baltu kārtiņu. No rīta pie loga -2°C un krita retas pārslas, ar vārdu sakot, sveicināta, Ziema... Šobrīd debesis vietām gaišas, vietām tumšas, izskatās, ka var snigt jebkuru brīdi.


Pie manis bija krāsains saullēkts, bet tagad snieg... Lai nomazgātu muti Lieldienu rītā, bija jāizlauž ledus 😁. Toties ļoti dzied putni un lielos pulkos pāri laižas zosis. Priecīgas Lieldienas visiem 🌷

Lieldienu vēsums
04.04.2021 07:45

Ik pa brīdim gāžas krusa, šobrīd arī galīgi tumšs un zeme jau kā nosēta ar bumbiņām. Debesis arī tādas rudenīgas, diez kas nav. Pie loga +3°C, bet, spriežot pēc slinkās kušanas, uz zemes tik biški virs nulles...

Lieldienu vēsums
03.04.2021 16:26

Šodien vēss, bet vismaz saules vietu jau var redzēt. Naktī lija, sniegs gan par laimi nav manīts. Bērzs šodien praktiski netek, laikam tam arī par aukstu.
Migla, Tu prasīji par ceļiem - šobrīd ir relatīvi normāli, bet tikai relatīvi, jo šī gada pavasars nāca ar nebijušu ceļu "kvalitāti". Patlaban kūst mežu posmi, bet par laimi izbraukt var, tikai sļūkā ar visu pļurzu. Te links uz bildi brīdī, kad ceļi sāka atkust un laikam jau tā nav tikai mana sāpe, ja ar šo ierakstu padalījušies gandrīz 500 cilvēki... www.facebook.com

Lieldienu vēsums
01.04.2021 12:13

Neforšs laiks, mitrs, it kā nelīst, bet suņi ienāca slapji. Tātad tomēr gaisā ūdens ir. Bērzs pa druskai tek, ieurbām ļoti sekli, lai var notērēt, jo skābās neviens nedzer.
Vakar mežā izbaidīju cūkumāti ar pavisam maziem sivēniņiem, pavasars arī meža zvēriem 🙂

Lieldienu vēsums
30.03.2021 08:16

Šorīt pie loga ap pusseptiņiem -3°C, dzied putni, spīd saule un smaržo pēc zemes 🙂. Dzērves ganās aiz mājas pļavā, vienmēr jūtos aplaimota, ka šie milzu brīnumputni klaigā, knosās un nebēg, kad tos bildēju. Pavasars, nu jau patiešām pavasars 🤗

Vēls pavasara siltums
24.03.2021 08:38

Īsi pirms saullēkta pie loga -7,5°C, skaidras debesis un kraukšķīgs sniegs. Klusiņām vītero strazds un dzenis neganti skaļi tarkšķinās.

Vēls pavasara siltums
23.03.2021 07:09

Vienlaidus sniegs ir līdz pat mājai, vakar sasniga un nekusa, pēcpusdienā vēja brāzmas neļāva kust pat nelieliem plusiem esot. Šodien pavasarīgi ziemīgs rīts, bet rītrītam manā pusē norvēģi prognozē -9°C... Un arī kopējā prognoze neatlaidīgi slīd uz leju.

Vēls pavasara siltums
22.03.2021 08:05

Jau sasnidzis, bija pauze, tagad griež atkal. Nejauks, ass vējš, temperatūra ap 0°C. Škrobe par mākoņiem, jo vakar vakarā bija riktīgi augsts Ziemeļblāzmas koeficients. Kāda tur Ziemeļblāzma, kad putraimi no debesīm gāžas... Atkal ceru, ka šis ir pēdējais, dēļ ierobežojumiem visu ziemu esmu strādājusi laukā, laikam mani resursi ir izsmelti. Priecīgu astronomisko pavasari, gaidīsim arī reālo 🌷


Pirms pusstundas pie loga -12°C, tagad saulē -10°C. Vakar pa visu sauli sniegs nemaz tā nesteidzās kust, iespējams, dzesēja arī asais vējš, kas dzenāja sniegu pa lauku, brīžam uzpūsdams vērpetes. Šī nu beidzot varētu būt "pēdējā" ziema...


Šorīt zeme atkal ar pūderi nobērta, nu jau gan būs nokusis. Jau otro dienu redzu zosu baru aizlidojam dienvidrietumu virzienā, jācer, ka tas nenozīmē ziemas atgriešanos... Ļoti zied sniegpulksteņi un erante arī uzziedējusi, no krokusiem gan pie manis vēl ne vēsts. Dzērves klaigā un ganās tepat aiz mājas un strazds no rītiem arī klusu iemēģina balsi liepu alejā. Tomēr laiks vēss, sniegi vēl ziemeļielokos turas un kļava šodien i nemēģina tecēt.


Šorīt atkal viss balts, nav bieza kārta un kūst, bet no rīta skats ziemīgs, pat kokos pulveris atkal sabērts. Negribas vairs...


Naktī lija, ka plīkšķ, tagad tik piestāja. Neskatoties uz to, man lauki vēl daudzviet vienlaidus balti, tikai diži kurmju rakumi slienas kā melni torņi. Pie loga +3°C, bet drēgns un nemīlīgs. Kur nokusis, zeme tik slapja, ka žļurkst vien.


Nepatīkams laiks un arī daile nekāda, viss sniegs no kokiem nopūsts. Toties vakar pirmā dzērve pārlaidās pār māju un "nodziedāja" savu Krū 🙂. Pavasars jau kaut kur ir, tikai ziema vēl grūstās un nelaiž pie teikšanas. Nu nekas, mierinājumam arī šis sniegs papildinās gruntsūdeņu krājumus. Grūti saprast, cik sniega ir, jo vietām ir tikai plāna sērsnas kārtiņa, vietām pusmetrs. Pagaidām pie loga ap -2°C.


Pie loga -3°C, sniegs zemē un gaisā, brīžam aiz puteņa neredz neko. Ir gan arī gaišzils debesu pleķis, bet ne virs manis, te gāžas ass sniegs, kas brīžam traucas pilnīgi horizontāli. Šorīt raustās arī elektrība, grūti prognozēt, vai noturēsies, drīzāk, ka pazudīs tomēr. Pilna kļava ar zīlītēm, pat stumbri nopūsti balti, nav nekā, kur varētu ko dabūt.


Pēc sešiem pie loga gandrīz -8°C, pa nakti atkal mazliet sniedziņš nobiris, bet tikai tāda pūderkārta, kas šobrīd mirdz kāpjošajā saulē. Pagaidām mierīgs.


Paldies par līdzjušanu :) . Man šobrīd nav tik traki, lielais ceļš sestdien tika notīrīts gandrīz līdz zemei un kārtīgi nokaisīts, nupat jūk ārā, bet vismaz nav slidens un tā sniega kārta arī nav baisi bieza. Mazais celiņš gan šorīt bija tāds, ka knapi izstūmos caur to putru, kas velk grāvī, bet tas ir tikai kilometrs, to var pārdzīvot. Ļoti ceru, ka tāds baiss trakums izpaliks, strauji nokusīs.

Šorīt ļoti uzkrītoši no sniega bija izslējušies kurmja rakumi, kas vakarvakarā vēl nebija redzami. Vēl jau diezgan liela kārta uz lauka, savi 15cm vidēji varētu būt, vietām vairāk, vietām mazāk. Vakar bija atlidojušas zīdastes, arī droši vien pārlidotāji, jo visu ziemu pie manis tādas nemanīju.


Brīnumdaiļš rīts, ap septiņiem pie loga -3°C, tagad saulē kūst, ēnā vēl ne sevišķi. Viss rīts ar miglu, kurai saule arvien redzamāk spraucas cauri, zīlītes kliedz, kura skaļāk un dzeņi arī sāk tarkšķināt. Izbraucu vēl ar slēpēm, slīd lieliski un tiešām šobrīd ir tikvien laba pāreja no ziemas uz pavasari, cik var būt :) .


Šorīt siltāks kā prognozēja, pie loga tikai bišķi zem 0°C. Šobrīd izskatās, ka mērķtiecīgi nokusīs un, lai arī esmu ziemmīlis līdz marta beigām, tas nebūtu slikti. Jo pārmērīga mīņāšanās turpu šurpu šausmīgi sačakarē ceļus. Tā kā janvāra sākumā apmetu kūleni uz pubuļaini ledaina ceļa, diemžēl arī manā galvā racionālais brīžam pakļauj "patīk/ nepatīk" izjūtas... Pamalē šobrīd vīd rozums, varbūt būs jau pavisam pavasarīga svētdiena 🙂