Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Pat pie mums vakar atpūta dūmu smaku. Un šorīt bija bieza migla, kas riktīgi smirdēja pēc dūmiem. Ceru, ka tas arī vēl no tā paša, nevis deg kaut kur tuvāk, cik tur vajag, meži visapkārt... Tagad migla izklīdusi un smaku arī tā nejūt.
Pie loga jau +21°C un norvēģi nākamsvētdien šobrīd Rīgai sola atkal +29°C, mums pieticīgāk +26°C. Šausmīgi vajag lietu.


Šodien nav vēja un šķietās, ka karstums karājas gaisā, arvien vairāk spiežot visu lejup. No rīta pusseptiņos pie loga jau +20°C, varbūt biški mazak bija, bet pec tam strauji uzbrauca augšā, pirms astoņiem jau +24°C. Patlaban pie loga jau +28°C.


Šodien atkal nekā ☹️. Nebija tālu, viens kādi pārdesmit km uz Rīgas pusi, vēl viens otrā pusē rībinājās, bet mums ne piles. Šobrīd pie loga +24°C un pilnīgs bezvējš, kas nozīmē, ka arī telpas neventilējas. Nupat jau ir grūti visiem, i zvēriem, i cilvēkiem, i augiem.


Vakar rībināja, rībināja, bet laikam visu spēku un slapjumu Aizkrauklē atstāja. Trīs piles nopilēja un viss. Toties bija bezgala spocīga, oranža gaisma un brīnumainas debesis. Maza kompensācija 😁. Gaidu šodien, lai gan ir arī baža, ka, ja uznāk, var būt ļoti bargs. To nevajag, slapjo asti, lūdzu 🙏.


Pa nakti temperatūra tomēr nobraukusi zem +20°C, pirms pieciem pie loga +18,5°C. Un labi, ka tā. Vakar desmitos vakarā braucu no Rīgas, pirms Ropažiem bija svaigi nolijis. Mums gan nekā. Nupat no krūmiem lien laukā saule, dūc dunduri un diena gatavojas karstumam. Gaidu šodien vai rīt "slapjo asti" bez krusas un vētras. Sākas cīņa ar kabačiem, kas aplieti aug bambusa atrumā.


Šonakt trijos pamodos no lietutiņa grabināšanās pa jumta logu. Tāds mierīgs un sīks. Pilnīgi neticami likās. Pašķirstot atpakaļ radaru tiešām ap trijiem manai apkārtnei pāri iet mākoņu drumslas. Nekādas sekas, protams, no rīta tam nav, viss sauss. Šodien "vēsā" diena, klusums pirms vētras jeb nākamās pannas...


Šorīt šausmīgi karsts jau no paša rīta. Septiņos arī ēnas pusē rāda +23°C, lidz ar to rīta dzestruma vienkārši nav. Savukārt vel agrāk ir baisie dunduri, isti nevar izmantot arī pavisam agras rīta stundas. Gaidu kāda negaisa slapjo asti, dikti atkal derētu viens kartīgs lietus. Aizvakar lietus aizgāja burtiski gar degunu, bija slapjš kādus 4-5km no mums uz Rīgas pusi. Šodien, ceru, ies labāk.


Tikko riktīgi nogāza, kādu pusstundu ļoti intensīvi, tagad mērenāk. Dikti gribētos zināt, kādēļ šādā karstumā veidojas parasti lietus mākoņi, nevis negaiss, kur ir tā atšķirība, kāpēc pēkšņi tā? Temperatūra pamatīgi nobraukusi, pie loga, kur blakus tomēr uzsilusi māja, rāda +19°C. Dīvaini 😁


Vakar ap sešiem uz Mālpils pusi esot aizrībinājis negaiss, nezinu, kur trāpīja, bet pie manis sauss. Toties šorīt pēc astoņiem dabūju trīs piles un blāvu, resnu varavīksni. Vienu brīdi debesis galīgi apmācās, bet nu jau jūk laukā un kļūst arvien saulaināks. Ēnā ap septiņiem +18°C, bet saule jau karsta.


Vakar pēkšņi kaut kāds cits klimats pie manis bij ieradies, nomācies, ap +22°C un ik pa laikam līņāja. Tik vakarpusē saule pavīdēja. Šodien gan atkal vasara, pagaidām tāda latviska ar mākoņaitiņām un bez ekstrēmisma. Zāle aug gandrīz saskatāmi, diemžēl nezāles arī...

Pirmssvētku svelme
26.06.2021 12:10

Man gandrīz skauž uz saplaisājušo zemes virskārtu raugoties. Nemaz nevajag Kuldīgu un Zosēnus salīdzināt, tepat mazpadsmit km rādiusā ir milzīgas starpības nokrišņu daudzumos. Aplēju ķirbīšus, varbūt tas piesaistīs kādu slapju asti, ja šodien arī negaisi klaiņos pa apkārtni.


Bet es atkal tukšā... Tik tuvu nogāja, varu derēt, ka pludoja gan Mālpilī, gan Suntažos, bet mums saule, drusku nograuzta, bet tomēr koša un karsta. Vienīgā cerība, ka ar katru dienu tuvāk, varbūt rīt...


Šorīt piecos ļoti bieza migla, kas vēl septiņos bija smuki fotogēniska. Izskatās, ka uzbrauca augšā, ārā vienmērīgi nomācies. Vakar vakarā beidzot (varētu padomāt, ka ilgojos 😬 ) bija daudz odu, par laimi Depo pirktais pūšamais tīri labi strādā. No pieneņu kātiem, kas pamazām šļūk lejā, arvien staltāk slienas ziedēt sākušās lupīnes, bet ne margrietiņas, ne asinszāle vēl nezied, viss tomēr diezgan vēlu. Šobrīd pa logu dzirdu vālodzes laba laika dziesmu, tad jau droši vien arī saule izsprauksies un vasara vēl nebeigsies 😁


No paša rīta pabiezs mākoņu vāks, kas pamazām retinās un šķīst. Saules nav, bet vietām vīd zilas spraudziņas. Un ir tas retais brīdis, kad koku zari stāv mierā.


Līst, arī naktī lija. Norvēģi neko tādu nesolīja, biju sacerējusies, ka nupat jau sāksies laba laika periods. Laikam šogad naivi...


Salna pēdējā maija rītā... Četros pie loga rādīja +3°C, bet vēl septiņos traktora iebrauktā sliedē pļavā pie zemes viss sasalis. Diena rādās būt smuka, ceru, ka nekas arī nebūs nosalis.


Patlaban ducina, tikko jau trešais tadammm. Nav loti tuvu, bet nav arī tālu. Blitzortungs gan neko neuzrāda, bet nekas cits tas nevar būt.
Pēc šodienas krussniegiem zeme tā arī pusbalta, ziema tepat vien vēl grozās...


Aiz loga Ziemassvētku kartiņa, visi zariņi ar baltu kārtiņu. No rīta pie loga -2°C un krita retas pārslas, ar vārdu sakot, sveicināta, Ziema... Šobrīd debesis vietām gaišas, vietām tumšas, izskatās, ka var snigt jebkuru brīdi.


Pie manis bija krāsains saullēkts, bet tagad snieg... Lai nomazgātu muti Lieldienu rītā, bija jāizlauž ledus 😁. Toties ļoti dzied putni un lielos pulkos pāri laižas zosis. Priecīgas Lieldienas visiem 🌷

Lieldienu vēsums
04.04.2021 07:45

Ik pa brīdim gāžas krusa, šobrīd arī galīgi tumšs un zeme jau kā nosēta ar bumbiņām. Debesis arī tādas rudenīgas, diez kas nav. Pie loga +3°C, bet, spriežot pēc slinkās kušanas, uz zemes tik biški virs nulles...

Lieldienu vēsums
03.04.2021 16:26