Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Šorīt mazliet piesalis un diezgan bieza migla, nu jau gan mazliet pašķīdusi. Pāris brīžus no gaisa kaut kas krusveida sniegam līdzīgs nokrita, bet burtiski tikai dažas pārslas/graudi. Zemes ceļš ir vairāk kā briesmīgs, ļoti jācer, ka patiešām nāks mazliet sausāks brīdis un to varēs nogreiderēt, citādi pat uz 20km/h braucot ir sajūta, ka mašīna izjuks.

Siltais novembra vidus
12.11.2019 09:41

Līst, bet sajūta ir pat ļoti silta. Mašīnā rādīja +10°C un pie loga gandrīz +10°C, bet es teiktu, ka pēc sajūtām ir pat vairāk. Tik mīlīgs :) . Lai līst, tad būs drošs, ka aka vairs tukšāka nekļūs un lopiņiem dīķos arī būs ko dzert. Bet pēc tam es gaidīšu ziemu :) .


Nedēļas laikā akā ūdens līmenis pacēlies par vairāk kā pusmetru, slēgsimies atpakaļ uz aku :) . Un līs vēl, tā ka šī gada ūdens krīze arī ir beigusies. Sliktais komplektā ar ilgstošo lietu ir šausmīgais zemes ceļš, bet tur patiešām nevar darīt pilnīgi neko. Šodien brīžam smigučains, brīžam tikai miglains, bet sajūta tāda mīlīga - protams, novembra izpratnē :) .


Šorīt mazliet piesalis, rīta pusē kaut kas nolija, bet vienalga zālē ar sūnu ledus gabaliņi. Esam pašā mākoņmalas malā, saule brīžam izcīnās, brīžam ienirst mākoņos. Vismaz trīs pusēs dzirdēju gulbju tūtošanu un arī viens zosu kāsis kaut kur guldzināja. Tāds novembrīgs, bet cik ta nu arī atlicis līdz novembrim. Redzēs, vai būsim sniega zonā vai pie austrumiem ar skaidru laiku.


Nomācies un mierīgs. Ieskatījos akā - ir tikai maķenīt vairāk kā bija pašā sausākajā brīdī. Patiesībā jau arī dīķi vēl joprojām ir gandrīz tukši, tātad nekāds dižais gruntsūdeņu pieaugums nav. Un nav arī tās sajūtas, ka būtu baigās lietavas bijušas. Tā, ka vēl joprojām gaidu slapjumu, lai gan pēc prognozēm izskatās, ka drīzāk var sākt gaidīt zemes sasalšanu...


No paša rīta smigučoja un ilgi bija ļoti tumšs. Tagad no gaisa nekas nenāk, bet nevarētu teikt, ka baigi gaišs būtu. Daži grādi virs nulles, bet mīlīgāks kā vakar. Vienai kļavai dzeltenās lapas nobirušas, bet palikuši daži zari ar zaļām, izskatās visai dīvaini. Acīmredzot arī savvaļas kokiem ir savas varietātes, jo man ap māju ir trīs, viena jau sen plika, viena ir šī dīvainā un trešā ir tikai mazliet nokrāsojusies ar pilnu lapojumu, praktiski nav sākusi birt. Tāpat divi bērzi blakus, vienmēr viens ir jau pliks, kamēr otrs vēl gandrīz pilns.

Atgriežamies oktobrī!
09.10.2019 09:12

Šorīt zem mākoņiem virs nulles, neatradu salnas pēdas nekur. Un diena tiiiik skaista - aizvējā, saulītē pie pirts gandrīz sauļoties varēja, sēdēju un vilku nost kārtu pēc kārtas :)) . Milzīga starpība, cik silti saulē un ēnā, ja vēl vējš uzpūš, pavisam dzestrs. Dzērvju pārvietošanās šodien nenotiek, nedzirdēju nevienu. Pie mājas ziemeļu pusē ļoti strauji krāsojas kļava :) .


PIrms septiņiem pie loga rādīja -3°C, kas pļavā nozīmē visus -5°C un tieši tā arī izskatījās, balti un mirdzoši. Nosalis ir viss, pat siltumnīcā tomātu laksti pilnīgi melni. Vakar aizmirsu novākt ziemas bumbierus, tie šodien pie mazas papurināšanas nobira pakšķēdami. Cidonijas gan vakarā paspēju novākt. Šodien bez pārtraukuma iet dzērves, riņķo, kārtojas kāšos, lido baros, klaigā. Droši vien labas gaisa plūsmas. Visu laiku smuki spīdēja saulīte un tajā bija pavisam silti, bet nupat samācās un tad arī dienas vidū nu galīgi nav silti. Sveiciens rudenī!


Apmēram 30km no Siguldas līst, bet nekāds superlietus nav. Peļķes ir, bet drīzāk tāpēc, ka zeme tik sausa, ka dziļi uzreiz nevar sasūkties. Tāds virspusējais sausums ir likvidēts, bet dīķi vēl joprojām pussausi, par aku nerunājot. Lai tik līst :) .


Vakar vakarā ap pusdesmitiem Rīgā mašīnā rādīja +23°C. Bēl aiz Ulbrokas bija +20°C, pie manis mājā jau gandrīz pusvienpadsmitos +17°C. Un mēness pelmenis pie debesīm :) . Šorīt pirms septiņiem vēl joprojām silts, pie loga +15°C, tāds pusnomācies, saules vieta redzama, bet īsti uzspīdēja tikai pāris mirkļus. Baudām nu jau laikam tiešām pēdējās siltās dienas :) .


Lietus neatnāca, bija 2x pa trīs pilēm, pat logs nesaslapa. Sausums turpinās, šobrīd saulīte ripo pa zilu debess jumu un pie loga rāda ap +21°C. Silti un jauki :) .


Vakar no rīta vēl septiņos pie loga rādīja tikai +4°C, šorīt nomācies un +13°C. Tagad gan tikko pussaulīte uzspīdēja un pie loga jau gandrīz +18°C. Gaidu lietu, ļoti, ļoti gaidu...


Pie manis vakar vakarā lija intensīvi apmēram 2 minūtes... Jēgas tieši tik daudz, cik no tāda "superlietus" var sagaidīt - tātad nekādas... Dienas jau jaukas, vakar bija pilnīgi vasara, šorīt no rīta bija nomācies, tad uznāca sleja ar pilnīgi zilām debesīm, tagad atkal pusnomācies, debesis raibas.


Ilgi gaidītā lietus vietā trīs piles, zem kokiem ir pilnīgi sauss :( . Nāca ar baigo šņācienu tumši padebeši un tad tāpat pārbrauca pāri un šņākdami aizgāja tālāk mums netrāpot. Temperatūra nokritusies uz +16°C un pūš rudenīgs vējš. Estētiskajai kompensācijai dabūjām bezgala krāšņu saulrietu, bet diemžēl no tā slapjāks nekļuva...


Pie manis pirms brīža trīs piles, bet pa vidu starp Sidgundu un Mālpili esot gāzis tā, ka gandrīz malā jāstājas. Šobrīd mierīgs un patumšs, bet no gaisa gan nekas nekrīt. Pie loga vēl pirms brīža rādīja +23°C, bet droši vien brauks lejā. Ja reiz vairs nav silts un saulains, ceru uz kārtīgu, stipru un ilgstošu lietu (sāk likties, ka naivi...)


Laikam labojumu dēļ biju atkal izmesta, labi, ka paroli izdevās atcerēties :)))
Baudu pēdējo skaisto priekšpusdienu, nu vismaz uz laiku, var jau būt, ka septembra otrajā pusē vēl ko atvasarīgu dabūsim. Zilas debesis, viegls vējelis un saule, saule, saule, guļu šūpuļtīklā, ēdu bumbierus (ābolu nav vispār, bet bumbieri šobrīd krīt dzelteni un sulīgi) un nedaru neko :D . Pēc dažām stundām jau laikam šī izprieca beigsies, tāpēc arī mēģinu nepalaist garām, ja reiz tāda iespēja ir. Sausums tiešām traks, dārzs put. Gurķus neaplēju, it kā tak pēcpusdienā vajadzētu būt lietum. Bet nekādas milzu lietavas nesola, ja nebūs, aka pavisam drīz būs sausa un būs atkal jāpāriet uz mucu režīmu...


Norvēģi "ieslēguši" karstumu nākamnedēļai, droši vien jau pēc update "izslēgs", bet šobrīd izskatās aizdomīgi vasarīgi... Naktis aukstas, dienas karstas, tāds īsts agrais rudens. Pie manis praktiski katru nakti ir zem +10°C, siltumnīcu veru ciet. Ir ļoti sauss, izskatās, ka arī šogad septembrī aka būs tukša.

Migla, neesmu tikusi pie rakstīšanas, neatbildēju par kliņģerenēm. Tētis viņas sauca par 2.šķiras gailenēm, kādu laiku saucām par vēršmēlēm, bet pēc tam apskatījos, ka, lai arī ir līdzīgas, tomēr visi trīs paveidi tumšāki. Kliņģerene ir īstais nosaukums un viņas izskatās tieši tādas, kā šai bildē - www.fungi.lv


Vakar viens brālēns brauca no Ķeguma puses un teica, ka tur dabūjis stāties malā kā gāzis un vēl Suntažos lijis, otrs brauca no Siguldas un arī bija dabūjis kārtīgu lietu. Pie mums pa vidu dažas piles, ļoti simboliski. Biju otrdien aizgājusi līdz mežam, tur gandrīz tukšs, tikai klinģerenes smukas salasīju, beku vispār šobrīd nav.
Šorīt arī ne ļoti silts, pirms septiņiem pie loga pirmajos saules staros drusciņ virs +10°C rādīja, tagad saule mijas ar mākoņiem un ir tāds augustīgs - ne vēl ļoti rudenīgs, bet ne arī vairs vasarīgs. Bezdelīgas bērzā pulcējas un čalo, kas arī ainavu nepadara vasarīgāku...


Arī pie manis šogad ir nenormāls mazo ozoliņu daudzums, zem lielajiem ozoliem ir pilnīgs klājums un arī tur, kur ozoli nav blakus, ik pa brīdim kāds mazulītis. Kaut kādi ļoti labvēlīgi apstākļi, acīmredzot, bijuši.


Šorīt pēc pieciem pie loga rādīja +4,5°C... Salnas jau gluži nav, bet vai labāka ir ātra nāve vai lēna un mokoša, ja runa ir par kabačiem un gurķiem, tad rezultāts tomēr ir viens un tas pats :))) . Vienīgi sviesta pupiņas gan ražo uz nebēdu, saldētavās jau tūliņ nebūs vietas. Tagad spīd saule, kurā ir patiešām silts, varbūt, ka tas vēl būs kaut kāds glābiņš.