Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Vakar vakarā sāka piesalt, vienu brīdi slapjie koku zari sasalstot grabēja kā kauli pastarā dienā. Šorīt bija -3°C un lillā gaisma ar tumši koši zilu pamali, dažādas zīmes par apokalipsi negrib atkāpties :D . Tā kā vakar arī pūta, visas pēdas aizpūstas un lauki atkal bezcerīgi balti. Upē ūdens nav kāpis, varbūt ar šiem sala brīžiem notecēs un nebūs tik traki.


Vakarā riktīgi pūta un lija, šorīt snieg slapjš sniegs, nu gan tā simboliski, bet bija gana intensīvi. Ceļi pļurzā, tā kā sniegs, arī asfalti šai galā un sliktākais, ka bedres nevar ieraudzīt. Ir baigais nogurums no šīsziemas pārvietošanās un galu tam neredz, mums sniega vēl tonnu tonnas, mežos grāvji pat vēl nav pilni. Vismaz pie mājas stūra mazi sniegpulkstenīši un uz palodzes apaļi sarkankrūtīši, uzreiz drusku labāk kļūst 🙂


Šodien tiešām apokaliptiskas sajūtas, vai ne? Varbūt Zemīte mūs taisās nevis nokratīt, bet noskalot no sevis nost 🙈


Šausmīgs laiks, lija visu nakti, list tagad un laikam turpinās līt visu dienu. Sniega ir tik daudz, ka nevis kūst, bet piesūcas ar ūdeni, lauki izskatās pēc baltiem ezeriem ar ūdens līmeni 30cm virs zemes. Atkal kas jauns... Zemes ceļi vietām jau sāk šķīst laukā, bet mežos ledus ar ūdeni pa virsu, jo malās milzīgi vaļņi, nekas nevar notecēt nost. Ar vārdu sakot, šīsziemas trilleris turpinās.


Šorīt drusku piesalis un ir divas izvēles - vai nu slidot vai mēģināt pārvietoties pa sniegu pie katra soļa ar skaļu krakšķi izkrītot cauri sērsnai, lai iegrimtu graudainā putrā, kas kāju vairs negrib laist vaļā. Iedvesmojoši 😁. Lielo ceļu vakar noskrāpēja, vismaz kaut kā var paklunkurēt. Toties aiz loga zīlītes dzied pavasara dziesmiņu un gaisma arī jau līdz pussešiem vakarā 🙂

Dancis ap nulli
11.02.2022 08:24

Šorīt aina vēl drūmāka, lopvedējs jau sešos no rīta grāvī, ceļš atkal slidotava... Jau kurā reize šoziem, būtu nojautuši, ķēdes būtu autiņiem iepirkuši. Mazais ceļš uz jukšanas robežas, bet valsts ceļš piebraukts blīvi, tur vēl ko slidot un slidot. Cerams, šodien nokaisīs, bet tas līdz nākamajiem nokrišņiem...

Dancis ap nulli
10.02.2022 08:28

Formālie centimetri sniega šoreiz galīgi neraksturo reālo ainu - pie manis ir pāri par 30cm tāda sniega, kas sver tonnām, tas nav mīksts, pūkains sniedziņš, bet blīva substance, kurai jābrien cauri. Pļavas bez nevienas svaigas pēdas, zvēri mēģina taupīt enerģiju. Biju iedomājusies, ka mežā varētu būt labāk, bet tur, lai arī seklāks, vidēji 15-20cm, daudz graudaināks, stiklaināks un nežēlīgāks. Būs atbirums, šogad atkal būs. Ceļi tiek kopti necerēti labi, pēdējās dienas vismaz tā nav bijusi problēma. Bet citādi gads konkurē ar trako 2012./13. gada ziemu....

Dancis ap nulli
09.02.2022 20:29

Mums tuvu apokalipsei 😁. Suņi šorīt izmisušām acīm paziņoja, ka nevar paiet. Un man nav taksīši, man ir viens liels un otrs milzīgs... Pa nakti piesniguši vēl vismaz 10cm blīva sniega, nupat atkal atkusis blāķa slānis un rezultātā nost no takas katrs solis ir gandrīz līdz ceļgalam sniega dūkstī. Kāju ar spēku jāvelk laukā un jāliek nākamo soli. Mazo zemes ceļu nošķūrēja, bet lielais knapi izbraucams, vēlāk droši vien būs vēl trakāk, jo pamatīgi snieg un veidojas arvien dziļāka putra. Vienkārši *#€@& 🥺

Dancis ap nulli
07.02.2022 09:28

-8°C un diezgan jūtams vējš, sajūtas aukstas. Bēru uz palodzes sēkliņas, a tur pelīte rosās, arī gribas ēst 🙂. Nu jau pirms septiņiem gaišums sāk parādīties, uzreiz priecīgāks prāts. Sniegi milzīgi, apakšā tā ūdens piesūcinātā kārta sasalusi klucī, nezin, kad tas viss nokusīs.


Ziemas daiļrade turpinās ar jauniem pavērsieniem - sniegs nenormāli piesūcies ar ūdeni, katrs solis kā dūkstī un sapresējoties no sniega izspiežas ūdens un paliek pēdā. Pat nespēju iztēloties, kas mūs sagaidīs rīt, kad visa tā žļura būs sasalusi... Tā vēl nav bijis, tas ir atkal kas jauns. Šobrīd vēl klāt snieg slapjš sniegs, bet vēja gan nekāda dižā nemana. Drusku bailīgi no rīta ieraudzīt vienus vienīgus leduslaukus.


Šorīt TOP sarakstā par sliktāko ceļu 1. vieta... Skolēnu autobuss nošļūca no ceļa, mēģinot samainīties ar pretimbraucošo, cits busiņšriktīgi grāvī. Braucot ar smilšu spaiņiem pie busa vēl viens autiņš nošļūca, par laimi tika atpakaļ, ceļš vienkārši bez saķeres vienalga kādā ātrumā... Nu jau sāk puteņot, kas šoreiz nāks par labu, no rīta smidzināja. Drausmīga ziema tieši ceļu ziņā, pat, ja tālāk viss būs ok (par ko ir lielas šaubas), šī sezona jau ir uzvarējusi pēdējo 20 gadu sacensībā.


Šogad ziema ir ārkārt radoša, jūras viļņi manā pagalmā vēl nebija bijuši. Sniegs sapūsts viļņos, reāli kā baltas jūras bilde izskatās. Vietām pāri ceļgalam, vietām gandrīz pliks. Māsa aizbrauca uz Siguldu, viena no tām reizēm, kad galīgi nav pārliecības, ka līdz turienei un atpakaļ arī tiks... Vēl tikai janvāris, ziemiņa var turpināt izpausties un izpausties.


Ap sešiem sākās putenis, bet mums laikam nekas briesmīgāks par pirmdienu nedraud, sākam jau pierast pie izvairīšanās no zariem, šilierēšanās acu priekšā un, protams, slideniem un aizpūstiem ceļiem... Pie loga drusku zem 0°C.


Snieg slapjš sniegs un pagaidām diezgan mierīgs, vakarā un naktī vairāk pūta. Ā, nē, skatos, ka nupat egles drusku sāk dancot, tātad pamazām sākas. Man dienas vidū uz Rīgu jābrauc un vēlu atpakaļ, laikam šoreiz jābažās ne tikai par kokiem uz ceļa, bet arī uz galvas ceļā esot... Lai visiem mierīgi, cik nu mierīgi vētrā var būt!


Vējš baiss un, tā kā aukstāks kā solīja, tikai ap +1°C, brīžam sniegputenis. Skolēnu autobusu šorīt iepūta grāvī, ceļa vietā slidotava ar ūdeni pa virsu, labi, ka neapgāzās... Brīžam raustās elektrība, bet vēl turas. Stihija izpaužas, laukā labāk lieki neiet, lai nedabū ar kaut ko pa galvu, redzēs, cik koku būs pāri ceļiem. Šobrīd vismaz nelīst/nesnieg, redzu pat zilu debestiņu.


Vakarā vēl ap -5°C, šorīt nepilns +1°C un smidzina. Vismaz iedeva bezgala daiļu pēdējo sala dienu ar krāšņu saullēktu un sarmu visas dienas garumā. Šodien jāaizmiedz acis un jābrauc, ir cerības, ka pie tik silta šobrīd labi noskrāpētais ceļš operatīvi nokusīs. Mazie celiņi neskaitās, tos jārāpo, kā ir...


Vakar vakarā ap deviņiem braucot no Rīgas, ceļa laikā no -11°C Rīgā temperatūra nošļūca līdz -17°C manā galā. Šorīt ap -13°C un uz kokiem kārtīga sarma, kas neturēsies ilgi, jo ārā vējš. Vēja dēļ sajūtas aukstākas kā vakarā pie lielākiem mīnusiem.


Ārā viss "stiklos", suņi izgāja un nesaprata, kā pārvietoties, viņas lūzt cauri un stikli griežas kājās... Apledojis ir pilnīgi viss, skaņa ejot, kā no šausmu filmas. Pie loga pagaidām -1°C, gandrīz jācer, ka sāks kust.


Rīgā pie -3°C lija lietus, pie manis šobrīd pret jumta logu grab ledus gabali... Uz mašīnām bruņas, ceļiem, par laimi, sniega kārtiņa virsū, nebija baisi slideni. Tie paši -3°C arī manā galā. Jaunā gada meteoroloģiskās "izpriecas" ir sākušās...


Jau kūst, gaisā mitrums, ceļi pamazām pārvēršas slidotavās. Ar laikapstākļiem strīdēties nav vērts, jāmēģina omu savādāk uzlabot. Lai visiem priecīga gadumija un veselīgs jaunais gads!