Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Pagaidām vienmērīgi nomācies, no rīta gaiss bija tik mitrs, ka suņu kažociņi samikla, lai arī nekas jūtams no gaisa nenāca. Gribēju mežā mammai maijpuķītes salasīt un konstatēju, ka ziedi ir nosaluši!!! Kaut ko tādu neatceros - puspumpuros jau apdzeltējuši un vaļā tā arī nevērsies. Un nu jau ir pilnīgi skaidrs, ka no mājas tālāk augošie ceriņi arī neuzziedēs. Šodien vismaz pagaidām vēja nav, tas tas patīkamākais :) .


Man šorīt bez salnas, jo pamatīgi nomācies. Bet tam vairs nav lielas nozīmes, sals ir bijis pietiekams, lai varētu necerēt uz plūmēm un ķiršiem. Pilnīgi nosalušas sarkanā ozola jaunās lapas, par valriekstkoku nerunājot. Un ļoti izskatās, ka to ceriņu pumpuri, kas nav pilnīgi pie mājas, arī ir miruši. Šobrīd tāda pussaulīte sāk līst no mākoņiem, bet diezgan spēcīgs vējš, līdz ar to nekādu dižo saules siltumu pagaidām nejūt.


Visu laiku priecājos, ka mans aprīlis ir citā klimatā kā var palasīties dažos postos :D . Vakar vakarā no Rīgas pēc deviņiem braucot laukā, tur vēl rādīja +19°C grādus - pilnīgs Itālijas vakars. Un tāda arī sajūta bija, iznākot no telpām gandrīz siltāks kā iekšā. Kamēr tiku līdz mājām, bija atlicis tikai +12°C un nenormāli kaut kas smaržoja. Neko citu nevarēju izdomāt, kā, ka narcises, bet smaržoja tik saldi kā "jo tuvāk, jo mīļāk" - nezinu tā auga oficiālo nosaukumu. Šorīt arī pasilts, no paša rīta pie loga ap +10°C. Tagad tāda pussaule, saules pusē kaut kādi mākoņi, bet skatoties uz otru pusi, tomēr zils. Ir silti un labi, abās pusēs mājai san kļava, o, un tikko arī saule atkal iznira no mākoņiem :) .
Ai, gandrīz aizmirsu uzrakstīt galveno - naudu pa kabatām, es šorīt tālumā dzirdēju pirmo dzeguzi!


Kā norietēja sarkana ripa ar zeltainu apmali, tikpat sarkana arī uzlēca un tāda pati arī uzbrauca debesīs. Reāli spocīgi :))) . Pie loga jau no paša rīta +10°C, pavisam savādāks rīts kā pēdējie. Tagad dūmakainas debesis ar zilumu, kas spīd cauri.


Šorīt mazliet uzsalis, bet saule sāk sildīt ļoti agri. Pie manis ir brīnišķīgs aprīlis, ar sauli un siltumu. Vakar pat neko dižs vējš nepūta, bija pavisam omulīgi. Sausums gan sāk atgriezties, izskatās, ka sēklas, sasētas zemē, tāpat kā pērn tur dzīvosies kā paciņā... Siltumnīcu vakar divreiz salējām pilnīgos dubļos, tur būs labi, vienīgi bailīgi, ka kurmji arī tā nesāk domāt :)) . Ievām jau zaļas lapiņas un šogad īpaši krāšņi zied narcises.


Šorīt zeme pusbalta, pie loga 0°C, mitrs. Pirms brīža atkal sīki nosniga. Vairs jau negribas, pat tādam ziemmīlim kā man. Putnājs mežmalā par laimi nav apklusis :) .


Saulīte spoži spīd un silda sasalušo zemīti. Saullēktā pie loga -4°C un mazliet jūtams vējš. Pēc vakardienas nejaukā pūtiena tā gan šķiet tāda vērā neņemama dvesma, ja tāda paliktu, būtu labi. Zosu kāši čakli laižas uz ziemeļaustrumiem.


Pēc vairākkārtīgiem sniega gāzieniem, kas mijās ar sauli, veidojot fantastiskas ainavas ar melniem mākoņiem un mirdzošu baltumu, vakarā vēl bonusā iznira sniega migla, saulrietā ainavu padarot pavisam pārpasaulīgu. Nereāli skaisti, patiešām :) . Jau pirms saulrieta sāka piesalt, tas droši vien arī bija iemesls miglas veidošanai, tagad pie loga -2°C un pusastoņos vēl nav pilnīgi tumšs :).


Dzērves!!! Es beidzot "dabūju" savas dzērves, klaigājošas tepat aiz sētas ganībās :))) . Nekad nebiju redzējusi, ka putnam kliedzot, no mutes nāk ārā garaiņi. Ja tā padomā, loģiski, tāpat kā citiem siltasiņu dzīvniekiem, bet kaut kā nebija ienācis prātā. Bildē gan garaiņus netrāpīju, bet citādi romantiskais pārītis smuki pozēja un varēju iemūžināt. It kā kā katru gadu, bet katru reizi tas prieks ir tik milzīgs. Diena izdevusies :) .
Pie loga no rīta bija ap -2°C, tagad ap nulli, brīžam krīt smalkas sniegpārslas, arī patlaban. Vakar mums uzgāzās pilnīgi melns mākonis un uz brīdi zeme bija pilnīgi balta, laikam šodien var gaidīt ko līdzīgu.


Tikko ļoti intensīvi nosniga milzīgām pārslām. Uz kurmja rakumiem balts, zālē gan neko nemana. Pie loga no paša rīta bija drusku zem nulles, tagad gan plusos, tomēr laikam augšā gana auksts, lai snigtu, nevis lītu. Beidzot pilnīgi mierīgs, bez nejaukā vēja.


Šorīt ieradies balodis un dūdo, lai visi to uzzina :) . Pavasarīgs rīts ar mazu saliņu, ļoti klaigā dzērves. Pēc šādiem rītiem labi tek kļava, ieliku pāris pudeles saldētavā, kad tādas ņem laukā un atsaldē, ir kā tikko no koka. Sāk ziedēt arī krokusi, zilsniedzītes gan vēl nemana.


Sveiciens pavasarī! Un ir - jau no paša rīta no mežmalas skan "putnājs", ūdeņi guldz, sniegpulksteņi zied :) . Šorīt pāris grādi virs nulles un migla, kas nu jau kļūst plānāka. Pagaidām arī pavisam mierīgs.


Pa nakti mazliet pūdera uzbiris un ir mazliet piesalis. Pirms brītiņa izlīda saulīte un ir patiešām pavasarīgs ar miljons toņu pelēko krāsu kokos un uz zemes :)


13.martā no rīta -13 grādi. Atliek cerēt, ka 25. nebūs -25 :)) . Skaists ziemas rītas ar kupenām un sniegainām eglēm. Saule kausē, nu jau kaut kādas pilītes zem zariem var redzēt.


Šorīt bija -4 grādi un ziemas pasaciņa. Kas šobrīd aktīvi papildinās, jo gāžas intensīvs sniegs milzu pārslām. Radarā gan neko dižu nerāda, acīmredzot mākulītis ir ļoti lokāls. Skaisti jau, kā vienmēr, kad viss nosnidzis balts :) .


Šorīt, neskatoties uz vējainumu, ļoti aktīvi lido putni. Pašā rīta agrumā jau tālumā dzirdēju dzērvi, pēc laiciņa pārlidoja 20 gulbji, tad dzērve ne tikai noklaigāja, bet arī parādījās, tad aizlidoja vēl 14 gulbji un pēc tam arī paliels zosu kāsis. Vēl vienu zosu baru un tālus gulbjus tikai dzirdēju. Un tas viss kādas pusstundas laikā. Šobrīd sāk no gaisa kaut kas nākt, lai gan no rīta vietām manījās zilas debesis. Pļavās, kur saule netrāpa, vēl joprojām visai bieza graudaina sniega kārta.


Šorīt TĀDS pavasarīts :))) . Bet zemes ceļu ledus līkumi arī TĀDI - aizlidoju, ka nemetās līkumā, kad no rises izmeta. Paldies Dieviņam un manām burāšanas, līdz ar to inerces izjūtas prasmēm, tiku atpakaļ uz ceļa, nevis atpūtos mežā starp eglēm... No rīta bija pavisam mierīgs un saulains, nupat jau vairāk mākoņu un arī vējelis sāk rosīties. Tomēr gaiss pilns pavasara, tai skaitā ļoti sķita, ka dzirdēju cīruli. Lai visiem foršs 8.marts, lai nu ko mēs arī katrs svinētu vai nesvinētu!


Šorīt drusku piesalis, no rīta šur tur bija zilas debesis, tagad gan vairāk nomācies. Pa pļavu klaiņo lapsa un uz dienvidiem aizlidoja divi gulbji, veltījot man savu žēlo tū-tū. Ceru, ka tomēr tikai palidinās, nevis dodas atpakaļ uz siltām zemēm :)))). Sniega mums vēl gana, šodien varbūt pamērīšu, ēnas pusē savi 10cm noteikti ir, protams, daudz kur nokusis pilnībā. Dīķi pilni un ceļi žļurgaini. Viss kā nākas, sagaidot pavasari :) .

Sagaidot martu
28.02.2019 09:09

Miglas nebija, ap septiņiem pie loga rādīja -5°C, lauki mirdz baltum balti. Sarma uz kokiem gan diezgan jūtama, nu jau gan saulē pakususi un karājas košas pilītes. Ziema turpinās :) .


Pie manis gan vēl pļavas vienlaidus sniegā un arī pagalmā atkusuši tikai apmēram pāris kvadrātmetri ap ēkām. Pusmetrs tik ātri nevar pazust :))) . Tomēr pie pašas mājas atradu apmēram puscentimetru garu sniegpulksteņa asnu :) . Šodien auksts vējš un pie ziemīgās ainavas tomēr visai februārīgi, neskatoties uz zīlīšu un dzilnīšu pavasara dziesmiņām.