Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Šodien krietni labāks, nekā varēja būt, vismaz norvēģi sauli nesolīja nemaz un vējš arī nebija tik negants. No rīta bija uzsnidzis slapjš sniegs un līņāja/sniga apmēram līdz 12. Bet pēc tam mākoņi ar vēju izpūtās un bija pat diezgan saulains. Un pie loga ēnas pusē rādīja +8°C.


Saullēktā ap septiņiem pie loga -8°C, tagad spīd saulīte un pa logu izskatās dikti daiļš. Vakarā bija ļoti košs mēness sirpītis, debesis dzidras, arī zvaigznes dikti košas. Mežā vakar atradu pirmos baltos un dzeltenos vizbuļus, savukārt dobē uzziedējusi prīmuliņa. Baudām šo lēno pavasari :)


Stihija ir klātu, milzīgas pārslas snieg horizontāli... Pēc daiļpavasara šķiet īpaši drēgns un nemīlīgs. Bet, ja tā padomā, vēl jau tikai marts, citus gadus šai laikā biezas kupenas un neviens par to nebrīnās. Toties pulkstens beidzot pagriezts manai gaumei, neviens gan par to šobrīd nerunā, bet klusībā ceru, ka rudenī varbūt vairs atpakaļ negriezīsim. Bet, pat, ja griezīsim, vēl ir laiks izbaudīt gaišos vakarus :) .


Ap septiņiem pie loga rādīja -6°C. Sniegs šausmīgi košs, acis gandrīz ciet jātur. Arī tagad spīd saule, vietām jau pakusis, bet lauki spīd žilbinošā baltumā.

Vējainais pavasaris
15.03.2020 13:33

Vakar vakarā patiešām bija ļoti košs "supermēness", milzīgs prožektors, kas braucot spīdēja acīs. Un šorīt bija milzīga, sarkana saule, kas "ielēca" mākoņos. No rīta vēl smuks, bet tad tā neatlaidīgi samācās un pat palija. Tagad nāk mitrums no debesīm un ir riktīgi drēgns, rokas salst. Bet vismaz vēja pagaidām nav, tā, ka nav tik ļauni. Pie sevis pirmās zilās vizbulītes uzgāju svētdien, arī māllēpītes stigu pērnajā kūlā gozējas. Un vēl nav noziedējušas zalktenes. Baltie vizbuļi gan vēl jāpagaida.

Vējainais pavasaris
10.03.2020 16:05

Vismaz februāra izskaņā iedota ziemas pasaciņa, visi koki nosniguši un sniegs pielipis pie zariem, šobrīd brīžam no pelēkiem mākoņiem spraucas laukā saule un atmirdz baltā ainavā. Tomēr riktīgi skaisti, nupat jau varēja iztikt, bet nespēju nepriecāties un arī negribu nepriecāties, sirds gavilē :) .


Ieraudzīju bildi, pilnīgi sarāvos :D . Pat man - ziemasmīlim nupat jau vairs negribas. Bet, ja būs - ķeršu kadrus un mēģināšu priecāties. Slapjums arī ir apnicīgs, līst bieži un daudz un kopā ar vēju. Šis vējš norāvis malkas strēķim plēves, bet tik liels kā iepriekšējais, kas pamanījās "izģērbt" siltumnīcu, nebija. Pie manis šodien bija pāris pussaulītes, kad mākoņos redz saules vietu, līdz galam gan neizlīda. Bet tā globāli ir sajūta, ka ir žļurkstenis kā sezona.


Jau sešiem pāri un ārā vēl bez luktura var iet! Šausmīgi spoži spīd Venēra (laikam tā bija), tikai vietām mākoņjoslas pāri visai debesij. Mierīgs un pilnīgi kluss, tikai kaut kādi aizkavējušies putneļi, nakts paslēptuvi meklējot, nočirkstināja. Mierīgi varētu būt marta beigas, zeme smaržo pēc pavasara. Bet ir februāra vidus un iespējams, mēs piedzīvosim garāko pavasari, kāds iespējams :) .

Nedēļa ap nulli
12.02.2020 18:09

Pelēks un miglains, un pirms brīža sāka līt. Zemes ceļi kārtējo reizi sāk jukt laukā un uz greiderēšanu var necerēt, tam ir sen par slapju. Pie loga gandrīz +4°C.


Tikko pamatīgi nosniga, sākumā krusveidīgs, bet pēc tam kārtīgas lielas pārslas. Uz zemes gan baltums ļoti minimāls, jo, lai arī šodien drusku piesalis, zeme tak viscaur silta. Pēc vakardienas vējainuma šķiet pavisam mierīgs.


Šorīt mitrs, vējains, bet silts, pie loga rāda gandrīz +6°C. FB izmeta man atmiņas, ka pirms gada bija tā diena, kad sagāzās pusmetrs sniega vienā paņēmienā. Skaisti, bet kaut kā jūtu, ka domas sāk griezties uz pavasari un, lai kāds ziemas mīlis arī nebūtu, nu jau sākas samierināšanās fāze, ka, ja pavasars nāks pietiekami pārliecinoši, var iztikt bez ziemas. Bet, protams, man nebūs nekas pretī, ja februāris vai pat marta pirmā puse izdomās tērpties sarmā, sniegā un salā :) .


Šodien nav diez ko mīlīgs, brīžam smidzina, no rīta vienu brīdi bija gandrīz sīka krusa, vai nu vismaz ciets lietus un gaiss ļoti mitrs. Tagad gan kļūst gaišāks, gandrīz saules vietu jau redzēt var, pie loga +4°C. Pie mājas sienas izlīduši sniegpulksteņu asni...


No paša rīta bija redzams miglains mēnesītis, bet, kļūstot gaišam, sabiezēja migla un tagad ir ļoti pelēks un nomācies. Bet, tā kā no vakardienas tarkšķinās dzenis un arī dzilnītis jau kādu brīdi klaigā pavasara dziesmu (par dziesmu to gan grūti nosaukt :))), tad sajūta drīzāk kā agrā marta rītā, nevis novembrī, kā bija vēl pavisam nesen. Pavasars tuvojas, lai arī ziema vēl nav bijusi, gaišāks arī jau pamazām vēršas, jūt drusku gan no rīta, gan vakarā. Kā ir, tā ir, ar dabu strīdēties nav vērts, labāk baudīt mirkļus, kad ir skaisti vai mīlīgi, vai interesanti :) .


Šorīts atnācis ar pieticīgu, tomēr baltumiņu gan zemē, gan uz eglēm, gan uz resnākiem lapukoku zariem. Bija lillīgi rozīgs saullēkts ar dažādas krāsas debesmannas mākoņiem, tagad arī brīžam saule izlaužas starp mākoņiem, bet vispār, šķiet solīja vēl saulaināku. No paša rīta bija pilnīgi skaidrs un kādi -2°C, uz saullēktu nokritās līdz -3°C - tas pie loga. Kaut nedaudz ziemas sajūtas :)


Jau kādu stundu ceļas vējš, braucot jutu, ka mašīnu dzen no ceļa nost, jāturas pretī. Pagalmā vējš uzspēlējis boulingu ar trīs tukšām 200l plastmasas mucām, kas izmētātas pa visu sētu. Koki vēl uz ceļa nebija, bet izskatās, ka šis ir tikai sākums, vējš vēl ceļas un pēc prognozēm to turpinās darīt vēl kādu brīdi. Silts gan ļoti, mašīnā rādīja +9°C, pieņemu, ka par kādu grādu mazāk ir, bet vienalga ļoti silti. Brīžam līst, bet pirms trijiem pa mazām mākoņšķirbiņām saulīte paspēja pa brītiņam paspīdēt. Elektrība pagaidām turas, gaidīsim, kas būs tālāk.


Uz zemes mazliet sniedziņš, nomācies un no gaisa nāk mitrums. Un zemes ceļš pārvērties par slidotavu, apakšā ledus un virsū ūdenītis. No paša rīta vēl nebija tik slidens, bet pirms pusstundas braucu mājā un braucot uz knapa 30km/h aizlidoju, ka nemetās :( . Tas ceļš ir nelīdzens braukšanas virzienā, līdz ar to pilnīgi neko nevar izdarīt. Paldies Dieviņam apgriezu 270* pirueti un izdevās nobremzēt. Man 4x4 un, kā zināms, padomos, kur kā jāuzvedas, kad saslīd, pie šī varianta parādīts, kā pareizi pārmest krustu... Tā arī bija, šoreiz nelīdzēja arī burātāja prasmes, jo mašīna vairs atpakaļ vispār negriezās. Esmu laimīga, ka paliku uz ceļa, būtu bijis par kripatu ātrāks temps, būtu krūmos un, ja galīgi nepaveiktos, Lielajā Juglā. Man vēlreiz jābrauc uz Rīgu un tagad prātoju, pa kādām stigām to lai izdara, veiksmīgāk nonākot līdz asfaltam. Lai visiem droša diena!


Atnācu šito ierakstīt, bet skatos, ka Tu jau paspēji pirmā :))) . Drausmīgi tumšs, lai arī ārā ir gaišs, jo pat pirms sniega bija tik liela sarma, ka egles kā apsnigušas izskatījās. Bet iekšā visu dienu lampas jāslēdz. Šobrīd gan sniegs jau diezgan pamatīgi snieg un arī lielākas pārslas kā pirms laiciņa.


Lielā Jugla vietām mēģina jau kāpt laukā no krastiem. Nupat slapjuma ir vairāk kā gana...


Ziemas pasaka turpinās, sniga gan vakar pa dienu, gan naktī, gan vēl šodien priekšpusdienā. Atkal visi koki piesniguši, labi, ka elektrība vēl turas. Spīd saule, bet ziemeļaustrumu pusē grozās milzīgas rozīgas mākoņgubas, ja panāks vēl tuvāk, droši vien atkal snigs. Šausmīgi žēl, ka nokusīs, pie tam slapjuma būt baigi daudz. Ceļi gan tādi ir kādi ir, slideni un putraini.


Šorīt mīksts, kūst, bet vēl ne ar slapjumu. Sniegs sablīvējies uz kādiem 10cm, smags un blīvs. No bērziem nopūsts, bet tie lapu koki, kam horizontālāki zari - ābeles, kļava, arī liepas, vēl pilni ar sniegu. Par skujkokiem nerunājot, tie kā kupenas. Jau vakar stundu bijām bez elektrības, šodien iespējas kokiem gāzties ir vēl lielākas, jo tas sniegs pielipis pie zariem un kļūst arvien smagāks. Vakar bija burvīga diena ar sauli un maziem mīnusiem visas dienas garumā, šodien ir vienkārši baltum balts, lai arī pilnīgi nomācies. Vēl joprojām ziemas pasaka :) .