Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Ja tvaicējamā katla nav, vienkārši vāra bez cukura un arī pēc tam to masu izspiež cauri sietiņam. Būs drusku šķidrāks, jo nebūs atdalīta sula, bet tikpat nenormāli garšīgi. Cukura daudzumu nepateikšu, bet ir daudz, varētu būt gandrīz 1/1.


Laika ziņas identiskas :) . No rīta, kamēr nelija aizgāju līdz mežam, tur šobrīd sāk dīgt baraviku puļķi, ja gandrīz neuzkāpj virsū, vēl pamanīt nevar. Jāiet parīt, aizparīt, tad varētu būt izlīduši redzamā formātā. Un pļavā vēl viens sviesta beciņu birums, šobrīd vecā pieclatnieka lielumā, griezīsim rīt, kad būs drusciņ lielākas.

Pīlādžu gatavošana ir diezgan sarežģīts process, bet tas rezultāts ir riktīgs ambrozijs. Ja ir tvaicējamais katls, tad tvaicē sulu, kuru pēc tam savāra ar cukuru. Pārpalikumu rūpīgi ar karoti izspiež caur sietiņu, tas ir patiešām darbietilpīgi, pieliek ļoti daudz cukura un vēlreiz uzvāra. Uzmanīgi, ir tendence veidot geizerus, man vienā vietā no pērnā gada vēl virtuvē oranži griesti... PIrms tvaicēšanas tie pīlādži ir maksimāli jāattīra no nesmukajām ogām un iekritušajiem kātiem, lai ir maķenīt vieglāk spiest caur sietu. Tas biezenis sanāk relatīvi maz, bet man nav garšīgākas zaptes, mēli var norīt (protams, ja garšo rūgts).


Tikko nokrita otrais spēcīgais, bet īslaicīgais lietus un divreiz noducināja, gan ne ļoti tuvu. Tagad spīd saule. Rudenītis, kas rudenītis. Temperatūra lietus laikā nokrita uz +16°C, pirms tam turējās ap +18°C - +19°C.


Šonakt tāds lēns negaiss, izstiepies visas nakts garumā. Divi būkšķi bija pamatīgi, pie viena visi logi nodrebēja, bet pēc skaņas spriežot, tās tomēr bija augšējās izlādes, nevis pret zemi, tad skaņa ir krietni pretīgāka. Uzlijis arī ir, dārzam pietiks, nekas nopietnāks pagaidām nav. Vakar biju līdz mežam aizgājusi, tādas kniepadatgailenes čupiņu salasīju. Alejā jau otrā porcija ar baravikām lien laukā, bet mežā gan no tādām sēnēm pilnīgs tukšums. Šorīt pavēss, ap +17°C, pagaidām vējš nav neko stiprs, debesis pelēkas.


No solītā lietus čiks vien ir, no rīta tik, cik uz jumta loga piles redzamas, zem notekas noliktais spainis pilnīgi tukšs. Visu rītu miglojas, par lietu to nenosauksi, jēgas nekādas. Žēl, biju sacerējusies, ka varēs dārzu pakaplēt un gurķus paretināt un pārstādīt. Nu jau nekas arī vairs nebūs, pēc prognozēm jākļūst arvien labākam.


Vakar ap pussešiem, uzbraucot uz Dienvidu tilta uzbrauktuves Lubānas ielā, mašīnā uzleca +37°C... Saprotu jau, ka tik daudz gluži nebija, asfalts uzkarsis kā ellē, bet jebkurā gadījumā tādu ciparu mašīnā vēl nebiju redzējusi. +35°C parādījās jau Līčos un Rīgas teritorijā visur bija +36°C.
Mājās tiešām tikmēr bija kārtīgi nolijis, mans pasūtījums ar lietu bez krusas un virpuļiem tika izpildīts perfekti :D . Nezinu cik, bet domāju, ka vairāk gan kā Allažos Miglai. Šorīt pirms pieciem bija bieza migla, kurā brīdī pazuda, nezinu, mēģināju gulēt, pēc septiņiem vairs nebija. Pie loga +21°C, kādu brīdi parādījās arī saule, bet šobrīd nomācies.

Vasara turpinās!
14.06.2019 09:08

Ap Suntažiem pirmie pērkonīši, dzirdu arī no savas mājas. Jābrauc uz Rīgu, cerot, ka atgriezīšos pie aplaistītiem dārziem...

Vasara turpinās!
13.06.2019 16:33

Kaut kas pavisam dīvains - pie loga +30°C, pa pusei spīd saule un LĪST lietus!!! Galīgi nevar saprast no kurienes, droši vien jau tikai dažas piles arī būs, bet tas izliekas pilnīgi neiespējami un sirreāli. Tropi, pilnīgi tropi :))))

Vasara turpinās!
13.06.2019 15:38

Jā, viņas drusku pēc mušmirēm izskatās, jo galviņas no sausuma sasprēgājušas, bet svētdien dažas uzšķērdām un pat visas nebija galīgi tārpainas. Un, starp citu, pļavā arī svētdien čupiņu ar sviesta beciņām salasīju. Tā, ka viņas, laikam saprotot, ka mitruma nebūs, izvēlas augt tāpat :) .

Vasara turpinās!
13.06.2019 09:09

Pie manis šorīt riktīgi silts, pirms pieciem pie loga rādīja +18°C, bet tagad jau +23°C. Saule nav spoža, bet spīd un pūš visai stiprs vējš. Atverot zibeņu karti, jutos pārsteigta, ka visapkārt, izrādās, negaisi staigā, pie mums te pilnīga miera oāze. Lietu vajag ļoti, ļoti, bet krusu gan galīgi nevajag, tā, ka nevar saprast, gaidīt to negaisu pie sevis vai labāk lai nenāk. Alejā saaugušas gan pulks baraviku, gan raganu beku, mežā neesmu bijusi, bet pēc novērojumiem tai brīdī, kad ir pagalmā, mežā nav un otrādi. Tur gan arī noteikti nenormāli sauss.

Vasara turpinās!
13.06.2019 08:29

Man šoreiz nemaz. Un tas karstums uznāca šausmīgi strauji. Tagad gan ir mākoņi, bet tāpat pie loga rāda +27°C un ir spiedīgs pat bez lieka mitruma.

Vasara turpinās!
11.06.2019 15:42

Nomācies un silts, un odu patiešām praktiski nav. Un zāle gandrīz sausa, it kā cerīgi, ka varētu līt, bet būsim reālisti, diez vai tāds brīnums notiksies... Bet, izrādās, šogad nemaz tik agri viss nav, jo FB man izmeta, ka pērn esmu šai datumā likusi žāvēties asinszāles, šogad vēl galīgos pumpuros, nezied neviena. Starp lupīnēm šogad ļoti, ļoti daudz, citus gadus šai pļavā tik bagātīgi nav bijis. Un vēl šorīt ļoti klaigā dzērves, kādu brīdi tādas izteiktas klaigas nebija dzirdētas.

Vasara turpinās!
11.06.2019 08:54

Naktī pēc trijiem kādu laiku līņāja, pērkons gan nebija dzirdams un nekas diži salijis nav, tomēr dārzam vismaz kāds svaigumiņš. Šorīt vēl kādu laiku apmācies, bet nu jau spoži spīd saule un ir tāds strādājamais laiks, kad tas neliek uzreiz iztecēt peļķītē. Man pļavā pārpasaulīgi skaisti zied simtiem lupīņu, katra citā tonī un niansē. Skaistākais ziedēšanas laiks ir klātu :) .

Tā kā jautājums jau kaut kur tālu aizslīdējis, atbildēšu te par to aku. Jā, izrakām dziļurbumu, bet, tā kā jau nāca sali virsū un arī akā līmenis sāka pieaugt, nepieslēdzām to pie sistēmas. Līdz ar to, ja nu tā aka atkal izžūs, būs jādomā, kā pārlikt sistēmu. Bet, protams, ka salīdzinot ar pērno gadu, sajūta ir stipri mierīgāka, rezerve ir. Vakar ieskatījos akā, arī ūdens tur vēl gana, cerēsim, ka tomēr tik traks sausums kā pērn nebūs :) .


Bāc, atkal sāk rosīties pērnā gada scenārijs - jau otro reizi šogad, braucot mājā, apmēram 5km no mums sāk putēt ceļš... Ropaži galīgi slapji un patiesībā tas mākulis bijis pavisam liels, tikai mums atkal mazliet pietrūcis. Laikam jāsāk skatīties akā... Svaigums gan no tā mākoņa ticis, knapi +20°C atlikuši.


Pagaidām vienmērīgi nomācies, no rīta gaiss bija tik mitrs, ka suņu kažociņi samikla, lai arī nekas jūtams no gaisa nenāca. Gribēju mežā mammai maijpuķītes salasīt un konstatēju, ka ziedi ir nosaluši!!! Kaut ko tādu neatceros - puspumpuros jau apdzeltējuši un vaļā tā arī nevērsies. Un nu jau ir pilnīgi skaidrs, ka no mājas tālāk augošie ceriņi arī neuzziedēs. Šodien vismaz pagaidām vēja nav, tas tas patīkamākais :) .


Man šorīt bez salnas, jo pamatīgi nomācies. Bet tam vairs nav lielas nozīmes, sals ir bijis pietiekams, lai varētu necerēt uz plūmēm un ķiršiem. Pilnīgi nosalušas sarkanā ozola jaunās lapas, par valriekstkoku nerunājot. Un ļoti izskatās, ka to ceriņu pumpuri, kas nav pilnīgi pie mājas, arī ir miruši. Šobrīd tāda pussaulīte sāk līst no mākoņiem, bet diezgan spēcīgs vējš, līdz ar to nekādu dižo saules siltumu pagaidām nejūt.


Visu laiku priecājos, ka mans aprīlis ir citā klimatā kā var palasīties dažos postos :D . Vakar vakarā no Rīgas pēc deviņiem braucot laukā, tur vēl rādīja +19°C grādus - pilnīgs Itālijas vakars. Un tāda arī sajūta bija, iznākot no telpām gandrīz siltāks kā iekšā. Kamēr tiku līdz mājām, bija atlicis tikai +12°C un nenormāli kaut kas smaržoja. Neko citu nevarēju izdomāt, kā, ka narcises, bet smaržoja tik saldi kā "jo tuvāk, jo mīļāk" - nezinu tā auga oficiālo nosaukumu. Šorīt arī pasilts, no paša rīta pie loga ap +10°C. Tagad tāda pussaule, saules pusē kaut kādi mākoņi, bet skatoties uz otru pusi, tomēr zils. Ir silti un labi, abās pusēs mājai san kļava, o, un tikko arī saule atkal iznira no mākoņiem :) .
Ai, gandrīz aizmirsu uzrakstīt galveno - naudu pa kabatām, es šorīt tālumā dzirdēju pirmo dzeguzi!


Kā norietēja sarkana ripa ar zeltainu apmali, tikpat sarkana arī uzlēca un tāda pati arī uzbrauca debesīs. Reāli spocīgi :))) . Pie loga jau no paša rīta +10°C, pavisam savādāks rīts kā pēdējie. Tagad dūmakainas debesis ar zilumu, kas spīd cauri.


Šorīt mazliet uzsalis, bet saule sāk sildīt ļoti agri. Pie manis ir brīnišķīgs aprīlis, ar sauli un siltumu. Vakar pat neko dižs vējš nepūta, bija pavisam omulīgi. Sausums gan sāk atgriezties, izskatās, ka sēklas, sasētas zemē, tāpat kā pērn tur dzīvosies kā paciņā... Siltumnīcu vakar divreiz salējām pilnīgos dubļos, tur būs labi, vienīgi bailīgi, ka kurmji arī tā nesāk domāt :)) . Ievām jau zaļas lapiņas un šogad īpaši krāšņi zied narcises.


Šorīt zeme pusbalta, pie loga 0°C, mitrs. Pirms brīža atkal sīki nosniga. Vairs jau negribas, pat tādam ziemmīlim kā man. Putnājs mežmalā par laimi nav apklusis :) .