Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Tieši pirms saules izlīšanas no meža grādrādis pie loga rādīja -14°C. Šodien arī neliela sarma uz kokiem, sajūta tiešām aukstāka kā vakar no rīta. Nu jau saulē sarma pakausēta, vēl tik ēnā mirguļo.


Pirms saullēkta pie loga -13°C, tas ir vairāk kā solīja. Saule aiz meža izlīda jau 6.36, ņemot vērā, ka man visapkārt lieli meži, tas šķiet ļoti, ļoti agri :) . Pagaidām vēja nav un tādēļ arī nešķiet tik auksts. Vakar gan bija riktīgs sals, kur ziemelis tika klāt, seja svila. Aizvēja pavisam cita sezona, saulīte tik silta jau :) . Lai visiem labas brīvdienas!


Pēc sešiem pie loga -11°C, ārā, vismaz pagalmā nekādu lielo vēju nejutu, gaisā pavasara smarža. Pa vakardienu saulē sniegs pakusis un sakurtējis, tagad ir vairāk kā garoza, ne kā slānis. Nu jau spoži spīd saule, koši zilas debesis un pa logu nepārprotams pavasars.


Pa nakti sniegs lielākoties nokusis, viss, kas vakar bija pilnīgi balts, ir brūns ar baltiem pleķiem, citur sniega vairs nav nemaz. No gaisa pagaidām nekas nenāk, viss ļoti mitrs, migla.


Lielā Jugla mazliet pakāpusies (nu vismaz pirms pāris stundām, kad braucu garām tā bija), bet vēl ne tuvu nav laukā no krastiem. Ledus izlauzts tikai vidū un pamazām tiek spiests vai nu uz augšu vai grimst zem straumes. Lauki ēnainākās vietās vēl vienlaidus balti, citur raibi. Un pie mājas šodien ieraudzīju, lai arī pavisam īsus, tomēr jau baltus sniegpulksteņus :) .


No gaisa nāk mitrums, sniegs mīksts un mitrs. Biezs gan vēl joprojām, lai arī vakarnakt nekas diži klāt nepiesniga, daži centimetri. Debesis tumšas, varētu būt, ka snigs vai līs vairāk. FB man izmeta, ka pirms četriem gadiem šai datumā esmu satikusi pirmo dzērvi. Ceru, ka šogad viņas vēl nav ieradušās...


Šorīt nomācies un tikai -5,5 grādi pie loga. Šķiet šausmīgi silts :)))


Jā, norvēģi arī tagad stāsta, ka esot -12, bet, lai arī saule jau izlīdusi, man pat pie loga vēl joprojām -16°C.


Vakar vakarā bija izteikti dzidras debesis un saulriet krāsas ļoti bagātīgas, lai arī ne košas. Šorīt -15°C un maza sarmiņa, nu jau saule sāk sildīt.


Pēc vakardienas atelpas šorīt atkal aukstums atgriezies, pie loga -17°C, vienā pusē vēl gozējās nenorietējis mēness, kamēr otrā jau gandrīz saule līda laukā. Arī neliela sarma atkal kokos iekāpusi. Zīlītes gan pa starpu sēkliņu ēšanai skaļi stāsta, ka būs pavasars, bet pagaidām ir skaists ziemas rīts :) ,


Man pie loga -21°C, izgāju ārā, patīkami nebija, bet nekāds lielais vējš tomēr vismaz nav. Var jau būt, ka sākam arī pierast, ka sals - tas ir normāli. Šobrid jau spīd saule, mākonīši ir, bet lielākoties skaidrs.


Pie loga rāda -16°C, spīd spožs mēness un ārā ir drausmīgi auksts. Cilvēkiem vējš sejā gluži vai sāpīgs, suņiem savukārt saceļ kažoku un tiek zem tā, patīkami vairs nav nevienam. Skatos, ka lielie, kažokainie Hailandes govslopi kaimiņaplokā arī tādi sabozušies, kamēr bija saule, centās siena ruļļu aizvējā tajā sastāties. Grūta nakts arī putniņiem, saliku vēl svaigus speķus, kur no rīta mēģināt spēkus atgūt. Skatīsim, ko nesīs rīts...


Vakar vakarā, braucot no Rīgas, pēc krusta ar apvedceļu uz Ērgļu šosejas pamatīgi sāka snigt. Ļoti intensīvi sniga līdz pat Ropažiem, mašīnā rādīja -13°C. Pēc tam sniegs mazāks, toties ar katru km aukstāks un 15km laikā noslīdēja līdz -18°C. Un pie mājas tomēr atkal sniga smalks, sudrabains sniegs. Snigšanai riktīgi auksts.
Šorīt pie loga knapi -18°C, izgāju laukā, šķita tā nekas, līdz pagriezos ap mājas stūri, kur vējš tika klāt. Tai brīdī diez ko patīkami tomēr nebija. Bet tāds liels vējš nav, pa logu nemanās, ka koku zari baigi kustētos vai vieglais sniegs kaut kur grieztos vērpetēs. Debesis pusapmākušās, saullēkta nav, tur priekšā mākoņi, bet citviet ir arī zilas debestiņas.


Šorīt atkal aukstāks, pie loga -21°C. Bet citādi viss savās vietās, i sarma, i saule, i dzeltenās bumbiņas kļavā :)


Pa dienu Rīgā, Ķengaragā bija -9°C un parādījās vējš... Lai arī no viena sāna saule sildīja pamatīgi, ja pagriezos pret ēnu - mama mia, kādi -9°C, vismaz 10°C japiepluso... Ja nākamnedēļ sola -17°C ar vēju, es pasēju attiecībā uz āra nodarbēm...


Šorīt silts :))) - tikai -18°C. Bija bezgala skaists saullēkts bez mākoņiem, ar zeltaini rozā gaismu un sudrabainu sarmu. Vakar vakarā pamatīgi sniga, vienīgi, tā kā pie tāda aukstuma (-10°C bija) sniegs sīks, ļoti daudz sasnidzis nav, kādi 3-4cm.


Pie loga gandrīz -23°C, šodien tādas starpības ar Allažiem, kā vakar, nav. Scenārijs līdzīgs kā vakar, koki ar sarmu, pamale ar mākoņiem, vienīgi izskatās, ka tie ir stabilāki kā vakar.


Tad būs patiešām bargi, man šorīt netālu elektrības stabā tā iespēra, ka es palēcos :)) Un bija dzirdami no meža, gluži kā šāvieni...


Man pie loga pusseptiņos -21°C, tagad jau noslīdējis zem -22°C. Bet noteikti jau, ka no mājas kāds siltums lien laukā, pļavā jābūt visiem -25°C. Suņi bija ļoti aši ar savām darīšanām šorīt :))) . Putniņi sabozušies ātri paķer sēkliņu un sēž zarā kā mazas bumbiņas bez kājiņām. Uz kokiem sarma un pamale oranža, un mana ziemeļnieka sirds gavilē :) .


Interesanti, man tepat netālu pusseptiņos rādīja -16°C, tagad noslīdējis līdz -17°C. Acīmredzot ir kāda plāna mākoņkārtiņa vai kas cits. Debesis arī nav pilnīgi skaidras, pamalē ar rozumu labi redzami mākoņi. FB paziņa, kas no pieMālpils brauc uz Rīgu arī bija ierakstījusi, ka mājā -16°C, bet pie Allažmuižas -20°C.