Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Riktīgi rudenīgs, rīta puse vēl bija tā nekas, miglai izklīstot, pat blāva saulīte parādījās. Bet nu jau pirmais lietus garām un šķiet, būs vēl. Temperatūra pie loga tikai +14°C, dienas vidum nav diez ko daudz. Mežā vēl nenormāli daudz melleņu, bet droši vien pēc šīsnedēļas lietiem būs pļokā, kā nekā tā tomēr vasaras oga. Dažas baravikas arī izlīdušas un bija saaugušas ļoti skaistas vēršmēles. Un bumbieri masveidā sāk krist, labi, ka apliku žogu, citādi par to neko neuzzinātu, jo naktī tur lapsa un āpsis dežūrē, dienā suņi vismaz simts reizes aiziet nostaigāt garām. Tagad ir cerības arī pašiem dabūt :) .


Šorīt bija migla, bet relatīvi silts, ap septiņiem pie loga +12°C. Brīžam saule, brīžam mākoņi, gar ziemeļu pusi tik tumši, ka tur varētu arī kas nolīt. Nu jau rīta mitrums nenožūst līdz pusdienai, vien pēcpusdienā sauss zālājs. Vēl klaigā dzērves un čirkstinās bezdelīgas, bet gaisā ir riktīga rudens dvesma.


Beidzot nevarētu teikt, ka ir par sausu. Ir kārtīgi salijis, nupat varētu atkal uz brīdi būt sauss un saulains, lai ceļus var nogreiderēt un dārzus izkaplēt. Mežā baraviku bums bija pirms nedēļas, tagad pagalmā alejā saaugušas raganu bekas. Man arī kaut kā šķiet, ka laiks ar zem +10°C naktīs nav gluži jūlijam piedienīgs, bet padarīt jau tur neko nevar. Baidos, ka gurķu birums būs īss, pie tik aukstām naktīm ātri sāks dzeltēt lapas un ar to arī viss beigsies. Tas pats ar kabačiem, kas man tikai tikko sākas. Un vispār kaut kāds rudenīgums ar ātri skrienošiem mākoņiem, kas brīžam ļauj saulei iznirt, brīžam lej baltu un brīžam vienkārši padara visu pelēku. Jāatgādina sev, ka ir JŪLIJS :) .

Tik mainīgā vasara
25.07.2020 15:30

Šodien pavēss un staigā tumši mākoņi, bet lijis nav, brīžam pat saule uzspīd. Pagalms pilns liepu smaržas - man veca liepu aleja ar 9 liepām un vēl pagalma vidū viena un šogad zied visas. Dārzā sāk ziedēt gurķi, ka nu vēsās naktis to procesu galīgi nenobremzē. Tiešām tāds kārtīgs strādājamais laiks, nezāles arī smuki nāk laukā, nav grūti būt čaklam :) .


Mums šodien vāks virsū, diži vairāk par +20°C nav bijis un saule arī nav manīta. Tāds labs strādājamais laiks, manai gaumei gan prasītos maķenīt siltāks. Un saulīte arī vēl galīgi nav apnikusi.

Un vasara var sākties!
12.06.2020 18:47

Vakar izbraukāju Viļņu, pa ceļam dabūju lielo priekšpusdienas mākuli, bet Viļņā bija +30°C un saule. Atpakaļceļā vēl astoņos vakarā mašīnā rādīja +26°C, kamēr tiku līdz savam galam, pulkstens bija desmit ar +21°C mašīnas termometrā. Pie manis nekas traks nav bijis, kādam brīdim pietiks ar lielo pirmdienas bliezienu, kas atkal i kokus sagāza, i ceļus pamanījās izskalot. Naktī dzirdēju patālu pērkonu, bet lietus, šķiet, nav bijis, visticamāk ar atvērtu jumta logu tomēr būtu dzirdējusi. Tagad panomācies, bet gaišāks kā pēc sešiem no rīta. Līdz dārzam neesmu šonedēļ bijusi, gandrīz bail iet...

Un vasara var sākties!
12.06.2020 08:22

Vakar pērkons pāris reizes pavisam tuvu norībināja un nolija arī diezgan pamatīgi. Un labākais, ka jau uz pamirkušas zemes šonakt rīta pusē visai ilgstoši lija vidēji intensīvs lietus. Dārzam kādu brīdi vajadzētu būt padzērušam, būs beidzot jāsāk cīņa arī ar nezālēm. Maijā šogad kaplēt nevajadzēja, aukstumā pat nezāles laukā nelīda. Tagad spīd saule un viss ļoti koši zaļš.

Un vasara var sākties!
08.06.2020 08:25

Mums gan ne miņas no lietiem, kā jau parasti...


Šorīt nenāca miegs, piecēlos sešos un izgājusi laukā, konstatēju, ka arī šorīt dažās vietās lapas stingas un baltumiņš virsū. Būtu pusstundu vēlāk izgājusi, to neuzzinātu. Domāju, ka tas tikai uz pašas augsnes virskārtas, nekas nosalis nevarētu būt. Nupat jau atkal ļoti vajag lietu, dārzs put un sēklas zemē jūtas drīzāk kā paciņā, nekā augsnē...


Varu sevi un savus tuvākos (varbūt aŗi tālākos - Migla, kā Tev?) kaimiņus apsveikt ar pirmā jūnija salnu.... Vēl pusseptiņos ēnā viss sastindzis un maziem, baltiem stikliņiem noklāts :( . Vēl kāds brīdis un tad jau vairs nevarēs klasificēt, tās ir pēdējās pavasara vai pirmās rudens salnas. Nesolīja, man šķiet, es vismaz nekur nelasīju un nedzirdēju. Par laimi, ķirbji man vēl nav sadīguši un dārzs ir vietā, kur nevajadzētu būt salnai bijušai, bet vienalga tā sajūta nupat paliek bezcerīga. Otrs, kas dzen izmisumā, ir tas drausmīgais vējš praktiski visu laiku. Vakar pūta no visām pusēm reizē un pat saulē šķita, ka visu siltumu aizpūš prom. Nav jau jēgas sūdzēties, ar dabu nestrīdēsies, bet oma šļūk uz leju un grūti iztēloties, ka ir vasariņa.


Pie manis ābeles tikai sāk vērties, vecais sīpoliņš tik bagātīgs, ka rozā pumpuri jau veido kupenu. Šķiet, šorīt salnas nebija, bet nu jau jebkurā gadījumā pavasars ir vēls, pieneņu pļavas arī vēl pilnā dzeltenumā. Vakar vakarpusē vēl nolija, mitrums šobrīd ir normas robežās. Eju beidzot sēt gurķus un sviesta pupiņas :) .

Tiecoties pēc siltuma
26.05.2020 12:28

Vakar vakarā srauji kļuva auksts un jau pēc deviņiem pie loga rādīja knapu +1°C. Pirms pusnakts jau bija 0°C. Bet par laimi no rīta puses sanāca mākoņi un pirms sešiem pat kaut kas nograbināja pa jumta logu. Līdz ar to no barga sala šonakt izdevās izvairīties, uz zemes nebija pat salnas palieku. Bumbiere zied kā kupena, būtu tik žēl bumbierīšus nosaldēt, bet vēl priekšā vismaz divas naktis, kad tas varētu notikt. Šobrīd vējains un pusnomācies, pat pa logu diez ko jauki neizskatās.


Sveiciens svētkos! Man šķiet, ka lielākā dabas dāvana šodien ir mierīgs laiks. Jau vakar īpaši nepūta, bet šodien brīžam ir pilnīgs bezvējš un tas šķiet gandrīz neticami! Tāda sajūta, ka mūsu klimatā tagad tikai pūš un pūš, pēdējā vētrā mums te 100 gadīgi koki sabira, visi meži egļu līķu pilni, siltumnīca jau trīsreiz norauta... Un te pēkšņi pilnīgs miers, brīžam nekustas ne lapiņas un gaiss pilns plūmju ziedu smaržas :) . Tiešām kā dāvana. Un pēcpusdiena riktīgi silta, saulītē pavisam vasarīgs, ēnā pavasarīgs. Plaukst bērzi :) .


No rīta bija smuka migla un mierīgs, bet tagad līņā. Pēc vakardienas lietus viss daudz zaļāks, lai gan salīdzinot ar Rīgu, mums vēl dikti agri pavasarīgs, zied tikai plūmes un zaļas lapiņas tikai pamežam. Jācer, ka smidzeklis pāries un varēs iet pasmaržot mežu :) .


Pie manis gandrīz katru rītu piesalis, arī šorīt lupīņu lapiņas bija galīgi stingas. Vakar brīžam smidzināja un pūta nejauks vējš, vienīgais labums no šāda laika ir ļoti lēns ziedonis, ja Rīgā plūmes jau birst, man tikai sāk vērties vaļā un tas, kas uzziedējis, zied ilgstoši. Bet citādi diez kas nav.
P.S. Reti sanāk te ierakstīt, jo no telefona ejot meteolapā man rāda, ka savienojums nav drošs un kāds vēlas man kaut ko nozagt (nezinu gan, kas te tāds vērtīgs varētu būt :D ). Tad jāizcīnās ar virkni piedāvājumu tomēr atgriezties drošībā, pirms tieku iekšā. Un tā gandrīz katru reizi. Bet kompi šai laikā slēdzu iekšā pareti...


Šodien krietni labāks, nekā varēja būt, vismaz norvēģi sauli nesolīja nemaz un vējš arī nebija tik negants. No rīta bija uzsnidzis slapjš sniegs un līņāja/sniga apmēram līdz 12. Bet pēc tam mākoņi ar vēju izpūtās un bija pat diezgan saulains. Un pie loga ēnas pusē rādīja +8°C.


Saullēktā ap septiņiem pie loga -8°C, tagad spīd saulīte un pa logu izskatās dikti daiļš. Vakarā bija ļoti košs mēness sirpītis, debesis dzidras, arī zvaigznes dikti košas. Mežā vakar atradu pirmos baltos un dzeltenos vizbuļus, savukārt dobē uzziedējusi prīmuliņa. Baudām šo lēno pavasari :)


Stihija ir klātu, milzīgas pārslas snieg horizontāli... Pēc daiļpavasara šķiet īpaši drēgns un nemīlīgs. Bet, ja tā padomā, vēl jau tikai marts, citus gadus šai laikā biezas kupenas un neviens par to nebrīnās. Toties pulkstens beidzot pagriezts manai gaumei, neviens gan par to šobrīd nerunā, bet klusībā ceru, ka rudenī varbūt vairs atpakaļ negriezīsim. Bet, pat, ja griezīsim, vēl ir laiks izbaudīt gaišos vakarus :) .


Ap septiņiem pie loga rādīja -6°C. Sniegs šausmīgi košs, acis gandrīz ciet jātur. Arī tagad spīd saule, vietām jau pakusis, bet lauki spīd žilbinošā baltumā.

Vējainais pavasaris
15.03.2020 13:33

Vakar vakarā patiešām bija ļoti košs "supermēness", milzīgs prožektors, kas braucot spīdēja acīs. Un šorīt bija milzīga, sarkana saule, kas "ielēca" mākoņos. No rīta vēl smuks, bet tad tā neatlaidīgi samācās un pat palija. Tagad nāk mitrums no debesīm un ir riktīgi drēgns, rokas salst. Bet vismaz vēja pagaidām nav, tā, ka nav tik ļauni. Pie sevis pirmās zilās vizbulītes uzgāju svētdien, arī māllēpītes stigu pērnajā kūlā gozējas. Un vēl nav noziedējušas zalktenes. Baltie vizbuļi gan vēl jāpagaida.

Vējainais pavasaris
10.03.2020 16:05