Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Tikko pamatīgi nosniga, sākumā krusveidīgs, bet pēc tam kārtīgas lielas pārslas. Uz zemes gan baltums ļoti minimāls, jo, lai arī šodien drusku piesalis, zeme tak viscaur silta. Pēc vakardienas vējainuma šķiet pavisam mierīgs.


Šorīt mitrs, vējains, bet silts, pie loga rāda gandrīz +6°C. FB izmeta man atmiņas, ka pirms gada bija tā diena, kad sagāzās pusmetrs sniega vienā paņēmienā. Skaisti, bet kaut kā jūtu, ka domas sāk griezties uz pavasari un, lai kāds ziemas mīlis arī nebūtu, nu jau sākas samierināšanās fāze, ka, ja pavasars nāks pietiekami pārliecinoši, var iztikt bez ziemas. Bet, protams, man nebūs nekas pretī, ja februāris vai pat marta pirmā puse izdomās tērpties sarmā, sniegā un salā :) .


Šodien nav diez ko mīlīgs, brīžam smidzina, no rīta vienu brīdi bija gandrīz sīka krusa, vai nu vismaz ciets lietus un gaiss ļoti mitrs. Tagad gan kļūst gaišāks, gandrīz saules vietu jau redzēt var, pie loga +4°C. Pie mājas sienas izlīduši sniegpulksteņu asni...


No paša rīta bija redzams miglains mēnesītis, bet, kļūstot gaišam, sabiezēja migla un tagad ir ļoti pelēks un nomācies. Bet, tā kā no vakardienas tarkšķinās dzenis un arī dzilnītis jau kādu brīdi klaigā pavasara dziesmu (par dziesmu to gan grūti nosaukt :))), tad sajūta drīzāk kā agrā marta rītā, nevis novembrī, kā bija vēl pavisam nesen. Pavasars tuvojas, lai arī ziema vēl nav bijusi, gaišāks arī jau pamazām vēršas, jūt drusku gan no rīta, gan vakarā. Kā ir, tā ir, ar dabu strīdēties nav vērts, labāk baudīt mirkļus, kad ir skaisti vai mīlīgi, vai interesanti :) .


Šorīts atnācis ar pieticīgu, tomēr baltumiņu gan zemē, gan uz eglēm, gan uz resnākiem lapukoku zariem. Bija lillīgi rozīgs saullēkts ar dažādas krāsas debesmannas mākoņiem, tagad arī brīžam saule izlaužas starp mākoņiem, bet vispār, šķiet solīja vēl saulaināku. No paša rīta bija pilnīgi skaidrs un kādi -2°C, uz saullēktu nokritās līdz -3°C - tas pie loga. Kaut nedaudz ziemas sajūtas :)


Jau kādu stundu ceļas vējš, braucot jutu, ka mašīnu dzen no ceļa nost, jāturas pretī. Pagalmā vējš uzspēlējis boulingu ar trīs tukšām 200l plastmasas mucām, kas izmētātas pa visu sētu. Koki vēl uz ceļa nebija, bet izskatās, ka šis ir tikai sākums, vējš vēl ceļas un pēc prognozēm to turpinās darīt vēl kādu brīdi. Silts gan ļoti, mašīnā rādīja +9°C, pieņemu, ka par kādu grādu mazāk ir, bet vienalga ļoti silti. Brīžam līst, bet pirms trijiem pa mazām mākoņšķirbiņām saulīte paspēja pa brītiņam paspīdēt. Elektrība pagaidām turas, gaidīsim, kas būs tālāk.


Uz zemes mazliet sniedziņš, nomācies un no gaisa nāk mitrums. Un zemes ceļš pārvērties par slidotavu, apakšā ledus un virsū ūdenītis. No paša rīta vēl nebija tik slidens, bet pirms pusstundas braucu mājā un braucot uz knapa 30km/h aizlidoju, ka nemetās :( . Tas ceļš ir nelīdzens braukšanas virzienā, līdz ar to pilnīgi neko nevar izdarīt. Paldies Dieviņam apgriezu 270* pirueti un izdevās nobremzēt. Man 4x4 un, kā zināms, padomos, kur kā jāuzvedas, kad saslīd, pie šī varianta parādīts, kā pareizi pārmest krustu... Tā arī bija, šoreiz nelīdzēja arī burātāja prasmes, jo mašīna vairs atpakaļ vispār negriezās. Esmu laimīga, ka paliku uz ceļa, būtu bijis par kripatu ātrāks temps, būtu krūmos un, ja galīgi nepaveiktos, Lielajā Juglā. Man vēlreiz jābrauc uz Rīgu un tagad prātoju, pa kādām stigām to lai izdara, veiksmīgāk nonākot līdz asfaltam. Lai visiem droša diena!


Atnācu šito ierakstīt, bet skatos, ka Tu jau paspēji pirmā :))) . Drausmīgi tumšs, lai arī ārā ir gaišs, jo pat pirms sniega bija tik liela sarma, ka egles kā apsnigušas izskatījās. Bet iekšā visu dienu lampas jāslēdz. Šobrīd gan sniegs jau diezgan pamatīgi snieg un arī lielākas pārslas kā pirms laiciņa.


Lielā Jugla vietām mēģina jau kāpt laukā no krastiem. Nupat slapjuma ir vairāk kā gana...


Ziemas pasaka turpinās, sniga gan vakar pa dienu, gan naktī, gan vēl šodien priekšpusdienā. Atkal visi koki piesniguši, labi, ka elektrība vēl turas. Spīd saule, bet ziemeļaustrumu pusē grozās milzīgas rozīgas mākoņgubas, ja panāks vēl tuvāk, droši vien atkal snigs. Šausmīgi žēl, ka nokusīs, pie tam slapjuma būt baigi daudz. Ceļi gan tādi ir kādi ir, slideni un putraini.


Šorīt mīksts, kūst, bet vēl ne ar slapjumu. Sniegs sablīvējies uz kādiem 10cm, smags un blīvs. No bērziem nopūsts, bet tie lapu koki, kam horizontālāki zari - ābeles, kļava, arī liepas, vēl pilni ar sniegu. Par skujkokiem nerunājot, tie kā kupenas. Jau vakar stundu bijām bez elektrības, šodien iespējas kokiem gāzties ir vēl lielākas, jo tas sniegs pielipis pie zariem un kļūst arvien smagāks. Vakar bija burvīga diena ar sauli un maziem mīnusiem visas dienas garumā, šodien ir vienkārši baltum balts, lai arī pilnīgi nomācies. Vēl joprojām ziemas pasaka :) .


Aleluja, mana sirds gavilē! Ārā ir ziemas pasaka ar apmēram 20-25cm sniega, visi koki nosniguši un mirdz saulē :)))) . Neiedomājami skaista Pirmā Advente! Mazi mīnusiņi arī turās, nekusīs nost, vienīgi vējš gan drusku par lielu un no kokiem klajumā līdz pēcpusdienai visticamāk to blāķi nopūtīs. Lai visiem priecīgi svētki, brauciet uz mūsu pusi baudīt ziemiņu :)


Šorīt pie pāris grādiem mīnusā drausmīgs mitrums, ar seju jūt pilītes un elpojot gaiss šķiet sasalis. Labi, ka vēja nav, bet vienalga tāds cik vien var būt novembrīgs, tik arī ir. Drēgnums lien no visiem stūriem. Un tumšs līdz ar to arī.


Vakar beigās izvērtās pavisam smuka diena, ar saulīti, brīžam košāku, brīžam dūmakaināku. Mīnusos gan visu dienu noturējās, tomēr, tā kā arī vējš nebija tik negants, bija patiešām forši. Šorīt vienmērīgi, bet gaiši nomācies, pirms septiņiem pie loga rādīja nepilnus -4°C, zemē vietām kristāliņi, tātad kaut kāds mitrums parādījies.


Kādu brīdi pirms saullēkta bija koši lillā pamale, tomēr saulei izlīst neizdevās. Pēc sajūtām baisi auksts, vējš ir spēcīgs un ass. Bet sauss gan, zālē nav ne kristālu, ne īpaši čaukst. Izskatās, ka saulītes tā arī nebūs, lai gan varbūt pa kādu šķirbu uz īsu brīdi arī izdodas izlauzties. Gribētos jau ļoti, lai iznirst, nupat sāk riktīgi pietrūkt.


Šorīt mazliet piesalis un diezgan bieza migla, nu jau gan mazliet pašķīdusi. Pāris brīžus no gaisa kaut kas krusveida sniegam līdzīgs nokrita, bet burtiski tikai dažas pārslas/graudi. Zemes ceļš ir vairāk kā briesmīgs, ļoti jācer, ka patiešām nāks mazliet sausāks brīdis un to varēs nogreiderēt, citādi pat uz 20km/h braucot ir sajūta, ka mašīna izjuks.

Siltais novembra vidus
12.11.2019 09:41

Līst, bet sajūta ir pat ļoti silta. Mašīnā rādīja +10°C un pie loga gandrīz +10°C, bet es teiktu, ka pēc sajūtām ir pat vairāk. Tik mīlīgs :) . Lai līst, tad būs drošs, ka aka vairs tukšāka nekļūs un lopiņiem dīķos arī būs ko dzert. Bet pēc tam es gaidīšu ziemu :) .


Nedēļas laikā akā ūdens līmenis pacēlies par vairāk kā pusmetru, slēgsimies atpakaļ uz aku :) . Un līs vēl, tā ka šī gada ūdens krīze arī ir beigusies. Sliktais komplektā ar ilgstošo lietu ir šausmīgais zemes ceļš, bet tur patiešām nevar darīt pilnīgi neko. Šodien brīžam smigučains, brīžam tikai miglains, bet sajūta tāda mīlīga - protams, novembra izpratnē :) .


Šorīt mazliet piesalis, rīta pusē kaut kas nolija, bet vienalga zālē ar sūnu ledus gabaliņi. Esam pašā mākoņmalas malā, saule brīžam izcīnās, brīžam ienirst mākoņos. Vismaz trīs pusēs dzirdēju gulbju tūtošanu un arī viens zosu kāsis kaut kur guldzināja. Tāds novembrīgs, bet cik ta nu arī atlicis līdz novembrim. Redzēs, vai būsim sniega zonā vai pie austrumiem ar skaidru laiku.


Nomācies un mierīgs. Ieskatījos akā - ir tikai maķenīt vairāk kā bija pašā sausākajā brīdī. Patiesībā jau arī dīķi vēl joprojām ir gandrīz tukši, tātad nekāds dižais gruntsūdeņu pieaugums nav. Un nav arī tās sajūtas, ka būtu baigās lietavas bijušas. Tā, ka vēl joprojām gaidu slapjumu, lai gan pēc prognozēm izskatās, ka drīzāk var sākt gaidīt zemes sasalšanu...