Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Miglas nebija, ap septiņiem pie loga rādīja -5°C, lauki mirdz baltum balti. Sarma uz kokiem gan diezgan jūtama, nu jau gan saulē pakususi un karājas košas pilītes. Ziema turpinās :) .


Pie manis gan vēl pļavas vienlaidus sniegā un arī pagalmā atkusuši tikai apmēram pāris kvadrātmetri ap ēkām. Pusmetrs tik ātri nevar pazust :))) . Tomēr pie pašas mājas atradu apmēram puscentimetru garu sniegpulksteņa asnu :) . Šodien auksts vējš un pie ziemīgās ainavas tomēr visai februārīgi, neskatoties uz zīlīšu un dzilnīšu pavasara dziesmiņām.


Šorīt ziemīgi pavasarīgs, pie manis arī beidzot zīlītes dzied pavasara dziesmiņu, ar ko cītīgi konkurē dzilnīša saucieni. Sērsna nav ļoti bieza, cilvēks pa virsu iet nevar, arī suņi ik pa brīdim iekrīt, tikai lapsa pa nakti smuki nostaigājusi. Vakar pamērīju sniegu - pļavas daļā ir no 22-28cm. Daudz vēl, tagad gan laikam sāks kust. Vēl ir mīnusi, no rīta pie loga bija ap -2°C, tagad tur saule snaikstās, ir tikai mazliet zem nulles. Debesis zilas un gaiss smaržo pēc nojausmas par pavasari :) .


"Pirmspensijas blondīnei" :))) pie loga rāda -10°C, māsai mašīnā pie upes vienu brīdi bija uzlecis -15°C, pie mājas mašīnā -13°C. Ļoti strauji noslīdēja lejā uzreiz pēc saulrieta, bet laikam jau rīta pusē kāps tikpat strauji atkal augšā.


Vakar brangi pūta un vietās, kur kāds kātojis pāri pļavai par to nav pilnīgi nekādu liecību. Šonakt atkal bija snidzis, no rīta ap nulli, bet sniegs mitrs un blīvs. Rīta pusē vēl pāris reizes mazliet pasniga un pasmidzināja. Samērīju šībrīža sniegu un konstatēju, ka īsos gumijniekus pāri dārzam ejot tomēr piesmeltu gan :))) - lielākoties ap 34-36cm, bet vietām, kur sapūsts līdz pat 45cm. Tagad jau sāk piesalt.


Gandrīz dīvaini liekas, ka mums elektrība vietā un ne mirkli nav raustījusies :))) . Skatoties kartē, šķiet, ka mēs (nē, nevis mēs, bet mums) tiešām atkal varētu trāpīt lielais sniegājs. Nu redzēsim, šobrīd pļavas pārvērtušās purvā ar biezu sniegdūkstāja kārtu, katrs solis sagādā riktīgu piepūli. Pagaidām vēl kūst.


Vēl joprojām pie loga stabili -14°C, sarma rožaini viz kāpjošas saules staros. Sniega dziļums, mērot apmēram turpat, kur iepriekšējo reizi, no 34-37cm. Miglas gan pie manis šorīt nav.


Šorīt skaidrs, pie loga gandrīz -14°C, mašīnā, izbraucot no meža pie upes uzleca -17°C. Tik daudz droši vien nav, bet visi -15-16 varētu arī būt. Kokos daiļa sarma, jo vakar vakarā bija migla. Iešu vēlāk pabildēt, pamērīt sniegu un citādi pabaudīt īsto ziemiņu :) .


Nekāds trakais atkusnis neuznāca, noskaidrojoties sals atgriezās un visu dienu sniegs tomēr bija gana irdens. Nu jau grādrādis pie loga noslīdējis līdz -8°C, tā, ka rīt no rīta iespējami skaisti skati ar kādu aukstuma miglu un mirdzošu sniegu. Mēģinu atbīdīt domas par nedēļas nogales atkusni, jo šausmīgi negribas... Rīt izmērīšu arī sniegu, ir piesnidzis klāt, bet, protams, arī sablīvējies, man pat grūti prognozēt, cik būs, pieņemu, ka pusmetrs tur īsti vairs nav.


Šorīt negaidīti silts, knapi -1°C pie loga. Sniegs jau tāds uz kušanas robežas. Man nepatīk...


Šorīt ir baisi auksts, pie -10°C ļoti stiprs vējš un mitrums, komforta temperatūra varētu būt visi -20°C. Ceļus strauji velk ciet, būs atkal kupenas. Es balsotu par īstiem -20°C ar bezvēju un sauli, būtu krietni siltāk...
Vakar minūtes 15 pēc pasūdzēšanās par sarmas iztrūkumu tā diezgan strauji izveidojās, bet visai pieticīga, ne salīdzināt ar iepriekšējo.
Tikko biju ārā, sniga ļoti simboliski, bet nupat pa logu redzu, ka sniegs jau pieaudzējies, droši vien drīz draiski griezīs negantu putenīti :) .

Ziemīga nedēļa
28.01.2019 09:12

Allažos patiešām ir sarma? Man ne miņas no tādas parādības :( . Un paliek arvien tumšāks, šķiet, ka tūlīt snigs...

Ziemīga nedēļa
27.01.2019 11:26

Pie manis sarmas nav, pie loga ap septiņiem -13°C, tagad ap -11°C. Naktī uz sestdienu uzsniga apmēram 6cm jauna sniega, šorīt tas ļoti irdens un auksts, suņiem, nokāpjot no taciņas, ātri sāk salt kājas. Ļoti mierīgs, sniegs vietām nošļucis no zariem un karājas uz leju kā šlepes kleitai :)) .

Ziemīga nedēļa
27.01.2019 10:05

Skaisti, vienīgi sanāk, ka tad tas nav Mālpils novadā, bet Ropažu novadā un Ogres novada Suntažu pagastā. Tas tā, ja mēs pieejam punktuāli, citādi jau ainava praktiski tāda pati :) .Man pie loga pēc septiņiem -18°C, gaiss mitrs, jo pustumsā gāju bildēt pilnmēnesi un, pamēģinot to darīt ar zibspuldzi, kadrā izskatījās, ka riktīgi snieg, viss gaiss ar pleķīšiem. Attālāki koku gali miglā, līdz ar to veidojas arī sarma. No vienas puses žēl, ka nebija rozā ziemas saullēkta, no otras, sarma ir skaistākā dabas parādība manās acīs. Nu jau gan izskatās, ka debesis kļūst plānākas, gan būs arī saule un mirdzoši skati :) .

Ziemīga nedēļa
22.01.2019 09:08

Es izmērīju - pagalmā pie mājas 51, mazliet tālāk stabili 55cm... Acīmredzot, ir trāpījis kaut kāds mākulis, kas Allažus apdalījis, ja šajā gadījumā to tā var nosaukt :))) . Uz vakar nebrauktas mašīnas 28cm. Ja rīt iznāks laika, ielikšu lietiskos pierādījumus :).

Ziemīga nedēļa
21.01.2019 17:55

"@KasparsKrasts: @meteozinas Intensīva snigšana nakts laikā sniega segu padarījusi par 25cm dziļāku. Suntažos sniega segas biezums aptuveni pusmetrs" (c). Jā, mums arī, no Suntažiem esmu apmēram 8km. Vēlāk jāiet pamērīt, vēl jau ik pa brīdim snieg...

Ziemīga nedēļa
21.01.2019 11:58

Šorīt, nokāpjot lejā un paskatoties pa logu, tik vien varēju izdvest, kā "ak, Jēziņ!" - uz mašīnas, kas vakarvakarā braukta vismaz 15cm, bet uz zemes šķita vēl vairāk. Šķita tāpēc, ka pagājušas divas stundas un vēl aizvien gāžas sniegs. Tā taka, kas tika izšķūrēta, lai līdz mašīnai tiek, šobrīd vairāk izskatās pēc knapi nojaušama jūras viļņa. Skats ir vienkārši fantastisks, eglēm tumšuma gandrīz vairs neredz un lapu koku zaru sniega kārta jau pārsniedz zara resnumu. Stihijas ir skaistas, lai arī nav pārliecības, ka ceļus iztīrīs un kaut kur normāli varēs aizbraukt, tā kā sniegs ir pufīgs, gan jau izstumsies un tādēļ gribas baudīt īstu ziemas stihiju, kas nemaz tik bieži negadās :))). Pie loga -5°C.


Pie manis arī šobrīd gāžas balta siena. Ļoti intensīvs un pasmags sniegs, nāk lejā ātri un enerģiski :) .