Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Aha, es izklaidējos pēc pilnas programmas, no rīta zemes ceļš bija slidens, bet tomēr braucams, toties asfalta posms līdz Ropažiem apmēram 6km bija pilnīga slidotava. Toties vakarā, braucot mājā, tur jau bija pakusis, bet zemes ceļa saķere nokritusies līdz nullei... Labi, ka nav intensīva satiksme un var mierīgi šļūkāt, kā nu tai mašīnai kurā brīdī braucas, galvenais, palikt uz ceļa. Bija "jautri", prieks par to, ka esmu mājā :))))


Ārā spīd tāda pussaulīte un, protams, pie +3 grādiem gaisā ir kaut kas pavasarīgs. Sniegs praktiski nokusis, par laimi, pietiekoši nokusis ir arī zemes ceļš un sasalstot no jauna, nebūs skrubuļu un ledu pilns.

P.S. Paldies visiem par morālo atbalstu ūdens cīņā, novērtējam to, kas mums ir un šķiet pašsaprotams. Un tas neattiecas tikai uz ūdeni ;) .


Muns ir ūdens!!! Dziļurbums strādā, atstājām sistēmu tādu kā ir caur mucām, jo šobrīd rakties un mēģināt kaut ko savienot un rakt tranšeju būtu visai ekstrēmi. Bet mēs varam sapumpēt nevelkot trubas 300m, bet tikai 10, tas liekas pilnīgs sīkums :))).
Šodien nostrādāju ar suņiem 4 stundas ārā, visaukstākais bija nevis 8 no rīta, bet 11, jo sāka pūst vējš. Rīgā Ķengaragā rādīja -8°C, pie manis no rīta -13°C.
Šobrīd -7°C un snieg.


Pie loga jau gandrīz -13°C, kas nozīmē to, ka tālāk no mājas droši vien visi -15°C. Laika prognožu portālos neko tādu nesola, nesolīja ne vakarnakt tik aukstu, ne šodien pa dienu, ne šovakar un šonakt. Es jau gan tādus "prastus" skatu, jo no modeļiem un kaut kā tāda neko nesaprotu :))) .
Šodien absolūta pasaka un man ļoti veiksmīga - no rīta satiku lapsa kūmiņu ar fotoaparātu rokā un dienā viena stirna riktīgi daiļi nopozēja. Bet arī bez šiem kaimiņiem varētu bildēt un bildēt, ir bezgala skaisti :) .

P.S. Māsa tikko atbrauca no Mālpils, pie mūsu mazā celiņa mašīnā uzlekuši -16°C...


Šorīt drusku siltāks kā vakarā, pirms septiņiem pie loga "tikai"-8°C rādīja, tagad noslīdējis līdz -10°C. Briest tikpat skaists un zeltains saullēkts kā vakarrīt :) .


Tik aukstu neviens nesolīja - jau ap astoņiem mašīnā rādīja -12°C un arī tagad pie loga ir zem -10°C, kas to pašu vien nozīmē. Pēcpusdienā veidojās baltā sniega migla, vietām pilnīgi necaurredzama vēl gaismā, tumsā braukšana tur, kur vāli, absolūti ekstrēma. Bet tas vietām, citur pilnīgi skaidrs, ne miņas no miglas. Patiesībā jau agri kļuva visai auksts, māsa pēcpusdienā brauca uz Nītaures pusi, mašīnā -8°C bija rādījis, es braucu no Rīgas puses, man aiz Ropažiem uzleca -8°C, pie mājas bija siltāks - -6°C. Ziema, skaista bez gala, neviena cita gadalaika skaistums nav tik pārpasaulīgs, tik brīnumains :) .


Vakar vakarā braucot mājā nonācu vasaras scenārija turpinājumā - pie Ropažiem sniegs gāzās čupām, uz ceļa kārtīga sniega kārta, jo tuvāk mājām, jo mazāk sniga un tieši tāpat kā apmēram 5km pirms mājas vasarā beidzās lietus, tagad gandrīz stāja snigt un uz ceļa varēja redzēt dienā iebrauktās sliedes. Ja man atņem lietu, morāli es to varu pārdzīvot, bet, ja man šoziem atņems arī sniegu, es tā neesmu ar mieru (varētu padomāt, ka kāds prasīs :)))) ). Pa nakti ir mazliet piesnidzis, šķiet, sarma arī ir, tūlīt ausīs gaisma, leks saule un būs ziemas ainava, tomēr neapmierinātība par to, ka Ropažos sniega noteikti ir vairāk, iekšā rūgst... Pie loga rāda -8°C, bet mazliet tālāk no mājas mašīnā visi -10°C.


Paldies, domājams, ka vads ir ciet, esam tā uztrenējušies ūdeni lietot tik maz, ka sūknis vēl nav mēģinājis slēgties iekšā. Bet pilnai laimei Latvenergo šodien veiks kādus darbus un pusdienu nebūs elektrības, tā, ka laikam arī sistēmas pārvilkšana uz siltām telpām nebūs iespējama. Nu neko, mucās ūdens ir, malkas plīts ir, sausā tualete ir, dzīvojam pēc sentēvu tradīcijām :)))) .
Mums vakarā pie loga rādīja -7*, bet šorīt pirms septiņiem tikai -3*, mašīnā pat tikai -1*. Tagad sāk snigt, bet tieši pirms sniega vienu brīdi ārā bija koši rozā gaisma, nepaspēju nobildēt, lai gan droši vien bildē nebūtu tas tā redzams. Bet reāli citas planētas sajūta radās.


Bet nav jau variantu :))) . Bet jā, šajā situācijā dubultsvarīgi ir nepazaudēt humora izjūtu un pasmieties par sevi un situāciju. Un paldies visiem par morālo atbalstu, arī tā ir vērtība. Vēl nezinu, vai truba pa nakti ciet, jo sūknis vēl nav mēģinājis slēgties iekšā, bet, tā kā pie loga rāda -3°C, pieļauju, ka ciet gan...


Šovakar snieg. Pa dienu mājā esot bijis ap -3c, no rīta arī apmēram tikpat pie loga rādīja, un izrādās, tas pietiekami, lai sāktu vilkt ciet to trubu, kas uztaisīta no pagaidu mucām uz mājas sūkni... Par laimi maza, maza caurplūdīte vēl bija, ielējām mucā kādus 20l gandrīz verdoša ūdens un atrāva vaļā. Bet nav pārliecības, ka līdz rītam atkal neaizvilks ciet, lai arī šobrīd snieg un pie loga rāda knapus -1°C. Pirmdien vilksim trubas kurtuvē un mucas arī kurtuvē, bet, ja būs tik auksts kā sola, vai ūdens nesasals tajos 300m, kas jāatvelk līdz mājām? Retorisks jautājums, nākamnedēļ uzzināsim...


Vakar tā arī neatkusa, šorīt pie loga -2 un spaiņos ledus kārta vēl pieaugusi. Kaut kā nenoreaģējām un nesatinām "pārpļavas" trubu un tā nu tagad ir sasalusi. Akā ūdens ir drusku vairāk, bet tā vienalga ir sekla peļķīte pašā apakšā. Interesējoties par dziļurbumiem, visur atbilde ir, ka rinda jau līdz pavasarim, neba mēs vienīgie šogad sausā... Šodien mēģināsim atkausēt šļauku un turpmāk jābūt uzmanīgiem, jānodarbojas ar fizkultūru un jāritina tie 300m turpu šurpu pēc katras lietošanas. Garlaicīgi nebūs :)))


Šorīt uz mirkli pat bija krāsains saullēkts, bet saulītei izlīst neizdevās. Latviski grafiski pelēks, jūtams arī vējš. Bet tas nekas, mums viņa ir visskaistākā tik un tā! Lai visiem saule sirdīs Latvijas dzimšanas dienā :) .


Šorīt pilnīgi tumšs, gaismas nav vispār. Ārā vējains un drēgns, tāds īsti novembrains, nejauks laiks. Jādedzina sveces un jāsāk jau svinēt simtgade, lai mazliet priecīgāks prāts :) .


Šorīt pusseptiņos dilstošā mēness sirpītis raudzījās uz vieglā miglā tīto zemi un 3.novembrī pie +8°C kopā ar nosacītu, tomēr neticamu siltumu, baudīju lielāko 21.gs. esktru - pilnīgu klusumu, ne cilvēku radītie trokšņi, ne vēja pūsma, nekā. Pēc brītiņa apogs sāka klaigāt un kā vienīgā skaņa tā radīja pavisam spocīgu iespaidu, pāris naktis par vēlu, citādi būtu pavisam vietā :))) .
Tagad nomācies un redzu, ka kaut kādi mazākie zariņi un atlikušās lapas brīžam kustās. Un kaut kur strādā zāģeri vai izcirtumu tīrītāji, klusums beidzies.


Pa nakti no +4°C uzrāpies līdz +7°C, vējš arī pierimis. Ļoti mitrs, brīžam ar seju jūt pilieniņus. Bet mīlīgāks gan nesalīdzināmi, gaidām dienviddvesmu :)


Šobrīd temperatūra nokritusies no dienā bijušajiem +6°C līdz pieticīgiem +4°C un pie trakā vējā šķiet ļoti auksts. Milzīga starpība izjūtās aizvējā un vējā. Rīt uzzināšu, vai varam cerēt, ka neesam austrumos un sagaidīt vairāk par knapi mazpadsmit grādiem :) .


Šodien ļoti auksts, vējains un drēgns. No rīta visam ledus pāri, izsitu spainī caurumu, lai suns var padzerties, vēl pēc deviņiem bija aizvilcies ciet otrreiz. Un arī tagad nav atkusis. Mazu brītiņu krita baltas, sausas sniegpārslas, kas uz zemes tomēr izkusa. Mazliet saules arī ir bijis, bet nupat paliek visai tumšs, vai nu vēl snigs vai jau vakars klātu...


Līdz gruntsūdeņiem, vismaz pie manis, nekas nav ticis. Šodien kāpu akā, kura nu jau ir pilnīgi sausa, ir kļuvis vēl sliktāk. Un tā jau arī ir, ja zemi parok, kādi 15cm ir mitri, bet tālāk ir nenormāls blīvums no ilgstošā sausuma un es baidos, ka mitrums sūcas zemāk ļoti, ļoti lēnām. Praktiski skaidrs, ka mēs šoziem bez ūdens :(((. Pagaidām risinājums ir atrasts, bet tas ir līdz salam, pēc tam - nav ne jausmas kā dzīvosim :( .


Šorīt riktīgais pļurzlaiks - līst tāds biezs lietus, kurmja rakumi balti, zāle vietām slīd. Un tomēr pinlmēness aiz mākoņiem tik spožs, ka sešos no rīta gandrīz bez lāktura varēja ārā iztikt.


Vakar tumša diena, varēja, protams, līt vairāk un intensīvāk, dienas lielāko daļu tikai līņāja, bet nu vismaz kāds mitrums. Šorīt pēc relatīvi siltā vakarrīta atkal vietām zāle sasalusi, pie loga drusku virs nulles. Gaidu lietu :) .