Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Pie loga +3°C, bet zāle kārtīgi sasalusi.


Šorīt auksts rīts, zāle sasalusi un ap deviņiem vēl uz ēnā stāvoša siena ruļļa tīkls galīgi stings. Miglas praktiski nebija, drusku saveidojās tieši uz saullēkta brīdi, pēc tam gan saulē daudz kas "kūpēja". No paša rīta gaiss bija izteikti slāņains - silts, auksts, silts, auksts. Zelta rudens turpinās, katrs rīts kā brīnums ar citām gaismām un krāsām :) .


Fantastiska diena! Kur vien raugies, visur tāds zelts, jā, man nav tāda reljefa kā Siguldā vai kur citur iecienītās rudens baudīšanas vietās, bet vienalga ir tik skaisti, nekur nav jātriecas, lai baudītu. Sēdēju četros pēcpusdienā lencīškrekliņā pie pirts saulītē un prātoju, vai vēl kādreiz mūžā 14.oktobrī Latvijā tā darīšu un vēl pie sevis prātošu, ka varbūt jāiet ēnā, jo karsti :))) . Pie manis nekādu vēju arī nemanīja, bija mierīga, ļoti silta un mīlīga diena. Pie loga īsti līdz +20°C neuzkāpa, toties saulītē, aizvējā, domāju, ka bija pat pāri +25°C :) .


Šorīt pirms septiņiem pie loga ap +4°C un vienā pleķītī sataustīju sastingušu zāli. Tagad jau ilgi saule mēģina iztīstīties no miglas, migla bieza, uz sauli mierīgi var skatīties. Būs vēl viena fantastiska atvasaras diena :) .

Klāt zelta rudens!
14.10.2018 09:27

Es arī vakar atkal iegāju mežā. Pa visu mežu 3 mušmires un 2 mazas govju mīčkas (nezinu, kā literāri - maza, tizla, iedzeltena beciņa), gaileņu vieta pilnīgi tukša un nav arī nekādu suņu sēņu. Nenormāli sauss, patiesībā nekas nav mainījies...
Mēs vēl joprojām zem "vāka", šorīt mazliet vēsāks, pie loga nepilni +10°C un šķiet, ka pilnīgs bezvējš.

Klāt zelta rudens!
11.10.2018 08:32

Šorīt apmācies, bet pie loga +12°C. Pērn jūlijā bija virkne aukstāku nakšu... Zāle pilnīgi sausa, rasas vispār nav.

Klāt zelta rudens!
10.10.2018 08:36

Šorīt rīts nekādi nespēj iztuntulēt no miglas. Savā pagalmā nekur salnu nesataustīju, mašīnas arī zem kokiem stāv un ledus uz stikliem nebija. Termometrā aizmirsu ieskatīties. Nupat jau gan paliek gaišāks, tomēr laikam jau īstas saules šodien nebūs.

Klāt zelta rudens!
08.10.2018 10:05

Šorīt ap septiņiem pie loga +4°C, bet pāris vietās uztaustīju stīvu zāli. Pa pēdējām divām dienām ļoti strauji nokrāsojušies koki, gan kļavas, gan liepu aleja, gan meža mala jau pavisam citā dzeltenzeltainā tonī. Un šorīt pirmo rītu degunā iesitās īstā rudens smarža :) .


Nez, kā Allažos un Siguldā, bet pie manis šorīt līņā un pie loga rādīja gandrīz +5°C. Sals, šķiet, nav bijis, jo arī vakarā pēc desmitiem nāca mazs smigucītis. Šobrīd tāds "ņe ribo, ņe mjaso", par lietu nenosauksi, bet ārā uzturēties arī diez kas nav, mitrums no gaisa tomēr nāk.


Naktī drusku papūta, bet domāju, ka līdz vētrai tur bija tālu. Un arī lija, bet ne krusas, ne pārmērīgu gāzienu nedzirdēju un nemanīju. Šorīt spīd saule ar mākoņiem un ir pavisam mierīgs, lapas kustās, bet zari nelīgojas. Pirms tā anticiklona varētu tomēr vēl kāds mākulis uznākt...


Mums šodien diezgan daudz un brīžam pat visai smuki lija. Man jau, protams, gribas vairāk, bet vismaz kaut kas :))) . Vēl aizvien mierīgs un bija krāšņš saullēkts ar pēkšņu miglu, saulei pēc lietus no mākoņiem iznirstot. Prognozi par divām nedēļām anticiklona pat lasīt negribas, lūdzu sūtiet man lietu!


Priecāties par anticiklonu? Tas šobrīd nav par mani, man vajag lietu, lietu, lietu. Bet izskatās, ka nekādas lietavas nav gaidāmas, ja nākamnedēļ anticiklons, jau pienāks oktobra vidus, vēl mazliet un tikpat labi var sākties sali un zeme sasalt. Un aka palikt tukša vismaz līdz pavasarim :((( .
Šobrīd arī spīd saulīte, pavēss rīts, bet bez salnas, pie loga ap pusseptiņiem rādīja +4°C. Vēji šobrīd pierimuši, drusku zari kustās, bet nekas nopietns.


No rīta nomācies un vējains, salnas vairs nav. Izlasīju sāna slejā, ka Latvijas novērojumu stacijās šoruden mīnusi vēl nav reģistrēti. Nu var jau būt, ka tās salnas ir ļoti zemas bijušas, bet man šķiet, ka vismaz vienu rītu pie manis arī gaiss bija zem nulles. Bet nu jā, man te nav novērojumu stacijas :))))

Rudens ir klāt!
30.09.2018 07:42

Ārā jau pirms pusstundas pagalmā lapas sāka piesalt pie zemes. Laikam būs riktīgi auksta nakts.

Rudens ir klāt!
29.09.2018 20:56

Radarā virs mums neko nerāda, bet ārā līst horizontās lietus. Varbūt tāpēc arī nerāda, ka horizontāls :)))) . Lai nerāda, ka tik līst. Vējš brāzmās ļoti spēcīgs, zari jau pa aleju mētājās no nakts vēja, tagad droši vien būs vēl. Un arī naktī lija :) .

Rudens ir klāt!
28.09.2018 10:00

O jā, šo jau varēja saukt par lietu :) . Un mums ir dažas peļķes, ko vispār neatceros, kad pēdējo reizi redzēju. Visdrīzāk jau ne no ūdens pārpilnības, bet no nenormāli izkaltušās zemes blīvuma, kur ūdenim grūti iespraukties. Ar māsu vakar smējām, ka pirmo reizi mūžā tik ļoti gribas lietainu rudeni un lietus izraisa gluži vai gaviles :)))) .
Šorīt salīdzinoši siltāks, pusseptiņos pie loga ap +7°C, pļavā viegla migla, kas ar sauli ātri pazuda. Zaļš gan vēl ļoti, Miķeļos bildējot varēs salīdzināt ar citiem gadiem, bet domāju, ka pa divām dienām neko diži nokrāsoties nepagūs.

Rudens ir klāt!
27.09.2018 08:56

Nu jau tomēr brīžam līst. Gruntsūdeņiem tas pagaidām piliens jūrā, bet vismaz ir SLAPJŠ :))))

Rudens ir klāt!
26.09.2018 16:26

Man gan šorīt praktiski nekur nebija sasalis, atkal kaut kādas lokālas joslas. Toties tikko braucu mājā un mašīnai logu slotiņas izslēdzu apmēram 3km no mājām... Te drusku smidzina, kamēr visu ceļu ar skaudību vēroju daudzās peļķes. Vēl jau cerība ir, bet tas ir patiešām mistiski. Mēs no vakardienas beidzot praktiski bez ūdens vispār...

Rudens ir klāt!
26.09.2018 13:33

Laikam lieki stāstīt, ka pie manis šodien nav lijis - bija viens smidzeklis apmēram 5 minūtes un viss. Pārsvarā bija saule ar spēcīgu vēju. Visu dienu radarā skatījos, kā mums gar rietumiem garām slīd lietus mākoņi, daudzus redzēju arī dabā. No rīta klaigāja dzērves, bet vēlāk dēļ stiprā vēja vai nu nedzirdēju, vai arī vairs nebija tuvumā.
Tagad ārā jau vairs tikai +4°C un pirms brītiņa redzēju balto ripuli "lūram". Būs auksta nakts, novācu gan negatavos tomātus siltumnīcā, gan pusaugu kabacīšus, nav vairs vērts saldēt, arī pa dienu nekāds dižais siltums jau nav gaidāms.

Rudens ir klāt!
25.09.2018 21:18

Vakar pirms desmitiem vakarā braucot mājā, starp Ulbroku un Līčiem gandrīz dabūju malā stāties, kā lietus gāza. Ērgļu šoseja arī pludoja, vēl Ropažos galīgi slapjš. Un tad, kā vienmēr, arvien mazākas pilītes, sausāks, kādus 8km no mājām no mākoņiem izlīda mēness un pēdējo kilometru ceļš bija tik gaišs, ka skaidrs, ka aiz muguras man putekļu grīste... Kaut kāds nolēmējums virs mums... Pa nakti mazlietiņ nograbināja, lai no rīta tam visam būtu iespēja sasalt. Agrotīkli, kas samtenēm uzmesti, pilnīgi sasaluši, cieti, zāle arī galīgi kraukšķīga. Un rokas salst, būs jāsāk meklēt cimdiņi.

Rudens ir klāt!
25.09.2018 08:40