Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Man pusastoņos pie loga stabili -17°C, kas nozīmē vismaz pāris grādu aukstāks pļavā, bet es esmu zemak kā Allaži, aukstums būs nokritis lejā :)). Un arī lausku izdevās dzirdēt :) . Tad bija skaidras debesis un jau diezgan redzama gaisma, tagad raibāks un izskatās, ka arī saulei priekšā būs mākoņi. Ceru tomēr saulīti ieraudzīt!


Es arī cerēju uz saulīti, prognozēs bija, bet tomēr izčākstēja, tik vien bija kā pusdienlaikā drusku raibākas debesis. Cerams, ja gaidāms sals, rīt un parīt tiešām snigs, citādi sniega sedziņa dikti plāna. Šorīt bija drusku zem -6°C, tagad ap -4°C.


Paldies, ir man balti Ziemassvētki, katrs zariņš, katra smildziņa ar baltu kleitiņu. Mana sirds gavilē!
Un paldies par radaru, tādu nezināju, piefiksēšu :) .


Tāda sajūta, ka radars spēj strādāt tikai sausā laikā :( . Spriežot pēc meteo.lv tas darbu beidzis 11.24 un ir lieki cerēt, ka sniega tuvošanos priecīgi varēs ieraudzīt ekrānā, pirms tas uzradīsies realitātē. Žēl, jo ir ieslēdzies īsts gaidīšanas režīms, pie tam ar pamatotu cerību. Nu nekas, jāskatās pa logu :))) .
Pie loga ap +2°C, debesis pagaidām nav ļoti biezas. Naktī gan vienu brīdi lija, ka plīkšķēja un tas nokausēja atlikušo vakarrīta sniedziņu. Lai priecīgs visiem Ziemassvētku vakars ar mūslaiku brīnumu - sniegu!


Tumšs, tumšs un vēl tumšāks... Šorīt minūtes 10 krita plaukstas lieluma pārslas, bet uz zemes praktiski nekas nepalika. Tikai tagad pašķīdusi pabieza migla, kas tikai pastiprina tumsību. Vakar ap pieciem bija drusku piesalis un smidzeklis uz mašīnas loga veidoja bruņas, bet pašā vakarā jau atkal kusa. Kā ir, tā ir, ceru šovakar uz sniedziņu, lai gaišāka zeme un prāts :) .


Baigais mitrenis... Zemes ceļi līdz ar to ļoti slideni, pirms brīža kaimiņu traktoriņš netika kalniņā. Zeme pusbalta, pie loga rāda 0°C. It kā nelīst, bet viss gaiss ar mikroskopiskām pilītēm un suņi pēc pastaigas tomēr no virspuses visai slapji. No kokiem pa nakti gandrīz nokusis un arī nopūsts, jo, lai arī retas, tomēr uzpūš diezgan jūtamas brāzmas. Un tumsība arī baisa. Ļoti gribētos kaut šitādu mikroskopisku sniedziņu arī pēc nedēļas.


Šodien tik traki nepūš, toties mitrums daudz lielāks un brīžam krīt ļoti smalks sniedziņš. No rīta pie loga -3°C, bet sajūta dēļ mitruma atkal aukstāka. Tomēr prieks, ka trakais vējš pierimis, bija ļoti saldējoši... Priecīgu visiem Trešo Adventi!

Austrumu anticiklons
13.12.2020 13:20

No rīta ap -4°C un rozi lilli oranžs saullēkts. Pie manis lauki vienmērīgi balti, vakar nekas daudz nepaspēja nokust, pat māju jumti balti, tikai no kokiem nokusa. Sniegs kraukšķ, tik sen tāda skaņa nav dzirdēta! Ļoti mierīgs un gaisā nejūt mitrumu, līdz ar to ir vienkārši brīnišķīga ziemas diena :) .


Atkal "vāks" debesīm priekšā, šodien pat ar slapjumu un vējš arī jūtamāks kā iepriekšējās dienas. Vakar gan uz dažām minūtēm pāris reizes saulīte izlīda, tomēr kopumā šobrīd ir tik novembrains laiks, cik vien iespējams - tumšs, drēgns un iesprūdis. Man te vietām lapegles, tās vēl ar zeltainumu, citādi beidzot viss nobiris un pelēki grafisks.


Pie loga gan augstākais, ko redzēju, bija +12°C, bet tik silti - pusdienlaikā saulītē aizvējā gandrīz sauļoties varēja. Atradu gan pieneņu, gan sarkanā āboliņa, gundegas, margrietiņas ziedus, rozei pumpuri un jā, rudens avenes vēl pilnā ēdamībā :) . Dieva dāvaniņa šai neskaidrības pilnajā dienā. Laikam jau beidzot patiešām pēdējā tik siltā diena, paldies par to, nu jau var sākt gaidīt ziemiņu.


Ar novembra iestāšanos strauji nobirušas lapas un nu jau krāsas tiešām vēlam rudenim atbilstošas. Tai pat laikā rozēm pumpuri, kliņģerītes turpina ziedēt un lazdām skaras jau tuvu stadijai, kad vērsies vaļā. Šodien mākoņi ar sauli un saule šķiet zema un ziemīga. Viss kā jābūt :)) . No rīta bija ļoti sauss, lai arī vēja nebija, nezinu, kādēļ. Tagad gan drusku pūtelē un atlikušās lapas virpuļiem vien nāk lejā. Tāds foršs novembris :) .


Ārā ir bezgala skaisti. Gan rīta migla ar matētu zeltainumu, gan pa dienu saulē, kad viss mirdz dzeltens un satumstot vēl joprojām zeltainums kopā ar oranžu mēnesi un milzīgu gulbju kāsi... Un tā smarža!!! Šodien salasīju vēl pēdējās gailenes, siltums ļauj veģetāciju pavilkt garumā. Un mums pirmo reizi, cik vispār kāds atceras, oktobra beigās liepu aleja ir ar lapām. Liepas lielākoties nobirst jau septembrī, nu varbūt oktobra sākumā, bet tagad vēl pavisam biezas un vietām viducī pat pazaļas. Daudzi koki sazeltojuši burtiski pēdējās dienās - gan dižozols, gan viena kļava, kas vēlāka par citām, gan arī sarkanie ozoli. Ja neuznāks atkal vējš, vēl kādu brīdi būs krāsaini un gaiši :) .


Riktīgi rudenīgs, rīta puse vēl bija tā nekas, miglai izklīstot, pat blāva saulīte parādījās. Bet nu jau pirmais lietus garām un šķiet, būs vēl. Temperatūra pie loga tikai +14°C, dienas vidum nav diez ko daudz. Mežā vēl nenormāli daudz melleņu, bet droši vien pēc šīsnedēļas lietiem būs pļokā, kā nekā tā tomēr vasaras oga. Dažas baravikas arī izlīdušas un bija saaugušas ļoti skaistas vēršmēles. Un bumbieri masveidā sāk krist, labi, ka apliku žogu, citādi par to neko neuzzinātu, jo naktī tur lapsa un āpsis dežūrē, dienā suņi vismaz simts reizes aiziet nostaigāt garām. Tagad ir cerības arī pašiem dabūt :) .


Šorīt bija migla, bet relatīvi silts, ap septiņiem pie loga +12°C. Brīžam saule, brīžam mākoņi, gar ziemeļu pusi tik tumši, ka tur varētu arī kas nolīt. Nu jau rīta mitrums nenožūst līdz pusdienai, vien pēcpusdienā sauss zālājs. Vēl klaigā dzērves un čirkstinās bezdelīgas, bet gaisā ir riktīga rudens dvesma.


Beidzot nevarētu teikt, ka ir par sausu. Ir kārtīgi salijis, nupat varētu atkal uz brīdi būt sauss un saulains, lai ceļus var nogreiderēt un dārzus izkaplēt. Mežā baraviku bums bija pirms nedēļas, tagad pagalmā alejā saaugušas raganu bekas. Man arī kaut kā šķiet, ka laiks ar zem +10°C naktīs nav gluži jūlijam piedienīgs, bet padarīt jau tur neko nevar. Baidos, ka gurķu birums būs īss, pie tik aukstām naktīm ātri sāks dzeltēt lapas un ar to arī viss beigsies. Tas pats ar kabačiem, kas man tikai tikko sākas. Un vispār kaut kāds rudenīgums ar ātri skrienošiem mākoņiem, kas brīžam ļauj saulei iznirt, brīžam lej baltu un brīžam vienkārši padara visu pelēku. Jāatgādina sev, ka ir JŪLIJS :) .

Tik mainīgā vasara
25.07.2020 15:30

Šodien pavēss un staigā tumši mākoņi, bet lijis nav, brīžam pat saule uzspīd. Pagalms pilns liepu smaržas - man veca liepu aleja ar 9 liepām un vēl pagalma vidū viena un šogad zied visas. Dārzā sāk ziedēt gurķi, ka nu vēsās naktis to procesu galīgi nenobremzē. Tiešām tāds kārtīgs strādājamais laiks, nezāles arī smuki nāk laukā, nav grūti būt čaklam :) .


Mums šodien vāks virsū, diži vairāk par +20°C nav bijis un saule arī nav manīta. Tāds labs strādājamais laiks, manai gaumei gan prasītos maķenīt siltāks. Un saulīte arī vēl galīgi nav apnikusi.

Un vasara var sākties!
12.06.2020 18:47

Vakar izbraukāju Viļņu, pa ceļam dabūju lielo priekšpusdienas mākuli, bet Viļņā bija +30°C un saule. Atpakaļceļā vēl astoņos vakarā mašīnā rādīja +26°C, kamēr tiku līdz savam galam, pulkstens bija desmit ar +21°C mašīnas termometrā. Pie manis nekas traks nav bijis, kādam brīdim pietiks ar lielo pirmdienas bliezienu, kas atkal i kokus sagāza, i ceļus pamanījās izskalot. Naktī dzirdēju patālu pērkonu, bet lietus, šķiet, nav bijis, visticamāk ar atvērtu jumta logu tomēr būtu dzirdējusi. Tagad panomācies, bet gaišāks kā pēc sešiem no rīta. Līdz dārzam neesmu šonedēļ bijusi, gandrīz bail iet...

Un vasara var sākties!
12.06.2020 08:22

Vakar pērkons pāris reizes pavisam tuvu norībināja un nolija arī diezgan pamatīgi. Un labākais, ka jau uz pamirkušas zemes šonakt rīta pusē visai ilgstoši lija vidēji intensīvs lietus. Dārzam kādu brīdi vajadzētu būt padzērušam, būs beidzot jāsāk cīņa arī ar nezālēm. Maijā šogad kaplēt nevajadzēja, aukstumā pat nezāles laukā nelīda. Tagad spīd saule un viss ļoti koši zaļš.

Un vasara var sākties!
08.06.2020 08:25

Mums gan ne miņas no lietiem, kā jau parasti...