Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Man gan bezdelīgas vēl pilns pagalms, tērzē pa bērziem un lidinās pa šķūni. Svīres pie mums reti dzirdamas un redzamas, par tām gan nezinu.


Šorīt ļoti, ļoti mierīgs, kas rada rudenīgas noskaņas, tomēr tas, ka pie loga jau pirms septiņiem +16°C liecina, ka vasariņa tomēr vēl tepat, rudenim tomēr raksturīgi auksti rīti.


Mums arī pa nakti lija, šorīt silts un mitrs, pie loga pusseptiņos +17°C. Gaiss tik mitrs, ka izskatās matēts.


Tā pilināšana ir nenormāli kaitinoša, jēgas nav vispār, tikai veļu laukā nevar izkārt... Pilītes mikroskopiskas, praktiski redz tikai uz jumta loga, pirmajās stāvā pa logu skatoties nekādu lietu neredz. Bet tā šodien bija smuka diena, gana silts, vienu brīdi pie loga +22°C rādīja, mierīgs un patīkams.


Naktī riņķī nevazājos :))), bet arī rīts šorīt vēss - pirmais rīts zem +10°C, pie loga pusseptiņos +8°C. Un diezgan bieza migla, kas nu jau krietni paplukusi.
Vakar pie mums ne piles nenopilēja, zeme jau pavisam sausa. Cerības uz šodienu.


Beidzot esam uzzinājuši, kādēļ tik gara vasara - arī viņai gribas kaut ko ieguldīt kopējā akcijā "Latvijai - 100". Neko citu tak viņa nevar, tad nu vismaz šīs 100 dienas :))) . Paldies, Tev, Vasara!
Šodien īsteni latviska vasara, tāds strādājamais laiks, kad nav ne par karstu, ne par aukstu. Pagalmā ļoti daudz mazo putniņu un vāvere kaitina suņus. Mākoņu pilnas debesis, visas iespējamās pelēkās krāsas ir izplātas pa debess jumu. Skaisti :) .


Šorīt saulains un vējains, pie loga pirms septiņiem ap +13°C, sajūtas rudenīgas. Vakar vairākas reizes lija, tieši ar tādu intervalu, lai iepriekšējais paspētu puslīdz iesūkties, dikti vērtīgi. Protams, par gruntsūdeņu pieaugumu pagaidām var nesapņot, bet vismaz cerības, ka dārzeņi vēl piebriedīs un gurķi arī nav jālej.

P.S. Atvēru radaru - redzams uzreiz tikai Latvijas radars. Paldies :) .

Sveiciens no Ibērijas
13.08.2018 08:29

Man precīzi no dienas, kad nomainījās karte. Vēl tos citus radarus var dabūt nost, palielinot karti - kā vienreiz uzspiež "+", tā paliek tikai Latvijas radars.

Sveiciens no Ibērijas
12.08.2018 20:30

Diemžēl es esmu pilnīgi blonda datorjautājumos un neko no tā visa nejēdzu :( . Nav jau nekas traks, es vienkārši brīnījos par tādu kārtību. Ne uz vienu no šiem jautājumiem atbildēt nemāku... Ja tuvumā pagadīsies kāds gudrāks, palūgšu iztīrīt to fairfoksi, varbūt līdzēs.

Sveiciens no Ibērijas
12.08.2018 16:11

Tur jau tā lieta, ka man pie Igaunijas un Lietuvas radara nav ķekša, lai arī viņus rāda, man ar pirmo klikšķi viņš ir jāieliek, lai ar otro noņemtu. Tāpēc arī šķiet, ka kaut kas īsti pareizi nav. Pie tam ieliekot Lietuvas radaram ķeksi, nodziest Igaunijas radara rādītāji. Un pēc tam, kad noņemu to ķeksi, nodziest LIetuva. Arī lietoju Firefox.

Sveiciens no Ibērijas
12.08.2018 13:19

Nevaru atrast jautājumu sadaļu vairs, bet vai citiem arī radaru vaļā verot, uzreiz rāda visus radarus un, lai dabūtu Latvijas, ir divreiz jānospiež LT radars - ar pirmo klikšķi noņemas Igaunija, ar otro Lietuva? Tajā radarā, kas pie "Novērojumiem" kopā ar temperatūru, rāda Latvijas radaru, tur tāda problēma nav.

Sveiciens no Ibērijas
12.08.2018 12:53

Šorīt īsti latvisks augusta rīts ar zemu slīdošiem tumšiem mākoņiem un sauli uz zaļām, beidzot noskalotām koku lapām. Izejot no rīta laukā, sirds notrīsēja, cik tomēr mīļa man šī ainava pēc dienvidu vasaras rītiem :) . Vakar līņāja, varbūt tas arī nav slikti, ka negāza, jo sausā zeme jau tāpat neko diži nespēj uzsūkt, tagad vismaz pamērcēja virskārtu. Šorīt vēl lijis nav, brīžam papūš vējš, bet arī nekas nopietns. Pie loga šobrīd rāda +15.5°C.

Sveiciens no Ibērijas
12.08.2018 08:35

Toties kāds vakars bija!!! Braucu desmitos no Rīgas, tur vēl bija karsts, bet arī mājā rādīja +25°C. Jau gandrīz tumsā izmetu ar suņiem loku absolūtā dienvidu nakts izjūtā. Laikam tak beidzot tā šogad vairāk nebūs, tāpēc gribējās vēl izbaudīt šo Dieva dāvaniņu. Iekšā gan naktī bija karsti, vējš pazudis, nekas nevēdinājās. Šorīt pusseptiņos ap +18°C pie loga, saule starp mākoņiem, ļoti mierīgs. Gandrīz dīvaini liekas, ka tā temperatūra apmēram tur arī paliks, nevis brauks augšā kā katru rītu. Skaista vasara, protams, paliek bēda par lietus trūkumu, bet baudīšanai tomēr skaista :) .

Sveiciens no Ibērijas
11.08.2018 08:14

Jau vēlu vakarā pastiprinājās vējš, arī tagad pūš diezgan jūtami. Silts gan, braucot mājā vakarā pēc desmitiem Rīgā vēl rādīja +28°C, mājā +24°C. Un šorīt pirms septiņiem pie loga +20°C. Drusku mazāk pa nakti droši vien bija, bet nevarētu teikt, ka māja būtu atvēsusi ar visu vēju, tā, ka tie paši daudzpadsmit noteikti bija. Baudām (jau kuro reizi :D) pēdējo tik karsto dienu :).

Sveiciens no Ibērijas
10.08.2018 09:16

Nejauši ierakstījās vecajā nedēļā, laikam tā tveice stipri vilinoša :))) . Tad nu šeit arī, lai šonedēļ tomēr liecība par tik svarīgu lietu, kā lietu :))).

Mums tikko kādas 15 minūtes nolija. Radars gan rāda, ka līst tagad, sanāk apmēram pusstundas nobīde. Nekas jau diži, bet vismaz gurķi mazliet aplaistīti :) . Nu jau spīd saule, temperatūra gan nokrita līdz +18 un tagad tikai sāk atkal stumties uz augšu.

Sveiciens no Ibērijas
06.08.2018 15:42

Mums tikko kādas 15 minūtes nolija. Radars gan rāda, ka līst tagad, sanāk apmēram pusstundas nobīde. Nekas jau diži, bet vismaz gurķi mazliet aplaistīti :) . Nu jau spīd saule, temperatūra gan nokrita līdz +18 un tagad tikai sāk atkal stumties uz augšu.

Ir tikai tveice
06.08.2018 15:40

Pie loga ēnā +26°C, zilas debesis, "I'm back" - teica vasara 2018 :))). Ap pusdienlaiku vienu brīdi sacēlās visai spēcīgs vējš, es pat dabūju nogaidīt, kad āra pavardu gurķu marinēšanai varēs iekurt. Tagad arī kaut kas pa kokiem kustinās, bet nekas nopietns. Mums priekšpusdienā dažas piles nokrita, bet tik maz, ka neviens pat iekšā neiegāja. Un tagad karstums arī "normāls", nav nekādu spiedīguma pazīmju.

Ir tikai tveice
05.08.2018 17:07

Vakar vakarā vēl uznāca viens "trīsminūtnieks", ja tā lītu stundu, tad jau būtu jēga, atliek atkal gaidīt. Šorīt tāds latvisks rīts ar mākoņiem, drusku miglu un jūtamu dzestrumu. Nosacīts, pie loga pusseptiņos +16°C, bet karstuma izlutinātais rumpis šo jau uztver kā dzestrumu :))) . Arī tagad staigā tādi mākoņi, kas varētu kādu pili nomest un nupat jau gandrīz pilnībā nomācies.

Ir tikai tveice
05.08.2018 08:33

Mums mazliet nolija, vienkārši sēdēju uz sliekšņa un skatījos uz šo dabas brīnumu :))) . Divreiz pa kādām 7minūtēm, nekas daudz jau tas nav, bet vairāk kā nemaz. Tagad tveicīgs, ik pa brīdim saule izlien un tad uzreiz riktīga suta.

Ir tikai tveice
04.08.2018 19:01

Vidzemes cilvēks arī apskauž tos Vidzemes cilvēkus, kam kaut kas trāpīja. Smuki noducināja gar ziemeļaustrumu malu un nu jau ir pavisam prom. Mums nekā, ja neskaita pie karstuma pieplusoto spiedīgumu no tā, ko nedabūjām...

Ir tikai tveice
03.08.2018 14:44