Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Šogad ziema ir ārkārt radoša, jūras viļņi manā pagalmā vēl nebija bijuši. Sniegs sapūsts viļņos, reāli kā baltas jūras bilde izskatās. Vietām pāri ceļgalam, vietām gandrīz pliks. Māsa aizbrauca uz Siguldu, viena no tām reizēm, kad galīgi nav pārliecības, ka līdz turienei un atpakaļ arī tiks... Vēl tikai janvāris, ziemiņa var turpināt izpausties un izpausties.


Ap sešiem sākās putenis, bet mums laikam nekas briesmīgāks par pirmdienu nedraud, sākam jau pierast pie izvairīšanās no zariem, šilierēšanās acu priekšā un, protams, slideniem un aizpūstiem ceļiem... Pie loga drusku zem 0°C.


Snieg slapjš sniegs un pagaidām diezgan mierīgs, vakarā un naktī vairāk pūta. Ā, nē, skatos, ka nupat egles drusku sāk dancot, tātad pamazām sākas. Man dienas vidū uz Rīgu jābrauc un vēlu atpakaļ, laikam šoreiz jābažās ne tikai par kokiem uz ceļa, bet arī uz galvas ceļā esot... Lai visiem mierīgi, cik nu mierīgi vētrā var būt!


Vējš baiss un, tā kā aukstāks kā solīja, tikai ap +1°C, brīžam sniegputenis. Skolēnu autobusu šorīt iepūta grāvī, ceļa vietā slidotava ar ūdeni pa virsu, labi, ka neapgāzās... Brīžam raustās elektrība, bet vēl turas. Stihija izpaužas, laukā labāk lieki neiet, lai nedabū ar kaut ko pa galvu, redzēs, cik koku būs pāri ceļiem. Šobrīd vismaz nelīst/nesnieg, redzu pat zilu debestiņu.


Vakarā vēl ap -5°C, šorīt nepilns +1°C un smidzina. Vismaz iedeva bezgala daiļu pēdējo sala dienu ar krāšņu saullēktu un sarmu visas dienas garumā. Šodien jāaizmiedz acis un jābrauc, ir cerības, ka pie tik silta šobrīd labi noskrāpētais ceļš operatīvi nokusīs. Mazie celiņi neskaitās, tos jārāpo, kā ir...


Vakar vakarā ap deviņiem braucot no Rīgas, ceļa laikā no -11°C Rīgā temperatūra nošļūca līdz -17°C manā galā. Šorīt ap -13°C un uz kokiem kārtīga sarma, kas neturēsies ilgi, jo ārā vējš. Vēja dēļ sajūtas aukstākas kā vakarā pie lielākiem mīnusiem.


Ārā viss "stiklos", suņi izgāja un nesaprata, kā pārvietoties, viņas lūzt cauri un stikli griežas kājās... Apledojis ir pilnīgi viss, skaņa ejot, kā no šausmu filmas. Pie loga pagaidām -1°C, gandrīz jācer, ka sāks kust.


Rīgā pie -3°C lija lietus, pie manis šobrīd pret jumta logu grab ledus gabali... Uz mašīnām bruņas, ceļiem, par laimi, sniega kārtiņa virsū, nebija baisi slideni. Tie paši -3°C arī manā galā. Jaunā gada meteoroloģiskās "izpriecas" ir sākušās...


Jau kūst, gaisā mitrums, ceļi pamazām pārvēršas slidotavās. Ar laikapstākļiem strīdēties nav vērts, jāmēģina omu savādāk uzlabot. Lai visiem priecīga gadumija un veselīgs jaunais gads!


Atkal snieg, pie loga -5°C, vakarā pēc tīrīšanas un pa nakti kādi 4cm klāt, tagad tāds smalks nāk, kas masu nedod. Ar šausmām skatos prognozi, kurā arvien stabilāk ieviešas atkusnis gadumijā. Tas nozīmē, ka zemes ceļi atkal būs, atvainojos, pilnīgā pakaļā, citādi to nosaukt nevar😒. Un šorīt vēl lietus tur parādījies...
Baudām, kamēr skaisti un braucami, priecīgus Trešos (kāpēc gan ne, trīs lietas, labas lietas 😉) Ziemassvētkus!


Pēc septiņiem pie loga -7°C, sniga, bet brīžam pavīdēja mēness un arī dažas zvaigznes bija redzamas. Šobrīd noskaidrojas un termometrs nošļūcis jau uz stabiliem -9°C. Aizsnidzis pamatīgi un kārtējo reizi sapūsts tieši durpriekšā. Lai priecīgi Otrie Ziemassvētki!


Šorīt pie loga -12°C, spoži spīd mēness un zvaigznes un... snieg. Nekādi nesaprotu, no kurienes sniegs, ja zvaigznes pa visu debesjumu izmētātas. Nav pirmā reize, drusku sajūta kā Ziemassvētku pasakā, kad viss iespējams. Bezgala skaisti, jo pie tā aukstuma sniegs ir sudrabots un pufīgs kā suflē. Koki atkal nosniguši, krūmi noliekušies, viss kā jābūt, ja reiz mums šie svētki saucas Ziemassvētki.
Pašvaldība iztīrīja ceļu gan vakar, gan jau šorīt, kopš esam Siguldas novadā, mazo ceļu skrāpē pēc katras snigšanas un milzīgs paldies par to!
Priecīgi visiem, lai līksms prāts un mierīga sirds! ✨


Tiešām tik silts bija? Aizgāju gulēt pie -5°C, pamodos pie -6°C, bet visdrīzāk tad arī te bija kāds siltuma uzspurdziens naktī. Sāka snigt pēc astoņiem vakarā, uzreiz ļoti intensīvi. No rīta šķita, ka ārprātā sasnidzis, bet tomer tikai no jumta sapūsts tieši pie durvīm un pūš vēl. Citur kādi 6-7cm sniega, grūti saprast, jo pūš. Arī šobrīd pie loga -6°C.


Pie manis sniegs labi ja puscentimetra biezumā, šorīt mēnesstaros zeme vizēja sudrabā, nosarmojusi no šausmām :D. No rīta ap -12°C, jau otrais tik aukstais rīts bez sniega, arī pa dienu tikai drusku virs -10°C. Zilas debesis un saule, grūti iztēloties, ka tepat nepilnu 50km attālumā Rīgā ir "stihijnoje bedstvije"...


Šorīt it kā tikai -5°C, bet negants vējš, kas sajūtu aukstumu vismaz dubulto (norvēģi saka pat -12°C). Brīžam pabirst horizontālas pārslas, bet zeme tikai drusku raiba. Pilna kļava ar pilnīgi apaļām zīlītēm, auksti šorīt visiem.


Spoži spīd gandrīz apaļš mēness un zeme mazliet čaukstīga. Lielā Jugla no krastiem laukā nekāpj, bet ledus iet aktīvi, grūstoties, stumdoties un sprūstot līkumos. Ceļi vietām ledaini, vietām jau sāk jukt, kas arī nav labi, domājot par nākamnedēļas atkalsasalšanu.


Paldies par piedomāšanu! Apbrīnojamā kārtā lielo zemes ceļu vakar noskrāpēja, vietām jau līdz zemei. Vismaz nav nepabraucami. Mazais ir baiss, bet tur jau var rāpot. Ceļi gan nav vienīgie, kas rūpējas par adrenalīna līmeni - aizvakar divus alnīšus pamanīju jau esot gandrīz blakus. Absolūts brīnums, ka visi palikām neskarti, tur bija centimetri, ne metri...
Ļoti strauji kūst, pa nakti jumti pavisam nokusuši un arī pagalmā jau zaļi pleķi lien laukā. Lauki vēl vienlaidus balti, virs tiem mitruma migla, bet līdz vakaram visdrīzāk jau būs raibi. No paša rīta drusku lija, tagad tik no kokiem un jumtiem pil.


Šorīt ap -6°C, vējš, kas sajūtu temperatūru stipri pazemina un uz mašīnas stikla atsevišķas sasalušas piles. Sniegs pie zariem stipri piesalis, nemaz tā nenāk nost. Gaidīsim, ko šī diena nesīs, ietekmēt to tāpat nevar...

Sala nedēļa
10.12.2021 07:41

Izlasot @meteozinas pārdomas par sestdienas "parasto lietu", kaut kā sadrūvējos - pilsētā tas varbūt arī būs parasts lietus, bet mūs sagaida neiedomājami slideni pilnīgi visi apkārtnes ceļi. Šogad nav plānots ne kaisīt, ne skrāpēt C klases ceļus - tie ir praktiski visi zemes ceļi, arī tie, pa kuriem brauc gan sabiedriskais transports, gan skolēnu autobusi, nemaz nerunājot par vietējo iedzīvotāju privāto transportu. "Brīnišķīgs" lēmums, kas diez vai uzlabos CSN statistiku valstī...
Pie loga -11°C, šai aukstumā vismaz ceļi neslīdēja.

Sala nedēļa
09.12.2021 17:44

Kā mani izmet, nekad nevaru atcerēties ne paroli, ne kur esmu to pierakstījusi. Bet tas laikam daudzās lapās, ka neskatoties uz atķeksējumu, tomēr pa laikam izmet...
Šobrīd jau pie loga -16°C, bet logs noteikti laiž iekšas siltumu cauri...
Pēdējie rīti brīnumdaiļi, bizenēju ar fotoaparātu un baudu ar acīm. Neatceros, kad tik ilgi turējusies sarma, nenobirstot pat saulainās dienās. Ir brīnumdaiļi 🙂

Sala nedēļa
08.12.2021 19:46