Sveiciens no Ibērijas

Sveiciens no Ibērijas

Jaunajā nedēļā saglabāsies vasarīgi laika apstākļi ar nelielu nokrišņu daudzumu, bet gaisa temperatūras ziņā gaidāmas lielākas variācijas nekā pēdējā laikā: naktis kļūs vēsākas, savukārt nedēļas vidū gaidāms karstuma vilnis.

Pirmdien un otrdien tveice atkāpsies: gaidāmi augusta normai atbilstoši laika apstākļi ar minimālajām gaisa temperatūrām ap +15 grādiem un maksimālajām gaisa temperatūrām +20 ... +25 grādu robežās. Tomēr karstuma beigas nenozīmēs sausuma beigas, nokrišņu joprojām būs maz.

Lielā svelme Ibērijas pussalā, kur gaisa temperatūra ir tuvu +50 grādiem šī augusta sākumā, ietekmēs laika apstākļus arī Latvijā. Laikā no 8. līdz 10. augustām Latvijā no dienvidrietumiem ieplūdīs subtropiskās gaisa masas. Pēcpusdienās gaisa temperatūra sasniegs un pārsniegs +30 grādu atzīmi. Gaiss būs diezgan sauss, tāpēc negaisu veidošanās ir maz iespējama.

GFS dati liecina, ka brīvdienās gaisa temperatūra pazemināsies par apmēram 5 grādiem, iespējams neliels, īslaicīgs lietus, sākot no Kurzemes. Lai turpinās vasara!…

[Lasīt vairāk]
Ir tikai tveice

Ir tikai tveice

Jūlija beigas un augusta sākums ir tradicionāli gada karstākās dienas, kad tiek atzīmēti maksimālās temperatūras rekordi. Absolūtā maksimālā Latvijā fiksētā temperatūra ir +37,8 °C Ventspilī, kas tika uztādīta 2014. gada 4. augustā. Tomēr šonedēļ līdzīgas temperatūras nav gaidāmas. Gaisa temperatūras prognozes liecina, ka maksimālās gaisa temperatūras pēcpusdienā Latvijā pārsvarā tuvosies +30 grādu atzīmei, vēsāks laiks iespējams vien nedēļas izskaņā. Naktis joprojām būs siltas, pat "tropiskās", gaisa temperatūrai nepazeminoties zem +20 grādiem.

Virs Krievijas ziemeļrietumiem saglabāsies spēcīgs anticiklons, kas nodrošinās siltu un saulainu laiku tāpat kā pēdējās divās nedēļās. Nedēļas beigās iespējams nonāksim skandināvu ciklona ietekmē, kas atnestu lietu no ziemeļrietumiem, bet jāatgadina, ka līdzīgi scenāriji jau vairākkārt nav piepildījušies pēdējā laikā, un šoreiz atkal ir varbūtība, ka joprojām saglabāsies tveice un sausums.

Nokrišņu daudzums būs neliels un ilgstošas lietavas nav gaidāmas, bet vietām tiek prognozēti negaisi, kas varētu lokāli mazināt sausumu. N…

[Lasīt vairāk]
Pērkona negaisu sezonas atklāšana

Pērkona negaisu sezonas atklāšana

Trešajā maija nedēļā gaidāmas būtiskas laika apstākļu izmaiņas, laiks kļūs siltāks un iespējams pat pirmais karstuma vilnis. Aukstas gaisa masas ir atkāpušās uz ziemeļiem un austrumiem, paliekot virs Somijas un Krievijas.

                                         

Pirmdiena būs nedēļas lietainākā diena, kad ir gaidāmi pirmie vasarīgie negaisi. Gaisa temperatūra pārsniegs 20 grādu atzīmi, piekrastē tradicionāli vēsāks. Lielākā negaisu varbūtība ir pēc pašreizējām prognozēm Latvijas austrumos.

                                         

Otrdiena visticamāk būs nedēļas dzestrākā diena. Kopumā gaidāms saulains laiks, īpaši Vidzemē, bet ziemeļu vējš neļaus gaisa temperatūrai paaugstināties virs 15 grādu atzīmes. Diemžēl trešdienas rītā Latvijā iespējamas salnas, izņemot Kurzemi. Dienā iegriezīsies dienvidaustrumu vējš un atkal kļūs ievērojami siltāks, kaut gan gaidāms mākoņains laiks.

Ceturtdien turpināsies mēreni silts, bet mākoņains laiks ar dienvidaustrumu vēju, pēcpusdienā līdz 20 grādiem, siltākais laiks prognozēts Kurzemē. Piektdien un nedēļas nogalē gaidāms ļoti silts laiks, pārsvarā bez nokrišņiem, iespējams pirmais gada karstuma vilnis, kad termometra stabiņš pakāpsies virs 25 grādiem. S…

[Lasīt vairāk]
Rietumu vējiem sekos siltāks laiks

Rietumu vējiem sekos siltāks laiks

Pēc Lieldienām turpināsies auksta gaisa advekcija no Arktikas.

Naktī piesals, dažviet līdz -10 grādiem, neizpaliks aukstuma rekordi.

Tomēr atmosfēras spiediens nedēļas pirmajā pusē sāks paaugstināties, bieži būs saulains laiks.

                       

Pārmaiņas gaidāmas 20. -21. aprīlī, kad no rietumiem ieplūdīs siltāks gaiss.

Toties gaidāmi nokrišņi, pārsvarā lietus.

                       

Nedēļas nogalē bieži līs, gaidāms vējains laiks, bet iztiksim bez sala un sniega.

Maksimālā temperatūra būs līdz +10 grādiem.

                       

Update:

Naktī no ceturtdienas uz piektdienu sals gaidāms vairs tikai Austrumlatvijā, kur dienas pirmajā pusē iespējams sniegs. Savukārt Kurzemē, Zemgalē un Rīgā līs. Pēcpusdienā debesis skaidrosies, un termometra stabiņš pakāpsies līdz +10 .. +11 grādiem. 

Update 2:

Sestdien, 22. aprīlī, vietām Latvijā iespējams negaiss.

                     
Austrumu vēju nedēļa

Austrumu vēju nedēļa

Februāra otrajā nedēļā tiek prognozēts lielākais ziemas aukstums, gaisa temperatūrai pazeminoties zem mīnus 20 grādiem. Lielākais aukstums tradicionāli būs Latgalē un Vidzemes augstienē. Turpretī Rīgas jūras līča Kurzemes piekrastē, no Mērsraga līdz Kolkai, būs vismazākais sals. 

Lielo aukstumu uzturēs anticiklons no Krievijas, kas pārvietosies uz Somiju, vēlāk uz Skandināviju. Jau pirmdienas rītā atmosfēras spiediens Latvijā ir ap 770 dzīvsudraba stabiņa milimetriem. Nedēļas laikā spiediens turpinās paaugstināties.

                                                       

Par nedēļas vizītkarti kļūs austrumu vēji. Gaidāms mērens līdz brāzmains austrumu vējš. Līdz ar to, pēc sajūtām būs aukstāks, nekā patiesībā rāda termometrs.

Nedēļas lielākais ieguvums būs saule. Beidzot gaidāmas vismaz dažas saulainas dienas un varēs manīt dienas pieaugumu. Un tad, pavasaris vairs nebūs aiz kalniem. 

                                                       
Laiks Ziemas Saulgriežos

Laiks Ziemas Saulgriežos

Decembra un gada pirmspēdējā nedēļā laika apstākļus Latvijā noteiks anticiklona ziemeļu mala. 

                                   

Pārsvarā gaidāms apmācies laiks, bieži tiks novērota migla, īpaši nedēļas pirmajā pusē. Pastāv neliela iespēja, ka nedēļas otrajā pusē uzspīdēs saule.

Gaisa temperatūra būs virs normas, lielākoties starp 0 un 5 grādiem. Nedēļas izskaņā kļūs vēsāks.

                                   

Pie zemes gaidāms lēns līdz mērens dienvidrietumu vējš, kura ātrums pieaugs nedēļas laikā.

Būtiski nokrišņi nav gaidāmi, izņemot slapjdraņķi 23. decembrī un sniegu 25. decembrī. 

Priecīgus Ziemassvētkus!

                                   
Sākot no Kurzemes, gaidāmi nokrišņi

Sākot no Kurzemes, gaidāmi nokrišņi

Šonedēļ Skandināvijas anticiklons atkāpsies uz austrumiem. Tomēr vēl joprojām saglabāsies augsts atmosfēras spiediens, kas nedēļas laikā pakāpeniski samazināsies.

Vējš pārsvarā pūtīs no dienvidaustrumiem, stipras vēja brāzmas netiek prognozētas.

Jau trešdien līs Rietumlatvijā. Virs Vācijas tiek prognozēts ciklona centrs, kura nokrišņu zona nedēļas nogalē no dienvidiem sasniegs Latviju. Gaidāms lietus, iespējams arī slapjš sniegs.

Gaisa temperatūra būtiski nemainīsies: naktī ap 0, sals pie skaidrām debesīm, dienas laikā maksimālā temperatūra no 4 līdz 9 grādiem.

Aktuālā situācija līdz 2016. gada 24. aprīlim

Aktuālā situācija līdz 2016. gada 24. aprīlim

Sveicināti aprīļa 3. nedēļā! Šonedēļ laika apstākļi Latvijā būs mainīgi, jo virs Ziemeļeiropas atradīsies cikloni. Bieži pūtīs brāzmains ziemeļrietumu vējš un katru dienu gaidāms lietus, iespējama arī krusa. Gaisa temperatūra dienas laikā pārsvarā no 5 līdz 10 grādiem.

     


Pirmdienas pēcpusdienā Latvijā ir mākoņains laiks, tomēr bez lietus, temperatūra pakāpeniski pazeminās. 

Otrdien sākot no Kurzemes lietus iespējams visā Latvijā, nokrišņu daudzums zem 5 mm. Pūtīs brāzmains dienvidrietumu vējš. Naktī temperatūra var noslīdēt līdz 0, dienā Kurzemē nebūs siltāks par 7 grādiem, citur līdz 10, 11 grādiem. Iespējams negaiss.

Interesanti: otrdienas rītā virs Latvijas atradīsies polārais Jet Stream, ātras gaisa straumes augšējā atmosfērā vai troposfērā.

Jet Stream

Trešdien 20. aprīlī Latvijā gaidāms lietains laiks, tomēr Kurzemē līs vismazāk un uzspīdēs saule. Visvairāk nokrišņu būs Vidzemē, kur iespējams arī slapjš sniegs. Pūtīs brāzmains ziemeļrietumu vējš. Maksimālā gaisa temperatūra būs 4 līdz 9 grādu robežās.…

[Lasīt vairāk]
Laika apstākļi Latvijā no 15.02.2016. līdz 21.02.2016.

Laika apstākļi Latvijā no 15.02.2016. līdz 21.02.2016.

Šonedēļ iespējami pārstegumi. Laika apstākļi būs dinamiski, notiks cīņa starp siltām un aukstām gaisa masām, ciklonu nomainīs anticiklons, savukārt nedēļas izskaņā iespējams vētrains laiks.

Nedēļas sākumā Latvija joprojām atrodas Viduseiropas ciklona perifērijā. Pārsvarā būs apmācies laiks ar nelieliem nokrišņiem, lielākoties Latvijas dienvidu novados.

Jau sākot ar otrdienu paaugstināsies atmosfēras spiediens, izveidojoties anticiklonam virs Skandināvijas. Otrdien vietām būs saulains laiks, trešdien gandrīz visā Latvijā, tomēr dažviet var saglabāties mākoņu sega.

Brīvdienās Latviju no ziemeļrietumiem var sasniegt vētra, atnesot siltu laiku ar lietu un spēcīgām vēja brāzmām. Alternatīva būtu mierīgs un silts laiks Azoru anticiklona ietekmē.

Pirmdien, 15. februarī virs Latvjas būs 2 nokrišņu zonas: pirmā no rīta virzīsies no Latgales uz Pleskavas apgabalu. Otrā pēcpusdienā sasniegs Latviju no Lietuvas: nokrišņi būs Saldus, Tukuma, Dobeles, Jelgavas pusē, kā arī Dienvidlatgalē ap Daugavpili.…

[Lasīt vairāk]