Aktuālā situācija (nedēļa līdz 23.10.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 23.10.11.)

Nedēla aizgājusi: pirmdiena + otrdiena: "zelta rudens" caur TESSINA anticiklonu. No trešdienas līdz piektdienai nelieli līdz mēreni nokrišņi un brāzmains vējš KLAUS ciklona iespaidā. Sestdiena un pa daļai arī svētdiena - LEOPOLD ciklona ietekme.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 23.oktobrisLEOPOLD ciklons šoreiz ātri pārskrēja pāri Latvijai, līdz dienas izskaņai vien austrumu daļā nedaudz aizķērās ar apmākušamies debesīm un smidzinošu lietu. Kamēr Latvijas R daļā jau skaidrojās, un bija vien "laba laika" gubumākoņi.

Sestdiena, 22.oktobrisNākamais ciklons LEOPOLD - arīdzan virzās pāri Latvijai, sākot ar rietumu rajoniem. Kopumā daudzviet bija pelēka diena, ar smidzinošiem (pārsvarā) nokrišņiem. Un dažu vēja brāzmu vairāk Kurzemē. Joprojām silts arīdzan (oktobra otrās puses mērogos).

Piektdiena, 21.oktobrisKLAUS ciklons aiziet no Latvijas prom pavisam, naktī Kurzemē un dienā Latvijas A pusē vēl īslaicīgi nokrišņi. Dienas otrajā pusē skaidrojas. Z… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 16.10.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 16.10.11.)

Nedēla aizgājusi: pirmdiena - JORN ciklona frontes virzās pāri Latvijai, īslaicīgi līst līdz trešdienas vakaram Ceturtdien - naktī masīvis, dienā mērenāks "līča efekts", kas rajonā ap Rīgu producē lietus/krusas gāzes ar dažu pērkonu. Līdzīgi arī Kurzemes R piekrastē. Viss atslābstošā virzienā turpinās arī piektdien. Brīvdienās sāk dominēt anticiklons TESSINA no DR puses.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 16.oktobrisAnticiklona TESSINA ZA mala virs Latvijas. Attiecīgi arī laika apstākļi mūsu klātienē - bez nokrišņiem, daudz saules pie debesīm. Vien dienā "laba laika" gubu mākoņainība. Naktī Latvijas DA rajonos sals līdz -1-4 grādiem.

Sestdiena, 15.oktobrisVirs Latvijas pastiprinās augsta spiediena atzars. Tā A malā gan mākoņainība, kas līdzīga siltās frontes padebešiem. Turklāt dažas lietus piles Kurzemē no debesīm. Visas dienas garumā apmācies, bet nākamās nakts sākumā Latvijas DA rajonos neliels sals -1-3 grādu apmērā.

Piektdiena, 14.oktobrisJORN ciklons ar R malu arī šai dienā virs Latvijas. N… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 9.10.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 9.10.11.)

Nedēla aizgājusi: pirmdiena un otrdiena - vēl silta. Bet no trešdienas pastiprinās Atlantijas cikloni IMMANOEL, kam seko ex-OPHELIA (tropiskās vētras) "paliekas". Svētdienā - neliels augsta spiediena gandrīz nemanāms atzars.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi. Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 9.oktobrisNeliels augsta spiediena atzars- kā atelpa pirms JORN ciklona. Latvijā gan gubu mākoņi bija debesīs, bet pamatā iztikām bez nokrišņiem. Arīdzan saules gaisama netrūka. Vēl viena vārga atvasara uz vienu dienu.

Sestdiena, 8.oktobrisEx-OPHELIA tropiskā ciklona paliekas ar kādu mini-apakš-ciklonu ar centriņu tieši virs Latvijas vairākos rajonos (Kurzemē un R-Vidzemē) sagatavoja cb mākoņus ar lietusgāzēm, krusu, pērkoniem un daži pat virpuli.

Piektdiena, 7.oktobrisEx-OPHELIA tropiskā ciklona paliekas nu jau parastā ciklona veidolā caur auksto fronti vietām nes lokālus nokrišņus Latvijā. Spirgtākas vēja DR-R vēja brāzmas bija, bet vētras spēku nesasniedza...

Ceturtdiena, 6.oktobrisIMMANOEL ciklona "siltais sektros"- ar nokrišņiem daudzviet. V… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 2.10.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 2.10.11.)

Nedēla aizgājusi: pirmdiena - tagad atvasara caur RENEE anticiklona Z malu. Otrdien - aukstā fronte virzās pāri Latvijai no R puses: daudzviet līst. Trešdien - turpinās cikloniskās siltās frontes mākoņainība, atkal vietām nokrišņi. Ceturtdien un piektdien - neliels ciklona siltais sektors, un vienlaikus SEPDEH anticiklons no DR puses. Anticiklona "vara" vēl izteiktāka nedēļas brīvdienās. Svētdienas izskaņā no ZR puses - kāda aukstā fronte ar mākoņiem nāk.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi. Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 2.oktobrisAnticiklona SEPIDEH, šķiet, pēdējā diena virs Latvijas. Pamazām pastiprinās frontu-ciklonu līnija no Z-ZR puses. Rudens nāk ar jaunu vilni, pagaidām gan vēl visai silts priekš oktobra sākuma. Lai gan naktī daudzviet arī pirmās fiksētās šās rudens salnas piedzīvojām.

Sestdiena, 1.oktobrisSEPDEIH anticiklons ir mazkustīgs (lai neteiktu- stāv uz vietas) virs R-Eiropas. Tā Z-ZA mala arī pie mums rada atvasaru. Lai gan tomēr ziemeļu aukstums pagaidām lēni un maigi laužas pie mums. N… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 25.9.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 25.9.11.)

Nedēla: pirmdiena - jau ar GEORGE ciklona nokrišņiem, sākot ar R rajoniem. Uz austrumiem no Rīgas vietām arī negaisi. Otrdien šī fronte pārvirzījusies virs Latvijas, vien dodot vietām nelielus nokrišņus. No trešdienas pie mums ir ex-MARIA ciklona iespaids. Bet brīvdienās - pastiprinās anticiklona Z-ZA mala virs mūsu valsts.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
============================

Svētdiena, 25.septembrisDienas laikā virs Latvijas nostiprinās RENEE anticiklona Z mala, mākoņainība caur mitro gaisu saglabājas. Bet siltais DR vējš ir lēns, saulē arī tīras vasaras atskaņas jaušas.

Sestdiena, 24.septembrisEx-MARIA - vēl tālāk no Latvijas, tomēr tā ietekme dienas stundās vēl saglabājas. Brāzmaini R vēji daudzviet ap 10m/s, arī dažas nokrišņu brāzmas uz austrumiem no galvaspilsētas Rīgas vēl novērojami.

Piektdiena, 23.septembrisEx-MARIA, lai jau patālu uz ZA no Latvijas, tomēr nesa pāri mūsu teritorijai DR-R vēja brāzmas, vietām līdz 15m/s. Vietām, vairāk austrumos, arī nokrišņu brāzmas. <… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 18.9.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 18.9.11.)

Nedēla: pirmdiena - izzūdoša FRANK ciklons aukstā fronte virzās pāri Latvijai, vietām ar lietusgāzēm un dažu pērkonu. Otrdiena līdz piektdiena - ex-KATIA ciklons gādā par vējainu un pat vētrainu laiku Latvijas R daļā. Brīvdienās - neliela augsta spiediena atzars.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
=========================

Svētdiena, 18.septembrisNo rietumiem pamazām tuvojas GEORGE ar kārtējo nokrišņu joslu. Tajā pašā laikā Latvijā saglabājas rudenīgi silts laiks.

Sestdiena, 17.septembrisNeliels it kā augsta spiediena atzars virs Latvijas, kas tomēr "nelikvidē" nokrišņus virs Latvijas teritorijas. Visumā mākoņains, un dažviet tomēr piles no debesīm nāca...

Piektdiena, 16.septembrisKATIA - aiziet no Latvijas, lai gan uz kādas otrreizējās aukstās frontes ir visai apnicīgi nokrišņi, pārsvarā Latvijas centrā.

Ceturtdiena, 15.septembrisKATIA tomēr lēnām turpina ceļu uz Somijas ziemeļiem un tālāk uz Krievijas Baltās jūras krastiem (mega-garš ceļš šim virpulim, kas Atlantijas vidienē dzimis kā taifūns). C… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 11.9.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 11.9.11.)

Nedēla: pirmdienā - NINA anticiklona Z mala. Latvijā pārsvarā saulains, silts. R daļā arī spirgts DA vējš. Otrdien DIETER ciklons gādā par laika maiņu uz lietaino pusi. Trešdiena- sestdiena: ERICH ciklons (-ni) ar nākošo nokrišņu zonu. Svētdiena atpūta caur augsta spiediena atzaru.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
=================

Svētdiena, 11.septembrisAugsta spiediena atzars reizē ar FRANK ciklons pavisam nepamanāmo silto fronti - deva vēl vienu atvasaras dienu visā Latvijā. Samērā maz mākoņi, drusku vairāk apmākušies padebeši - no tuvojošā FRENK ciklona aukstās frontes Latvijas R daļā.

Sestdiena, 10.septembrisERICH (2) ciklona DR mala ar nelieliem īslaicīgiem nokrišņiem dažviet. Līdz dienas izskaņai ciklona ietekme pavājinājās. Un no ZR puses pastiprinās augsta spiediena atzars.

Piektdiena, 9.septembrisERICH (2) ciklona DR mala ar īslaicīgiem nokrišņiem daudzviet Latvijā. Gaisa plūsma šai dienā vienmērīga - no ZR uz DA pusi. Mēreni silts, kā jau parasti šajā laikā. … [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 4.9.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 4.9.11.)

Nedēļa: No pirmdienas visu nedēļu līdz pat sestdienai - BERT ciklons ar regulāriem nokrišņiem pāri Latvijai. Svētdiena: atelpa augsta spiediena atzarā.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
==================

Svētdiena, 4.septembrisNedaudz apnikušais BERT ciklons arī šajā dienā - gan vairāk Vidzemē un Latgalē/citviet ar jūtami mazāku intensitāti/ ražoja cb mākoņus ar nokrišņiem. Dienai ritot uz priekšu - mākoņi samazinājās, un pats ciklons aizgāja prom no Latvijas. Dodot vietu augsta spiediena atzaram, kas ir sastāvdaļa anticiklonan NINA ar centru virs Centrāleiropas.

Sestdiena, 3.septembrisNedaudz apnikušais BERT ciklons arī šajā dienā - gan vairāk Vidzemē un Latgalē/citviet ar jūtami mazāku intensitāti/ ražoja cb mākoņus ar nokrišņiem. Dienai ritot uz priekšu - mākoņi samazinājās, un pats ciklons aizgāja prom no Latvijas. Dodot vietu augsta spiediena atzaram, kas ir sastāvdaļa anticiklonan NINA ar centru virs Centrāleiropas.

Piektdiena, 2.septembrisBERT ciklons - palēnam virzoties uz A pusi - joprojām pāri Latvijai sūta lietusgāzes, reizēm ar dažiem pērkoniem dažās vietās. V… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 28.8.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 28.8.11.)

Nedēļa aizgājusi: līdz otrdienas rītam - YANNICK ciklona nokrišņu zona virs Latvijas. Otrdienā - arī neliels augsta spiediena atzars. No trešdienas tuvojas ciklons ZION: siltāks uz pāris dienām. Svētdien- BERT ciklona aukstā fronte šo siltumu dzen prom uz austrumiem no Latvijas.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.. .
=========================

Svētdiena, 28.augusts
Ciklona BERT aukstā fronte virzās pāri Latvijai uz austrumiem, lai kļūst jūtami vēsāks. Ir nokrišņi un vietām pērkona negaisi.
Sestdiena, 27.augusts
Silts vējš no D-DA puses pirms BERT ciklona aukstās frontes...
Piektdiena, 26.augusts
Ciklona ZION "siltais sektors", anticiklons uz DA no Latvijas.
Ceturtdiena, 25.augusts
Neliels augsta spiediena atzars no ZR puses pirms ZION siltās frontes.
Trešdiena, 24.augusts
Neliels augsta spiediena atzars no ZR puses pirms ZION siltās frontes.
Otrdiena, 23.augusts
Ciklona YANNICK oklūzijas fronte ar nokrišņiem aiziet prom no Latvijas austrumiem, dienā pastiprinās neliels augsta spiediena atzars no ZR puses. <…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 21.8.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 21.8.11.)

Nedēļa bija: pirmdiena karsta, bet no dienas vakara aukstā fronte virs Kurzemes. Divās nākamās dienās līdz trešdienai: fronte pāri Latvijai ar dažāda rakstura nokrišņiem. Ceturtdien - epizodiski nokrišņi anticiklona LIANE Z malā. Bet piektdienas pievakarē - ciklons XAVER jau "uzbrūk" ar silto fronti, kam seko negaisi un masīvs lietus daudzviet. Lietus turpinās arī sestdienas naktī, īslaicīgi nokrišņi sekojošā dienā. Svētdien: MORVEN anticiklona Z malā, un laiks uz brīdi nomierinās.

Turpinājums nākamajā nedēļā.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi.
=========================

Svētdiena, 21.augusts
Ciklons XAVER aiziet no Latvijas, tā aizmugurē mākoņainība un nelieli nokrišņi Latvijā...
Sestdiena, 20.augusts
Rītā pusē - ciklona XAVER ietekme. Naktī ilgstoši nokrišņi daudzviet, rītā tie ZA rajonos. Dienas laikā samazinās, lai gan lietus īslaicīgajā formātā saglabājās daudzviet. Vakarā iegriezās ZR vējš, kas R krastos bija brāzmains līdz 19m/s.
Piektdiena, 19.augusts
Dienas garumā ar savu mākoņu segu Latviju noklāja ciklons XAVER, dienā neizteikta siltā fronte ar nelieliem nokrišņiem, kam jau tās pašas dienas izskaņa - sekoja aukstā fronte ar pērkoniem vispirms Kurzemē, tad centrā. U…

[Lasīt vairāk]