1. 24.10.2011 18:51 Skatīt

  Sveiki ! Visiem, kam ir mašīnas un arī tie, kam nav mašīnas varat piedalīties šajā konkursā. Balvā labas ziemas riepas. Uzdevums ir prognozēt precīzu laiku, kad būs pirmais sniegs Rīgā. Lai veicas, te saite www.grosauto.lv

  Ielādē...
 2. 20.10.2011 15:11 Skatīt

  Pirms kāda laika LVĢMC atbildīgā amatā strādājošs darbinieks pie alus glāzes ir stāstījis, ka kopš LVĢMA kļuva par LVĢMC valsts atbalsts ir ievērojami nogriezts, valsts prasot, lai centrs strādājot ar peļņu, lai nodrošinātu gan sevi, gan papildinātu arī valsts kasi. Valsts un tātad arī vides ministrija gaida peļņu no Centra un visticamāk arī ir iesaistīta šajā radaru projektā. Tātad ticams, ka Valsts/Vides ministrija būs tikai LVĢMC pusē, jo ir ieinteresēta, lai nauda ripo un visticamāk ir bijusi iesaistīta un informēta par radaru projektu pirms tā izveidošanas.

  Ielādē...
 3. 14.10.2011 23:41 Skatīt

  Sveiki ! Ideja jau protams laba. Šovasar jau šur tur bijām, bet palielas problēmas radīja atrast kopīgu brīvu laiku ar negaisu. Es jau noteikti brauktu un man ir arī auto, tā kā varētu veidot vienu komandiņu, bet tas laiks vēl ir baigi tālu un gan jau viss vēl mainīsies. Jā bez radara Latvijas) jau šajā lietā nekādi, jo tomēr EE un LT radars jau tik detalizēti Latviju neatspoguļo, tāču tā tiešam nebūs probēma, jo domāju, ka kopā latu uz dienu jau varētu samest. Storm chasers vari skatīties vienkārši youtube.

  Ielādē...
 4. 14.10.2011 18:06 Skatīt

  Sveiki! Kopš LVĢMA kļuva par LVĢMC, tai ir samazinājies valsts finansējums. Būtībā tas tagad ir tāds kā valsts SIA, kuram jāstrādā ar peļņu lai pastāvētu. Tas jau kādu laiku izpaužas ģeoloģijas jomā, kurā strādāju un šis man vairs nešķiet brīnums. Taču, tas, ka mums svarīga informācija pieejama tikai pa maksu, tas ir absurds - līdzīgi kā tas, ja mums būtu jāmaksā lai mums pasaka, vai rīt būs vētra un bīstami laika apstākļi vai ne.

  Ielādē...
 5. 21.07.2011 08:35 Skatīt

  Labrīt! Nu vakar bija šovs un šodien arī būs. Gandrīz visā Latvijas teritorijā šodien tiek prognozēta ļoti nestabila un mitra gaisa masa. Negaisi, kas veidosies varētu būt ar ļoti spēcīgiem gāzieniem.

  08:57: 8:30 Stalbe +26. Nice start!

  Ielādē...
 6. 20.07.2011 22:35 Skatīt

  Hmm, jā izskatās, gaisa masa gan rīt gan parīt būs ļoti nestabila (Pēc pēdējā GFS CAPE visaugtākais Eiropā pagaidam uz rītdienas vakaru) un atkal stipri negaisi iespējami, ja vien fronte būs apmēram virs Latvijas. Katrā ziņā zibens šovs rītdien atkal ļoti iespējams un jo uz dienvidiem, jo vairāk.

  Ielādē...
 7. 20.07.2011 21:16 Skatīt

  Tieši šobrīd Rīgā purvciemā beidzas stipra lietus gāze un bija ļoti intensīva zibeņošana - apmēram 15-20 zibeņi minūtē, bet galvenokārt kaut kur iekšā mākoņos augstumā. Jā būtu vēl nedaudz tumšāks, tad būtu vērojams ļoti iespaidīgs zibens šovs. Visticamāk, ka Rīgas līča vidzemes piekrastes rajonos dzīvojošie šo zibens šovu dabūs pavērot.

  Ielādē...
 8. 20.07.2011 16:07 Skatīt

  Manuprāt negaiss, kas šobrīd plosās Lietuvā, radarā izskatās diezgan bīstams, jo spēcīgākie nokrišņi krīt negaisa aizmugurējā daļā (nokrišņu zona virzās un Z, bet spēcīgi gāž negaisa D daļā. Tāda pazīme raksturīga Supercells, jo lietus un krusa tiek aiznesta tālāk un krīt prom no aukšuplūsmas, kas ļauj negaisam pastiprinātiesties. Supercell gadījumos (jā tas nāk tiešu tavā virzienā) parasti ir tā, ka sākumā ir smidzeklis, tad lietus, tad gāziens, tad krusa un tad tikai parādās wall cloud ar iespējamu rotāciju no kurā nelīst nekas. Arī estofex Latviju un Lietuvu iekļāvis 1 līmenī dēļ neliela iespējama tornado riska, jo wind shear 0 - 1 km uz vakara pusi pastiprināšoties. Domāju, ka šis negaiss arī Kurzemē būs stiprs un iespējami kādi vēja postījumi, jo negaisa augšuplūsmai brīvi pieejams silts un mitrs gaiss no rietumu puses.

  17:05: Hmm, negaisu jaunās šunas veidojas arvienvairāk uz Austrumu pusi, izskatās, ka negaisu draudi lēnam pārvietojas A virzienā - Dobele, Jelgava, Rīga.

  Ielādē...