1. 24.12.2010 07:09 Skatīt

  Labrīt! Beidzot dienas sāks palikt garākas. Atrodos Andrupenē, Dagdas nov. Pa nakti kādi 5 cm sniega klāt, -9 un galvenais jautājums šobrīd : vai Skārleta pagriezīs silto vai auksto sānu pret mums?

  24.12.2010 09:06: Tas nu ir klāt - Latvijas DA Andrupenē jau kādu brīdi no gaisa krīt sasalstošs lietus, - 8 kā nekā. Pagaidām neliels, bet, ja kļūs stiprāks un būs ilgstošs, elektrības traucējumi garantēti.

  Ielādē...
 2. 21.12.2010 07:58 Skatīt

  Cilvēces virzītājspēks ir...... slinkums. Jo mēs taču gribam dzīvot ar pēc iespējas mazāku piepūli. Ja var ticēt Darvinam, tad arī pērtiķis paņēma rokā mietu ( pirmo darba rīku ) vieglākai banāna iegūšanai. Ar meteolietām ir divējādi : pirmkārt, ir ļoti fascinējoši mēģināt izprast vienu no šīs pasaules gudrāk uzrakstītajām ''datorprogrammām''. Tas ļoti paplašina manu redzesloku, jeb kā ir teicis kāds revolūcijas klasiķis: '' mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties''. Lai gan pilnībā izprast to nebūs lemts. Smadzeņu masas mums it kā pietiek, bet '' lielais kompis'' pagaidām mums neļauj tās izmantot visā pilnībā, vēl nav laiks, neesam nopelnījuši. Jo ar savu ''vīrusiem'' mēs piesārņojam šo gudro programmu. Otrkārt, slinkums, jo meteolietu izzināšana ( precīzāka laikapstākļu noteikšana) palīdz izvairīties no lieku … Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 3. K
  20.12.2010 19:03 Skatīt

  Labdien, visiem sveicieni Ziemas Saulgriežos ( rīt ). Neatkarīgi no tā, ko mēs šeit prognozēsim un neatkarīgi no tā, kādus zobus šī ziema vēl parādīs, pavasaris noteikti pienāks. Pašlaik tikai uztrauc ciklons Spānijas dienvidos ar zīmīgu nosaukumu '' Skārleta''. Nāk uzreiz prātā slavenais romāns '' Vējiem līdz''. Tad jau redzēsim, cik šī Skārleta '' sapūtīs''.

  Ielādē...
 4. 13.12.2010 18:06 Skatīt

  Diemžēl precīzu datumu neatceros, bet tas bija šī gada augusta sutoņas periodā, kad Audriņos mašīnas termometrs rādīja +34, bet pēc nepilnu 15 min braucienā Gaigalavas mežos vairs + 19, tur attālums bija kādi 20 km. Tādu temperatūras kritumu bez negaisa !!! nebiju piedzīvojis, vējš gan pūta pamatīgi, bet pa sauso, bez lietus. Domāju, ka daudziem no mums bez globālajiem meteobrīnumiem atmiņā ir šādi lokālie unikumi.

  Ielādē...
 5. 09.12.2010 20:54 Skatīt

  Brīdināt vajag, tikai tas nav jādara ''histēriski - līksmā'''veidā, kā to bieži pasniedz mūsu masu mēdiji. Es apskatos dažādu meteodienestu izdarītās prognozes ( ļoti ātri ), palasu, ko šajā lapā un '' laika vērotājos'' saka gudrāki vīri par mani, papētu daudzās i - netā pieejamās ciklonu kartes, satelīta bildes, radaru rādījumus, un tad jau var tikt diezgan tuvu patiesībai. Tā kā gan darbs, gan hobijs notiek tikai brīvā dabā un daudz un tālu jābrauc, man nākošās dienas meteoprognoze ir ārkārtīgi būtiska. Mans princips - ieklausies citos un domā pats. Akla ticēšana mediju ziņām ( jebkurām ) ne pie kā laba nenoved.

  Ielādē...
 6. 09.12.2010 13:41 Skatīt

  Šodien nācās izbraukt pa maršrutu Žīguri - Balvi - Tilža - Žīguri, no rīta vēl nekas, toties pašlaik..... ceļu vietām neredz. Posmā Balvi - Viļaka pretim pagāja ceļu tīrītājs un jau pēc apmēram 10 km nevarēja redzēt, ka kaut kas ir tīrīts. Snieg un putina pamatīgi, temp - 6.

  Ielādē...
 7. 06.12.2010 16:40 Skatīt

  Atbalstāma ideja. Es jau gan tāds drausmīgs amatieris meteojomā vēl esmu. Par laika izvēli pavasarī - arī atbalstāmi, jo no daudziem laukos, kas atbilst ''2. šķiras'' kategorijai līdz Rīgai ziemā tā uz pasūtījumu nemaz netikt.

  Ielādē...
 8. 05.12.2010 18:44 Skatīt

  Brīvdienās pārbraucu pāri visai Latgalei no Žīguriem līdz Dagdai un atpakaļ, temperatūra un sniega segas biezums visur vienādi - kādi -7 un sniegs varētu būt līdz 10 cm. Ceļi gan atbaidošā stāvoklī, galvenie pārsālīti, zemāko šķiru kā nu kurš, šur tur bija pat notīrīts.

  Ielādē...