1. 09.12.2022 22:32 Skatīt

    9.12. Rītā un priekšpusdienā t. turējās ap 0°C, kādu brīdi pat pacēlās mazliet augstāk. Uz ielām vietām neliels slapjums, sniegs ļoti mīksts. Debesis rītā mākoņainas, bet tuvāk dienas vidum skaidrojās, un turpinājumā iestājās saulains, skaists laiks praktiski bez vēja.
    Vēlākā pēcpusdienā vēl brīžiem uznāca atsevišķi mākoņu blāķi, t. turējās ap -2...-3°C. Bet ap saulrietu atkal noskaidrojās, un strauji sāka kļūt vēsāks, pēc 17.30 jau nokritās līdz -7°C. Taču drīz viss vēlreiz kardināli mainījās, jo kaut kur ap sešiem pēkšņi uzkrita bieza migla, kas saglabājas joprojām. T. ātri pacēlās līdz -5°C un tā turas aizvien.

    Ielādē...
  2. 09.12.2022 00:40 Skatīt

    8.12. Naktī uz ceturtdienu lielā snigšana beidzās, bet t. nakts otrajā pusē diezgan strauji pakāpās līdz nullei. Tiesa, tur arī uz laiku apstājās. Rīta pusē pūta mērens, bet brīžiem pat diezgan stiprs D-DR vējš, dienas otrajā pusē kļuva rāmāks. T. dienā brīžiem pakāpās virs 0°C, bet nekāds lielais atkusnis neiestājās. Tikai neilgi vēlākā pēcpusdienā t. pakāpās līdz +1°C, bet pārsvarā dejoja ap nulli. Vakarā sāka atkal piesalt, pašlaik jau tuvu -2°C. Nekāds ievērības cienīgs sniegs nebija līdz pat pusnaktij, bet pavisam nesen tomēr sācis snigt. Tagad mērens D vējš jau atkal griež sīka sniega virpuļus, dienā "nomelnējušais" asfalts atkal pārklājas ar plānu baltumu. Izskatās, ka gaidāma sniegota nakts. Spiediens 758 mm.

    Ielādē...
  3. 07.12.2022 17:40 Skatīt

    Snieg visu dienu. Tikai brīžiem nelielas pauzītes. Pamazām krājumi aug, pēcpusdienā pēc 15:00 pa aizputinātajiem piecstāvu māju pagalmiem bridu kā pa lauku. Vietām vismaz 5-7 cm nenotīrītas sniega putras (bet ne kopējā sniega daudzuma). Pēc pāris stundām nākot atpakaļ, atvieglojums - greideris bija lielāko masu notīrījis. Kopējo daudzumu šajā vidē šobrīd grūti novērtēt. Pūš mērens, bet nejauks DA puses vējš, kas brīžiem pat elpu nedaudz aizsit un liek acīm asarot. Bet nu vismaz labi, ka nav slapjdraņķis, t. nemainīgi grozās ap -3...-4°C. Ziemas prieki teju pēc pilnas programmas. 😉

    Ielādē...
  4. 07.12.2022 01:25 Skatīt

    6.12. Visu dienu totāli nomācies, tumšs. Brīžiem krita neliels sniedziņš. Pūta lēns līdz mērens D puses vējš, it kā ne stiprs, bet tajā pašā laikā ļoti uzstājīgs, neatslābstošs un reizē arī lipīgs. Iet pret to nebija patīkami. T. no -5,5°C rītā līdz -3,5°C vakarā. Arī šobrīd nedaudz snieg, vējš vairāk griežas no DA, t. -3,3°C, spiediens 761 mm.

    Ielādē...
  5. 06.12.2022 04:09 Skatīt

    4.12. Apmācies, caurmērā mierīgs laiks. Viss sniegs izsniga naktī, un arī nekas daudz. Varbūt pāris cm. T. -2...-3°C visas dienas garumā.

    5.12. Nomācies, tumšs, jo mākoņi blīvi. Bet bez nokrišņiem. Lēns DA puses vējš. T. diennakts gaitā lēnām kritās - no -3°C iepriekšējā naktī līdz -6...-6,5°C pēcpusdienā, vakarā un arī pašlaik. Debesis klāj zemi, blīvi mākoņi, mānīgi gaišas, jo visas pilsētas gaismas atstarojas. Spiediens 768 mm. Joprojām neliels DA vējš.

    Ielādē...
  6. 04.12.2022 02:09 Skatīt

    3.12. Vakarpusē debesis apmācās, un t. sāka celties. Ap deviņiem vairs tikai -6°C. Vēlāk mākoņi sabiezēja vēl vairāk, un pirms neilga laiciņa sāka snigt. Vēl gan nekas daudz nav paspējis piebirt, taču snieg jūtami, un process vēl tikai sākumā, gan līdz rītam daži cm klāt būs. T. pacēlusies jau līdz -3°C. Spiediens praktiski nemainās, 777 mm. Parādījies lēns līdz mērens DA vējelis, bet ne tik stiprs, lai grieztu sniegu putenī.

    Ielādē...
  7. 03.12.2022 15:56 Skatīt

    Lielāko daļu nakts saglabājās skaidrs laiks, aukstākais īsi pirms 5:00, kad t. sasniedza pat -15°C. Bet pēc 5:00 strauji apmācās, t. sāka celties, 7:00 bija -11°C. Papildus tam vienubrīd uzkrita diezgan bieza migla, kas drīz vien radīja sarmu. Koku zari ātri kļuva balti, un šis baltums saglabājas arī dienā, jo valda bezvējš.

    Dienas pirmā puse ar ierasti pelēkām debesīm, toties ap dienas vidu sāka skaidroties, un pēcpusdienā pēc ilgiem laikiem gandrīz skaidrs, saulains laiks (vien neliela dūmaka un plāni augstie mākoņi). Taču aukstums neatkāpjas, t. augstāk par -8°C nepacēlās, bet tagad jau atkal slīd uz leju, -9,5°C. Spiediens 777 mm.

    Ielādē...
  8. 03.12.2022 01:49 Skatīt

    2.12. Iepriekšējā naktī tomēr necik zemāk par jau vakarā piefiksētajiem -12°C nenokritās, jo jau vēlā vakarā skaidro debesu laiks beidzās, un arī turpmāk debesis pārsvarā bija mākoņainas. Arī dienā saglabājās vairāk vai mazāk apmācies laiks, t. no -9°C rītā līdz -7...-8°C pārējā laikā (neilgi pēcpusdienā līdz -6°C). Vakarā dažas stundas nostabilizējās ap -9°C, taču pēc 22:00 debesis sāka skaidroties, un vēl joprojām ir zvaigžņu pilnas, līdz ar to t. noslīdējusi jau līdz -13°C. Spiediens 778 mm.

    Ielādē...