1. Šodien 00:27 Skatīt

  Jau pāri pusnaktij, bet gaiss negrib dzist. Joprojām +23°C. Labi, ka vējiņš ir, ar caurvēju var kaut mazliet istabā t. nosist. Dienā telpas bija uzkarsušas pamatīgi - lielajā istabā tuvu +28°C, bet mazajā, kas pēcpusdienā piesaulē, līdz pat +30°C. Nekādi aizkari nepalīdz. Labi, ka to var salīdzinoši ātri izvēdināt, atverot balkona durvis - kad vakars nāk un Saule aiziet aiz kokiem un mājām. Bet lielajā reāli strādā tikai caurvējš (ja tāds ir). Man tagad izdevies dabūt līdz +25°C, un tas jau pēc dienas karstumiem šķiet teju vai patīkami vēss... Bet zemāk diez vai izdosies dabūt, ja nekļūs jūtami vēsāks ārā.

  Ielādē...
 2. Vakar 17:34 Skatīt

  Šodien pamatīga svelme, pēcpusdienā pāris stundas turējās ap +31°C. Arī vējelis neko daudz nespēja dzesēt. Vienīgi nesen no R puses uznāca augstie mākoņi, kas Saules spozmi mazliet pieslāpēja, un tagad karstums nedaudz atlaiž, šobrīd +29°C. Taču vējš gandrīz pazudis...

  Ielādē...
 3. Vakar 00:15 Skatīt

  Izskatās, ka karstums atnācis uz ilgu palikšanu. Mūsu pusē šajā karstuma vilnī +30°C vēl nav bijis, gk. pateicoties mērenam A vējam, bet šodien jau vairs nebija tālu, t. pakāpās līdz +29,5°C. Turklāt nakts uz pirmdienu lielākoties bija tropiskā, ko noteikti sekmēja mākoņi, kas vēl rītā daļēji debesis sedza (skaidrāks R pusē). Vēl 4.00 bija mazliet virs +20, tomēr vēlāk t. bija noslīdējusi līdz +18°C.
  Un izskatās, ka arī no šīs nakts nekādu vēsumu nesagaidīt, vēl šobrīd +22°C. Labi, ka saglabājas neliels caurvējš, un vējš tieši no man vajadzīgās A puses, izdodas mazliet sist uz leju grādus iekštelpās.

  Ielādē...
 4. 13.08.2022 18:28 Skatīt

  Nedēļas otrajā pusē arvien mazāk mākoņu (vakar un šodien jau visu laiku skaidrs), un ar katru dienu t. kāpj uz augšu, vakar un šodien pēcpusdienā +27...+28°C. Arī rīti pamazām kļūst siltāki, šorīt 7.00 jau +16°C, kamēr pirms pāris dienām bija vien +11...+13°C. Dienas pamazām kļūst īsākas, bet vēl ne tik uzkrītoši, lai sāktu just rudens tuvošanos. Un pieaugošais karstums liek domāt tikai par vasaru, pēc pāris dienām tiek prognozēti arī negaisi un tropiskās naktis...

  Ielādē...
 5. 10.08.2022 01:39 Skatīt

  Nedēļas sākumā labs laiks. Pirmdien, 8.08., daļēji mākoņains, vairāk saules dienas pirmajā pusē un agrā pēcpusdienā, vēlāk pārsvarā mākoņains, Saule paretam. Lēns vējš, brīžiem bezvējš, t. līdz 15.00 +20...+22°C, vēlāk +19...+20°C, vakarpusē pamazām vēsāks. Bez lietus, lai gan pievakarē brīžiem pabiezi mākoņi apkārt grozījās.

  Otrdien, 9.08., kopumā saulaināks un siltāks laiks, rītā +12°C, dienā līdz +23°C. Joprojām lēns vējš, bez lietus. Atkal vēlākā pēcpusdienā vairāk mākoņu, bet mazāk nekā pirmdien, gk. MMD ar Sauli. Pašlaik +14°C, spiediens 770,5 mm.

  Ielādē...
 6. 08.08.2022 00:15 Skatīt

  7.08. Nedēļas pēdējā diena pagāja mierīgā garā - Saule mijās ar mākoņiem, bez lietus un stipriem vējiem. Rīts dzestrs, knapi +10°C, bet dienā +20...+22°C. Patīkams, viegli silts laiks, ideāli atelpai pēc pāris karstām dienām. Prognozes par AC nākamajai nedēļai priecē - lai piepildās! Lai līst tur, kur lietu vajag!
  Vakarā bezvējš, skaidrs, gaiss palēnām dziest, šobrīd +14°C. Spiediens 767,5 mm.

  Ielādē...
 7. 06.08.2022 17:24 Skatīt

  Naktī t. tā arī nenoslīdēja zem +20°C, 7:00 jau +22°C. Turpinājumā strauji siltāks, jo pastāvīgi spīdēja Saule, lai gan mākoņu daudzums pamazām pieauga. Priekšpusdienā jau kārtīga svelme, pēc 12:00 t. pakāpās līdz +29°C, taču drīz pēc tam nāca pirmie lietus mākoņi un t. diezgan strauji sāka slīdēt lejup. Lietus gan nebija tas stiprākais, te uzlija, te pārstāja.

  Vēlāk arī pērkons brīžiem tālumā pagrudināja, bet acīmredzot tobrīd negaisi vēl nebija īsti izveidojušies vai vienkārši aizgāja pa citiem ceļiem. Spriežot pēc radariem, masīvākās nokrišņu zonas aizgāja un veidojās no jauna A pusē, līdz ar to vairāk zibeņu un arī lietus tika vēlākā pēcpusdienā Latgales dziļumos. Ņemot vērā jau esošo nokrišņu pārprodukciju, šoreiz labi, ka mums netrāpīja. T. pēcpusdienā gan kritās dramatiski, dažu stundu laikā par vairāk nekā 10 grādiem.

  Tagad kādu laiku nelīst, taču saglabājas apmācies un ļoti tumšs laiks. Brīžiem uzpūš mērens ZR vējš, t. vairs tikai +16°C.

  Ielādē...
 8. 06.08.2022 04:41 Skatīt

  Naktī mākoņu maz, vienīgi spalvu mākoņu plēksnes tagad manāmas, un arī dūmaka parādās. Bet nakts pagaidām tropiskā, vismaz pilsētā, vēl šobrīd +20,5°C. Iespējams, tāda tā arī paliks, jo gaisma jau sāk aust. Brīžiem parādās minimāls caurvējš, bet pārsvarā bezvējš. Pēc vairākām teju rudenīgām naktīm šī tropiskā nāk kā diezgan liels pārsteigums. Redzēs, ko nesīs diena, sola pamatīgus negaisus...

  Ielādē...