1. 02.10.2015 00:54 Skatīt

    Šodien praktiski visu dienu nomācies, vien pēcpusdienā mākoņi it kā dalījās, pa kādam skaidras debess pleķim parādījās, bet ne vairāk. Saule pa īstam tā arī neuzspīdēja... Toties mērens vējelis pūta, kas jau tā zemos grādus padarīja vēl dzestrākus.
    Nebija aukstās nakts (min. +7,3*C), taču arī dienā neko siltāks - rītā 9.00 +10,5*C, 13.10 +12,7*C. Vienīgi pāris stundas pēcpusdienā kaut cik siltākas, kad grādi pakāpās līdz +15...+16 (max +16,2*C).
    Vakarā gan vismaz nebija straujā grādu krituma, kas bija vērojams iepriekš, vēl vairāk - nakts, varētu teikt, pat silta (šim gadalaikam, protams) - vakarā ap 21.00 +14, bet šobrīd joprojām +12,2*C! Tiesa, no ierastā nakts mierīguma ne miņas - debesis apmākušās, gan bez nokrišņiem, tāpat kā dienā, bet mērens/diezgan stiprs vējš koku zarus joprojām loka.
    Bet aiz-iepriekšējā nakts, kad nebija tālu no nulles (min. +1*C), dārzā nekādas salnas pēdas nav atstājusi - puķes joprojām zied. :) Tā kā mīnusos nebija ne tikai pie loga. :))

    Ielādē...
  2. 30.09.2015 22:45 Skatīt

    Kopš 21.00 grādi turas mazliet virs +8*C, pagaidām zemāk nekrītas, kaut gan debesis skaidras un spīd spožs Mēness. Šobrīd +8,4*C, vakar šajā laikā bija nepilni +6. Prognozes par siltāku nakti acīmredzot piepildās.

    Ielādē...
  3. 30.09.2015 19:35 Skatīt

    Naktī ilgi skaidrs, bet rīts atausa, reti biezā miglā tīts. Pat pagalma pretējo māju knapi varēja redzēt, vairāk tikai tās aprises. Acīmredzot migla noturēja gaisu no atdzišanas zem nulles - min. t. palika pie +1*C, pilsētā arī zāle rītā bija zaļa, nekādu baltumu nemanīja. Kas bija ārpus pilsētas, gan nezinu, varbūt šur tur arī bija zem 0*C - vismaz tuvākās LVC stacijas dažas desmitdaļas mīnusos uzrādījušas.
    Bet migla neizklīda ilgi, tikai kaut kur pēc 10.00 sāka pamazām skaidroties. Tad arī neliels vējelis parādījās, un migla sāka izklīst arvien straujāk. Dienā iestājās un nostabilizējās skaidrs laiks, mākoņu ļoti maz. Taču vējš pieņēmās spēkā līdz mērenam, kas savukārt neļāva saulītei pasauli sasildīt - arī siltākajās stundās vien +14...+15 grādu silts/vēss, max t. +15,3*C.
    Vakarpusē vējš strauji rimās, tagad jau norimis pavisam. Debesis aizvien skaidras, kļūst jūtami vēsāks, šobrīd vairs tikai +10,5*C.

    Ielādē...
  4. 30.09.2015 01:56 Skatīt

    Grādi turpina kritienu, nu vairs tikai +3,4ºC. Viss joprojām skaidrs un mierīgs.

    Ielādē...
  5. 29.09.2015 23:32 Skatīt

    Ja ziemelis pūstu ziemā, man nebūtu nekādu iebildumu. :) Vairāk sniega, mazāk slapjuma. Vismaz lietus un atkušņu veidā.

    Ielādē...
  6. 29.09.2015 23:27 Skatīt

    Otrdienas rītā +9, mākoņains. Dienā brīžiem skaidrojās, uzspīdēja saule, pūta mērens ziemeļu puses vējelis. Visai vēss, siltākajās stundās pārsvarā +13...+14 grādi, aizvējā epizodiski līdz +15, max +15.1ºC. Pievakarē strauji skaidrojās, tikpat strauji norima vējš un sāka atdzist gaiss. Jau 19.30 vien +9.5ºC, bet šobrīd pie loga palikuši tikai +5,5 grādi. Lejā var būt vēl grādu-divus vēsāks. Bezvējš, Mēness spoži spīd. Naktī salna ļoti iespējama - bet šoreiz par to neuztraucos, lai tik nāk, dārzs jau novākts. Rudens puķes gan vēl zied, bet - visam savs laiks... :)

    Ielādē...
  7. 28.09.2015 23:03 Skatīt

    Tagad mākoņi pazuduši, vismaz debess A puse skaidra, spīd spožs Mēness. Vēja nav, +8,7ºC.

    Ielādē...
  8. 28.09.2015 20:11 Skatīt

    Nakts dzestra, min. +6,2ºC. Lielāko nakts daļu mākoņu maz, Mēness spožs, tomēr rīta pusē, kā par postu, to sāka kļūt vairāk, īpaši R pusē, un aptumsuma laikā Mēness regulāri sāka tīties mainīga biezuma mākoņos. Tāpēc aptumsuma maksimumu nemaz negaidīju, aizgāju gulēt.
    Rīts nomācies, tomēr pēc 11.00 diezgan strauji noskaidrojās, un kādu brīdi iestājās saulains laiks. Vēlāk atkal atklīda mākoņi, ap 13.00 nedaudz uzlija, bet reāli vien 3 piles 5 rindās. Turpinājumā MMD, vairs netecēja, pūta mērens vējelis, visai vēss - pēcpusdienā vien ap +14 grādiem, max +14,5ºC. Vakarā debesis gandrīz pilnībā nomācās, tādas tās arī tagad, vien šur tur gaišākas spraugas vēl vīd. Vējš norimis, bet grādi krīt, paliek auksts, jau šobrīd vairs tikai +10,7ºC.

    Ielādē...