1. 30.08.2014 15:46 Skatīt

    Nakts otrajā pusē apmācās, grādi konstanti mazliet virs +11. Rīts atnāca ar apmākušām debesīm un +12*C (6.00). Vēlāk arī apmācies, diezgan ilgi, epizodiski kaut kas līdzīgs neizteiktai miglai. Pēc 10.00 sāka skaidroties, bet kopš pusdienlaika izveidojās ļoti labs laiks - MMD, Saule mijas ar gubumākoņiem, viegli silts (+19...+20*C), un vējš lēns vai vispār bezvējš. Rudenīgumu jūt, bet reizē arī vasarīgas noskaņas atgriezušās. Kopumā saulains, no lietus ne miņas. :)
    Šobrīd līdzīgi - debesīs klejo dažādi nekaitīgi mākoņi, spīd Saule, vēja nav, +19,6*C.

    Ielādē...
  2. 30.08.2014 05:00 Skatīt

    Uz kopējā fona bezmaz vai silts, kaut kad bija +10,8*C, bet nu jau +12,6*C. :)

    Ielādē...
  3. 30.08.2014 01:33 Skatīt

    Pēcpusdienā aizbraucu uz dārzu. Raža laba, laiks arī - jau pēc 14.00 nostabilizējās tuvu +20, brīžiem līdz +21, saulains ar MMD. Max t. +21,4*C. Silts turējās vismaz līdz 15.50, kad no ZR uznāca mākoņi, kas drīz atnesa negaisu. Pārāk iespaidīgs gan tas varbūt arī nebija, jo melnākie mākoņi aizgāja pa A pusi, taču paducināja labi, tiešā tuvumā skaļu spērienu gan nebija. Vējš - kā jau negaisā, bet nekas traks; viss process ilga ~pusstundu. Pēc tam vēsāks, bet ne auksts, jo pilnībā norima vējš, un drīz atkal parādījās Saule. Tāds patīkami svaigs gaiss, varēja būt ap +17...+18*C.
    +18*C arī 18.00, kad atgriezos mājās, arī vēlāk vakarā patīkami mierīgs ar Sauli un MMD, bez lietus un ievērības cienīga vēja, un diezgan ilgi salīdzinoši silts, vēl pēc 21.00 ap +15 turējās. Tagad arī viss mierīgs, vismaz vietām debesīs spīd zvaigznes, un +11,8*C.

    Ielādē...
  4. 30.08.2014 01:15 Skatīt

    Man jau ļoti daudzas lielas un dzeltenas (šajā bilžu sērijā ir arī tās, bet ir arī lielas un zaļas, bet tās ir no t.s. "zaļo" šķirnes, kuras ņem nost un tik griez, sēklas iekšā jau brūnas. Ir arī mazākas zaļas, kuras vēl īsti gatavas nav, bet nu vēl nav kur steigties. Visas, protams, es netaisos un nemaz arī nevaru noņemt nost - šodien spaini nolasīju, bet pēc tam nemaz nešķita, ka daudz mazāk to būtu palicis. Varbūt vienīgi avangardā... Slapjums, paldies Dievam, manā pusē tik traks kā pie jums ar Miglu nav.

    Ielādē...
  5. 30.08.2014 01:06 Skatīt

    Ar sēnēm mājās arī man vienmēr visādi bezbiļetnieki sarodas, spēj pēc tam tik tos ķert... :)
    Bet man tomēr šķiet, ka līdz īstajam rudenim vēl tie lauki paspēs ja ne izžūt, tad vismaz krietni apžūt gan - tagad atvasaru nākamnedēļ prognozē teju visi portāli!

    Ielādē...
  6. 30.08.2014 00:49 Skatīt

    Bangojoša jūra zem pārsvarā pelēkām debesīm - šķiet, ka ir kārtīga rudens vētra! Taču krāsu spīdumi dažās bildēs rāda, ka vēl arī vasara nav pilnībā aizgājusi! :)

    Ielādē...
  7. 29.08.2014 13:28 Skatīt

    Šodien pārsvarā mākoņains, tomēr brīžiem arī saulīte uzspīd. Vējš jau mērenāks, nav vairs tās brāzmas, kas iepriekš. Naktī grādi bija nokrituši līdz +12*C, rītā 7.00 +14, 10.45 +16, 12.00 +18,4*C. Pārsvarā gan daļēji apmācies, visu rīta pusi pa R daudz pelēku mākoņu "brauca", bet visi garām. :)
    Ap 12.30 pēkšņi kritums uz +15,5*C (parasti tāds nāk ar lietu, bet šoreiz no lietus vien pāris piles), bet drīz atkal uz augšu, turklāt tagad vairāk skaidrojas, biežāk uzspīd Saule, kaut arī kopumā mākoņu debesīs aizvien daudz. Un atkal tīri silts, jau virs +19, tuvojas +20*C. :) Ļoti ceru, ka lietus vismaz līdz vakaram netrāpīs - jāaizbrauc uz dārzu pēc ražas (tomātu vēl daudz, sīpoli jāved pamazām mājās, cidonijas laiks lasīt, arī gurķīši vēl nedaudz ražo, derētu vēl ieskābēt, citādi visi skābētie jau apēsti... :)) ). Ķirbji aug milzīgi - nezinu, kā tos varēs mājās nogādāt, kaut… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

    Ielādē...
  8. 28.08.2014 17:28 Skatīt

    Naktī apmācies, bet puslīdz mierīgs, taču vismaz ap 2.45 arī mēreni stipri lija. Dienā MMD, kopumā diezgan saulains, lietus vien nedaudz rīta pusē parasināja. Dienas vidū un līdz pat šim brīdim laiks tīri labs, pārsvarā +18...+19, brīžiem līdz +20 pakāpās. Vienīgi pūta stiprs, nejauks, brāzmains ZR vējš, kas ieviesa savas korekcijas. Kad Saule un vējš pierima, piesaulē gandrīz vai karsti, taču, tiklīdz Saule aiz mākoņiem un vēja brāzmas, teju auksti. It īpaši šī temperatūru starpība un vēja ietekme netīkama kļuva, ja biju sasvīdis.
    Lietus līdz šim gāja ar līkumu, taču pirms 15-20 minūtēm uznāca liels, pelēks mākonis, kas atnesa līdz pamatīgu gāzienu. Vējš sacēlās vēl stiprāks, bet negaisa pazīmes nemana. Šobrīd izskatās, ka lielākais jau būs pāri, kļūst gaišāks, bet aizvien mēreni stipri līst un brāzmains vējš pūš. Temperatūra pārdesmit minūšu laikā nogāzās no +19,1 uz +14,2*C. T… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

    Ielādē...