1. 19.02.2022 22:34 Skatīt

    Līdz ar tumsas iestāšanos slapja sniega putenis, arī lietus. Uz zemes sķidra putra, kura vairāk kausē sniegu un ledu nekā kaut ko dod klāt. Šobrīd pastiprinās vējs, redzami joņojoši mākoņi, T +1°C, spiediens 750 mm/Hg.

    Ielādē...
  2. 19.02.2022 15:42 Skatīt

    Galīgi nekā īpaša, drusku papūta pa nakti un no rīta, drusku slapja sniega, lai gan izskatās, ka sniegs ir samazinājies nevis nācis klāt. T +3,3°C, spiediens 742 mm/Hg, vējs līdz 7 m/s, mākoņains ar dažiem gaišākiem plankumiem.

    Ielādē...
  3. 18.02.2022 22:35 Skatīt

    Caurmērā mierīga apmākusies diena ar dažiem neveiksmīgiem skaidrošanās mēģinājumiem. T no +3°C līdz +1°C, spiediens patlaban 752 mm Hg, tipa pavisam nedaudz zem normas. Vakardienas sniegs saglabājies, izņemot ielas un celiņus, kur neliela žļurga.

    Ielādē...
  4. 18.02.2022 00:31 Skatīt

    Īsi pirms tumsas iestāšanās slapja sniega putenis ar spēcīgu vēju, īsts suņa laiks. Vējš pieņēmās spēkā un apmēram no plkst.17iem līdz 21-30 kopā ar sniegu ārdījās kā traks, vismaz 18-20 m/s, T kritās. Visi lielie koki locījās, auroja skurstenī un klopēja ventilācijas vārstus. Norāva šīferi no malkas (nav sniega svara vairs), izsvaidīja pa pagalmu sniega lāpstas un no pagraba izliktās tukšās kastes. Pavasarī būs liela vākšana, visa teritorija pilna ar visādu drazu, kuru atklāj arī pakusušais sniegs, vismaz čiekuri ir kā āboli ābolu laikā.
    Tagad apstākļi nomierinājušies, pūš nedaudz, vairs nesnieg, viss klāts ar 2 cm biezu slapja sniega kārtu. T +0.8°C, spiediens drusku pacēlies- 740 mm/Hg. Sestdien tiek prognozēti būtiski nokrišņi, kur gan tas viss paliks? Varbūt pavasarī lauksaimniekiem nebūs pamata par mitruma trūkumu žēloties.

    Ielādē...
  5. 17.02.2022 14:41 Skatīt

    Plkst.14-30 atmosfēras spiediens 732 mm/Hg, T +5,1°C, līdt un pūš atkal.
    Dīķī rekordliels ūdens daudzums, vēl 15-20 cm un ies pāri malām. Kas tad būs, nezinu, man tāda situācija pat nav paredzēta 😵

    Ielādē...
  6. 17.02.2022 13:18 Skatīt

    Vakar līņāja visu dienu, vakarā un naktī vējš 12-15m/s ar ļoti nopietnu lietu, T pie ap +4°C. Tagad laikam viss beidzies, T +5,8°C, Brīžam saule uzspīd, sniegs kusis pamatīgi, dažas vietas jau plikas, bet vēl daudz ir. Nu bet tās metrīgās sasalušās sniega kaudzes droši vien līdz Jāņiem stāvēs. Ledus nokusis no betona celiņiem,toties uz piebraucamā ceļa attīstījies pilnā krāšņumā un ar ūdeni pa virsu. Lietuvā pērkons un nemaz ne tik švaks.

    Ielādē...
  7. 09.02.2022 22:16 Skatīt

    Jā, tā ir. Un tur, kur vakar ar motobloku nostūmu smago sniegu, ir ar ūdeni klāta slidotava. Šodien gandrīz nožēloju izdarīto. Tā ka man puse iebraucamā ceļa brienama, tāpat kā pie Jums, otra puse slidināma. Labi, ka ir pelni kaisīšanai,

    Ielādē...
  8. 30.01.2022 02:16 Skatīt

    Smukais putenis tiešām beidzās ap plkst.22viem. Ap pusnakti uz stundu T pakāpās līdz +5°C (nu jā, lētais ķīniešu grādīzeris, siltumu izstarojoša siena utt.), tomēr īslaicīgs T lēciens bija. Tagad nostabilizējās pie ap +1°C.
    Patlaban no kokiem pilst lielas piles, vējš brāzmās 12-15 m/s triec pa gaisu lielas slapja sniega pārslas. Iespējams, kādā brīdī ir lijis jo sniegs saplacis un porains palicis.

    Ielādē...