1. 15.07.2011 14:12 Skatīt

  Pa nakti atkal nedaudz palija, pašlaik saulīte mijas ar mākonīšiem, laiks ir silts un patīkams. Šodien biju mežā - melleņu daudz un visādu knišļu- arī. Sēnes gan vēl neaug, tajā trakajā sausumā laikam tā iekaltušas, ka šis nedēļas lietus vēl nav paspējis micēliju atmiecēt.

  Ielādē...
 2. 14.07.2011 09:37 Skatīt

  Trīs dienas biju aizbraukusi atpūsties līdz lielajai jūrai un atgriežoties mani sagaidīja patīkams pārsteigums- beidzot arī manā pusē ir skaisti nolijis. Dārzs atdzīvojies, vanniņas pie notekām pielijušas pilnas ar lietusūdeni, tā kā pāris dienas būs ūdens, ar ko laistīt siltumnīcu. Akas ūdens līmeni lietus gan nav ietekmējis, bet prieks par dārzu, varbūt lietus būs izglābis kartupeļu ražu.

  Ielādē...
 3. 11.07.2011 08:16 Skatīt

  Joprojām gaidu lietu, uz dārzu skatīties nemaz negribas, brīnos, ka vēl kaut kas turpina "vilkt dzīvību", jo vienīgai mitrums, ko augi saņem caur lapām, ir rīta rasa. Ļoti ceru uz otrdienas lietus prognozēm.

  Ielādē...
 4. 07.07.2011 09:19 Skatīt

  Vakar un aizvakar lietus papilināja tikai tik daudz, lai samērcētu sienu un norasinātu kabaču lapas. Tā kā siena vākšana nojuka, aizbraucu uz purvu lācenēs. Purvs šogad nesalīdzināmi sausāks kā citus gadus, kur agrāk kājas stiga, tur var pāriet pāri bez problēmām. Arī lācenes, man škiet, ir sīkākās un mazākas kā citus gadus.

  Ielādē...
 5. 05.07.2011 14:32 Skatīt

  Mēģināju veikt izmaiņas profilā, bet diemžēl neizdevās. Man "dators" laipni ieteica sazināties ar administrāciju. Visādā ziņā man nav iebildumu, ja "administrācija" pievieno man vietas nosaukumu Allaži.

  Ielādē...
 6. 04.07.2011 16:54 Skatīt

  Arī Allaži beidzot savu lietu vakar sagaidīja- bet, ak vai cik maz! Šorīt pārbaudīju- zem kabaču lapām sauss, un tie pāri centimetri, ko saņēma zeme, jau līdz pēcpusdienai izžuva. Bet nu labi, ka vismaz tik daudz tika! Mēģināju parakt jaunos kartupeļus- laksti ir skaisti, bet apakšā- nu nekā, zeme dakšu dziļumā pilnīgi sausa. Ja tā turpināsies, rudens nebūs diez ko ražens.
  Šodien gar pamalēm grozās mākonīši, bet neizskatās, ka uz kaut ko nopietnu varētu cerēt.

  Ielādē...
 7. 01.07.2011 12:30 Skatīt

  Labi, ja ir kur dabūt ūdeni. Manā akā ūdens līmenis tā krities, ka jāsāk taupīt pamatvajadzībām un siltumnīcai, dārzs un lauks paliek augstāko spēko žēlsirdībā.... Siguldas pusē mākonīši sāk izklīst, un saule tūlīt t uzspieda uz +29.
  Izpētīju leišu prognozes par iespējamo lietus mākoņu virzību, diemžēl rādās, ka viena nokrišņu zona aizies man garām gar ziemeļaustrumu pusi, otra - no dienvidiem, mani nesasniegs. Gaidu uz brīnumu - varbūt kaut kas lokāls pēkšņi izveidosies, vai arī kādā prognozē būs iezagusies kāda neprecizitāte.

  Ielādē...
 8. 01.07.2011 08:26 Skatīt

  Gaidīju, gaidīju... bet nesagaidīju. Pēc septiņiem visa dienvidu pamele nomācās, bija jau dzirdami attāli rūcieni, bet viss norima, mākoņi noplaka (likās, ka kāds viņus atvelk atpakaļ), noskatījos tik, kā saule skaisti noriet mākoņu spilventiņos un ar to viss beidzās. Laimīgie Līīvāni, Jēkabpils un pārējās vietas, kas lietu sagaidīja. Solidarizējos ar Jaunpiebalgu lietus gaidīšanā. Nez, vai latviešiem bija "buramvārdi" lietus piesaukšanai, saulītei it kā būtu "spīguļo saulīt", bet neesmu dzirdējusi, ka kāds piesauktu lietu.

  Ielādē...