1. 06.11.2016 19:21 Skatīt

  Neesmu vis :) Tiem ir Peniķi vai Tontegodes uzvārdā un, kā jau Laikavīrs pareizi norāda, saistības nekādas. Te drīzāk jāmeklē igauniskas saknes.
  Turklāt Ziemeļvidzemes Ķoņos esmu nesens ienācējs, principā ar līkumu no Rīgas.

  Ielādē...
 2. 05.11.2016 13:19 Skatīt

  Mazliet tiem "dažiem" pieskaitu arī sevi. Tiesa, man nav pretenziju pret viņu meteo lietām kā tādām, bet 1) pret kārtību piekļuvei datu arhīviem, 2) pret vides datu ticamību (emisijas gaisā, notekūdeņi) un attiecīgo datubāzu lietošanas anti-ērtību.

  Ielādē...
 3. 05.11.2016 09:37 Skatīt

  Pusdeviņos no rīta radiācijas migla gar zemi blīvā slānī, lecošā saule, bezvējš un -6.8*C. Aukstākais rīts šoziem, bet bezgala skaists. Jau pēc 15 minūtēm migla pilnīgi pazuda, bet vēl pēc brīža sabiezēja slāņa veidā, kas karājās kādus 5 metrus virs zemes un aizslēpa koku galotnes.
  Par spīti dažiem LVĢMC nīdējiem esmu spiests apgalvot, ka viņu prognoze šai nedēļai mūsu galam bija neparasti precīza. Temperatūras saskanēja gandrīz uz mata.
  Pieliku galerijā dažas miglas bildes no šī rīta.

  Ielādē...
 4. 02.11.2016 08:30 Skatīt

  Vakar vakarā braucu no Rīgas (izbraucu ap 19:00). Nāca no gaisa nevāji; Rīgā spapjdraņķis, bet aiz Juglas jau reāls sniegs. Līdz Sēnītei ceļš bija mitrs un sniegs nobraukts, bet aiz Raganas sākās slidotava - max. uz 70 - 80 varēja pabraukt. Kaut kur ap Stalbi no Valmieras puses pretī brauca kaisītājs. Aiz Valmiermuižas gan ceļš sauss, jo laikā, kad piesala, nekas nebij no gaisa nācis; varēja braukt droši, neraugoties uz mēreno putināšanu.
  No rīta māja izpūsta ne pa jokam, sniegs kādi 5 cm un vēl nāk klāt, 6:00 -3.2*C, tagad -1.8*C, zem sniega zeme mīksta.
  P.s. pēdējā pusstundā krietns centimetrs piesnidzis klāt un vēl birst kā no maisa, vējš gandrīz mitējies.

  Ielādē...
 5. 29.10.2016 14:27 Skatīt

  Pārkalibrēt no gramiem uz milimetriem nav nekādu problēmu + datus uzkrās un pārrēķinās tāds maziņš daiktiņš, kas saucas Rapsberry Pi. Tas pats, kas paredzēts anemometra/virziena rādītāja apkalpošanai. Elektronikas daļu varu sataisīt pats, bet jaunatne mācēs saprogrammēt; ir man te tādi. Var uztaisīt pat vasarā neapkalpojamu, ūdenim automātiski nolejoties caur sifonu. Tikai zirnekļus periodiski vajadzēs izkratīt ārā.
  Anemometru var lieliski nokalibrēt, bezvēja dienā braucot ar auto. 100 m/kilometru atzīmes ir ļoti precīzas, laiku uzņemam ar hronometru, precīzo kustības ātrumu aprēķinām. Ir darīts, precizitāte sanāk zem procenta. Tik vien kā palīgs vajadzīgs, kas hronometru darbina.

  Ielādē...
 6. 29.10.2016 10:04 Skatīt

  Pagājušajā diennaktī pielijis 22 mm.
  8:30 +2.0, skaists, saulains rīts ar vieglu R vējiņu. Tagad sāk mākties; atkal tumšpelēkais rudens besis tuvojas :(
  Pēkšņi nokrita no gaisa lētā (40 eur) ķīniešu-poļu "meteostacija". Saprotu, ka ir mazliet krāms, bet, līdzās temperatūrām, mitrumu un atmosfēras spiedienu rāda un iespējams nolikt pietiekami tālu no ēkām, lai temperatūru pareizāk rādītu. Iesmīdina fakts, ka distances sensoru kārbiņa ir *melnā* krāsā! Taču plānoju pagatavot staba galā (2 m no zemes lai būtu) uzliekamu mājiņu ar dubultsienām, tādu, lai saules radiācija neiespaido, bet gaiss labi cirkulē un, protams, baltā krāsā. Vēja ātruma un virziena sensorus gribu uztaisīt pats (visi vajadzīgie resursi priekš tam ir). Ienāca prātā doma, ka uz virtuves svariņu bāzes varētu pagatavot arī automātisku lietus mērītāju, tikai - cik tāds brīnums ātri baterijas apēdīs?

  Ielādē...
 7. 28.10.2016 16:23 Skatīt

  Visdienu līst kā elle, no rīta +5.0, tagad +7.9; arī pusdienlaikā augstāk nepacēlās. Vējš pastāvīgs, ne pārāk stiprs, apmēram D - DDR. Lietus milimetrus skaitīsim vakarā.

  Ielādē...
 8. 25.10.2016 09:40 Skatīt

  Pirmais sniegs, pirmais sniegs,
  Bērniem lielu lielais prieks!
  No rīta ap astoņiem tāds mazliet slapjš baltums visapkārt; gaiss +1.0*C, mūžīgais DA vējš. Tagad gandrīz vai sniegputenis, +0.6*C, veidojas jau redzama sniega kārtiņa.

  Ielādē...