1. 08.05.2019 23:18 Skatīt

    " 300 km radiusā nav neviena koka" Baidos, ka pat LV ģeogrāfiskajam centram tāds rādiuss iziet ārpus LV robežām. Attiecīgi nav saprotams - tas ir neizdevies humors vai kas? Daudz Jums koku un ēku 30 m augstumā (tādas ir 10-stāvenes), lai attālums būtu 300 m? Tā kā man pārsvarā nav nekā augstāka par 6..7 m, tad ne tālāk par 60..70 m no malējās ēkas mēru. Kopumā tā ir viena vieta, bet pie DR, R, ZR, Z vēja mēru vienā vietā, a pie ZA, A, DA un D vējiem mēru mazliet citā vietā (attālums kādi 30 m starp tām). Tas ir tāpēc, ka vējam jāpūš no klajuma, a starp tām vietām ir pāris metru augstas ābelītes. Kopumā abas vietas ir vienā augstumā virs jūras un vienlīdz atklātas. Un mēru, lai varētu salīdzināt ar normālām meteostacijām. Kā es varu uzzināt vietas klimatu, mērot starp ēkām? Vienā gadā ēkas ir ogļu melnā krāsā ar melniem akmentiņiem pagalmā un citā gadā sniegbaltas ēkas ar baltiem akmentiņiem. Jā, mani grādi neatklāj tuvējo miestu temperatūru, bet nav jau gluži nekuriene.

    Ielādē...
  2. 08.05.2019 22:52 Skatīt

    Šobrīd jau -5 uz zālītes sala izmocītās. A pēc prognozēm 2. dekādē 8 naktis būs aukstākas par šo nakti! Nu kur vēl aukstākas? Pagalmā ceriņu lapas nosalušas melnas un jau mumificējušās - viss šī gada augums pagalam. Ceriņi nedzen otrreiz, arī pēc nokalšanas vasarā.

    Ielādē...
  3. 08.05.2019 19:03 Skatīt

    Pierādīt ar bilžām nespēšu, jo bilžu opcijās ir iespējams manuāli nomainīt radīšanas laiku, attiecīgi... Bet tev ir iespēja atbraukt uz šo pusi, jo tādā aukstumā nekas nekur neplauks. Lapas ir tikai bērziem, bet maziņas. Ievām, ķiršiem (ne visiem), plūmēm (ne visām), liepām (ne visām), papelēm (ne visām, kaut kādas citas sugas papeles vispār izskatās plikas kā no mātes miesām), pīlādžiem, daļai kārklu (LV ir daudz sugu un ne visas ir zaļas), bumbierēm, ābelēm (aptuveni pusei šķirņu, taču mežābeles drīzāk ir kailas vai tikai ar ziediem), maz zaļuma ir lazdām un baltalkšņiem, melnalkšņi vispār izskatās pavisam pliki, kļavai vietējai un ošlapu ir lapas, ozoli, oši ir pārliecinoši kaili, zirgkastaņai lapas un ziedēšana. Aronija gribēja ziedēt, bet viņai neļāva. Papētīju ķiršu ziedus - laikam tomēr sala nokauti visā vainagā (arī 3 m virs zemes), kamēr turpat blakus bumbieres ziedi bezrūpīgi priecē kamenes. Raudiens laužas pa visām šķirbām... tundra pie Vorkutas.

    Ielādē...
  4. 08.05.2019 18:46 Skatīt

    Nevis GRIBU, bet to arī daru. Nudien skalo, piesārņo un atkal skalo. Ja tu uzmanīgāk ielasītos LVĢMC publikācijās, tad atskārstu, ka viņiem tur viss mainās atkarībā no noskaņojuma. Kopš 2004. gada viņiem vēja ātrums rādās lēnāks kā agrāk, lai gan ir tieši otrādi. Esmu uzaudzis un nodzīvojis pusi mūža klimatā ar dominējošu bezvēju un vētrām vien dažas reizes gadā, neskaitot negaisa brāzmas, kas ir pārāk lokālas. Arī Rīga pirms 15..30 gadiem bija mierīgāka vēja kontekstā. Nu tas būtu visgrandiozākais samelojums, ko LVĢMC cītīgi veic. Agrāk to skaidroju ar LV ļoti savādo vēja enerģijas NEizmantošanas politiku, bet nupat jau domāju, ka viņiem vienkārši viss ir dziļā ..., kur sauļuks neiespīd. Par grādiem pat rakstīt apnicis... Jau 3 gadi pagājuši, kopš čivinātavā cīnos ar grandiozo apmānu.

    Ielādē...
  5. 08.05.2019 15:47 Skatīt

    Analoģiski par Andreja Rīgu - tuksnesis, pat ja visapkārt gāž lietus, nebeidzama saule, karstums, pat ja valda aukstums pat pēc normām jebkādām. Neviļus uzmācas sajūta, ka Rīga ir Kuveitas siāmas dvīne. R-Kursas augstienē nav vēsturisku novērojumu, tāpēc neviens jau nezina, cik slapjš, auksts un vējains tur ir. Es arī nezināju... Bet ja Vidzemes un Alūksnes augstienēs šad tad ir saulains un silts, šeit mūžīgi konvekcijas lietavas, masīvi mākoņi un tās pašas konvekcijas izraisītais vējš. Aptuveni 50% vēja gada laikā ir saistīti ar sauli ja ne virs manis, tad kaut kur blakus, kas tad arī izraisa paātrināšanos - kaut kāds caurvēja efekts vērojams.
    Augi nemelo - man teju visi koki ir kaili kā janvārī, zāle neaug, vairums ābeļu, liepu ir plikas (varbūt jūlijā uzziedēs). Liepas zied vēlāk kā pārējā LV vismaz par 2 nedēļām. Ozoli tik aukstā maijā pat nesāks plaukt un visticamāk uz Jāņiem arī lapu vēl nebūs.

    Ielādē...
  6. 08.05.2019 15:39 Skatīt

    Tikai reģionālā. Nav iespējams konstatēt ne GS, ne GA, jo nav iespējams noteikt globālo temperatūru. Visi līdzšinējie mēģinājumi ir vienā līmenī ar izzīsti iz pirksta, saskatīti kafijas biezumos...

    Ielādē...
  7. 08.05.2019 13:12 Skatīt

    Kļūdāties, cienītais, jo ar transismu nesirgstu. Un par mirušajiem sliktu nerunā - es pazinu to tanti, viņa jau pāris gadus kā Viņsaulē.

    Ielādē...
  8. 08.05.2019 13:09 Skatīt

    Konkrēti man pērnā vasara bija podā noskalojama. Vienīgais labais, kas bija - maijs, jo puse jūnija bija auksta, apmākusies ar postošu vējainu (pirmoreiz mūžā) salnu 6. datumā, puse jūlija - auksta un apmākusies, puse augusta - auksta un apmākusies ar salnu jau sākumā, puse septembra - auksta un apmākusies ar vējainām salnām pirmoreiz manā mūžā, puse oktobra auksta un apmākusies ar daudzām salnainām naktīm, īpaši vētru mīnusos, novembris drīzāk ziemīgs ar nāvējoši vētrainu nedēļu -11..-18 grādos pašās beigās (ziema sākās novembra vidū!!!!!!!!!), decembris vispār tīrs ziemas mēnesis pretēji šejienes klimatam. Janvāris turpināja aukstuma dominēšanu, februārī mocīja šausminoši aukstas naktis ar stipri mākoņainām vēsām dienām (kamēr pārējā LV sauļojās pavasarī), marts pagāja bez saules ar nepārtrauktām lietusgāzēm, vētrām, miglu un plūdiem, kādu nebija pat 2017. rudenī, puse aprīļa bija nežēlīgi auksta. Nu nav nekādas siltuma anomālijas jau veselu gadu!!! Viens nebeidzams drebulis!

    Ielādē...