L
Laurijs

Lietotāja aktivitātes


Pēc nereāli tveicīgā vakara, no Lietuvas Zemgali sasniedza ļoti spēcīga un intensīva negaisu sistēma.

Sēdos mašīnā un devos izklaides braucienā pa apkārtnes ceļiem. Paveicās un netālu no Baldones, trāpīju tieši negaisa epicentrā. Tropiska lietusgāze, kuru pavadīja stpras vēja brāzmas. Visu laiku apkārt zibeņoja (pēc datiem no neta, 90 zibenss spērieni minūtē), koki un krūmi locījās, ielas un ceļi pludoja, pilni ar lapām un nolauztiem zariem.

Pēdējo gadu spēcīgākais negaiss. Vnk fantastisks vakars
Neliels video ieskats


Šodienas spēcīgās lietusgāzes video no Pārdaugavas. Traki nopludināja!


Labvakar. Sen neesmu neko rakstījis :) Šis rīts arī Baldonē kļuva par līdz šim visaukstāko! Mans ultra precīzais termometrs nomērīja -24,1 grādu! Iepriekš aukstākais bija 3. janvārī ... -19,3 grādi.


Es arī šo faktu biju pamanījis. Vienkārši domāju, ka LVĢMC sāk bīdīt savu LU staciju mēdijos un ignorēt RIX. Es Viki rakstos datiem par Rīgu izmantoju tikai RIX datus ... LU info tikai pa retam, lai atspoguļotu temperatūras starpību starp pilsētu un piepilsētu u.c.

Kā vispār var iedomāties, ka termometrs, kas atrodas pilsētas centrā, uz jumta, starp skārdu jumtiem (esmu tur bijis), tiek uzskatīts par vienīgo oficiālo rādījumu!?!?

P.S. Ja ir vēlme, uzmet vēstuli WMO, es pārtulkošu :)


Paskaidro sīkāk


Es savu rakstu sērijā Vikipēdijā gan šo faktu izcēlu :)

Links uz Vikipēdijas rakstu

Būtu ļoti priecīgs, ja, ik pa laikam, kāds no šeit sastpoamajiem entuziastiem man piepalīdzētu. Vienam šo visu pavilkt ir samērā pagrūti :)


Šajā video ir apkopoti ļoti daudzi lodveida zibenss video!
www.youtube.com

Lodveida zibens
22.06.2015 13:45

Saules aptumsuma video | Rīga, Latvija.


Pamodināja dārdošais vēja troksnis. Brāzmas ik pa laikam ļoti spēīgas, bērzi lokās. Kaut kur tālumā kaut kādi bleķa gabali krīt. Ik pa laikam raustās elektrība, bet ātri atjaunojas.


VIDEO: Līgo dienas negaiss un krusa. Video uzņemts Krustkalnos, blakus t/c A7, šodien nedaudz pēc 13 dienā.


VIDEO: Pagājušās nakts efektīvākie zibeņi Baldonē.


Labvakar. Nu šis gan nāk man tieši virsū. Telefons ir uzlādēts, videokamera arī ... gaidam.
Zibeņo ļoti intensīvi un izskatās, ka spēcīgs. Pēc kādām 30 min būs pie manis. Cerams, ka sanāks kaut ko safilmēt!


Baldonē nesen sākās spēcīga lietusgāze! No Lietuvas nākošā nokrišņu zona beidzot iet pāri tieši manai apkārtnei. Jau kādas 20 minūtes gāž stiprs un vienmērīgi spēcīgs lietus. Rīgu spēcīgās lietus zonas rietumu mala sasniegs tikai vēlāk naktī. Iespējams paies garām vai izlīs pa ceļam.

Toties rīt pēcpusdienā liela negaisa varbūtība. Kaimiņiem pat 1. pakāpes postošas krusas un izolētu tornado brīdinājums!


Pirmā ir lieliska pavasara bilde. Cien. Migla, lūdzu uzraksti man uz e-pastu: laurijss (at) gmail.com

Diena pēc lietus.
11.04.2014 11:28

Es par karstu, sutīgu vasaru ar daudziem spēcīgiem negaisiem un siltām naktīm, kurās negribas mugurā vilkt kreklu!

Kas var būt labāks par karstu un saulainu dienu, kad var aizlaist uz jūriņu. Pēcpusdienā aktīvi sāk veidoties negaisi, pievakarē atnāk masīvs negaiss ar spēcīgiem nokrišņiem, kā tropos, un intensīvu zibeņošanu. Pēc negaisa nakts ir skaidra un silta kā piens, kaut kur tālumā zibeņo. Pienākot rītam, jau ap 9 no rīta ir virs +20, gaiss ir mitrs un var just, ka šovakar būs atkal ... ideāls laiks!


Cik tad samērījāt m/s?

Vētra Daugavgrīvā
16.03.2014 10:46


Ideja ļoti laba. Vienīgais vajadzētu censties iekadrēt vienu un to pašu kadru precīzāk, līdzīgi, kā es šoruden izdarīju.

Tāds gads.
22.12.2013 22:32


Baldonē laikam ir kaut kāds aukstuma pols šovakar. Pašlaik aiz loga -0,1 *C.