lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


29.11. Rītā t. ap 0°C, bet gaisā atkušņa smarža. Un jau priekšpusdienā tas bija klāt. Paralēli brīžiem slapjš sniegs, te vairāk ķepīgs, te graudaināks. Ap dienas vidu t. sasniedza +1°C. It kā nedaudz, bet daudzviet uz asfalta strauji veidojās peļķes, kas vēlākā pēcpusdienā vietām uz ietvēm bija izveidojušas mērenu žļurgu. Tomēr vēlākā pēcpusdienā t. sāka kristies, atkal piesala, krītošais sniegs zaudēja savu slapjumu un līdz vakaram kombinācijā ar nelielu saliņu (-1,5...-2°C) vismaz vairumu atkušņa rētu aizdziedēja.

30.11. Novembra pēdējā diena gan stabili ziemīga - apmācies, vējš minimāls, t. -2...-3°C. Saules gan nav, un jau nez kuro dienu, arī ievērības cienīgs sniegs nebija novērojams. Novembris atvadījās klusi, mierīgi un ziemas cienīgi. Pēc pusnakts t. sāk pazemināties, šobrīd -4°C, acīmredzot debesis skaidrojas. Faktiskā karte arī viszemākos rādījumus konstatē DA pusē. Ziņās solīja jau pat līdz -15°C, bet jācer, ka tik traki auksts nebūs. Šoziem labāk iztikt bez aukstuma rekordiem.


28.11. Joprojām nomācies un mierīgs, bez nokrišņiem. Labi, ka ir sniegs, vismaz neliels papildu gaišums. T. uzrādīja kāpjošas tendences - ja naktī uz pirmdienu -5...-4°C, tad līdz pēcpusdienai lēnām, bet neatlaidīgi pakāpās līdz -2...-1,5°C. Vakarā un nakts sākumā t. vēl nedaudz paaugstinās, šobrīd jau gandrīz 0°C. Iela slapja, arī ietves kļūst mitras. Par īstu kušanu gan to vēl pagaidām nevar saukt, atklāta slapjuma pagaidām nav. Bet robeža ir tepat līdzās. Spiediens pakāpies jau līdz 776 mm.


25.11. Šorīt ap 7:00 kā sāka snigt, tā turpinās joprojām. Taču snigšanas intensitāte nav liela, līdz ar t9 klāt nākuši vien daži cm svaiga sniega. Pilsētā pa pastāvīgi tīrītām ietvēm pārvietoties nav problēma, bet no braucējiem par šodienas situāciju dzirdēts diametrāli pretējs vērtējums. T. dienā pakāpās līdz -2°C, bet pārsvarā grozījās ap -2,5...-3°C. Tagad, vakarā, joprojām birst neliels sniedziņš, t. lēnām slīd uz leju, šobrīd gandrīz -4°C. Spiediens 772 mm.


25.11. Naktī un dienas pirmajā pusē turpināja krist sīks sniedziņš, kaut kad pēcpusdienā pārstāja. Taču palika smagi apmācies. Lēns, epizodiski mērens A puses vējelis. Siltāks nekā iepriekšējās dienās, dienas vidū un agrā pēcpusdienā t. pakāpās gandrīz līdz 0°C, taču atkusnis tas nebija. Vienīgi lielā iela slapja, un arī uz citām ielām un ietvēm vietām nedaudz mitrs, bet vēlākā pēcpusdienā mitrums pazuda, jo t. par kādu grādu - pusotru pazeminājās un visu vakaru turējās ap -2...-2,5°C. Arī tagad nekas būtiski nemainās, nepilni -3 grādi, apmācies, mierīgs, bez nokrišņiem, spiediens 770 mm.


24.11. Joprojām nekas nemainās. Apmācies ar lēnu, bet brīžiem diezgan nepatīkamu vēju, t. rītā līdz -5°C, bet kopš dienas vidus nemainīgi turas ap -2...-2,5°C. Naktī parādījies neliels sniedziņš, bet nu ļoti minimāls - vismaz pagaidām. Šobrīd arī sīkas pārslas krīt, t. -2,5°C, spiediens 766 mm.
Jaunākās prognozes visus atkušņus aizmēzušas, tagad nākamās nedēļas vidū un otrajā pusē tiek solīts jau līdz -15°C. Ne visur, protams, bet tendence tomēr jūtami mainījusies.


23.11. Laiks nemainās, zināmā mērā kā uzkāries - apmācies, bet nav dikti tumšs, jo mākoņi nav pārāk biezi, plus savu efektu dod arī sniegs un tā atstarotā gaisma. Vējš lēns, no A puses, bieži vispār bezvējš. Bez nokrišņiem, sniegs cik sabiris ir, tik turas, varbūt mazliet blīvējas. T. cauru diennakti -3...-4°C, vien rītā neilgi līdz -5°C. Šobrīd -4,5°C, spiediens 764 mm.


22.11. Mierīga ziemas diena. Debesis apmākušās, bet diezgan gaišs, sniegs nesniga. T. gan naktī, gan dienā -3...-4°C robežās. Šonakt nekas nemainās. Pašlaik -4°C.


Ja svētdiena atvadījās ar saulainu laiku un MMD (vēlā pēcpusdienā gan apmācās) un t. no -9°C rītā līdz -4...-6°C dienā un vakarā, tad naktī uz pirmdienu, 21.11., nedaudz uzsniga, apmēram 2-3 cm. Dienā viegli apmācies, pārsvarā diezgan gaišs, vairs nesniga. T. bez lielām svārstībām, no -6°C rītā līdz -3°C vakarā. Vējš minimāls, spiediens 761 mm. Viegli ziemīgs laiciņš, bez ekstrēmiem. Nav ne vainas. 🙂


19.11. Apmācies, kopš pēcpusdienas turpinās neliels, sīks sniegs. Tomēr brīžiem tīri smuki birdinājās, un rezultātā jau vakarā bija neliela kārtiņa, kas nakts gaitā ir vēl krietni pieaugusi. Nekādas kupenas jau nav, bet uz aci savi 5 cm vismaz ir. Tuvējās meteostacijas rāda 6 cm - nu tad droši vien tikpat arī pilsētā. Taču šobrīd debesis ir noskaidrojušās, spīd mazs, bet spožs Mēness sirpis, un t. krītas, jau tuvojas -9°C atzīmei. Iepriekšējā rītā bija -8°C, dienā pakāpās līdz -4°C, bet kopš pēcpusdienas līdz pat pusnaktij turējās ap -6°C. Līdz saullēktam vēl laika gana, ir visas iespējas "atzīmēties" ar pirmajiem -10°C. Ko padarīsi - vēl nesen bija oktobra cienīgs siltums, bet tagad jau īsta ziema klāt. Tāds ir mūsu Latvijas klimats. 🙂

Pirmā ziemas epizode
20.11.2022 05:23

Vakarā kādu brīdi uznāca sniegs un pamanījās sabirt 1-2 cm. Viss skaisti balts un ziemīgs. T. gan krītas, šobrīd jau -7,5°C, debesis daļēji skaidras. Vēja tikpat kā nav. Skaists laiks!

Pirmā ziemas epizode
19.11.2022 01:49


Svētku dienā laiks tīri labs. Naktī t. lēnām kritās uz leju, rītā daļēji mākoņains/pusapmācies un -3°C. It kā mierīgs, bet ap 9:00 pēkšņi sagriezās balts virpulis. Nebija ilgi, labi ja 10 min., līdz ar to necik jūtami nepiesniga, bet kopumā baltuma daudzums tomēr pieauga. Pēc tam skaidrojās, vēlāk saglabājās mākoņains, bet diezgan gaišs laiks, jo mākoņi ne pārāk biezi. T. saglabājās ap -2...-3°C.
Pēcpusdienā mainīgi mākoņains, brīžiem nedaudz skaidrojas, arī šobrīd, bet t. sāk braukt uz leju, šobrīd jau -4,4°C. Spiediens 762 mm. Man nav iebildumu pret ziemīgām noskaņām, agrāk vai vēlāk būs jāpierod, jo ziemu neviens vēl nav atcēlis. Centīsimies meklēt un rast pozitīvo! Lai priecīgs un pozitīvu emociju pildīts svētku vakars!

Pirmā ziemas epizode
18.11.2022 16:02

16.11. Apmākusies, tumša, bet mierīga diena. Rītā mazos plusos, dienā turējās ap 0°C, bet vēlākā pēcpusdienā jau sāka pamazām piesalt. Vakarā jau stabilāk zem nulles, ap pusnakti -2°C.

17.11. Naktī apmācies, t. līdz -3,5°C. Arī rītā joprojām tikai pelēks vāks, ap -2°C. Neliels ZA-Z puses vējš. Pēcpusdienā -1...0°C, bet pirms 16:00 bija klāt arī PIRMAIS SNIEGS. Nekas daudz, bet kādu brīdi zeme viegli balta kļuva. Pievakarē uz dažām stundām t. pakāpās nedaudz virs nulles, gandrīz viss baltums pazuda, tomēr vietām šur tur neliels sirmums saglabājies arī vakarā. Vairākas stundas jau atkal viegli piesalst, bet bez nokrišņiem. Šobrīd -1°C, spiediens 760 mm.

Pirmā ziemas epizode
17.11.2022 23:19

Šodien arī visu laiku nomācies, brīžiem sīks lietus. Tumšs, vien vēlā pēcpusdienā mēģināja skaidroties, bet pagaidām bez panākumiem. T. rītā +2...+3°C, dienā līdz +5,5°C, un ap +5°C turas joprojām. Šobrīd nelīst, bet tāpat viss slapjš kā piemircis sūklis. Vējš lēns, spiediens 759 mm.

Pirmā ziemas epizode
15.11.2022 18:48


Svētdien, 13.11., beidzot bija skaista un saulaina, tīri silta diena ar lēnu vēju. Acīmredzot rudens atvadu sveiciens. Pēcpusdienā brīžiem MMD, bet nekas vairāk, nekādi nopietni mākoņi neuzradās. T. rītā +6...+7°C, agrā pēcpusdienā vēl pakāpās līdz +10°C, bet pēc 15:00 stabili sāka slīdēt uz leju, vakarā vairs tikai +2°C. Vēlā vakarā uzkrita bieza migla.

14.11. Naktī migla te paklīda, te atkal sabiezēja, sākumā vēl Mēness cauri spīdēja, vēlāk viss ietinās biezā villainē un palika tāds arī dienā. Vienīgi piezemes slānī migla nebija tik bieza, taču debesis gan bija noslēgusi ar blīvu vāku. Naktī t. svārstījās ap 0...-1°C, dienā necik daudz virs +2°C vairs nepakāpās. Gaiss stipri drēgns, mitruma piesātināts, brīžiem sīks slapjums krita, bet nekas vairāk. Vējš minimāls, pārsvarā bezvējš. Līdzīgi viss arī vakarā un naktī, tie paši +2°C zem aizvākotām debesīm, bet vismaz mitrums mazāks, asfalts apžuvis. Spiediens 768 mm.

Pirmā ziemas epizode
15.11.2022 02:33


Vakarā pamanīju, ka liels Mēness spīd tieši austrumu logā un it kā smejas - gribēji skaidras debesis, nu še, ņem un priecājies! Protams, skaidrs vairumā gadījumu ir daudz labāk nekā apmācies, bet esmu ievērojis vienu lietu - ja skaidrojas, tad tikai diennakts tumšajā laikā. Tiešām, tā vēlā rudenī ir ļoti bieži, vismaz manā pusē. Piejūrā laikam arī dienā saulaināks, jo droši vien biežāk lielāki vēji pūš, kas regulāri izdzenā mākoņus...
Bet nu paldies par to pašu, arī šobrīd skaidrs, un joprojām silts, +9,6°C. Spiediens 771 mm.


11.11. Lāčplēša dienas sākumā, vēl pirms saullēkta, regulāri skaidrojās un uzspīdēja Mēness, arī pašā rītā vēl saulīte paspēja uzspīdēt, taču ātri apmācās, un visu atlikušo dienu pelēkas debesis un krēsla... Un arī diezgan stiprs DR-R vējš, t. +9...+10°C, brīžiem neliels lietus. It kā ne stiprs, bet visur ielienošs, uzmācīgs slapjums. Vēlā vakarā un naktī t. pakāpās līdz +11,5...+12°C.

12.11. Šodien ne naktī, ne dienā gaismas nav. Tikai viens vienīgs svina vāks. Skatoties futbola translāciju no gaismas pielietās Liepājas, pārņem balta skaudība. Joprojām brīžiem uzlīst, viss slapjš, vējš pārsvarā neliels, epizodiski mazliet stiprāk uzpūš. Jā, silts, +12,5°C, bet prieka šādā laikā no tā maz. Sāk nomākt šī pelēcība...


8.11. Visu dienu svina vāks, totāla krēsla, palaikam neliels lietus. Taču silts, +9...+10°C, pirms pusnakts pat pakāpās līdz +11°C.

9.11. Visa nakts silta (ap +10°C) un vēl siltāka diena, pēc pusdienlaika dažas stundas līdz +12,5°C. Vēlākā pēcpusdienā pāris grādus vēsāks. Rīta pusē saulains, vēlāk pārsvarā mākoņains, brīžiem mēģināja skaidroties, bet nekas daudz neizdevās. Bet vismaz daudz gaišāks, un arī lietus nebija visas dienas garumā, tāpat vējš lēns.

10.11. Atkal silta, bet ļoti tumša un visu laiku slapja diena. Lietus pārsvarā kā sīka migla, bet regulāri. Vakarā it kā nelīst, bet arī nežūst, ielas aizvien slapjas. T. visu dienu konstanti ap +10°C, un arī šobrīd tikpat. Vējš minimāls, spiediens 766,5 mm.

Jaunākās prognozes interesantas - siltuma rekordi nedēļas nogalē un strauji vēsāks laiks nākamnedēļ. Rudens otrā puse, kas pāries ziemā. Lai notiek! Varbūt vismaz gaišāks kļūs!