lightning
lightning

Lietotāja aktivitātes


Dienas turpinājumā daļēji mākoņaina/viegli saulaina pēcpusdiena, t. līdz +3°C. Vakarpusē saglabājās līdzīgs laiks ar mainīga biezuma augstajiem mākoņiem, un Saule gandrīz līdz rietam regulāri tiem lauzās cauri. Aizvien bez nokrišņiem, pamazām vēsāks. Tagad šur tur debesu jumā spīd zvaigznes, t. -0,2°C, spiediens 758 mm.


Pagaidām labs laiks, ja neskaita to, ka auksts, vien +1°C. Bet citādi - joprojām bez solītajiem nokrišņiem, debesis tā kā viegli apmākušās, bet brīžiem blāva Saule cauri laužas, gaišs. Lēns, brīžiem mērens R puses vējš, spiediens 756 mm.


26.03. Mainīgs laiks - te saulains, te mākoņu vāli nāca, arī lietu atnesa. Brīžiem diezgan stipri vējš uzpūta. Pēcpusdienā pēc vienas lietus šalts arī gada pirmā varavīksne. T. dienā līdz +10°C, vakarā noslīdēja līdz +6...+5°C.

27.03. Naktī un no rīta vairākas reizes lija, t. +5...+3°C. Dienā skaidrojās, lietus vairs nelija, iestājās MMD ar Sauli, taču augstāk par +6°C temperatūra vairs nepakāpās, bet vakarā pamazām tuvojās nullei. Vakarā debesis apmācās un tādas paliek joprojām, bet mierīgs un sauss, nekādu nokrišņu pagaidām nav, t. grozās ap 0°C. Spiediens 755 mm.Naktī uz rīta pusi debesis sāka skaidroties, un pirms 7:00 jau spoža Saule gandrīz skaidrās debesīs. T. agrumā +5...+6°C. Tagad aizvien saulains, vien parādījušies balti, nelieli laba laika gubumākoņi, pūš lēns līdz mērens DR vējš, t. kāpj uz augšu, šobrīd jau +13°C, spiediens 750 mm, piesardzīgi kāpj. Jādodas baudīt pavasara priekus pirms nākamnedēļ gaidāmās atziemas!


Rītā daļēji mākoņains, bet arī regulāri uzspīdēja Saule. T. +6...+7°C. Dienā ilgi saulains laiks ar MMD, kārtīgi silts, pēcpusdienā līdz +13°C. Vienīgi mērens D vējš mazliet dzesēja. Vēlākā pēcpusdienā pamazām mākoņu daudzums vairojās, un pēc 16:00 apmācās pavisam, drīz pavisam tumšs palika. Un pirms neilga brītiņa klāt arī lietus, pagaidām neliels/mērens. T. šobrīd +10°C, spiediens 750 mm, krīt.


Tumša lietus diena. Sāka līt jau rīta pusē, un pēc tam gandrīz nepārtraukti dažādā intensitātē līst visu dienu līdz šim brīdim, un netaisās beigt. Brīžiem līst diezgan stipri. Silts gan, no +7,5°C rītā līdz +10°C dienas vidū un pēcpusdienā; šobrīd +9°C.22.03. Rītā apmācies, +2°C. Arī dienā saglabājās mākoņains laiks, pēcpusdienā pavisam apmācās un vēlāk mākoņi kļuva pavisam biezi. Tomēr lietu tie neatnesa, toties siltums gan atnāca, pēcpusdienā sasniedzot +10°C. Pūta lēns līdz mērens DR-D vējš, vakarā pierima. Tad arī neliels slapjums no gaisa brīžiem parādījās, bet tik vien, cik asfaltu samitrināja. Daudz vēsāks nekļuva, vēl pusnaktī t. +8°C.
Nakts gaitā ir vēl uzsmidzinājis, ielas jau jūtami mitras, peļķes gan neredz. Tagad brīžiem neliela migla, mierīgs un apmācies, vēsāks nav kļuvis, praktiski tikpat silts kā vakarā, šobrīd +7,7°C, spiediens 753 mm.


21.03. Naktī nedaudz uzslapinājis, rītā un priekšpusdienā nedaudz vairāk uzlija. Apmācies, t. +4...+5°C. Dienā lietus vairs nelija, taču saglabājās apmācies laiks ar lēnu līdz mērenu R puses vēju. Pirmdienas lielais siltums prom. Agrā pēcpusdienā līdz +7°C, bet turpinājumā +5...+4°C. Naktī mierīgs, sauss, +3...+2°C, arī šobrīd līdzīgi. Spiediens 760 mm.


Šodien valdīja saulains laiks ar MMD, brīžiem mākoņu mazliet vairāk, bet palaikam maz, tikai augstā dūmaka. Rītā +3°C, daļēji mākoņains, bet pēcpusdienā rekordsilti, dažas stundas turējās ap +14°C. Vēlākā pēcpusdienā, līdzīgi kā vakar, debesis gandrīz apmācās, bet siltums vēl turas, šobrīd +10°C, apmācies. Pēcpusdienā pūta lēns līdz mērens D vējš, tagad tas pazudis, pavisam mierīgs. Skatos faktisko apstākļu kartē, ka Latvijas vidienē Z-D virzienā visai valstij stiepjas pāri nokrišņu fronte, bet pie manis pagaidām sauss. Spiediens 757 mm, pamazām krīt.19.03. Rītā daļēji mākoņains, dienā ilgi turējās saulains laiks ar MMD. Pavasaris visapkārt! Lēns vējš, t. pēcpusdienā pakāpās jau mazliet virs +11°C. Vēlākā pēcpusdienā mākoņu daudzums pieauga, uz vakarpusi jau mākoņains, bet siltums saglabājās, 19:00 +9°C.
Šobrīd apmācies, bet sauss un mierīgs, gaiss nesteidz atdzist, t. +7°C, spiediens 763 mm.


18.03. Rītā daļēji mākoņains, Saule starp mākoņu joslām spīdēja, pirms lēkta A pusē ļoti skaistas debesis dažādos sarkanīgi - dzeltenos un pat spilgti rozā toņos. T. +2°C. Dienā mākoņi izklīda, pārsvarā tikai plāna dūmaka un diezgan spoža Saule. Jauks laiks, vienīgi D vējš brīžiem mēreni stiprs. Taču tāpat patīkami silts, pēcpusdienā stabili ap +8°C. Sniegs palicis tikai lielāko čupu vietās vai galīgās ēnas kabatās. Un arī tur tikai atliekas. Vakarpusē no R uznāca blīvāku mākoņu josla, kas pamazām aizklāja debesis. Taču nekādus nokrišņus vai citas būtiskas pārmaiņas tie neatnesa.
Pašlaik joprojām mākoņains, zvaigznes neredz, bet vējš norimis, t. +3,5°C, spiediens 765 mm.


Pašā rīta agrumā starp mākoņiem vēl uzspīdēja Saule, taču diezgan drīz samācās. T. diezgan ilgi palika zem 0°C, ap -1°C. Tomēr vēlākā priekšpusdienā mākoņi pamazām sāka dalīties, drīz - sākumā bikli, bet ar katru stundu arvien drošāk - atkal sāka spīdēt Saule. T. stundas laikā pakāpās no 0°C līdz +5°C. Pēcpusdienā jau iestājies superīgi pavasarīgs laiks ar Sauli un NMD, pēdējās stundās t. grozās ap +7°C. Patīkami, ka arī vējš pārsvarā pavisam lēns, tikai retumis mazliet jūtamāk uzpūš. Spiediens 770 mm.16.03. Rītā pusskaidrs/pusapmācies, kā nu kurā debesu pusē. T. -2°C. Dienā labs laiks, pārsvarā MMD ar Sauli, bez jebkādiem nokrišņiem. Vējš minimāls, diena iesila, pēcpusdienā +5...+6°C. Vējš minimāls. Vakarpusē pēc saulrieta strauji vēsāks, diezgan ātri nokritās līdz 0...-1°C, bet neko daudz vairāk,jo pārsvarā mākoņains. Tikai uz rīta pusi nokritās līdz -2°C, tikpat arī šobrīd, kad jauna diena aust, debesis daļēji mākoņiem klātas, bet daudz arī skaidru laukumu, īpaši A pusē. Spiediens 769 mm. Sniegs saglabājas gk. ēku Z pusē vai citur, kur Saule mazāk iespīd. Citur viss ir nost, vismaz pilsētā, ārpusē pēdējās dienās neesmu bijis.


15.03. Naktī silts, ap +6°C. Bez lieliem lietiem, bet rīta pusē gan lija, turklāt vairākkārt un diezgan stipri. T. nokritās līdz +4°C, likās, ka siltums jau aiziet. Taču nē - dienā skaidrojās, un, lai arī pa īstam zilas debesis neatvērās, regulāri caur mainīga biezuma mākoņiem uzspīdēja Saule, un t. atgriezās pie iesildītās +6°C atzīmes un turējās līdz pat vēlai pēcpusdienai.
Lietus vairāk nelija, kopumā mierīgs, uz vakaru gan jūtami vēsāks, pašlaik t. jau zem +1°C un pamazām atkal tuvojas H2O sasalšanas punktam. Vēl gan viss slapjš, taču sals tik ātri savas pozīcijas neatdos... Spiediens beidzot izlīdis no bedres un pakāpies līdz normai jūras līmenī jeb 760 mm. Nokrišņiem gan būtu vienreiz jābeidzas, jau tā izskan ziņas par pirmajiem plūdiem šajā siltuma ciklā.


Lietus, kas lija naktī, rītā jau bija beidzies, un arī dienā nekas ievērības cienīgs no debesīm netecēja. T. lielāko dienas daļu turējās ap +6°C, brīžiem pakāpjoties līdz +7°C. Tiesa, saglabājās apmācies laiks, un Saules trūkums droši vien neļāva temperatūrai sasniegt augstākas virsotnes, bet tāpat bija patīkami pavasarīgs. Pēcpusdienā sniegs vietām jau bija nokusis, ielas visur pludoja, tomēr citviet baltās masas vēl gana daudz.
Vakarā pirms pāris stundām sāka līt, šobrīd gāž kā pa Jāņiem. T. +5,5°C. Lai tik līst, ātrāk sniegu nokausēs. Pietiek ziemas ēverģēlību, tagad jau galvā pavasaris, un gribas, lai aiz logiem arī tas iestātos. 😉


13.03. Rīts skaidrs un auksts, līdz -8°C. Dienas pirmajā pusē saulains, vēlāk pamazām nāca un vairojās dažādi mākoņi. Tomēr apmēram līdz 15:00 vēl Saule brīžiem izlauzās. T. pēcpusdienā līdz +2...+3°C, uz ielām sniegs jūtami kusa. Pēc 16:00 apmācās pavisam, pieņēmās spēkā DR-D vējš, pievakarē sāka snigt slapjš sniegs, brīžiem intensīvi. T. ap 0°C. Vēlākā vakarā sniegs pārgāja lietū, un arī šobrīd stiprs D vējš gandrīz horizontāli trenc sīkas ūdens šaltis pa gaisu, t. atkal pakāpusies līdz +2°C. Uz ielām totāls slapjdraņķis, cik var redzēt, nebeidzama žļurga... 😵