B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Kārtējā saulainā diena. Taču rīta gaiss jau ar ziemas elpu. Patlaban +11*C.
Koki pastiprināti nomet lapas- mežs kļūst arvien caurspīdīgāks.


Atkal saulains, pūš vidēji stiprs D puses vējš. +11*C. Citus gadus ap šo laiku mēdza būt lietains un apmācies. Tagad tik dīvaini katru rītu vērot garās koku mestās ēnas dārzā...


Vakar jau sākās....dienā vismaz viens, bet liels kāsis, un pa tumsu dzirdēju 2 zosu kāšus.Visi tā kā devās rietumu virzienā.


No rīta bija milzīga rasa, kas vietām tā arī nenožuva, par spīti diezgan jūtamam vējam. Saulains līdz pat rietam. Tad arī vējš pierima. Bērni dienas vidū skraidīja T- kreklos, bet citam- cepure galvā:).
Es toties šodien noplūcu pēdējos kabacīšus un pēdējos gurķīšus (siltumnīcā). Viss. Vēl tik vīnoga būs jānoliek gulēt:)


Visa Latvija ir rudens rotā. Gan skaisti sakoptā vide, gan mežmalas- viss ir tik krāsains!

Košais lapkritis
14.10.2018 19:19

+16*C ar nelielu D puses vēju. R pamalē redzama dūmaka. Vakar biju mežā- viss, kā teica Migla. Sēni ieraudzīt var tad, ja gandrīz uzkāpj virsū. Rezultātā: viena sēņu mērce un apmierinājums par skaisto pastaigu pa mežu:) Purvā vēl klaigā dzērves ....

Klāt zelta rudens!
13.10.2018 13:51

Ļoti , ļoti skaisti. Un tinteņu plantācija, un segliņa auglis tuvplānā, un karogotais tilts:)


Nezinu, nezinu.... neticās, bet arī ceru:) No rīta bija tik auksts.Un tik nepatīkami vēss vējš. Negaidīti stiprs. Logi 1. stāvā Z pusē joprojām norasojuši... Lai gan saule ir!, debesis skaidras, +12*C....pagaidām.

Klāt zelta rudens!
12.10.2018 11:29

Krāsains kā tautiskie brunči. Dabai laikam palika pāri krāsas pēc sausās un karstās vasaras, kad puķes ātri vien pārziedēja, nepaspējot parādīt savu īsto krāšņumu:)

Atvasara
12.10.2018 11:22

Vējš bišķu purina koku zarus, apmācies. No rīta debesis bija interesanti zili/balti strīpainas, mākoņi bija sašķirojušies joslās pa krāsām. +14*C. Būtu saule- būtu vairāk. Bet naf. Joprojām zem ābelēm dzīro meža strazdi. Bet zīlītes pārbauda barotavu, meklē un jau atrod kādu graudiņu:)

Klāt zelta rudens!
11.10.2018 12:50

+13*C. Pūš neliels R puses vējš(?). It kā tika solīts D vējš?? It kā anticiklons:) Saules nav. Nu tāds- nekāds.
Krasta kļava jau savas krāšņi iekrāsotās lapas ir pazaudējusi- tās guļ zālienā. Īstenībā mani (personīgi) garš anticiklons pilnīgi apmierina- beidzot ceru sakārtot savu dārzu: nopļaut zāli, sadedzināt zarus, varbūt kaut ko apzāģēt.... Vot, tikšu galā ar āboliem.....:)) Lai gan man beidzot ir pieteikušies arī palīgi- strazdi ir piebeiguši kaimiņa dārzā vienus , viņuprāt, visgaršīgākos ābolus (ēda, strīdējās un dziedāja), tagad pārmetušies uz maniem "sīpoliņiem"...

Klāt zelta rudens!
10.10.2018 11:19

Man zied 2 veida rododendri. Un pienenes:)

Klāt zelta rudens!
08.10.2018 19:17

Saulains. Pūš ņiprs D puses vējš. +11*C. Svilpo strazdi:)

Klāt zelta rudens!
08.10.2018 13:36

Paldies!


Tiešām jauka rudens diena, tāda ka atvasaras vēstnese. Saulīte un ņiprs , bet samērā silts vējelis, vēl patlaban turas +14*C. Braucot uz Ogri un atpakaļ, priecājos par krāsainajiem kokiem. Starp citu, Salaspilī gar šoseju tik skaistas ziedu kompozīcijas podos! Un hortenziju dobe!! Burvīgi. Tādā dienā sēdēt mājās ir grēks:)
P.S. Vālodze, vālodzīt: āboli gaida lasītāju:) .


Varētu gan. Visiem rīdziniekiem jau gan nepietiks:)), bet kādu 1-2 kartupeļu maisus varētu salasīt. Tas tā - uz aci:) Tik kā lai sazinās??- varbūt lapas admins var iedot manu e-pastu....te to atklāti izlikt negribās.
Putni...., uz putnu "palīdzību" gan nevar paļauties, tie jau pārēdušies. Šoziem būs īpaši daudz melno meža strazdu, jo labi baroti, bet zīdastes... tās tik agri diezin vai būs. Ai, da visiem pietiks:)


Tipisks LV rudens: vēss mitrums ar vējiņu, migla/dūmaka, tumsa. Nāk miegs, lai gan normāli gulēts naktī.
Bet jāvāc/ nav jāvāc?? ābolus, kurus atkal vējš piebēris pilnu zemi. Smieklīgākais ir tas, ka par, spīti vētrai, ābolu zaros vēl daaaaudz. Varbūt atstāt līdz pavasarim?, tad mazāk būs ko vākt? Nav, tīri fiziski, nav kur tos likt. Bet āboli šogad skaisti: lieli un dzelteni, saldi tie "sīpoliņi".... tik daudz par daudz.


Vējš ir aizpūtis lielos mākoņus, bet mazākie ik pa brīdim kaut ko uzbirdina vai uzpilina, un aizskrien tālāk. Vietām redzama zila debess, retumis uzspīd saule. Ļoti dinamisks laiks, viss ātri mainās. Šķiet, vējš atpūtis arī putnus: šorīt pilns dārzs ar meža strazdiem, cītīgi pārkārto dobēs nobirušās lapiņas:) +8*C.


Skaisti auga pērkongalva:)Balta un liela. Kā daudzstāvu kruīza kuģis. Un ilgi stāvēja uz vietas ZR virs līča. Nu jau šo , protams , neredz, un , diemžēl, nedzird arī- pērkona nav. Toties daža laba vēja brāzma ap 20 m/sek. bija. Līst lielām lāsēm, bet ar pārtraukumiem- te stiprāk, te vājāk. +7*C.


Apmācies, vēss, tikai +8*C, asfalts mitrs. Bezvējš.... pagaidām.