B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


No rīta saullēkta laikā pamatīga salna. Tad saulīte mazliet uzsildīja gaisu , līdz +3*C. Tagad kaut kādi mākonīši atpeldējuši. Saule ir aiz tiem, temperatūra vairs nekāpj. Tāds izteikti pavasarīgs noskaņojums.....putni, vai, pie vainas? No paša rīta tik skaļi! Tik daudzbalsīgi!


Labāk baidīties un saudzēt sevi nevis bezatbildīgi un bravurīgi uzspļaut visam , ko saka. Sevi jāmīl, nopietni . Pensija.....nav komentāru(:


Par laiku.....Naktī vējš pāri 20 m/sek, patlaban arī virs 15 m/sek. Toties mākoņi tiek izdzenāti, ik pa brīdim uzspīd saule. Asfalts no rīta bija slapjš, bet tagad daļēji jau vēja apžāvēts. +8*C.


Izlasīju purva veča komentāru: klīst baumas:), ka tie, kas bērnībā obligātā kārtā dabūjuši prettuberkulozes (BCG) vakcīnu, kā pirmo obligāto vakcīnu pēc piedzimšanas, kuru PSSR laikos taisīja visiem jaundzimušajiem, tiem vīruss nav tik bīstams. Cerēsim, ka mūsu seniorus, hm, hm, :))tas kaut cik var pasargāt. Par jauno paaudzi nezinu, jo kaut kad šī te vakcīna vairs nebija obligāta....Un cik ilgi vakcīna bez atkārtotas vakcinācijas vēl ir iedarbīga....Tur daudz jautājumu mediķiem.Bet cerība IR:)


Galvenais-nelīst bučoties:) Latvietim jau "attiecības pa gabalu" jeb "viensētu sindroms" ir gēnos. Tam būtu jānostrādā arī šajos grūtajos laikos. Nevajag miesiskus kontaktus ar tiem, ar kuriem ikdienā nedzīvo kopā. Vīruss dzīvo uz gļotādas degunā, aizdegunē, kaklā un neatlaidīgi grib nokļūt dziļāk. Pārnēsājas ar krēpām, puņķiem, siekalām un netīrām rokām. Rokas tamdēļ vajag mazgāt, mazgāt , mazgāt. Domāt tikai par to, ka šī zaraza pie rokām pielīp, var negribot pārnest uz seju, uz gļotādu. Atcerēties par to. Ja jāiet darbā , tad ir sarežģītāk....Jāizdomā, kā sevi pasargāt: 2 m attālums+ roku dezinfekcija+ organisma aizsargspēju uzturēšana, ja savādāk nevar, tad sejas maskas+ aizsargbrilles. Ir pavasaris- jāēd vietējie zaļumi+ bērzu sulas+ medus+ A vitamīns. Ko varam , to darām....Galvenais, turēt sevi rokās un nepadoties šim te . Sola , ka ar vasaru vīrusam būtu jāiet mazumā, par tālāko (rudeni) negribas domāt, jo īsti neviens pagaidām neko nevar prognozēt.


Izskatās, ka atkal "grauzīs" rietumkrastu....Nopietna vētra gaidāma. Jau 2. dienu pūš nejauks R puses vējš. Kombinācijā ar +6*C nekas labs nesanāk. Vien ik pa brīdim pastumj kādu mākoni sānis, lai var parādīties saulīte, bet - tikai uz sekundi.


Saule centās izlauzties caur mākoņiem, bet nekas tai nesanāca.+6*C. Vējains jau kopš vakardienas vakara.


Balts sniegs kūstot krīt no zariem, zaros- pāris sarkankrūtīši, tīras zilas debesis un spoža saule. ...tā bija vēl pāris stundas atpakaļ:) Bija ļoti skaisti. Tagad - sniegs ir tikai uz zālāja , tik vietām, kur saule mazāk ķer, bet no sniegavīra palikusi vien apakšējā bumba. Neliels vējš, mākoņi D pusē un +3*/+6*C.


30. marts. Lēni un mierīgi snieg ar lielām sniega pārslām. Visi krūmi zem baltās nastas nolīkuši. Sētsvidū lepni stāv sniegavīrs. Patlaban 0*C, tātad arī no rīta tas skaistums būs:)


Saulains, bet mākoņi sarodas arvien vairāk. Lēns vējš. +4*C/ +6*C. Pavasaris ir agrs, lēns, un piedevām varētu izveidoties garš:) Jauki vērot, kā mostas daba. Kā sniega rozei, kura jau zied kopš janvāra beigām, piebiedrojas citas agrās puķītes. Tūlīt jau uzziedēs forsītija... Spiediena gan krīt, gan ceļas, it kā nevarētu izlemt: snigt vai nesnigt....


Jo ilgāk viss ievilksies un jo siltāks paliks, jo grūtāk būs noturēt pilsētu iedzīvotājus mājās....Īstiem lauciniekiem būs kā vienmēr. Pavasara darbi atcelti netiek. Tas ir veselīgs dzīvesveids, ko latvieši ir piekopuši kopš seniem laikiem: viensētas+ svaigs gaiss+ dabīga barība+ fiziskā aktivitāte+ maz stresa. Visiem pārējiem būs sarežģītāk.
Šodiena joprojām pavasarīga: t* jau uzkāpusi līdz +5*C/+12*C, saulīte, gandrīz bezvējš. vien gar pamalēm pabieza dūmaka. Spiediens krīt. Nesen nosmējos, ka par agru esmu sniega lāpstas nolikusi vasaras guļā:), Lieldienās toč var noderēt:)


Laiks līdzīgs vakardienai +8*/+13*C, vien spiediens lēnām slīd lejup.Vakar bērnu laukums bija pilns ļaužu, bērņuki bija izveduši pastaigā savus tētukus, tik retu mammu varēja redzēt, laikam bija iedota atelpa:)) Cik varēja manīt, bērni tika pieskatīti, lai viens no otra ietur to sasodīti nepieciešamo distanci. Redzēs, cik ilgu laiku izdosies izturēt.....Jācer uz latviešu prātīgumu un pacietību.


Saulains , nedaudz vējš, nelieli mīnusi pa nakti, pa dienu- nu jau saulē uzsilis līdz +13*C! Z pusē +8*C. Daba ļoti lēni mostas. Meklēju nātres salātiem:))), knapi vienā vietā nedaudz salasīju. Toties, kamēr es vēl neesmu uzsākusi rosīties pa dārzu, tur viss notiek: kurmji, neinteresējoties par maniem plāniem, rok uz nebēdu, bet pirmās uzdīgušās tuples ir " nopļautas" līdz zemei. Ilgi meklēju vainīgo, līdz vienā vietā zemē pamanīju pēdas, tā visticamāk ir stirna. Droši vien tā pati, kas te klīda gar auto stāvvietām pa nakti. Bezbailīga , jo pat tajā dobē, kas no ēkas atrodas vien pāris metru attālumā, kur lieli logi, kas ilgi vakaros/naktī ir izgaismoti, no tulpēm palicis viens nosaukums. Tā vēl nav bijis. Zaķi gan danci ir veduši sētvidū, bet tiem tad pavasaris bijis galvā, puķes neaiztika....


Saulains un auksts. Mašīnu un ēku jumti nosaluši balti. Lēni iesilst. Spiediens augsts, bet mājas MS prognozē nokrišņus(?).
Patlaban 0.5*C/5*C ( ēnā/ zem ābeles).


Mārča, es noteikti neesmu "speciālists", tikai kādreiz institūtu beidzis mediķis, kurš nedrīkst ārstēt, bet gan tikai pārdot ārsta izrakstītos preparātus:))- farmaceite, pie tam bijusī. Mans ieteikums-nevajag ar kādām neveselības pazīmēm (iesnas, kakla sāpes, klepus, temperatūra) staigāt apkārt, jo tā var aplipināt citus vai dabūt vēl savām vainām ko citu klāt.
Saprotu : nauda, pienākumi, utt., bet , ja negribat nopietni slimot, citu variantu nav. Pagaidām tik zināms, ka vīrusam nepatīk dezinfekcija, bet visu un vienmēr dezinficēt diez vai sanāks....
Piedodiet, manis šodien ir "daudz". Ja tā ir lieki vai neatbilstoši komentāri, droši varat izdzēst.


Saulīte staigā pa zemes virsu. Jumti gan balti. Patlaban zem ābeles +6*C/ ēnā -1*C. Gandrīz bezvējš.
Par kroņvīrusu.....īsti neviens neko nezin, jo vīruss ir pavisam jauns. Arī vēdergripu izsauc vīruss, bet vēdergripa izplatās bieži vien siltā un saulainā laikā, arī vasarā, arī HIV izraisa vīruss, un, kas uz to spēj iedarboties, izņemot zāles, es pat nezinu, neesmu pagaidām interesējusies. Cerēt , ka kroņvīruss varētu no kaut kā "baidīties", varam, bet galvenais laikam ir tas, kā mums katram paveiksies (liktenis) un cik spēcīgs ir katra organisms (imunitāte). Labi, ka ir pavasaris, var lietot vairāk vietējo zaļbarību, kur noteikti ir vitamīni un minerālvielas, audzēt kaut vai uz palodzes, kaut vai nezāles:). Var izdzert vecos zāļu tēju krājumus:) Ķīnā , cik nu šiem var ticēt, jau ir oki-doki, jācer , ka arī mums viss būs ar laiku kārtībā.


Anticiklons klāt. Vējš iegriezies no A puses. 0*C. Šorīt pāri galvai bļaudams pārlidoja zosu bariņš, bet zem ābeles saziedējušas zemās dzeltenās narcises . Dobē jau ir manāma gārsa, lai paaugās- būs salāti:))

Mainīgais pavasaris
21.03.2020 11:43

Skaista ziemas izskaņa (ceru). Bildes ar "lopiņiem" izcilas. Tik jauks dzilnītis!!


Dienas vidū gar R pamali tāāaadas smukas pērkongalvas auga augumā:) Nodomāju, ka kaut kas būs. Lai gan pērkons kailos kokos nav uz labu, neko nevar darīt. Vasara, rādās , tāpat norakstīta.

Mainīgais pavasaris
20.03.2020 20:14

Birst krusa, kopā ar lietus lāsēm. Saule......bija. Saule jau aiz mākoņiem. Mākoņi joprojām "parastie"-pelēkie. .. +7*C.

Mainīgais pavasaris
20.03.2020 12:33