B
Biruta

Lietotāja aktivitātesKā naktī pūta!! Tā Igaunijas negaisa mākoņa mala aizsedza Lielo Lāci, sacēla vēju un neļāva aizmigt. Arī kaimiņi slikti gulējuši, pat 2.00 naktī logos vēl dega gaismas. Rīta pusē vējš pierima. Zālē šorīt rasas nav- vējš laikam visu nožāvējis:)Debesis ir skaidras, ar maziem gubainiem mākonīšiem. +19*C.


Debesīs balti mākonīši peld. Saule spīd. Zālē milzu sidrabaina rasa. +16*C. Domāju, ka uzsils vēl. Ja R puses vējš neatpūtīs kādus nokrišņus. Nakts bija auksta, šķiet , +8*C (man ir jauna spēlīte , ķīniešu rokassprādze, kurā redz kaut kādus grādus, tik jāizpēta ,ko tajā redzamie cipari atspoguļo:))Pats galvenais- ar tās palīdzību saskaitīt arī ikdienas soļus. Gribu pierādīt, ka kustos pietiekami daudz:):)


Pēc biezās rasas zālē var pateikt, ka nakts bijusi vēsa. Debesis ir noklātas ar plāniem mākoņiem. Saule uzspīd, bet reti. Varbūt vējš vēl padzenās tos mākoņu....spiediens it kā lēni kāpj augšā. Pagaidām +18*C.


Manis pēc šāds laiks varētu palikt līdz Ziemassvētkiem:)) Vien sauli gribētos vēl vairāk.Šodien, piemēram, ir apmācies, saule parādās reti. Debesis jau noklātas ar mākoņiem, vējš sadzen mākoņus vēl vairāk, var gadīties, ka pēcpusdien uzlīs.Lai gan, lai līst, jo šorīt tikko sadīgušos salātus jau laistīju.+23*C. Vajadzētu aizskriet līdz mežam......


Nakts bija silta. Tad izklīda rīta migla un mākoņi, uzspīdēja saule. Patlaban pūš silts vējš, +25*C, saulains. Gar pamalēm dūmaka un gubu mākoņi. Bet Durbē līst.....


Saulains rīts, pagaidām. R vējš nes no rietumiem jaunas mākoņu gubas. +19*C. Nakts bija vēsa, jo bija pieslēgusies apkure:) Ar mitrumu mājā kaut kā jātiek galā. Visa dzīve kā cīņa: te par aukstu, te par karstu, te par sausu, te par mitru... par citām problēmām vispār nerunāju:))


Atkal apmācies. Rasa, kā jau pierasts pēdējā laikā, neliels vējiņš no R puses. Saule.....tā kā gribētu izlauzties caur mākoņiem, bet vai sanāks..? +18*C.
Starp citu, par riekstiem: es tik vienu reizi savā mūžā esmu riekstojusi. Ja nekļūdos, 1968. gadā, Latgalē septembrī mēs ar vecotēvu gājām riekstot, man pat kaklā karamā kule bija uzšūta. Pēc tam visu rudeni ēdu. Par godu mazmeitai, vecaistēvs koka solā (skameikā) bija uztaisījis padziļinājumu, lai riekstu skaldot, tas neaizmuktu:) Pēc tam ilgus gadus tā bedrīte sola atzveltnē atgādināja par vienīgo rudeni, ko pavadīju laukos. Pārējie- Rīgā un bez pašlasītajiem riekstiem. Piedodiet par atkāpi no tēmas un lieku sentimentu......Ja daudz riekstu- maz sēņu.


Rīta mākoņi ir izklīduši, spīd saulīte, silda visus. Gaiss jau iesilis līdz +23*C. Pamalēs jau veidojas jauni mākoņi, redzēs, kurp R puses vējš tos aizpūtīs. Lietu gan vairs nevajag.


Saule tiek pārcelta uz svētdienu. Arī labi. No rīta vēl bija saulains, bet nu strauji sabiezē mākoņi. Vējš iegriezies no siltās puses. Tad jau bez nokrišņiem neiztikt. Tagad +18*C. Un , galvenais, sola siltas naktis. Vismaz varbūt kāds lieks gurķītis izaugs:) Neviens nebūs lieks!! Lai visiem jaukas brīvdienas!


Saulcerīt, jums līst!? Piņķos saule! Pērkons gan pāris reizes nobārās. Protams, tuvojas, bet pagaidām sauļojamies:)
14.21 no R tuvojas skaists negaisa mākonis, šķiet, izveidosies sienas mākonis. Vietām redz nedaudz Mammatus mākoņus. Pērkona dārdieni pieaug. Bezvējš. Tumšs.
14.38 sāk līt.
Nolija mierīgi un nedaudz. Viss absolūti apmierina:))


Vakar precīzi kā Mulkari aprakstīja( skat. augstāk):) Zeme beidzot ir slapja, ejot, zem kājām zālē žļurkst rasa. Sutīgs. +19*C, saule retumis uzspīd caur mākoņiem. Sēnēm varētu patikt:)
Savācu pilnu tačku ar kritušajiem. Migla, liels paldies par ieteikto ābolu savācēju! Tas ir miljona vērts. Reti gadās iegādāties tik noderīgu un parocīgu darba rīku.


Līst. Jau gandrīz no paša rīta.+15*C. Salst. Vēja nav. Mākoņi dodas prom ļoti lēni. Tumšs. Vienīgais mierinājums, ka varbūt(!?) atsāks augt sēnes.


Piņķos nolija riktīgi! Ielas pludoja. Vairāki pērkona grāvieni, viens bija skaļš un ilgs, bet - mākoņos. Pēc lietus mēģinājām no ZZK pie Rīgas/nerīgas robežas izbraukt pa taisno caur Beberbeķu dabas parku( vīrs zinot ceļu:))), lai nav jābrauc lielais līkums gandrīz caur lidostu.....mežā tādas peļķes!, visi meža celiņi izskaloti!!Knapi tikām laukā no meža uz normāla ceļa. Parastā mašīna bez visurgājēja elementiem:)
Patlaban jauks laiks: +22*C, silts vējiņš, silts gaiss un zeme, gandrīz bez mākoņiem. Saule. Ja citi dārzos novāc ražu, es šodien sēju -rudens ražai. Mūsdienās visu jau var nopirkt, tā kā man būs eksperiments, nebēdājot par gala rezultātu:)
Starp citu, gribēju apskatīties Meteolapā Orkāna satelītattēlus, bet tur jaunākais info ir par 27. jūliju! Tas zināšanai....


Zālē bieza rasa. Pēc vakardienas mierīgā lietus. Runcis atnāca mājās un ieleca gultā ne tikai ar slapjām ķepiņām, bet arī ar mitru vēderu. Visu nakti novazājās pa āru, tātad bija silta nakts:)). +18*C. Ja mākoņi izklīdīs, parādīsies saule, varētu palikt siltāks. Šodien ravēt nevar, kaut ko izgriezt arī laikam ne, būs jāiet grābt. Atšķirībā no Aglima - kritušos ābolus:) Tie gan netaisās dīgt, bet kritušo slānis zem ābelēm jau ir pamatīgs, būs traucēklis, pļaujot zāli.
12.43 nestabilās gaisa masas jau te! Divas reizes sirsnīgi nolija. Skaistas pērkoņgalvas R pusē. Pērkonu gan tik vienu reizi dzirdēju.


Par ozolzīlēm- var sazināties ar medniekiem, varbūt šiem noder zvēru( rukšu) barošanai.


Vismaz siltums sāk atgriezties...+19*C. Vējš gan pavēss un debesis klāj spalvaini mākoņi, taču ir cerība uz siltu dienu. Naktī bija auksts, bet tomēr par kādu grādu bija vairāk kā citnakt, jo gulēju pie vaļēja loga un, ka par brīnumu, nenosalu:))Zinu, ka tādi tekstiņi nepiedien vasarai, bet ne jau es pie tā vainīga.


1. bilde ļoti patīk:). Tik pēkšņi ir pienācis augusts, piedevām, kā rudens, nevis vasaras mēnesis....No prognozētā siltuma mēneša beigās prieka būs maz. Babje ļeto vien sanāks:)

Augusta sākums
05.08.2019 20:19

Kārtējā vēsā diena pavadīta, tuvojas vēl vēsāka nakts. Gurķi neaug, tomātiem sāk piemesties dažādas vainas. Un , rakari, negrib sārtoties. Šovakar nemana ne bezdelīgas, ne svīres, tak nebūs jau devušās prom, uz siltajām zemēm.....Par agru. (?)
Debesis no rīta bija apmākušās, bet tad Z vējš mākoņus izdzenāja, un diena bija saulaina, ar nelieliem spalvu mākoņiem R, patlaban debesis ir skaidras.
Grādrādis rada +19*C, pēc sajūtām- ir mazāk. Droši vien vējš traucē izjust vasaru:) Bet mājas MS ietiepīgi prognozē lietu....Metīšu šo laukā. Tāds brāķis nopirkās(:


Ja vēl rīta agrumā spīdēja saule, tad vēlāk īsā laikā savācās mākoņi, to sega kļuva arvien biezāka. Gaiss auksts. Uz jumta loga un arī zālē -auksta un bieza rīta rasa. Pat tomāti lecektī slapji. Ar steigu taisīju durvis vaļa, lai tos apžāvētu. Tā jau ir, jau visas pavasara pazīmes rādīja, ka raža šogad būs vāja. Te kaltē, te saldē. Gurķi vispār 3 dienas bija pārstājuši augt....
Nu jau mākoņi sāk izklīst, varbūt pārējā dienas daļa būs saulaina, tātad -relatīvi silta. Patlaban +14*C.