B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Pelēka ziemas diena, gandrīz bez sniega, bez stipra vēja un galīgi bez saules. DR vējš nes dūmu smaku- spiediens zems, +1*C.


Vējš galīgi izsaldējis putnu kauliņus. Ja nav kāda dobuma, kur paslēpties, tad ir traki ....Šodien jau otro reizi uzpildu barotavu. Pie mums pat dzeņu mamma šorīt bija atlidojusi. Kala speķi:))


Pie mums vētra bija. Protams, ka ne tik stipra , kā 2005.-jā. Analoģija vairāk pēc datuma:) Bet arī šoreiz 2. stāva koridora stikla siena , kura tā pastubi tika uzbuvēta mājas R pusē, valdošo vēju pusē, krakšķēja un čīkstēja. Negulēju līdz 3-jiem naktī, laikam jau tas troksnis+ magnētiskā vētra....
Šodien jau ir mierīgāks. Un saulīte spīd. +2*C. Pēc janvāra nu nemaz neizskatās. Laikam jāgaida pilnmēness, tad varbūt pagriezīs atkal uz ziemu.


Ap 7-iem rīta spēcīgas vēja brāzmas, līdz 20 m/sek., kopā ar kādu lietus šalti. Mākoņi peldēja pa debesīm 2 kārtās: augšējā baltie mākoņi lēni slīdēja, apakšējie- pelēkie drāzās, un katra kārta kustējās ar apm. 45* leņķī. Patlaban vējš mākoņus ir izdzenājis,spīd saule, bet komplektā ar ļoti stipru Z/ZR vēju. Mans kaķis arī saka, ka laukā ir suņu laiks:)+2*C.
Vēl jau viss tik sākas, turpinājums sekos.....Starp citu, līdzīga vētra bija 2005. gada 10./11. janvārī.


Laukā vējains un saulains. +4*C. Sniegs atkal strauji nokūst.


Rīts atnesa cerību, ka būs saule, bet tā vien iekrāsoja mākoņus, tad debesis nomācās, bet tagad gan IR! Spīd! Un iekrāso plānos mākoņus sudraba krāsā. Sajūtas laukā nepatīkamas, vai nu dēļ vēja, vai dēļ mitra gaisa, jebšu dēļ abiem diviem:) .Mīnusi kāpj uz augšu, uz nulles daļu. Patlaban -6*C.


Skaists ziemas rīts. Jācer, ka daba turpmāk mūs palolos, biežāk dāvinot saulainas dienas. Lai gan saule vēl īsti nesilda, bet sirsniņai ar gaišumu pietiek:). -8*C, gandrīz bezvējš, debesīs vietām spalvu mākoņi.


Viegli snieg pie apnulles grādiem.


Sniga un sniegu grieza vērpetēs tikpat kā visu nakti. No rīta t* ir ap nulli, sniega kārta pasmaga, bet ne pārlieku bieza, apm. 5 cm. Uz ielas daļas sniegs jau ir izkusis. Varbūt, ka ir kaut kas tika bērts, neievēroju....Pagalam nomācies. Bet pagaidām nav snidzis. Vējš no D puses.


Šodien ir ne tikai nomācies, bet pat ļoti nomācies, un snieg. Laikam tas uz ilgu. Zemi jau klāj apm. 3 cm bieza svaiga sniega kārta. -2*C, švaks DA puses vējš.


-2*C, saulains, bez stiprā vēja. No Z puses lēni peld nedaudzi mākonīši. Šodien salidojuši dažādu šķirņu mazputniņi : svilpji, žubītes, un protams , visvisādas zīlītes, tad uz brīdi ar revīziju ierodas gan žagatas, gan vārnas, bet melnais strazds dabūja no manīm uz "Karaļdienu" svaigu ābolu. Tiesa, to viņam sanāk dalīt uz diviem:). Piedevām šiem abiem sanāk arī "ziemas aktivitātes"- padzenāt vienam otru. (Diez, kur pazuduši dzilnīši?, kopš novembra nav manīti....)


Labas bildes! Īpaši patīk 9. un 10. -noskaņas dēļ:).
Vienīgi, izteikti subjektīvs, iebildums pret kopējo gada raksturojumu- man vasara bija stipri par karstu!:)) Pieļauju, ka tā bija 2. karstākā vasara manas dzīves laikā, 1. - kaut kad bērnībā. Pret karstumu man nav nekas pretim, bet , ja tas ievelkas vairāk par trim dienām......Un pērkona negaisu bija maz. Bet ko gan mēs tur varam mainīt....:)?

2021.gads !
06.01.2022 11:44

Snigt sāka jau 10-os vakarā. Lai gan pa nakti neko dižu sasnidzis nebija. Dzirdēju pēc graboņas pa logu stikliem, ka uznāk īsas sniega un vēja brāzmas. Arī pašlaik ik pa brīdim uznāk sniega mākonis, tad nu snieg un putina. Sniegs graudains, bet zeme jau ir atkal balta. 0*C. Uz krūmu zariem skaisti ūdens pilieni:) Vējš gan nejauks, iegriezies no Z puses. BET- virs līča jau redz koši zilas debess maliņu. Varbūt paveiksies, un redzēsim sauli. Lai top!:))


Sveiciens visiem jaunajā 2022, gadā!
Gadu mija bija balta (sniegaina), taču viss ir tik nepastāvīgs.....Viss mainās,un nu jau atkal kūst un šķīst. Uz ielas ledus ar ūdeni pa virsu, dārzā jau atkal vietām redzama zāle. Grādrādī +3*C. Pagaidām bez nokrišņiem , lai gan debesis ir apmākušās. Pūš mērens DR puses vējš.


Pamatīgs vējš no paša rīta purināja un putināja. Mežs palicis skrajš, tagad beidzot redzu sauli lecam, kaut arī tikai caur kokiem. Tā ''lecamvieta" jau arī ir stipri uz D pārvietojusies, tur mežs labi caurskatāms:) Nu lūk....saule leca, iekrāsodama debesis um slāņainos mākoņus tumši sarkanus. Un saule turpina spīdēt joprojām. Debesīs spalvu mākoņi un daudz lidmašīnu atstāto strīpu...Vējš mazliet pierimis, -4*C.


Saule ar dienvidvēju pie -4*C rada apm. -8*C aukstuma sajūtu. No paša rīta bija skaista sarma, kas palikusi tik pašās koku galotnēs. Sen aizmirstas ziemas sajūtas gada nogalē. Un mazbērniem prieks par sniegu un dažādām ziemas aktivitātēm.


Laiks starp Saulgriežiem un Ziemassvētkiem izdevies necerēti jauks. Šodien pat- no paša rīta saulīte!, saprātīgi un patīkami mīnusi (-12*C), gandrīz bez vēja. Neliela vēja pūsma nopurināja sniegu no egles zariem, no ābeles sniegs birst tad, kad kāds putnēns apsēžas zarā....Sniegs (apm. 15 cm) viegls un gurkst zem kājām. Kā bērnībā:) Tagad gan jau saule ir aiz mākoņiem , iestājies miers pirms nākošā sniega biruma un pirms Ziemassvētkiem.
Miers virs Zemes , un cilvēkiem lai ir labs prāts!
Sirsnīgus svētkus visiem!


Brāzmains ziemeļvējš ik pa brīdim atnes kādu mākoni ar nokrišņiem, pagaidām gan pārsvarā lietus veidā, kas jaucas kopā ar sniega pārsliņām. No rīta bija arī krusa. Bet viss īslaicīgi. Pārskrien pāri un atkal ir redzamas debesis. Pat saule vienu mirkli uzspīdēja. Putniņi barojas paši:): svilpji dzīvojas pa krasta kļavu, tā šopavasar ļoti bagātīgi ziedēja, tagad daudz auglīšu zaros, žubītes- zem ābeles kaut ko atdod knābājamu, bet zīlītes gan neredz...+2*C.


Ļoti mitrs laukā, smidzinošs lietus pie +3*C....nav nekāda prieka atrasties ārā. Totāli apmācies, bet bez jūtama vēja. Lauku sieva tirdziņā teica, ka gaidot, lai zeme sasalst. Vispār es arī, jo savādāk citu vasaru neatkausies no dažāda veida mošķiem. Gaidu ziemas atgriešanos.


Stiprs vējš gāž gar zemi visu, kas nav piesiets, sniega lāpstas ieskaitot.Ziemelis varētu atnest kādu sniega pārslu, lai nosedz zemīti, kailsals nemaz nav vēlams. +4*C.