B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Man arī vakar atveda liepu zarus....būs darbiņs, kamēr noplūks visus ziedus. Labi, ka tā, jo iepriekšējās brīvdienās saules pusē ziedi bija tikai pusplaukuši, bet šajās-nesanāca aizbraukt līdz liepām:). Ceru, ka liepas piedos barbarismu, bet mums toties visiem būs tēja 2 gadiem:)
Vakar pēcpusdien uzlija, pēc tam bija mitrs un vēss, tāds nemīlīgs laiks strādāšanai laukā.Tā kā visu dienu noslinkoju. Tik vien kā liepziedus pašā vakarā pašķinu. Pusnaktī toties iepriecināja sudrabainie mākoņi, kurus tad nu beidzot virs koku galotnēm arī te varēja saskatīt. Bet ne meteoru...
Šodien saulains, pūš R vējš, pa gaisu lidinās (bites) dažādi mākoņi, bet par tiem arī nekas nav skaidrs:)+21*C.


Vakar pēcpusdiena pavadīta Kandavas tuvumā. Ap 8-iem vakara uzradās lietus mākonis, kurš apmēram stundas laikā izlija, brīžiem pat stipri. Un uz aiziešanu uzdāvināja spožu varavīksni:) Atpakaļceļs pirms pusnakts caur Abavas ielajas miglu...Piņķos nebija lijis.
Šorīt milzu rasa zālē, norasojuši logi. Tas viss liecināja rīta zemo temperatūru. Saulē gan ātri viss iesila. Šķiet, ar to prieki par iepējamo siltumu beigsies, jo R atkal aug mākoņu gubas. Tas, vai pie mums būs lietus, nosaka gan tikai veiksme/neveiksme, krievu ruletes princips 50/50. Patlaban +20*C.....un, "rādās- drīz būs lietus"(c):)


Pūš kā traks. Nolauza vienu stabveida rozi hmmm , ap 2,5 m augstu:) Kā atļāvu sev ko tādu nopirkt??Piņķos galīgi neder. Te kaut kāda carstaigājama sēta vējam.. Mākoņi 2 kārtās: augšējie mierīgi, bet apakšējie dragā pa debess jumu. +16*C, Klāra!!+16*C. Apriebies rudens jūlija vidū. Spiediens it kā kāpj, MS mierina, ka būs jau labi, bet citi sola negaisu. Vot, kam lai tic!? Kaķi guļ kā sisti, tad jau būs jātic spalvainajiem , tie nemelo... suņa laiks .


Pēdējās naktis guļu...tamdēļ neredzu ne burvīgos sudrabainos, ne aukstuma rekordus. Bet nakti BIJA auksts. Saulītei uzspīdot, viss , protams lēni iesilst, taču arī mākoņu paliek arvien vairāk, un tie ir arvien tumšāki. Virs līča tie jau pamatīgi sabiezē, gan jau sodien uzlīs.... +19*C, priekš jūlija sākuma ir stipri par maz. Rasa auksta. Gaidu atkal atgriežamies vasaru!


Resna! ķirzaka:)) Laikam jau mammīte:)

Ķirzaku mammīte
09.07.2020 12:07

Visu dienu apkārt klīda pelēki makoņi, pēcpusdien tie kļuva nopietnāki, bet kaut kā garām un garām. Lidz viens tomēr trāpīja. Nolija milzu lāsēm.Tā kā vējš bija piestājis, mākonis kādu pusstundu karājās virs galvas, un tik lija. Grādi uzreiz nokrita līdz +15*C. Bet tomēr esmu paspējusi šodien gan vīgriezes, gan ugunspuķi salasīt, avenes aplasīju ...un viss pa sauso:). Redzēju varavīksni, bet ne pilno, ne pat pusi, bet gan nelielu gabaliņu, sprīža garumā- tur kaut kur mākoņos....
A liepziedi jau gandrīz izžāvējušies ziemas tējām. Telpā tāaaaāa smaržo pēc tiem:)


Pēdējo gadu laikā diezgan regulāri jūlijā ir aukstuma atgriešanās. Tie septembra cienīgie +17*C ...pa dienu:). Līdzīgi bija gan 2015., gan 2017. gados, tikai ar laika nobīdi:) Šīgada- varētu būt samaksa par nenormālo ziemu šogad. Žēl, jo pa nedēļu atdziest ūdens ezeros, sevišķi upēs. Un, protams, aukstumā viss aug lēni un negribīgi.
Pie mums šodien +19*C, ļoti vējains. Saule nav manīta. Toties mākoņi 2 slāņos. Nākošajās naktīs sola tikai +9*C. Nu kas tur var augt!! Pat sēnēm šī 'siltuma" ir par maz.


Mērenā vasara turpinās. +19*C, saule caur mākoņiem. Zeme kārtīgi izmērcēta. Avenēm noteikti lietus nācis gandrīz īstajā laikā un tikai par labu. Savadāk vajadzētu gaidīt rudeni, lai ogas paēstos:)Bet vasaras vidū tās ir garšīgākas:))


Saulains rīts , bet lēnām uz pusdienslaiku sāk savilkties mākoņi. Vidēji stiprs vējš, vidēja temperatūra +21*C, spiediens lēnām slīd lejup.


Naktī ap 2-iem debesis virs līča klāja tumša mākoņu kārta, bet ar caurumiem.Un caur tiem, caurumiem, tā kā redzējās sidrabainie mākoņi, debesis sudraba krāsā. Ļoti spēcīgs kontrasts. Vējš saglabājās arī naktī. Stipri pūš arī tagad.
Nav auksti, "LV mērenais" rullē, +19*C. Vietām debesis sāk skaidroites, bet ....nekas nav patstāvīgs šajā pasaulē:)


Naktī pamodos no stiprā vēja tieši puspievērtajās durvīs. Dārdēja tāli pērkoņi, zibeņoja jumta logā, bet viss galvenokārt mākoņos. Tad lija līdz pat nesenam laikam. Ielijis ir diezgan (tačka zem ābeles 1/3 pilna). Vienu brīdi uzspīdēja saule, bet tagad R vējš dzen pelēkas mākoņgubas. Turpinājums sekos....


Skatos, visiem vienādi- mākonis bija, bet izčākstēja. Nav jau nekāds brīnums- tik sauss, kā tuksnesī. Pat rasai mitrums īsti nesavācas. Piedevām karstās naktis....Bez kondicioniera optimālos +16*C gulēšanai nekādi nepanākt:) A kondicioniera nav. Tādat nekāda izgulēšanās nesanāk(: Pēc nedēļas droši vien dziedāšu citu dziesmu.....
+28*C, bet apmācies. Saule parādās tikai paretam. Faktiski bezvējš. Sutīgs. Gaisā trūkst skābekļa. Piedod, Magone, bet te var līdzēt tikai kārtīgs negaiss un zibeņošana. Kas pēc tāda ilgstoša karstuma būs tikai norma.


Paliek par smagu. Gaidu lietu. Spiediens kopš vakardienas stabili slīd lejā. Šodien atšķirībā no vakardienas vienīgi vējš mazliet stiprāks.

Līgo prognoze 2020
27.06.2020 11:06

Manis šodien daudz.....Tagad par laiku:))
9-os no rīta jau +25*C gan ārā, gan iekšā. Ārā- pie mākoņu klātām debesīm. Bet tad parādījās vējš no D(!!) puses un ātri vien mākoņus izdzenāja. Tagad +28*C ārā un +26*C iekšā. Mākoņu nav, glābiņa no saules nekāda. Divas dienas nebiju kumelēs, šodien skatos- visas zālītes jau pārziedējušas un sakaltušas. Cik paspēju saraut iepriekš, tik paliks. Ja nu vien uz 2. ražu cerēt....:)

Līgo prognoze 2020
26.06.2020 11:14

Krāsns, domāju, ka varētu mēģināt maizīti cept, ir uz bruģa D pusē. Vakar nepadomājot novilku apavus.....tālākais atgādināju kaut kādu redzētu multeni, vai nu "Toms un Džerijs" , vai nu citu...:)

Līgo prognoze 2020
26.06.2020 11:07

Jā, odu pie mums arī maz, pietam šie tādi gurdeni, viegli piebeigt:). Toties kaut kas mūs ir sakodis tā, ka paliek caurumi miesā, ar sarkanu riņķi apkārt. Pagaidām kodēji nav identificēti:))

Līgo prognoze 2020
26.06.2020 11:05

Vakar rīts bija siltāks par pēcpusdienu:) Nežēlojos, tikai biju pārsteigta. Laikam jau vējš iegriezās no līča, mākoņi nelieli uzradās. Bet vakarā pēc dārza laistīšnas pat gāju skatīties grādrādi, jo likās, ka pavisam vēss palicis....bija +16*C. Cik tomēr ātri organisms pierod pie visādām izmaiņām:)
Toties šodien jau nav ko elpot. Zem ābeles ēnā +26*C, debesis skaidras, saule spīd, pūš neliels vējiņš, jau spindz jūlija mušas...Spiediens augsts, lai gan pēdējo stundu rāda, ka mazliet krītas, bet, šķiet, tas "klimatu" neiespaidos. Rīt būs vēl trakāk, kā tiek solīts....

Līgo prognoze 2020
25.06.2020 10:51

Priecīgus Jāņus!
Jāņu diena būs karsta, pat no rīta +23*C velk uz visiem +28*C. Par spīti normālam vējam. Mākoņu nav. Šai siltumā/karstumā zeme jau ir izžuvusi, derētu veldze....Taču lietu agrāk par pirmdienu nesola.

Līgo prognoze 2020
24.06.2020 11:18

Saulaina diena ar +23*C. Neliels A puses vējš. Jauku līgošanu visiem! Rūto!Rūto!!


Varēja būt, jo ļoti interesanti aplauzti vecai eglei zari- tikai vienā pusē. Arī krūms savērpts...Smaga stikla laterna ar akmens svečturu tajā (iekšā) noslaucīta no āra galda virsas....Tāda sajūta, ka nācis pāri kalna galam, tad lejup pie dīķa, tieši starp egli un liepām. Liepu zari mētājās pie dīķa, apm. 30 m(?) no kokiem.