B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Likās, nu tūlīt savāksies un sāksies atkal slapjums...., bet nē, pamazām mākoņi izklīst, kaut kur pa malu malām.... +20*C. Silts un patīkams. Smaržo pēc vakar pļautas zāles:) Raudenes un lavandas pilnas ar tauriņiem un sanošiem kukaiņiem.
Viegls vējiņš. Maiga saule.

Te silts, te auksts
02.08.2020 11:56

Ha, ha , ha ....32.07.Nebūtu slikti, ja tā varētu pagarināt vasaru:))

Te silts, te auksts
02.08.2020 11:49

Jauki un skaisti!!


Agri no rīta nopietni lija. Tad pārgāja uz smidzinošu lietu, tagad noskaidrojās. Vējš mainījis virzienu uz ZA. Remdens, tikai +19*C, bet žūst labi:)

Te silts, te auksts
31.07.2020 17:28

Jā, tāda doma bija, paldies. Bet tie gļuki parādījās, kad iepriekš nomainīju:)Mēģināšu....

Te silts, te auksts
31.07.2020 17:22

Mums atkal ik pa brīdim uzlīst:) Nenopietni, ātri pārskrien. Tā nu mijas saule ar lietu. Liels R puses vējš. Grādi ap +17*C. Mans ķīnietis , mājas meteostacija, laikam ir pagalam. Rāda zilus brīnumus. Atmosfēras spiediena cipari, kamdēļ es to vispār iegādājos, jau sen ir aplami. Bet par temperatūru būs vien jāpaļaujas uz apkures katla grādrādi, vācietis, kā nekā:)).

Te silts, te auksts
30.07.2020 10:27

Kaut kas briest. Kaķi guļ kā sisti. Debesis aizdomīgas, vēja nav. +21*C. Zāle slapja, uz asfalta vēl ir peļķes, tātad nakti ir lijis.
Sutīgs. Ja saglabātos silts laiks, varētu cerēt uz sēnēm....Bet laikam jau tā nebūs(:

Te silts, te auksts
28.07.2020 10:53

No rīta liela rasa un slapjš jumta logs. Apmācies, lai gan naktī pēc 2.00-iem bija ļoti skaidras debesis ar fantastisku Lielo Lāci:) Pa kuru laiku sanāca mākoņi?! +19*C, saule mēģina izlausties caur mākoņiem...Vējš knapi jūtams. Vakar, ceļot augšā galīgi gar zemi guļošās lavandas( uztaisīju sētiņu no klūgām:), 1) iztramdīju milzu krupi, kurš zem lavandas bija forši iekārtojies, 2) vēroju, kā kamene apm. 2 stundu laikā, kamēr tur grozījos, atkal un atkal atlido , lai vientulībā ( mani var neskaitīt) baudītu šo augu spēcīgo smaržu un garšu....

Te silts, te auksts
27.07.2020 11:09

Silts , saulains, ar mazu vējiņu. +23*C-mīļākā t*:) Stiprais lietus bija "pielīmējis" jumta logam pārdesmit bērzu sēkliņas. Nodomāju, ka būtu forši, ka tās visas jau būtu zemē. Citādi katru gadu kaitina pilnā māja ar caurvēju sanestām sēklām.
Lai gan savs kaifs, ka ir savdabīgs ritms siltajam gadalaikam: putekšņi uz palodzēm un ne tikai, skudru taciņas pa 1. stāvu, tad papeļu pūkas itin visur, tad bērzs ar savām sēklām, nu un odi un mušas visam tam pa starpām:)) Kaut ko droši vien piemirsu....:))) Lai jauka diena jums visiem!

Tik mainīgā vasara
26.07.2020 14:32

Skaisto un salīdzinoši silto (+16*C) rītu nomainīja spēcīgs lietus. Nepaspēju zaļumus gurķu skābēšanai salasīt. It kā jau gaišu pamali mana, bet tur vēl ir tik daudz dažādu mākoņu, ka nav skaidrs, kas būs turpinājumā. Jāgaida moments, kad var izskriet laukā....:) Vēja gandrīz nav, bez lieka trokšņa, bet vienu brīdi nāca balts no debesīm. Mani tomēr priecē ziņas par sausāku laiku, jo dārzā īsti līdz šīm netiku, bet tur vietām pa gabalu tikai nezāles redz augam...

Tik mainīgā vasara
25.07.2020 11:50

Nu vismaz Viļakā kāds ir apmierināts:) Šodien mani varat pieskaitīt. Vismaz ciknecik silts....+15*C, ēnā. Nu gan uznācis viens paliels mākonis. Ja nesāks snigt...:), tad jau tik traki neatdzisīs....un , ja uzspīdēs saule, bet gan jau tā būs:). No rīta nodomāju, ka ir tik labi, ka nav jāuztraucās par siena kaltēšanu:))Bērnību atcerējos....tas pēdējā laikā notiek bieži, diez- uz ko tas??

Tik mainīgā vasara
24.07.2020 11:50

Tikko mazbērniem rādīju, kā izskatās negaisa mākonis. Nāca tieši virsū, skaisti pielavījās no R un parādījās visā krāšņumā, bet pa kluso. Ne pērkoņa , ne zibeņu.Sākumā spēcīgi nolija, tad gan bija vēja brāzmas, pēcāk mēreni, tad pasmidzināja, un viss....Ārti un labi:)
+9*C no rīta, +9*C pusdienlaikā(:Tagad saulītē gaiss lēnām iesilst....

Tik mainīgā vasara
23.07.2020 11:56

Apsveicu ar LV mērenās vasaras atgriešanos(: Arī tomāti nav sajūsmā....jau parādās pirmās inficētās lapas. Lietus, var teikt, nav bijis (lasīt Gubumākoni).Vien tas, ka var nelaistīt zālīti, bet, ja šitā pūtīs, tad jau viss atkal būs sauss. Šodienas fronte, šķiet, kosmiskā ātrumā taisās pāri pārskriet...Redzēs, cik atstās uz zemītes...Pie sienas +18*C, zem ābeles vējā +16*C.

Tik mainīgā vasara
22.07.2020 11:24

Nu re, bet mums gar R malu iet skaisti mākoņi. Redzēs, vai trāpīs:). Viens mazītiņš pāris reizes noducināja un pagāja garām, sak, augs vēl un izlīs citur:) Jorojām karsti, saulē pat +32*C. Vējš norimis. Tāpat skaidrs, kas būs turpinājumā, un ar ko beigsies....Šodien lec jauns mēness, tātad arī laikam jāmainās.

Tik mainīgā vasara
20.07.2020 18:36

Mums arī +26*C.Kamēr saule bija aiz mākoņīem, bija tikai sutīgs, bet tagad spīd saule, lai gan - ir vējš. Mākoņi sarodas arvien vairāk. Pēdējie mirkļi, kad var pasildīties :))) Mīnuss 10*C, tas būs labi jūtams, varēsim novērtēt:)

Tik mainīgā vasara
20.07.2020 11:53

Gaiši apmācies un bezgala sutīgs.Saule maz pamazām laužas caur mākoņiem. Bezvējš. Gaiss stāv. Nu jāgaida, ka sāksies kustība:) +25*C.
Vakar, braucot no Tārgales, piestājām mežmalā, kur tirgoja tikko lasītas gailenes. Tādas apkaltušas....Citu sēņu nebija. Mellenes sīkas un vēl pusgatavas. Nav manā gaumē. Toties vēl joprojām aug zemenes un ceturtdien pat skābos ķiršus varēja dabūt pirkt. Sestdien (atpakaļceļā) vairs nebij:) Es ļoti mīlu jūliju, pat par spīti karstajam laikam, kurš, protams, šīm mēnesim piestāv. Tik skaisti un daudzkrāsaini lauki gar ceļiem! Gludi nopļautas pļavas...Siena ruļļi...Zemnieka gēni laimē dzied:))


Man arī vakar atveda liepu zarus....būs darbiņs, kamēr noplūks visus ziedus. Labi, ka tā, jo iepriekšējās brīvdienās saules pusē ziedi bija tikai pusplaukuši, bet šajās-nesanāca aizbraukt līdz liepām:). Ceru, ka liepas piedos barbarismu, bet mums toties visiem būs tēja 2 gadiem:)
Vakar pēcpusdien uzlija, pēc tam bija mitrs un vēss, tāds nemīlīgs laiks strādāšanai laukā.Tā kā visu dienu noslinkoju. Tik vien kā liepziedus pašā vakarā pašķinu. Pusnaktī toties iepriecināja sudrabainie mākoņi, kurus tad nu beidzot virs koku galotnēm arī te varēja saskatīt. Bet ne meteoru...
Šodien saulains, pūš R vējš, pa gaisu lidinās (bites) dažādi mākoņi, bet par tiem arī nekas nav skaidrs:)+21*C.


Vakar pēcpusdiena pavadīta Kandavas tuvumā. Ap 8-iem vakara uzradās lietus mākonis, kurš apmēram stundas laikā izlija, brīžiem pat stipri. Un uz aiziešanu uzdāvināja spožu varavīksni:) Atpakaļceļs pirms pusnakts caur Abavas ielajas miglu...Piņķos nebija lijis.
Šorīt milzu rasa zālē, norasojuši logi. Tas viss liecināja rīta zemo temperatūru. Saulē gan ātri viss iesila. Šķiet, ar to prieki par iepējamo siltumu beigsies, jo R atkal aug mākoņu gubas. Tas, vai pie mums būs lietus, nosaka gan tikai veiksme/neveiksme, krievu ruletes princips 50/50. Patlaban +20*C.....un, "rādās- drīz būs lietus"(c):)


Pūš kā traks. Nolauza vienu stabveida rozi hmmm , ap 2,5 m augstu:) Kā atļāvu sev ko tādu nopirkt??Piņķos galīgi neder. Te kaut kāda carstaigājama sēta vējam.. Mākoņi 2 kārtās: augšējie mierīgi, bet apakšējie dragā pa debess jumu. +16*C, Klāra!!+16*C. Apriebies rudens jūlija vidū. Spiediens it kā kāpj, MS mierina, ka būs jau labi, bet citi sola negaisu. Vot, kam lai tic!? Kaķi guļ kā sisti, tad jau būs jātic spalvainajiem , tie nemelo... suņa laiks .


Pēdējās naktis guļu...tamdēļ neredzu ne burvīgos sudrabainos, ne aukstuma rekordus. Bet nakti BIJA auksts. Saulītei uzspīdot, viss , protams lēni iesilst, taču arī mākoņu paliek arvien vairāk, un tie ir arvien tumšāki. Virs līča tie jau pamatīgi sabiezē, gan jau sodien uzlīs.... +19*C, priekš jūlija sākuma ir stipri par maz. Rasa auksta. Gaidu atkal atgriežamies vasaru!