B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Patlaban pie mums tādi padebeši, bet kopā ar sauli.Dramatiski.


Zeme un jumti balti, uz asfalta sniegs gan neturas. Vējš auksts, šķiet, ka paliek stiprāks. Patlaban ir vienmērīgi apmācies, rīta saule jau ir paslēpusies. +1*C. Ja nāk sali, lai tad arī kārtīgi uzsnieg.
Vakar ābelē, pēc balss , nedrošās dziesmiņas spriežot, laikam sēdēja cīrulis. Tik tuvu es cīruli nebiju nekad redzējusi, var jau būt , ka kļūdos. Taču pēc dziesmiņas "mēģinājuma" tas likās atbilstošs:) Vai kāds jau ir dzirdējis šogad cīruli?


Līdz pat šīm brīdim bija saule, bet ar to arī būs cauri(: Tikko savilkās biezi un tumši mākoņi, iespējams, pilni ar sniegu.
Joprojām pūš R puses vējš. +1*C. ...ziemas atgriešanās. A man jau sniegpulkstenīši zied.


Tikko skatījos web kamerā- Alūksnē putina:) Un ezers aizsalis un balts. Virs Somijas veidojas nestabili gaisa veidojumi. redzēs, kurp tie panesīsies:)


Pagaidām caur mākoņiem vēl uzspīd saule. Nakts salna atkususi, karājas katrā zariņā pa pilītei. Z vējš mērens, bet brāzmas nepatīkamas. 0*C. Dārzā jau zied sniegpulkstenītes, mostās nezāles:) Vakar iesēju pirmos burkānus dobē:)) Šodienai arī ir tālejoši plāni....nagi niez:).


Ja no paša rīta bija redzamas debesis, tad patlaban ir apmācies, no R nāk mākoņu josla. Pūš vidēji stiprs vējš. Tā kā grādi ir ap 0*C, jumti tikai palēnām atkūst. Putniņi jūt aukstuma tuvošanos, pastiprināti barojas. Vakar arī svilpi kaut kur tuvumā dzirdēju, pagadām vēl šie tusē tepatās.


Saule, vējš un vasarīgi mākonīši. +4*C. Viss smuki žūst. Ja vien neuznāks kāds lietus.


Agri no rīta ļoti stipri pūta vējš, vismaz 15 m/sek. Nav rimies arī tagad. Auksts ZR vējš, kas nodzēš relatīvo siltumu. +2*C. Toties spīd saule, kopā ar vēju laidinot nost sniegu un žāvējot zemi. Sniegs saglabājies tikai ieplakās. Manai vienīgajai sniega rozei ( melnajai) tik spēcīgs ziednesis ! Pagaidām ziedpumpuri maziņi, visus nevar saskaitīt, bet, šķiet, būs vairāk kā citus gadus. Pēc trīskārtējas pārstādīšanas esmu atradusi vietu, kas šai patīk, kur ši beidzot sākusi ziedēt. Tāds mazs prieciņš:)


Naktis salīdzinoši siltas, iespējams, sniegs kūst arī pa nakti. No rīta redzi- atkal atkāpies, sarucis...Zem ābeles zeme plika, galīgi mīksta, uzkāp un jūties kā purvā. Toties ar biezu mulčas kārtu no saulpuķu čaulītēm:) Apmācies, pūš mērens R puses vējš, +4*C.


Joprojām kūst, sniegs pat mežā plāns palicis. +7*C. Viss notiek tik pēkšņi, pat, teiktu, negaidot:) Es par to pavasara atnākšanu....Varēs iet kļavu sulas skatīt, lai gan man labāk garšo bērzu sulas, kļavām ir koka skaidu piegarša. Arī kļavu sīrups negaršo:):). Un vispār- nagi niez kaut ko sēt un stādīt. Būs jāmēģina. Ja jau pavasaris klāt.


Nu jau arī zvirbuļi sākuši skaļi čiepstēt:). Toč' pavasaris tuvojas. Laukā galīgs nelaiks: bieza migla, kopā ar dūmiem no skursteņa, kas gan top jau plānāka , drēgnums, bez saules, bet ar mērenu DR(?) vēju. Vispār, vējš grozās, nevar īsti virzienu piefiksēt. Grādi pat naktī bija plusos, jo kusa un plikšķēja. Kaķim arī galvā zvirbuļi- pa nakti 2x cēla augšā, lai laiž šo laukā. Kaķenes viņu vairs neinteresē, vienkārši tā aukstum-mājsēde viņam jau ir līdz kaklam apnikusi.


Jo vēlāks vakars, jo biezāka izveidojās migla vai Sahāras suspensija iekš miglas. Negribētu šādos apstākļos atrasties lielpilsētas centrā. Tur gan bez maskas neiztikt.
Šodien bez saules. Lai gan sniegs kūst arī bez tās. +3*C. Pagaidām bez nokrišņiem.


Ļoti pavasarīga diena: jumti kūst, pil pa visām malām, putni skaļi dzied, sevišķi lielās zīlītes, saule spoži spīd. Rīta dūmaka pazudusi, tagad- skaidras debesis. +3*C. Vējs pierimis. Sniegs saplacis līdz apm. 10 cm, varbūt vietām ir nedaudz biezāks. Neticami, ka ziemeļos ir -51*C, bet prognozēs redz, ka aukstums varētu virzīties arī uz mūsu pusi. Kailsalu gan negribētos.....


No D puses parādījies nejauks vējš . Saule spīd, bet siltums tiek izgaiņāts. -9*C. Debesis aizpilda plāna dūmaka gar horizontu, plāni spalvu mākoņi un lidmašīnu atstātās "astes". Raibas debesis:) Bet saule ir spoža. Šoziem augļu kociņi var nopietni ciest no saules apdegumiem. Nekad neesmu balsinājusi kokus, bet tādos zemos grādos jau laikam arī nevar to izdarīt....
Svilpji šodien jau ir prom. Vakar pieēdās līdz ūkai un aizlaidās. Toties mūs tikko apciemoja zīdastu bariņš. Irbenes ogas vicoja iekšā. Pa sniegu, šķiet , vairāk sabiris nekā putnu vēderiņos:))Vasarā varēs ravēt irbeņu sējeņus.


Joprojām pie loga -10*C, par spīti sniedziņam no gaisa. Apmācies, bet varbūt būs arī saule. Vējš - no R puses.


Tik skaistas leduspuķes logos! Uz plastikāta logiem tās neveidojas, bet žēl.....Jā, un pie tāda ilgstoša sala izdzīvos tikai stiprākie.....

Februāris jau pusē
17.02.2021 11:17

Pusnaktī ļoti viegli sniga, sniegpārslas gan varēja manīt tikai laternu gaismā. Rīts atkal skaidrs un spožs. -10*C grādrādī. Vējš....vējš iegriezies no A puses.


Pagaidām salst, laukā, spīdot spožai saulei, -2*C. Īstenībā, nav daudz priekš februāra, bet vējš , lai gan nav pārlieku stiprs, tomēr ass. Forši tikai aizvējā un saulē. Var sākt atjaunot D vitamīna līmeni organismā:) Uzlikt saulesbrilles, aizvērt acis un iedomāties, ka esi kaut kur tālu dienvidos..........Mazputniņiem arī jau pavasaris galvā: dzenā viens otru, kāds jau mīlas dziesmiņu iemēģina:)


Saulaina dieniņa, ar nelieliem mākonīšiem un salto vēju.-5*C. laikam jau būs laika maiņa- galva plīst pušu ( bet varbūt tas no 4. klases mācību vielas:)
Mani svilpji pārgājuši uz graudaugiem, ēd to , ko zīlītes izbārstījušas, bet irbenes vēl atstāja uz citu dienu. Tur konkurentu maz. Žagata ciemojas, bet šai galīgi nav ko dot. Lai parokas pa komposta kaudzi:) Sniegā ir uztaisītas vairākas aliņas, kāds ir niris iekš sniega. Vai nu mana žurciņa, vai , varbūt, arī kāda pele. Diez, žurkas arī ziemo zem sniega?


Migla, Vija, manējie saulpuķes ēd:) Vēl dodu šiem ar eļļu piesūcinātas auzu pārslas. Vairāk nekas cits nav mēģināts....A, var dot rozīnes, to LTV Ziņu dienests dod:)