B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


gaisa mitrums 20 %

Kārtējais saulainais rīts. Un temperatūra vairāk vasarai atbilstoša +15*C/+21*C. Un D vējš ! Rumulēties var droši! Vienīgā problēma- ūdeni jātaupa. jo tā paliek arvien mazāk. ....vakar iestādīju kartupeļus:) ...veselus 30 gab...."Solistu".....Uz Jāņiem gaidu ražu:))


gaisa mitrums 28 %

OOOOoooooo, nē nu pa traku! Es šodien T-kreklā staigāju, bet te: ledus, sniegavīri....Tūlīt ķirši ziedēs!!

Gaiziņš 19.04.
22.04.2019 21:29

Lai jaukas Lieldienas! Vakardiena pagāja svaigā gaisā, kas bija uzlabots ar šašlika aromātu:) Vienu brīdi pusdienās uznāca tumši gubu mākoņi, likās jau, ka tūlīt sāksies lietus...bet nekā. Kaut kur izklīda un izplēnēja....uz vakaru bija absolūti skaidras debesis. Šorīt debesis ir skaidras, bet gar pamalēm - dūmaka. It īpaši R pamale. Vējš arī pūš no turienes. Cerīgi....
Varbūt paburties? +13*/+19*C (ēnā/ zem ābeles). Rīgas centrā tūlīt, tūlīt sāks ziedēt ķirši.Pūš stiprs Z puses vējš. No rīta bija gaiši pelēka mākoņu sega gar R pamali, bet Z staipījās gari spalvu mākoņi. Ar pilnmēnesi tomēr ir sākušās kādas kādas pārmaiņas. Mana MS prognozē lietu... un tas pie gaisa mitruma 56% un spiediena 1029 hPa:) Vakar tika ielikts sūknis dārza laistīšanai, ir pārbaudīts jau iepriekšējos gadus- tas noteikti nostrādā - drīz sāks līt!:) Patlaban +8*C/+13*, saulains.


+9*C/+14*C= ēnā/ zem ābeles. Zem ābeles jaukāk:) Debesīs parādījušies spalvu mākoņi. Vēja gandrīz nav. Tomēr kaut kādas pārmaiņas....Spiediens lēni aug.
Laukā gandrīz vasarīga temperatūra- jau +11*C ( zem ābeles pat visi +19*C:))Skaidras debesis, spoža saule un daži varen bļaustīgi putni. Čivi, čivi- skaļi, kvi, kvi, kvi....čīii-vi. Pie pašas auss. Vēja virziens nav mainījies jau nedēļu? Labi, ka nav pārlieku stiprs. Vakar paspēju nodedzināt dārzā zaru kaudzi. Vakarā, līdz pat tumsai, kad bija iestājies bezvējš. Lai savaldītu uguni, visā dedzināšanas laikā izlēju ugunskurā 2 lejkannas ūdens. Tik sausi izkaltis viss! Toties tagad var pabeigt sakopt zālienu. Un sagaidīt pavasara svētkus.


Kāpēc jāpārdzīvo par kosām? Ļoti interesē, nopietni. Cik zinu, tām saknes stiepjas pat metra dziļumā, ļoti sazarotas. Man jau liekas, ka tās pat ar uguni nevar iznīcināt. Man ļooooti liela problēma tikt no tām vaļā. Iznīcināt. A te tiek pārdzīvots par to dzīvotspēju:)


Negaidīti ( gaidīti, protams) silts rīts. Zem nesaplaukušas ābeles jau +16*C, bet normāli mērīti- +9*C. Un knaps vējiņš. Īsteni pavasarīga dieniņa. Tālu pāri līcim aizlidoja lielo putnu (zosu?) kāsis. Pilnai laimei tik vajadzētu siltu lietu.


vējš knapi pūš. Pavasaris

Saule un vējš. Auksts vējš, kā jau Migla nosauca- badavējš. Piedevām augsts atm. spiediens, kas vienkārši mani kauj nost.
( Nav nekā labāka par sliktu laiku(c)) Dvēsele prasa sauli un zilu debesi, ķermenis- apmākušos laiku. Kā lai dzīvo?!
+6*C. Vakar nedaudz paravēju svaigās nezāles- zeme kā pulveris. Un nav jau nekāds brīnums.
No rīta bija saulains, vairs nav. +2*C, neliels Z puses vējš. Augsts atm.spiediens. Arktiskais ciklons. Gaiss ir tik sauss, ka izmazgātā veļa uz balkona pa NAKTI izžūst! Pat bez īpaša vēja palīdzības.Apmācies un tumšs rīts. Stipra vēja, kas izdzenātu mākoņus, arī nav. Varbūt vēl sacelsies...+1*C.
Šodien dārzā man uzradies jauns palīgs/kaimiņš:))- žagata (žagats)- vāc zariņus, stiebriņus, laikam priekš ligzdas būvēšanas. Tik , šķiet, ligzda tiek būvēta tūjās pie žoga. Kas nemaz nav jauki, jo 1) jaunie potenciālie kaimiņi varētu būt skaļi un nemierīgi, 2) man ir divi kaķi, kuri staigā, kur grib. Ceru, ka putni vēl pārdomās:))