B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Pelēki tumšs, mitrs un vēss. Decemberis...:) Nav jau ko īsti rakstīt:))))))))))


Baltā ziema atgriezusies. No debesīm birst smalks sniedziņš, uz zemes jau kādi 2 cm būs sasniguši. Pūš dienvidvējš. Grādi, jā, grādi pagaidām ir -0*C:)


Rīts vēss, skaista sarma uz visāda veida virsmām. Bija saule, bet vairs nav- sabiezējuši no R puses nākošie mākoņi. Gandrīz bezvējš.-1*C.


Bet vējš iegriezies no Z puses, tātad - no līča. Jābūt nokrišņiem. Jo sniegs arī ir pilnīgi nokusis:))


Līst kā pa Jāņiem.....


Mjā, nekā patīkama: virs zemes migla, uz zemes slidotava. +4*C, tas pats D vējš. Šodien svētās Barbaras diena, jebšu latviešiem Bārbaliņa. Tai esot saistība ar leišu Birutu. Galvenā doma - šodien nedrīkstot mājās strādāt, jāejot ķekatās.....Te www.rta.lv interesenti var palasīt:))
Un te V. Bukša rakstītais par šodienu: "4.decembrī ir Bārbala. Tā ir Aitu diena un vienīgā decembra diena pirms Ziemassvētkiem, kad iet budēļos. Bārbiņa atver durvis Ziemai un upes abus krastus savieno ar ledus tiltu. Parasti ir tā, ja Cecīlijā (22. novembris) sāk salt, tad Bārbalas dienā ir atkusnis. Ticējumi. Ja šajā dienā ir ledus, tad Bārbiņa to lauž (atkusnis). Ja nav, tad Bārbiņa to taisa. Ja 4. decembrī sals – tad visos turpmākās ziemas svētkos būs sals. Ja atkusnis – tad arī svētkos būs atkušņi."
Tā teikt: uz svētkiem salu gaidīt nav ko, ka tik sniegs būtu....noskaņai:)


Grādrādī daži mīnusi , putina smalks sniedziņš. Joprojām pūš D puses vējš. Visi putni kaut kur paslēpušies....


Saule un žilbinoši balts sniegs, zaigojoša sarma zaros.....kas var būt labāks par šo....ziemā:)

Ziema Rīgas pusē...
30.11.2018 10:50

Jaukas bildes! Un cik daudz putnu!!


Skaisti skati. Īpaši 4. un 8. bilde patīk. Tas Vidzemes vidus, apkārt ap Cēsīm, ir tik skaists.....gandrīz kā Latgale:)).

Saule, sals un sniegs.
28.11.2018 13:27

Pēc vakardienas negaisa:), kas lika maniem vīriešiem salekties"kas tas bija?!", virs galvas ir tīras debesis un spoža saule. Mākoņi tikai virs līča. -2*C. Sniegs pūkains, viegls, tā biezums apm. 2-3 cm.
Tikko starp zīlīšu bariem, kuras ganās ap barotavu, pamanīju cekulaino zīlīti, pirmo savā mūžā:). Meža melnie strazdi arī pārvietojušies tuvāk mājai, jo zem galda ir neapsniguši āboli. Lai tie pelēkie kārpās pa sniegu, mums, vietējiem, ir priviliģēti apstākļi:)
Nu mēneša beigas gan solās būt "jautras".....Būs jāsēž mājās pie iekurtā kamīna.....


Pirms pusnakts nogāja divi krusas brāzieni, grabēja vien pa logiem. Bet rīts ir riktīgi balts! Vēl vakar ziedošās puķes nosalušas....Palaikam uzspīd saule. Vēja nav, mākoņi lēni slīd no Z puses, tur kur jūra:). Jābūt vēl sniegam.-2*C.


Vakardienas vakarā bija pabieza migla, bet rīts jau atnāca balts. Tagad sniegs lēnām kūst nost. Atkal gaiši apmācies, bet ir cerība ieraudzīt sauli, kaut uz mirkli, kā vakar.


No rīta bija pabieza migla. Sniegs saglabājies tik uz kaimiņa jumta starp dakstiņiem. Grādi grozās ap +0*C. Gaiši apmācies. Dūmi no skursteņa rāda bezvēju no A puses:))


-0.5*C. Lēni birst sniegpārsliņas, kļūstot arvien lielākas un "treknākas". Vējš minimāls. Un tumšs kā vakarā. Un tā tumsa tagad līdz janvāra vidum/beigām vismaz.....Tāpēc vajag sniegu- baltu un liegu :) Daudz svaiga sniega.


Nekas nav mainījies. Gaidu sniegu.


Šodiena sagādāja baltu pārsteigumu- sniegu graudu veidā.Labi manīt to varēja tik uz jumtiem un uz mūsu balkona ārējās daļas, uz zemes- bija ļooti jāieskatās:). Bet nu Pirmais! Sniega mākonis būs līdzi atnesis ari pelēko strazdu bariņu. Nu dārzs vēl pilnāks ar spārnotajiem. Zīlītes, zvirbuļi, dzilnīši, šķiet, vēl kādi brūni mazputniņi, melnie un pelēkie strazdi....až mudž , kad šie nepārtraukti pārlido no zariem uz barotavu, zem ābelēm, kur vēl pagaidām ir ābolu klājiens:) Forši! Brokastojam kopā.
Patlaban viss sniegs ir nokusis, pūš Z puses vējš, +1*C. Apmācies un tumšs. Gribu vēl sniegu- lai kļūst gaišāks.


No rīta kaut kas bira no gaisa. Kā sarmas kristāliņi. Kā sasalusi migla. Pie -2*C temperatūras. Patlaban ir apmācies un ļoti mierīgs. Grādi grozās ap 0*C.


...nevar būt...sēnes...novembrī. Gribu. Un sniegpulkstenīšus uz Ziemassvētkiem:)!!


+2*C, neliels A puses vējš, apmācies. Saulīte kādu minūti uzspīdēja, bet tad aši paslēpās aiz mākoņiem. Gaiss patīkami sauss, nav tās nepatīkamās drēgnuma sajūtas. Sniega pagaidām nav:)