B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Zilas debesis mijās ar drūmiem, ātri skrienošiem mākoņiem. Dažreiz gubenieki tiek saules iekrāsoti. Skaistas pārejas no tumši zilpelēka līdz gandrīz dzeltenam. Un uzlīst. Bet ātri beidzas:). +4*C. Vējš brāzmains, no līča.


Kā vakars, tā līst.... Uznāk īss (1-3 min.) lietus gāziens, pēc tam tik smalki rasina. Nu jau tā šķidrā slapjuma pietiek, cik tad var, apnicis. Par sausām akām arī neviens vairs nežēlojas. Tas ir forši, jo pilnas akas dod sirdsmieru:)
+8*C, kā jau Saulcerīte rakstīja. Uz sauli šodien gan nav ko cerēt:)) Tumšs kā jau novembrī.


Piecos no rīta zvaigžņotas debesis un nosalušas mašīnas, astoņos- saule, divpadsmitos- mākoņi. Pagaidām bez nokrišņiem. +4*C.


Ik pa brīdim īsi nolīst, pirms kārtējā mākoņa vēja stiprums pieaug. Taču virs galvas pārsvarā ir skaidras debesis un ar sauli.+5*C.


Jau vakardien vakarā debesis pilnībā noskaidrojās, spoži spīdēja zvaigznes. Un, protams, piesala. No rīta pat jumta logs bija ar plānu ledus kārtu. Necaurskatāms. Bonusā - jau otro dienu spīd saule. Skopa, bet ļoti gaidīta. Laukā joprojām mīnusi, salna pagaidām zālē un uz visiem jumtiem turās, nekūst. Zīlītes mani sagaidīja ar skaļiem saucieniem : Dod paiku! ārā auksts!.... lai jau paēd, gaidāmi nejauki laika apstākļi.


nakts pērkonam
Vispār interesanti: kaut kur lasīju, ka Zemes ass ir novirzījusies. Diez, vai Ziemeļpols ar savu aukstuma centru arī:) Teiksim, līdz ar to arī Latvija pavirzās par kādiem n- simts km uz dienvidiem....vai DR....


+6*C un līst. Neliels D puses vējš. Putnu skaits pie barotavas vismaz dubultojies. Uz tusiņu bija atlidojis arī lielais dzenis, taču nepiedalījās.Pagaidīs speķi:)


Laukā nejauks, lai gan D puses, brāzmains vējš. +4*C kopā ar vēju- nav komforta variants. Pagaidām bez īpašiem nokrišņiem. Ja iepriekšējos rītos zīlītes bija jāaicina uz sēkliņām, tad šorīt jau 8-os bija pilna ābele ar izbadējušiem putniem.


Pirms pusnakts lija, no rīta smidzināja. Diena pelēka. Patlaban nelīst, pūš neliels vējiņš. +4*C. Zīlītes un dzilnīši jau no paša rīta gaidīja sēkliņas, un, tikko šiem iebēru, tad bars, ap 15 gab., tūlīt metās klāt. Paēduši veģerāto daļu, devās dobēs pēc gaļas:) Ceru, ka kaut kas nomedījās:))

Rudens anticiklons
13.11.2020 13:18

+5*C, apmācies, kluss un mierīgs. Īsti nevar saprast, vai laiks vainīgs, vai tāpat miegs nāk:)

Rudens anticiklons
12.11.2020 12:13

Sauli klāj mākoņi, bet pamales vietām ir gaišas. +8*C, bez vēja un bez nokrišņiem.

Rudens anticiklons
10.11.2020 12:27

Nav pelēks. Ir saule. Un vējš mierīgs. Galvenie dārza darbi apdarīti, pat zāle nopļauta. Var gaidīt ziemu. Lai tik atnāktu:) Īsta, ar sniegu.
Šodien +6*C, lēni iesilst, debesīs nedaudzi plāni mākoņi.

Rudens anticiklons
09.11.2020 12:27

Pirms pusnakts bija sacēlies vējš, atnesdams smalka lietus šaltis. Bet no rīta uz mirkli parādījās saulīte , tagad atkal pelēkie klāt. +9*C. Pēc prognozēm - viss: šā gada siltuma limits būs izsmelts, lēnām nāks ziema. Redzēs, kāda tā būs....


Man arī šodien darba diena, iestādīju apm. pusi no tulpēm. Otrai pusei sagatavota dobe, bet stādīšanai vairs dukas nebij. Lai paliek uz citu dienu. Toties vāzē uz galda stāv pēdējā ziedošā puķu tabaka kopā ar mārtiņrozēm. Tāds retro pušķis, bet izskatās labi. Šķiet, pa dienu bija +11*C, neliels vējiņš, mitrs, bet bez nokrišņiem. Droši vien ka agrā, biezā rīta migla turpināja krist visu dienu. Saules nebija.
Vakar virs galvas taurēdams pārlidoja gulbju kāsis, vismaz 30 putni, bet šodien irbenājā "ganās" zīdastes. Tuvojas aukstums laikam:)


Saule IR! Rīts bija skaidrs, ar spožu pusmēnesi, bet vēss. Nu jau lēni iesilst. Vajadzēs man arī padarboties pa svaigu gaisu.
Lai tik mazliet rasa nožūst, tādas klusas cerības....+9*C.


Apmācies, brīžīem tā kā mēģina skaidroties, taču sauli neredz. Pūš mērens R puses vējš. +6*C. Lapas (lielos vilcienos) jau nobirušas. Manas ābeles aizvējā nobirs tik pēc īstas salnas...ja uzpūtīs stiprāks vējš:) Šodien uzziedējušas vēl 3 rozes ziediņi. Īstenībā vajadzētu nemocīt puķīti un tos nogriezt, bet- roka neceļas:)


Pusnaktī laikam bija piesalis, jo pilnmēness gaismā ļoti dīvaini mirdzēja jumta loga stikls. Kā ar dimantiem nosēts. No rīta viss ir OK: mitrs asfalts, mērens D puses vējš, +8*C. Saule šodien droši vien , ka ir , bet- aiz biezas mākoņsegas:)


Ja no rīta klīda aizdomīgi mākoņi, tad ap pusvienpadsmitiem noskaidrojās , parādījās saule, un arī solītais siltums. +14*C!
Līkņājot pa dārzu saulē ( nu, protams!) , mugura slapja. Vienīgi, kad izpūš lielāka vēja brāzma, jāaizdara kārtīgāk savs apģērbs. Līdz atkal paliek karsts:)... un tā nepārtraukti. Joprojām ražo avenes, Joprojām smaržo lavandas. Un rozes nebeidz ziedēt. Man jau patīk. It sevišķi pēc tā visa, kad iepriekš šķendējos, ka siltums novembrī var nākt tikai komplektā ar lietu :). Šodien- patīkams pārsteigums.


Ja no rīta bija redzamas skaidras debesis, ar mazām baltām mākoņaitiņām:), kuras smuki ganījās no A un no R , lēnām, tieši virs galvas jumta logā:)), saplūstot kopā, tad jau pēc stundas viss bija apmācies. Vējš arī kļūst stiprāks. Tradicionālie +8*C.


Kamēr pasaulē notiek šausmu lietas, pie mums turpinās rāmais rudens, 3x tfu!! +8*C, skaidroties pārdomāja, uznāca pelēkais vāks. Naktī laikam lijis, jo atkal peļķes uz asfalta.