B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Par ožas atgūšanu pēc pārslimošanas....Cik zinu, ar laiku oža tomēr mēdz atgriezties, varbūt ne pilnīgi, bet tomēr. Vēl var mēģināt paātrināt to procesu. Vienkārši jāpamēģina kādu laiku un jāvēro, vai palīdz. Tātad: 1/ atteikties no cukura un saldumiem, 2/atdalīt ēšanas procesā "cieto barību" no "šķidrās", tātad, nedzert ēdot ( par zupām neko nezinu:), 3/ nelietot neveselīgu, 'ķīmisku" pārtiku, 4/kā pie visām nopietnām vainām, vienmēr der pamēģināt badošanos, 4/ var mēģināt arī svaigēšanu, lai gan tā , manisprāt, mūsu apstākļos ir izmantojama tikai vasarā/ rudenī, kad ir pašu audzēti dārzeņi un augļi. Neko pati mēģinājusi neesu, par iedarbīgumu neko nevaru teikt:)Ņemiet par labu:)
Nu labi, daži vārdi par laiku:)) Šodien minūti sniga. Kaut kas lidinājās balts pa gaisu. Citādi- novembris. Bērnībā jau staigāju ziemas drēbēs šajā laikā.

Pirmā ziemas epizode
16.11.2022 17:17

No augusta "Jūlija" ielecam pa taisno "oktobrī", +15*C.. Mēģenē šajās lietavās 35 mm nokrišņu. Šodien bija arī krusa. Zeme pilna ar āboliem.......


Pa vakardienu ir ielijuši 35 mm lietus. Šorīt bieza zema migla, kas vēlāk izklīda, daļēji apmākušās debesis, bet pagaidām bez lietus. Vienīgi visa zeme slapja, un milzu rasa. Labi, ka ir silts. Pat vakar ,lietus laikā pie galīgi apmākušām debesīm, bija +17*C. Šodien +23*c, neliels D puses vējš.


Beidzot saule paslēpās. No R lēni tuvojas mākoņu sega, pagaidām gan plāna, bet viss tik sākas:). Karstums saglabājas, +27*C. Neliels vējelis.


Jau vairākas naktis ar skaistiem sidrabainajiem mākoņiem, šodien pusdienā DR debess pusē gozējas jauns mēnestiņš:) Beidzot iestājies silts laiks. Būs karsti, gan jau ar laiku tas apniks, bet patlaban par to ir tikai prieks. Patlaban +26*C, mērens R puses vējš un saule. Aizkavējies pavasaris, aizkavējusies veģetācija- līgo pušķim neatradu nevienu ziedošu madaru:). Būs savādāk kā citus gadus. Daba līgo, saule līgo. Līgo! līgo! jauku līgošanu visiem!


Ogrē ap 16.00 stiprs lietus, ar vēju un ar krusu. Minūtes 15 bira....Interesanti bija vērot , kā izmainās Daugavas ūdens virsma, kad to kapā lietus ar krusu:) Un gaiss kļuva uzreiz tik auksts!!, brr. Pērkonu gaidīju, bet tomēr nedzirdēju. Laikam jau nebija.
Piņķos pa dienu bija lijis mazāk, tikai 3 mm nokrišņu. Un zemi baltu pataisa nobirušie ābeļziedi, nevis krusa:),Patlaban Piņķos arī uznāca tumšs mākonis, sāka mierīgi, bez vēja brāzmām, līt. +9*C.


No paša rīta bija mērena lietusgāze, bet patlaban gan vairs nelīst. Īstajā laikā uzlija, jo savādāk vējš tik kaltē un kaltē. Zeme sausa, auksta, nekas negrib augt. Pirmie ziedi meža zemenītēm zālājā:) apsala, jācer, ka vismaz pārējie būs normāli. Palēnām sāk plaukt ziedi ābelēm. Labi, ka vismaz naktis kļuvušas siltākas un rīti bez salnām. Varbūt āboli būs:). +14*C, gandrīz bezvējš, pamatīgi nomācies.

Joprojām par pavasari
20.05.2022 10:50

Vismaz kaut kādas pārmaiņas meteojomā! No rīta pat kāda lietus pile bija redzama. Patīkami silts, lai gan bez saules, grādrādī +19*C. R puses vējš dzen dažādus mākoņus, daudz -nelielas gubas.

Gaidot pirmos +20
11.05.2022 13:50

Šorīt atkal salnas. Taču, lai gan laukā ir pavēss, tomēr Piņķos beidzot ir atnācis pavasar's- atlidojušas bezdelīgas:).
Pa dienu gan gaiss iesilst, nu jau tagad saule silda gana labi. Patlaban +13*C, neliels R puses vējš, spalvu mākoņi debesīs un ...bezdelīgas:)


Silts rīts- laukā +11*C, neliels R puses vējiņš, saule. Uzpilēja dažas lietus piles, lai gan mākonīši ir plāni un nemaz pēc lietus mākoņiem neizskatās. Gribu kārtīgu lietus gāzienu!, lai noskalo visas ziemas atliekas! Labāk- ar pērkonu:) Lai viss sāk smaržot pēc tīrības, pavasara, lai viss sāk strauji sazaļot.....


Naktī īsu brīdi bija lietus(?)- grabēja jumta logs:). Taču zem notekas trauks sauss, no rīta iela sausa. Saulains rīts un diena. r nelielu , bet vēsu vēju. Tagad gar pamalēm redzās tumša mākoņu josla....+10*C.


Pirms saules lēkta visas virsmas laukā bija noklātas ar baltu salnas kārtu. Pats rīts saulains,, bet ZR vējš atnes arvien biezākus mākoņus. +8*C. Mazdēls izbrīnījās, kad liku apģērbties siltāk, jo var uznākt sniegs:)......


Saulains , bet pagalam vēss. Pūš nejauks vējš. +10*C. Ja līdz pusdienām bija skaidras debesis, tad patlaban gar R pamali pārvietojas tumši nokrišņu mākoņi, bet D puse visa jau ir noklāta ar tiem. Pie mums pagaidām nelīst.


Beidzot ir atnācis pavasaris! Vēl kailie koki pakāpeniski maina krāsas un toņus, virs pirmajām puķītēm lidinās tauriņi un kamenes... Silta saule, +12*C un viegls vējš.


Saulainas un jaukas Lieldienas! Laukā pavasarīgi silts, aizvējā- pat brīžiem paliek par karstu:) Atgriezušās baltās cielavas, no agra rīta skan putnu koris, pat par spīti spēcīgai salnai. Naktis ir ļoti aukstas. Spainī pa nakti bija izveidojies ap cm biezs ledus vāks.
Patlaban saule spīd caur dūmaku, pūs neliels vējš un +7*C. Priecē laika prognozes nākamajai nedēļai. Un labi, ka nepiepildījās iepriekšējās prognozes par sniegu pirms Lieldienām:))
Starp citu, vakar, saulei ejot uz rietu, īsu brīdi mākoņos varēja novērot halo efektu.


Vakar bija dinamiski laika apstākļi ar lietus brāzmām, krusu, pārmīšus ar sauli. Šodien līdzīgi, tik vējš iegriezies vairāk no D.
Tikko apmācās tumšs, ieslēdzu gaismu, +4*C. Nu, re!, sākās slapjš sniegs! Mājsēde.


20.10 Jau vismaz 2 zibeņi bija! Pērkons kailos kokos....


Vakardienas 6 cm biezā sniega kārta gandrīz pilnībā nokususi. Vismaz kaut kāds mitruma daudzums zemei ticis. Citādi nežēlīgā marta saule, kad kokiem un krūmiem vēl nav izveidojusies lapotne, visu bija izkaltējusi. Savādāk jau forši: gaišs un silts, var ietaupīt uz apkures rēķina, bet salaistīt skujeņus, rododendrus un augus kastēs- tas ir pāri maniem spēkiem.
Vakar pēdējo reizi šosezon pastumdīju sniegu, pēdējo reizi iebēru putniņiem barību:) Viss, tagad jābarojas pašiem:))
Patlaban +6*, neliels R puses vējš, kaut kas bišķu slapjš krīt no gaisa, debesis klāj nevienmērīgi biezs mākoņu slānis.


Saulaina diena ,bet saule "ar zobiņiem".+ mērens auksts vējš. Gribēju pagrābstīt dobes, taču parādījās aizdomīgi mākoņi, tie sabiezē....Zem pērnajām lapām vārgajiem asniem būs siltāk pārlaist atziemu:) Patlaban tikai +6*C, pagaidām bez nokrišņiem. Man arī pie ēkas Z sienas vēl stāv pēdējā sniega atliekas.

Pavasari nomaina ziema
03.04.2022 15:32

Skatos uz bildi Nr. 1 , un šķiet, ka pašai trūkst elpas......................(::::

Zosu migrācija.
03.04.2022 15:26