B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Līst, bet samērā silts , +10*C. Diena pagāja bez lietus, ar vidēji stipru D puses vēju. Pat saulīte uzspīdēja. Līdz pēcpusdien mākoņu seja palika arvien biezāka, bet gaismas arvien mazāk. Drīz vēl pārstellēsim pulksteni......


Saulīte spīd, vējiņš pūš, zosis lido, +6*C. Pa logu viss šķiet tīri jauki:), bet kad izej laukā....bez cepures un cimdiem vairs nav forši. Lai mazliet apžūst, būs jāstāda ķiploki un tulpes.

Siltā oktobra izskaņa
25.10.2021 11:20

c/p Mierīga rudenīga diena ar bišķu saules. Vēja nav, lietus arī ne. Mērtraukā kopš pēdējā ziņojuma šeit +13 mm svaigu nokrišņu. +7*C silts gaiss. Nu ko, gaidām pēdējo atvasaru šogad?:)) Redzēs, ar ko iepriecinās.....

Siltā oktobra izskaņa
24.10.2021 15:29

Visa kā ir pietiekami Rudentiņam:) Un tas svaigais, īpatnēji smaržojošais gaiss, kad stāvi kalna galā.....Man trūkst Latgales.


Mierīga rudenīga diena ar bišķu saules. Vēja nav, lietus arī ne. Mērtraukā kopš pēdējā ziņojuma šeit +13 mm svaigu nokrišņu. +7*C silts gaiss. Nu ko, gaidām pēdējo atvasaru šogad?:)) Redzēs, ar ko iepriecinās.....

Mainīgais oktobris
24.10.2021 15:24

Gaidīju vētru, bet neatnāca. Pūta vareni, bet vētras spēku nesasniedza. Stiprs rietenis pūš joprojām. Līcis ražo mākoņus, bet tie tiek aizpūsti prom. Mums arī vairs nevajag. Jau 3-os naktī asfalts bija daļēji nožuvis. Tagad saule caur mākoņiem, bet laukā ir nemīlīgi vēss, +8*C.

Mainīgais oktobris
22.10.2021 12:00

Apmācies, ar ātri skrienošiem mākoņiem debesīs. Vējš naktī nedaudz pierima, tāda neliela atelpa pirms lielā pūtiena. +13*C, pagaidām nelīst.

Mainīgais oktobris
21.10.2021 11:17

+6*C, brrrr...., labi, ka ir saule, lai gan arī tā vairs īsti nesilda. No paša rīta bija neliela salna uz jumtiem, zāles līmenī īsti to nemanīju. Pagaidām gandrīz bezvējš. No līča lēni slīd caurspīdīgu mākoņu josla.

Mainīgais oktobris
19.10.2021 11:02

Pa vakardienu salijuši 13 mm svaiga lietus, kuri šorīt ir vareni atdzisuši. Jumti balti bija vēl plkst.10-os. Patlaban +7*C , saule, bet pūš ļoti nejauks R puses vējš. Lapu grābšanai jāgaida kaut kas mazliet siltāks:), lapas arī mazliet lai apžūst. Starp citu, bērzos lapu vēl diezgan, kas norāda uz iespējamību, ka būs slikta ziema. Diez, ko nozīmē "slikta ziema"?

Mainīgais oktobris
18.10.2021 12:06

Lietus rimies, uzpīdēja saule, ko jau atkal steidz aizsegt mākoņi . +11*C, neliels vējelis, zeme un gaiss izteikti smaržo pēc rudens. Mērtraukā 6 mm svaiga lietus.
Nelielas pārdomas ne par tēmu:)). Katru pavasari aizdomājos , vai sēt ,vai nesēt samtenes. Varbūt kaut ko citu un jaunu.... Un katru rudeni tomēr priecājos par tām, Tās tik ļoti piestāv dārzam rudenī: skaisti un saderīgi ar lapām kokos, ar rudbekijām, ar lapu klājienu uz zemes. Vienvārdsakot- skaisti:)


Ja pāris vārdos- nemīlīgs laiks. +9*C, smalks lietutiņš. Vējains. Vismaz varbūt apraus pēdējās lapas, varēs beidzot tās sagrābt un sagatavot zālienu ziemai. Kaut kā šodien likās dīvaini- tek iekš spaiņa lietus ūdens pa noteku no jumta, bet spainī tas tik ļoti putains, it kā būtu veļas pulveris klāt....Putekšņi tie nevarētu vairs būt, Sahāras smiltis jau sen ir aizskalotas, arī lietus nav tik stiprs, ūdens negāžas straumēm....dīvaini.


Migla, kas pārvēršas smalkā smidzinātājā, Pelēkas debesis un bezvējš- nav kas padzenā tos mākoņus. +6*C.


Šorīt iztikām bez salnas, jo no R puses uznāca mākoņu sega. Nu jau arī smidzina. Spiediens zems, krītās joprojām. Laukā tikai +5*C, tad jau var sagaidīt arī krusu....un sniegu....Šodien dzirdēju svilpjus.


Pirmā īstā salna šoruden: zāle balta, jumti arī. Saule jau spīd vairākas stundas, bet grādi joprojām nekādi+5*C. Bija doma doties pamakšķerēt, bet tomēr neaizbraucām:). Atrunāju, jo salt pie ezera vējā, kad nāk virsū cikloniņš, riskējot saaukstēties, nav prāta darbs. Kaut kā liekas, ka oktobrī uz tārpa neko noķert nevar, bet spiningošana man nesagādā nekādu baudu. Un vēl vējš! Salts dienvidnieks.
Vakar uzraku dažu dobi. Jāsaka godīgi, ka sliekas nesatiku. Laikam jau devušās ziemas guļā. Interesanti, kāda būs šī ziema ?....


Apskatījos:))), krievi šo zāli sauc par amerikāņu:)). Viens skaidrs- mūsējā tā nav.


+13*C, apmācies, bet bez vēja. Taču saules arī nav. No rīta bija balti jumti ēkām un mašīnām, bet ātri atlaidās. Visumā laukā ir patīkami, rudens krāsas vēl priecē acis un sirdi:) Sagrābu visas, arī no kaimiņīem sapūstās lapas:)), tās ir tik vieglas un sakaltušas, ka čaukst vien. Vakar bija jauka diena ar +14*C, bet saulē pat stipri vairāk, un ar dienvidvēju. Pēc V.Bukša- tas uz maigu ziemu..... Tad jau manīs:) Bet pie visiem nesaprotamajiem sadārdzinājumiem energo jomā tas nebūt nebūtu tas ļaunākais variants.
"Manējiem" meža strazdiem gan nebūs viegla pārziemošana, jo ābolu nav, mežābele jau notīrīta. Būs vien jāmeklē citas vietas. Ja tikšu līdz saulpuķu sēklu pirkšanai tirgū, tad garantēti pabarotas tiks zīlītes u..c. mazputniņi. Ja "dārgā" valdība neļaus, tad to putniņu tukšie puncīši būs uz tās pašas"dārgās" valdības sirdzapziņas.


+5*C, augsts atm. spiediens, 1034 vienības, kāpj joprojām. Vējš pierimis, vakar mēgināju sagrābt lapas. Tās čaukst un lido pa gaisu:) Izkaltušas un viegliņas. Šīrīta salna vēl saudzējusi puķes, taču, šķiet, tām atlicis pavisam maz laika ziedēt un priecēt. Toties vakar bija saule un šodien būs. Pusdienlaikā varēs iet dārzā padarīt nepieciešamos darbiņus. Galvenais, lai rokas nesalst:)


Pūta vakar, pūta nakti, pūš joprojām. R pamale tumša, debesis samākušās. Šodien iztiekam bez saules. Jāpierod un jāgaida janvāra beigas:). Silts, +12*C. Visiem un katram- veselību!


Apmācies, neliels vējš, +11*C. No rīta nedaudz lijis.


Sparīgs dienvidvējš izdzenāja mākoņus, spīd saule. Ja siltumu dod maz, vismaz kļūst gaišāks prāts:) Krasta kļavas augšējo zaru karmīnsarkanās lapiņas jau nobirušas.... Pavisam īsu laiku priecēja, diemžēl. +10*C. Spiediens augsts, bet pamazām slīd lejup.