B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Saulains, bet ar spēcīgu R puses vēju.Pūš kā traks(: Jau parādās mākoņspalvas, skat, atkal slapjums būs klāt .Patlaban +8*C, bet pat to nejūt.....


Brīnišķīgas bildes! Pirmā it sevišķi. Un gulbji.... ļoti jauki!!


Vakarā ap 23.00 iegriezās Z puses vējš. Un sāka līt. Lija , laikam, visu nakti, no rīta stipri. Ielas pludo. Gaisa temperatūra ap +4.*C, kas liekas jau stipri vēss.


Silts, bet mitrs. Smidzina. Saules nav, bet vel jau var būt...Toties mežā jau uzziedēja pirmie baltie vizbuļi. Vakar vēl neredzēju:) Un ķiplociņi dīgst.


Tomēr ledus vēl ir šur tur saglabājies.,,,Tad jau kādā meža ieplakā arī sniegs var būt:)Bet tomēr!pavasaris!! sagaidīts. Šorīt ap 6.00 putni tāāāāādu koncertu uztaisīja....pie tam - zem guļamistabas loga:))


Saulīte staigā pa zemes visu:) Kopā ar nejauku A puses vēju. Tā kā tos +10*C nemaz īsti nejūt. Skatos- brīvdienās tiek solīts lietus....


Vakar, ejot pēc sulām, redzēju ķērcošu vārnu baru, kurā viena no vārnām ķertnās nesa žagatu. Aizlaidās uz blakus esošo mežiņu. Bet tām pakaļ no mana dārza ābeles spārnos pacēlās 5-6 žagatas un žadzinādamas devās pakaļ vārnām. Mežā laikam tās sagaidīja citas vārnas....Vārdu sakot: ap 10 vārnām ķērc, viena žagata ļoti skaļi un satraukti žadzina, droši vien - upuris, vēl fonā dzird pārējās žagatas....īsteni gāganu kari. Bet tā jau ir, sevišķi pēc ziemas, tad ir gan slimi putni, gan savainoti, gan novārguši.....dabīga atlase. Visi mēs esam barība kādam(:
Šorīt ap 6.00 uz ēku jumtiem bija bieza sarma. Patlaban +4*C, skaidrs, bet ar nejauku ZR vēju. Sulu tecēšana uzreiz piebremzējās.


Un no rīta viss asfalts jau bija izžuvis sauss. Ne negaisa, ne lietus, vispār čikssssssssss. Toties normālais pavasaris ir atgriezies. Vismaz ir pieredze, kā tādos laika apstākļos saģērbties un kā izturēties laukā. Citādi šorti+ t- krekli=saaukstēšanās. Un no imunitātes tur maz kas atkarīgs:) Vairāk no tā, cik ļoti atrodies caurvējā , vai sēdi uz zemes, arvienvārdsakot- pārmērīgi atdziesti. Par spīti +20*C un D vējam.


Šodien augstākā t* bija +19.5*C. Patlaban +15*C. Gaismai esot, redzējās skaisti tumši gubenieki pie D-R pamalēm. Žēl, ka tagad tumšs laukā. Ja nu kādu zibeni redzēs, bet citādi....žēl.
Bet tas negaiss tomēr ir pārveidojies, jo no rīta leiši prognozēs rādīja pavisam citu ainu- galvenie negaisa mākoņi tika laisti pāri Daugavpilij, Piņķiem vispār varēja netrāpīt, un arī norvēģi Piņķiem neko dižu no nokrišņiem nesolīja. Bet patlaban izskatās, ka dabūsim pēc pilnas programmas. Pie Kuldīgas arī kaut kas jauns veidojas....


Saule un silts jau no paša rīta. Lai gan- D vējš ir stiprs, un nemaz nav maigs, liegs, vai savādāk patīkams. Bet ir tāds, kas liek ietīstīties drēbēs. Vienalga forši. Bērzu sulas tek, pirmās pavasara puķes jau zied, putni svilpo. trallina un zvana:)
Un vēl termo rekordi gaidāmi:) Patlaban +16*C, pamales dūmakainas.


Pēc Meiravieša (V.Bukšs) :" Ja nakts 7. aprīlī ir silta – būs jauks pavasaris. Ja 7. aprīlī debess bez mākoņiem un spilgta saule – būs vētraina vasara." Gatavojamies!:))


Jā, rīts ir cerīgs, varbūt +10*C arī sagaidīs, tad jau redzēs.Saule spīd, pūš Z puses vējš, līdz ar to siltuma sajūta var rasties tikai aizvēja pusē:) Debesīs virs līča, kā arī D pamalē ir balta dūmaka.+5*C. Sniega (kas tas tāds?!) vairs nav!


Ļoti vējains, apmācies, bet nelīst.Pa mākoņu spraugām varētu kādu reizi uzspīdēt saule, bet kaut kā nemana. Leiši vakar solīja lielāku vētru un vēju nekā ir īstenībā. Jācer, ka tā arī paliks. +4*C.


Šūpošanās šajās Lieldienās bija diezgan bīstama padarīšana:)


RT @IMilovs: Rīga pēc pirmā pavasara negaisa. Pēc tā varot sēdēt uz zemes vai skraidīt basām kājām(C)
Ha, kurš pirmais izmēģinās?! Man kaut kā negribas.....
Patlaban it kā noskaidrojies, bet gar R pamali iet melli/ drūmi mākoņi. Mūs, acīmredzami tie neskars. Nolija pamatīgi, bet bez krusas un citiem ekstrēmiem. Dzirdēju 3 pērkonus. Pagaidām pietiks:)


Pirmais pērkons! Mākonis aiziet pāri līcim R pusēm, bet , spriežot pēc radara, nāk no Jelgavas puses vēl viens. Nu jau ari sauli nomaina tumsa....


Ahā- vakar uz R, šodien uz A, nesēžas vienā vietā nez kāpēc:)Varbūt mūk no tuvā negaisa?


Odu bars sijājās zem virtuves loga. Putniem būs ko ēst:))


Joprojām silts +9*C. Pēcpusdienā , peļķēs veidojot gaisa burbuļus, nudien kā vasarā, kad ir pārejošs lietus, smuki nolija lietutiņš. Un vēl skaisti gubaini/tumši negaisa mākoņi devās pāri līcim. Tiešām rīt var sagaidīt arī negaisu, kuru nu nemaz nevajag- pērkons kailos kokos....


Siltā fronte nāk ar biezu miglu. Siltāks ari palicis: 9-os bija +3*c, tagad +6*C, vējš no D puses, bet migla kļuvusi plānāka. Visapkārt viss tik mitrs..... toties putni cītīgi meklē barību pa sūnu . Meža strazdi arī dobēs kārtīgi pārcilā pērnās lapas.