B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


No dzeltenā brīdinājuma pat īsti slapjas vietas nav. Tad jau mans "ķīnietis" - MS- bija daudz precīzāka, jo vakar vakarā solīja sauli:) Patlaban spiedienu uzrāda zemu, mazliet tā kā slīd lejā vēl. +19*C, bez saules, bez lietus, vien viegli, kā rasa, vienu brīdi smidzināja. Rasa ir. Lietus nav , un naktī nav bijis. Pūš viegls rietumvējš.

Vēsais augusta sākums
02.08.2021 11:43

Šorīt ap 5.30 no rīta arī lija. Bet tas ir šodien, protams, 31.07.


Zeme tiek kārtīgi mērcēta. +17 mm pa pagājušo dnn, kopā 30 mm kopš starta. Klusi un mierīgi. Pērkonu dzirdēju tikai Liepājas pusē, skatoties putnu tiešraides kameras:). Mazliet bažīgu dara tas, kā veidosies meteosituācija nākamajās dienās. Dabai vairs nav mēra sajūtas, nu nevar laicīgi apstāties. ...tad jau manīs....+20*C, spiediens zems, apm. 20 vienības zem normas, taču lēni kāpj. Jaukas brīvdienas!


Beidzot tās debesu slūžas ir vaļā! 2 īsi gāzieni- 2mm mērītājā. Temperatūra gan noslīdēja lejā, patlaban +18*C. Un tuvojas jauns mākonis. Vējš pirms lietus bija stiprāks, tagad ir pierimis. Lielāko pūtienu laikam jāgaida vakarā.


Pašā vakarā lietus norima, kopsummā salejot 8 mm. Vismaz dārzu nav jālej:). Ap 11-iem sāka veidoties migla, vēlās veseliem vāliem. It īpaši lieli vāli veidojās virs asfalta:)) Agro rītu saldi nogulēju, jo beidzot bija tik patīkami vēss, ne tik pārlieku sauss gaiss, pie vaļējā loga gulēt bija bauda. Tamdēļ par rīta miglu neko nevaru teikt.
Šodien ir tādi laika apstākļi, pie kuriem iedzimtais latvietis ir pieradis: gan saule, gan mākoņi, gan R puses vējš, gan rasa zālē, gan optimālā t* +23*C. Galvenais, saglabājas pārliecība, ka lietus vēl būs.


Apmācies, lēni un slinki līst. Drīzāk smidzina. ZR vējš kļūst arvien stiprāks. Spiediens zems, krīt vēl. Tamdēļ arī galva norakstāma.....+25*C. Pilns dārzs ar strazdiem, tiem pat lietus netraucē iztukšot jau tā tukšo zālāju. Melnie meža strazdi tik vien kaut kādus sīkus tārpiņus lasa- visas sliekas vai nu salīdušas ļoti dziļi zemē, vai arī jau beigtas. Tik izkaltušai zemei var līdzēt tikai ilgstošas , vienmuļas, neatlaidīgas lietavas. Lai kā tas mums nepatiktos. Man gan patiktu. Lai tik nepaliek auksts.
14.50 stipri līst, bez vēja, +21*C.


+27*C, saule un vējš. Gaidu lietu.
Vakar bija ļoti skaista un vasarīga novakare. Ar baudu pasēdēju laukā. Kā jau svētdienā:)


No rīta agri bija pieslēgusies apkure:))Biju aizmirsusi nogriezt uz "vasaras režīmu". Nu jau gaiss uzsilis līdz +22*C. Debesis skaidras, saulīte staigā pa zemes virsu. Būtu idille, ja vien uzlītu.....


No rīta apmācies, uz jumta loga redzama rasa. Asfalts sauss. Tad jau laikam nav lijis....Vienu brīdi uzspīdēja saule, bet tagad atkal samācās. Vējš pūs no līča, bet šovasar līcis ir skops uz nokrišņiem. Atkal nekā. Es jau atkal laistos ar ūdeni. Labi, ka ir ar ko....+20*C. Spiediens gan lēnām krīt.


Jau no paša rīta pamatīgi pūš, taču , atšķirībā no iepriekšējām dienām , tas jau ir rietenis. Ir cerība sagaidīt lietu. Dēļ vēja nejūt siltumu, ēnā un vējā ir auksti:)) Ķermenis tik ātri nespēj pierast pie jauniem apstākļiem. Saulītē, protams, ir OK. +21*C.


Pirms pusnakts no ziemeļiem lēni pietuvojās melns draudīgs mākonis. Kad jau bija virs galvas, varēja redzēt, ka šis ir vismaz ar 2 slāņiem- zemākie bija gaiši. Nolija. Vismaz kaut kas. Vēl no rīta bija redzamas nelielas peļķītes. Patlaban pūš riktīgi, tas pats aukstais vējš. +20*C. Debesīs šodien daudz mākoņu, bet tie diezvai izlīs.
Vakarnakt dancojot gar logu, lietu gaidot, pie reizes varēja papriecāties par sidrabainajiem mākoņiem. Ļoti, ļoti skaisti bija saviļņotas debesis:)


Naktī un šorīt skaidras debesis. Ja nebūtu tuneļa efekts no Z puses, varētu teikt, ka ir karsts ( ēnā , protams). +21*C, bet vējā uzmetas zosāda:) Ātri gan pierod pie karstuma. Ja tā varētu pielāgoties arī sausumam.....Ārā uzrādās 30% mitruma. Līdz tuksneša klimatam ( mitrums 2%) vēl gan tālu, tas nedaudz priecē:)). Un vieš cerības, ka izdzīvosim.


Es palēnām pētu, uz kuru LV galu lai brauc sēnēs:)) Pie mums tās ilgi, pat pēc lietavām, vēl neaugs.......Kamēr viss kārtīgi izmirks....Un kad vēl tas būs...Lietavas- domāju:)
Vakar pēc 7-iem sacēlās vējš , t* nokritās par pāris grādiem, saskrēja mākoņi, bet- pa tukšo. Vējš izdzenāja mākoņus, vien pirms pusnakts no R pusēm lēni, jau bezvējā , atvilkās tumša mākoņu sega. Šodien arī apmācies, bez vēja, +20*C. Bet nevienas piles. Kaimiņos, pie daudzstāvu mājas, zāles vairs nav. Dzelteni brūna zeme. Mums pagalmā raiba: dzeltenais mijas ar zaļo . Tas ar visu laistīšanu.


Šodien vēsāks, tikai +28*C. Mākoņi izklīda, vējš it kā palicis stiprāks. Bet varbūt arī ne.......Turpinās laistīšanas sezona (ka tik ūdens zem zemes nebeidzas....)


Nepietiek ar savu sausumu, Āfrikas grādiem, tad vēl mums bonusā Sahāras smiltis no gaisa!! Un tas lietus vietā. Kurš to nelabo no Pekles ir izlaidis bez pieskatīšanas?!
Gandrīz bezvējš, +32*C, saule caur plānu dūmaku.


Gara pērkona izlāde debesīs, spīd saule un ....līst:)). ...nu laikam vairs nelīst:) Rasa ir!
19.52 spīd saule, lietus, skaiti, nav bijis. Fiksi uz upi peldēties, tad- laistīt dārzu. Rīt atkal pekle sagaidāma.


Vakar, pēc stiprā vēja un pērkoņiem mākoņos, kādu pusstundu mierīgi lija, tad pārgāja retā smidzināšanā. Vēl no rīta lielākās peļķes uz ielas bija saglabājušās. Vismaz no rīta nav dārzs jālaista, paldies par to pašu:) Istabas vēdinās ar grūtībām, piedevām no āra lietus laikā nāca nevis svaiga gaisa strūkla, bet gan salijuša siena smaka. Tā izdedzinātā zeme ar sakaltušo zāli nekādu patīkamo smaržu arī dot nevarēja(:
Šodien D pusē jau gozējas mākoņi, redzami arī aizejošie virs līča. Joprojām sutīgs, kļūst arvien karstāks. Patlaban +28*C. Vējš gan it kā no Z puses pūš, jācer, ka tā arī paliks:) Turpinu gaidīt lietu.....


Vējš plosās nepajokam, taču viss pa sauso. Uzzibeņo, nodārd.....bet kur lietus?! Vienīgi gaiss svaigāks. Patlaban pat pēŗkonu vairs nedzird. +27*C. Debesis vienlaidus pelēkzilas. Izskatās , ka atkal viss būs garām. Sasodīts!!


Viena tūce ir virs galvas, slinki ducina, Izskatās kā pusizlijusi, vai arī pati maliņa. Pašos rietumos debesis ir daudz tumšākas. Jūrmalai noteikti vajadzētu trāpīt. Absolūts bezvējš. +28*C. Kā vajag lietu..........................
23.46 skaisti zibeņo iekš mākoņa, kurš jau aiziet pāri līcim Rīgas ZA pusē. Katrās 2 min spoži uzplaiksnī pašā mākonī, to izgaismojot no iekšpuses.


Cik slapjas peldbikses vakar izkāru, tikpat slapjas tās bija no rīta. Nežuva nemaz. A te par to rasas punktu.....Un es vēl turpat vakar salaistīju zāli....Viss skaidrs, pie tam zinātniski pamatots:)Ja kāds vēl izskaidrotu, kāpēc līdz mums neatvelkās kāds cikloniņš no Atlantijas, kuru tā gaida.....
Labi, ka ir vējš, un, kā par brīnumu, pagaidām vēsais. Citādi būtu kaput. Tā vēlvar mēģināt pa lauku: ar īsiem pārskrējieniem, un noteikti apavos, lai nesvilst pēdas:)). +29*C.
Ja padomā un atcerās bērnību, kad temperatūru neviens nemērīja, tad nāk prātā gan sakaltusī zeme(māls), galīgi saplaisājis, gan brūni dzelteni pakalnu gali, kur pat vairs aitas neganīja. Gan tas, kā no rīta nopļauts siens jau vakarā tika vests mājās, bet babiņa sūdzējās, ka siens, kurš nav dabūjis lietu, būs ziemā rūgts...Un šogad pie mums neielija ne 7 brāļos, ne gulētājos, tā kā- iztiksim bez sēnēm:) Galvenais - izturēt un neizcepties.