B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Vakardienas tā saucamais lietus neko nepiepilināja. Tikai uztaisīja lielu rasu. Lēnām sāk skaidroties. Pirmais rīts, kad laukā patiesi jūt rudeni: gan pēc smaržas, gan pēc vēsuma, gan pēc citām nenosakāmām sajūtām. Un jau arī Miķeļi klāt. +16*C.


Smalks smidzinātājs, no kura tikai knapi rasai sanāk. Ja nebūs kas vairāk, būs jālaista rododendri. Bet tā gribējās noslinkot....+15*C, neliels A puses vējš.


Vasara pastūmusi rudenī malā: vēl tev par agru. Labāk tā, nekā otrādāk:) Pavadīta kārtēja siltā nakts, bez nokrišņiem , ar blāvām zvaigznēm( visu nakti negulēju). Saulīte ir, bet debesis šodien mazliet aizplīvurotas. Pūš neliels vējelis. +15*C.

Atvasaras noskaņas
25.09.2020 10:29

Šodien tāds rudenīgs siltums. Mašīnā vienu brīdi dienas vidū rādīja +23*C, bet pēc sajūtām- mazāk. Pūta mērens D puses vējš. Pēcpusdien parādījās spalvu mākoņi, tie palika arvien biezāki, līdz pirms tumsas iestāšanās visa D/R pamale bija kļuvusi tumša. Vējš pierima kā pirms negaisa. Leišu prognozes lietu solīja tikai Kurzemei, varbūt vēl arī Jelgavas apvidum. Kas to lai zin, varbūt pa nakti kāda lietus pile arī līdz mums tiks..... Pērkonu pagaidām nedzird.

Atvasaras noskaņas
24.09.2020 22:53

Vidēji spēcīgs D puses vējš, taču silts tāpatās. Rasa vēl nav nožuvusi. Skaidras debesis.+20*C, bet pēc sajūtām- vairāk.

Atvasaras noskaņas
23.09.2020 12:37

Saulē +27*C!! Dienas vidus kā vasarā. Sola tikpat skaistu laiciņu pāris dienas vēl :) Es PAR, es PAR. Vismaz kaut kāda kompensācija par vasaras aukstajiem periodiem. Žēl tik, ka diena ir sarukusi, vakari tik agri . Bet visu , ja grib, var saplānot:).

Atvasaras noskaņas
22.09.2020 17:28

Piņķos vētra bija. Nezinu, kur un kā mēra vēja stiprumu, bet, tā kā bija periodiski spēcīgas vēja brāzmas, kas noteikti bija virs 25 m/sek., tad var uzskatīt, ka vētra ir notikusi. Es vētru mēru pēc skaņas stipruma un daudzveidības savas mājas 2. stāvā. Ja iemigt dēļ trokšņa nevar, tad IR:)
Vējš mazliet rimās pēc 1-iem, no rīta jau bija ciešami. Saule, vien dūmaka D pusē. +17*C patlaban, bet aukstais Z puses vējš neļauj tos sajust. Spiediens kāpj. Jāsteidz lasīt ābolus, lai gan nav skaidrs, kur tos likt:( Ja uznāks salna, kas ir ļoti ticami, varēs izmest grāvī(:


Pirmā rudens vētra klāt. Vasaras negaisi ir savādāki. Rītā pamodos no milzu vēja un lielās lietus šalts tieši guļamistabas logos. Tad uz brīdi parādījās zila debess, un pat uzspīdēja saule. Bet tas vējš!! Un pieņēmās spēkā. Un svilpo gar pakšiem vēl joprojām. Debesīs mākoņi 100 pelēkās krāsas toņos. Tik dragā no līča pāri.
Gandrīz visi āboli pa zemi....kur lai tos tagad liek? Piņķos pie Siltuma skursteņa- ar saknēm izgāzta kļava. Rīt varēs novērtēt arī citus postījumus.
Nezinu, varbūt tur augstu debesīs ir cits vēja pūtiens, bet redzēju šai trakajā laikā lielu, teiktu, ļoti lielu putnu kāsi lidojot. Lidoja ļoti augstu, līdz ar to, noteikt, kas tie par putniem bija, nevarēju, caur logu to balsis arī nevarēja sadzirdēt. Laikam tas, no kā šie muka, bija vēl briesmīgāks:)


No paša rīta atkal milzu rasa. Visu dienu riktīgi pūta rietenis, labi nožāvējot rasu un paretinot karsto gaisu. Neparasti silta diena, redzēju +25*C, varbūt ka bija arī vairāk, saulē noteikti:). Tikai pēc 6-iem pēcpusdienā parādījas nopietnāki mākoņi. Tūlīt pat palika vēsāks. Interesanti rietēja saule, cauri izgaismojot mākoni:)
Āboli krīt gan no vēja, gan paši no sevis, īpaši vakarā. Kaut nebūtu pārlieku stiprs vējš, baidos, ka lūzīs zari! Tie joprojām pilni. Tomēr jūt, ka pavasaris bija apm. 2 nedēļas vēlāks, "Sīpoliņi" joprojām ir pazaļi. Citus rudeņus jau šajā laikā sula tika spiesta uz nebēdu, šogad pat nav sākts.
Te viens raksts par saules aktivitāti :) www.delfi.lv


Diez, šīs dienas ir vasaras beigas vai jau atvasara? Nē, no atvasaras kaut kad septembra beigās es arī neatteiktos:) Šodien tāda mierīga diena, ar +19*C un nelielu vējiņu. Būs saule, uzsils vēl bišķu. Varētu tā palikt ilgāk par tām pāris dienām....kaut līdz atvasarai:)


+16*C, mērens R puses vējš. Sauli tik var nojaust. Naktī bija lijis.


....un vēl vēji pūtīs un āboli birs....Jautri laiki priekšā gaida, ja prognozēs kas nepamainīsies uz labo pusi.


Vakar bija uznākusi viena īslaicīga lietus brāzma. Pārējo laiks vien nejauks Z puses vējš. Labi, ka nebija pārāk vēss. Šorīt toties vējš ir pierimis, bet grādi... grādi nekādi, resp. - rudenīgi auksts. 9-os bija +8*C, auksta rasa gan uz logiem , gan uz tomātiem. Zirnekļi savus pavedienus pat pāri taciņai uz siltumnīcu ir uzauduši. Pozitīvais moments šai rudenīgajā noskaņā ir sēnes:) Tās ir sākušas augt!
Spiediens lēnām kāpj augšup, mājas MS sola saulainu laiku. Tas tomēr labāk, nekā slapjš+auksts.


Rīts salīdzinoši silts, 9-os +16°C*, tagad +18*C. Saule pazuda, mākoņi sabiezē, bet pagaidām nelīst. Pūš diezgan stiprs R puses vējš.
Tuvākā nākotne rādās izteikti vējaina, slapja un tumša. Cerēsim, ka nepiemeklēs Kolorado štata liktenis:)), 3x tfu :)


Rūdofs:
Jā, Rīgas apkaimei un Kurzemei tā varētu būt. Pateicoties meteolapas dotām iespējām varu redzēt, kā pārvietojas lielās gaisa masas, kā veidojas vietējie negaisi. Tas ir interesanti. Var mēģināt arī kaut ko analizēt:) Tie novērojumi par karstām/ aukstām vasarām/ziemām man personīgi nāk no vecātēva. A viņš bija absolūts latgalis no galējiem Latvijas A. Tur klimats cits. Kad ievilka elektrību un nopirka TV, drīz vien nāca atziņa, ka laika prognoze ticamāka nāk no Maskavas tv kanāliem, ar laika atkāpi 1-2 dienas. Rīgas laika ziņas/prognoze rītdienai (toreiz īpaši nedalīja pa novadiem) reti kad atbilda vietējiem apstākļiem.


Bērzi kļūst arvien dzeltenāki. Ar katru dienu rīti par pāris grādiem vēsāki. Mitrs un vējains, kā jau rudenī. Lai gan žēloties nav par ko:) Spriežot pēc iepriekšējās ziemas, vasarai nebija jābūt, BET ! bija. Rudens ātri atnācis- ko darīt. Viss ir labi, kā ir.
+11*C, mērens R puses vējš, sauli var minēt, debesis klāj mākoņsega.


Pusnaktī visi mākoņi bija aizdzinušies tālēs zilajās, debesīs ne pārāk spoži, bet pietiekami redzami spīdēja zvaigznes un Mēness, protams. No rīta 9-os +13*C, tātad par pāris grādiem zemāka t* kā citrīt. Patban +18*C. Saule ir, bet mākoņu daudz . Nāk no R puses, taču bez līšanas. Šķiet, zem ābelēm joprojām ir saglabājusies rasa:). Krasta kļavai sāk iekrāsoties lapas rūsganā tonī. Mīlu šo koku:) jebkurā gadalaikā. Šogad pamēģināju sakaltēt ziedus tējai. Tēju maisījumā ir pat ļoti OK.


Piņķos krusas it kā nebija, bet lietus pēc sešiem rīta ...tas bija milzu gāziens. Ūdens ielas līmenī bija līdz ar ietvi, absolūta upe gar logu:) Gāza apm. 20 min., tad pārtraukums. Mēģināju atkal iemigt, un tad dzirdu: kaut kāda tāla šalkoņa, tā pastiprinās, kļūst skaļāka. Kamēr domāju, kas tas varētu būt, jau pirmās lāses sāka sisties pa jumta logu, bet pēc brīža gāza atkal. Šalkoņu radīja tālais, tuvojošais lietus . Pāris pērkoņi. Zibeņošanu nemanīju, jo mēģināju atkal gulēt:))
Diena sākumā apmākusies, tad parādījās arī saule. Bija silts. Šoreiz bez cipariem, pa dienu absolūti nebija laika skatīties aparātos. Dienā nelija.


Pamodos ar sāpēm kaulos. Kā tai vecajā R.Paula dziesmiņā...Tas uz laika maiņu vai uz lietainu laiku? Redzēs. Pagaidām ap +15*C, brīžiem uzsmidzina. Vējš iegriezies no D puses. Saules, protams , nav.
A organisms pieradis pie vasaras. Tamdēļ arī protestē.


Kā man patīk jūsu Zeptembris....:) Manā bērnībā tā runāja vecas kundzītes, tās, vēl no Pirmās Latvijas laikiem....tik mīļi:)