B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Dabā pagaidām nekas nemainās. Jāgaida , kamēr vējš mainīs virzienu, iegriezīsies vismaz no ZR, labāk - no Z. Atnesot aukstumu un sniegu. Ceru, ka tas notiks ap pilnmēness laiku, tātad, ap 12. decembri. Jo ceru uz baltiem saulgriežiem , (kuri šogad būs 22. decembrī), un tad jau sniegs varēs noturēties arī līdz Ziemassvētkiem.
Patlaban ik pa brīdim uzlīst, tumšs un vējains , +2*C, spiediens krīt.


Atkal visur dominē 50 pelēkie toņi. Un ātri skrejoši mākoņi pa debesjumu. Vējš ir atdzinis svilpjus, atlidojuši pelēkie strazdi ( man vēl ir āboli zem ābelēm!), bet melnie strazdi dzenā zīlītes, jo šīs šodien "ganās" pa zālienu:) Šķiet, būs "nelaiks", krievi saka"ņepogoda", latviešiem tāda apzīmējuma diemžēl nav. Bet zālienā izlīdušas sliekas- gards kumoss!, it īpaši, ja neviens nedod sēkliņas un speķīti...., skopojas laikam(: ....+6*C, spiediens krīt.


Naktī bija skaistas debesis: gaiši mākoņi mijās ar tumšākiem, piedevām melna debess kā pamats "bildei". Bija sācis skaidroties. Rīts - saulains! Mierīgs un balts.Pūš R vējiņš, 0*C, bet it kā vēl nekūst....


Silta diena , ap pusdienu sāka līt, bet pirms saules rieta, nepārspīlēju, uz pusminūti "ieslēdzās" saule. Pie paša horizonta, koši tumšdzeltena, atgādināja milzu lampu. Tagad saules rieta vietā -tīra debess. Vējš ir, bet pagaidām mērens.


Mjā , to laikam sauc par rudens/ziemas depresiju:). Jādzer asinszāļu tējiņu, it ka palīdzot. Vai jālido uz dienvidiem:)
Jāmūk no +3*C un mitruma, kas pa visām porām lien līdz pašai ādai. Lai gan- dienvidus, īpaši Adrijas jūras apkaimi- tricina un drebina. ...varbūt tomēr labāk palikt šeit un dzert tēju:))


Kaimiņi jau pamazām sāk izpušķot savu apkārti ar lampiņām:) Īstais laiks, lai ienestu vismaz mākslīgo gaismu, citādi to tumsu izturēt vairs nav spēka. Piecelies no rīta, un nezini kā sevi pamodināt(: Tad īsti nesaproti, vai tas ir slinkums, vai īsts lāču ziemas miegs, kas neļauj normāli darboties....
Šodien ap +1*C, ceļā uz Tukumu no paša rīta bija bieza migla, tagad Piņķos tik vienlaidu pelēka dūmaka. Neliels vējš, mitrs, nemīlīgs. Kamēr nelīst( nesnieg) , varētu vēl kaut ko padarīt pa lauku, bet nepatīk tādā laikā uzturēties ārā. Nemaz.
Vakar gan noņēmu pēdējo ražu plēves mājā:)- japāņu salātu maisījumu. Mazlietiņ tā kā apsalis, bet salātiņos ļoti labs tāpatās:)


Visu laiku turās mīnusi. Tumšs, drēgns un galīgi nemīlīgs. Putniņi šīverē pa dārzu barības meklējumos. Pelēkie strazdi zem ābelēm knābā ābolus. Labi, ka nav sniega. Melnie strazdi okupējuši kaimiņu dekoratīvo pīlādzi, nevienu nelaiž klāt, tūdaļ tiek sacelta trauksme. Un šodien mūs apciemoja zīdastes -pamatīgs bariņš .


No paša rīta skaidras debesis, tad apmācās, bet pašlaik atkal manāma saule. Dienvidu puse gan ir dūmakaina. Redzēs, cik ilgs laiks saulītei būs atvēlēts.-2*C. Bet virs līča veidojas pamatīgs tumšs mākonis. Interesanti, kur tas paliks....Mājas MS sola lietu vai sniegu:)


Ja ir saule- sniegu nevajag.. Bet, ja saule aiz mākoņiem- tad gan- baltu, svaigu sniedziņu gaišumam, lūdzu:)


Mana gan nepaspēja. Uzmetu lapu kaudzi, bet diez vai līdz pavasarim izdzīvos.

Piesalst
24.11.2019 17:33

Vietām redz zilu debesi, arī saulīte mazliet uzspīdēja. -2*C. Tuvējā ābelē ar inspekciju bija ieradies lielais dzenis. Tāds sabozies.....


-2*C aiz loga, pūš tas pats saltais vējš. Debesis vienmērīgi apmākušās. Gar pašu logu lēkā sabozušās žubītes. Un ābeles( arī apakš) pilnas ar pelēkajiem strazdiem.! Atraduši gan nenovāktos ābolus! Mani palīgi:)......Ziema tā ļoti kautrīgi ar vienu kāju jau pa durvīm ir iekšā. Nokavējusi bišķu.


Apmēram 2 nedēļas bez saules. Šodien IR! Nav svarīgi, cik ilgi spīdēs, nav svarīgi, ka nesildīs. Omas uzlabošanai:) Laukā gan ir stindzinātājs: -1*C ar mērenu D puses vēju. Pa nakti atstātā veļa uz balkona "sastingusi kokā" . Sēņošanas sezonai beigas:) Eh. Jāgaida pavasaris.


Par norvēģu prognozēm var pasmaidīt. Ciknecik ticamas tik par dažām nākošajām dienām, tad sola atkal siltāku, un tā līdz lpp beigām:) Es droši zinu tik to, ka paliks vēl tumšāks un ka saule "nespīd". Kā šodien. +6*C, neliels vējš, pat nav svarīgi, no kurienes tas pūš.


Vizuāli nekas nemainās: apmācies, bez saules . Taču nelielas novirzes no jau ierastā ir:).Šodien tikai +5*C, mērens DA vējš un dūmaka. Acīmredzami žūst mitrais asfalts. Vakar bija salidojuši sarkankrūtīši, domāju, tas uz aukstumu. Jācer, ka ne Sibīrijas... ural-meridian.ru


Sveiciens svētkos! Tradicionāli tie ir pelēki, bez saules. Toties šogad - rudenīgi silti . Tik silti, ka Zemgales mežos mierīgi aug baravikas. Devos arī es uz mežu. Kam interesē, par to vairāk te www.meteolapa.lvPutni šodien aktīvi uzņem kalorijas. Zīlītes šaudās gan pa dobēm, gan pa krūmu zariem, gan gar logiem. Vakar atkal redzēju 3 garastītes:). Man jau liekas, ka aukstais laiks ir pavisam tuvu. Ir jau arī laiks pienācis.
+6*C silts, gandrīz bezvējš. Laukā drēgns un nemīlīgs. Nu neko- vēl 2 mēnešus jāiztur, tad jau sauli varēs biežāk sveicināt.
Norvēģi ziņo par sniegu Tromso 70-83 cm!! www.nrk.no ....daudz bildes!

Siltais novembra vidus
16.11.2019 15:57

Mums gan vakar vakarā lija kā pa Jāņiem.Ap pusnakti pilnmēness bija tikai nojaušams. Toties šorīt taisījās skaidroties, bet...tas nebija uz ilgu laiku. Patlaban atkal ir tumšs. Vējains. Pūš rietenis. +11*C. Pagaidām nelīst.

Siltais novembra vidus
14.11.2019 11:53

Rīts apmācies un vējains. Ik pa brīdim uzlīst. No Ēģiptes fēna mūsu grādos pāri palicis pliks vējš. Vai ir +5*C bez vēja vai +10*C ar pūtienu komplektā, pēc sajūtām gandrīz viens un tas pats. Gribu sauli. Mēnesi (pilnmēnesi) lūdzu vietā nepiedāvāt.

Siltais novembra vidus
13.11.2019 13:28