Weatherman
Weatherman

Lietotāja aktivitātes


Hmmm. Man ir aizdomas, ka ESTOFEX būs nošâvis greizi ar savām prognozēm.... Nekas vēl nav izveidojies... dīvaini..


Jāatzīmē, ka risks pastāv arī nakts laikā. Jebkurā gadījumā, turam acis un ausis vaļā!


Šodien pēcpusdienā baudīju ļoti labu un diezgan bargu negaisu. Atsevišķi spērieni bija diezgan tuvi, komplektā nāca spēcīgs lietus, brāzmains vējš ar krusu. Uz Zemes vietām izveidojās pat centimetru biezs slānis. Atsevišķās vietās uz Zemes krusa ir sastopama joprojām un vēl nav izkususi.

Secinājumi - nekādi koki netika nolauzti, mājas nav nodegušas un visi Augstrozes un Dauguļu apkaimes iedzīvotāji ir sveiki un veseli.


Palasot un izanalizējot kaimiņvalstu meteodienestu prognozes, tāds īsti vasarīgs siltums "VARĒTU" atgrieztes Jūlija trešajā dekādē.


Tās prognozes viņš balsta uz dabas ticējumiem un novērojumiem, kas mūsdienas ne visai bieži sakrīt.


Es jau arī par tām prognozēm. Pirmkārt, nekas labs tur nerādās. Otrkārt būs bieži cikloni un lietus. Un nesaprotu galīgi tos vēsuma "mīļus", jo Jūlijā taču būs siena laiks. Kā tad tie lauksaimnieki un zemnieki savāks sienu, ja visu laiku būs vēss un lietains?


Toms Bricis jau varētu man iebilst, bet Es saku, ka šogad kārtīgas vasaras ar karstām dienām NEBŪS.


Kāpēc Jūs tik pesimistiski?! Radarā joprojām redzams, ka negaisi veidojas. Pērkona detektors pie manis mēreni vārās.

Atkal dzirdu uzrūcienus.


Urrā! Dzirdu pirmos pērkona rūcienus. Jāsākt negaisu jakte taisīt.


Mitrajā un sutīgajā gaisa masā viss var notikt. Lielais negaisa mākonis no Lietuvas turpina doties mūsu virzienā. Daži negaisu aizmetņi jau veidojas pa priekšu tiem.

21:00: Nu jau virs Latvijas arī negaisi veidojas, vai kāds tos redz, dzird?


Tikko poļu kolēģis no Elblagas, (Polijas Ziemeļos) ziņo par spēcīgu negaisu, novērots "Shelf Cloud"

Leišu radars rāda, ka negaiss diezgan strauji maršē pāri Kaļiņingradas pussalai un no Dienvidiem nāk vēl. Gaidām....


Paskaties Toma Briča meteostacijas temperatūras grafiku, pamazām tā kāpj uz augšu un mitrums arī. ;) Nemetam plinti - kameru krūmos, bet gaidām.... :D

Kolēģis no Viļņas ziņo, ka tur jau ir sajūtas kā Tropos mitrums 99-100% un temperatūra +21 bet strauji kāpj uz augšu


Pie manis debesis ir kļuvušas gaišākas. :)


Nekas vēl nav beidzies. Skatos LVĢMC novērojumos, dažviet mitrums Latvijas dienvidos pārsniedz 90%. Tātad tropiskā gaisa masa jau mūs ir sasniegusi un satelītā izskatās, ka dienvidos debesis pat nedaudz skaidrojas un ja gaiss dabūs sasilt, tad booom!

+ Teiciens: "Labs nāk ar gaidīšanu" ;)


Tropiskās gaisa masas pēc pāris stundām būs klāt ;)


Nu tad tā diena ir klāt. No rīta vēl uzspīdēja saulīte, tagad debesis sāk palēnām apmākties, jo tuvojas jauna siltā atmosfēras fronte ar mitrajām, tropiskajām gaisa masām, vismaz šonakt uz vienu brīdi būs sajūta kā tropu lietusmežos. Negaisa mīļiem būs daudz darba. Toms Bricis teica labas ziņas par šonakt gaidāmo nakts zibeņošanu. Kas vēl nav paspējis fotoaparatūru uzlādēt vēl ir pēdējais brīdis to izdarīt. ;)


Nu jau gan esam iebraukuši citā diskutēšanas stilā. Ievērosim pieklājības normas.


Šodien klusums pirms rītdienas negaisiem. Esmu sagatavojies rītdienas jautrībai, kas mūs sagaida. Kamera ir uzlādēta. Mobilais vēl pirms tam, kad būšu gaisā (on air) jāuzlādē. Atradu arī vēl vienu programmu ar ko ceru straumēt tiešraidi labā HD kvalitātē.


Es negribu strīdēties, bet redzu, ka dažam labam pret negaisiem ir simpātijas, bet citiem lielas antipātijas un cerība, lai viss aiziet garām. Kā māte daba domās tā arī būs ;)


Laba ziņa negaisu mīļiem (arī man)! Lādējam telefonus un video kameras! ;) Ceturtdien un piektdien atsevišķos rajonos iespējamas ļoti stipras pērkona lietusgāzes


Jā, prognozes sāka šķobīties, līdz galīgi viss aizgāja garām. Vasaru jau varētu norakstīt, jo modeļi turpmāk ciklonus pēc ciklona vien rāda... :/ Vēsais un garlaicīgais laiks turpināsies. Mēs pat sasildīties normāli nedabūsim. Jābrauc uz Centrāleiropu tur gan karstums, gan negaisi pilnā plaukumā. Pēc 2013. gada vasaras siltuma ziņā ir kļuvušas aizvien sliktākas un sliktākas. Laikam jau tas saules minimums...