Lauma
Lauma

Lietotāja aktivitātes


Pusseptiņos pie loga zem -6°C, pamatīga sarma un vietām drusku migla, pavisam mierīgs. Un tāds vēl aizvien, vienīgi drusku siltāks, ap -3°C. Grafiska, ļoti ziemīga ainava.


Man gan šodiena patīk, tik skaists visu toņu pelēkums un ik pa brīdim gulbji no miglas iztūtina un atkal aiztūtina miglā. Pa dienas vidu migla drusku paklīda, bet nupat ir atpakaļ. Miglā vairāk jūt 21.gs. ekstru klusumu, šodien tiešām brīžam bija tik kluss, ka gribējās čukstēt. Katram mēnesim savs daiļums, pat novembrim.

Starp sniegu un siltumu
11.11.2021 15:50

Ilūzijas par baltu rītu tika sagrautas jau gultā esot - man istabā jumta logs un tas noteikti nebija sniegs, kas pret to plīkšķēja. Nakts sākumā gan, tad noteikti krita slapjas pļokas, bija pavisam cita skaņa. Tagad jau kādu pusstundu nosacīti pierimis, turpina līņāt, bet vismaz negāž. Drusku žēl, esmu es tomēr ziemeļnieks. Jāpaciešas, gan būs arī balta ainava no rīta un ne tikai.

Starp sniegu un siltumu
10.11.2021 07:13

Saullēktā pie loga zem -6°C, kur saule netrāpīja, tā arī nav atkusis visas dienas garumā. Saulīte gan pārsvarā spīdēja caur mākoņplēvēm, pēcpusdienā jau pavisam blāva. Šķiet, jānoskaņojas no rīta ieraudzīt baltu ainavu.

Starp sniegu un siltumu
09.11.2021 18:03

Šorīt riktīgi lija, nupat gan piestājis. Briesmīgi tumšs, visu dienu jāslēdz gaisma, lai kaut ko darītu. Tāds īsts novembris.
P.S. Es vairs nevaru telefonā atvērt aktuālo rakstu no pirmās lapas, it kā rāda, ka links strādā, bet vaļā never, jāiet caur izvēlne/raksti/ laikaziņas.

Laiks novembra sākumā
06.11.2021 08:14

Skaists rīts ar -3°C pie loga, rozi lilliem mākoņiem ap saullēktu un dažām retām, mierīgi lejupslīdošām sniegpārslām. Būtu pārspīlēti to saukt par pirmo snigšanu, bet pārslas ir 🙂. Pirms septiņiem gandrīz pilnmēnesī viss zaigoja sudrabā, ar vārdu sakot, daiļi bez gala.

Mainīgais oktobris
24.10.2021 08:21

Šorīt riktīgs sala rīts, autiņiem logi aizsaluši, -3°C grādrādī, gan jau pļavā vairāk, ganības baltas vēl desmitos, kur saule nebija trāpījusi. Mežā skaļākā skaņa, kā intensīvi birst lapas. Bet vēl bezgala daiļi, šogad ļoti krāšņi sarkanie ozoli. Tagad salīdzinoši mierīgs un visu laiku gar logu krīt lapas.


Šorīt pamatīga salna un maza migliņa. Nu jau zeltainums tāds, ka pat pirms sauleslēkta zeltaina gaisma. Vēl šodien cerības baudīt siltumu un sauli, vakar bija burvīga diena, vienīgi vējš mazliet par lielu, lai būtu ideāli. Kādu brīdi nebija vairs dzirdētas, bet vakar 7 dzērves noriņķoja un noklaigāja tieši virs galvas. Visādi mazputniņi arī bariņos spurdzinās un piestāj uzēst kādu ogu pirms gara ceļa. Rudenītis, šobrīd savās daiļākajās izpausmēs :)


Nejēdzīgs laiks, no tā mitreņa nekādas jēgas, tikai ārā rosīties negribas. Vakar šķita, ka oktobra beigas, šodien drusku labāk, varētu pretendēt uz septembra beigām 😁. Gruntsūdeņi nekāpj, grāvji sausi, bet viss, kam vajadzētu sausumā vel pagatavoties, sāk mitrumā pūt. Kaut kas tur ir šķērsām. Vienīgi sēnes aug.

Pirmā rudens nedēļa
27.08.2021 11:56

Šobrīd līst, bet ūdeņu vēl joprojām ir par maz. Gruntsūdeņi lejā, dīķos līmenis krītas, tik vien ir, kā gurķus neliet un kādu beku nolauzt.
Pēdējās dienas milzums daudz bezdelīgu "spieto" pa pagalmu, šaudās apmēram metru no zemes, gandrīz virsū skriedamas.


Pat pie mums vakar atpūta dūmu smaku. Un šorīt bija bieza migla, kas riktīgi smirdēja pēc dūmiem. Ceru, ka tas arī vēl no tā paša, nevis deg kaut kur tuvāk, cik tur vajag, meži visapkārt... Tagad migla izklīdusi un smaku arī tā nejūt.
Pie loga jau +21°C un norvēģi nākamsvētdien šobrīd Rīgai sola atkal +29°C, mums pieticīgāk +26°C. Šausmīgi vajag lietu.


Šodien nav vēja un šķietās, ka karstums karājas gaisā, arvien vairāk spiežot visu lejup. No rīta pusseptiņos pie loga jau +20°C, varbūt biški mazak bija, bet pec tam strauji uzbrauca augšā, pirms astoņiem jau +24°C. Patlaban pie loga jau +28°C.


Šodien atkal nekā ☹️. Nebija tālu, viens kādi pārdesmit km uz Rīgas pusi, vēl viens otrā pusē rībinājās, bet mums ne piles. Šobrīd pie loga +24°C un pilnīgs bezvējš, kas nozīmē, ka arī telpas neventilējas. Nupat jau ir grūti visiem, i zvēriem, i cilvēkiem, i augiem.


Vakar rībināja, rībināja, bet laikam visu spēku un slapjumu Aizkrauklē atstāja. Trīs piles nopilēja un viss. Toties bija bezgala spocīga, oranža gaisma un brīnumainas debesis. Maza kompensācija 😁. Gaidu šodien, lai gan ir arī baža, ka, ja uznāk, var būt ļoti bargs. To nevajag, slapjo asti, lūdzu 🙏.


Pa nakti temperatūra tomēr nobraukusi zem +20°C, pirms pieciem pie loga +18,5°C. Un labi, ka tā. Vakar desmitos vakarā braucu no Rīgas, pirms Ropažiem bija svaigi nolijis. Mums gan nekā. Nupat no krūmiem lien laukā saule, dūc dunduri un diena gatavojas karstumam. Gaidu šodien vai rīt "slapjo asti" bez krusas un vētras. Sākas cīņa ar kabačiem, kas aplieti aug bambusa atrumā.


Šonakt trijos pamodos no lietutiņa grabināšanās pa jumta logu. Tāds mierīgs un sīks. Pilnīgi neticami likās. Pašķirstot atpakaļ radaru tiešām ap trijiem manai apkārtnei pāri iet mākoņu drumslas. Nekādas sekas, protams, no rīta tam nav, viss sauss. Šodien "vēsā" diena, klusums pirms vētras jeb nākamās pannas...


Šorīt šausmīgi karsts jau no paša rīta. Septiņos arī ēnas pusē rāda +23°C, lidz ar to rīta dzestruma vienkārši nav. Savukārt vel agrāk ir baisie dunduri, isti nevar izmantot arī pavisam agras rīta stundas. Gaidu kāda negaisa slapjo asti, dikti atkal derētu viens kartīgs lietus. Aizvakar lietus aizgāja burtiski gar degunu, bija slapjš kādus 4-5km no mums uz Rīgas pusi. Šodien, ceru, ies labāk.


Tikko riktīgi nogāza, kādu pusstundu ļoti intensīvi, tagad mērenāk. Dikti gribētos zināt, kādēļ šādā karstumā veidojas parasti lietus mākoņi, nevis negaiss, kur ir tā atšķirība, kāpēc pēkšņi tā? Temperatūra pamatīgi nobraukusi, pie loga, kur blakus tomēr uzsilusi māja, rāda +19°C. Dīvaini 😁


Vakar ap sešiem uz Mālpils pusi esot aizrībinājis negaiss, nezinu, kur trāpīja, bet pie manis sauss. Toties šorīt pēc astoņiem dabūju trīs piles un blāvu, resnu varavīksni. Vienu brīdi debesis galīgi apmācās, bet nu jau jūk laukā un kļūst arvien saulaināks. Ēnā ap septiņiem +18°C, bet saule jau karsta.


Vakar pēkšņi kaut kāds cits klimats pie manis bij ieradies, nomācies, ap +22°C un ik pa laikam līņāja. Tik vakarpusē saule pavīdēja. Šodien gan atkal vasara, pagaidām tāda latviska ar mākoņaitiņām un bez ekstrēmisma. Zāle aug gandrīz saskatāmi, diemžēl nezāles arī...

Pirmssvētku svelme
26.06.2021 12:10