D
Dūmaka

Lietotāja aktivitātes


"29. decembrī, tikai saules vietā būtu pilinošs lietutiņš, +5,3 grādi."

Beidzot pieķēru Jūs! Šorīt nekur Jūsu tuvumā nav siltāks par +4,8 un pilnīgi noteikti nav virs +5,0. Skumji, ka pati nesaprotat, cik maldinošs ir Jūsu grādrādis. Ar tādu jau salnas tiešām neuzrādīsies.
OK, apnika. Nāk miegs, došos čučēt. Cerams, ka visādi kustoņi nerāpos pa mani. Kā ieraugu istabas stūrī uz sienas prātam neaptverami lielu ne ta kukaini, ne ta ko, sirds sastingst.


Tak ko tur daudz stāstīt? Absolūts komforts un paradīze. Atrodos permanentā fitoorgasmā, tuvumā vērojot un glāstot banānu lakstus, bambusu gludos, resnos... stublājus. Tomēr bildes netaisu, jo neko jaunu jau neiemūžināt, ja nu vienīgi vienu sīku pērtiķi, kas uzmācās. Sen neviens nav izrādījis tādu uzmanību.
Šobrīd intensīvi domāju, kā nelegāli pazust Taizemē, jo atgriezties nav ne mazākās vēlēšanās. Problēma ir tajā, ka Taizemē visai stingri raugās uz nelegālajiem imigrantiem. Revolūcijas šeit nav, vispār, situācija ir nesalīdzināmi pozitīvāka kā kriminālajā LV, kur man pēc saulrieta bail pa ielām staigāt.
Starp citu, Z-Indijas līdzenumos pirmās salnas gaisā. Neteiktu, ka tas ir retums, tomēr gluži katru ziemu tā nenotiek.

Meteo atskaite - 2013
29.12.2013 10:59

Internets ir arī Taizemē, turklāt ko gan darīt vēlā vakarā... es nemīlu vazāties pa ielām vai naktsklubiem.
Nu, pie -1 grāda šie ziemeļu ogulāji nesalst, tāpat kā ķirši bezvējā nezaudē ziedus, tos biežāk pabojā auksts lietus vai krusa. Piemēram, Siguldā trāpīja gan krusa, gan vētrains vējš un stipras lietusgāzes, attiecīgi ābolu raža bija mazākā pēdējos ābolu gados. Nē nu nopietni - ābolu gados ir tā, ka visa zeme nosēta ar āboliem, bet šoruden tā nebija. Tāpat Ogres novadā ar āboliem bija kā bija... tur arī salnas un aukstums plosījās maijā. Kad es maija sākumā sastādīju visādus labumus, zeme jau bija neslapja. Man jau tad pielēca, ka draud sausums, jo parasti zeme ir slapjāka. Bet šogad aprīlī jau arī neko nelija pēc sniega segas nokušanas, tāpēc sausums jau tad aizsākās.
Nu gaušanās ir visur citur, ja ne konkrēti šeit. Sniega segas mūžam nav vispār nekāda sakara ar zemes sasalumu. 2009. decemb… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

Meteo atskaite - 2013
29.12.2013 10:49

Jūsu termometra rādījumi ir palikuši vienīgie informatīvie, jo tie vismaz korelē ar attālajiem Siguldā. Un pa lielam man tie ir svarīgāki, jo Ogres novadā vispār nav nekādu novērojumu.
Tāpēc no sirds pateicos, ka turpināt rakstīt! Turklāt man patīk Jūsu vārds vai niks, jo atgādina laumiņu - meža feju, ar ko sevi identificēju.


"Es komentēju, par decembriem"

A es minēju gadu nogales, nevis decembrus, jo laikapstākļi nepazīst kalendāru.

"Varbūt jūs Dūmaka, tos jaucat?"

Es neesmu alkoholiķe, lai kaut ko jauktu - vienmēr esmu skaidrā prātā. Man vienkārši derdzas šī histērija ap siltumu, kas patiesībā ne tuvu nav rekordliels, tāpēc es apzināti sabiezinu krāsas un pat dzenu demagoģiju. Protams, 2007. bija vārgulis, tomēr tobrīd tas atradās 3. vietā pēc 2006. un 1960., turklāt pats fakts, ka pēc rekordsiltā uzreiz seko 3. siltākais, kaut kā likās iespaidīgi.
Bet pa lielam man nav vēlmes diskutēt ar Jums, jo Jūs vienmēr izsakāties tik sarežģīti, ka es nespēju uztvert domu. Un nav jau brīnums, jo es esmu literāte, bet Jūs - laikam fiziķis.
Man vienalga, ko Jūs tur apgalvojat, es taču pievienoju saites ar tabulām, kurās redzams, ka korelācija starp tiem indeksiem un laikapstākļiem LV ir vā… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


"Nevēlos savstarpējus apvainojumus, tikai pamatotu kritiku..."

Nu... es jau tā kā cenšos pamatot savu viedokli. Bet meteolapieši augstāk vērtē emocijas. "Vot gribu tādu un tādu laiku un man piekāst, kas, kur un kāpēc!"
Jums pašam nešķiet savādi, ka ikdienā it kā miermīlīgi cilvēki tagad mokās lomkās pēc kaut kādas izfantazētas ziemas? Es vēl saprastu, ja notiktu kaut kas tiešām šausmīgs - kādi reāli postījumi, cilvēku upuri. Bet laiks sliktākajā gadījumā ir tikai garlaicīgs vai vienmuļš.


"Pavasaris praktiski bez salnām"
KAS??? Aprīļa otrā puse pagāja vienās salnās, tāpat maija pirmā puse pagāja indīgās salnās. Man Allažos daudz kas vairākkārt nosala. Siguldā gan it kā nebija gaisā, taču uz zāles tāpat trāpīja pāris naktīs.
Parasts rudens, kādi dominējuši pēdējos padsmit gados. Nez vai pēc 100 gadiem, kad 90 gados būs bijuši šādi rudeņi, meteolapiešiem vēl joprojām gribēsies eksotisku zemju klimatu, kad ziema sākas jau oktobrī? Nu samierinieties! Tāds nu ir LV klimats, kas šobrīd atrodas siltajā fāzē. Starp citu, pēc GFS ansambļa meteoziemas sākums Siguldas novadā pārcēlies jau uz 11. janvāri, bet ar šādu tendenci, kad tas VISU LAIKU pārceļas, visticamāk tā arī nepienāks. Bet ziema vispār bija no 25.11. līdz 15.12. - 21 dienu jeb veselas 3 nedēļas. Pat vairāk kā nesenajā 2007./08. superNEziemā. Tā ka NAV KO GAUSTIES!

Meteo atskaite - 2013
29.12.2013 09:06

Maikij, tā vietā, lai atgremotu LVĢMC pekstiņus par nebeidzamajiem siltuma rekordiem mēnešu griezumā, varbūt būtu paanalizējis, kādā veidā LVĢMC uztaisīja par rekordsiltu? Daugavpilī tas nebija rekordsilts, jo atpalika no patiešām rekordsiltā 1963. Rīgas lidostā tas atpalika ne tikai no patiešām vasarīgajiem 1963. un 1993., bet pat no nesenā 2002. Pa lielam man tas atgādināja vājo 2010., kad A-LV arī vasara agri sākās, bet Rīgā staigāju ziemas kažokā, jo no līča pastāvīgi plūda virsū migla. Šoreiz miglas nebija, bet bija baisas salnas. Pierīgā 4 naktīs salna gaisā un neskaitāmās naktīs uz zālītes. Par jūniju pretenziju nav. Toties par decembri gan ir, jo patiesi NEPARASTI (Jums pašam neapnīk izmantot šo vārdu? Cik siltus decembrus vajag, lai Jūs savā galviņā apjēgtu, ka tie prevalē? Tātad ir PARASTI un IERASTI) decembri bijuši bez tāda vājprātīga sniega un sala pie -20, kā šogad. Nu labi... 2004.… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

Meteo atskaite - 2013
29.12.2013 08:55

OK, tauta! Šodien lidošu uz Taizemi. Es zinu, ka tās kontinentālo daļu vēl nesen mocīja nudien neparasts aukstums, pat sniegi sniga. Bet es uz D-daļu došos. Tā ka laimīgu palikšanu!


Manuprāt, februāris ir pārāk sagrēkojies pret Siltuma Dievību. 2011. un 2012. bija pārāk šausmīgi. Paskatieties, kas notika pēc mazāk aukstajiem 2006. un 2007.? 3. vissiltākais - 2008.! Nu, šogad bija nosacīti silts, taču, lai kompensētu to vājprātu, kas bija iepriekšējos gados, prasās pēc rekordsilta. Visi labi atceramies, kas notika 80-jos gados pēc ellišķīgajiem februāriem 1985. un 1986. - ieradās 1989. un 1990. Tad uznāca 1994., kam sekoja 1995. Atkal Dantes ellišķīgais 1996., kam sekoja siltāki. Mums šeit nav nekāds klimata panīkums, bet gan optimums, attiecīgi liels aukstums neizbēgami tiek kompensēts ar lielāku siltumu. A kas notika ar martu 2007.? Tas bija atbildes trieciens par 2005. un 2006. Tā ka pēc šī prātam neaptveramā marta nākamgad vai aiznākamgad prasās pēc rekordsilta. Savukārt pēdējo padsmit gadu siltie novembri ir revanšs apokaliptiskajiem 1993. un 1998.
Nē nu nopietni! Viss ir līdzsvarā.


"Tāpēc, ka 2007 un 2008 gados decembru vidējā temperatūra bija zemāka kā šajā decembrī (+0.87)."

KAS??? 2007. decembris bija fenomenāli silts un tikai pēdējā nedēļa to piebeidza. Tātad 2007. decembra pirmo 25 dienu vidējā Rīgas lidostā bija +2,5 - šogad tikai +2,0. Tāpēc vēlreiz jautāju, kāpēc ignorējat 2007.?

Dati Jums nav tie precīzākie. 1988. novembrī bija aukstuma rekordi. Viens dikti indīgs mēnesis bija.

Teorija ir pēdējais, kam es veltu savu psihisko enerģiju. Es tikai gribēju norādīt, ka visnotaļ ikdienišķais siltums šajā decembrī ir tiešā veidā saistīts ar aukstumu, kas no Kanādas burtiski iegāžas Z-Atlantijā. Kāpēc Kanādā ir auksts? Nu tur jau pēc klimata bieži ir auksts, taču mums svarīga ir tieši Labradoras pussala. Es gan zinu, ka ne vienmēr turienes aukstums ir veicinājis ciklonu radīšanu neskaitāmā daudzumā. Kas ir izraisījis paātrinātu Rietumu-austrumu… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


Jūs domājat, ka es paģiraina uzmetu aci? Es puritāniski skaidrā prātā katru ciparu apžļambāju pirms izteicos. Tie padsmit grādi bija TIKAI fēna dēļ. Bet fēnu, kā lokālu parādību, GFS principā neprognozē.


Nevis norvēģu, bet gan ECMWF modeļa galvenais variants norvēģu interpretācijā. Prognozes "asti" jeb beigas modeļa ansamblis kategoriski neatbalsta. Ja Jūs to būtu zinājusi, nebūtu uzrakstījuši šo sajūsmas... It kā jau vairākkārt ir rakstīts, ka visiem modeļiem ir vismaz 20 varianti.


Palika aukstāks. Rasas punkta temperatūra nokritās, tāpat gaisa masa vēsāka ieplūda. Bet šodiena jau pēc prognozēm rādījās aukstākā visā šajā periodā. Es gan neloloju lielas ilūzijas par siltumu atlikušajās dienās. Bet no janvāra Mālpils pusē sāksies ziema, kas ilgs vismaz pāris nedēļas. Ļoti žēl, ka sals varētu būtu bez sniega segas, attiecīgi zeme paspēs sasalt līdz lielam dziļumam un vēlāk jebkādi atkušņi ar nokrišņiem izraisīs milzīgus dubļus, jo ūdens nevis sūksies vertikāli, bet pārvietosies horizontāli, līdzenākās, zemākās vietās sakrājoties. Galīgi ne tas labākais variants.


Žēl, ka neesmu Tviterī, bet neprotu reģistrēties visādās vietnēs - pārāk sarežģīti manos gados. Maikijs atkal demagoģiskā stilā minējis D-Polijas padsmit grādus plusā, noklusējot, ka tas ir bijis fēns. Šeit viss redzams.

Man likās, ka būs redzams saullēkts, bet tagad gaismā redzami tikai mākoņi, kas aizsegs sauli.


Nu bet tur jau tā lieta, ka šis decembris nu nekādi nav uzskatām par maigu. Pierīgā jau -13 bijuši, lai gan 1974. nekā ne tuvu nebija... tāpat kā 1975. pirmajos 4 mēnešos. Es tik nesakarīgi izsakos, ka nu nekādi nevar saprast, ka es šī decembra aukstuma vilni (līdz -18) pielīdzinu ekstremālajam aukstumam, kas bija 1988. un 1989. nogalē? Tolaik taču pat aukstuma rekordi krita. Un nekāds aukstums gada pirmajos mēnešos vairs neatgriezās!!!
A kāpēc noignorējāt 2007. decembri? 2008. gada 9. janvārī sākās meteo pavasaris (es par R. lidostu). Tagad jau arī GFS rāda salu (nelielu), bet CFS janvārim nedod pietiekoši lielu anomāliju, lai izbēgtu no sala epizodēm. Tikpat labi turpmākā ziema aizies 2007./08. pēdās.


Pavasaris Līvānu pusē ir sācies jau janvārī: 2008., 2002., 1995., 1990. un 1989. gados, bet februārī vēl vairāk gados. Nevajag ticēt pasakām par ziemām līdz 80-to beigām! Nosacīti maiga jeb ļoti silta ziema visā LV bija 1924./25. - vienīgā no 1901. līdz 1989., tomēr decembris bija aukstāks kā īstenajā rekordistē 2007./08. Rīgā un Kurzemē nepārspēta līdere ir 1974./75., kad no oktobra līdz maijam ne reizi nebija padsmit grādu mīnusā!!! Subtropi, ne mazāk. Arī Vācijā tā ir absolūta līdere maiguma ziņā.
Šogad paliels sals bija novembrī (-9 ir nopietni) un patiešām liels sals (-18) decembra pirmajā pusē, kas notiekošo pielīdzina 1988. vai 1989. gadu nogalei. Ja 1988., tad pavasaris Rīgā un R-LV sākās jau ap Z-SV!!! Ja 1989., tad pavasaris sāksies kaut kad 2014. janvārī pēc īsa sala perioda. Bet, ņemot vērā oficiāli un zinātnes apzvērēto GS, pavisam mierīgi varētu nebūt šī īslaicīgā s… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv


Ja varētu izvēlēties, es izvēlētos 2009./10. ziemu kā kompromisu. Sniega sega nogāja nedēļas laikā jau martā, jo nebija atkušņu sabojāta. Kad ir sniega sega, es atkušņus nevēlos, lai gan no tiem izbēgt ir ļoti grūti, vismaz Siguldā, ko ietekmē pārsvarā vaļējais līcis. 2007. februāris gan man nepatika, jo bija pamatīgi atkušņi. Vismaz Rīgā janvāra pēdējā dekāde un februāris bija atbaidoši.

Nesenā pagātnē.
25.12.2013 23:48

Tas tā nav - es tikai par tēmu, nevis pēc simpātijām un antipātijām. Ikviens var ko gudru vai aplamu pateikt, tāpat paveikt. Uz Zemes nav eņģeļu, ir tikai cilvēki.


Precedenti ir bijuši + oficiāli atzītā, smagi apkarotā GS. Es patiešām Rīgā gaidu janvāri ar vidējo +3 un februāri ar +5, martu ar +6, aprīli ar +11.
GFS (nevis GSF) ir pat ļoti auksts par janvāri, jo es laikapstākļus primāri vērtēju pēc Siguldas un vispār DR-Vidzemes, nevis Rīgas, kurā silts galvenokārt ir ārkārtīgi urbanizētās vides dēļ. Tāpēc jau es sāpīgi uztveru Jūsu vēlmi pēc ziemas Rīgā. Lai tāda būtu Rīgā, Vidzemē vajag būt ļoti aukstam.