1. 29.12.2013 11:33 Skatīt

  "29. decembrī, tikai saules vietā būtu pilinošs lietutiņš, +5,3 grādi."

  Beidzot pieķēru Jūs! Šorīt nekur Jūsu tuvumā nav siltāks par +4,8 un pilnīgi noteikti nav virs +5,0. Skumji, ka pati nesaprotat, cik maldinošs ir Jūsu grādrādis. Ar tādu jau salnas tiešām neuzrādīsies.
  OK, apnika. Nāk miegs, došos čučēt. Cerams, ka visādi kustoņi nerāpos pa mani. Kā ieraugu istabas stūrī uz sienas prātam neaptverami lielu ne ta kukaini, ne ta ko, sirds sastingst.

  Ielādē...
 2. 29.12.2013 10:59 Skatīt

  Tak ko tur daudz stāstīt? Absolūts komforts un paradīze. Atrodos permanentā fitoorgasmā, tuvumā vērojot un glāstot banānu lakstus, bambusu gludos, resnos... stublājus. Tomēr bildes netaisu, jo neko jaunu jau neiemūžināt, ja nu vienīgi vienu sīku pērtiķi, kas uzmācās. Sen neviens nav izrādījis tādu uzmanību.
  Šobrīd intensīvi domāju, kā nelegāli pazust Taizemē, jo atgriezties nav ne mazākās vēlēšanās. Problēma ir tajā, ka Taizemē visai stingri raugās uz nelegālajiem imigrantiem. Revolūcijas šeit nav, vispār, situācija ir nesalīdzināmi pozitīvāka kā kriminālajā LV, kur man pēc saulrieta bail pa ielām staigāt.
  Starp citu, Z-Indijas līdzenumos pirmās salnas gaisā. Neteiktu, ka tas ir retums, tomēr gluži katru ziemu tā nenotiek.

  Ielādē...
 3. 29.12.2013 10:49 Skatīt

  Internets ir arī Taizemē, turklāt ko gan darīt vēlā vakarā... es nemīlu vazāties pa ielām vai naktsklubiem.
  Nu, pie -1 grāda šie ziemeļu ogulāji nesalst, tāpat kā ķirši bezvējā nezaudē ziedus, tos biežāk pabojā auksts lietus vai krusa. Piemēram, Siguldā trāpīja gan krusa, gan vētrains vējš un stipras lietusgāzes, attiecīgi ābolu raža bija mazākā pēdējos ābolu gados. Nē nu nopietni - ābolu gados ir tā, ka visa zeme nosēta ar āboliem, bet šoruden tā nebija. Tāpat Ogres novadā ar āboliem bija kā bija... tur arī salnas un aukstums plosījās maijā. Kad es maija sākumā sastādīju visādus labumus, zeme jau bija neslapja. Man jau tad pielēca, ka draud sausums, jo parasti zeme ir slapjāka. Bet šogad aprīlī jau arī neko nelija pēc sniega segas nokušanas, tāpēc sausums jau tad aizsākās.
  Nu gaušanās ir visur citur, ja ne konkrēti šeit. Sniega segas mūžam nav vispār nekāda sakara ar zemes sasalumu. 2009. decemb… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 4. 29.12.2013 09:31 Skatīt

  Jūsu termometra rādījumi ir palikuši vienīgie informatīvie, jo tie vismaz korelē ar attālajiem Siguldā. Un pa lielam man tie ir svarīgāki, jo Ogres novadā vispār nav nekādu novērojumu.
  Tāpēc no sirds pateicos, ka turpināt rakstīt! Turklāt man patīk Jūsu vārds vai niks, jo atgādina laumiņu - meža feju, ar ko sevi identificēju.

  Ielādē...
 5. 29.12.2013 09:24 Skatīt

  "Es komentēju, par decembriem"

  A es minēju gadu nogales, nevis decembrus, jo laikapstākļi nepazīst kalendāru.

  "Varbūt jūs Dūmaka, tos jaucat?"

  Es neesmu alkoholiķe, lai kaut ko jauktu - vienmēr esmu skaidrā prātā. Man vienkārši derdzas šī histērija ap siltumu, kas patiesībā ne tuvu nav rekordliels, tāpēc es apzināti sabiezinu krāsas un pat dzenu demagoģiju. Protams, 2007. bija vārgulis, tomēr tobrīd tas atradās 3. vietā pēc 2006. un 1960., turklāt pats fakts, ka pēc rekordsiltā uzreiz seko 3. siltākais, kaut kā likās iespaidīgi.
  Bet pa lielam man nav vēlmes diskutēt ar Jums, jo Jūs vienmēr izsakāties tik sarežģīti, ka es nespēju uztvert domu. Un nav jau brīnums, jo es esmu literāte, bet Jūs - laikam fiziķis.
  Man vienalga, ko Jūs tur apgalvojat, es taču pievienoju saites ar tabulām, kurās redzams, ka korelācija starp tiem indeksiem un laikapstākļiem LV ir vā… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 6. 29.12.2013 09:12 Skatīt

  "Nevēlos savstarpējus apvainojumus, tikai pamatotu kritiku..."

  Nu... es jau tā kā cenšos pamatot savu viedokli. Bet meteolapieši augstāk vērtē emocijas. "Vot gribu tādu un tādu laiku un man piekāst, kas, kur un kāpēc!"
  Jums pašam nešķiet savādi, ka ikdienā it kā miermīlīgi cilvēki tagad mokās lomkās pēc kaut kādas izfantazētas ziemas? Es vēl saprastu, ja notiktu kaut kas tiešām šausmīgs - kādi reāli postījumi, cilvēku upuri. Bet laiks sliktākajā gadījumā ir tikai garlaicīgs vai vienmuļš.

  Ielādē...
 7. 29.12.2013 09:06 Skatīt

  "Pavasaris praktiski bez salnām"
  KAS??? Aprīļa otrā puse pagāja vienās salnās, tāpat maija pirmā puse pagāja indīgās salnās. Man Allažos daudz kas vairākkārt nosala. Siguldā gan it kā nebija gaisā, taču uz zāles tāpat trāpīja pāris naktīs.
  Parasts rudens, kādi dominējuši pēdējos padsmit gados. Nez vai pēc 100 gadiem, kad 90 gados būs bijuši šādi rudeņi, meteolapiešiem vēl joprojām gribēsies eksotisku zemju klimatu, kad ziema sākas jau oktobrī? Nu samierinieties! Tāds nu ir LV klimats, kas šobrīd atrodas siltajā fāzē. Starp citu, pēc GFS ansambļa meteoziemas sākums Siguldas novadā pārcēlies jau uz 11. janvāri, bet ar šādu tendenci, kad tas VISU LAIKU pārceļas, visticamāk tā arī nepienāks. Bet ziema vispār bija no 25.11. līdz 15.12. - 21 dienu jeb veselas 3 nedēļas. Pat vairāk kā nesenajā 2007./08. superNEziemā. Tā ka NAV KO GAUSTIES!

  Ielādē...
 8. 29.12.2013 08:55 Skatīt

  Maikij, tā vietā, lai atgremotu LVĢMC pekstiņus par nebeidzamajiem siltuma rekordiem mēnešu griezumā, varbūt būtu paanalizējis, kādā veidā LVĢMC uztaisīja par rekordsiltu? Daugavpilī tas nebija rekordsilts, jo atpalika no patiešām rekordsiltā 1963. Rīgas lidostā tas atpalika ne tikai no patiešām vasarīgajiem 1963. un 1993., bet pat no nesenā 2002. Pa lielam man tas atgādināja vājo 2010., kad A-LV arī vasara agri sākās, bet Rīgā staigāju ziemas kažokā, jo no līča pastāvīgi plūda virsū migla. Šoreiz miglas nebija, bet bija baisas salnas. Pierīgā 4 naktīs salna gaisā un neskaitāmās naktīs uz zālītes. Par jūniju pretenziju nav. Toties par decembri gan ir, jo patiesi NEPARASTI (Jums pašam neapnīk izmantot šo vārdu? Cik siltus decembrus vajag, lai Jūs savā galviņā apjēgtu, ka tie prevalē? Tātad ir PARASTI un IERASTI) decembri bijuši bez tāda vājprātīga sniega un sala pie -20, kā šogad. Nu labi... 2004.… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...