Pazīmes vai nejaušības?

Pazīmes vai nejaušības?

Runa šoreiz nebūs par gadsimtos iegūtiem laika vērojumiem-tādiem kā kukaiņi Māras dienā,vai septiņi gulētāji,vai no kuras puses pūš vējš kādā noteiktā datumā.Runa ir par pazīmēm un sakarībām , kuras jūs varbūt esat novērojuši savā tuvumā un ievērojuši kā kāda sekojoša notikuma pazīmi.Man pie mājas tādas ir vairākas.

1/Ja jau no rudens malkā starp pagalēm atrodu lapsenes un citus kukaiņus guļam -tā būs silta ziema .maz sniega.Iepriekšējos gadus katra pagale bija jāpārbauda un ''jāatsit'' ,lai neienestu istabā. Šoziem atradās tikai 2 lapsenes ,laikam jau citas nolīdušas citur ziemot.

2/Pūpolkoks.Šogad tagad tik sāk nomest pirmās micītes.Balti labi ja 1 proc.no visiem.Bet melnajās un slapjajās ziemās jau janvāra sākumā balts gandrīz vai viss pūpols.

3/Diļļu smarža karstajās vasarās saistās ar ilgākiem bezlietus periodiem.Nevaru pat precīzi noraksturot ,bet tad man aiz mājas ir īsts diļļu dārzs,smarža gan tāda viegla-varbūt tas saistīts ar ēteriskām eļļām.

Ir vēl šādi tādi novērojumi,bet tie nav tik pārliecinoši.Va…

[Lasīt vairāk]
Temperatūra.

Temperatūra.

 

Aicinu beidzot izvest racionālu polemiku par temperatūras mērīšanu,mērīšanas tehnoloģiju un mērījumu ticamību.

MANS PIEMĒRS.

Man pašai ir 4 termometri.Meteostacija-2,3 m. no zemes absolūti klajā no saules un vējiem nepasargātā vietā.So mērījumu uzskatu par visticamāko.Kontrolei līdzīgā vietā un augstumā spirta termometrs un to rādītāji parasti aptuveni sakrīt.

Tad vēl 2 elektroniskie termometri-mājas dienvidu un ziemeļu pusē-diezgan tuvu pie mājas sienas ,pārsvarā aizvējā.Tos izmantoju  pati savai vajadzībai- dārzs man aiz mājas.lai nepārkarstu saulē. Apskatos cik temp. saulē un cik ēnā.

Kas un kurš no veidiem ir pareizākais?Un vai patiešām ir nozīme tam kāda ir oficiālā temperatūra ,tik un tā šie plusi vai mīnusi  dotajā vietā ir reāli,nevis izdomāti.

Un cik jūsuprāt ticami ir mašīnu termometru rādītāumi.

Eksperiments - pilsēta vai lauki?

Eksperiments - pilsēta vai lauki?

Kurā pusē TU esi -siltajā saulainajā vai vētru un nokrišņu pārņemtajā.

  • PAR VAI PRET. Es savā iepriekšējā komentārā gribēju tikai norādīt, ka dzīve pilsētā un dzīve laukos būtiski atšķiras, ne tikai laikapstākļu ziņā, bet ikdienā. Tās ir divas dažādas vides, man ir bijusi iespēja salīdzināt, un katrai no tām ir savas priekšrocības un trūkumi. Es nevērtēju, kas ir labāks vai sliktāks, es tikai saku, ka atšķirība starp šīm vidēm ir jāņem vērā. Nobeigumā varu piebilst, ka ievērojamu laiku esmu dzīvojis arī Rīgā, un varu ar pilnu pārliecību teikt, ka atšķirība starp dzīvi Rīgā un Līvānos ir desmitkārt mazāka nekā starp manu pilsētu un dzīvi ĪSTOS laukos.  /LIGHTNING/
  • PAR VAI PRET. Sākās tās ultraurbanizētās daudzmiljonu pilsētas pret cilvēces neskarto dabu nekurienē. Rīgā vēl nesen pat Centrā bija daudzstāvenes bez pieslēguma centralizētajai kanalizācijai. Un vēl joprojām nebūt ne tālu no Centra ir mazstāvu privātmājas un ne visas ir pieslēgtas pilsētas labierīcībām. Tā ir Rīga, kas principā nav salīdzināma ar Līvāniem, kurus vairums LV iedzīvotāju uzskata par laukiem. Man tepat aiz loga ir LPSR laika 5-stāvenes. N…
[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija-nedēļa līdz 08.01.2017.

Aktuālā situācija-nedēļa līdz 08.01.2017.

Apakšvirsraksts-Traumatologa prognoze.

Sākot ar otrdienas rītu slidens un lēni pieaugošs traumēto pacientu skaits, kas strauji palielināsies trešdienas puteņā laikā. Ceturtdien aukstums un sniegs - samazinās slidenums, bet palielinās apsaldējumu risks. Jāuzmanās, lai apavi ir sausi un ērti /nespiež/. Piektdiena un sestdiena aukstuma zīmē, bez sniega, kas mānīgi ļaus justies drošākiem uz ceļiem un ietvēm. Taču brīvdienu izskaņā atkusnis atkal sagādās darbu traumpunktiem.

Esam uzmanīgi un atbildīgi, turam roku uz meteopulsa  un...

PRIECĪGU UN VESELĪGU JAUNO GADU!!!

P.S. Atļāvos šo nedaudz nenopietno prognozi, lai rosinātu ierakstus par ''tekošo'' situāciju.

Prasās pēc viedokļiem!

Prasās pēc viedokļiem!

Tuvojas decembris un nu jau kādu laiku mani māc mūžsenais jautājums....ne jau par to kāda būs ziema ,bet par to kāda ziema būtu mums labāka.Un tas māc mani-100 procentu pārliecinātu aukstas ,sniegainas un vētrainas /puteņainas / ziemas fanu.Bet tad es atceros par kurināšanu... un caursalstošo pagrabu...un kailsalā izsalušo puķu un augļu dārzu ...un sniega šķūrēšanu,malkas nešanu,mašīnas tīrīšanu.Un mana pārliecība vairs ne tuvu nav ti stipra kā gribētos.Sniega baltums,sarma un saules gaisma dod tik nepieciešamo dvēselisko līdzsvaru.Siltums ,mitrums,bezvējšs skaisti ietaupa mūsu maciņos uz apkures rēķina.Sniega šķūrēšana un jumtu tīrīšana būtu labs fitness,bet lietus noskalotu netīrumus un beidzot piepildītu akas un upes.

Tātad man tuie jautājumi ir radušies 2-

1/Kāda ir īsti mūsu platuma grādiem piemērota zema?

2/Kāda tad īsti būtu Jūsu katra optimālā ziema? P.S.Laikam man prasās pēc kašķa:)))

Ko es gaidu no nākošā....2014.!

Ko es gaidu no nākošā....2014.!

Šajā pirmssvētku laikā attiecībā uz nākošgada meteolietām jūtos kā tāda profesionāla šķirtene-no nākošā jau vienmēr gaida vairāk ,kā no iepriekšējā/vienalga -runa par gadiem vai vīriem/.Un skaidri zinu ,ka nesagaidīšu ne pusi no iecerētā.

Ko es gaidu no ziemas?!Vispirms jau nu to ,ka tā beidzot BŪS!Gaidu stipru salu un skaidru laiku ar sarmu un sauli janvārī,mežonīgus puteņus februārī un sniegu grauzošu sauli marta sākumā.Bet gan jau ka saņemšu daudzos atkušņus,slapju sniegu peļķēs un nenormāli slidenas mazās Pārdaugavas ieliņas.

Pavasaris ideālā variantā atnāks straujšs un spēcīgs,noēdīs sniegu un straujais atkusnis jau marta beigās uz pāris dienām atnesīs plūdus/piedodiet,bet nespēju nevēlēties/,aprīlī uz pavasara puķēm dejos cīruļputenis un maija saule būs silta un ne pārāk strauja.Realitātē-pēc visiem ticējumiem vēl Lieldienās mums jābrien pa sniegu/par godu zaļajiem Ziemassvētkiem/ un tas būs ap 18-21 aprīli.Kust jau kusīs un dubļi atkal būs visās malās un maijā saule viskarstākā būs tieši tulpju ziedēšanas laikā,lai jau 2 dienās noziedētu viss tas krāšņums uz ko ir gadu gaidīts.…

[Lasīt vairāk]