Aktuālā situācija (nedēļa līdz 2.10.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 2.10.11.)

Nedēla aizgājusi: pirmdiena - tagad atvasara caur RENEE anticiklona Z malu. Otrdien - aukstā fronte virzās pāri Latvijai no R puses: daudzviet līst. Trešdien - turpinās cikloniskās siltās frontes mākoņainība, atkal vietām nokrišņi. Ceturtdien un piektdien - neliels ciklona siltais sektors, un vienlaikus SEPDEH anticiklons no DR puses. Anticiklona "vara" vēl izteiktāka nedēļas brīvdienās. Svētdienas izskaņā no ZR puses - kāda aukstā fronte ar mākoņiem nāk.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi. Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 2.oktobrisAnticiklona SEPIDEH, šķiet, pēdējā diena virs Latvijas. Pamazām pastiprinās frontu-ciklonu līnija no Z-ZR puses. Rudens nāk ar jaunu vilni, pagaidām gan vēl visai silts priekš oktobra sākuma. Lai gan naktī daudzviet arī pirmās fiksētās šās rudens salnas piedzīvojām.

Sestdiena, 1.oktobrisSEPDEIH anticiklons ir mazkustīgs (lai neteiktu- stāv uz vietas) virs R-Eiropas. Tā Z-ZA mala arī pie mums rada atvasaru. Lai gan tomēr ziemeļu aukstums pagaidām lēni un maigi laužas pie mums. N… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 25.9.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 25.9.11.)

Nedēla: pirmdiena - jau ar GEORGE ciklona nokrišņiem, sākot ar R rajoniem. Uz austrumiem no Rīgas vietām arī negaisi. Otrdien šī fronte pārvirzījusies virs Latvijas, vien dodot vietām nelielus nokrišņus. No trešdienas pie mums ir ex-MARIA ciklona iespaids. Bet brīvdienās - pastiprinās anticiklona Z-ZA mala virs mūsu valsts.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
============================

Svētdiena, 25.septembrisDienas laikā virs Latvijas nostiprinās RENEE anticiklona Z mala, mākoņainība caur mitro gaisu saglabājas. Bet siltais DR vējš ir lēns, saulē arī tīras vasaras atskaņas jaušas.

Sestdiena, 24.septembrisEx-MARIA - vēl tālāk no Latvijas, tomēr tā ietekme dienas stundās vēl saglabājas. Brāzmaini R vēji daudzviet ap 10m/s, arī dažas nokrišņu brāzmas uz austrumiem no galvaspilsētas Rīgas vēl novērojami.

Piektdiena, 23.septembrisEx-MARIA, lai jau patālu uz ZA no Latvijas, tomēr nesa pāri mūsu teritorijai DR-R vēja brāzmas, vietām līdz 15m/s. Vietām, vairāk austrumos, arī nokrišņu brāzmas. <… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 18.9.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 18.9.11.)

Nedēla: pirmdiena - izzūdoša FRANK ciklons aukstā fronte virzās pāri Latvijai, vietām ar lietusgāzēm un dažu pērkonu. Otrdiena līdz piektdiena - ex-KATIA ciklons gādā par vējainu un pat vētrainu laiku Latvijas R daļā. Brīvdienās - neliela augsta spiediena atzars.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
=========================

Svētdiena, 18.septembrisNo rietumiem pamazām tuvojas GEORGE ar kārtējo nokrišņu joslu. Tajā pašā laikā Latvijā saglabājas rudenīgi silts laiks.

Sestdiena, 17.septembrisNeliels it kā augsta spiediena atzars virs Latvijas, kas tomēr "nelikvidē" nokrišņus virs Latvijas teritorijas. Visumā mākoņains, un dažviet tomēr piles no debesīm nāca...

Piektdiena, 16.septembrisKATIA - aiziet no Latvijas, lai gan uz kādas otrreizējās aukstās frontes ir visai apnicīgi nokrišņi, pārsvarā Latvijas centrā.

Ceturtdiena, 15.septembrisKATIA tomēr lēnām turpina ceļu uz Somijas ziemeļiem un tālāk uz Krievijas Baltās jūras krastiem (mega-garš ceļš šim virpulim, kas Atlantijas vidienē dzimis kā taifūns). C… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 11.9.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 11.9.11.)

Nedēla: pirmdienā - NINA anticiklona Z mala. Latvijā pārsvarā saulains, silts. R daļā arī spirgts DA vējš. Otrdien DIETER ciklons gādā par laika maiņu uz lietaino pusi. Trešdiena- sestdiena: ERICH ciklons (-ni) ar nākošo nokrišņu zonu. Svētdiena atpūta caur augsta spiediena atzaru.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
=================

Svētdiena, 11.septembrisAugsta spiediena atzars reizē ar FRANK ciklons pavisam nepamanāmo silto fronti - deva vēl vienu atvasaras dienu visā Latvijā. Samērā maz mākoņi, drusku vairāk apmākušies padebeši - no tuvojošā FRENK ciklona aukstās frontes Latvijas R daļā.

Sestdiena, 10.septembrisERICH (2) ciklona DR mala ar nelieliem īslaicīgiem nokrišņiem dažviet. Līdz dienas izskaņai ciklona ietekme pavājinājās. Un no ZR puses pastiprinās augsta spiediena atzars.

Piektdiena, 9.septembrisERICH (2) ciklona DR mala ar īslaicīgiem nokrišņiem daudzviet Latvijā. Gaisa plūsma šai dienā vienmērīga - no ZR uz DA pusi. Mēreni silts, kā jau parasti šajā laikā. … [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 4.9.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 4.9.11.)

Nedēļa: No pirmdienas visu nedēļu līdz pat sestdienai - BERT ciklons ar regulāriem nokrišņiem pāri Latvijai. Svētdiena: atelpa augsta spiediena atzarā.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
==================

Svētdiena, 4.septembrisNedaudz apnikušais BERT ciklons arī šajā dienā - gan vairāk Vidzemē un Latgalē/citviet ar jūtami mazāku intensitāti/ ražoja cb mākoņus ar nokrišņiem. Dienai ritot uz priekšu - mākoņi samazinājās, un pats ciklons aizgāja prom no Latvijas. Dodot vietu augsta spiediena atzaram, kas ir sastāvdaļa anticiklonan NINA ar centru virs Centrāleiropas.

Sestdiena, 3.septembrisNedaudz apnikušais BERT ciklons arī šajā dienā - gan vairāk Vidzemē un Latgalē/citviet ar jūtami mazāku intensitāti/ ražoja cb mākoņus ar nokrišņiem. Dienai ritot uz priekšu - mākoņi samazinājās, un pats ciklons aizgāja prom no Latvijas. Dodot vietu augsta spiediena atzaram, kas ir sastāvdaļa anticiklonan NINA ar centru virs Centrāleiropas.

Piektdiena, 2.septembrisBERT ciklons - palēnam virzoties uz A pusi - joprojām pāri Latvijai sūta lietusgāzes, reizēm ar dažiem pērkoniem dažās vietās. V… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 28.8.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 28.8.11.)

Nedēļa aizgājusi: līdz otrdienas rītam - YANNICK ciklona nokrišņu zona virs Latvijas. Otrdienā - arī neliels augsta spiediena atzars. No trešdienas tuvojas ciklons ZION: siltāks uz pāris dienām. Svētdien- BERT ciklona aukstā fronte šo siltumu dzen prom uz austrumiem no Latvijas.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.. .
=========================

Svētdiena, 28.augusts
Ciklona BERT aukstā fronte virzās pāri Latvijai uz austrumiem, lai kļūst jūtami vēsāks. Ir nokrišņi un vietām pērkona negaisi.
Sestdiena, 27.augusts
Silts vējš no D-DA puses pirms BERT ciklona aukstās frontes...
Piektdiena, 26.augusts
Ciklona ZION "siltais sektors", anticiklons uz DA no Latvijas.
Ceturtdiena, 25.augusts
Neliels augsta spiediena atzars no ZR puses pirms ZION siltās frontes.
Trešdiena, 24.augusts
Neliels augsta spiediena atzars no ZR puses pirms ZION siltās frontes.
Otrdiena, 23.augusts
Ciklona YANNICK oklūzijas fronte ar nokrišņiem aiziet prom no Latvijas austrumiem, dienā pastiprinās neliels augsta spiediena atzars no ZR puses. <…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 21.8.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 21.8.11.)

Nedēļa bija: pirmdiena karsta, bet no dienas vakara aukstā fronte virs Kurzemes. Divās nākamās dienās līdz trešdienai: fronte pāri Latvijai ar dažāda rakstura nokrišņiem. Ceturtdien - epizodiski nokrišņi anticiklona LIANE Z malā. Bet piektdienas pievakarē - ciklons XAVER jau "uzbrūk" ar silto fronti, kam seko negaisi un masīvs lietus daudzviet. Lietus turpinās arī sestdienas naktī, īslaicīgi nokrišņi sekojošā dienā. Svētdien: MORVEN anticiklona Z malā, un laiks uz brīdi nomierinās.

Turpinājums nākamajā nedēļā.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi.
=========================

Svētdiena, 21.augusts
Ciklons XAVER aiziet no Latvijas, tā aizmugurē mākoņainība un nelieli nokrišņi Latvijā...
Sestdiena, 20.augusts
Rītā pusē - ciklona XAVER ietekme. Naktī ilgstoši nokrišņi daudzviet, rītā tie ZA rajonos. Dienas laikā samazinās, lai gan lietus īslaicīgajā formātā saglabājās daudzviet. Vakarā iegriezās ZR vējš, kas R krastos bija brāzmains līdz 19m/s.
Piektdiena, 19.augusts
Dienas garumā ar savu mākoņu segu Latviju noklāja ciklons XAVER, dienā neizteikta siltā fronte ar nelieliem nokrišņiem, kam jau tās pašas dienas izskaņa - sekoja aukstā fronte ar pērkoniem vispirms Kurzemē, tad centrā. U…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 14.8.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 14.8.11.)

Nedēļa kopumā: līdz piektdienas vakaram - SVEN ciklons ar centru uz ziemeļiem no Latvijas. Visu laiku līst, ir negaisi nedēļas vidū. Bet no piektdienas naktis - jau TIMO vipulis virs Latvijas: priekšpusdienā ilgstošs lietus centrā un Vidzemē. Un vakarā arī daža lietusbrāzma ar negaisiem Latgalē un Vidzemes D daļā. No sestdienas otrās puses: zem VOLKERS ciklona dancojuma. Ar negaisiem Latvijas austrumu daļā.

Turpinājums nākamajā nedēļā..
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Iepriekšējais laiks: līdz 24.7.11.; līdz 31.7.11.; līdz 7.8.11.

========================

Svētdiena, 14. augusts
Silta, bet jūtami nestabila gaisa masa ar negaisiem centrā un vietām austrumu daļā
Sestdiena, 13. augusts
Rīta pusē neliela anticiklona D mala, vakarā jau lietusgāzes uz D robežām ciklona VOLKER gaisotnē.
Piektdiena, 12. augusts
CIklons TIMO visai ātri pārskrēja šķērsām pāri Latvijai, dienas pirmajā pusē dodot ilgstošu lietu Kurzemē, centrā un vidzemē. Bet Latvijas DA rajonos nesot arī dažu negaisu.
Ceturtdiena, 11 augusts
Ciklons SVEN aiziet prom no Latvijas, vien daži nokrišņi "nokavējušies" virs mūsu galvām. <…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 7.8.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 7.8.11.)

Nedēļa kopumā: piecas dienas ar anticiklonu, pēc tam RENE un SVEN ar pakāpeniski pastiprinošiem nokrišņiem. Pirmajās piecās darbadienās KARIN anticiklons veidoja stabilus laika apstākļus ar "laba laika" mākoņis. Vispirms gan caur ZA vējiem un pavēsu gaisu naktīs. Taču ceturtdien un piektdien vējš jau no D puses. Tamdēļ gan tumšajās stundās, gan dienās siltāks. Sestdien gāja pāri RENE ciklona siltā fronte ar nelieliem lietiem daudzviet Latvijā, svētdienas pirmajā pusē pie mums daudz siltāks gaiss līdz pat +26+27 grādiem vietām. Bet no nedēļas pēdējās dienas otrās puses - Kurzemē un centrā lietusgāzes, vietām ar negaisiem. .

=> Turpinājums nākamajā nedēļā.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi

Turpinājums no nedēļām: līdz 24.7.11.; līdz 31.7.11.
==========

Svētdiena, 7. augusts Ciklons SVEN ar auksto fronti pagaidām virs Kurzemes.
Sestdiena, 6. augusts Ciklons RENE-SVEN (abi virpuļi saplūst kopā vienā...) ar silto fronti un nelieliem nokrišņiem Latvijā.
Piektdiena, 5. augusts
(copy-paste, hehe) KARIN anticiklons aizvien mazkustīgs ar centru Latvijas tuvumā. <…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 31.7.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 31.7.11.)

Nedēļa līdz 31. jūlijam.

Nedēļa aizgājusi. Vērojām vasaras pilnbriedu un maksimālās izpausmes. Masīvus negaisus Latvijas lielākā daļā, bet ceturtdien-piektdien arī masīvas lietusgāzes Kurzemē, vietām lokāli plūdi un postījumi: Saldū, Brocēnos un citviet Kurzemes novados. Apludinātas mājas, izskaloti ceļi, daudzviet lauki zem ūdens.


Turpinājums no nedēļas līdz 24.7.11.. Turpinājums nedēļā līdz 7.8.11.
===============

* Svētdiena, 31.7.11.
Anticiklons KARIN pastiprinās, lai gan ievērojama mākoņainība un atsevišķas lietus brāzmas vērojamas dažādās vietās Latvijā.

* Sestdiena, 30.7.11.
Ciklons QUENTIN turpina aizpildīties, lai gan vietām nokrišņi virs Latvijas vēl vērojami.
---------------------------

* Ceturtdiena, 28.7.11.
Ciklons QUENTIN joprojām mazkustīgs ar centru nu jau Latvijas vidienē, dienas otrajā pusē ievadot, šķiet, šā gada lielākās diennakts lietavas Latvijas R daļā, citviet negaisus.

* Trešdiena, 27.7.11.
Ciklons QUENTIN mazkustīgs ar centru uz DR no Latvijas, masīvi negaisi daudzviet valstī. <…

[Lasīt vairāk]