1. 26.06.2016 18:22 Skatīt

  Sveiki! Nu es arī domāju, ka negaisi būs, un tie būs labi. Tūlīt tuvākajā laikā, nu es teiktu jau nākamās stundas laika tajā frontes pārrāvumā arī veidosies negaisi. Atmosfēra ir vienkārši EXPLOSIVE šobrīd. Negaisi izveidosies vienkārši momentāli. orientējoši varētu teikt ka uz A no Rīgas varētu tie attīstīties un Rīgai atliks tikai noskatīties.

  Šodien gadījās būt Mālpils pusē, kur novēroju ļoti nestabilā gaisā attīstošos CB. Principā negaiss ne no kā izauga par vērā ņemamu Atomisko sēni kādu 20 minūšu laikā. Šis negaiss gan nebija uz frontes un ātri pagaisa - tas nebija pastāvīgs.

  Gaidam, gaidam.

  Ielādē...
 2. 17.06.2016 21:34 Skatīt

  Stipru negaisu šoreiz noķert neizdevās. Vai 3 līmeņa prognoze Lietuvai šoreiz bija pamatota ? Domāju, ka nē, jo tiklīdz fronte ienāca lietuvā, tā kļuva arvien vājāka. Negaiss bija spēcīgs neilgu laiku pēc tā izveidošanās un tad lēnām atslāba.

  Ņemot vērā visu iepriekšminēto tomēr izdevās piedzīvot negaisa fronti Kauņas rajonā un izjust vidēja spēka triecienvētru - vērā ņemams vējš, ļoti stiprs lietus, krusa gan nē, zibeņošana vidēja.

  Lai gan ir vilšanās par 3. līmeņa dienas nepiepildīšanos, tomēr tam ir arī labā puse, negaiss nav nodarījis liela mēroga postījumus. Cik diez ilgi būs jāgaida uz vēl kādu 3. līmeņa dienu Latvijā vai tās tuvumā - nu kādi 5 gadi jau varētu būt.

  Ielādē...
 3. 17.06.2016 18:35 Skatīt

  Vispār tomēr fronte bija tīri laba. Pārgāja fronte pāri nedaudz uz Z no Kauņas. Zibeņo intensīvi un diezgn tuvu, lietus gandrīz horizontāls un ļoti spēcīgs. Redzamība intensīvākajā brīdī ne vairāk par 100 m. Normāli

  Ielādē...
 4. 17.06.2016 17:11 Skatīt

  Esmu no Kauņas uz Rietumiem kautkur. Aukstā fronte tuvojas un jau jūtamas pirmās lietus lāses. Vizuāli izskatās ne pēc kā un negaisu fronte apsīkusi. Lietuvas radars arī nestrādā un līdz ar to es īsti neredzu kur ir stiprāki nokrišņi un kur vājāki. Principā Chase is over (medības beigušās).

  Ielādē...
 5. 17.06.2016 12:19 Skatīt

  Netālu no Lietuvas robežas gaiss kļuvis sutīgs, lai gan debesis pelēkas. Siltā fronte nāk un aiz tās ir silts un smacīgs gaiss. Es nezinu, kā lietuvā būs ar internetu. Iespējams, ka kāds apdeits būs tikai vakarā. Lietuvas radars protams šobrīd nestrādā, laikam tieši tāpēc, ka šobrīd to vajadzētu, lai gan Lietuviešu radara attēls nav diez ko labs lai neteiktu vairāk. LV radars - brīžos kad tas darbojas, rāda ļoti labi attēlu, vismaz kas attiecas uz lokālu negaisu redzamību.

  Ielādē...
 6. 17.06.2016 10:33 Skatīt

  Es laižu uz Estofex 3. līmeņa zonu Lietuvā. Ziņas twitter @Negaiss, Instagram - Negaiss, Facebook - Normunds Negaiss.

  Ielādē...
 7. 17.06.2016 07:27 Skatīt

  Un arī - A level 3 was issued for W-Belarus, NE Poland and Lithuania mainly for an augmented tornado risk (a significant event is possible), damaging wind gusts, large or very large hail and excessive rain.
  - Lietuva ir 3. līmenī tieši tornado riska dēļ. Šāds brīdinājums un 3. līmenis tika izsludināts arī Polijā 2008. gada 15 augustā un kas notika ? - Notika tornado uzbrukums - bija vairāki spēcīgi amerikāņu tipa tornado. Vai tādi sagaidāmi šodien lietuvā? Jā

  Ielādē...
 8. 16.06.2016 11:09 Skatīt

  Sezona sākas rīt. Estofex 2. līmeņa zonā iekļauta arī Latvija, turklāt šobrīd aktuāla prognoze ir (Extended) - prognoze jau nākamajai dienai, kas liecina par to, ka ir liela pārliecība par stipru negaisu vēidošanos 2. līmeņa teritorijā.

  Jā, spēcīgi negaisu attīstība ir ļoti ticama, taču LV teritorijā tie ienāks no Lietuvas tikai vakarā, vēlu vakarā. Lielākais tornado risks varētu būt Lietuvā neilgi pēc negaisu izveidošanās un ļaunākajā gadījumā pievakarē Lietuvā veidosies (line of descreat supercells) - atsevišķu superšūnu rinda, kas padara tornado risku patiešām reālu.

  Vispār laikapstāķli rīt un parīt tā teikt - nebūs vienmuļi. Sākumā mūs sagaida negaisu risks, kas pāries ne tik ierastā vasaras ciklona vētrā.

  Ielādē...