1. 17.11.2012 11:00 Skatīt

  Nomācies kā deķis. Pēc vairāku prognožu vidējā, uz nākošās nedēļas beigām paliks aukstāks,tāpēc jaunajā dzīves vietā bija nepieciešams šķūnītī/garāžā ierīkot nesasalstošu kartupeļu kasti - atceros, kādus gadus iepriekš dalījos pieredzē. Tagad pielietoju modernākus līdzekļus - varbūt kādam atkal noder. Izmantoju nopirktu komposta kasti, kas salikta akveidīgi no dēlīšiem (~13Ls), izoderēju no iekšpuses ar estrudētā polistirola 5cm biezām plāksnēm (lieto pamatu siltināšanai), arī no apakšas, apakšā iekšpusē, ieliku 4 lielās flīzes, tad uz tām salocītu spirālē DEVI sildkabeli (10 W/m - kopējais siltums atkarīgs no garuma, jo kabelī silst masa starp vadiem - 4m garumā - tātad kopā 40W un pa virsu atkal flīzes un tad nāk jau kartupeļu plastmasas kastes. To visu noslēdz atkal ar polistirola plāksnēm.Lai nebūtu jālieto dārgos termoregulātorus, pieliku elektrisko pulkstenīti - programmato… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv

  Ielādē...
 2. 14.11.2012 10:47 Skatīt

  Ķegumā ap 07h bija 0*C, tagad jau +5,5*C, Wst sektora vējš. Kaut arī savu vēja virziena rādītāju ar rotoru (pēc rotēšanas ātruma "uz aci" var noteikt vēja ātrumu) esmu pacēlis virs saimniecības ēkas jumta, apkārtējo ēku un koku radītās turbulences dēļ tas svaidās un precīzi virzienu var pateikt tikai pie mazākiem vēja ātrumiem. Apmācies.

  Ielādē...
 3. 12.11.2012 11:06 Skatīt

  Sveiki, meteomīļi, visapkārt. Kopš vasaras beigām klusēju, kas saistībā ar dzīves vietas maiņu - Baltezeru nomainīju pret Ķegumu. Turpmākajā sezonā burāšu ar savu mini-trimarānu Ķeguma ūdenskrātuvē, gribas gan saukt to arī par ezeru - varbūt ne tik plats, bet daudz garāks. Bet to pārbaudīšu praksē nākamsezon, no mājas ezers nepilnu 100m attālumā un burājamais uz trim ritentiņiem. Pagāja laiks, kamēr jau tur dzīvojot, pabeidzās celtniecība - remonts (nezinu, kas bija vairāk), kā arī pieslēdzās internets. Turpmāk par laika apstākļiem stāstīšu no šejienes. Dzīvošu diezgan ekoloģiskā mājiņā - nosiltināta ar akmens vati, 3-kāršie stikli, zemes siltumsūknis, rezervei kamīns. Apkārt gan viss vēl izārdīts, slapjuma dēļ, labiekārtojot, traktors gandrīz noslīka ierakto siltumsūkņa caurulīšu vietās. Jāpaciešās līdz nākošajam pavasarim. tad jau manīs.

  Ielādē...
 4. 12.07.2012 10:06 Skatīt

  Pie manīm, Rīgai otrajā pusē, naktī, ap 02 h lija diezgan stipri.

  Ielādē...
 5. 07.07.2012 10:45 Skatīt

  Tas mākoņu veidojums, kas padarīja šo to Jūrmalā, nāca virsū arī it kā man, bet virs galvas arī izbeidzās - lēni nāca no Rīgas puses un tad nemanāmi izklīda, taisīju atkal logus vaļā, lai kāda vēsmiņa. Elektroniskais termometrs ēnā pie ēkas 2. stāva augstumā rādīja +34,7 C, acīm redzot, kāda lokāla īpatnība, jo ziemeļu puses siena, nevar teikt, ka tā bija uzkarsusi. Nomainīju pat bateriju - tas pats. Var jau būt, ka pie lieliem + un - melo, nav jau kalibrēts kādā laboratorijā. Kā agrāk teica - "širpotreb", tikai Eiropas izpildījumā.

  Ielādē...
 6. 04.07.2012 10:53 Skatīt

  Ap pieciem no rīta arī manā pusē nedaudz uzlija.

  Ielādē...
 7. 27.06.2012 10:35 Skatīt

  Paldies Lietusvīram, par video. Nav jau nemaz tik bieži, kad ciklona centrs iet garām tik tuvu mums. Un vēl nofiksēt to video pus dienas garumā. Perfekti !!! Par to čalošanas apsīkumu. Daudzi bija projām no datora, no mājām svētku dēļ. Bet ir vēl viena problēma. Bieži vien komenti "šodiena" un "vakar" ir jāmeklē zem vairākīem rakstiņiem. Tā nu sanāk, ka esi sācis "čalot" ar kādu šodien zem viena artiķelīša, bet šamējais "čalotājs" jau pasprucis zem cita šodienas raksta un vairs šeit neatgriežas. Kā saka - vienmērīga čalotāju izkliede.

  Ielādē...
 8. 25.06.2012 10:38 Skatīt

  Jā, Maijiņ, Ziemassvētki pēc Jāņiem nāk virsū ar joni. Varēs atkal paslēpot. Kaut gan pazēģelējis ezerā pats esmu tikai vienu reizi.

  Ielādē...