Skaldam matus vai baļķus, bet Toms pats aicināja izteikt domas par jauno laika ziņu modeli, nu un mēs to arī darām... :)
Ja Tu pats skatītos TV un nebūtu no tā atteicies, varbūt arī domātu savādāk... Es savu dzīvi vismaz šobrīd bez TV nespēju iedomāties, un tur arī mūsu spriedumu galvenās atšķirības saknes! :)
Tur nu gan tev piekrītu par visiem 100%, taču vismaz man šādas izrādes (ar retiem izņēmumiem - kad attiecīgs noskaņojums... ;) ) pie dūšas neiet, kaut gan sava odziņa, ja vien tā nav pārāk uzbāzīga un neaizēno svarīgāko informāciju, nekaitē. :)
Bet diemžēl, vismaz LNT, ir tieši otrādi - gadās stulba ķiķināšana, bijuši daudzi gadījumi, kad studijnieki laika ziņu lasītājus "pavelk uz zoba" tiešajā ēterā, un tad jau tā info aiziet čau... Plus vēl vēstītāju (ne vienmēr, bet bieži) šovmeniskais diletantisms... Tāpēc pēdējā laikā LNT vairs neskatos, bet sagaidu LTV1 (dažreiz vēl TV3 aiz neko darīt (tajā laikā manā vakara TV sesijā parasti pa TV nekā svarīga nav) palūru, bet arī tur kvalitāte ir krietni kritusies salīdzinājumā ar sākumiem viņu modelim).
Kāpēc 4? Pietiek ar divām krāsu kartēm - statiskajām kartēm ar gaidāmo max t dienā un min t naktī, vai arī vienu - dinamisko virzību diennakts laikā, ko papildina ar parasto (bez krāsām, ar skaitļiem, kā tagad, min-max) dienai un naktij.
Pārāk daudz nevajag, var parādīt, piemēram, satelīta karti Eiropai un Latvijai (kas jau tagad labi tiek darīts), pēc tam Latvijas temperatūru karti, vai nu krāsu temp., vai - lielāku ar nedaudz vairāk atskaites punktiem visos 4 novados (es rēķinu, ka vajadzētu vēl 1-2 Kurzemē, 1-2 Vidzemē un 1-2 Latgalē, atkarībā no to savstarpējā izvietojuma) un būtu OK. Tāpat arī nokrišņu un riska faktoru teksti/simboli u.c., par to jau sīkāk grūti komentēt bez konkrēta attēla/projekta priekšā.
Krāsu zonas varētu būt labs risinājums, tās plaši izmanto, piemēram, Krievijas TV (tur gan ir nesalīdzināmi mērogi, bet ideja paliek, turklāt arī mums starp austrumiem un rietumiem grādu starpība nereti mēdz būt ievērojama. :)
Par punktiem - skaidrs, ka visus punktus neparādīsi, es to nosaucu kā piemēru, bet, ja krāsu ideja "neiet krastā", tad palieku pie pārliecības, ka pašreizējā variantā šo punktu sadalījums ir nepietiekams un nevienmērīgs.
Ir lietas, kam piekrītu, bet ir lietas, kam negribu piekrist.
Taisnība, ka daudzi "vecie koki" nepāraugs jaunā audzē un neiemācīsies jaunus veidus, kā iegūt laika ziņas, bet viņi arī negaida laika ziņu pārtapšanu par "mācību stundu". Drīzāk - konkrētu, izsmeļošu prognozi, kāds laiks gaidāms nākamajā dienā viņu novadā. "Mācību stunda" noderētu ar, bet - cik tad ilgi vienu un to pašu mācīsi? Tak ne jau katru reizi! ;)
Taču negribu piekrist, ka tikai "vecie koki" vien gaida laika ziņas TV. Ja pats neskaties TV (nav svarīgi, kādu apsvērumu dēļ) un esi pilnībā "atdevies" neta varā, nebūt nenozīmē, ka jaunie un "pa pusei jaunie" to nedara. Es, piemēram, regulāri paskatos dažādu TV kanālu rādītās laika ziņas (ne tikai Latvijas vien), tiesa, varbūt mani var ieskaitīt t.s. "1,11%" kategorijā, jo es arī vērtēju un salīdzinu, kuras labākas… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv
Šodien beidzot saulains laiks!!! :))
Nakts vēl bija nomākusies, bet silta, ap +5, min t +4,5*C. Noskaidrojās ap 10.00, un pēc tam dienā MMD, pamazām mākoņu daudzums samazinājās, Saulei tie īpaši netraucēja. Dienas 1.pusē vēl arī silts, 11.45 +5,6*C, 13.00 +6,4*C (šīsdienas max), bet uz pēcpusdienu aizvien vēsāks, jau 15.40 vairs tikai +3, 17.40 +0,7*C, bet tagad jau kādu pusstundu ap 0 grozās un pamazām slīd mīnusos, šobrīd -0,3*C. Nekas - lai piesalst, arī ziemai laiks parādīt, ka nav aiz kalniem! :)
Doma par max/min temperatūrām arī man patiktu, bet, runājot par karti, tad gribētos to gan lielāku, kur katru Latvijas daļu varētu attēlot plašāk (kaut kas līdzīgs, tikai labākā kvalitātē un ar vairāk "atskaites punktiem", kā to dara TV3), jo pašreizējā variantā, piemēram, Latvijas D daļā starp Bausku un Daugavpili ir "tukšums"... Kaut gan laika apstākļi bieži vien ir jūtami atšķirīgi (dažu-vairāku grādu temperatūras atšķirības, apmācies vai saulains laiks utml.) pat daudz tuvākās teritorijās, piemēram, Līvānos un Daugavpilī. Tāpat esmu ievērojis, ka Līvānos reālie laikapstākļi nereti ir tuvāki tiem, kādus prognozē, piemēram, Bauskai, nevis Daugavpilij, kaut arī pēdējā ir tuvāk.
Tādēļ gribētos, lai arī "vidējo A" puse nepaliek "apdalīta", jo Latgale nav tikai Daugavpils, Rēzekne, Ludza, varētu pielikt klāt arī Līvānus kā Latgales R robežu, … Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv
Meteolapa.lv izmanto sīkdatnes, lai personalizētu lapas saturu un reklāmas, nodrošinātu sociālo tīklu iespējas un analizētu apmeklētāju plūsmu.
Uzzināt vairāk.
Vai drīkstam izmantot Tavus datus, lai personalizētu reklāmas?
Vai drīkstam izmantot Tavus anonimizētus datus, lai palīdzētu mums sekot apmeklētāju plūsmai?
Skaldam matus vai baļķus, bet Toms pats aicināja izteikt domas par jauno laika ziņu modeli, nu un mēs to arī darām... :)
Ja Tu pats skatītos TV un nebūtu no tā atteicies, varbūt arī domātu savādāk... Es savu dzīvi vismaz šobrīd bez TV nespēju iedomāties, un tur arī mūsu spriedumu galvenās atšķirības saknes! :)
Tur nu gan tev piekrītu par visiem 100%, taču vismaz man šādas izrādes (ar retiem izņēmumiem - kad attiecīgs noskaņojums... ;) ) pie dūšas neiet, kaut gan sava odziņa, ja vien tā nav pārāk uzbāzīga un neaizēno svarīgāko informāciju, nekaitē. :)
Bet diemžēl, vismaz LNT, ir tieši otrādi - gadās stulba ķiķināšana, bijuši daudzi gadījumi, kad studijnieki laika ziņu lasītājus "pavelk uz zoba" tiešajā ēterā, un tad jau tā info aiziet čau... Plus vēl vēstītāju (ne vienmēr, bet bieži) šovmeniskais diletantisms... Tāpēc pēdējā laikā LNT vairs neskatos, bet sagaidu LTV1 (dažreiz vēl TV3 aiz neko darīt (tajā laikā manā vakara TV sesijā parasti pa TV nekā svarīga nav) palūru, bet arī tur kvalitāte ir krietni kritusies salīdzinājumā ar sākumiem viņu modelim).
Kāpēc 4? Pietiek ar divām krāsu kartēm - statiskajām kartēm ar gaidāmo max t dienā un min t naktī, vai arī vienu - dinamisko virzību diennakts laikā, ko papildina ar parasto (bez krāsām, ar skaitļiem, kā tagad, min-max) dienai un naktij.
Pārāk daudz nevajag, var parādīt, piemēram, satelīta karti Eiropai un Latvijai (kas jau tagad labi tiek darīts), pēc tam Latvijas temperatūru karti, vai nu krāsu temp., vai - lielāku ar nedaudz vairāk atskaites punktiem visos 4 novados (es rēķinu, ka vajadzētu vēl 1-2 Kurzemē, 1-2 Vidzemē un 1-2 Latgalē, atkarībā no to savstarpējā izvietojuma) un būtu OK. Tāpat arī nokrišņu un riska faktoru teksti/simboli u.c., par to jau sīkāk grūti komentēt bez konkrēta attēla/projekta priekšā.
Krāsu zonas varētu būt labs risinājums, tās plaši izmanto, piemēram, Krievijas TV (tur gan ir nesalīdzināmi mērogi, bet ideja paliek, turklāt arī mums starp austrumiem un rietumiem grādu starpība nereti mēdz būt ievērojama. :)
Par punktiem - skaidrs, ka visus punktus neparādīsi, es to nosaucu kā piemēru, bet, ja krāsu ideja "neiet krastā", tad palieku pie pārliecības, ka pašreizējā variantā šo punktu sadalījums ir nepietiekams un nevienmērīgs.
Ir lietas, kam piekrītu, bet ir lietas, kam negribu piekrist.
Taisnība, ka daudzi "vecie koki" nepāraugs jaunā audzē un neiemācīsies jaunus veidus, kā iegūt laika ziņas, bet viņi arī negaida laika ziņu pārtapšanu par "mācību stundu". Drīzāk - konkrētu, izsmeļošu prognozi, kāds laiks gaidāms nākamajā dienā viņu novadā. "Mācību stunda" noderētu ar, bet - cik tad ilgi vienu un to pašu mācīsi? Tak ne jau katru reizi! ;)
Taču negribu piekrist, ka tikai "vecie koki" vien gaida laika ziņas TV. Ja pats neskaties TV (nav svarīgi, kādu apsvērumu dēļ) un esi pilnībā "atdevies" neta varā, nebūt nenozīmē, ka jaunie un "pa pusei jaunie" to nedara. Es, piemēram, regulāri paskatos dažādu TV kanālu rādītās laika ziņas (ne tikai Latvijas vien), tiesa, varbūt mani var ieskaitīt t.s. "1,11%" kategorijā, jo es arī vērtēju un salīdzinu, kuras labākas… Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv
Šodien beidzot saulains laiks!!! :))
Nakts vēl bija nomākusies, bet silta, ap +5, min t +4,5*C. Noskaidrojās ap 10.00, un pēc tam dienā MMD, pamazām mākoņu daudzums samazinājās, Saulei tie īpaši netraucēja. Dienas 1.pusē vēl arī silts, 11.45 +5,6*C, 13.00 +6,4*C (šīsdienas max), bet uz pēcpusdienu aizvien vēsāks, jau 15.40 vairs tikai +3, 17.40 +0,7*C, bet tagad jau kādu pusstundu ap 0 grozās un pamazām slīd mīnusos, šobrīd -0,3*C. Nekas - lai piesalst, arī ziemai laiks parādīt, ka nav aiz kalniem! :)
Doma par max/min temperatūrām arī man patiktu, bet, runājot par karti, tad gribētos to gan lielāku, kur katru Latvijas daļu varētu attēlot plašāk (kaut kas līdzīgs, tikai labākā kvalitātē un ar vairāk "atskaites punktiem", kā to dara TV3), jo pašreizējā variantā, piemēram, Latvijas D daļā starp Bausku un Daugavpili ir "tukšums"... Kaut gan laika apstākļi bieži vien ir jūtami atšķirīgi (dažu-vairāku grādu temperatūras atšķirības, apmācies vai saulains laiks utml.) pat daudz tuvākās teritorijās, piemēram, Līvānos un Daugavpilī. Tāpat esmu ievērojis, ka Līvānos reālie laikapstākļi nereti ir tuvāki tiem, kādus prognozē, piemēram, Bauskai, nevis Daugavpilij, kaut arī pēdējā ir tuvāk.
Tādēļ gribētos, lai arī "vidējo A" puse nepaliek "apdalīta", jo Latgale nav tikai Daugavpils, Rēzekne, Ludza, varētu pielikt klāt arī Līvānus kā Latgales R robežu, … Lasīt vairāk: novitusi.meteolapa.lv