1. 03.08.2011 18:28 Skatīt

  Paldies lapas uzturētājam, ka citus aizskarošo komentāru autoriem tiek atņemtas publiskās saziņas telpas piesārņošanas iespējas. Allažu gladiolu audzētāju pazīstu personiski, un lai Dievs dod, ka mums būtu vairāk tādu sava amata meistaru un entuzisatu. Starp citu, viņš ir arī laika vērošanas un prognozēšanas fans un mēs bieži pārspriežam iespējamo gaisa masu pārvietošanās prognozi (arī to, kas tiek rakstīts šeit). Priecājos, ka viņam mājā nav interneta un viņš par sevi apvainojošus komentārus nebija spiests lasīt, jo ja tāds būtu, viņš noteikti būtu viens no šīs lapas regulārajiem apmeklētājiem un komentāru autoriem.

  Ielādē...
 2. 01.08.2011 13:59 Skatīt

  Pāris lietus gāzes vēl gruntsūdens līmeni nepacels. Vismaz manā akā nekas nav mainījies neskatoties uz to, ka vairākas reizes ir kārtīgi nolijis (notekās vannītes pielijušas "ar kaudzi") Vakar novācu sīpolus, jo sausajā laikā apkaltušie laksti mitrumā sāka pūt, arī ķiplokus jau noraku, un tas ir netipiski agri, ja salīdzina ar citiem gadiem, bet nav ko gaidīt, ja grib savākt ražu.

  Ielādē...
 3. 01.08.2011 08:12 Skatīt

  Laiks paliek īsteni rudenīgs, pamatīgi nolija vakar vakarā un nedaudz arī nakts pirmajā pusē. Vakar gan diena vēl bija silta, brīžiem, pirms lietus, pat tveicīga, vēsākas paliek tikai naktis, kaut gan arī vēl īpaši sūdzēties nevar. Šorīt pie debesīm spoža saulīte, ziemeļu puses vējelis , +18.

  Ielādē...
 4. 28.07.2011 09:10 Skatīt

  Ja Digital1 paskatītos manu ierakstu 13.34, tad varētu izlasīt, ka viesulis Allažus apmeklēja 26. jūlija vakarā pēc plkst. 16.00 . Sorry, ka nevarēju to paziņot tai pašā vakarā, jo elektrības raustīšanās dēļ bija problēmas ar interneta pieslēgumu.

  Ielādē...
 5. 27.07.2011 13:34 Skatīt

  Allažu pagasta daļa, kas robežojas ar Mālpili, vakar piedzīvoja virpuļviesuli. Ap četriem sākās negaiss ar milzīgu krusu, un kad tas jau bijis gandrīz garām, nākusi piltuve, kas vienai daudzdzīvoklu mājai norāva šīfera jumtu ar visiem skursteņiem, blakussaimniecībā līdz pamatiem nopostīja šķūni, vēl pāris kilometrus uz priekšu paārdījusi mājas piebūvīti, salauzusi kokus, paārdījusies pa meža stūri, aiz sevis atstājot postažu. Visā pagastā uz stundu pazuda elektrība, bet postījuma zonā tā vēl šorīt dažās vietās nebija atjaunota. Līdz ar vētru nāca milzu krusa, kura vēl šorīt ir redzama atsevisķās grāvja malās. Pats vakars vēlāk bija tik kluss un mierīga, ka nelikās, ka vispār kaut kas tāds noticis, tikai pēc saules rieta ļoti strauji sabiezēja migla, kas neizklīda līdz pat rītam. Arī šodien pie mums ir ļoti spiedīgs un karsts, cerams, ka vakardienas scenārijs neatkārtosies.

  Ielādē...
 6. 23.07.2011 08:29 Skatīt

  Pirms 15 minūtēm sākās lietus, līst pamatīgi, vēja tikpat kā nav, visapkārt viss nomācies vienlaidus pelēks. Jācer, ka šoreiz zemei tiks kaut kas vairāk par nelielu pamērcēšanu.
  Diemžēl ilgāk par 25 minūtēm nelija, sāk skaidroties. Šķiet, ka mūs apciemojis vienīgais mākonis tuvākā apkārtnē, vismaz radars tā uzrāda. Gaisa temperatūra +20,3, ārā patīkams svaigums, viegli elpot. Tāds laiciņš varētu saglabāties visu dienu- svaigs, mierīgs un gana silts.

  Ielādē...
 7. 22.07.2011 18:08 Skatīt

  A, ZA vējš, samērā stiprs, +30, samērā lielā ātrumā sāk mākties, bet mākoņu "biezums" - neliels (pašķidri). Neskatoties uz pagājušās nedēļas pēris lietus reizēm, ūdens līmenis akā joprojām zems, tā es lietu gaidu ļoti.
  18.30 dienvidaustrumu pusē sāka biezēt mākoņi un parādījās tautas valoda sauktās "'pērkongalvas", jeb augstie vertikālie negaisa mākoņi. Pirms septiņiem vienreiz norūca, pāris piles nopilēja, bet šķiet, ka neko nopietnu gaidīt nevar, jo arī radars neko ievērības cienīgu tuvumā neuzrāda.

  Ielādē...
 8. 21.07.2011 10:04 Skatīt

  Vakar no 18.00-22.00 vēroju, kā dienvidu pusē biezē mākoņu siena un klausījos attālu pērkonu rūkoņas kanonādē, brīžiem gaiss tā "sabiezēja', ka likās tūlīt, tūlīt kaut kas sāksies, bet tas viss lēnām aizslīdēja pag rietumu malu. Desmitos vakarā nedaudz papilināja, bet nekas nopietns, iestājoties tumsai iekārtojos ārā dārza atzveltnes krēslā, lai noskatītos brīvdabas šovu "Agrā rūsa", pamalē mākonu sienu ir pa laikam pāršķēla zibeņu šautra un atspīdumi, ik pa laikam iekrāsojot to baltā vai sārtā krāsā. Diemžēl ilgi neizturēju, jo odi sāka kost apgriezti proporcionālā intensitātē tam, kā mākoņu masa no manis attaļinājās. Ar kaunu jāatzīst, ka šo lidoņu priekšā nācās kapitulēt, jo man koda cauri garajām biksēm un pat krēsla brezenta audumam. Nu ko, ceru, ka daba šo izsādi vēlreiz atkārtos īpaši priekš tiem, kam kam šis fantastiskais skats šoreiz izpalika.

  Ielādē...