Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Skaists vakars. Saule atkal iebrida sarkanīgos padebešos, bet to krāsu, cik nu es esmu dzirdējusi, iespaido putekļu daudzums gaisā. Tādi saulrieti parasti ir vasaras beigās, karstā, sausā laikā, kad kombaini vāc ražu un gaisā ir maz mitruma. Var jau būt, ka es kļūdos, bet tādas asociācijas man raisās. Jau tuvojas desmitiem, bet t vēl virs 10°C atzīmes, viens no siltākajiem vakariem, kādi pēdējā laikā bijuši.Burvīga diena! Mašīnas termometrs radīja +19°C, bet man pie mājas visi 20. Zalkšiem sācies kāzu laiks, žēl, ka vecajās muižas drupās to palicis pavisam maz, bet var jau arī saprast tuvējās mājas iemītniekus, jo ne visi sajūsmā par tādiem kaimiņiem. Kokiem pumpuri burtiski sprāgst vaļā, visās mājās dzeltenu narcišu dobes, strazdi turpina būrī stiept zāles kušķus un sūnu gabaliņus no ābeļu stumbriem. Pavasaris!


Priecīgas Lieldienas! Otrais rīts bez mīnusiem, saullēktā pamalē vēl bija pa mākonītim, bet nu jau debesis atkal skaidras. Iebraucu mežā palūkoties, kā zied silpurenes, atkal ar nožēlu konstatēju, ka turpinās mežu izciršana, tur, kur smagā tehnika pāri iet, maz kas izdzīvo, bet pāris vietās vēl ir pa pušķītim saglabājies.


Man sešos pie loga bija -2,7°C, virs dīķiem cēlās maza migliņa, bet ātri izklīda. Nedaudz ielūkojos mežā - pirmās pavasara sēnes jau degunus no zemes pabāzušas, kuram nav slinkums meklēt un tad trijos ūdeņos vārīt, var ar groziņu doties sēņot :).


Šorīt atkal pāris grādu mīnusā un halo loks ap sauli.Man tāda sajūta, ka lēnām paliekam par tuksneša zemi. Šodien, kad vai katrā laukā dūca pa traktoram, jo zemniekiem sākušies sējas darbi, gaisā bija tik daudz putekļu, kā tuksneša vētras laikā. Vakarā vēl apbraucu mazu līkumiņu, brīžiem lauka vidū putekļu mākonī pat traktors švaki redzams. Toties kāda vērtība ūdenim! Lauka malā neliela paņčka, kur meliorācijas notekas aizsērējušas - tagad putnu paradīze. Minūtēs 10, ko tur pasēdēju, nomainījās putni viens pēc otra, cits dzert, cits mazgāties, lielākie padzen nost mazākos, mazākie - vēl mazākos. Joprojām lieli zosu bari turpina atpūsties uz zālāju laukiem. Gan no rīta, kad braucu uz darbu, gan vakarā, kad saule jau rietam tuvojās, simtiem zosu uzturas liela lauka viducī, kad lauksaimniecības tehnika patraucē, tad visi ceļas spārnos, bet pēc laika atgriežas atpakaļ.Naktī ap trijiem pie loga bija -6,8°C, šorīt visi ūdeņi āra traukos ar pamatīgu ledus kārtiņu. No rīta izgāju paklausīties putnu dziesmas un dārzā saskrējos ar zaķi, jau nobijos, ka būs ticis klāt mazajām ābelītēm, kurām nesen noņēmu skuju sargus, bet nē, šis aizcilpoja līdz dārza malai un locīja iekšā jauno zālīti, cik nu tā tur paaugusi. Diena saulaina, gaiss pamazām iesilst.


Sešos pie loga bija -4,7°C, pašlaik +0,9°C. Pilns dārzs ar sīkputniņiem, domāju, ka tas ir tas pats žubīšu bars, kas te jau pāris dienas dzīvojas, arī no Siguldas braucot, pa ceļam daudzus mazo putniņu barus redzēju, daudzi sēž uz asfalta, bet tas arī šodien neiesilst, jo saules nav. Atliek vien sanest malku un kurināt krāsniņu, ārā iet nu nemaz negribās.Šorīt uz zemes plāna sniega kārtiņa, nokrišņi turpinās. Termometrs pie loga gan rāda +0,7°C, bet sniegs turpina snigt. Strazdu bariņš sēž ābeles zaros galīgi sabozies, nemaz nesagaida mani ar ikrīta dziesmām.


Daži grādi plusā, ik pa laikam kaut kas sniegveidīgs birst no mākoņiem. Dzērves un stārķi staigā pa pļavām un tīrumiem, meklēdami ko ēdamu, bet tik vēsā visa dzīvā radība slēpjas no aukstuma, kā var.


Naktī bija nelieli mīnusi, tagad starp 8-9°C, bet saules nav un auksts vējš. Vienu brīdi no neliela mākoņa bira sniega graudi, bet tas pavisam neilgu brīdi un tūdaļ izkusa, tik vien kā asfaltu samitrināja. Zemei vajadzētu kārtīgu lietu, bet skatos, ka nekādus nopietnus nokrišņus nesola.


Diena iesākās ar sarkanu saullēktu un noslēdzās ar tādas pat krāsas rietu. Pa vidu gan vairāk dūmakainas debesis, bet kopumā sūdzēties nevar, pret vakaru norima vējš, tīri silts vakars un arī pirmie odu kodieni, istabā ar šie iesprukuši, no rīta būs pumpas un kasīšanās, tā vienmēr sezonas sākumā, vēlāk reakcija nav tik stipra,


Šorīt gaisā jūtamas pārmaiņas, saule ilgi tuntulējās no zilgansārtas dūmakas un beigās izlīda kā sarkana bumba, arī pēc saullēkta debesis tādas kā nedaudz matētas.


Paldies!


Diena saulaina, bez neviena mākonīša debesīs. Vējš un saule zemi tā izkaltējuši, ka nolēmām, ka mazais dārzs jākultivē, dēls secināja, ka zeme tik sausa, kā nereti maija sākumā. Lielie zemnieki uzsākuši sēju, vairāki lauki ar cūku pupām jau sasēti. Es ar nenocietos, zirņus un pupas jau sabakstīju zemē, bet drošības pēc zemi nosedzu ar agrotīklu, jo nākošās nedēļas prognozes man nemaz nepatīk.