Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Kā par brīnumu, manējās arī izturēja. kaut arī uz zemes noliktā plēvē, kur bija satecējis ūdens, izveidojās ledus kārtiņa.Ļoti vēsa nakts, pašlaik pie loga -0,4°C, uz zemes liela salna. Vakarvaka siltums bija mānīgs, šķiet, šī nakts būs nosaldējusi pēdējās ziedošās puķes.


Manā dārzā birst un birst..ne jau lapas, bet āboli. Rīgas rožābele beidzot ir nobriedinājusi augļus un tie būkšķēdami cauru nakti birst lejā, cik vakarā nolasīts, tik no rīta atkal sakritis. Nakts bija silta, arī rīts nomācies, bet silts, jo vēja nav. Lieli strazdu bari klejo pa apkārtni, pirms ceļa grib pamielodamies ar augļiem un ogām.Nupat atgriezos no Kurzemes jūrmalas, beidzot no sirds izsēņojos! Kāpu meži sēņu pilni- sākot no sviesta beciņām un priežu bekām, līdz baravikām un dzīslkātu bekām. Pēdējās brangi saaugušas otrajā kāpā, ja atklāti, tad pirmo reizi redzēju un vācu tādos kvantumos. Mājās braucot redzēju lielus putnu kāšus migrējot uz dienvidiem, lēnām sāk iekrāsoties koku lapas. Ja nedēļas beigās uznāks salnas, tad krāsu intensitāte strauji pieaugs.


Šorīt pa ilgiem laikiem atkal redzama zila debess un saule. Mākoņi gan staigā apkārt un arī prognozēs sola lietu, bet priecājos par katru saulaino mirkli. Sociālajos tīklos parādās arvien vairāk ziņu par sēnēm, tapēc gaidu brīvdienas, lai var doties sēņu medībāas, kamēr nav uznākušas nākamās salnas, ko sola jau pēc nedēļas.


Nomākusies, auksta diena, +13,5°C. Telpas paliek arvien vēsākas, māju jau uz nakti nedaudz iekurināju, bet darbā paliek drēgns- papīrs mitrs, iestrēgst printerī, ilgstoši strādājot pie datora salst kājas un pirksti, šodien deguna galā jau pile- iesnas klāt! Jau vismaz diviem kolēģiem ir pozitīvas vārdā nesaucāmās slimības analīzes, bet pārējiem jāiepazīstas ar apkārtrakstu par energoresursu taupīšanu darba vietā. Jā, izskatās būs smaga ziema. Būtu mūs vismaz rudens vēl palutinājis ar siltumiņu! Vasara savus pozitīvos rezultātus ieguva tikai uz augusta karstuma rēķina, vasaras sākums tāpat nekāds siltais nebija. Bet nav ko želoties, mums vismaz raķetes uz galvas neviens nemet. Štrunts par lietišķo etiķeti, ņemšu uz darbu biezās vilnas zeķes un bezpirkstu uzrocīšus.


Kārtējā vēsā nakts, kaimiņu mājās vienā pēc otras sāk kūpēt apkures skursteņi, bet es uzsedzu otru segu un vēl varonīgi turos bez kurināšanas. Arī uz darbu dodoties skatos pēc siltākas jaciņas. Vakar ledus uz automašinas jau bija tik biezā slānī, ka pat ar skrāpi viegli nenokasīt. Auksti!


Jo rīts, jo vēsāk, kaut pa grāda desmitdaļu. Šorīt pie loga tik vairs +0,2°C, arī iekštelpās paliek drēgnāk, vasaras segas tiek nomainītas uz biezajām. Salnas no rītiem vairs nav tikai uz šaurām strīpām, bet jau lielos vienlaidu gabalos. Rudens avenes negrib gatavoties, zaļo ogu krūmos daudz, bet pa nedēļu iekrāsojušās tikai nedaudz un tās pašas cietas. It kā lijis daudz, bet rokot tauksakni nācās konstatēt, ka zeme kopumā vēl sausa. Nedēļu, ko vēl nesen solīja siltu, tādu vairs nesola, kaut kā galīgi šogad mūs grib "iebiedēt"- gan ar augstām energoresursu cenām, gan ar straujo vēsumu, kas nesteidz atkāpties.


No rīta aizlaidu līdz mežam, nosala rokas, plānajos gumijniekos sala kājas, vēsajā rīta gaisā varēja redzēt izelpas mutulīšus. Mežā sēņu tikpat kā nav, parlūkoju zināmās gaileņu vietiņas, vienai nelielai mērcītei sanāks. Šogad laikam sēņošanas sezona noslēgsies, tā arī īsti nesākusies. Priecāšos, ja man nebūs taisnība.


Šorīt termometrs pie loga rāda +0,6°C, salna lielāka kā pirmajā septembrī. Vakar bija nedaudz siltāks rīts, jo mākoņi gar malām staigāja, bet tā arī neuznāca draudošais lietus. Vēsi...Kā vakar vakarā sākās t lejupslīde, tā šorīt apstājās pie +1,3°C, ielejā neliela migliņa, vietām uz zāles salna. Domāju, ka neko neatgriezenisku vēsā nakts dārzā vēl nav nodarījusi, bet aukstākās naktis vēl priekšā. Vakar novācu lielākos ķirbjus, bet laikam būs jāvāc arī pārējie, savus arbūziņus šogad nenogaršošu, arī siltumnīcā augošais pārāk mazs. Sveiciens visiem Zinību dienā!
p.s otrs šī rīta "sveiciens" sagaidīja mani uz auto stikla - plāna ledus kārtiņa. Vai tiešām jāsāk kasīt ledus no mašinām septembra rītos?


Saullēktā +5,7°C, rīt sola vēl vēsāku rītu, tā kā jāsāk pārvietot prāvākos ķirbjus uz siltāku vietiņu. Pa vakardienu kopumā ielijuši 50 mm nokrišņu, cerība uz sēnēm kļūst nedaudz lielāka.


Vakar ilgi sēdēju ārā un "atvadījos no vasaras", vērojot, kā pamalē zibeņo un kā mākoņu fronte lēnām tuvojas. Tikai tad, kad sacēlās vējš, neilgi pirms desmitiem vakarā, ienācu telpās un ātri aizmigu par spīti zibeņošanai un pērkona rūcieniem, laikam pēdējā karstā diena bija nogurdinājusi. Šorīt +14°C, mierīgs, bez vēja un nomācies. Cik nolijis, nevaru pateikt, jo neneoliku mērtrauku, bļodiņā ap 1,5-2 cm nokrišņu.


Ja citas dienas vēru ciet aizkarus, lai saule nesildītu istabas, tad šodien pusdienlaikā atvēru logus, lai telpās sanāk siltums pirms gaidāmās t pazemināšanās. :)))


Ķirbji ir visādi- gan lieāki, gan mazāki. Kur pa laikam tika palaistīts, tur karstajās augusta dienās brieda milzeņi, kur netika laistīts, mazi un lapas jau gandrīz tējā pārvērtušās. Bet salīdzinot ar pagājušo gadu, raža nav tik iespaidīga, es sēju lielākos apmēros un ziemā izbaroju mājputniem.

Karstās augusta dienas
28.08.2022 15:15


Šorīt +14°C un bieza migla ielejā, kas nu jau sāk izklīst . Diena atkal rādās skaista, viena no pēdējām siltām. Izbaudīsim!