Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Šorīt migla kā bieza vate, saule nevar izspraukties cauri. Vakar vakarā iespīdējās saulīte, un tad jau migla sāka pamazām celties, šodien visa apkārtne tinas miglas plīvuros.


Man mērtraukā ielijuši 8 mm nokrišņu, zemes virskārta samitrināta, varbūt rudens sējuma redīsi uzdīgs, nu jau nedēļu guļ zemē, bet visu laiku bija par sausu.


Jā, kombaini rūc visos stūros, labības pļaujai ideāls laiks.


Sen nav tik silta nakts bijusi - nedaudz pirms sešiem rītā termometrs pie loga rāda +18°C! Vienīgais mīnuss- ir patumšs, mākoņu sega vēl pastiprina tumsas efektu. Rudens nepielūdzami tuvojas, tāpēc priecājos par katru silto dienu (vai nakti), kas mums tiek dāvināta.


Šodien sagribējās nedaudz paslinkot, tāpēc pēcpusdienā aizdevos uz Saulkrastu pludmali, saulīte nedaudz caur dūmaku, kas vēlāk iebrida mākoņos. Vējiņš silts, ūdens - arī samērā normāls, šogad pirmo reizi jūrā nopeldējos. Noskatījos, kā "Dahaks" aizdodas uz Rīgas pusi. Tūdaļ jau būs deviņi, bet t vēl +20°C, jauks vakars. Novārīju kukurūzas vālītes, jānogaršo, kādas sanākušas, man šogad pavisam nedaudz sēkliņu tika iesēts, bet augušas labi.Dienas visumā samērā siltas, īpaši, ja vējš piestāj. Zem dzidrās ābolu birums, bet lielums jau bojātu, taureņi spieto apkārt bariem, īpaši ap tiem, kas nedaudz ierūguši, tā kā arī kukainīšiem savi prieciņi :).


Es arī naktī cēlos un meklēju siltāku segu un no rīta negribējās no siltās midziņas laukā līst- tā jau ir nepārprotama rudens pazīme. Bet par problēmām - kuram gan to nav, ja ne šādas, tad citādākas...


Allažos vakar pēcpusdienā drusku pasmidzināja, 3 mm mērtraukā ielijuši, bet mežā mitruma sēņu augšanai pamaz. Jautājums, kas ir kliņgerenes, droši vien kas pazīstams, tikai citā apvidvārdā nosaukts.


Man šodien lieti apmeta līkumu, ap sešiem jau likās, ka tūlīt būs gāziens, bet laikam jau lietus tika Siguldai. Atkal jauks vakars, desmitos +19°C, žēl, ka mākoņainas debesis, varētu pavērot debesis, varbūt šovakar debesu putekļi krīt biežāk.+13°C, skaidra nakts bez vēja, burvīgs laiks krītošo zvaigžņu vērošanai, pāris skaistus lidojums redzēju, bet patreiz lidmašīnu un satelītu ir vairāk kā krītošo zvaigžņu. Spožs mēness ir iekrāsojis ielejas miglu kā baltu piena upi, klusums, miers un bezgalība virs galvas...


Neliels, bet nikni rūcošs mākonītis nostaigāja gar dienvidu malu, mums tik atnesot pāris lietus piles. Visumā par dienu sūdzēties nevar, saulītē pat līdz +23°C pakāpās, nācās pat plānākās drānas mugurā vilkt, kad dārzā pupiņu ražu vācu. Kad nu uznāk mākonis un uzpūš vējelis, tad gan gribas siltāku laiciņu. Noskatījos, ka bērzam jau vairākos zaros lapas dzeltenas iekrāsojušās, skumīgi.

P.s. ja pirmais mākonis nogāja garām, tad otrais rūca, zibeņoja un pamatīgi no gāza - 5 minūtes 5 mm nokrišņu. Nu jau atkal nākošais klāt, ātri uznāk, ātri nogāž, un kā parādās saule, tā sajūta kā saunā, mežmalā sākas iztvaikošana nelielas migliņas veidā.


Sāk izklīst migla, daļa kā mazs smidzeklis, daļa kā mākoņi, Migla sāka celties jau vakar vakarā, šorīt ar pieciem īpaši bieza. Sešos aizbraucu uz mežu brūklenēs, ogu samērā daudz, bet arī lasītāju pietiekami, ap pusdeviņiem, kad jau devos no meža laukā, mašīnas bija vai uz katra stūra. Sēnes praktiski nav, vēl par sausu, pāris palielas bekas gan atradu, arī pa bērzlapei un čigānietei, bet otrais sēņu vilnis vēl jāpagaida, vismaz manā pusē. Vakar bija vairāki nelieli gāzieniņi un skaista varavīksne ap saulrietu, kopumā diezgan silts, vismaz naktis vairs nav tik stindzinošas. Šodien jāgaida, ka apžūs un jāvāc nost sīpoli, nākošos nedēļu sola lietainu, sāks bojāties.


Ja vēl no rīta rakstīju, ka lietus nav lijis, tad tagad varu pavēstīt, ka līdz 18.00 jau ielijuši 15 mm un lietus turpinās.


Kamēr visur citur līst, pie manis pagaidām sausums. Mākoņi staigā apkārt, labi ja pāris piles nokrīt, tas arī viss. Mežā sēnes sažuvušas, vajadzēs atkal lielu mitruma daudzumu, lai atsāktos augšana.


Jauns mēness sirpītis, kas dodas uz rietu, skaidras debesis ar pāris tālu mākoņu mugurām rietumu pusē, maza migliņa ielejas pļavā un pilnīgs bezvējš pie zemes. Būtu burvīgs vakars, ja nebūtu tik sasodīti auksts.


Auksta nakts aizvadīta, divos termometrs pie loga rādīja tikai +4°C, sešos +5,7°C, Brr...Šodien nevar saprast, kā ģērbties, kad uznāk mākonis ar vēju, tad steigšus jaka jāmeklē, kad saulīte un vējš pierimst, jaka jāsviež nost. Vispār diena vēl puslīdz pieņemama siltuma ziņā, bet tās aukstās naktis, tās visus siltummīļus beidz nost. Man te iznāca vienu nakti pārgulēt teltī, nevaru teikt, ka bija pārāk omulīgi. Priecājos, kad svīda gaismiņa un varēja sākt staigāt apkārt ar fotoaparātu, kustoties uzreiz siltāk :).