Migla
Migla

Lietotāja aktivitātesMan neviena tautas metode nepalīdzēja. Visefektīvākā - mehāniskā vaboļu nolasīšana. Šorīta guvums - 28 vaboles, pēc pusdienas iešu atkal ķert.

Maija beigu karstums
01.06.2024 11:21


Allaži vakar dabūja gāzienu kopā ar krusu, es jau biju nobijusies, ka viss laukā sastādītais būs lupatās, bet izņemot pāris caurumu kabaču lapās, nekas traks nav sadarīts. Puķu stādi lēnām sāk pacelt lapas, ūdens, kas stāvēja kartupeļu vagās, arī lēnām uzsūcas.Šorīt dzeguze mani aizkūkoja bez centa kabatā, labi kā brokastis sātīgas bija ieēstas :))).

No sniega uz pavasari
28.04.2024 09:45


Labrīt otrajās Lieldienās! Šorīt ziedošais pūpolkoks jau no agra rīta skan kā strops - katrs zars dūcošu bišu apņemts. Tik siltu matra nogali un nu jau arī aprīļa pirmo dienu vēl nebiju piedzīvojusi, kaut arī saule visu dienu dūmakā, siltais vējiņš patīkami bužināja matus un no biezā ziemas apģērba atbrīvotās ķermeņa daļas. Agrāk kā citus garus atklājām piknika sezonu, siltumnīcai visas durvis vaļā, lai tomātu un piparu stādiņi neizcepas. Arī istabai durvis un logus atvērām, jo vakar ārā bija vismaz par grādiem trīs siltāks kā iekštelpās. To gan vakarā nedaudz nācās nožēlot, jo istabā bija uzradies liels skaits odu. Naktī zemāk par 12 -13 grādiem t nenoslīdēja. Paldies Āfrikas vējiem par skaistajām brīvdienām!

No karstuma uz sniegu
01.04.2024 09:47Kūst, bet ļoti lēnām. Zinot, ka taciņas apledojušas un jāiet prātīgi, šorīt vienalga nogāzos. Esiet dubultā piesardzīgi!

Neliels atkusnis
24.01.2024 10:55

-2,7°C, rīts sagaidīja ar aizputinātām taciņām, bet to jau varēja paredzēt, jo vējš gaudoja visu nakti. Putenītis turpinās.
P.s.Dienas vidus - viss noledojis, uz stikla un citām virsmām pamatīga ledus kārta, sapūstās sniega kupenas spīd. Kaut nu ātrāk tas viss nokustu!

Neliels atkusnis
22.01.2024 07:03

Skaidras debeis un -17,4°C, vienīgais labums, ka diena paliek par mazu brītiņu garāka. Tas priecē.


Man arī vakardiena patika ievērojami labāk. Šorīt atkal poblēmas ar aizsalušām durvīm, izbraukšanu pa netīrītu ceļu utt., kas jau no pēc straujām t svārstībām un snigšanas piedienas. Pa nakti putināts neslikti, vieglais sniedziņš sapresēts un sadzīts viļņveida "kāpās", ziemeļu vējš saldē vaigus, ilgi laukā uzturēties negribas.


No rīta pavirši pametu skatu uz termometru un saskatu-10,6°C, pēc brīža ieskatos vērīgāk, nu tak atkal tuvojas otrajam desmitam -18,6°C. Vakar sasnigušā sniega biezums ap 9 cm, un kā raksta Aglims, ļoti slidens, jo zems sniega ir ledus, bet kur- to vairs neredz. Sniegs tīrās viegli, jo sauss un pūkains. Jānogaida dienas iesilšana un jāķeras pie darba, jo platība, ko tīrīt, pietiekoši liela.

No sala līdz salam
13.01.2024 07:58

-27°C, ceru, ka tik zemu t šoziem vairs neredzēšu. Māju iekūru jau pustrijos naktī, jo zem divām segām sāka palikt vēsi, pat atturīgā kaķene līda gultā sildīties. Gaidu siltā gaisa atnākšanu.

No sala līdz salam
08.01.2024 07:09


-25,7°C, ledus puķes pat uz jaunajiem plastmasas logiem, vecie koka logi "aizauguši" līdz pat augšai. Varat saukt mani kādos vārdos gribat, bet man ši ziema jau līdz...malkas krājumi krītas fantastiskos ātrumos, bet māju piekurināt grūti. Debesis visu nakti skaidras, bet zvaignes iet skatīt nu nemaz nenesās prāts, lauski dzirdēt varēja arī iekštelpās. Vakar mēģināju sniegā ierušināt jaunos kociņus (persiku un aprikozi), ar agrotīklu sasedzu jau sen. Vai izdosies nosargāt, to rādīs vien pavasaris.Saullēktā t noslīdēja uz -22,8°C, bet kolēģe atsūtīja termometra rādījumu -25,7°C, tas kādus 5 km tālāk no manis. Putni līdz ar pirmajiem saules stariem pie barotavas, ēd kā traki, nespēju papildināt. Kamēr apkopu saimniecību, rokas kā ledus un kājas tāpat, par spīti termozeķēm. Šodien Zvaignes diena, krievu pareizticīgo Ziemassvētku laiks, nez, vai kāds āliņģī arī līdīs?