Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Labrīt Jāņu dienas rītā! Līgo vakars bija ļoti jauks, vējš pierima un pie ugunskura sēžot bija silti. Naktī gan ap +5°C, bet teltī gulētāji bija nobruņojušies ar siltiem guļammaisiem un atzina, ka gulējuši labi. Tagad saulīte jau rasu apžāvējusi, sievas dodas pļavā lasīt tējas zāles, vīri gan paliek pie ugunskura un apspriež savas lietas. Lai jauka diena!


Vēsa nakts, sešos +6°C, bet naktī bija vēl vēsāks. Nupat izgāju ārā, jo kaimiņu suņi rēja kā traki - nu protams, gaisa baloni lido, nesaprotu, kas tiem suņiem tik ļoti nepatīk, tajā skaņā, vai tāpēc, ka no augšas nāk. Toties ieraudzīju, ka saulei neliels hallo. Lai meteolapiešiem labi līgojas!


Šodien pēcpusdienā tepat tuvākā apkārtnē dzimst mazi negaisa mākonīši, interesanti noskatīties, kā no mazulīša ātri izaug paliels mākonis, norūcas un aizdodas uz austrumu pusi, pāris piles tepat nomezdams.


Beidzot ir nolijis silts, auglīgs lietus! Lielie zibeņotāji un rūcēji aizgāja gar malu, un tad nāca mākoņi, kas atnesa 13 mm nokrišņu. Rīts silts, ar nelielu migliņu, bez vēja, nu taisni tāds svētīgs saulgriežu dienas rīts. Gaiss dievīgi smaržo pēc vasaras vidus un Latvijas laukiem! Līgo! Lai jauki sagaidām saulgriežu nakti!


Tas ir medus (nektāra) augs facēlija, arvien vairāk biškopju tos sēj lielākos vai mazākos zemes gabalos.Redz, ne man vienai tādi novērojumi. Kaut kas ar šo putnu populāciju notiek. Būtu labi, ja kāds putnu vērotājs varētu padalīties ar savām domām par šo faktu.


Piecos no rīta t tikai +8°C un migliņa, nu jau saule pakāpusies, migla nokritusi un diena var sākties. Pa vakardienu ielijuši 5 mm.


Nomācies rīts, naktī ir kas nedaudz pilinājis. Rīts mierīgs, bez vēja. Lakstīgala nomainījusi dislokācijas vietu un no mana ievu pudura pārlidojusi un ielejas otru pusi, tāpēc rīts šķiet savādi kluss bez viņas ierastā pogojuma. Pilns pagalms ar mazajiem mušķērājiem, laikam vecie apmāca jauno paaudzi kukaiņu ķeršanā, manai kaķenei acis vien zib, kad šie lidinās deguna galā. Bet ir viena bēdīga ziņa, manā pļavā šogad nav griezes. Nezinu, kas par iemeslu, bet jau pagājušajā gadā bija vairs tikai dažas, bet šogad - klusums. Pirms gadiem visa pļava ap jāņu laiku skanēja, kā viņas grieza, varēja saskaitīt līdz pat piecām dziesmu vietām vienlaikus. Kaut kas ir mainījies, ja viņas še vairs neapmetas. Naktī bijis buciņš un trinis ragus ap jauno priedīti, visu mizu notraucis.


Laumas teksti par sēnēm manī radīja nemieru un es aizdevos līdz vienai mežmalai, kur parasti pirmās beciņas aug. Nu divas bekas atradu, bet nu sausas, tārpainas, tā kā nekāds lielais prieks nebija. Gailenes pilnīgi nevienas, bet ko var gribēt, mežs ļoti sauss, lieti, kas citur atnesuši pat lokālus plūdus, manai pusei gājuši garām. Pēc karstajām dienām šis vakars šķiet vēss, bet nu vismaz labi izgulēties varēs.

Vasara turpinās!
14.06.2019 23:28

Pie manis vakars pagāja mierīgi, kaut kur pa malām drusku rūcināja, ielijis ap 5 mm, nekas daudz, bet labi arī par to. Man gan meteo notikumus pašlaik aizēnojis karš ar lapsām. 4 vistas jau aiznestas un katru nakti jauni rakumi ap žogu, tagad mūs ņem uz izturību- kurš kuru pārspēs viltībā un izdomā.

Vasara turpinās!
14.06.2019 06:56

Kamēr šodien vakarā Siguldā vēl peļķes, es turpinu nodarboties ar dārza laistīšanu, māla kartupeļu kalns tā iekaltis, ka kaplējot jau ar spēku jāsit.

Vasara turpinās!
12.06.2019 22:20

Negaiss bija tuvu, bet līdz manīm neaizvilka. Vienreiz pamatīgi noraustījās elektrība, uz nelielu laiku sacēlās vējš, bet tad viss norima, tik vien kā tālu zibeņu atblāzma tumšajās debesīs. Šis rīts līdzīgs iepriekšējam- +16,6, dūmakaini mākonīši, rasas zālē tikpat kā nav. Nevarētu teikt, ka es gribēju triecienvētru, bet lietu gan gaidu.

Vasara turpinās!
12.06.2019 05:24

Un ja vēl nostājas zem bērziem, smarža kā uz lāvas :)

Vasara turpinās!
11.06.2019 18:28

Pie manis nopilēja burtiski nedaudz piles, kas līdz zemei tā īsti pat netika, tūdaļ pat izgaroja. Mākoņi ir prom un suta klāt.

Vasara turpinās!
11.06.2019 14:43

Jā, mana pusē arī klaigā. Pļavā pie meža ganās lielāks bars, laikam jaunie, kas vēl neveido ģimenes.

Vasara turpinās!
11.06.2019 11:47

Piecos no rīta termometrs pie loga rādīja +17°C, debesis nomākušās, vēja tkpat kā nebija, odu arī nē, tā kā ideāls laiks lai ravētu dārzu. Kārtējo reizi nācās glābt mušķērāja mazuļus, žagata pie būrīša ar knābi kala platāku skreju, lai izvilktu no būra mazos mušķērājiņus, negantnieci aizdzinu, bet nav nekādas garantijas, ka drīz būs atkal klāt un turpinās iesākto.

Vasara turpinās!
11.06.2019 07:51

Sešos pie loga tikai +8°C, nezinu, cik bija zemākā t, jo šonakt labi gulēju, iekštelpās nebija vairs tā karstuma, kas iepriekšējās naktis, jo vakarā labi izvēdināju istabu. Vakar vakarā t samērā strauji atdzisa, dārzu lejot jaciņa jau prasījās, ko mugurā vilkt. Ja nu tiešām nākts tie lielie plusi, tad labi vien ir, ja kāda vēsāka nakts, gan pašam, gan augiem neliela atpūta no tveices.

Vasara turpinās!
10.06.2019 06:55


Diemžēl man atkal nekā, vakar cerībā uz vismaz kaut kādiem nokrišņiem- neko nelējām, šovakar būs jālaista dubultā.