Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Svētdienas rītā pie loga -7°C, nedaudz nomācies, bet pa dienu skaidrojās, kaut arī dūmaka neļāva saulei parādīt visu savu stiprumu. Bet neskatoties ne uz ko, saules pusē lāstekas jautri pilēja un sniegs šļūca nost no stāvākiem jumiem. Pastaigāju ar fotoaparātu un pat pasēdēju piesaulē, vaigi sārti, tik nevar saprast , vai tas no vējeļa vai saules :).

Ziemīgais pavasaris
05.02.2023 14:51


-2,5°C, mierīgs rīts. Pa taciņām izstaigāju ar sniega lāpstu, vidējais sniega biezums 7 cm. Pa brīvdienām būs nopietnāk jāpalāpsto, pašlaik sniegs viegli tīrās, bet nav diži daudz laika, ko atvēlēt sādai nodarbei.

Slapjumu nomainīs sals
03.02.2023 07:06

Nedaudz zem nulles un jauna, balta sniega kārtiņa uz zemes. Lai kā vairs sniegu gaidīt īpaši negribējās, bet šoreiz par to pat priecājos, jo izskatās, ka vismaz pusi februāra var nākties pieciest anticiklonu, kas veidosies uz austrumiem no mums, un tas, kā zināms, neko labu parasti nesola, tā kā par pavasari vēl piesaukt pāragri.

Slapjumu nomainīs sals
01.02.2023 09:25

0,9°C, slapjo sniegu nomainījis smidzeklis. No rīta 10 km garajā ceļā uz Siguldu 2 auto grāvī, laikam jau tā sniega pļura, kas izveidojās uz ceļa, bija stipri nelabvēlīga autobraucējiem. Esiet uzmanīgi!

Slapjumu nomainīs sals
30.01.2023 11:46

Šorīt radars rāda tikai pāris nokrišņu pleķīšus, bet tik un tā viens no tiem nupat atnesis sīku sniedziņu. -0.7°C. Ceru šodien ieraudzīt sauli.

Īslaicīgs atkusnis
27.01.2023 09:29


Svētdienas saullēkts solīja skaistu dienu, bet tad uzradās mākoņi un nu debesis vairāk vai mazāk pelēkas, līdz ar to arī sniega kušana un lāsteku pilēšana nenotiek. No rīta pie loga bija -7,8°C, bet līdz ar mākoņu parādīšanos pašlaik pāris grādu mīnusā.

Īslaicīgs atkusnis
22.01.2023 12:47

Jauka diena, saulīte, vēju tikpat kā nejūt, vien tad, kad iekur ugunskuru, var vērot, kā dūmus pūš prom no ziemeļu puses. No rīta ap -5°C, bet nu jau saules pusē no jumties sniegs lēnām kūst un veidojas lāstekas. Ēnas pusē gan viss ledū, sniegs sasalis kramā. Pāris stundu padarbojos pa lauku, jāizmanto laiks, kad nelīst vai ļoti nepūš vējš.

Nākamā ziemas epizode
21.01.2023 13:35

Pie loga pāris grāda desmitdaļas plusā, uz zemes 6-7 cm mitra sniegavīru sniega, arī koki un krūmi sniegputeņa piedzīti balti, bet diez vai tos gribēsies aplūkot ejot uz darbu, jo vējš nejauks un man tieši sejā pūtīs.

Nākamā ziemas epizode
19.01.2023 06:59

Slapjais draņķis atkal ir klāt, t grozās ap nulli, te ieslīdot par grāda desmitdaļu negatīvajā, te pozitīvajā pusē. Sāka snigt jau pēc astoņiem un snieg joprojām, zeme pamazām paliek balta, bet gan jau drīz viss sāks kust.

Nākamā ziemas epizode
17.01.2023 11:34

Šodien tāds laiks, it kā velna vecmāmiņa būtu karoti nolikusi. Vējš, lietus, sniegs izkusis, pagalms dubļos. Ja vakar vēl mājputni pa lauku dabūja izskraidīties, tad šodien nav ko domāt- vieglāku vistu vējš pa gaisu var aiznest. Ielejas pļavās atkal plašas ūdens lāmas, bet tas nav nekas, ja salīdzina ar tām briesmām, kas Jēkabpilī. Ir jau jauki, ja var dzīvot ūdeņu
tuvumā, īpaši vasarā, bet ja jābaidās no dabas stihijām, tad traki. Tas tikpat kā jūras krastos, kur pēc vētrām zemes paliek arvien mazāk.


Pie manis pozitīva t iestājās tikai vakar pēcpusdienā, naktī stipri pūta, brīžiem vēja brāzmas kaucināja skursteni, no rīta pa pagalmu vācu izmētātos plastmasas spainīšus. Rītā +4°C, sniegs izkusis, tikai piestaigātās taciņas vēl ledū. Pozitīvās t varētu palikt, jo tad nav problēmu ne ar auto aizsalušām durvīm, ne apledojušiem ceļiem. Bet ir vēl tikai janvāra pirmā puse, tā kā cerība uz paliekošu siltumu ir stipri utopiska.


Pie manis šodien solītais atkusnis tā arī neatnāca, tieši pretēji, uz vakaru palika vēl vēsāks. Ja no rīta pie loga bija -0,2°C, dienas vidū jau -0,6°C, bet pašlaik -1,1°C. Un pats nejaukākais ir tas asais vējš, kas izpūš māju.


-13°C, bijiu nodomājusi, ka jāiziet nelielā pastaigā, bet pēc minūtēm 10 sapratu, ka labāk doties atpakaļ, jo vējš tik pretīgi ass, ka lien cauri vairākām drēbju kārtām un nežēlīgi saldē seju. Labāk sēžu siltā mājā ar karstas tējas krūzi un labu grāmatu, kā riskēju apsaldēties, kas šajā gripas uzliesmojuma periodā nebūtu tā prātīgākā nodarbe.


-15°C, gaisā jūtams auksts mitrums. Jau vakar ap mēnesi bija vērojams halo dārziņš, šorīt mēness pavisam tinies dūmkā, no rietumu puses tuvojas mākoņi.


-16,9°C, mēness ripulis turpina spīdēt tumšajās debesīs, nu jau paspējis pa nakti apmest lielu loku. Veco koka logu stiklos saplaukušas leduspuķes, jaunajos plasmasas logos gan tādas vairs neplaukst. Laikam jau tieši leduspuķes ir viena no lietām,kā dēļ es nesteidzos modernizēt visus logus. Kaķene agri no rīta izskrēja ārā un tikpat ātri iemuka atpakaļ, ieņemot iesildīto vietiņu iemīļotajā kartona kastē netālu no krāsniņas. Salti!


Pusseptiņos vakarā -10,5°C, spīd pilns mēness, sniegs atstaro gaismu un ārā ir tik gaiši, ka priekšmeti pat ēnu met. Bet vējš gan stidzinoši auksts, pēc 1,5 km kājāmgājiena (pret vēju), šķiet, ka deguns pārvērties lāstekā, priecājos, ka biju tik gudra, ka siltos cimdus no rīta paņēmu, bet par biezāku cepuri gan nepadomāju. Lauskis pie viena elektrības staba mani tā pārsteidza, ka pat palēcos, cik ass koka plaisāšanas troksnis atskanēja, nebiju gaidījusi tādu skaņu uz klusa un vientuļa ceļa. Kad mēs Ziemassvētkos ar mazdēlu speciāli izgāgām ārā lauski klausīties, tad tikai kaut kur tālumā dzirdējām sasalšanas sprakšķus. Nu gan ar steigu jākur krāsns, jo no rīta palika neaizvērts šīberis un istabas vēsas. Lai visiem šovakar silti!


Ziema ar austrumpuses vējiem ir atgriezusies, -3,3°C. Cik īsti sasnidzis grūti pateikt, jo vējš vietām sniegu nopūtis līdz zemei, bet vietām- palielas kupenas. Pašlaik snigšana nedaudz mitējusies, bet jumta putenītis turpinās.


Piekrītu Aglimam, laiciņš nudien " pēc suņa". Uz rīta pusi pamodos no vēja gaudošanas skurstenī un brāzmām logā. Nezinu cikos sāka, bet līst joprojām, vējs purina un loka kokus. Visi, ar ko runāju, šonakt slikti gulējuši, kam ar sirdi bijis slikti, kam hroniskās vainas likušas sevi manīt, acīm redzot atmosfēras spiediena izmaiņas. Pie mājas piebraucamais ceļš ir izkusis, bet skatoties uz prognozēm, jau rīt viss apledos un sāksies viss no gala.