Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Vakar visu dienu nedaudz smidzināja, tikai pret vakaru pārstāja. Šorīt jauks rīts ar migliņu, stārķi, kas bradā pa pļavu un un skaļu putnu kori tuvējā krūmājā. Zāle pa nakti kļuvusi vēl zaļāka un ērkšķogu krūmam lapiņas lielākas. Lai dzīvo pavasaris !Nepilns grāds virs nulles.Sešos no rīta pie loga -6,1°C, pļava balta, viss sarmā, bet saule visu ātri izkausēja un nu jau +10°C, bites lido gar nedaudziem agrajiem ziediņiem, zīles un žubes dzied, strazdi sviplo, zosu bari meklē klusākas vietas, kur baroties. Kad uzspīd saule, dienai pavisam cita smarža un sajūtas!Vakar vienu brīdi vēja brāzmas bija tādas, ka domāju, ka jumts pa gaisu aizies, bet iztikām bet nopietniem postījumiem, sīkumi neskaitās. Šodien it kā zirņi būtu jāsēj, bet lietus pilina un zeme ķēpaina, varbūt uz vakaru noskaidrosies, lai būtu puslīdz patīkami ko pa āru padarīt.


Sniega vērpetes griežas kā Ziemassvētkos, t ap 0, zeme paliek balta. Priecājos, ka biju slinka un šogad vēl neko nesabakstīju siltumnīcā, jo kāds gan pavasaris...ziema klāt!


Otrās Lieldienas atnākušas ar nepatīkamu vēju. Labi, ka vakardienas pēcpusdiena vēl bija saulaina un sausa, šovakara prognoze ne tuvu tik patīkama, arī nedēļu uz priekšu lūkojoties nekas īpaši iepriecinošs. Bet tā gribas sauli un siltumu, atliek vien gaidīt!+3,1°C.


Labrīt sniegotajā Lieldienu rītā! Ap sešiem -4°C un mēness pusaplis pie debesīm, bet pēc septiņiem uzradās mākoņi un sāka snigt. Taisnība vien ir Tomam Bricim, ka iespēja Lieldienās sagaidīt sniegu ir lielāka kā Ziemassvētkos. Ja uzspīdēs saule, plānā sniega pūku kārtiņa izkusīs, bet nu fakts paliek fakts- šorīt ir snidzis.

Lieldienu vēsums
04.04.2021 09:19


Visu rītu bieza migla, kas transformējusies smidzeklī, cerams, ka izlīs un uz vakaru laiks paliks jaukāks. Baltie sniega plankumi no gravas ēnas puses pazuduši, sniegs palicis tikai tur, kur bija sastumts lielākās kaudzēs, bet arī tās ir acīm redzami sarukušas.+9°C.

Lieldienu vēsums
31.03.2021 13:20

Laiks nav sevišķi patīkams, bet lietutiņš ir vajadzīgs, lai beidzot tā kārtīgi pakausētu sniegu, kas vēl grāvmalās un mežā (kā tev, Lauma, tur ar tiem meža ceļiem?). Pa šodienu "baltie pleķi" pamatīgi sarukuši, arī bērzu sula labi tek. Zeme jau nedaudz iesilusi, tā kā ceru, ka solītais sniegs tāds ziemas atvadu sveiciens vien būs un nekas nopietnāks neizveidosies.

Lieldienu vēsums
30.03.2021 13:16

Nomācies, smidzina, ar nepatīkamu vēju, +7°C. Bet rīts bija jauks, ar dūdojošu meža balodi fonā. Vakar vakara manā pusē ieradies pirmais stārķis, gan jau drīz būs klāt arī pārējie. Interesanti, ka uz promlidošanu tie vācās lielos baros, bet atpakaļ uzrodas kaut kā pa vienam, var jau būt, ka arī atpakaļ lido lielākā skaitā, tikai pēc tam " katrs izkāpj savā pieturā".

Lieldienu vēsums
29.03.2021 14:42

Tāds interesants laiks- kļava pārstāja tecēt jau vakar, jo uzrāva siltumu, bet bērzs tek ļoti negribīgi, pa dienu knapi 3l piepilējuši. Saule spīd, bet vējā nemaz nav silti, tas gan netraucē putniem rosīties un mājvietas iekārtot, šogad mums 4 strazdu būri un visi jau aizņemti. Gravas pusē, kas vērsta pret dienvidiem, jau var rušināties pa zemi, bet ziemeļu pusē vēl nav nokusis viss sniegs. Tā nu mēs te dzīvojam - ar vienu kāju pavasarī, ar otru vēl ziemā.

Lieldienu vēsums
28.03.2021 19:28

Man ar šodien pirmais- raibulītis!

Vēls pavasara siltums
26.03.2021 14:00

Rīts apmācies, +3°C, bet vēja pašlaik nav, tāpēc samērā silts. Šonakt ap trijiem, kad laidu kaķi pastaigā, tuvējā birzītē ūpis skaļi sauca līgavu, sen nebiju tik tuvu dzirdējusi ūpja mīlas dziesmu, labu laiku nostāvēju klausīdamās :).

Vēls pavasara siltums
25.03.2021 07:42

Jā, putnu šorīt uzkrītoši daudz, ap septiņiem saskaitīju vismaz piecus lielus kāšus, kas devās ZA virzienā. Pirms astoņiem arī neliels Hallo, gan pareizāk jāsaka pushallo, jo vienā pusē slabi redzams varavīksnes pusloka krāsa, bet otrā tikpat kā ne.

Vēls pavasara siltums
24.03.2021 09:27

Pie debesīm vienlaicīgi saule, pusē jauns mēness un mazi, balti mākonīši pie pamalēm. Ēnā pie loga +6,5°C, bet sniegs un ledus vietās, kur nespīd saule, sasalis un kraukšķošs, arī kļava jau kuru dienu nesulo, nupat gan sāk kaut kas pilēt, bet nu ļoti lēnām. Augstu gaisā riņķo 7 dzērves un skaļi sasaucās, nez, vai tās atlidojušas uz palikšanu jeb tik caurceļotājas?

Vēls pavasara siltums
23.03.2021 13:25

Sešos pie loga -8°C, zeme un krūmi nosarmojuši balti, strazds turpina būrīša tīrīšanu, taisni vai jābrīnās, kāds kultūrslānis tur sakrājies pa iepriekšējo sezonu.

Vēls pavasara siltums
23.03.2021 07:15

-4,5°C, sniegs, kas vakar jau bija pakusis, pa nakti sasalis un kraukšķ zem kājām, bet strazds šorīt atkal skandina pavasara dziesmu. Vakardienas brāzmainais vējš pa nakti norimis, pagaidām ļoti jauks, saulains skats uz pasauli.

Vēls pavasara siltums
22.03.2021 07:05

Nu ko, šis laikam būtu kvalificējams kā cīruļputenis, jo mazie dziedātāji jau kādu brīdi ir atgriezušies. Ja kāds vēl vēlas sev par prieku savelt kādu sniegavīru, tad pēdējais laiks, jo sniegs ir mitrs un ķepīgs, ceru, ka tik lielos daudzumos pēdējo reizi šajā pavasarī. Strazds arī šorīt nav manīts, kļava nesulo nu jau kuru dienu. Gaidu sauli un siltumu.