Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Sniega sega rūk, bet bez saulītes ne tik ātri, ka gribētos, takas un celiņi gan pārvērtušies par slidotavām- apakšā ledus, pa virsu ūdens kārta.Saullēktā -4°C un skaistas, sārtas debesis, diemžēl pavisam īsu brīdi, jo ātri nomācās. Uz sniega pamatīga sērsna, lapsas un zaķi pa nakti cilpojuši uz nebēdu. Upītē paaugts ūdens līmenis, un tas vēl tad, kad tā īsti sniega kušana nav vēl sākusies.Gripa 4 dienas nolika mani gultas režīmā, šodien pirmo dienu jūtos puslīdz normāli, lai saprastu, kas notiek ārā. Jāsāk ar to, ka pie loga nelieli pusi (+0,8°C), bet nokrišņi turpinās slapja sniega veidā. Dārzā ir kusis, īpaši zem ābelēm, arī pļavā sāk parādīties pa pērnās zāles kumšķiem, kas jau paspējuši izcelties vienveidīgajā baltumā, tomēr kopumā vienlaidus sniega sega vēl saglabājusies. Arī meliorācijas novadgrāvis pakusis, ja pēc puteņa vispār nevarēja redzēt, kur pļava, kur grāvis, jo sniegs bija aizpildījis visu līdz augšai, tad tagad grāvī līdz padusēm vairs neiekritīsi. Zem sniega grāvja dibenā sāk krāties ūdens, bet pavasarīgās ūdeņu čalošanas vēl nav. Toties dodoties uz šķūni pēc malkas, dzirdēju zīlītes pavasara dziesmu, un tas iepriecina. Turieties pretī vīrusiem!Man arī izveidojusies jauna sērsnas kārtiņa, auto pusdienas laikā jau apledojis. Ap astoņiem smidzināja, tad vienu mirkli krita lielas, mitras sniega pikas, un nu jau aiziet mīnusos. Kur no rīta nepaspēju iztīrīt, vairs nav nozīmes pūlēties, tāpat brīvdienās kusīs nost.


T ap nulli, sniegs sablīvējies un mitrs, vakar saputināto taciņu tīrīšana šorīt bija smags process.


Nopietns sniegvilksnis, ceļi līdzenu lauku vai kalnu tuvumā paliek necaurbraucami. Pat es pusdienlaikā līdz savai mājai paris desmit metrus dabūju parakties, kupenas vietām pāri ceļiem, taku gandrīz neredz. Labi, ka mašīnā stāvēja sniega lāpsta, tagad bez tās ne soli. -1,5.


Šorīt pamatīgi pūš, vakardienas uzsnigušais sniegs smuki paputināts. Pie loga -3,2°C


Nezinu cikos sāka snigt, bet nu jau 4-5 cm jauna sniega ir klāt, pašlaik pie loga -1,8, snigšana turpinās.


Esmu atpakaļ civilizācijā! Vakarvakara elektrības atslēgums ilga četras stundas, šodienas- trīs. Neskatoties uz to, ka esmu gatava šādiem brīžiem, tomēr patīkami ar slēdža nospiešanu atgriezties gaismas pasaulē. Sniega kušana turpinās, arī visas sniega pārkares no mazāk slīpiem jumtiem vēl nav nobraukušas lejā. Bet sniega vēl ir gana daudz, ja rīt lejā nonāks tie solītie 10-15 cm, atkal sāksies putra uz ceļiem un problēmas ar elektroapgādi.


Ap pusdienlaiku slapjš sniegs, tad lietus un tagad - pazuda arī elektrība. Cik skatos pa logu, visur pilnīga tumsa, tā ka šķiet, tas nav tikai lokāli, bet kas lielāks. Šodien visu dienu no jumtiem gāzās milzīgi sniega blāķi. nav brīnums, ka kaut kur pārrāvums. Labi, ka jaunajam datoram labs akumulators, kādu laiku baterija vēl turēs, lai redzētu, kas pasaulē notiek.Janvāris no mums atvadās kā jau kārtīgam ziemas mēnesim pienākas- ar aukstu rītu un burvīgu sarmu. Man pie loga šorīt bija -14,6. Nu jau saule sarmu ir nedaudz pakausējusi, bet vienalga- skaisti.


Tik skaista sarma, kā bija nedēļas sākumā nav, bet koki ir balti (ieliku pāris bildes sejas grāmatā:)).

Ziemīga nedēļa
27.01.2019 15:54

Ap septiņiem no rīta austrumu pusē bija zvaigžņoti skaidras debesis, t uz mirkli noslīdēja uz -16°C, bet tad no rietumiem uzradās tādi kā mākoņi, kā dūmaka, t pakāpās uz -13°C un uz kokiem sāka veidoties sarma. Kā Gubumākonis pieminēja, ja parādītos saule, atkal būtu burvīgi skati.
P.s. Zvirbuļvanagam šorīt bijušas brangas brokastis, jo pie jasmīnu krūma ir pelēkas zīlītes spalvu kušķi

Ziemīga nedēļa
27.01.2019 10:41

No rīta šķita, ka būs saulaina diena, uz mirkli pat saulīte parādījās un t nokrita uz -12°C, bet tad sabiezēja tāda kā augstā migla, un nu viss nomācies. Skatos pa logu un cenšos saskaitīt putniņus pie barotavas, bet kā savācas lielāks bars, tā zvirbuļvanags klāt, es gan neesmu manījusi, ka viņam izdodos ko noķert, bet mazie lidoņi pasprūk uz visām pusēm un vajag vismaz 10-15 minūtes, kamēr visi salido atpakaļ.

Ziemīga nedēļa
26.01.2019 13:27

Vakar ievēroju, ka arī mani sarkankrūtīši no ceriņu stādījumiem ceļa malā (kur cītīgi loba ceriņu sēklas), ir pārmigrējuši tuvāk mājai (un saulespuķu sēkliņām).
Pie loga pašlaik -4,1°C.

Ziemīga nedēļa
25.01.2019 12:15

Paldies, Lauma!

"Superziema"
22.01.2019 17:35