Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Jau otro dienu zeme smaržo pēc pavasara! Izmantoju saulaino laiku, lai izmazgātu un laukā izžāvētu drēbes, īpaši tās, ar kurām iets uz sabiedriskām vietām un veikaliem, lai saulīte iznīcina pēdējos vīrusus, kuri vēl, iespējams, grib kur paslēpties. Nedaudz žēl pilsētnieku, kuriem jāsēž istabā - tad nu logus un balkonus šodien vaļā, lai svaigais gaiss izvēdina visus stūrus! Domāju, ka pēc šīs krīzes arvien vairāk pilsētnieku sāks domāt par savu zemes gabaliņu tālāk no ļaužu pūļiem, īpaši, ja varēs strādāt attalināti. Varbūt tukšās Latgales viensētas pamazām atgūs otro elpu.


Burvīga diena! +14,5°C, saule, silts, mierīgs vējiņš. Mežā zilās vizbulītes, jau garos kātos, īpaši saulainās vietās, nenopriecāties!


Ierasti aukstais rīts, sešos -4,5°C. Šodien debesīs lidmašīnas atstāta balta sliede, kura ļoti lēni sadalās un izklīst, laikam arī augstākos slāņos ir ļoti mazs vējš, pie zemes to tikpat kā nejūt. Apbrīnoju pavasara ziedus, kuri pa nakti sasalst, bet dienā atrod spēkus atdzīvoties. Graviņā saziedējuši cīrulīši, arī baltās vizbules paaugušās, bet skatoties uz prognozēm, ziedus atvērt nepaspēs. Atšķirībā no Birutas, man nātres tīri smuki paaugušās, rīt, kā pie sestdienas, būs viens kārtīgs vitamīnu kokteilis jāsataisa.


Saule, zilas debesis un dažādu krāsu tauriņi, kuri šodien lidinās krietnā skaitā. Strazds dzied uz nebēdu, viņam par mūsu vīrusiem nekas nav zināms, tāpēc nervu sistēma stabila. Man gan vakaros, saskatoties visas ziņas, brīžiem uzmācas "besis", un tad vienīgais, kas glābj no neirozēm - ir došanās dabā. Dzērves klaigā, stārķi bradā pa ūdens lāmām, kūmiņš peļo, arī vanadziņš tepat vien plivinās, vēl varēja būt laba laika prognozes ilgākam periodam, bet visu jau nevar gribēt :).


Šorīt braucot uz darbu noskatījos, kā uz lauka pirmajos saules staros sildās 3 stārķi, mašīnas termometrā tajā brīdī rādīja -5°C, bet saullēktā bija vēl par četriem grādiem aukstāks. Kolēģi stāsta, ka pirmie atlidojušie esot manīti jau pagājušā nedēļā, bet man tos izdevās piefiksēt tikai šorīt. Pievienošu foto vakar ievietotajai galerijai.


Ar katru nakti arvien aukstāks, šorīt jau -9°C.Vakar saullēktā t noslīdēja līdz -5°C, bet šorīt rāda -7°C. Jācer, ka saule dienu iesildīs, jo ir jau marts un sācies astronomiskais pavasaris, bet ja atklāti, tad mums te viss kaut kā ne tā notiek.

Mainīgais pavasaris
22.03.2020 06:31

Gravā meža ķiplokiem jau tik lielas lapiņas, ka var likt "uz zoba", pirmie pavasara vitamīni degustējami!

Mainīgais pavasaris
21.03.2020 13:52

Šodien saule, skaisti gubu mākonīši un pietiekami silts (+7,8°C). Priecājos, ka dabā "viss pa vecam"- strazdam atlidojusi draudzene, nav vairs vienam jāskumst pie būrīša, zosu kāši turpina migrēt uz ziemeļiem, dzērves mežmalā sasaucas un kūmiņš pļavā medī peles. Tas nomierina :).

Mainīgais pavasaris
19.03.2020 11:21

Nevaru saprast, vai šodien skaitās laba vai slikta diena vīrusam - nedaudz pilina, tas laikam tam draņķim nepatīk, vismaz tā es sevi mierinu. Jaunie jau īpaši neuztraucas, bet es esmu tajā vecumā, kad var būt komplikācijas, īpaši ja nesen pārslimota pneimonija. Cenšos labās dienās staigāt pa vietējiem mežiem, kur tūristu bari neklīst un elpot svaigu gaisu, laukos tas ir vieglāk izdarāms, kā pilsētas iedzīvotājiem.

Mainīgais pavasaris
18.03.2020 12:38


Piecos pie loga bija -9,3°C, sešos -10,1°C. Pamazām svīst gaismiņa, dilstoša mēness pusaplis karājas gaisā, sniegs skraukšķ zem kājām, sals kniebj degunā, sen tādas izjūtas nav baudītas. Ziema ir ieradusies, kad to vairs negaidīja. Labi, ka jau marts, saule diena vidū skaisti silda, īpaši aizvējā.
P.s. Līdz ar saullēktu strazds pie būra uzsāka dziesmu, arī dzērves mežmalā skaļi klaigā. Kūmiņš izgājis caur dārzu, atstājot skaistu pēdiņu rindu. Tām sekojot, atklāju, ka rudais grēks pļavā peļo. Salīdzinot ar vakardienu, šis rīts ir ar skaidrām, zilām debesīm un cerību uz skaistu dienu.

Vējainais pavasaris
15.03.2020 06:11

Ik pa laikam snieg, brīžiem krīt lieli, apaļi sniega graudi. Vairāki gājputnu kāši devās tā kā uz dienvidu pusi, var būt, ka palido nedaudz atpakaļ, kur nav sniega. Arī viens gārnis manāms ik pa laikam lidinoties apkārt. Sāk piepildīties manas aizdomas, ka ziema mums vēl atspēlēsies...kad mēs to ne gribēsim, ne gaidīsim.

Vējainais pavasaris
14.03.2020 12:26


Ārkārtas situācijai valstī pievienojusies "ārkārtas" ziema, no rīta -4,5°C un visa zeme un koki balti, nedaudz uzspīdēja saulīte, bet atkal ik pa laikam sagriež pa kārtīgam putenim. Strazdi nesapratnē sēž pie būrīšiem, vakardienas skaistā dziesma aizsalusi, tik vien pa kādam svilpienam dzird atskanam.

Vējainais pavasaris
14.03.2020 09:16

Vējš vakar sāka celties vienlaicīgi ar ārkārtas stāvokļa izsludināšanu, naktī gaudoja ne pa jokam, bet elektrība nepazuda un arī nekas īpaši nav sapostīts, cik dzirdu, tad ir pa kādam nolauztam kokam un aizpūstai siltumnīcai. Bet vētra ir atpūtusi mājas strazdu, kas sēž pie būrīša un dzied bez mitas, kaut arī atsevišķas vēja brāzmas ir vēl samērā spēcīgas. Turamies laika vērotāji! Vairāk staigājam pamežiem un laukiem, mazāk pa ļaužu pilnām vietām!

Vējainais pavasaris
13.03.2020 11:13

Vizbuļiem vēl nedaudz par agru,bet vakar manīju pirmās zeltstarītes, meža ķiplokiem arī lapiņas sāk līst laukā. Nedēļas noslēguma vēsās prognozes šūpojas kā zari vējā, te uz augšu, te leju. Vienu brīdi prognozējas teju mīnus desmit, otru- tikai pavisam nedaudz zem nulles. Kaut nu tie aukstumi mums garām paietu, pārāk daudz kas jau sācis plaukt, sausseržiem jau mazas lapiņas, arī sārtā parka roze pamodusies.

Vējainais pavasaris
09.03.2020 12:06

Pelēkos strazdus vēroju pie sevis visu "ziemu", tikai nezinu, vai tie pie mums ir atlidojuši no ziemeļiem, jeb ir vietējie iemītnieki.

Marta sākums
08.03.2020 08:04

Pelēkais strazds jeb pelēkais mežastrazds (Turdus pilaris) ir mežastrazdu dzimtas (Turdidae) Latvijā ligzdojošs dziedātājputns.

Marta sākums
08.03.2020 06:42