Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Septiņos no rīta grādrādis pie loga uzrādīja -5,6°C, bet ārā lielām pilēm krita lietus, kas uz sniega tūdaļ sāka veidot sērsnu. Nabaga stirniņas...Pa nakti snidzis un (vai) putinājis, īsti nevar saprast, bet vietām uz ceļa sapūstas nelielas kupenas. Vēl jau ceļš nebija neko slidens, redzēs, kas būs vakarā.


No rīta -11°C, tagad kaut kur ap -9°C, šodien šķiet nedaudz gaišāks, kā vakar, jo nekas nebirst no mākoņiem. Nedaudz uztrauc laika pāreja no mīnusiem uz plusiem, jo tā nāks ar lielāku vēju un tad parasti man "aizrauj" ciet ūdens vadu, kas iebūvēts mājas sienā. Nu cerams, ka šoreiz viss būs kārtībā.Pie loga -23°C, pļavā visi -25°C, sen tāds aukstums nav bijis! Vakar no rīta bija skaista sarma uz kokiem, bet dienā vējiņš to nokratīja. Putni gan ēda sēkliņas kā nevienu dienu, reizes 4 papildināju barotavu, laikam juta, ka šonakt jābūt pilniem vēderiem.

Vēsts no arktikas
17.01.2021 07:23T sākusi pazemināties, pašlaik -15°C. Tāpat kā no rīta, arī tagad vērojami skaisti gaismas pīlāri virs automašīnu lukturiem un apgaismes lampām, jo no it kā bezmākoņu debesīm birdinās gandrīz nemanāmi sniega kristāliņi.

Vēsts no arktikas
15.01.2021 18:32


Man arī pašlaik -17°C, kaut kur aiz mākoņiem aust saule. Debesis klāj plāni mākoņi, kaut kas smalks krīt no gaisa. Pie barotavas ieradies dižknābis.

Vēsts no arktikas
15.01.2021 08:55Sešos termometrs pie loga rādīja -15°C, pusstundu vēlāk -15,5°C. Domāju, ka nedaudz tālāk no ēkām ir par kādiem pāris grādiem vēl vēsāks. Lauskis spārda kokos un stabos, sen nedzirdēta skaņa.
P.s. Minūtes 20 vēroju skaistu dabas parādību- gaismas pīlārus virs automašīnu lukturiem, kuri brauc pa ceļu pāris km attālumā no mana skatu punkta. Arī pie manis kaut kas putekļveidīgs birdinājās, bet pārāk maz. lai veidotos gaismas stabi.

Vēsts no arktikas
15.01.2021 06:29

Pievienojos sveicējiem!

Vēsts no arktikas
14.01.2021 17:46


Šorīt pat zem mākoņu segas bija -7°C, tagad parādījusies saulīte, pie loga ēnas pusē -6,5°C. Saliņš kniebj vaigos.

Vēsts no arktikas
14.01.2021 11:57

Pie loga -1,6°C, birdinās smalks sniedziņš, plus neliels jumta putenītis. Pa diennakti kādi 5 cm sniega klāt, sniega segas biezums vidēji 10 cm, grūti izmērīt nevienmērīgi saputināto pagalmu, uz šķūni, kūti un pagrabu jau kārtīgas taciņas saraktas ar sniega valnīšiem gar malām - bija jau aizmirsies, kā izskatās ziemīgs pagalms.

Vēsts no arktikas
13.01.2021 07:35

Snieg un putina. -1,4°C, sniegs sauss, nelīp, tāpēc jauni sniga vīri pagaidām manā pusē nav gaidāmi. Braucot uz Siguldu labi varēja redzēt, kā putenis velk ciet ceļus, kur blakus lielāks lauks, tur pat mašīnas riepu nospiedumi nebija redzami, kaut arī kustība visu laiku notiek. Iznāca noskatīties, kā priekšā braucošais automobilis gandrīz neizņem pagriezienu un virpuļo pa ceļu, labi, ka viss beidzās tikai ar adrenalīna pieplūdumu. Siguldā raustījās elektrība, arī slimnīcas korpusos, darbiniekiem iekārtas nācās vairākas reizes pārstartēt. Sniega segas biezumu izmērīt pagrūti, jo vietām tik kādi 5 cm. bet tur, kur sapūstas kupena- kādi 10-15. Mazie putniņi sēkliņas ēd pilnām mutēm, bet ar speķīti lielākiem tā pagrūti- veikalā visas ādiņas izpirktas.

Vēsts no arktikas
12.01.2021 11:23

No rīta pie loga -5,5°C, visu rītu snieg, neliels jumta putenītis. Izskatās, ka ziema sākusies tā ne pa jokam.

Vēsts no arktikas
11.01.2021 11:44

Gubumākoni ,prieks redzēt Tavus komentārus, tas norāda, ka labi turies :)
Pie manis no rīta nomācies un t -6°C, bet tad vienā brīdī debesu malā tā kā pavērās gaišāka josla un t tūdaļ noslīdēja uz -7,7°C, tagad atkal mākoņu slogs atpakaļ. Un varbūt ka labi, jo sniega uz zemes tik vien, kā balta pūka, spēcīgākā salā siltummīloši augu varētu ciest, jo rudens noslēgums un ziemas sākums bija ļoti maigs. Ja nu būs tie sniegputeņi, ko sola, tad (pēc tam) arī nopietnāki sali nav tik traki.


Man arī atliek Tev vēlēt izturību un cerību, ka biežās pastaigas pa dabu Tev būs devušas kādu gramu imunitātes vairāk, lai tam draņķim spētu pretoties!