Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Tās ir tintenes, jaunas esot ēdamas, bet es nekad neesmu mēģinājusi, man laikam ir aizspriedumi pret tām, nemāku gan objektīvi pamatot, kāpēc...

16.oktobris
16.10.2019 23:41


Burvīga diena! Vienos mašīnā t rādīja +17°C, pusdienošanas vietā izvēlējos stundiņu pavadīt pie dabas, jo saulīte ripoja pa zemes virsu un deva krāšņumu jau tā skaisti nokrāsotajiem kokiem. Žēl, ka vakars pienāk tik agri, lapas sausas, viegli sagrābjamas, bet tumsa nepielūdzama, jau pusseptiņos āra darbi jābeidz.


Nakts skaidra ar apaļu mēnesi, kas sācis dilt, arī silta. Pret šādu rudeni iebildumu nav, kaut nu ilgāk noturētos...Meži vēl pilni sēņotāju, arī es brīvdienās pārbaudīju Kurzemes mežus un atgriezos ar pilnu grozu baravikām, tiesa, pārsvarā jau lielām, jaunās un mazās bija ļoti nelielā daudzumā.Jā, man arī tas pats- viens nodzeltēja ātri un nu jau gandrīz nobiris, otrs vēl zaļš un ar lapām.

Atgriežamies oktobrī!
09.10.2019 13:08

Ap astoņiem +4°C un smidzinošs lietus, ap desmitiem vairs tikai +2°C, lietus gan pārstājis, bet aukstais drēgnums spiežas pa visiem stūriem, uz saules parādīšanos vairs neceru.

Atgriežamies oktobrī!
08.10.2019 11:48

Domāju, ka ziemas žube.

Oktobra sākums
07.10.2019 13:28

Rīts ar maziem mīnusiņiem un baltu zemi, bet pēc deviņiem pēkšņi uzradās bieza migla, kas tikai nesen izklīda, aukstais mitrums ļoti nepatīkams, ceru uz saulītes paradīšanos.

Atgriežamies oktobrī!
07.10.2019 13:21


Šonakt mīnusi noturējās visu nakti, plūškoka ogas kā novārītas, pats labākais laiks to vākšanai un sīrupa gatavošanai. Lieku pusi uz pusi ar cidonijām, tad nav tik pliekana garša. Zīlītes jau vairākas dienas grabinās ap pakšiem, vēl jau dārzā vākt ko būtu pietiekami, bet izliku laukā pāris aizķērušās saulespuķu galvas, kas sākušas bojāties, tūdaļ arī žubīšu bariņš klāt, visi grib panašķēties pie kopgalda.
P.s. nupat viens nekaitīga izskata mākonis nobirdināja nelielu krusas devu, laukā palika drēgni un neomulīgi.


Neticēsiet, bet es šodien mežā salasīju veselu spaini beku, gan apšu kundziņus, gan purva beciņas, gan baravikas. Man viens mednieks pačukstēja par vienu meža nogabalu, es gan neticēju, ka ko atradīšu, bet nekad nesaki nekad...tās nu gan laikam ir pēdējās šogad, sēnes griežot izelpas garaiņus varēja redzēt, un sēnes tik aukstas, ka vai rokas sala, tagad nu ātri uz pannas, kamēr nav "atlaidušās"...:)


Visu nakti t grozījās ap 0, te iebraucot mīnusos, te pakāpjoties virs, jo ap diviem naktī uzradās ne ta mākoņi, ne ta bieza migla, kas paglāba no lieliem saliem. Lai arī pārāk liela salna nebija, rokas sala, arī cepurīte un siltāki zābaciņi bija jāpameklē, drēbju garderobē nepieciešamas pārmaiņas, priekšplānā ierodas siltāki apģērba gabali.


Četri auksti rīti, sākot no sestdienas, dzelteno lapu zeltu nobirdinās pilnībā...


+8,4°C un neliels aerosolveidīgs smidzeklis, praktiski bez vēja. Vakar vakarā arī bija silts un mierīgs, lasīju maisos ābolus, kuri paredzēti pārstrādei sulā, vēl ābeli sakratīju, lai nokrīt, bet šorīt vienalga zem ābelēm jauni kritušie, cik nu var krēslā redzēt, un ik pa laikam dzirdamas ābolu krišanas skaņas- bukš, bukš...
Rīta pusē smidzināja, bet pašlaik norimis. Pelēcīgais laiks neļauj izbaudīt lapu krāsainumu, kas ar katru dienu kļūst aizvien spilgtāks. Rīt sola palielu vēju un tas jau daļu no skaistuma aizraus prom.


Kokiem sāk iekrāsoties lapas, bet lai cik tas nebūtu skumji, sākas arī to nokrišana. Arī kājas krosenītēs sāk salt, ja jāstāv kur ilgāk, būs jāmeklē siltāki apavi. Rudens...


Sešos no rīta -2,5°C, zeme balta, bet līdz ar pirmajiem saules stariem sāk atgriezties siltums. Debesīs neviena mākonīša, būs jauka diena.