Migla
Migla

Lietotāja aktivitātes


Pie manis zemāk par +3,6°C nav bijis.

Iesoļojam septembrī
08.09.2023 11:19

Piedzīvoju pamtīgu negaisu ar krusu, gāza tā, ka balts aiz loga. Krusas graudi lieli, ir arī jumti pabojāti. Rīt gaismā centīsimies saprast bojājumu apjomu.Naktī salija 100-110 mm, piebraucamais ceļš (slīpumā pret kalnu), pamatīgi izskalots, tad nu dēls visu rīta pusi ved klāt granti un gāž izskalotajās risēs. Ceru, ka tik stiprs lietus vairs nebūs, jo savestā grants kaudze tūdaļ arī būs cauri. Upīte pilna līdz pat augšai, pļavā ūdens lāmas, man brīžam līdz pat puslielam. Priecājos, ka nebija krusa, no tās visvairāk bija bail. Vairākas reizes pazuda elektrība, bet ātri atjaunojās. Ciemata centrā arī bijusi "Jēriņu nakts", kanalizācija nespēja novadīt ūdeni, tad nu paši varat iedomāties, kā klājās pirmā stāva tualetēm un vannām, kad šķidrums nevis prom tek, bet klāt nāk. Stāsta arī par dzirksteļojošām elektrības kastēm, kur ūdens pa spraugām jumtā pilējis iekšā.Ja padalīšanās par bažām laika apstākļu prognozēs tiek uztverta kā čīkstēšana, tad jau komentāru daļa jāslēdz ciet. Tā jau mūs te maz palicis to, kas kaut ko ieraksta.Vēl vismaz 4 vakarus dārzā veicamo darbu saraksts skaidrs- laistīšana. Ir cerība, ka uz nedēlas beigām kaut kas mainīsies, bet prognozes ir tikai prognozes, vakar vakarā tās solīja puslīdz nopietnu lietu, šorīt jau stipri mazāku. Ābelē par spīti aukstumam aizmetušies ābolēni, kaut nu sausuma dēļ nesāktu nost birt .


Uzminiet nu, ko es daru katru vakaru vismaz divas stundas? Droši vien to pašu, ko vairums dārziņu īpašnieku - laistu, apleju, apsmidzinu utt. Pagalmā zāle jau praktiski ir izdegusi, savām vistiņām ko svaigu sapļaut paliek arvien problemātiskāk. Nevarēju saprast, vai maz ko rakstīt, jo tas atkal izkalausās pēc žēlošanās, bet tāda ir realitāte. Un kad dzirdi, kādas katastrofas ar ūdeņiem ir izraisītas karadarbības zonā, tīri vai baisi paliek. Izskatās, ka ukrainas arbūzu šogad nebūs.


Pussešos +0,5°C, uz auto stikla lediņš, uz zemes atseviškās vietās salnas. Ielejā sen neredzēta parādība - migla, laikam vakardienas mitrumiņš palīdzēja izveidoties.


No ilgi gaidītā lietus tik vien kā rasa uz zāles un lapām, ar pirkstu zemi parušinot, pat centimetru mitrums nesniedz. Pļavās sāk ziedēt margrietas, bet nu tik ļoti sīkas, kā reti kuru gadu - augiem pietrūkst mitruma. Pļautais mauriņš arī bēdīgs, varbūt šodienas pilināšana būs ko nedaudz līdzējusi, lai galīgi neizdeg. Gaidu siltumu, lai beidzot var noņemt agrotīklus. Savāds pavasaris.


2. jūnijs. Pussešos no rīta termometrs pie loga rāda +0,7°C. Paskatos pa logu- baltumu uz zāles neredz, tātad smidzinošais lietutiņš vakar vakarā savu labo darbu padarījis. Pirmā doma - jāpaskatās, kā jūtas ar argotīklu pārsegtie kabači, bet kas tev deva, mitrais agrotīkls sasalis ledū. Tā arī atstāju nekustinot un cerot, ka zem tā mani augi būs izdzīvojuši.Paldies Saksijai par laba vēlējumiem, jo šo pavasari izturība tik tiešām nepieciešama. Šonakt atkal pamatīga salna, nakts lielāko daļu t bija mīnusos, ap pieciem -1,7°C. Dārzā, kur vakar vakarā lēju, baltumu neredz, bet nesalietā dārza daļa salna skarta ne pa jokam. Cūku pupas lakstus noliekušas, ceru, ka izturēs un spēs piecelties. Redzēs, kā mazās bietītes un burkāniņi uz salu reaģēs. Ķirbjiem un kabačiem agrotīkla pārsegums, bet izskatās, ka visa nākošā nedēļa naktīs būs tikpat auksta, ja ne vēl aukstāka, tā kā "deķus" nost vēl nevarēs ņemt. Brīžiem rokas nolaižas, pārāk ilgi šogad cīņa ar nakts saliem ieilgst.

Saule un sausums
28.05.2023 06:36

No rīta dažās vietās uz zāles neliela salniņa, bet kopumā šo nakti par kritiski aukstu nosaukt nevar. Lai gan Latvijā karstuma rekordi krīt viens pēc otra, augi nejūtas komfortabli, jo bijušas vien pāris siltas naktis. Mitruma nav, līdz ar to dienas un nakts t neizlīdzinās. Vakardienas aukstas ziemeļu vējš virs laukiem grieza putekļu mākoņus, lietus no prognozēm pazudis. +12 C.

Saule un sausums
27.05.2023 09:45

Sešos +2,2°C un šī bija siltākā no prognozētajām aukstajām naktīm. Vai tiešām atkal rīt un parīt būs salna?

Saule un sausums
26.05.2023 07:00

Burvīga vasaras diena, nelieli gubu mākonīši ar tendenci veidot torņus. Strazds savus bērnus izvedis dzīvē, es jau skatījos, ka iepriekšejās dienas tie no būra burtiski līdz pusei jau izliecās, barību gaidīdami. Sausums gan briesmīgs, cik nu iespējams, vakaros leju, bet visu nav ne spēka, ne iespēju apliet. +23°C.

Saule un sausums
24.05.2023 11:37

Pāris piles arī Allažiem tika, bet nu simboliski.

Saule un sausums
23.05.2023 09:32


Nakts uz 19. maiju pie manis atkal ar salnām, nu jau tā šis process - vakaros apsegšana un atsegšana no rīta ir apnicis, ka brīžiem gribas visam atmest ar roku - kas nu salst, lai salst, jo visu tāpat apklāt vairs nevar. Šorīt skatos uz zemenēm un saprotu, ka ogas būs tikai no tiem 4 stādiņiem, kas aug siltumnīcas vienā stūrī. Gribētos cerēt, ka pēdējā salnu nakts, bet bail prognozēt, jo pirms neilga laika jau tā rakstīju, bet nekā...