B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Ap 9:00 tikai +6*C, tagad +9*C, sijājas sīks lietutiņš. Šodien pavisam bez saules. Neliels vējš rauj nost ābeļu un bērzu dzeltenās lapas. Zaļās lapas bērzos vēl turās. Vai nu pavasarī plauka dažādos laikos, vai nu cita vaina, bet bērzi ir pa daļai zaļi, pa daļai dzelteni, un tūlīt pa daļai- pliki:) Vakar paspēju nopļaut zāli!! Tik bieza un lekna! Noguru , bet laimīga, ka tiku galā. Pats sētas vidus gan būs jāpļauj vēl, bet pažobeles likšu mierā līdz pavasarim :) Labi, ka solītas sausa dienas, varēs sadedzināt zarus....ja jau netiek uz mežu....tad vismaz lietderīgi nomest tauciņus savādāk:). Salna ir bijusi, bet, kā Migla saka, īsu brīdi, tik , lai "iekrāsotu Latviju". Puķes vēl zied.

Ardievas siltumam
Šodien 11:28

" Ja dzērves lido zemu - būs silta ziema. Ja augstu - auksta."(V.Bukšs) Kā lidoja dzērves?:) Kaut kur kaut kad dzirdēju (lasīju), ka nākošā būs auksta ziema. Tad jau redzēs...
Man vēl uz mežu gribās, bet te gan salnas, gan ziema tuvu. Var nepaspēt:).Varēja šodien aizbraukt, bet nesanāca. Lai gan diena bija ciešama, nu pusdienslaikā, protams. Vismaz saulainā un nelija. Dienā +15*C, tagad +11*C, bezvējš, debesis skaidras.

Ardievas siltumam
15.09.2021 19:47

+11*C, spiediens lēni kāpj, caur vienlaidus mākonsegu mazpamazām sāk izlauzties saule.
Auksta rasa zālē. Atā, baso kāju sezona!

Ardievas siltumam
14.09.2021 10:04

Silts, +16*C, bet vējains rīts. Kopš vakardienas pielijuši 10 mm svaiga lietus. Atkal netiek dobēs, bet nezāles aug griezdamās. Bērzi paliek arvien dzeltenāki, ābels- rūsganas. Bet takš bijuši rudeņi, kad koki līdz oktobrim stāvējuši zaļi! Joprojām apmācies, rietenis dzenā zemus pelēkus mākoņus, bet pagaidām nelīst. Gribējās (redzu, ka ne man vien) vēl kādu laiciņu kauč slapju, bet siltu....Dabūsim sausu, bet vēsu:). Kāds mūs mēģina "audzināt":)
18.55 Pēc lietus un brāzmainā vēja, iestājies saulains, bet vēss laiks. Vējš iegriezies no Z puses. Mērtraukā +3 mm nokrišņu, grādrādī+14*C.

Ardievas siltumam
13.09.2021 10:16

Silts joprojām, lai gan vēsāks kā vakar, +19*C. Dažbrīd uzspīd saule. Pūš mērens vējelis, žāvējot rasu. Naktī vairākas reizes bija nolijis, arī migla bija. Tipisks septembris.

Septembra siltums
12.09.2021 11:42

Es arī pāris reizes nodomāju par to, ka redz, bija tik karsta vasara un tik ilgs karstums, kuram vajadzēja vaiņagoties ar tropisku šovu . Bet rezultātā pat normāla LV negaisiņa nebija. 2021.gada atipiskā vasara.

Septembra siltums
12.09.2021 11:36

Pagājusi skaista un silta atrudens diena. Zeme arī jau ir apžuvusi, varēja paraustīt nezāles. Piemājas mežiņā saaugušas košas mušmires, bet ēdamo sēņu faktiski nav. Ja nav sēņu, jācer uz bagātīgu riekstu ražu. Diez, lazdas pilnas?
Grādi un atm.spiediens lēni krīt, ik pa brīdim nogrand attāls pērkons. Piņķus šīs te negaisiņs laikam neķers, taču jau tāpat ir paspējis mazliet uzlīt. Rīt būs vēl. Žēl, ka siltums bija tik īsu laiku, varēja kādu dienu vēl pasildīt:) . Patlaban +18*C.

Septembra siltums
11.09.2021 20:42

Pat nakts nelikās auksta. Rīts burvīgs: saule, milzu rasa zālē, pēc 7-iem bija +12*C, nu jau iesilis līdz +17*C, gandrīz bez vēja, bet debesīs plānas mākoņstrīpas. Ja noturētos tāds laiciņš arī pa brīvdienām- būtu ļoti jauki. A mana mājas MS ir īsta ķīniešu pesimiste- jau 2. dienu sola lietu.....:)

Septembra siltums
10.09.2021 10:46

Jā, pagājušā nakts bija negaidīti silta. Domāju, daudziem tas patika. Sēnes arī aug kā trakas. Pilns mežs ar vecajām sēnēm, kādu jaunu un smuku atrast nav viegli. Pāris dienas atpakaļ ir bijis saldūkšņu BUMS!!-visas pāraugušas:)To tur ir klājiens, bet lasīt gandrīz nav ko:)) Būs sēklai.
Rīts bija remdens, bet nu jau mākoņi ir pašķīduši, tūlīt uzspīdēs saule. Jau tagad, bez saules, ir +20*C. Vējš lēns.

Septembra siltums
09.09.2021 13:50

+16*C, saule caur plāniem mākoņiem. Pūš mērens D puses vējš. Braucu uz mežu....

Septembra siltums
08.09.2021 10:46

Pirms 2 stundām bija +11*C, tagad, 10:40, ir +14*C un saule. Kāps vēl:)Pirmā atvasara!

Septembra siltums
07.09.2021 10:41

Bērzi iekrāsojas acīm redzami, katru rītu arvien dzeltenāki. Bet rozes jauniem dzinumiem trāpījusi salna, kļuvuši melni gali. Tomātiem tas viss nepatīk ne tik. Bet kur lai tos zaļus liek....Jācer tomēr uz netik aukstiem nākošajiem rītiem. Varbūt vēl nogatavosies.
No paša rīta +7*C, pus11- os +10*C, ar blāvu sauli, bet gandrīz bez vēja. Jau tas priecē:) Lietus nav bijis, taču R pamale tumša. Lēni, bet neatlaidīgi kaut kas tuvojas.

Septembra siltums
06.09.2021 10:23

gubumākoni, ļoti skaistas balto mākonīšu bildes!!:)
Rīt atkal lietus, pirmdienā vispār d***ā. Āaaaāaaaaāāāāāāāāā! Es sēnēs gribu! Bet te no mājas bez riska salīt pat uz stundu izlīst nevar. Man vajag vismaz 3 stundas! BEZ LIETUS un, vēlams, bez slapjiem kokiem.


Vienīgi pozitīvs ir tas, ka pierimis trakais pūtējs. Lai gan virzienu nav mainījis. Stumj no līča kārtējos lietus mākoņus. Tikko kļuva tumšs- būs gāziens. +11*C. Saulīte no paša rīta paspēja uzspīdēt, bet sasildīt gan ne. Bērzi ar katru rītu paliek arvien dzeltenāki. Šogad ļoti agri.....


+13*C, ik pa laikam uzlīst. Vējš nav rimies, mākoņi iet divos slāņos, katrs slānis savā virzienā. Bija uz mirkli parādījusies saule, uzreiz likās siltāks. Bet nu atkal līst un līst...., tie līča nokrišņi nebeigsies, kamēr nenomainīsies vējš.


Mjā, dienā - kāps uz augšu (tas ir forši!), bet naktīs- uz leju. Vasarai jāsaka :" ČAU!"
Pa dienu +3 mm svaiga lietus. Tagad apmācās, jācer, ka nebūs ļooooti auksts rīts. Vējš tas pats- trakais.
Tuvojas ziema...bet arī citos gadalaikos var redzēt kāvus:) , tikai jāuzlaižas augstāk: www.lsm.lv


Joprojām pūš brāzmains vējš, nesot no līča gan lietu, jau vismaz 3x pa rītu uzlija, gan, jācer, saulainu laiku:) Vienīgi komplektā ar ziemeļvēju, ko tu tam padarīsi?! No rīta +10*C, tagad , saulei uzsildot, +13*C. Neliela atelpa pirms ciklona.


Vakar iztikām bez lietus. Būs beigsies lietus sezona, sāksies vēju periods. Īpaši Piņķos. Te līča vējiem un nokrišņiem ir kur ieskrieties. Kad nav vēja- ir migla. Nav garlaicīgi:)
Tikko uzspīdēja saule, pirmo reizi šorīt. +15*C, pilna debess ar bieziem mākoņiem, pūš atvēsinošs Z puses vējš. Palīdz gājputniem viņu tālajā ceļā uz dienvidiem;) Pirmdien virs galvas vidžinādamas lidinājās ap 100 bezdelīgām, domāju, ka tas bija treniņš pirms garā ceļa. Šodien neredz vairs nevienu....


Neticami, bet lietus šodien vēl nav bijis, par laimi:) Saule spīdēja tik no paša rīta, pūta mērens A puses vējš, kurš patlaban gandrīz ir bezvējš, +16*C. Varētu tā arī palikt.......


Latviski ir "rakstiet". Pareizi :"pirms rakstiet, papētiet faktus". Viens teikums, 2 kļūdas.