B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Laukā ir sals! Až -1*C ! Vietām redzamas sniega pazīmes, visvairāk baltuma ir uz jumtiem. Vējš iegriezies no Z puses. Peļķes stāv slapjas, bez vāka.


Balts un tīrs. Smuki, kamēr nekūst:) Ceru. ka vēsums pieturēsies, tad skaistums varēs vēl papriecēt.


No rīta bija 0*C, diezgan skaidras debesis, saules stari caur mežu, skaļas zīlītes pie logiem. Tad lēnām apmācās, un nu jau snieg smalks sniedziņš. Pūš viegls D puses vējš. +1*C patlaban.


Piedod, bet izlasīju pirmos 10 vārdus un sāku smieties:) ....man vīrs šorīt žēlojās, ka slikti gulējis, grūti bijis otreiz aizmigt, tagad galva dulna.....jo kaķis bijis trijos naktī jālaiž laukā:)) Sardzes maiņa:)
Kā tie kaķi visus ir izdresējuši!! -apskaužami.


Eh, saule jau prom. Bet bija forši. Žēl, ka nesanāca pasauļoties, bet , domāju, nu jau palēnām var atkāt jauno sezonu:) Vējš neliels, atkal tas pats vecais, no D puses, patlaban gandrīz beidzies. +4*C. Sniegs jau ir pazudis, var gaidīt jauno, bet vai tiks? Lai gan jēgas no tā nekādas, pat tīrīšanas "prieks"izpaliek. Šogad sniega lāpstas tā arī nostāvēja garāžā- "pa rokai", bet maisoties "pa kājām":)) Atmosfēras spiediens zems, mājas MS sola nokrišņus, taču visi svarīgie mākoņi pagaidām gājuši garām.


Tagad , galvenais, pacensties pastimulēt imunitāti: padzert plūškoka tēju, irbenes sīrupu, palietot C vitamīnu pieklājīgās devās, aptiekās nopērkamos līdzekļus , kā ehināciju vai kādu komplekso līdzekli, medu no savām vai kaimiņa bitēm u.c. lietas, kas nu kuram ir. Un mazāk cilvēkos grozīties, šopingus atlikt:) . Uz citiem gan nav ko cerēt.....


Vējš un saule. Ātri skrienoši mākoņi debesīs, bet virs galvas debesis jau ir koši zilas. Pat putni priecājas, ka nelīst- čiepst un zvana, kurš skaļāk. +4*C, spiediens zems, bet pārliecinoši kāpj.
Tirdziņā sestdien jau tirgoja pūpolzarus (kad vēl Lieldienas!!?).... Izrādās, tos vajagot turēt bez ūdens, tad pūpoliņi nenobirstot, pat vairākus gadus:)). Mūžu dzīvo.....


Ja no rīta bija tikai nepatīkamais vējš, tad tagad tam nācis klāt slapjums no gaisa. +2*C. Kombinācija saucās:" nebāz degunu no mājas". Spiediens turpina krist.


Žēl balodīša....Maz to ir palicis. Bet man pie komposta kaudzes vārnas aste mētājas....Viss pārējais arī kādam vēderā(:


Es neko nerakstīju par meteorloģisko:)) ziemu....:)


Tiek atgādināts , ka tomēr pēc kalendāra ir februāris, bet pēc dabas likuma- ziema:) Snieg, nedaudz putina. Uz zemes gan nekas nepaliek. Vējš pagriezies no D puses, brāzmains. +2*C. Spiediens strauji krīt.


No agra rīta bija nomācies, un līņāja. Tad noskaidrojās, uzspīdēja saule.Tagad atkal sāk sabiezēt mākoņi. +5*C. Putni jūt pavasari, jau kopš 6-iem rīta zvana un svilpo. A cīruli laikam vispirms sadzirdēju, nu vismaz likās, ka savādāks putniņš dzied ābelē...Tad mēģināju nofočēt, bet īsti neizdevās, šis (pavisam 2, kā izrādās, bija) tramīgi aizlaidās. Diez, cīruļi pa kokiem arī dzied vai tikai augstu debesīs? Ja ne, tad būs bijis cits -nezināms un minams- mazputniņš. Tāds pelēks un nedaudz lielāks par zvirbuli bija....Bet ko gan pelēkajos ābeles zaros, augstu , pie galotnes, var ieraudzīt, un vēl bez brilles:))


+5*C, mērens R puses vējš. Debesis caurumainas, bet sauli pagaidām vēl neredz. Naktī lijis, jo asfalts slapjš. Dobes D daļā, pret saulīti, palēnām sāk iekrāsoties dzeltenie krokusi....Tikko atkal sāka līt.....


Bildēs- pavasaris. Ja neskatās kalendārā.


No rīta vēja brāzmas ap 20 m/sek. Toties mākoņi ir izdzenāti, uzspīd saule:)+7*C.


-2*C, bet paliek siltāks.Arī spiediens lēnām aug. Jau ap pusnakti mašīnas bija noklātas ar sarmu, bet no rīta salna uz virsmām bija biezā kārtā. Patlaban lēnām atlaižas. Bezvējš, miers pirms vētras.

Nedēļa ap nulli
14.02.2020 09:52

+2*C , nejauks R puses vējš. No rīta pārdzina pāri galvām vienu lietus pilnu mākoni, kurš vēl arī uzbirdināja kaut ko biezāku. "Biezais" lietus palika ķirškoku zaru galos, pēcāk saulē izkusa. Lielas ūdens lāses smuki spīd zaru galiņos :)
Vēl joprojām ir saulains, lai gan gar "pažobelēm" redzami palieli gubu mākoņi.

Nedēļa ap nulli
13.02.2020 11:04

Vakar vējš uz nakts pusi bija palicis pavisam rāms, līdz pienāca pusnakts....ap 23.30 atsākās vēja brāzmas, līdz 15 m/sek. Jau nez kuru nakti pēc kārtas tieši pirms pusnakts saceļas vējš. Vakar gan ātri norima.
Toties rīts atkal gaišs, pat saule uzspīdēja. +2*C, nepatīkams vējš. Šodien saplūcu pirmos sniegpulkteņus (kur sniegs?, paliks tik kā ziedu nosaukums:). Laikam jau pavasaris pavisam tuvu:)

Nedēļa ap nulli
11.02.2020 10:38

Visstiprākais vējš bija pirms pusnakts, brāzmās līdz 20 m/sek. Tad palēnām palika vājāks. Piņķos patlaban +2*C, vidēji stiprs D puses vējš, un tumsa kā novembra beigās:) Nebeidzamais novembris ziemas garumā.
Putniņi šodien pa nakti bija cīnījušies ar vēju, līdz ar to, izsalkuši. Iebēru barību, pagriezu muguru, lai dotos mājās, šie jau klāt....


Uuuh, kāda vētra tiek solīta!! Dānijai, šķiet, tiks visvairāk, bet arī mūsu rietumkrastam tiks. Un nāk no dienvidiem! Varbūt krastam tamdēļ būs saudzīgāks....
Pagaidām klusums pirms vētras. Smidzina, +2*C. Lielā zīle tik skandina un skandina.