B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Vasara ar +23*C no rīta, skaidras debesis. Labi, ka ir vējelis. Patlaban zied abēlijas, jasmīni, vēl joprojām arī krasta kļava- vējiņš ik pa brīdim atnes smaržu mākoni:). Zem vienas ābeles neesmu pļāvusi zāli, gaidu , ka tur uzziedēs margrietinas....pēkšņi atklāju, ka tur ir arī ārtniecības veronikas audze. Senos laikos, kad vēl nemācēja gatavot pretindi (antidotu), šo zālīti izmantoja arī pēc čūsku kodiena. Bet vispār tā der daudzām kaitēm. Runā jau, ka īstā zālīte pati atnāk pie cilvēka. Jāmāk tik to ieraudzīt un izmantot. Un tagad ir arī īstais laiks, lai sagatavotu zālīšu krājumus ziemai.


Man jau vispār likās, ka bijusi salna:))
Šisrīts arī pavēss. Lēnām iesilst, patlaban +21*C, debesis no rīta bija dzidras, bet tagad parādās gan spalvaini, gan pūkaini mākonīši. Pavisam neliels vējiņš, no rietumiem. Eh, varētu vēl nedaudz uzsilt, un tā arī palikt. Bet-kas deva!-nedrīkst tak'cilvēkam dzīvot bez stresa - paliks slinks un resns. Komforta zona, kā izrādās, ir kaitīga veselībai:).Tad nu dabūsim ekstrēmos apstākļus: vispirms mēģināja noslīcināt- nesanāca, tagad mēģinās sadedzināt. Vērosim, kā izdosies:)


Tas trakais vējš beidzot ir pierimis, laukā svaigs un atspirdzinošs gaiss. Pagaidām +16*C, saule caur dūmaku, neliels Z puses vējš. Laikam jāsteidz izravēt visu, ko var paspēt, jo pa karstumu atkal neko daudz padarīt nevarēs.


Pie mums, kā jau Gubumākonis pieminēja, valda stabils ziemeļvējš ar tikpat stabilu antilīča efektu. Skaidrais koridors. Bez lietus un ar sauli. Var novērot un priecāties par negaisa mākoņu skaistajiem "sāniem"tikai notālēm un bez dalības. Nogrozās pa pamalēm un dodas prom. Krievi teiktu "bočkOm, bočkOm":)) Un pēc tam sāksies "grēku plūdi", jo mēneša normai (jūnijs!!) tak' ir jānolīst. +20*C.


Beidzot parādījušies mākoņi, citādi nebija glābiņa no kodīgās saules. Vējš joprojām saglabājies aukstais, tā kā kopumā laiks ir kļuvis mēreni silts. Grādrādī +20*C, pagaidām bez saules. Jācer, ka uzlīs. Vakar gan salaistīju rododendrus, puķu dobes......Vienalga ir pāris "kritušie"(: Tomēr kombinācija vējš+pavasara saule ir diezgan nežēlīga........


Mēreni stiprs Z puses vējš kopā ar sauli turpina kaltēt zemi. Laikam jau būs jāsāk laistīt zālāju. Vakaros un no rīta gan ir rasa, bet ar to varētu būt par maz. +21*C. Vējā auksti, aizvējā karsti. Skat, vēl iesnas var noķert, sevišķi, ja slapja mugura, pa lauku darbojoties.


Taisnība.BET.Jo labāks laiks, jo mazāk komentāru:) Eju stādīt tomātus:))


Drīz nebūs par ko rakstīt (un lasīt), var pielikt pa +1*C klāt pie iepriekšējās dienas grādiem, a pārējais- paliek nemainīgs. Rekordi diez vai gaidāmi, negaisi pagaidām arī nav pietuvojušies.
+23*C, baltas pūkas debesīs, un saule, saule, saule.


Vasara turpinās ar +20*C, vieglu vējiņu un sauli. Sāk ziedēt un sanēt krasta kļavas koks. Šis te zied tad, kad jau ir lapiņas. Izrādās, ka arī tējai ziediņi noder. Tā kā - man ir dubultprieks: par ziediem (garšas kārpiņām) un par bitēm (ausīm un sirdij):)


Beidzot no rīta bija Vasara: saulains, silts un smaržīgs . Vējiņš ir, bada vējš, no A puses, bet normāls, netraucē:)Patlaban sen neredzētie +20*C, un prognozes arī priecē:) Vienīgais mīnuss siltumam un mitrumam, kurš līdz šim pie mums nebija manāms, ir tas , ka parādās odi. Vakar jau karoju,šodien arī ir viens līķis, a kur vēl vakars........


Jā, arī mums vakarā mierīgi uzpilināja, arī ap pusnakti bišķu bija slapjums klāt. Rasas tiesa. Šorīt bija pamainījies vēja virziens, pūta no rietiem, tagad jau no D puses. Debesīs plāna baltu mākonīšu kārta, caur kuru mēģina izlauzties saule. +15*C. Joprojām visomulīgākā vieta ir siltumnīca:)


Vienlaicīgi esmu izstādījusi salātu stādus gan plēves mājā, gan laukā. Starpība augumā un lietošanas kondīcijā reizes 3-5. Ārā augošos ēst vēl nevar, vienkārši- nav ko.... Ceriņi zied, maijpuķītes zied- visbiežāk šajā laikā viss jau bija pārziedējis. Iekavējies tas siltumiņš. Nekādi neizdodas sakombinēt skaidras debesis, sauli un siltu vēju vienkopus, Šodien pat- beidzot nelīst, beidzot spīd saule, bet ziemeļvējš ir tik stiprs, ka siltumu var baudīt tikai aizvējā vai siltumnīcā:) Tur tad arī pēc nakts vēsuma augi sasilst un ātri , ātri steidz augt:) . Labi vēl, ka tā.+14*C.


Vakar pēcpusdienā viens nestabils mākoņveidojums acu priekšā mēģināja sagrupēties. Īsti tas nevarēja saprast, vai nu veidot tesmeņmākoņus, vai tomēr virpuli. Bez noteikti nosprausta mērķa, protams, sanāca tik čiks. Pat īsti neuzlija. Vien nogāja viena spēcīga vēja brāzma. Bet šovs nebija slikts:)
Šorīt mākoņi iet krustu/šķērsu, bet priecē, ka tie vismaz kļuvuši gaiši un mazkaitīgi. Un saule!, lai gan caur mākoņiem, bet uzspīd. Neliels vējiņš. +14*C. Lēnām žāvējamies:) Ļoti ceru, ka ne tie daži pelēkie, kuri redzami, ne citi -topošie- šodien neizlīs....


Ir ļoti apmācies , ļoti vēss un pagalam mitrs. Es tik ļoti gaidu siltumu!!
Vakar pēc visiem lietiem bija parādījusies saulīte, ļoti silta, sevišķi aizvējā. Varat iedomāties, ko es sastapu uz melnas (jau sasilušas) zemes starp zirņu rindām......apm. 1m garu zalkti. Tam tik ļoti tur bija labi un silti, ka šis mani nemaz "neņēma galvā". Es aizgāju pirmā, šis mani pavadīja ar skatienu, bet no vietas pat neizkustējās. Pirmo reizi 16 gadu laikā šie "tārpi" atkal parādījušies....(kur diez ir palicis mans ezītis?).
+12*C, mērens DR vējš, ne nokrišņu, ne saules.


Tikko tā kā ir mitējies lietus. Paliek gaišāks. Pa R pamali stumjās baltu gubu mākoņu kalni. +12*C. Suņa laiks. Kaķi guļ:)


Vienlaidus apmākušās debesis un neliels D puses vējš- nekas daudz savādāks kā vakardien. +16*C. Var sapņot, kā būtu , ja būtu neliels D puses vējiņš, silta saulīte un bez lietus....pasaka. Vienmēr kaut kā mazbišķiņ pietrūkst:)


Vēss, +13*C, gandrīz bez saules, mitrs, jo naktī atkal ir lijis. Pūš neliels vējš no R puses, kurš īsti neko nevar nožāvēt. Labi, ka bija 2 bezlietus dienas, kurās kaut ko paspēju izdarīt. Varētu (un vajadzētu) pļaut zāli, bet tehnika švaka: slapju zāli un pa mīksto zemi šī nepļaus. Atliek vien meditēt, un skatīties, kā aug zāle. Acīmredzami......


+16*C un R vējš, un mākoņi, no kuriem katrs izskatās kā lietus potenciāls. Gan jau kāds trāpīs....Pieļauju, ka varētu arī būt ar pērkoniņu. Saulē dikti sutīgs.
Apskatījos leišu prognozi........Ai māte Latgale, saturies!......
Ap 14.00 vairāki pērkoni, tikko arī pavisam tuvu, mazliet līst. Nu , lūk, arī krusa.


Man patīk Saulcerītes optimisms!:) Par to, ka zied mazliet ilgāk, es arī šodien nodomāju, bet diemžēl stiprais vējš visu izdara saules un sausuma vietā- aprauj visas ziedlapiņas. Citādi ābeles ilgi vēl varētu priecēt....
Vējš, tas pats, pret kuru man pretenzijas, iegriezies ir no DR un dzen zem augšējiem baltajiem pūkainajiem, citu , vidējo - netik baltu- mākoņu kārtu. Tāda divslāņu sega .Pieļauju, ka , ja atpūtīs vēl vienu kārtu, tad būs atkal lietus. Pagaidām sauss. +12*C.


No rīta ap pusseptiņiem vējš nomainīja virzienu un stiprumu, un iepūta tieši pa vaļējo logu guļumistabā iekšā. Dabūju celties un aizvērt logu, jo palika neizturami vēss. Bez saules arī tagad nekas daudz nav mainījies: mērens Z puses vējš, vienlaidus apmācies , +12*C, pagaidām bez lietus. "Sīpoliņi" pilnziedā:)