B
Biruta

Lietotāja aktivitātes


Laikam ir bijusi neliela salna, jumti tādi jocīgi. Diezgan ātri paliek silts, jau ir +16*C. Debesis skaidras, vējiņš neliels, birdina ābeļu ziedus. Spiediens lēnām kāpj.


No rīta nolija svaigs lietutiņš, vējš arī pierimis , caur mākoņiem uzspīd saule- pavisam cita noskaņa:) Gaiss ir uzsilis, grādrādī +10*C. Un, tā kā jau ir atlidojušas svīres, tad var droši teikt, ka vasara jau ir pavisam tuvu:))


Vakarā debesis noskaidrojās pilnībā- gaiši zilas, vien ar rOzā vakara blāzmu vēl pat pusnaktī. Šorīt toties pūš stiprs R puses vējš, brāzmās vismaz 15 m/sek. +9*C, debesīs spalvu- un slāņaini mākoņi. Saule te ir, te pazūd. .....tā gribās siltumu....


Šodiena ir līča lielā diena-līcis ražo mākoņus, bet vējš tos stumj pāri Piņķiem iekšzemē iekšā. Jau paspēja uzlīt un uzbērt krusu. +9*C, bet pie stiprā vēja jūt tikai ziemeļu aukstumu. Cik jauki skatīties pa logu!...


Vējš iegriezies no dienvidiem, taču bez tā (dienvidpuses) siltuma. Salna laikam nebija, bet mašīnas agri no rīta bija auksti norasojušas. Plkst. 10-os tikai +6*C. Saules nav, jo debesis klāj zemie mākoņi, kas uz horizonta pusi paliek arvien biezāki un tumšāki.


Pēc brīvdienu "dinamiskajiem" laika apstākļiem , pārmaiņas pēc, šorīt ir gandrīz skaidras debesis . ZR vējš nakts mākoņus jau ir izdzenājis, taču gaisam sasilt īsti neļaus. Lai arī spīd saule, ir tikai +9*C. Zālei jau gan tas viss patīk, aug kā traka, bet pārējiem, mani ieskaitot..... Vakar tā kā bija noskaņojums parušināties pa dārzu, bet tas ātri pārgāja- izgāju laukā, un noskaņojums uzreiz pazuda:). Vienīgais labums no tā visa it tik tas, ka viss, kas zied, ziedēs ilgāk kā sausā un siltā laikā.


Līdzīgi 7. attēlā redzamajiem, arī ceļā no Tērvetes bija tādi paši skaistuļi- mākoņi. Patīk arī nākamā bilde ar baltiem mākonīšiem rindiņā. Bet jūra 1. bilde ir tik izteikti krāsaina....Skaistas bildes!


Skaista varavīksne! Bet sevišķi patīk Vizlas upīte. Diez, vasarā laikam tā laikam pārvēršas par mazu tērcīti?

Maija sākums
14.05.2020 11:53

Ja nav ziemas janvārī, tad tā atnāk vēlāk, teiksim, maijā....Katru gadu jau nav ābolu gads:), ābelēm ir jāatpūšas.Tā laikam arī būs šogad.


Lūk, piepildījās tas, no kā baidījos ziemā- atvērās ziemeļu vārti ar visām izrietošajām sekām(: Ābeles un augļu koki pašā ziedā, bet ārā ziemīgi apstākļi, nav īpašas atšķirības , teiksim , no janvāra. Vienīgi saule atrodas augstāk, tamdēļ arī pa dienu tiek siltāks, bet naktis....Šorīt arī salna, lai gan vakardien it kā Piņķos tā netika solīta. Bet, ja jau meteorologi apšauba esošos prognožu modeļus.....tad ko teikt, jāatgriežas pie sentēvu novērojumiem, kurus jau īsti neviens vairs nezin.
Patlaban saule virs galvas, balti gubu mākoņi gar pamalēm, nedaudz spalvu mākoņi, +9*/+12*C, ZR vējš.


Tikko atbraucu no Tērvetes puses. Sniega nebija, Piņķos, starp citu, arī nav. Toties cik skaistus mākoņus es skatīju pa ceļam mājup!! Tumšus, ar gaišām bārdām, gaišus ar formu kā atombumbas "sēnei", tumšus ar gaišākām strīpām šķērsu....Citam bārda velkas teju virs auto jumta, cits izskatās, ka sūc lietu no zemes. Burvīgi! Un saule piedevām spīd. Pa dienu aukstums mijās ar samērā siltu. Saule paslēpjas- jāvelk cepure galvā, saule parādās- cepuri un jaku met nost atkal nost. Pāris reizes uzlija, bet ne sniegu , ne krusu nemanīju. Toties nakts bija gana auksta. No rīta skatos- pilna plēves māja ar maijvabolēm- tās meklējušas siltāko vietiņu, kur pārnakšņot:)


Patlaban ir jauki: saulīte, neliels vējiņš un..........+20°C*!! Sāk ziedēt ābeles ("Sīpoliņi"). Baudu un cenšos nedomāt par tuvāko bargo nākotni. Vakar Tērvetes tuvumā salasīju gaiļpiešu ziedus tējai. Jāsāk domāt par jauniem zāļu tēju krājumiem, jo vecie negaidīti pa šo ziemu/ pavasari ir beigušies. Citus gadus palika pāri, dažas vecās pat metu laukā, bet šogad pat nātres komplektā ar piparmētrām tika izdzertas. Tējas cenšos nepirkt aptiekā, jo augus lasīt patīk, kaltēt protu, un par pašas lasītām nerodas nekādi nevajadzīgi jautājumi. Rūpnieciski audzētie ārstniecības augi ir tie paši kultūraugi, kuru audzēšanai izmanto standarta paņēmienus un līdzekļus, kā , piem., graudaugiem vai kāpostiem, kuri tiek audzēti lielās platībās.


Migla, tā ir varonība - celties 2-00 naktī, lai ietu uz siltumnīcu....saprotu, bet vienalga- varonība. Manējie tomāti mokās pa palodzēm, a gurķi vēl dziļdomīgi apsver 2 iespējas: dīgt vai nedīgt.
Mums agri no rīta VISI jumti bija balti. Cik t* bija lidostā- nezinu, (gan jau kāds varbūt pasniegs datus), bet salna bija pamatīga. Ja nākamnedēļ vēl nāks klāt aukstums pa dienu, tad tā jau var sniegu sagaidīt(:
Nu jau uzsilis līdz +14*C, debesīs plāni balti mākoņi, caur kuriem cauri spīd saule. Neliels R puses vējš.


Auksta pavasara saule ar skaisti debeszilām debesīm. Ļoti daudz dzeltenās krāsas apkārt: prīmulas, tulpes, vēl joprojām forsītijas, un , protams, pienenes, pienenes..... Skaisti. +10*C ar ZR vēju, kurš atkal visu nežēlīgi kaltē. Labi, ka sakārtots ūdens sūknis. Atliek tikai darboties.


Vakardien pa D pamali gozējās tumši mākoņi. Pa gabalu gan neizskatījās, ka bijuši tik slapji:) Man jau ar' vēl biku slapjumiņu vajadzētu, bet nu kurš gribēs dalīties:) Vienīgās cerības uz dēlu, ka pieslēgs ūdens sūkni.....
Pie mums šorīt bija dzestrs rīts, nedaudz apmācies, tagad gan jau ar zilu debesi virs galvas. Pūš neliels A puses vējš.+11*C/+15*C. It kā pēc grādiem vajadzētu būt silti, bet tas bada vējš sajauc visas sajūtas.


Saulains rīts ar spalvu mākoņiem un A puses vēju. No paša rīta- gandrīz bezvējš. Tas ir labi, vismaz zeme ilgāk saglabāsies mitra. Vakar sēju , sēju, raku un atkal sēju:)) Tur jau tas dabīgais mitrums arī svarīgs. +15*C.


Vakar smuki nolija, zeme labi atdzērās. Varēs iet un kaut ko pārstādīt dārzā:)Ja godīgi- nepatīk, bet - vajag. Rīts ir apmācies, ap 8.00 bija migla, bet stundas laikā pazuda. Pūš R puses vējš. Asfalts vietām ir jau apžuvis. Patlaban +9*C.


20:07 Durbē pērkons, pati dzirdēju:)


+11*C. Mierīgi līst.


Cik labi- arī norvēģi sola 2. maijā lietu. Neko dižu, bet vismaz kaut ko. No pēdējā lietus tik vien tā labuma, ka gaisa putekļi tika noskaloti zemē, bet augiem- stipri vien par maz. Šodien ar'- saulīte staigā pa zemes virsu, vējš pagriezies prom no Z, tā kā var cerēt uz kaut kādu siltumu. Patlaban +7*/+11*C. Bērzi jau skaisti salapojuši, lēnām briest arī ābelēm pumpuri....kā man patīk ziedoņa laiks:),la-la-la-lā, lalalā:))