Weatherman
Weatherman

Lietotāja aktivitātes


Gāž kā pa Jāņiem! Nokrišņu daudzums norādīts pēdējās stundas laikā

Par ceturdienas negaisiem. Rīts iesākās ar negaisa mākoņiem, kas staigāja apkārt. Dzirdēju pērkona rūkšanu. Pēc tam debesis nomācās un uznāca zemo mākoņu sega. Dienas turpinājumā laiks noskaidrojās ap pusdienas laiku, karstums strauji pastiprinājās, gaiss bija ļoti mitrs un strādājot bija diezgan liels diskomforts. Karstums mani nokausēja. Bija +30,4. Vēlāk pēcpusdienā uz ZR no manis izauga pamatīgi negaisa mākoņi. Zibeņošanas karte rādīja 300 zibeņus minūtē. Tomēr tas viss devās man garām. Ap 20:00 tuvojās jauna negaisa mākoņu fronte. Redzēju, ka pār mani pārveļas shelf cloud. Sāka līt un dārdēt pērkons. Pastiprinājās vējš. Meteostacija fiksēja 18,4 m/s lielas vēja brāzmas un nedaudz vēlāk vēja masts apgāzās. Par laimi sensors necieta. Negaiss bija diezgan bargs. Bija vismaz 4 tuvi zibens spērieni, no kuriem viens bija sevišķi tuvs. To redzēju stāvot pie loga, kā zibens šautras ietriecas aiz netālu augošajiem kokiem un momentā seko skaļš pērkona grāviens. Samērīti 19,2 mm nokrišņu.

Vasara turpinās!
15.06.2019 22:20

Pirmajā bildē ir Supercell - Superšūnas = Dižšūnas mākonis. Raksturīgs Amerikas Savienoto valstu tornado alejai un reģioniem uz dienvidiem no Baltijas valstīm. Pats bīstamākais negaisa mākoņa veids.

Esmu tiešām pārsteigts par aizokeāna dabas parādībām šeit pat Latvijā. Nekad nebiju domājis, ka redzēšu ko tādu!

11.jūnija negaiss
15.06.2019 22:10

Vakardienas nebeidzamajai kanonādei man likās, nebūs ne gala ne malas. Vairāku negaisu sērija un izcils zibeņu šovs, kas beidzās tikai pēc plkst. 2:00 naktī. Ap septiņiem bija viens 100 kA spēriens ar pamatīgu grāvienu kā lielgabala zalves skaņa. Šādus 100 kA spērienus viens Igauņu kolēģis sauc par "House Shaker" - Mājas drebinātājs. Kopumā tika samērīti 35 mm nokrišņu, kas ir visai daudz.

Kāpēc negaisi būs naktī? Atbilde slēpjas angliskajā tekstā, bet iztulkojot un skaidrojot būtību ir tā, ka aukstā fronte ir aktīva dienas gaišajā laikā, savukārt siltā nakts laikā, tādēļ naktī var gaidīt ko interesantu, bet ne tik stihisku kā vakardien.

... Baltic Sea into W Russia ...

Isolated to scattered thunderstorms are forecast along the advancing warm front. Decent vertical wind shear and steep mid-tropopsheric lapse rates may allow for isolated large hail with stronger cells. www.estofex.org

Vasara turpinās!
12.06.2019 19:02

"Cīņas arēnā" rodas iespaidīgas pērkona galvas.

Vasara turpinās!
10.06.2019 20:58

Prognozes patiešām variē. GFS rāda, ka siltās gaisa masas gūs nelielu pārsvaru un pavirzīsies uz Ziemeļiem, tikmēr pāris simtus kilometru uz ziemeļiem no mums būs aukstā gaisa zona, kur vietām sola pat zem +10 grādiem www.wetterzentrale.de. Varu iedomāties, ja karstais gaiss pēc šīm prognozēm sadursies ar aukstajām gaisa masām, tur var saveidoties, kas ļoti bīstams. www.wetterzentrale.de

Drusku atļaušos dramatizēt visu. :) Video noskaņai: www.youtube.com

Vasara turpinās!
09.06.2019 19:32

Nesen uznāca neliela īslaicīga lietusgāze.

Debesīs joprojām laba laika gubumākoņi. Atmosfēras spiediens mazliet krīt. Pieaug vēja ātrums.

Debesīs arvien vairāk mākoņu.

Debesīs parādās arvien vairāk gubumākoņu.

Debesīs parādās pirmie laba laika gubumākoņi.

Temperatūra turpina strauji kāpt uz augšu. Debesīs neliels mākoņu daudzums. Rasas punkts sasniedzis +19 grādus, gaiss ļoti sutīgs. Relatīvais gaisa mitrums 71%

Gaiss turpina iesilt. Temperatūra strauji kāpj.

Skaidrs un ļoti silts rīts.

Temperatūra vēl nedaudz kāpj.

Rasas punkts: +16,8 Mitrums: 45% Winchill +30,5 Laba laika gubumākoņi. Ziemeļu un dienvidu pusē redzamas lielas negaisa mākoņu gubas, gar tām jau izjukuši lietus mākoņi.