Maijs iesāksies ar saulainu un mēreni siltu laiku

Maijs iesāksies ar saulainu un mēreni siltu laiku

Jaunā darba nedēļa līdz ar maija svētkiem iesāksies ar dzestru rītu, kas vēl atgādinās par auksto, nupat aizvadīto aprīli, taču dienas laikā saule gaisu spēs iesildīt arī līdz +10 un vairāk grādiem. Naktī uz pirmdienu gaidāms sals, vietām Kurzemē un Vidzemē no rīta tas var sasniegt -3 ... -6 grādus

Gaisa temperatūras prognozes pirmdienas rītam (LHMT, GFS)

Pirmdien lielākajā daļā Latvijas teritorijas būs skaidrs un saulains laiks, lielāka iespēja uz mākoņainām debesīm ir valsts A un DA rajonos. Gaisa temperatūra pēcpusdienā pakāpsies līdz +8 ... +13 grādiem (ar izņēmumu pašā valsts A pierobežā, kur būs vēsāks).

Gaisa temperatūras prognoze pirmā maija pēcpusdienā (LHMT)

Kopumā nedēļas pirmā puse raksturojama ar nelielu salu naktīs un gaisa temperatūrām dienā ap un virs +10 grādiem. Vairāk mākoņu manīsim sākot ar trešdienu. Pārsvarā gaidāms neliels līdz mēreni spēcīgs un pavēss Z un ZA puses vējš.

Laika prognoze Bauskai (LVĢMC)

[Lasīt vairāk]
Siltumu gaidām tikai maijā

Siltumu gaidām tikai maijā

Esam sagaidījuši arī aprīļa pēdējo nedēļu, kas šoreiz nāk gan ar pozitīvām, gan negatīvām ziņām. Ja atgriežamies mēnesi atpakaļ, ilgi gaidīto pavasarīgo siltumu sagaidījām aprīļa pirmajās dienās. Aprīļa otra puse savukārt bija dzestra, gaisa temperatūrai turoties ne vien zem +10, bet pat +7 grādu atzīmes. Pēc pašreizējām prognozēm siltums Latvijā atgriezīsies jau nākamā mēneša pirmajos datumos.

Pirmdiena, 24.aprīlis
Ar brāzmainiem vējiem un nokrišņiem Latvijai tuvojas ciklons no Skandināvijas

Ciklons laikapstākļus Latvijā ietekmēs turpmākās pāris dienas. Jau pirmdienas vakarpusē debesis Kurzemē apmācās, gaidāms neliels lietus, kas nakts laikā virzīsies tālāk uz austrumiem. Otrdien, sākot no DR no jauna Latviju šķērsos plaša nokrišņu zona. Vismazāk nokrišņu prognozēts valsts ZR daļā, kamēr centrālos rajonus un Vidzemi turpat vai visu dienu skars ilgstoši nokrišņi, dienas laikā zem nokrišņu mākoņiem nebūs siltāks par +5 ... +8 grādiem. Siltākais reģions otrdien būs Latgale, kur vietām termometra stabiņš varētu pakāpties arī līdz +10 grādiem.…

[Lasīt vairāk]
Rietumu vējiem sekos siltāks laiks

Rietumu vējiem sekos siltāks laiks

Pēc Lieldienām turpināsies auksta gaisa advekcija no Arktikas.

Naktī piesals, dažviet līdz -10 grādiem, neizpaliks aukstuma rekordi.

Tomēr atmosfēras spiediens nedēļas pirmajā pusē sāks paaugstināties, bieži būs saulains laiks.

                       

Pārmaiņas gaidāmas 20. -21. aprīlī, kad no rietumiem ieplūdīs siltāks gaiss.

Toties gaidāmi nokrišņi, pārsvarā lietus.

                       

Nedēļas nogalē bieži līs, gaidāms vējains laiks, bet iztiksim bez sala un sniega.

Maksimālā temperatūra būs līdz +10 grādiem.

                       

Update:

Naktī no ceturtdienas uz piektdienu sals gaidāms vairs tikai Austrumlatvijā, kur dienas pirmajā pusē iespējams sniegs. Savukārt Kurzemē, Zemgalē un Rīgā līs. Pēcpusdienā debesis skaidrosies, un termometra stabiņš pakāpsies līdz +10 .. +11 grādiem. 

Update 2:

Sestdien, 22. aprīlī, vietām Latvijā iespējams negaiss.

                     
Pēc siltās pirmdienas kļūs vēsāks

Pēc siltās pirmdienas kļūs vēsāks

Aprīļa otrajā nedēļā Latvijā laikapstākļus noteiks ciklonu darbība, līdz ar to mūsu platuma grādos pēc ilgāka pārtraukuma biežāk sagaidāmi nokrišņi.

Svētdiena, 09.04. (attēli no Somijas meteoroloģijas institūta un satelītu sadaļas)
Eiropas centrālajā daļā laikapstākļus nosaka anticiklons.
Latvijā mēreni silts laiks, daļēji apmācies.
Kurzemē brāzmaināks vējš, taču mazāk mākoņu.
Gaisa temperatūra pēcpusdienā +8 ... +12 C.

Pirmdiena būs nedēļas siltākā diena, taču vējaina, it īpaši Kurzemes jūras piekrastē. Gaisa temperatūra +13 ... +18 C. Dienas vidū un pēcpusdienā Kurzemes ZR vēja brāzmas var sasniegt 22 m/s. Pēc tam tas nedaudz pierims. Īstā diena, lai izbaudītu pavasara siltumu.

Avots: GFS

Jau otrdien jau nonāksim aukstās frontes ietekmē. Otrdienas pievakarē gaisa temperatūra valsts ZA daļā gaidāma vien dažus grādus virs nulles. Gaidāmi nelieli nokrišņi, un gaiss būs aptuveni par 10 grādiem vēsāks kā pirmdien. Gan otrdien, gan trešdien gaisa temperatūra dienās būs robežās no +4 līdz +8 grādiem (nedēļas otrajā pusē +3 ... +…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 9.4.2017.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 9.4.2017.)

Nedēļa aizgājusi. Kopumā mēreni vēss pavasara laiks, ar dažām nokrišņu frontēm. Pirmdien, trešdien, ceturtdien, piektdien no R-ZR puses nesās nelielas frontes jeb nokrišņu joslas. Kas deva nelielas līdz mērenas lietus brāzmas gandrīz visā Latvijā. Brīvdienās nāca pie mums siltā fronte, kas nesa nelielu gaisa temperatūras paaugstinājumu.

Attēlu (c): Sat24.com, Finnish Meteorological Institute.

--------------------
Paskaidrojumi:
Somijas meteoinstitūta karšu attēlos parādītā situācija ir atbilstoša konkrētās dienas novērojumiem pulksten 15:00. Dienas attēls atjaunojas pēcpusdienā, ap pulksten 16.

Sat24.com attēlos - virs pavadoņa iefiksētās mākoņu segas - ir ar manu roku pārzīmēts mākoņu kustības virziens, kas reizē norāda arī gaisa masu kustību. Sarkanās bultas - silts gaiss, gaiši zilās - vēss; tumši zilās - izteikts sals. Ciklonu centri apzīmēti ar riņķa veida bultām. Pie cikloniem un anticikloniem - ir Vācijas meteoinstitūta iedotie vārdi, kurus lieto visā Eiropā un aiz tās robežām.
------------------

Iepriekšējās dienās

Svētdiena, 9.4.2017.…

[Lasīt vairāk]
Vai pirmajā aprīlī sagaidīsim īstu pavasari?

Vai pirmajā aprīlī sagaidīsim īstu pavasari?

Esam aizvadījuši vienu no pēdējām marta nedēļām, kas raksturojama gan ar pirmajām siltajām pavasara pēcpusdienām, gaisa temperatūru virs +10 grādiem un krokusu ziedēšanu, gan īslaicīgiem slapja sniega birumiem.

Svētdiena, 26.03.2017. Latvija nelielas siltās atmosfēras frontes ietekmē

Nākamajā darba nedēļā laika apstākļi Latvijā būs mainīgi. Tālākās pronozes nedēļas nogalei šobrīd uzrāda jūtamāku pavasara tuvošanos un gaisa temperatūras valsts dienvidu daļā tuvu +20 grādiem, taču vēlreiz jāatgādina, ka prognozes, kas tālākas par tuvākajām trim dienām, ir ar mazu ticamību.

[Lasīt vairāk]
Nedēļa līdz 26.03. - aizvien tuvāk pavasarim

Nedēļa līdz 26.03. - aizvien tuvāk pavasarim

Nedēļas sākumā Latvijā laikapstākļus noteiks ciklonu darbība, līdz ar to debesis biežāk būs apmākušās, gaidāmi arī nokrišņi, savukārt nedēļas otrajā pusē debesis biežāk skaidrosies.

Visvairāk nokrišņu nedēļas ietvaros gaidāms naktī uz otrdienu, kad līs visā valstī. Attiecīgi nokrišņi valsts austrumu rajonos turpināsies arī otrdien dienā. Nelieli nokrišņi valsts austrumu rajonos iespējami arī trešdien dienā, taču tie vairs nebūs tik spēcīgi un ilgstoši. Nav izslēgts, ka nakts un rīta stundās lietum var pievienoties arī slapja sniega pārslas. Nedēļas otrā puse būs saulaināka, neliels lietus šobrīd tiek prognozēts piektdien, kā arī sestdien valsts rietumu rajonos, taču šīs prognozes vēl nav jāuztver ar lielu ticamību.

Nokrišņu zona naktī uz otrdienu (LHMT)

Gaisa temperatūra dienas laikā nedēļas ietvaros prognozēta +5 ... +9 C robežās. Pūšot rietumu puses vējam valsts ietvaros vēsākais laiks gaidāms jūras piekrastē. Pēc pirmdienas pēcpusdienas prognozes siltākā diena varētu būt ceturtdiena, kad valsts dienvidu rajonos pie labvēlīgas apstākļu sakritības temperatūra var pārsniegt +10 grādu atzīmi…

[Lasīt vairāk]
Marta vidus pavasara vēsmas

Marta vidus pavasara vēsmas

Esam iesākuši trešo marta nedēļu, kas kopumā valstī būs raksturojama gan ar brāzmainu vēju un pavasarīgiem saules mirkļiem, gan nokrišņu šaltīm un nelielu salu naktīs. Gaisa temperatūra nedēļas ietvaros dienas laikā prognozēta +3 ... +8 grādi, atsevišķās saulainās pēcpusdienās tā varētu vēl par kādu grādu pakāpties, savukārt naktīs tā būs lielākoties ap nulli.

Nedēļas iesākums raksturojams ar samērā mierīgiem laika apstākļiem. Nakts uz otrdienu gan varētu būt vēsākā visas nedēļas ietvaros, kad vietām sals var sasniegt arī -5 grādu atzīmi. Otrdien pēcpusdienā valstī pastiprināsies D, DR puses vējš, un kopumā mēreni stiprs tas saglabāsies arī atlikušajās darba dienās. Nedaudz vājāks tas būs trešdien, taču ceturtdien un piektdien tas no jauna pastiprināsies, īpaši piekrastē.

Nokrišņi visā valsts teritorijā gaidāmi naktī uz trešdienu, kā arī piektdien un sestdien, līdz ar vēja pastiprināšanos.

LVĢMC attēlotā laika prognoze Bauskai 14.-19.03.2017.

Starp taureņiem un sniega kupenām

Starp taureņiem un sniega kupenām

Jaunā darba nedēļa Latvijā iesākusies ar aukstu, brāzmainu vēju un cīruļputeni, kas nakts laikā skars lielāko daļu valsts. Vēl dažas dienas atpakaļ manījām pirmos taureņus un izbaudījām siltos saules starus, pēc pēc mirkļa attapāmies cīruļputenī, kā jau pavasarī ierasts. Arī šīs nedēļas prognoze nerāda stabilu siltuma iestāšanos.

Nedēļas ietvaros dienās gaisa temperatūra prognozēta +1 ... +5 grādu robežās, labvēlīgas apstākļu sakritības rezultātā siltāks varētu būt piektdien, īpaši valsts dienvidu rajonos, kad tā varētu sasniegt arī +7 grādus. Par temperatūru dienas laikā nedēļas izskaņā īstas skaidrības gan nav, jo prognozēs iezīmējas arī sals.

Naktīs, it sevišķi nedēļas pirmajā pusē, piesals. Pārsvarā gaisa temperatūra svārstīsies 0 ... -4 grādu robežās, vēl par dažiem grādiem aukstāks varētu būt ceturtdienas rīts. Šobrīd izskatās, ka augstākā gaisa temperatūra naktī būs 0 ... +3 grādi naktī uz piektdienu.

Būtiskākie nokrišņi prognozēti šonakt visā valsts teritorijā un otrdien valsts austrumu daļā. D…

[Lasīt vairāk]
Pavasarīgo temperatūru nedēļa

Pavasarīgo temperatūru nedēļa

Pēc baltām ziemas noskaņām, kas daļā Latvijas teritorijas bija jaušamas aizvadītajā nedēļā, februāra noslēgums un pirmās marta dienas atgādinās par pavasara tuvošanos.

Šajā nedēļā vairākas dienas gaidāmi nokrišņi, pārsvarā lietus veidā. Vairāk to būs trešdien un nedēļas nogalē. Otrdienas vakarā līs pārsvarā Kurzemē, taču trešdien jauni nokrišņu mākoņi būs pārņēmuši būtībā visu valsts teritoriju. Pēc pašreizējām prognozēm līs arī piektdien un svētdien. Nedēļas vidū sagaidīsim arī brāzmaināku D un R puses vēju.

Gaisa temperatūra dienas laikā nedēļas ietvaros prognozēta +3 ... +7 grādu robežās, vēl par dažiem grādiem siltāks varētu būt trešdien Latgalē, kā arī nedēļas izskaņā valsts D rajonos. Pie labvēlīgas apstākļu sakritības pastāv iespēja pirmo reizi šogad sasniegt arī +10 grādu atzīmi. Naktīs neliels sals prognozēts vien atsevišķās teritorijās, galvenokārt Vidzemē, nedēļas otrajā pusē. Tad attiecīgi nokrišņi var izksist arī slapja sniega veidā. Kopumā gaisa temperatūra prognozēta 0 ... +…

[Lasīt vairāk]