Aktuālā situācija (nedēļa līdz 11.6.2017.) - kopumā debesis ir mēreni nepastāvīgas

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 11.6.2017.) - kopumā debesis ir mēreni nepastāvīgas

Nedēļa aizgājusi. Tā tomēr izrādījās sausāka - nekā iepriekš prognozēts. Lai gan bez lietus neiztikām. Naktī uz pirmdienu lija daudzviet, pēc tam gan mierīgākas debesis pie neliela augsta spiediena atzara. Neliels anticiklons deva saulainas debesis arī otrdien. Trešdienā oklūzijas fronte nesās no D puses, Latvijā daudzviet uzlija. Ceturtdien vietām lietusbrāzmas ar dažiem pērkoniem - aiz oklūzijas frontes. Piektdien atkal samērā mierīgas debesis pie augsta spiediena atzara. Sestdien aukstā fronte nesa nelielus negaisus Kurzemē, bet svētdien šī pati fronte - negaisus ar gāzieniem Vidzemē un dažviet Latgalē.

Attēlu (c): Sat24.com, Finnish Meteorological Institute.

Paskaidrojumi:
Somijas meteoinstitūta karšu attēlos parādītā situācija ir atbilstoša konkrētās dienas novērojumiem pulksten 15:00. Dienas attēls atjaunojas pēcpusdienā, ap pulksten 16.

Sat24.com attēlos - virs pavadoņa iefiksētās mākoņu segas - ir ar manu roku pārzīmēts mākoņu kustības virziens, kas reizē norāda arī gaisa masu kustību. S…

[Lasīt vairāk]
Jūnija sākumā laiks būs vēss

Jūnija sākumā laiks būs vēss

Jau pēc pāris dienām noslēgsies šī gada piektais mēnesis, kas laikapstākļu ziņā bijis ļoti dažāds, gan ar temperatūrām, kas pārsniedz +25 grādus, gan ar īslaicīgu, taču 10 centimetru biezu sniega kartu. Pēdējās maija dienas vēl aizvadīsim ar šim laikam atbilstošām gaisa temperatūrām, taču, sākoties jūnijam, tā no jauna pazemināsies un nedēļas otrā puse caurmērā būs pavēsa.

Pirmdien un otrdien gaisa temperatūra lielākajā daļā valsts vēl prognozēta +17 ... +22 grādu robežās, vietām piekrastes rajonos +12 ... +16 grādi. Nakts uz otrdienu būs pavēsa, gaisa temperatūra caurmērā +5 ... +9 grādu robežās. Otrdienas vakarā Kurzemi varētu sasniegt nokrišņu mākoņi, kā priekšvēstneši laikapstākļu izmaiņām mūsu reģionā. Nakts uz trešdienu varētu būt siltākā šajā nedēļā, kad gaisa temperatūra nav gaidāma zemāka par +8 ... +14 grādiem.

Trešdien pastiprināsies R, DR puses vējš, daudzviet gaidāmi nokrišņi, kas gan visticamāk nemazinās esošo sausumu, jo atlikušajās nedēļas dienās pārsvarā iztiksim bez būtiskiem nokrišņiem.…

[Lasīt vairāk]
Šonedēļ - ievziedu vēsums

Šonedēļ - ievziedu vēsums

Maija trešās dekādes iesākums atnācis ar mērenām gaisa temperatūrām. Ja aizvadītajās 10 dienās pieredzējām gan īslaicīgu sniega segas izveidošanos un spēcīgas salnas naktīs, gan saulainas dienas ar gaisa temperatūru ap +25 grādiem, šīs nedēļas lielākā daļa, kā jau ievziedu laikā nereti piedzīvots, būs pavēsa līdz mēreni silta, bez izteiktām anomālijām.

Caurmērā gaisa temperatūra nedēļas ietvaros nakts laikā prognozēta +4 ... +9 grādu robežās, siltāks piekrastes rajonos, savukārt dienas laikā +13 ... +18 grādi. Piekrastē gaiss varētu likties vēl vēsāks. Ir arī kāda pozitīva ziņa nosalušajiem - nedēļas nogalē  biežāk uzspīdēs saule un gaisatemperatūra mūsu reģionā, visdrīzāk, paaugstināsies, svētdien Kurzemē tā no jauna varētu tuvoties +25 grādu atzīmei.

GFS prognozētā gaisa temperatūra 2m augstumā sestdienas naktī un svētdienas pēcpusdienā

Šonedēļ nav prognozētas plašas un ilgstošas nokrišņu zonas, taču no otrdienas līdz ceturtdienai lokālas lietusgāzes ir iespējamas daudzviet Latvijā, netiek izslēgts arī pērkona negaiss.…

[Lasīt vairāk]
Pērkona negaisu sezonas atklāšana

Pērkona negaisu sezonas atklāšana

Trešajā maija nedēļā gaidāmas būtiskas laika apstākļu izmaiņas, laiks kļūs siltāks un iespējams pat pirmais karstuma vilnis. Aukstas gaisa masas ir atkāpušās uz ziemeļiem un austrumiem, paliekot virs Somijas un Krievijas.

                                         

Pirmdiena būs nedēļas lietainākā diena, kad ir gaidāmi pirmie vasarīgie negaisi. Gaisa temperatūra pārsniegs 20 grādu atzīmi, piekrastē tradicionāli vēsāks. Lielākā negaisu varbūtība ir pēc pašreizējām prognozēm Latvijas austrumos.

                                         

Otrdiena visticamāk būs nedēļas dzestrākā diena. Kopumā gaidāms saulains laiks, īpaši Vidzemē, bet ziemeļu vējš neļaus gaisa temperatūrai paaugstināties virs 15 grādu atzīmes. Diemžēl trešdienas rītā Latvijā iespējamas salnas, izņemot Kurzemi. Dienā iegriezīsies dienvidaustrumu vējš un atkal kļūs ievērojami siltāks, kaut gan gaidāms mākoņains laiks.

Ceturtdien turpināsies mēreni silts, bet mākoņains laiks ar dienvidaustrumu vēju, pēcpusdienā līdz 20 grādiem, siltākais laiks prognozēts Kurzemē. Piektdien un nedēļas nogalē gaidāms ļoti silts laiks, pārsvarā bez nokrišņiem, iespējams pirmais gada karstuma vilnis, kad termometra stabiņš pakāpsies virs 25 grādiem. S…

[Lasīt vairāk]
Klāt arktiskais ziedēšanas laiks

Klāt arktiskais ziedēšanas laiks

Pāris dienas pēc tam, kad turpat vai visā valstī saule gaisu sasildīja līdz +20 un vairāk grādiem, veicinot strauju lapu un ziedu plaukšanu, gaisa temperatūru ziņā uz vairākām dienām atgriezīsimies dažus mēnešus senā pagātnē. Turpmākajās četrās naktīs gaisa temperatūra būs stabili zem nulles, un arī dienās nebūs siltāks par +5 ... +9 grādiem.

Gaisa temperatūras novirze no normas (sarkanā līnija) (GFS)

Agrā otrdienas rītā sals gaidāms pārsvarā valsts austrumu rajonos, taču naktī uz trešdienu un ceturtdienu -2 ... -5 grādi gaidāmi turpat vai visā valstī, atsevišķās vietās Kurzemē un Vidzemē varētu būt vēl par kādu grādu vēsāks. Jau plaši izskanējis, ka aukstums šajā nedēļā nakts laikā var nodarīt būtiskus kaitējumus augļu kokiem.

Aukstums Baltijas reģionā un gaisa temperatūras (GFS)

Naktī uz otrdienu un otrdien dienā nokrišņi galvenokārt gaidāmi Kurzemē, gan lietus, gan sniegs, iespējama arī krusa. Piekrastē prognozēts arī brāzmaināks vējš. Lokāli nokrišņi no gubu mākoņiem iespējami arī trešdien citviet Latvijā.…

[Lasīt vairāk]
Maijs iesāksies ar saulainu un mēreni siltu laiku

Maijs iesāksies ar saulainu un mēreni siltu laiku

Jaunā darba nedēļa līdz ar maija svētkiem iesāksies ar dzestru rītu, kas vēl atgādinās par auksto, nupat aizvadīto aprīli, taču dienas laikā saule gaisu spēs iesildīt arī līdz +10 un vairāk grādiem. Naktī uz pirmdienu gaidāms sals, vietām Kurzemē un Vidzemē no rīta tas var sasniegt -3 ... -6 grādus

Gaisa temperatūras prognozes pirmdienas rītam (LHMT, GFS)

Pirmdien lielākajā daļā Latvijas teritorijas būs skaidrs un saulains laiks, lielāka iespēja uz mākoņainām debesīm ir valsts A un DA rajonos. Gaisa temperatūra pēcpusdienā pakāpsies līdz +8 ... +13 grādiem (ar izņēmumu pašā valsts A pierobežā, kur būs vēsāks).

Gaisa temperatūras prognoze pirmā maija pēcpusdienā (LHMT)

Kopumā nedēļas pirmā puse raksturojama ar nelielu salu naktīs un gaisa temperatūrām dienā ap un virs +10 grādiem. Vairāk mākoņu manīsim sākot ar trešdienu. Pārsvarā gaidāms neliels līdz mēreni spēcīgs un pavēss Z un ZA puses vējš.

Laika prognoze Bauskai (LVĢMC)

[Lasīt vairāk]
Siltumu gaidām tikai maijā

Siltumu gaidām tikai maijā

Esam sagaidījuši arī aprīļa pēdējo nedēļu, kas šoreiz nāk gan ar pozitīvām, gan negatīvām ziņām. Ja atgriežamies mēnesi atpakaļ, ilgi gaidīto pavasarīgo siltumu sagaidījām aprīļa pirmajās dienās. Aprīļa otra puse savukārt bija dzestra, gaisa temperatūrai turoties ne vien zem +10, bet pat +7 grādu atzīmes. Pēc pašreizējām prognozēm siltums Latvijā atgriezīsies jau nākamā mēneša pirmajos datumos.

Pirmdiena, 24.aprīlis
Ar brāzmainiem vējiem un nokrišņiem Latvijai tuvojas ciklons no Skandināvijas

Ciklons laikapstākļus Latvijā ietekmēs turpmākās pāris dienas. Jau pirmdienas vakarpusē debesis Kurzemē apmācās, gaidāms neliels lietus, kas nakts laikā virzīsies tālāk uz austrumiem. Otrdien, sākot no DR no jauna Latviju šķērsos plaša nokrišņu zona. Vismazāk nokrišņu prognozēts valsts ZR daļā, kamēr centrālos rajonus un Vidzemi turpat vai visu dienu skars ilgstoši nokrišņi, dienas laikā zem nokrišņu mākoņiem nebūs siltāks par +5 ... +8 grādiem. Siltākais reģions otrdien būs Latgale, kur vietām termometra stabiņš varētu pakāpties arī līdz +10 grādiem.…

[Lasīt vairāk]
Rietumu vējiem sekos siltāks laiks

Rietumu vējiem sekos siltāks laiks

Pēc Lieldienām turpināsies auksta gaisa advekcija no Arktikas.

Naktī piesals, dažviet līdz -10 grādiem, neizpaliks aukstuma rekordi.

Tomēr atmosfēras spiediens nedēļas pirmajā pusē sāks paaugstināties, bieži būs saulains laiks.

                       

Pārmaiņas gaidāmas 20. -21. aprīlī, kad no rietumiem ieplūdīs siltāks gaiss.

Toties gaidāmi nokrišņi, pārsvarā lietus.

                       

Nedēļas nogalē bieži līs, gaidāms vējains laiks, bet iztiksim bez sala un sniega.

Maksimālā temperatūra būs līdz +10 grādiem.

                       

Update:

Naktī no ceturtdienas uz piektdienu sals gaidāms vairs tikai Austrumlatvijā, kur dienas pirmajā pusē iespējams sniegs. Savukārt Kurzemē, Zemgalē un Rīgā līs. Pēcpusdienā debesis skaidrosies, un termometra stabiņš pakāpsies līdz +10 .. +11 grādiem. 

Update 2:

Sestdien, 22. aprīlī, vietām Latvijā iespējams negaiss.

                     
Pēc siltās pirmdienas kļūs vēsāks

Pēc siltās pirmdienas kļūs vēsāks

Aprīļa otrajā nedēļā Latvijā laikapstākļus noteiks ciklonu darbība, līdz ar to mūsu platuma grādos pēc ilgāka pārtraukuma biežāk sagaidāmi nokrišņi.

Svētdiena, 09.04. (attēli no Somijas meteoroloģijas institūta un satelītu sadaļas)
Eiropas centrālajā daļā laikapstākļus nosaka anticiklons.
Latvijā mēreni silts laiks, daļēji apmācies.
Kurzemē brāzmaināks vējš, taču mazāk mākoņu.
Gaisa temperatūra pēcpusdienā +8 ... +12 C.

Pirmdiena būs nedēļas siltākā diena, taču vējaina, it īpaši Kurzemes jūras piekrastē. Gaisa temperatūra +13 ... +18 C. Dienas vidū un pēcpusdienā Kurzemes ZR vēja brāzmas var sasniegt 22 m/s. Pēc tam tas nedaudz pierims. Īstā diena, lai izbaudītu pavasara siltumu.

Avots: GFS

Jau otrdien jau nonāksim aukstās frontes ietekmē. Otrdienas pievakarē gaisa temperatūra valsts ZA daļā gaidāma vien dažus grādus virs nulles. Gaidāmi nelieli nokrišņi, un gaiss būs aptuveni par 10 grādiem vēsāks kā pirmdien. Gan otrdien, gan trešdien gaisa temperatūra dienās būs robežās no +4 līdz +8 grādiem (nedēļas otrajā pusē +3 ... +…

[Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 9.4.2017.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 9.4.2017.)

Nedēļa aizgājusi. Kopumā mēreni vēss pavasara laiks, ar dažām nokrišņu frontēm. Pirmdien, trešdien, ceturtdien, piektdien no R-ZR puses nesās nelielas frontes jeb nokrišņu joslas. Kas deva nelielas līdz mērenas lietus brāzmas gandrīz visā Latvijā. Brīvdienās nāca pie mums siltā fronte, kas nesa nelielu gaisa temperatūras paaugstinājumu.

Attēlu (c): Sat24.com, Finnish Meteorological Institute.

--------------------
Paskaidrojumi:
Somijas meteoinstitūta karšu attēlos parādītā situācija ir atbilstoša konkrētās dienas novērojumiem pulksten 15:00. Dienas attēls atjaunojas pēcpusdienā, ap pulksten 16.

Sat24.com attēlos - virs pavadoņa iefiksētās mākoņu segas - ir ar manu roku pārzīmēts mākoņu kustības virziens, kas reizē norāda arī gaisa masu kustību. Sarkanās bultas - silts gaiss, gaiši zilās - vēss; tumši zilās - izteikts sals. Ciklonu centri apzīmēti ar riņķa veida bultām. Pie cikloniem un anticikloniem - ir Vācijas meteoinstitūta iedotie vārdi, kurus lieto visā Eiropā un aiz tās robežām.
------------------

Iepriekšējās dienās

Svētdiena, 9.4.2017.…

[Lasīt vairāk]