Aktuālā situācija (nedēļa līdz 20.11.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 20.11.11.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdien un otrdien - ciklons uz ZA pusi no Latvijas caur neizteiktām frontēm dod nelielus nokrišņus arī Latvijai. Trešdien rītā atkal uz brīdi pastiprinās YANA anticiklons, bet trešdien un ceturtdien esam SUKRU ciklona ietekmē. Piektdien no R puses pamazām tuvojas VILHELM mākoņainība, kas nes plašu lietu pāri Latvijai sestdien. Svētdiena - "atelpa" pirms nākamā ciklona no R puses, dienas izskaņā Latvijas A daļā briest nopietnākais sals šajā rudenī.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
========================

Svētdiena, 20.novembrisNeliels augsta spiediena atzars virs Latvijas. Nokrišņi nomierinās, lai gan mākoņainība saglabājas. Austrumu daļā pie skaidrošanās- maksimālais sals šajā rudenī, vietām līdz -8-10 grādiem.

Sestdiena, 19.novembrisCiklons aiziet gar Latvijas ZA malu. Ja dienas pirmajā pusē - visā valstī apmācies, tad jau pēcpusdienā R daļā daļēji skaidrojās. Dažās vietās piekrastēs spirgtelīgs vējš >10m/s brāzmās.

Piektdiena, 18.novembrisTuvojas - jauns ciklons no R puses. M… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 13.11.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 13.11.11.)

Nedēļa aizvadīta: pirmdiena un otrdiena - ievērojama mākoņainība caur QUINN ciklona D malu. No trešdienas pastiprinās XENIA anticiklons. Bet svētdien anticiklonu stafeti turpina YANA antivirpulis. Kā arī - neliels ciklons ar nelielām frontēm "piepalīdz" no arktiskās puses.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 13.novembrisYANA anticiklons ir virs R-Eiropas, kamēr virs Skandināvijas ziemeļiem ir neizteiksmīgs ciklons. Šādā kombinācijā pāri Latvijai virzās neizteiksmīga siltā fronte, kas vietām dod minimālus nokrišņus un Kurzemē nedaudz pastiprinās DR vējš. Austrumos joprojām daža sniega pārsla vēl nonāk no debesīm zemē.

Sestdiena, 12.novembrisAnticiklona ZA malā Latvijā ir apmācies laiks, centrālajos rajonos arī smidzinošs lietus. Kamēr austrumu daļā daudzviet pie zemākas gaisa temperatūras ir pirmais slapjais sniegs šajā gaidāmajā ziemā.

Piektdiena, 11.novembrisXENIA anticiklons mums sagādāja šajā rudenī pagaidām visaukstāko nakti. S… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 6.11.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 6.11.11.)

Nedēla aizgājusi: pirmdien - vēl ciklona MEENO iedarbība. No otrdienas pastiprinās anticiklona ietekme, trešdiena līdz piektdiena - masīvas miglas. Bet anticiklons VIOLA turpina darboties līdz svētdienai.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 6.novembrisAnticiklons arī otrajā brīvdienā virs Latvijas teritorijas. Miglas gan mazāk, bet dažāda mākoņainība šur tur klejo. Lielāki padebeši no Z puses tuvojas kā QUINN ciklona attāla D daļa. Tie noklāj Latvijas ZA-A malas, pagaidām gan bez nokrišņiem.

Sestdiena, 5.novembrisAnticiklons - kas jau pavisam "iestrēdzis" netālu no Latvijas, dod attiecīgos apstākļus. Rudenī miglas, dienas otrajā pusē gan skaidrojās. Un daudzviet vēlīns rudens siltums - nedaudz zem+10 pie bāliem saules stariem.

Piektdiena, 4.novembrisJoprojām anticiklons - kas caur samērā mitru gaisu un uz paaugstināta spiediena fona producē miglas. Vietām biezas. Miglas rada drēgnus laika apstākļus. Dažos rajonos tomēr laiks skaidrojās, un tad dienā gaiss iesila jau gandrīz +10 grādos. <… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 30.10.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 30.10.11.)

Nedēla aizgājusi: no pirmdienas pie mums ir ULLA anticiklons. Bet no ceturtdienas līdz svētdienai: pavāja cikloniskā darbība. Pirmajās dienās - skaidrs laiks, pa reizei miglas. Nedēļas izskaņā: nelieli nokrišņi pāri Latvijai...
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 30.oktobrisMEENO ciklons joprojām uz Z-ZA no Latvijas. Tamdēļ valstī apmācies, un naktī uz 31.oktobri - R daļā "uz" frontes nedaudz līst. Kopumā esam tā siltajā sektorā, tamdēļ arī siltums aizkavējies. Atkal daudzviet +10 un nedaudz vairāk grādu.

Sestdiena, 29.oktobrisMEENO ciklons ātri aiziet gar Latvijas ziemeļiem. Pie mums tamdēļ ir siltais gaiss, dienā atkal daudzviet +10 un nedaudz vairāk grādi. Šur tur naktī un rītā smidzinoši nokrišņi, vairāk pie ziemeļu robežām. Daudzviet atkal miglas, kā jau pie mitra gaisa.

Piektdiena, 28.oktobrisLatvijā pamazām pēc anticiklona ULLA skaidrajām dienām - sākas cikloniska ietekme. Attiecīgi palielinās mākoņainība nu jau visā Latvijā. A… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 23.10.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 23.10.11.)

Nedēla aizgājusi: pirmdiena + otrdiena: "zelta rudens" caur TESSINA anticiklonu. No trešdienas līdz piektdienai nelieli līdz mēreni nokrišņi un brāzmains vējš KLAUS ciklona iespaidā. Sestdiena un pa daļai arī svētdiena - LEOPOLD ciklona ietekme.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 23.oktobrisLEOPOLD ciklons šoreiz ātri pārskrēja pāri Latvijai, līdz dienas izskaņai vien austrumu daļā nedaudz aizķērās ar apmākušamies debesīm un smidzinošu lietu. Kamēr Latvijas R daļā jau skaidrojās, un bija vien "laba laika" gubumākoņi.

Sestdiena, 22.oktobrisNākamais ciklons LEOPOLD - arīdzan virzās pāri Latvijai, sākot ar rietumu rajoniem. Kopumā daudzviet bija pelēka diena, ar smidzinošiem (pārsvarā) nokrišņiem. Un dažu vēja brāzmu vairāk Kurzemē. Joprojām silts arīdzan (oktobra otrās puses mērogos).

Piektdiena, 21.oktobrisKLAUS ciklons aiziet no Latvijas prom pavisam, naktī Kurzemē un dienā Latvijas A pusē vēl īslaicīgi nokrišņi. Dienas otrajā pusē skaidrojas. Z… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 16.10.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 16.10.11.)

Nedēla aizgājusi: pirmdiena - JORN ciklona frontes virzās pāri Latvijai, īslaicīgi līst līdz trešdienas vakaram Ceturtdien - naktī masīvis, dienā mērenāks "līča efekts", kas rajonā ap Rīgu producē lietus/krusas gāzes ar dažu pērkonu. Līdzīgi arī Kurzemes R piekrastē. Viss atslābstošā virzienā turpinās arī piektdien. Brīvdienās sāk dominēt anticiklons TESSINA no DR puses.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 16.oktobrisAnticiklona TESSINA ZA mala virs Latvijas. Attiecīgi arī laika apstākļi mūsu klātienē - bez nokrišņiem, daudz saules pie debesīm. Vien dienā "laba laika" gubu mākoņainība. Naktī Latvijas DA rajonos sals līdz -1-4 grādiem.

Sestdiena, 15.oktobrisVirs Latvijas pastiprinās augsta spiediena atzars. Tā A malā gan mākoņainība, kas līdzīga siltās frontes padebešiem. Turklāt dažas lietus piles Kurzemē no debesīm. Visas dienas garumā apmācies, bet nākamās nakts sākumā Latvijas DA rajonos neliels sals -1-3 grādu apmērā.

Piektdiena, 14.oktobrisJORN ciklons ar R malu arī šai dienā virs Latvijas. N… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 9.10.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 9.10.11.)

Nedēla aizgājusi: pirmdiena un otrdiena - vēl silta. Bet no trešdienas pastiprinās Atlantijas cikloni IMMANOEL, kam seko ex-OPHELIA (tropiskās vētras) "paliekas". Svētdienā - neliels augsta spiediena gandrīz nemanāms atzars.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi. Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 9.oktobrisNeliels augsta spiediena atzars- kā atelpa pirms JORN ciklona. Latvijā gan gubu mākoņi bija debesīs, bet pamatā iztikām bez nokrišņiem. Arīdzan saules gaisama netrūka. Vēl viena vārga atvasara uz vienu dienu.

Sestdiena, 8.oktobrisEx-OPHELIA tropiskā ciklona paliekas ar kādu mini-apakš-ciklonu ar centriņu tieši virs Latvijas vairākos rajonos (Kurzemē un R-Vidzemē) sagatavoja cb mākoņus ar lietusgāzēm, krusu, pērkoniem un daži pat virpuli.

Piektdiena, 7.oktobrisEx-OPHELIA tropiskā ciklona paliekas nu jau parastā ciklona veidolā caur auksto fronti vietām nes lokālus nokrišņus Latvijā. Spirgtākas vēja DR-R vēja brāzmas bija, bet vētras spēku nesasniedza...

Ceturtdiena, 6.oktobrisIMMANOEL ciklona "siltais sektros"- ar nokrišņiem daudzviet. V… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 2.10.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 2.10.11.)

Nedēla aizgājusi: pirmdiena - tagad atvasara caur RENEE anticiklona Z malu. Otrdien - aukstā fronte virzās pāri Latvijai no R puses: daudzviet līst. Trešdien - turpinās cikloniskās siltās frontes mākoņainība, atkal vietām nokrišņi. Ceturtdien un piektdien - neliels ciklona siltais sektors, un vienlaikus SEPDEH anticiklons no DR puses. Anticiklona "vara" vēl izteiktāka nedēļas brīvdienās. Svētdienas izskaņā no ZR puses - kāda aukstā fronte ar mākoņiem nāk.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi. Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 2.oktobrisAnticiklona SEPIDEH, šķiet, pēdējā diena virs Latvijas. Pamazām pastiprinās frontu-ciklonu līnija no Z-ZR puses. Rudens nāk ar jaunu vilni, pagaidām gan vēl visai silts priekš oktobra sākuma. Lai gan naktī daudzviet arī pirmās fiksētās šās rudens salnas piedzīvojām.

Sestdiena, 1.oktobrisSEPDEIH anticiklons ir mazkustīgs (lai neteiktu- stāv uz vietas) virs R-Eiropas. Tā Z-ZA mala arī pie mums rada atvasaru. Lai gan tomēr ziemeļu aukstums pagaidām lēni un maigi laužas pie mums. N… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 25.9.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 25.9.11.)

Nedēla: pirmdiena - jau ar GEORGE ciklona nokrišņiem, sākot ar R rajoniem. Uz austrumiem no Rīgas vietām arī negaisi. Otrdien šī fronte pārvirzījusies virs Latvijas, vien dodot vietām nelielus nokrišņus. No trešdienas pie mums ir ex-MARIA ciklona iespaids. Bet brīvdienās - pastiprinās anticiklona Z-ZA mala virs mūsu valsts.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
============================

Svētdiena, 25.septembrisDienas laikā virs Latvijas nostiprinās RENEE anticiklona Z mala, mākoņainība caur mitro gaisu saglabājas. Bet siltais DR vējš ir lēns, saulē arī tīras vasaras atskaņas jaušas.

Sestdiena, 24.septembrisEx-MARIA - vēl tālāk no Latvijas, tomēr tā ietekme dienas stundās vēl saglabājas. Brāzmaini R vēji daudzviet ap 10m/s, arī dažas nokrišņu brāzmas uz austrumiem no galvaspilsētas Rīgas vēl novērojami.

Piektdiena, 23.septembrisEx-MARIA, lai jau patālu uz ZA no Latvijas, tomēr nesa pāri mūsu teritorijai DR-R vēja brāzmas, vietām līdz 15m/s. Vietām, vairāk austrumos, arī nokrišņu brāzmas. <… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 18.9.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 18.9.11.)

Nedēla: pirmdiena - izzūdoša FRANK ciklons aukstā fronte virzās pāri Latvijai, vietām ar lietusgāzēm un dažu pērkonu. Otrdiena līdz piektdiena - ex-KATIA ciklons gādā par vējainu un pat vētrainu laiku Latvijas R daļā. Brīvdienās - neliela augsta spiediena atzars.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
=========================

Svētdiena, 18.septembrisNo rietumiem pamazām tuvojas GEORGE ar kārtējo nokrišņu joslu. Tajā pašā laikā Latvijā saglabājas rudenīgi silts laiks.

Sestdiena, 17.septembrisNeliels it kā augsta spiediena atzars virs Latvijas, kas tomēr "nelikvidē" nokrišņus virs Latvijas teritorijas. Visumā mākoņains, un dažviet tomēr piles no debesīm nāca...

Piektdiena, 16.septembrisKATIA - aiziet no Latvijas, lai gan uz kādas otrreizējās aukstās frontes ir visai apnicīgi nokrišņi, pārsvarā Latvijas centrā.

Ceturtdiena, 15.septembrisKATIA tomēr lēnām turpina ceļu uz Somijas ziemeļiem un tālāk uz Krievijas Baltās jūras krastiem (mega-garš ceļš šim virpulim, kas Atlantijas vidienē dzimis kā taifūns). C… [Lasīt vairāk]