Aktuālā situācija (nedēļa līdz 25.12.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 25.12.11.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdiena - JOACHIM ciklons aizpildās netālu uz ZR no mums. Mums brāzmaini vēji un dažviet arī masīvi lietus, slapja sniega nokrišņi. Ciklona ietekme jūtama arī otrdien - turpinās mākoņainība un nokrišņi. Otrdienas vakarā, trešdien un arī ceturtdien - neliels anticiklons Baltijas jūras D daļā. No piektdienas un visas sestdienas garumā aizvien lielāku ietekmi dod NORBERT ciklona siltā fronte. Siltā fronte vēl svētdien ir virs Latvijas, bet vakarā sagaidām jaunas vētras tuvošanos.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi

Turpinājums nākamajā nedēļā. 

=================

Svētdiena, 25.decembrisJauna vētra - PATRICK: sāk no rietumu puses "uzmākties" Latvijai. Atkal apmācas, atkal jau R daļā pastiprinās vējš.

Sestdiena, 24.decembrisSiltā fronte- samērā mazkustīga virs Latvijas. Austrumos joprojām neliels sals un nelieli sniega nokrišņi, bet Kurzemē daži grādi plusā un lietus. Centrā ledains lietus un slapjš sniegs, kas uz zemes daudzviet veido izteiktu atkalu.

Piektdiena, 23.decembrisSiltā fronte nāk no rietumiem. J… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 18.12.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 18.12.11.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdiena - jau zem jauna ciklona sākuma. Otrdien šā paša HERGEN ciklona frontes turpina virzīties pāri Latvijai. Trešdien fronte atnes silta gaisa viļņus uz Latviju. Naktī uz ceturtdienu IVEN ciklona ilgstošais lietus, dienā šā ciklona īslaicīgās lietus brāzmas. Ciklons no D-DA puses sasniedz Latviju arī piektdien, nesot palielinātu mākoņainību austrumos un dažu nokrišņu brīdi turpat. Piektdienas vakarā Latviju sasniedz JOACHIM ciklona priekšējie mākoņi no DR puses. Sestdien JOACHIM ar nokrišņiem virs Latvijas, tas pats arī svētdien.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi

Turpinājums nākamajā nedēļā.

=================

Svētdiena, 18.decembrisJOACHIM ciklons ir netālu uz ZR no Latvijas. Mums tiek ilglaicīgi lietus un daudzviet arī slapja sniega nokrišņi.

Sestdiena, 17.decembrisJOACHIM ciklons nāk uz Latviju no DR puses. Priekšpusdienā spirgti DA vēji, kam seko slapja sniega un lietus nokrišņi Latvijas lielākā daļā.

Piektdiena, 16.decembrisDienā neizteikts ciklons no DA puses - uz austrumiem no Rīgas palielināta mākoņainība, vakarā sāk pastiprināties ciklons JOACHIM no Rietumeiropas skatu laukiem. A… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 11.12.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 11.12.11.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdiena - esam BOB ciklona D malā, atkal masīva mākoņainība, daudzviet sniega nokrišņi. Nokrišņus palīdzēja radīt arī no D puses ienākošais CHRISTOPH ciklons. Otrdienā- neliels pirms-ciklona virpulis atnesa masīvus sniega nokrišņus lielā daļā Latvijas. Trešdien- nelielu nokrišņu zona no ciklona DANILO. Ceturtdiena - nu jau EKHARD ciklona Z daļā, bet laiks samērā mierīgs. Piektdien FRIENDHELM ciklons - nokrišņi un vētra ar "uzsvaru" Latvijas R daļā. Sestdiens šis ciklons daudzviet nes īslaicīgus lietus un slapja sniega nokrišņus. Svētdien- ciklons pabeidz savu ietekmi virs Latvijas. Mums atelpa pirms nākamās vētrainās nedēļas.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi

Turpinājums nākamajā nedēļā.

====================

Svētdiena, 11.decembrisFRIEDHELM ciklons aizpildās uz ZA no Latvijas. Valstī mākoņainība samazinās, pēdējie nokrišņi dienas laikā. Pašā vakarā daudzviet skaidrojas un ir neliels sals.

Sestdiena, 10.decembrisFRIEDHELM ciklona D malā - pie mums turpinājās sniega, slapja sniega nopkrišņu brāzmas. L… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 4.12.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 4.12.11.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdiena - ciklona YODA "aizmugure". Otrdien un trešdien ARNO ciklons ar nelielām frontēm noklāj Latviju. Nasktī uz ceturtdienu: neliels augsta spiediena atzars, bet ceturtdien un piektdien ciklons ZAFER ar frontēm. Sestdien no rīta neliels augsta spiediena atzars, bet vakarā jau sāk darboties BOB ciklons. Svētdien šis ciklons nes īslaicīgus nokrišņus.

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi

Turpinājums nākamajā nedēļā

====================

Svētdiena, 4.decembrisBOB ciklona attālā D-DA malā arī pie mums lietusgāzes Kurzemē, kopumā lietus daudzviet. Naktī vietām slapjš sniegs. Arī negaisa parādības neizpalika- priekšpusdienā Kurzemes DR daļā un R piekrastē, pievakarā arī D Zemgalē.

Sestdiena, 3.decembrisNaktī neliela augsta spiediena atzars, lielā daļā Latvijas - neliels sals. Uz ceļiem centrālos un austrumu rajonos slidens. Dienā sākot no pusdienas laika - BOB ciklona fronte nes palielinātu mākoņainību, vēja pastiprināšanos un arī nokrišņus.

Piektdiena, 2.decembrisZAFER ciklons ar silto fronti. A… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 27.11.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 27.11.11.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdiena - aizgāja caur miniciklonu. Otrdien un trešdien: jau kārtējā "atelpa" anticiklona ZOEY iespaidā. Bet ceturtdien: pāri Latvijai vējains ciklons. Piektdiena jau esam XAVER virpuļa "siltajā sektorā", reizē caur spirgtiem DR vējiem, sestdien "uz" šā ciklona aukstās frontes. Svētdien: pilnā spēkā - sākot ar R rajoniem: plosās YODA ciklona vētra

Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi

Turpinājums nākamajā nedēļā.

====================

Svētdiena, 27.novembrisYODA ciklons nes vētru visā Latvijā, daudzviet vējš 20-25m/s, bet R Kurzemes jūras piekrastē arī aiz 30m/s. Visā valstī apmācies un ir lietus brāzmas.

Sestdiena, 26.novembrisXAVER ciklona aizmugure ar auksto fronti. Dienas pirmajā pusē - daudzviet īslaicīgi nokrišņi (vietām ar dažu pērkonu), pēcpusdienā laika pamazām nomierinās. Lai gan dažas lokālas lietusgāzes no cb mākoņiem vēl līdz saules rietam.

Piektdiena, 25.novembrisXAVER ciklons DA mala ar silto fronti, smidzinošu lietu un vēja brāzmām visā Latvijā. Uz vakaru caur "silto sektoru" gaiss iesilst, R piekrastēs līdz pat +9 grādiem. <… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 20.11.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 20.11.11.)

Nedēļa aizgājusi: pirmdien un otrdien - ciklons uz ZA pusi no Latvijas caur neizteiktām frontēm dod nelielus nokrišņus arī Latvijai. Trešdien rītā atkal uz brīdi pastiprinās YANA anticiklons, bet trešdien un ceturtdien esam SUKRU ciklona ietekmē. Piektdien no R puses pamazām tuvojas VILHELM mākoņainība, kas nes plašu lietu pāri Latvijai sestdien. Svētdiena - "atelpa" pirms nākamā ciklona no R puses, dienas izskaņā Latvijas A daļā briest nopietnākais sals šajā rudenī.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
========================

Svētdiena, 20.novembrisNeliels augsta spiediena atzars virs Latvijas. Nokrišņi nomierinās, lai gan mākoņainība saglabājas. Austrumu daļā pie skaidrošanās- maksimālais sals šajā rudenī, vietām līdz -8-10 grādiem.

Sestdiena, 19.novembrisCiklons aiziet gar Latvijas ZA malu. Ja dienas pirmajā pusē - visā valstī apmācies, tad jau pēcpusdienā R daļā daļēji skaidrojās. Dažās vietās piekrastēs spirgtelīgs vējš >10m/s brāzmās.

Piektdiena, 18.novembrisTuvojas - jauns ciklons no R puses. M… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 13.11.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 13.11.11.)

Nedēļa aizvadīta: pirmdiena un otrdiena - ievērojama mākoņainība caur QUINN ciklona D malu. No trešdienas pastiprinās XENIA anticiklons. Bet svētdien anticiklonu stafeti turpina YANA antivirpulis. Kā arī - neliels ciklons ar nelielām frontēm "piepalīdz" no arktiskās puses.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 13.novembrisYANA anticiklons ir virs R-Eiropas, kamēr virs Skandināvijas ziemeļiem ir neizteiksmīgs ciklons. Šādā kombinācijā pāri Latvijai virzās neizteiksmīga siltā fronte, kas vietām dod minimālus nokrišņus un Kurzemē nedaudz pastiprinās DR vējš. Austrumos joprojām daža sniega pārsla vēl nonāk no debesīm zemē.

Sestdiena, 12.novembrisAnticiklona ZA malā Latvijā ir apmācies laiks, centrālajos rajonos arī smidzinošs lietus. Kamēr austrumu daļā daudzviet pie zemākas gaisa temperatūras ir pirmais slapjais sniegs šajā gaidāmajā ziemā.

Piektdiena, 11.novembrisXENIA anticiklons mums sagādāja šajā rudenī pagaidām visaukstāko nakti. S… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 6.11.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 6.11.11.)

Nedēla aizgājusi: pirmdien - vēl ciklona MEENO iedarbība. No otrdienas pastiprinās anticiklona ietekme, trešdiena līdz piektdiena - masīvas miglas. Bet anticiklons VIOLA turpina darboties līdz svētdienai.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 6.novembrisAnticiklons arī otrajā brīvdienā virs Latvijas teritorijas. Miglas gan mazāk, bet dažāda mākoņainība šur tur klejo. Lielāki padebeši no Z puses tuvojas kā QUINN ciklona attāla D daļa. Tie noklāj Latvijas ZA-A malas, pagaidām gan bez nokrišņiem.

Sestdiena, 5.novembrisAnticiklons - kas jau pavisam "iestrēdzis" netālu no Latvijas, dod attiecīgos apstākļus. Rudenī miglas, dienas otrajā pusē gan skaidrojās. Un daudzviet vēlīns rudens siltums - nedaudz zem+10 pie bāliem saules stariem.

Piektdiena, 4.novembrisJoprojām anticiklons - kas caur samērā mitru gaisu un uz paaugstināta spiediena fona producē miglas. Vietām biezas. Miglas rada drēgnus laika apstākļus. Dažos rajonos tomēr laiks skaidrojās, un tad dienā gaiss iesila jau gandrīz +10 grādos. <… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 30.10.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 30.10.11.)

Nedēla aizgājusi: no pirmdienas pie mums ir ULLA anticiklons. Bet no ceturtdienas līdz svētdienai: pavāja cikloniskā darbība. Pirmajās dienās - skaidrs laiks, pa reizei miglas. Nedēļas izskaņā: nelieli nokrišņi pāri Latvijai...
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 30.oktobrisMEENO ciklons joprojām uz Z-ZA no Latvijas. Tamdēļ valstī apmācies, un naktī uz 31.oktobri - R daļā "uz" frontes nedaudz līst. Kopumā esam tā siltajā sektorā, tamdēļ arī siltums aizkavējies. Atkal daudzviet +10 un nedaudz vairāk grādu.

Sestdiena, 29.oktobrisMEENO ciklons ātri aiziet gar Latvijas ziemeļiem. Pie mums tamdēļ ir siltais gaiss, dienā atkal daudzviet +10 un nedaudz vairāk grādi. Šur tur naktī un rītā smidzinoši nokrišņi, vairāk pie ziemeļu robežām. Daudzviet atkal miglas, kā jau pie mitra gaisa.

Piektdiena, 28.oktobrisLatvijā pamazām pēc anticiklona ULLA skaidrajām dienām - sākas cikloniska ietekme. Attiecīgi palielinās mākoņainība nu jau visā Latvijā. A… [Lasīt vairāk]
Aktuālā situācija (nedēļa līdz 23.10.11.)

Aktuālā situācija (nedēļa līdz 23.10.11.)

Nedēla aizgājusi: pirmdiena + otrdiena: "zelta rudens" caur TESSINA anticiklonu. No trešdienas līdz piektdienai nelieli līdz mēreni nokrišņi un brāzmains vējš KLAUS ciklona iespaidā. Sestdiena un pa daļai arī svētdiena - LEOPOLD ciklona ietekme.
Attēlu (c)sat24.com un cdn.fmi.fi
Turpinājums nākamajā nedēļā.
===================

Svētdiena, 23.oktobrisLEOPOLD ciklons šoreiz ātri pārskrēja pāri Latvijai, līdz dienas izskaņai vien austrumu daļā nedaudz aizķērās ar apmākušamies debesīm un smidzinošu lietu. Kamēr Latvijas R daļā jau skaidrojās, un bija vien "laba laika" gubumākoņi.

Sestdiena, 22.oktobrisNākamais ciklons LEOPOLD - arīdzan virzās pāri Latvijai, sākot ar rietumu rajoniem. Kopumā daudzviet bija pelēka diena, ar smidzinošiem (pārsvarā) nokrišņiem. Un dažu vēja brāzmu vairāk Kurzemē. Joprojām silts arīdzan (oktobra otrās puses mērogos).

Piektdiena, 21.oktobrisKLAUS ciklons aiziet no Latvijas prom pavisam, naktī Kurzemē un dienā Latvijas A pusē vēl īslaicīgi nokrišņi. Dienas otrajā pusē skaidrojas. Z… [Lasīt vairāk]