1. 04.04.2020 23:59 Skatīt

  It kā saulaina diena, ar nelielu, bet ļoti nemīlīgu vējeli. Pievakarē vairāk gar D,DR pamali klīda bārdaini-bārkšaini mākoņi, tur droši vien arī nokrišņi bija. Mēģināšu bildes ielikt. Tagad skaidrs un atkal piesalst.

  Ielādē...
 2. 04.04.2020 00:32 Skatīt

  Lielais pūtiens beidzot beidzies. Vakarnakt jau auroja kā traks, klabināja ventilācijas nosūcēja vārstus, uz rīta pusi laikam neliels mitrums arī bijis. Pūta līdz pievakarei, nu tā brāzmas vismaz 18-22 m/s, manas egles locījās ne pa jokam, čiekuri arī sabiruši. Zari laikam nolauzti jau iepriekšējos pūtienos, to nav daudz. Kaut kā kaimiņiem visādas plēves un pārklājus klopēja vienā laidā, lidoja arī daži bleķa un šīfera gabali un citi necilāki priekšmeti, man viss pievākts jau pēc iepriekšējiem pūtieniem, tā ka bez postījumiem. Diena jau saulaina ar MMD, tomēr izvēlējos to pavadīt iekšā, man tas vējš kaut kā ne visai... Pievakarē nomierinājās, tagad mākoņi pavisam izklīduši, mēness, zvaigznes, velk uz piesalšanu, T+2°C.
  Ļoti izšuvušas puķu dobes, dīķī arī līmenis pazems priekš aprīļa sākuma, tuvākā laikā nokrišņi netiek solīti. Ka tik uz sējas laiku atkal nav sausums un salnas. Pēc LVĢMC marta apskata, Siguldas pusē martā nokrišņi bija zem normas, vēl nakts sali un vējš nožāvē.

  Ielādē...
 3. 30.03.2020 23:22 Skatīt

  Tie putniņi, kuri agri ceļas, pavēstīja, ka no rīta bijusi T zem -7°C. Dienas pirmā daļa saulaina un tīri tīkama, vismaz nepūta, T kaut kur ap +4-6°C. Pēcpusdienā samācās aizvien vairāk, pievakarē bija jūtama kaut kāda aukstu nokrišņu smarža gaisā, nekādu nokrišņu nebija. Tagad T krīt, pašreiz +0.6°C , redzams blāvs mēness sirpis un dažas spožākās zvaigznes, tātad ir augsta mākoņainība, gluži skaidrs nav.

  Ielādē...
 4. 30.03.2020 00:20 Skatīt

  Tiešām nav tik slikti, kā bija paredzēts. Sniegu neredzēju, diena pat daļēji saulaina, toties nepatīkami aukstas vēja brāzmas gar stūriem velk. It kā vēja gandrīz nav, tiklīdz gadās būt pie stūra, tā vējš auksti uzpūš. Laikam mani speciāli vaktē. T pa dienu ap +3-4°C, tumsai iestājoties, strauji krītas, tūliņ jau būs -3.5°C, aukstas zvaigznes, spoža Venēra un islamisks mēness sirpis.
  Un vispār ir tikai marta beidzamās dienas, skolas laikā 70-80 tajos gados šajā laikā vēl nopietni slēpoja.

  Ielādē...
 5. 26.03.2020 23:23 Skatīt

  Traki saulains, ja no rīta vēl pavēss, tad pēcpusdienā jau t ap +9-10°C. Karsti, bet pārāk jau nevar izģērbties, nav jau nekāds maijmēnesis.

  Ielādē...
 6. 24.03.2020 13:32 Skatīt

  Nu precīzi, tā kā kulaks uz acs!😊

  Ielādē...
 7. 23.03.2020 23:15 Skatīt

  Jau kurā pēc kārtas saulainā diena ar aukstām naktīm, pat tīri pieņemami marta beigām, ja vien ne šīs īpašās ziemas priekšvēsture. Pa dienu piesaulītē nu ļoti silti, bet ap stūri pūš nepatīkami auksts vējelis, Tāpat saulē atkususi zemes virskārta, zāle dubļaina un slidena, ap apaviem savācas dubļu kalni. Ziemeļpusē un ēnā viss paliek sasalis visu dienu. Šādi laika apstākļi visu ļoti izžāvē, slaukot sauso celiņu, veidojas iespaidīgs putekļu mākonis. Ja šitā turpināsies, būs atkal sauss pavasaris, niknas salnas un pārdzīvojumi dārzkopjiem. Redzot, kā attīstās situācija Latvijā un pasaulē, šogad ir jāstāda daudz un plašā sortimentā, jāgatavo nopietni kraukļa krājumi nākamziemai.
  Tagad T -4°C, stīvas zvaigznes tumšās debesīs.

  Ielādē...
 8. 16.03.2020 00:32 Skatīt

  Jau otrā sniegoti saulainā diena! Vakardiena sākās ar saliņu, sauli un no ZR skrienošām mākoņu gubām, kuras atnesa sniega graudu brāzmas. Bijām Svētciemā, nedaudz uz D no Salacgrīvas. Tur sniegas segas faktiski nav, toties Svētupē ūdens līdz malām un traka straume, par matu no plūdiem ne tikai Svētupē, bet arī dažā labā piemājas dīķī. Tur parasti pūš drausmīgi, vakar vēl brīžam ar sniegu. Vietējie sak- a štrunts, tik vien ka drusk pūš ar. Pievakarē uznāca stipra brāzma un sabira grudi zirņa lielumā, bet ne ledus gabali kā krusai, tādi kā putoplasta zirņi, var pirkstos saspiest.
  Šodien Siguldā sniegavīru bums- man mājās divi tapa un vēl pilsētā daudzviet citi redzami. Pietiek ar 2-3 cm sniega kārtu vietās, kur nav staigāts. Citur jau nokusis, piesaulītē bija putnu dziesmas un ūdens tecēšana no jumtiem. Uz vakarpusi atkal vējš liek sevi manīt jūtamāk. T minimāli aug, tagad +0.3°C, toties vējā drausmīgi auksts, liekas ka vismaz -7°C.

  Ielādē...